Binnenland Buitenland Indrukken Plaatselijk Nieuws Leo Tolstoi Gevonden Voorwerpen A. G. G. M. GIORGIS ZN. DE FIRMA K JARENLAN Het lang-verwachte officieele contract tusschen Neder land en België over het teere onderwerp van het Belgisch-Nederlandsch verdrag, heeft dan eindelijk middels de ministers Hijmans en Beelaerts te Genève plaats gevonden. Naar gemeld werd, hadden de ministers een langdurig onderhoud en werden diverse oplossingen onder de oogen gezien, terwijl men be sloot het onderzoek voort te zetten. Minister Hijmans moet een zeer optimistischen indruk van het gesprek behouden hebben. Vooruit loopend op de toekomstige ontwikkeling van het vraagstuk, beweert „Ajax" in de Nation Beige, dat vermoedelijk dat gedeelte van het oude ontwerp, dat de Staten Generaal hebben goedge keurd, zal blijven bestaan en ^lleen wijzigingen zullen worden voorgesteld op twee punten, die tot de ver werping leidden, namelijk het verkeer van oorlogs schepen door de Schelde en de kwestie van het Moer dijkkanaal. En zou Nederland België vragen, van die twee eischen af te zien, aldus verklaart Ajax, dan zou dat onaannemelijk zijn. Nederland kon alleen tegen- praestaties eischen ter voorziening van bezwaren, die hun aanleiding zouden vinden in de twee bovenge noemde punten, die voor België een levensbelang zijn. In Den Haag werd onder groote belangstelling, in het bijzonder ook van officieele zijde, een journalistiek jubi leum gevierd. D. Hans, jarenlang voorzitter van den Nederlandschen Journalistenkring, herdacht het feit, dat hij vóór 25 jaar in de journalistiek trad. Minister Kan, die de gelukwenschen van het geheele kabinet overbracht, wees op den grooten invloed, dien de journalist kan hebben op de opinie van het publiek. Daarom was de taak van den journalist zoo buitenge woon belangrijk. Die taak had Hans goed begrepen en daarbij kwam, dat hij steeds trouw is gebleven aan zijn beginsel. De Koninklijke Familie bezocht dezer dagen Rotterdam en maakte een tocht door de haven, voornamelijk met het doel, Prinses Juliana op de hoogte te brengen van den toestand in de havens. Ook bezocht men nog de Nenijto. Naar verluidt, staat thans vast, dat Mr. P. Droogleever Fortuyn tot burgemeester van Rotterdam aan de Ko ningin is voorgedragen. Voorts verluidde, dat de be noeming met ingang van 15 October zou plaats vinden. Ondanks zijn ev. benoeming, zou Mr. Droogleever Fortuyn lid van de Tweede Kamer blijven, doch bij de verkiezingen van 1929 zou hij zich niet meer be schikbaar stellen. Er is thans een heftige actie gaande, om tot opheffing van het middel-eeuwsche systeem der tollen te komen, welke een barbaarsche belemmering van het moderne verkeer zijn. Men is begonnen met den onhoudbaren toestand te Muiden aan de kaak te stellen, door een voudig te weigeren tot te betalen op Zondag j.l. wat tot een ontzettende verkeersopstopping leidde. De mi nister is telegrafisch en schriftelijk van een en ander op de hoogte gesteld. Men wil het daarheen zien te leiden, dat de staat de kosten der opheffing op zich neemt. In ieder geval is het duidelijk, dat het gros der Nederlandsche bevolking deze brandschatting van den weggebruiker niet langer wenscht te dulden, temeer daar door Rijwiel- en wegenbelasting reeds zoo zware lasten op den weggebruiker zijn gelegd. Een ander lid van de Tweede Kamer, Mr. Dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel is met ingang van den 20en September benoemd tot commissaris der Koningin in Noord-Brabant. De heer van Rijckevorsel is sedert 1916 lid van de Tweede Kamer. De schipbrug te Deventer waartegen de Deventer- naren zoo lang ageeren, daar zij een vaste verbinding wenschen werd door een Rijnaak aangevaren, een anker greep het vaste deel van de brug, waardoor een breede loopbrug losraakte. Alle kinderen konden gered worden, doch twee vrouwen (een moeder van twee kinderen en een 19-jarige kantoorbediende) verdron ken. De verslagenheid in Deventer is groot. Woensdag was het een drukke dag voor Schiphol. Toen waren namelijk de vijf Indië-vliegtuigen te be zichtigen, waarmee de 5 postvluchten naar Nederl.- Indië gemaakt zullen worden. Behalve de ministers van Waterstaat en Koloniën, waren een groot aantal auto riteiten en andere belangstellenden aanwezig, die de militaire en burgerlijke vliegdemonstraties bijwoonden. Enkele korte redevoeringen werden gehouden, die naar Indië doorgezonden werden middels de radio-ver binding via Kootwijk. Engeland. De Minister van Binnenlandsche Zaken gaf dezer dagen nadrukkelijk te kennen, dat er geen sprake was van oneenigheid in het kabinet. Over het Kellogg-pact sprekende verklaarde hij, dat alle naties van de wereld nog tot de tanden gewapend zijn en dat het nieuwe pact slechts een meeningsuiting te meer was, dat oorlog verkeerd en ongewenscht is. Wij moesten een stap verder gaan door het in praktijk te brengen door een verdere vermindering van de be wapening der wereld. Lord Cushendun gaf aan den Duitschen rijkskanselier te Genève te kennen, dat de kwestie van de ont ruiming van het Rijnland een zuiver juridische beslis sing van de geallieerden noodig heeft, doch dat in den tegenwoordigen toestand de Fransche regeering in het bijzonder bij de zaak geïnteresseerd is. De Engelsche regeering zou geen oplossing aanvaarden, die door de Fransche onaannemelijk geacht werd. Voorts gelooft men, dat de andere groote mogendheden geenszins gesticht zijn over de ontworpen Engelsch- Fransche vlootovereenkomst. Daarom vatte men de verklaring van Lord Cushendun, dat „wanneer deze overeenkomst niet de goedkeuring van de andere mogendheden kan wegdragen, dan maar een nieuwen weg gezocht moet worden", op als een voorbereiding van de intrekking van de vlootovereenkomst. Frankrijk. Naar men onwillekeurig moet aannemen in opdracht van zijn „chef" Poincaré, hield de anders zoo verzoeningsgezinde Briand te Genève een scherpe redevoering, tegen Duitschland gericht, waarin hij in sinueerde, dat Duitschland niet aan zijn verplichtingen voldeed, en er een leger van 100.000 man op na houdt. Eigenaardig doet dit aan uit den mond van een minister van Frankrijk, dat een staand leger van bijna 1 millioen man op de been houdt, afgezien van de zeer aanzien lijke geoefende reserves. Men krijgt den indruk, als zou deze uitval bij voorbaat de onwillige houding van Frankrijk fèn aanzien van de geëischte ontruiming van het Rijnland moeten dekken. Daags na zijn redevoering verzachte Briand zijn rede, door te verklaren dat hij allerminst bedoeld had agressief te zijn en dat hij on der alle omstandigheden de traditioneele Locarno- politiek zal voortzetten. Deze week hebben intusschen te Genève langdurige conferenties van de vijf bezettingsmogendheden met de Duitsche gedelegeerden plaats gevonden. De Fransche socialistische partij heeft naar gemeld wordt, met het oog op de a.s. gemeenteraadsverkie zingen een manifest opgesteld, waarin o.a. toenadering tot Duitschland en ontruiming van het Rijnland geëischt worden. Duitschland. In een officieele regeeringsverklaring werd medegedeeld, dat de rijksregeering bij monde van den rijkskanselier de volledige en onmiddellijke ont ruiming van de bezette gebieden gevraagd heeft. De tegenpartij heeft daarbij ook de vraag van onderhan delingen over de herstelkwestie ter tafel gebracht. De Duitsche regeering erkent evenwel niet de afhankelijk heid van dezen ontruimingswensch van een nieuwe regeling van de Duitsche financieele verplichtingen en weet, dat juist het Rijnland een koop van de ontrui ming verwerpt. De Belgische minister Hijmans verklaarde in zijn on derhoud met rijkskanselier Müller, dat hij bereid was open en objectief alle voorstellen aan te hooren, welke de Duitsche regeering hem zou doen. Diversen. Spanje, Perzië en Venezuela werden in de Volkenbond gekozen. De'Raad zal dan bestaan uit 5 groote mogendheden en Spanje, Roemenië, Polen, Finland, Venezuela, Cuba, Chili, Canada en Perzië. De nasporingen naar Amundsen en de rest van de Nobile-expeditie zijn gestaakt. Aan de verschillende hulp-expeditie namen totaal 18 schepen, 22 vlieg machines en ruim 1400 personen deel. Op de auto-renbaan te Monza (Italië) reed de Italiaansche coureur Materassi met een snelheid van 180 K.M. op de tribune in. Hij zelf en 23 toeschouwers werden gedood, en eenige tientallen gewond. De Poolsch-Litausche conferentie zal thans op 3 November te Koningsbergen plaats vinden. door T. Sr. (Er hebben vaak gebeurtenissen plaats in de geest of in de praktijk van het leven die indruk nalaten en onze instemming of tegenkanting gaande maken. Zijn wij ontvankelijk en onbevangen, dan heeft het weergeven van zulk een indruk ook waarde voor anderen, omdat het behoort tot de gezonde openbare meening). De door den heer Floris Vos opgezette actie tegen de heffing van tolrechten te Muiden, maakt niet den in druk voldoende overdacht te zijn. Wie bezint eer hij begint, kan er op rekenen dat zijn streven in elk geval tot 'n zekeren graad op den duur succes zal hebben. Die begint eer hij bezint, zal zich veelal er mee moeten troosten, slechts beweging, onthutsing of ontroeringj te weeg te brengen. In positieven zin zal hij als het geluk hem niet bizonder dient, hoogstens bereiken, dat door zijn toedoen op misstanden de openbare aandacht gevestigd wordt. Hij roept aldus wel krachten op, die den misstand wellicht kunnen opheffen, maar hij heeft zijn eigen invloed op de wijze, waarop dit geschiedt, verspeeld. De heer Floris Vos heeft volgens onzen indruk ver zuimd vooraf goeden raad in te winnen. Een op het belang van de zaak en van des heeren Vos ev. gezonde ideeën ingesteld raadgever zou hem hebben duidelijk gemaakt, dat bij wettige tolheffing de tolgaarder den tolboom gesloten kan houden tot aan hem het tolgeld betaald is. Aangezien alleen de tolgaarder zegging schap heeft over den tolboom is elke verrichting door anderen aan dien tolboom, tegen den wil van den tol gaarder in, onrechtmatig. Dreigt nu doordat zooiets onrechtmatigs gebeurt, storing van de openbare orde, dan kan de politie, ter voorkoming van erger, hare adsistentie verleenen tot handhaving van des tolgaar ders rechten ten opzichte van zijn tolboom en indirect dus tot inning van 't verschuldigde tolgeld. En zulks om de eenvoudige reden, dat de tolboom niet bij den tol gaarder op zolder staat, maar op den openbaren weg, die zoo vrij mogelijk moet zijn en blijven. Dat de tolboom veelal open is, vindt zijn grond in het vertrouwen van den tolgaarder dat ook bij open tol boom betaald zal worden. Van dit vertrouwen mis bruik te maken door al of niet in lange rij met over macht door een open tolboom te schuiven is geen heldenstuk, maar onrecht. Het recht tot tolheffing te Muiden in velerlei opzicht in strijd met de rechtsovertuiging van degenen die er vaak mede in aanraking komen. Deze tegenstelling tus schen rechts-bewustzijn en werkelijk bestaand recht is zoo spoedig mogelijk door wijziging in 't bestaand recht, op te heffen. Tusschen volksgeest en volksleven eener- zijds, orderegelen anderzijds moet steeds zooveel mo gelijk overeenstemming, evenwicht bestaan. Men bereikt dit niet, door een klaarblijkelijk onrecht op grappige handige, brutale of soortgelijke wijze tijde lijk over een oorspronkelijk op volksgeest en volks leven gegrond recht te doen zegevieren. Aan de over heid, als gemachtigde des volks, de plicht om dit recht met alle middelen, desnoods met geweld, voor derge lijke tusschentijdsche storingen te behoeden. Is eene nieuwe rechtsovertuiging, die met het geldende recht in strijd is (b.v. „de Muidertolheffing is onrecht"), eenmaal zoover ingeworteld, dat eene overheid die het bestaande recht toch zou willen handhaven, daarbij eigen evenwicht verliezen zou, dan heeft zij, om over heid te blijven, om boven de verschillende belangen het evenwicht des geheels te blijven dienen, de eerste te zijn om het juiste recht in het leven te roepen, in dit geval b.v. door te bevorderen dat geregelde ge bruikers van den weg door Muiden eene extra weg- belasting betalen en de tol verdwijnt, of iets van dien aard. Het zou ons verwonderen als de Minister van Justitie in deze eene conciliante houding jegens neef Floris en de zijnen aannam. Onze indruk is, dat dit zou zijn een fout. Deze kant der zaak heeft natuurlijk niet te maken met het antwoord op de vraag of lagere overheidsorganen, die ook feilbare en somtijds geestelijk debiele menschen zijn, in eenig geval hun boekje zijn te buiten gegaan. Eens anders onrechtmatig optreden geeft geen vrijbrief. „De Toorts", orgaan van het Instituut voor arbeiders ontwikkeling, zal, zoo bericht de redactie, in verband met het naar concurrentie strevend blad van Dalmeyer „Beschaving en Wetenschap" in October in een beter kleed gestoken, ontwikkelings-orgaan zijn geworden. Op den omslag van „de Toorts" troffen ons deze woorden: „Ons Instituut zal, getrouw aan de woorden van den grooten Italiaanschen socialist Antonio Labriola dat het de zedelijke plicht van onzen tijd is, de weten schap in dienst van het Proletariaat te stellen, de taak ons door vakbeweging en partij opgelegd, weten te vervullen." Wij weten niet, wie Labriola is, neemt hij helder waar, denkt hij logisch, concludeert hij zuiver? Op die vragen moeten wij het antwoord schuldig blijven. Ook weten wij niet in welk verband hij zijn geciteerde woorden heeft gebezigd. Maar onze indruk is, dat, wil het ont wikkelingsorgaan dat De Toorts zal .opvolgen zijn be stemming bereiken op den omslag daarvan wel duide lijk mag uitkomen, dat wat men ook moge verlangen van de toepassingen der wetenschap, deze zelve, wil zij bloeien en in waarheid wetenschap zijn, aan niets en niemand dienstbaar wezen mag. Maandag had de teraardebestelling plaats van onzen plaatsgenoot P. de Vos Jr., die op zoo noodlottige wijze bij het ongeluk op de Amsterdamschevaart om het leven kwam. De aula was geheel gevuld met belang stellenden. Allen waren gekomen om den jongeman, die zoo plotseling uit het leven weggerukt werd, de laatste eer te bewijzen. Nadat de kist op het podium geplaatst was en de familie plaats had genomen, werd het zwarte voorhang weggetrokken. De heer K. Koop man sprak eenvoudige maar diepgevoelde woorden van troost tot de familie der overledene, waarna de kist, die met een zestal kransen bedekt was grafwaarts werd gedragen. Toen de kist in de groeve was neer gedaald bedankte een broeder der overledene voor de vele bewijzen van belangstelling. Diep ontroerd keerden allen huiswaarts. Het bestuur van het herstellingsoord „De Haarlemsche Buitenschool" heeft een oproep gericht tot al de in woners van Haarlem en Bloemendaal, om steun tot het bouwen van een inrichting, waar zwakke weer- standlooze kinderen, die de gewone school niet kunnen bezoeken op gevaar af van ziek te worden en hierdoor aan tuberculose, blootgesteld kunnen worden in een daarvoor geschikt frisch en luchtig gebouw goed on derwijs kunnen ontvangen. Een ieder zal ongetwijfeld wel hiervoor een steentje bij willen dragen. Men zende dus zijn giften voor dit goede doel aan Mr. J. H. Thiel, Vijverlaan 8, H'lem. Langen tijd geleden is er in het bosch tegenover het Pannekoekenhuisje een urinoir gezet of liever gezegd gebouwd. Het materiaal dat hiervoor gebruikt is, was niet van het goedkoopste en met elkaar kostte alles 1200.wat de gemeente voor deze inrichting, die meer weg had van een monument, moest betalen. Zoo als men weet, heeft iemand, die er in was daarna een stuk muur op zich gekregen. Hij deelde dit de politie mede, het gebouwtje werd onderzocht en terstond voor het publiek afgesloten, daar het dreigde in elkaar te vallen. Het is thans afgebroken en een ander van ge woon steen komt er voor in de plaats. Had men voor die 1200.niet verschillende urinoirs in onze ge meente kunnen zetten? 30 September e.k. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer en mevrouw Groeneveld alhier in den echt ver bonden werden. Daar zij een groot aantal vrienden en kennissen hebben, zal dezen datum zeer zeker voor hen niet ongemerkt voorbij gaan. Willy Lobe is bezig 6000 K.M. te loopen. Hij doet dit niet op gewone wijze, maar heeft zich daartoe een paar stelten aangeschaft waarover hij een lange broek draagt, zoodat hij veel op familie van Vadertje Lang been lijkt. Woensdag was hij in onze gemeente en verkocht voor zijn dagelij ksche onderhoud briefkaar ten. Toen hij in een sigarenwinkel kwam en op het ge luid van de winkelbel de vrouw van den sigarenhan delaar naar voren kwam viel deze bijna van schrik en doordat zij naar boven moest kijken achterover. Goe den middag, zei Willy Lobe lachend, ben ik U langste klant of niet? De vrouw van den handelaar glimlachte, kocht een briefkaart en was blij, dat de lange vent weg was. Brrrrrr, wat een griezel. We krijgen thans overal in onze gemeente goede rio- leering. Ook woningen wier rioleering nog op putten in den tuin uitloopen, worden op het rioleeringsnet aan gesloten. De buizen worden thans niet in de trottoirs gelegd maar in den rijweg, zoodat verschillende straten ge durende een paar dagen voor het rijverkeer gesloten zijn. De Nederlandsche Consul, die eenige maanden de gast van onze gemeente was en uit Madrid per auto naar hier toe kwam, is den lOden September wederom per auto, bestuurd door een Spaanschen chauffeur, naar Madrid vertrokken. De organisaties van spoorwegpersoneel hebben eenigen tijd geleden den minister verzocht den diensttijd op het traject HaarlemIJmuiden voor het personeel in te korten, daar het op deze lijn ontzettend druk is en de dienstijd veel te lang was. De organisaties hebben thans antwoord van den minister gekregen. De dienst tijden zijn voor het bewakingspersoneel die dienst doen bij de overwegen Kleverlaan, Driehuizen, Zeeweg en OPWEKKEND EN GEZOND SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. - HAARLEM - TEL. 13310 Julianakade van het traject HaarlemIJmuiden met 10J/2 uur verkort. De in twee achtereenvolgende weken vallende gezamenlijke duur van de diensttijden en ge deelten van diensttijden zijn als volgt verkort: 126 uur voor personeel dat op 100 meter afstand van den bewaakten post woont, en 114 uur voor spoorweg personeel, dat op die posten geplaatst is. Op den Jeugdtuin had Zaterdagmiddag de bekroning en prijsuitreiking plaats van de inzendingen, die be stonden uit plantjes in potjes door de jeugdige leden der Jeugdvereeniging ingezonden. Die de mooiste plan tjes ingestuurd had ontving een prijs. Het bestuur der Jeugdvereeniging had aan 216 deelnemers 322 potjes uitgereikt. Van deze 216 waren er maar 104 die hun potjes wederom terugzonden en dus in aanmerking kwamen voor een prijs. Nadat de jury uitgemaakt had wie voor een prijs in aanmerking kwam, trad de heer Dankbaar naar voren en maakte de uitslag bekend. Deze luidt als volgt: Begonia's, 1ste prijs Jo van Essen, M. v. Essen, 2e prijs C. v. Essen, 3e prijs Elly Hoff- stede, Lucy Hoffstede en M. v. d. Heuvel. Fuchsia's le prijs F. Roosjes, 2e prijs N. Roskam, 3e prijs P. Roos- jen, 4e prijs A. Roskam, 5e prijs G. Bleeker. Salvia's le prijs J. Mooy, 2de prijs T. Pauwer, 3e prijs G. Greuter en E. Hoffstede, 4e prijs C. Bruinis. De prijzen werden hierna aan de prijswinnaars overhan digd. Voor de niet prijswinners was er als troostprijs een stuk chocolade, terwijl aan de kinderen medege deeld werd, dat hun in October een feestavond wacht. Prijswinner(sters) en geen prijswinners (sters) keerden tevreden huiswaarts. De eene helft omdat zij een prijs gewonnen hadden, de andere helft omdat zij een pret- tigen avond te wachten zijn. Allen waren dankbaar terwijl de heer Dankbaar ook dankbaar was dat alles zoo'n vlot verloop heeft gehad. Een surveilleerende agent bevond zich op het buiten van den heer Van Lutterveld. Plotseling zag hij een persoon die hem verdacht voorkwam en die niets op het buiten te maken had. Het bleek een Duitscher te zijn. Hij deelde den agent mede dat hij op de konijnen jacht was. Daar de agent ook er op uit was om iets te vangen verzocht hij den Duitscher met hem mede te gaan. Op 't politiebureau werd de buitenlander onder groot protest gefouilleerd. Men vond een handschoen, het eenigste wat de man aan verdachte artikelen bij zich had. Al spoedig bleek het dat deze handschoen uit een villa te Heemstede ontvreemd was. Men gelooft dat de Duitscher op Hollandsche wijze aan het jatten geweest is niet alleen in Heemstede maar ook in Bloe mendaal. De inbraken van den laatsten tijd worden hem op gegronde redenen in de schoenen geschoven. De Germaansche afstammeling heeft echter nog niet bekend. Zondag 9 September werd de dag herdacht dat Leo Tolstoi voor 100 jaren geboren werd. De volgende week plaatsen wij een artikel daarover van Ds. Van der Heide. Terug te bekomen bij: H. Aartsen, Zomerzorgerlaan 14a, Bloemendaal, een portemonnaie met inhoud: De Vries, Prins Hendriklaan 158, Overveen, een gladde gouden ring; Hermes Zandvoorterweg 43, Aerdenhout, een kinder-portemonnaie met inhoud; J. Rolvers, Kerk- weg 6, Vogelenzang, een dames-portemonnaie met in houd; een bruin kinderschoentje; Pouwer, Lage Duin en Daalscheweg 1, Bloemendaal, een portemonnaie met inhoud; P. Rosenau, L. v. Dalelaan 18, Haarlem, een rijwielbelastingmerk 1928; P. Harren, Rollands pad 6, Haarlem, een rijwielbelastingmerk 1928; W. v. Eijseren, Ad. de Ruijterweg 100 III te Amsterdam, een gouden heerenhorloge, in de binnenkast gegraveerd; „voor 30-jarigen trouwen dienst" en een naam; J. Clau sing, Duinlustweg 10, Overveen, een rood koralen hals ketting; Reinalda, Iepenlaan 15, Bloemendaal, een zil veren hanger; J. H. Mulder Bosch en Duinlaan 8, Bloemendaal, een portemonnaie met inhoud; Portier Brederodeduin, Bergweg, Bloemendaal, een postduif gemerkt No. 506; v. d. Kerk Olieslagerslaan 7, Haar lem, een zilveren armband met hangertje; N. de Vos, Ramplaan 68a, Haarlem, een kinderportemonnaie; A- C. Disseveld, Kinheimweg 61, Bloemendaal, een geld stuk; Iepenlaan 9, Bloemendaal, een bankbiljet; Filiaal van Amerongen, Bloemendaalscheweg 18, Bloemen daal, een damesrijwiel; Michielsen, Zijlweg 171, Haar lem, een zilveren dames polshorloge; aan den politie post Noordzeestrand: een kinderbeursje, een kous, een kinderschopje, een handschoen; aan het bureau van politie te Overveen, een sleutel, een dames-portemon naie, een kenteekenplaatje van een auto, een alpacca beursje met inhoud, een paar grijze handschoenen, een dameshandschoen, een portemonnaie met inhoud, een huissleutel, een rijwielbelastingmerk 1928. Der traditie getrouw competitie wedstrijd thuisclub als van HA vooral de verdedigin is tè merkwaardige! sterkste deel van hei digheden (abnormaa we dan ook niet, dai zijn te winnen. Haarlem en Zandvo moeting, die dikwijl: Haarlem trad de mie was, zeer zwak op. I voort een succesje, maken, dat de kustbi pioenschap een eersl Velox zorgde voor terrein te laten sla; zorgde voor dit kun; dezen wedstrijd, of i sterkte van Baarn, d Vast staat evenwel, heeft, en Velox daa enkele spelers niet n ploeg, waarmede voi haald werd. Spartaan zetten de c 21 van D.E.C. Nu schande. In ons vor de veronderstelling enkele vooraanstaar een krachtig elftal in winning van Zonda In Bussum tenslotte F. C. en V. V. A. viel een gelijk spel Voor a.s. Zondag is Baarnde Spa; HaarlemVelo: H.V.C.—Zandv V.V.A.—Bloem. D.E.C.B.F.C. Baarn krijgt gelegen] is. Evenwel geloove Spartaan het verscl derde klasser wel in zetten. Haarlem, dat de ka meet af aanspraken de Utrechtenaren w overde Velox drie i sen voor de roodbrc tegen Baarn zegt no niet uitgesloten, dat den Schoterweg bos H.V.C. moreel geste zal vol hoop tegen Gezien de slechte steeds op eigen vel. voort-overwinning t D.E.C. is sterk geno te verontrusten. Zoi ook een nederlaag d Bloemendaal gaat te laan te gast. Zullen hersteld hebben, dai ker c.s. de punten daal brengen. Is de worden over ons elf strop. De lagere elftallen b te werken: Bloemendaal II- D. O. A.—Bloe DamiateBloei Bloemendaal V De elftallen zijn als le Elftal: J. Yfs J. Cassee G. Kopjes Niemann

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2