Anthraciet koopen bij de N.V. Steenkolenhandel v.h. Firma J. H. Krul Jr. is B B p HIP /N Él® Hltö B IP ill iü I Üi Hl0^ JU jj i I B B u B TETTERODEWEG 8 en 10, OVERVEEN - TELEFOON 11617, na 6 uur 22012 Sport Schaakrubriek Raadsverslag A HP X mi m w\ l m m m m Kantoor en Magazijnen: BLOEMENDAAL randstol stoken mei ooordeel VOETBAL. Bloemendaal, dit seizoen ingedeeld in de 2e klasse B., der Westelijke afdeeling I, zal ditmaal de volgende vereenigingen als tegenstandster hebben: Zandvoort, Haarlem, B. F. C., Baarn, Velox, D.E.C.. Spartaan, V.V.A. en H.V.C. Uit de competitie van vorige sei zoen missen we dus A.F.C., Zeeburgia en Donar, ter wijl de nieuwelingen zijn: D.E.C., Spartaan en Baarn, De competitie wordt Zondag ingezet met de volgende wedstrijden: SpartaanD.E.C. VeloxBaarn. ZandvoortHaarlem BloemendaalHV.C. B.F.C.—V.V.A. In Amsterdam reeds een derby: daar ontmoeten de rood-gehemde D.E.C.'ers en de rood gebroekte Spar tanen elkaar op het terrein van laatstgenoemden aan den Uitweg te Sloterdijk. D.E.C. raakte met Vogel en v. d. Puttelaar twee zeer goede spelers kwijt, terwijl de back Siebels voornemens is zijn plaats aan een jongere kracht af te staan. Toch heeft deze gezonde vereeniging goede reserves genoeg om nog een krach tig elftal in het veld te brengen. Spartaan kwam de degradatie niet zonder kleerscheu ren te boven; ook zij zag enkele goede spelers als „overloopers" fungeeren. We zijn benieuwd naar den uitslag, want we gelooven wel, dat hiier een treffen plaats vindt tusschen sterke clubs uit de afdeeling. Het gepromoveerde Baarn zoekt den kampioen Velox in eigen hol op. Veel succes verwachten we niet voor de bezoekers voor wie dit kluifje vermoedelijk te zwaar zal zijn. Ook Haarlem kan full speed gaan stoomen, want Zandvoort, dat Houtkamp weer in de gelederen heeft, is immer een lastige tegenpartij geweest, die zich niet zonder meer gewonnen geeft. In Bussum zal o.i. B.F.C. wel kans zien V.V.A. het eerste nadeel te berokkenen, gezien het zwakke spel dat de Amsterdammers Zondag tegen Alcmaria ver toonden. Inderdaad gelooven we, dat V.V.A. dit jaar een harde dobber zal hebben. En Bloemendaal? We hebben vertrouwen in ons elftal en meenen, dat een volledige „witte ploeg" met een gerust hart aan de start kan verschijnen, tenminste, als van meet af flink aangepakt wordt, en de wijze lessen, hun gratis gegeven door de Argentijnsche sportbroe- ders Orsi, Carricaberri, Paternoster e.a. ter harte ge nomen zijn. H.V.C. moge dit aan den lijve onder vinden! Zondagmorgen heeft op het Bloemendaalveld een proefwedstrijd plaats tusschen twee elftallen, waarin de nieuwe spelers die zich aangemeld hebben, opge nomen zijn. Het vijfde elftal speelt een frienly-game tegen R.C.H. 5. De elftallen zijn als volgt aangeschreven: le Elftal: J. Beijk J. Yfs C. A. Bakker P. Parson H. Beijk H. de Jong G. Kopjes Niemann Ph. Immer J. A. Sunter H. Eijsten M. Strik 5e Elftal: K. Schoehuijs D. Kroon M. Jansen Ant. Cassee M. v. Delden J. J. Huyer K. J. de Haas W. A. v. Zanten G. Strik H. S. v. Lent J. Sondorp Proefelftal A: J. Kempe J. Hofland J. v. Maren Fr. Bakker(II) L. B. Verdoorn M. Th. Akersloot P. Lakeman H. J. Zedel Ant. de Roos W. Groeneveld J. Visser Proefelftal B: J. Segerius. Th. v. d. Aardweg J. Parson G. Wille P. N. C. Hille P. Wester P. v. Beek J. C. v. Beem A. Donkervoort J. v. d. Meer D. Kuiper Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur, De Genestetweg 23, Bloemendaal. PROBLEEM No. 183 H. W. v. DORT (Haarlem). wm Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Ka3, Df7, La6, Pal, Pd7, b3, d2, f3. Zwart: Kd4, Tb5, Td8, Ph3, Ph7, a5, d3, d5, e7. Eerste publicatie. EINDSPELSTUDIE No. 53 V. KOSEK (Bohumilec) PUI a mm mm ÜÜK ÉH (éj£) Wit aan zet wint. Stand der stukken: Wit: Kei, Pe4, e7. Zwart: Khl, Le8. le prijs: „Slovensky Narod" (1926). INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. AAN DE LEDEN VAN DE BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. Na een rustpoos van eenige maanden, zal de Bloemen daalsche Schaakclub a.s. Donderdag 13 September of ficiéél haar clubavonden weer gaan houden in Café Rusthoek, alhier. Gaarne doe ik een beroep op onze leden, om zooveel mogelijk eiken Donderdagavond aanwezig te zijn, en vooral het schaken op den voorgrond te plaatsen. Laat U, geachte Leden, toch vooral niet misleiden door een andere tak van sport, maar komt alleen en uitsluitend om dit mooie spel op een hoog peil te brengen. Laten wij, liefhebbers van schaken, ons ledental grooter maken, Bloemendaal bezit nog vele goede schakers. Ook het oplossen der Problemen enz. van de Schaak rubriek in Het Bloemendaalsch Weekblad is toch zoo leerzaam. Wanneer beginnen onze leden nu eens hiermede? Onze Schaakredacteur, die alles in het werk stelt, om het schaakleven te bevorderen, zou het zeker op prijs stellen, wanneer hij elke week een flink aantal oplos sers kon vermelden. Dus, Leden van de Schaakclub, toont Uw kunnen nu ook eens op het gebied van op lossen. H. W. v. DORT, 2 September 1928. Voorz. der BI. Schaakclub. Wanneer deze vriendelijk gestelde aansporing van den geachten Voorzitter der Bloemendaalsche Schaakclub, tot oplossen onzer problemen enz., resultaat blijkt te hebben, zijn wij voornemens, daartoe in staat gesteld door de Directie van Het Bloemendaalsch Weekblad, binnenkort een oplossingswedstrijd uit te schrijven. Per drie deelnemers een boekwerkje als prijs. REDACTIE. OPLOSSING PROBLEEM No. 178. (W. M. KALINA). Stand der stukken: Wit: Kcl, Df6, Tel, Lb3, Pd7, f2. Zwart: Kd3, Th5, La7, La8, Pb6, c3, d4, h3, h7. 1. Df6d6, enz. Goede oplossingen ontvangen van: H. W. v. DORT, te Haarlem. J. v. GULIK, te Overveen. CORRESPONDENTIE. J. v. G. te O. Zeker, pion h3 kan gemist worden, Th3 kan het mat toch niet verhinderen, wegens Pc5. Vergadering van den Gemeenteraad van Bloemendaal op Donderdag 6 September 1928 in het Raadhuis te Overveen. Voorzitter: de burgemeester. Na opening der vergadering stelt de Voorzitter nadat de notulen der vorige vergadering zijn goedge keurd aan de orde de Ingekomen stukken. a. Bericht van Ged. Staten, dat zij verdaagd hebben hunne beslissing omtrent de raadsbesluiten tot: 1. aankoop van grond aan den Brederodeweg. 2. uitgifte in erfpacht van grond aan de provincie. 3. aankoop van grond van de provincie. Voor kennisgeving aangenomen. b. In overleg en met volkomen goedkeuring van Mej. C. A. van Wickevoort Crommelin stellen B. en W. voor om den hoofdweg in het Naaldenveld voortaan te noemen „Nachtegalenlaan" in plaats van „Van Wickevoort Crommelinlaan" Goedgekeurd. c. Het pensioen van H. A. Tweehuysen, aan wien met ingang van 1 Juli 1928 op zijn verzoek eervol ont slag is verleend als geldophaler bij het gemeentelijk waterbedrijf, is voorloopig vastgesteld op 606.per jaar. Daar de betrokkene geen kans ziet om van dat bedrag behoorlijk rond te komen, verzoekt hij, hem een toeslag te verleenen. B. en W. zouden dit request wel willen inwilligen en stellen voor, aan verzoeker een toelage van 150. per jaar te gaven. Goedgekeurd. Punt 2. Rekening 1927. B. en W. bieden ter voorloopige vaststelling aan: a. de rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente over 1927 met de hierbij behoorende be scheiden; b. een ontwerp-besluit tot voorloopige vaststelling dier rekening. De gewone dienst sluit met een voordeelig saldo van 46025.13J/2 en de kapitaaldienst met een nadeelig saldo van 101.799.44. Het voordeelig saldo van den gewonen dienst is ont staan door meerdere belastingopbrengst. De opbrengst der plaatselijke inkomstenbelasting toch heeft de oor spronkelijke raming ad 750.000.met ongeveer 46.000.overtroffen. Waar echter ten behoeve van den dienst 1927 indertijd tot een bedrag van 30445.08 is beschikt over het voordeelig saldo van den gewonen dienst 1927 feitelijk maar 46025.13j^ min 30445.08 is 15580.05J^. Het nadeelig saldo van den kapitaaldienst is ontstaan door het niet leenen voor een aan de Coöperatieve Bouwvereeniging „Ons Huis" verstrekt voorschot voor den bouw van 41 arbeiderswoningen. Dit voor schot toch is uit 't bekende reservefonds gefinancierd. Waar echter ingevolge de grenswijzigingswet 1927 de gemeente Haarlem met betrekking tot deze bouw vereeniging in alle rechten en verplichtingen onzer gemeente is getreden, heeft onze gemeente het restant voorschot, thans nog groot 116333.50, van de ge meente Haarlem te vorderen. Dat dit restant nog 116333.50 bedraagt, terwijl de rekening per saldo een nadeelig saldo aanwijst van 101799.44, is toe te schrijven aan de omstandigheid, dat op twee hoofdstuk ken van den kapitaaldienst niet is uitgegeven hetgeen uitgegeven had moeten worden, terwijl op een ander hoofdstuk meer is ontvangen dan daarop werd uit gegeven. Ten laste van hoofdstuk V had n.l. nog een bedrag van 8000.moeten komen in verband met buiten gewone aflossing van geldleeningen. Waar echter de daarop betrekking hebbende obligaties niet vóór de slui ting van het dienstjaar ter verzilvering zijn aange boden, kon verantwoording in de rekening niet ge schieden. Waren deze obligaties echter tijdig inge komen, dan zou het nadeelig saldo van hoofdstuk V hebben bedragen 116333.50, zijnde het juiste bedrag van het in casu bedoelde restant bouwvoorschot. Op hoofdstuk VII werd wegens opbrengst van ver kochte gronden een bedrag van 2830.39 meer ont vangen dan uit dien hoofde buitengewoon op geldlee ningen werd afgelost, terwijl de ontvangsten van Hoofd stuk VIII, par. 7, de uitgaven van dit hoofdstuk met 3703.67 overtreffen, doordat in 1927 nog niet alle kosten in zake schoolbouw konden worden betaalbaar gesteld. Waar B. en W. voornemens zijn de voor- en nadeelige sloten van den kapitaaldienst nader te regelen op de begrooting voor 1928, zullen zij te zijner tijd een daar toe strekkend voorstel doen. Goedgekeurd. Punt 3. Rekening 1927 Gezondheidscommissie. Z.h.s. goedgekeurd. Punt. 4. Begrooting 1929 Gezondheidscommissie. Goedgekeurd. Te huur gevraagd, liefst bij station of tram HUIS MET TUIN, beneden 2 kamers, keuken, kelder enz., boven 4 of 5 kamers, badkamer, zolder met dienstbodekamer. Liefst met garage. Te aanvaarden uiterlijk vóór November. Brieven letter G. Bureau van dit Blad. Punt 5. Schadeloosstelling Haarlem. Naar aanleiding van het verzoek van den Voorzitter van Ged. Staten om in kennis te worden gesteld met het standpunt, dat de Raad van Bloemendaal inneemt ten aanzien van de bezwaren van het gemeentebestuur van Haarlem, betreffende het door Bloemendaal inge diende verzoek om schadeloosstelling ingevolge art. 18 der Wet van 21 April 1927 (Stbl. no. 86), in ver band met het overgaan van een gedeelte van het waterleidingbedrijf naar Haarlem, geven B. en W. in overweging, accoord te gaan met het rapport tot weer legging dier bezwaren, namens het gemeentebestuur van Bloemendaal uitgebracht door den accountant C. Blaauw (medewerker van het accountantsbureau van Meijer en Hörchner). Z.h.s. aldus besloten. Punt 6. Schoolpad. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad om den weg in den thans nog geldenden ligger, genummerd 68 (Schoolpad) van den ligger af te voeren. Punt 7. Straatverlichting. In verband met de overname der bestaande straatver lichting van het P. E. N. en de daarmede gepaard gaande uitbreiding wegens de nieuwe exploitaties o.a. van Naaldenveld, Groot-Bentveld, Oosterduin, Hooge Duin en Daalscheweg enz., zijn benoodigd, mits ge plaatst op den tegenwoordigen onderlingen afstand van 70 Meter: voor het Naalden 32 lichtmasten Groot-Bentveld 15 Rijnegom III 40 Oosterduin 14 Hooge Duin en Daalscheweg en Militairenweg 50 reserve ten behoeve der uit breiding van bestaande ver lichting 49 Totaal 200 lichtmasten De kosten van aanschaffing zullen, volgens de door ons bij het Bureau voor Technische Adviezen inge wonnen inlichtingen, ongeveer 20.000.bedragen, n.l.: 200 lantaarns a 50.10.000. afmontage lantaarns a 5.1.000. plaatsen a 5.1.000. 200 armenturen a 10.2.000. 200 zekering-kastjes kabelmassa, schroef jes, zekeringen 1.000. 200 X 6.5 M. volgummikabel 1.000. 1200 lampen 75 W. argenta 2.000. 200 lampen 100 W. argenta 700.— Bij de berekening van den prijs der lichtmasten zijn B. en W. van het standpunt uitgegaan, dat aange schaft worden granito-lantaarnpalen van vijf meter lichtpunthoogte en 1.5 Meter vlucht (het model staat aan den Bloemendaalscheweg nabij het Bureau van Publieke Werken), aangezien zij geen onderhoud ver- eischen en een sierlijker aanblik geven dan ijzeren masten. Het gekozen model voldeed aan allen, die het ter plaatse met den heer Ir. Flesseman, de commissie voor Publieke Werken en B. en W. bezichtigden en lichtsterkte en verspreiding controleerden. Op grond van het vorenstaande verzoeken B. en W. derhalve hen te machtigen het noodige te verrichten om de straatverlichting aldus op peil te brengen en daartoe een crediet van twintig duizend gulden te verleenen. Wethouder Laan merkte op, dat het er weinig toe doet of de Raad nu van dat bedrag van 20.000 wat afneemt. Als er later geld voor de verlichting noodig is, komen B. en W. toch weer met een crediet-aan- vraag. De verdere discussie gaf den heer Laan aanleiding tot de opmerking, dat deze voordracht dan maar moet worden aangehouden. De Voorzitter meende echter, dat intusschen, om ver traging te voorkomen, wel kan worden begonnen aan het werk, waartegen geen bezwaren zijn gemaakt. Ten slotte werd de voordracht in haar geheel aange nomen. Punt 8. Crediet van 1500.voor meer W aarschuwingsborden Ter nadere toelichting diene, dat tengevolge van het steeds toenemend verkeer en gezien de uitkomsten over het jaar 1927 door den gemeente-architect voor 1928 reeds was aangevraagd een bedrag groot 1500 Dit is evenwel niet toegestaan. De verandering der Motor- en rijwielwet had evenwel tengevolge, dat een 50-tal geheel nieuwe borden met reflectoren moesten worden geplaatst; de meeste palen vaft de oude borden waren doorgeroest, zoodat ook deze door nieuwe vervangen moesten worden. Deze wette lijke verplichting alleen vorderde al een bedrag van

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 3