VICTORIA-WATER Z0NNI Binnenland Buitenland Indrukken Kerkagenda Si Schaa overveen. santpoort. Gezond - Gezel] eindspe: j. ha: zukerl In den Haag werd, onder groote belangstelling van het publiek langs den weg, met het gebruikelijke cere monieel, in aanwezigheid van talrijke hooge gasten,dig nitarissen, enz. door H.M. de Koningin, vergezeld van den Prins en Prinses Juliana.de zitting der Staten-Gene- raal geopend. In de Troonrede wordt melding gemaakt van goed vertrouwen omtrent een bevredigende uit komst der hernieuwde besprekingen met België. Ver schillende wetsvoorstellen werden aangekondigd, o.a. wijziging van het huwelijksgoederenrecht, een natuur- beschermings en monumentenwet, wetsontwerpen tot herziening van de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, enz. De bègrooting 1929 geeft een to taal aan geraamde inkomsten voor den gewonen dienst aan van 601.797.758 wat een saldo over de uitgaven van (geschat) 8.146.828 oplevert. Dat het huidige Kabinet niet dezelfden koers wil vol gen dien de heer Colijn voorstaat, blijkt reeds aan stonds uit 't beleid ten aanzien van Nederlandsch-Indië. Immers, uit de Troonrede blijkt, dat de Regeering niet voornemens is, in te gaan op het advies, neergelegd in het boek van den heer Colijn, om een Staatscommissie te benoemen om haar rapport uit te brengen over den koers, die in Indië voor het vervolg zal moeten ge volgd worden. Het is verheugend, dat de Regeering het vertrouwen uitspreekt, dat hernieuwde besprekingen met België zullen leiden tot een voor beide landen bevredigende uitkomst. Hetzelfde kan gezegd worden van de mede- deeling, dat zij de sfeer gunstig acht om een wijziging te brengen in het huwelijksgoederenrecht. De economische paragraaf is bevredigend, wijl, zij het indirect, wordt ontkend, dat bescherming noodig zou zijn. Doch wel zéér positief is de aanmaning om financieele lichtzinnigheden te vermijden. De finan cieele toestand, aldus de Troonrede, blijft tot soberheid manen, niet het minst omdat de zware lasten, door de verschillende publieke lichamen op de bevolking ge legd, een duurzame verbetering van den economischen toestand belemmeren. In de meeste gemeenten is het totaal der uitgaven hoog opgeloopen.De cijfers omtrent den financieelen toestand van onze hoofdstad b.v. wijzen op een ernstigen mis stand. Bij de regeling van de loonen van het gemeente- personeel werd medegedeeld, dat sedert 1922 telken jare een tekort aanwezig is geweest, dat zich voor 1929 wederom zal voordoen, 'n tekort dat in de millioenen loopt. En men mag gerust aannemen, dat Amsterdam ten deze geen uitzonderingspositie inneemt, maar dat ook in tal van andere gemeenten de toestand der geld middelen in toenemende mate zorg verwekt. Even sterk als voor het Rijk geldt dan ook voor de gemeenten de eisch, dat gestreefd moet worden naar verstandige be zuiniging, naar vermindering van het totaal aan uit gaven door beter en doelmatiger organisatie, waar mogelijk ook door inperking van gemeentelijke bemoei ingen, als deze zonder onherstelbare schade aan eco nomische en cultureele belangen der toekomst mogelijk is. De eisch, dat bij de uitgaven der Overheid zoo zuinig mogelijk wordt te werk gegaan, geldt voor alle tijden, maar geldt te sterker, zoolang de uitgaven op een betrekkelijk hoog peil blijven en de belastingdruk te zwaar is. Óver het geldverspillen aan versnipperde onderwijsvoorzieningen wordt in deze Troonrede nog niet gerept. Het overleg, dat tusschen den Belgischen minister Hy- mans en onzen minister Beelaerts heeft plaats gehad, zal, naar men verwacht, daarheen leiden, dat de op lossingen die de ministers onder de oogen zagen, onder werp zullen vormen van een grondig onderzoek, dat waarschijnlijk zal kunnen leiden tot een hervatting der onderhandelingen. In Amsterdam werd het stoffelijk overschot van Mr. Th. Stuart, een zeer bekend persoon op maatschappe lijk gebied, die zich vooral in de oorlogsjaren zeer ver dienstelijk maakte jegens de Belgische oorlogsweezen en vluchtelingen, onder groote belangstelling ter aarde besteld. Een treffend moment was, toen een Belgische jongeman, speciaal daartoe met eenige landgenooten uit Gent overgekomen, diep ontroerd naar voren trad en van al het goeds vertelde, dat mr. Stuart voor de zwaar getroffen Belgen deed. „Wij zullen u nooit ver geten!", zei de Belg. Deze uiting van waardeering en dankbaarheid der Bel gen, doet heel aangenaam aan, vooral als men bedenkt, dat er van sommige Belgische zijden wel eens heel on vriendelijke woorden en campagnes tegen Nederland zijn gericht. Maar, zooals ook een „Belgische vluchte ling" in een der groote bladen dezer dagen in een in gezonden stuk verklaarde, „verwar niet de Belgen, die hier gastvrijheid genoten, met die enkele hooge oomes, die ver achter het front aan een groene tafel droomden van een grooter vaderland. Verwar ze ook niet met degenen, die nooit in Nederland zijn geweest en niet konden begrijpen, waarom Nederland zich niet aan den kant der geallieerden schaarden, om die men- schenslachterij spoediger te doen eindigen." „Neen, nooit zullen de Belgen, de vluchtelingen van 1914, en vooral de weezen, vergeten het goeie Neder land en zijn brave, gastvrije burgers." Ten slotte is, na de bemiddeling van het Amsterdam- sche raadslid Douwes en den directeur van het Burger lijk Armbestuur, de loodgietersstakin'g in Amsterdam, Rotterdam, Haarlem en Den Haag opgeheven, na ruim een half jaar te hebben geduurd. De patroons zullen bij gemis aan vacantie den werknemers een vergoeding geven van 4 dagen werkelijk loon. In Juli en Augustus 1929 wordt vier dagen vacantie gegeven met behoud van loon. Dit wordt niet in het collectief contract 1929 opgenomen, wel in dat voor 1930. Woensdag is het werk hervat. Na Muiden, hebben groepen automobilisten ook de tollen Zaandijk Wormerveer en Krommenie belegerd. Verschillende malen passeerden groote stroomen auto mobilisten demonstratief zonder betaling. Naar ver luidt, is de afkoop van den tol in Muiden door de Re geering aanstaande. In afwachting wordt het verkeer om Muiden, en dus om den tol geleid. H.M. de Koningin zal van 21 tot 27 September een be zoek aan de hoofdstad brengen, waar o.a. audiëntie zal worden gehouden, en verdere bezoeken gebracht zullen worden aan de torpedojagers De Ruyter en Evertsen, De Nederlandsche Bank, volkstuinen, nieuwe stadsgedeelten, enz. In de Zeeuwsche wateren hield de vloot manoeuvres en in Zuid-Limburg. Alles verliep zeer vlot. Slechts in Maastricht werd een poging tot opruiing ontdekt. Eenige verdachte soldaten zijn gearresteerd. In Amsterdam werd een looper van een effectenkan toor, diens zoon en nog twee verdachten gearresteerd, naar aanleiding van diefstal van 20.000.een be drag dat de looper plotseling verloren zou hebben. Later bleek, dat het met zijn medewerking gestolen werd. In Helsingfors werd Liebermann, bekend uit het „leeg halen van de Veendammer" aangehouden. In den Haag, werd de laatste der 4 uitbrekers uit de gevangenis te Scheveningen, gearresteerd. Engeland. Over het algemeen is men weinig opti mistisch gestemd in Engeland inzake het vraagstuk van de ontruiming van het Rijnland, welke kwestie midden-October zal aanhangig gemaakt worden. Als dan zullen de diplomatieke onderhandelingen aanvan gen. Men gelooft, dat het stichten van een herstelfonds (wat Frankrijk voorstelde) niet zonder hulp der Ver. Staten zal tot stand kunnen worden gebracht en dat Duitschland er ook niet mee zal instemmen het toe zicht, door een internationale controle commissie, in het Rijnland na 1935 te doen voortduren. De Mijnwerkersfederatie heeft besloten een beroep om steun in geld en natura op het publiek te doen, om den nood der mijnwerkers te lenigen. Het aantal werk- looze mijnwerkers bedraagt 324.932. Het 5 maanden geleden door den Lord Mayor van Londen geopende steunfonds bracht tot dusver nog geen 100.000 op. De Britsche regeering ontving dezer dagen de vijfde betaling op rekening der Fransche oorlogsschuld, groot 4 millioen. De havenstaking in Australië werd opgeheven, op de voorwaarden van het arbitrage-hof. Frankrijk. De Ministerraad besloot de Kamer tegen 13 November a.s. bijeen te roepen. Briand verkreeg de algeheele goedkeuring van het ministerie voor zijn politiek. Volgens een bericht in de „Echo de Paris", bestaat er volmaakte overeenstemming tusschen de vijf mogendheden over de noodzakelijkheid, het probleem van de ontruiming van het Rijnland aan dat van de schuldregeling vast te knoopen. Een voorloopig schema door Briand voorgesteld, is door de ex-geallieerde mo gendheden goedgekeurd. Men zal echter de Duitsche voorstellen afwachten. De regeering en de kamercommissie voor de financiën zijn vastbesloten te zorgen, dat de begrooting 1929, evenals de beide voorafgaande wordt goedgekeurd vóór het einde des jaars. De radicaal-socialistische leider Daladier verklaarde in een rede, dat men vastbesloten beginnen moest met beperking der bewapening en wel zoo, dat er in Euro pa geen bewapende en ontwapende volkeren meer zijn. Op grond van het verdrag van Versailles, moeten de geallieerden Duitschland op den weg der ontwapening volgen. Duitschland. Men acht het in politieke kringen een positief resultaat van Genève, dat de geallieerden thans bereid zijn tot definitieve onderhandelingen over de ontruiming van het Rijnland. De standvastige houding der Duitsche delegatie wordt goedgekeurd. Over de verdere onderhandelingen is men niet bijzonder hoop vol gestemd, al verklaart men, dat het aan de bereid willigheid van Duitschland om het herstelprobleem definitief tot oplossing te brengen niet zal liggen. In Genève heeft de Duitsche delegatie zich steeds op het standpunt gesteld, dat van een verband tusschen de drie punten, waarover de onderhandelingen liepen, te weten de ontruiming van het Rijnland, de kwestie van de herstelschulden en vergelijking, geen sprake is. Over de kwestie van den pantserkruiser wordt een yolksconferendum voorbereid. Wanneer een tiende der stemgerechtigden voor een referendum blijkt te zijn, zal het gehouden worden. Diversen. Genève. Volgens het officieele commu niqué is er overeenstemming bereikt: lo. over het ope nen van officieele onderhandelingen met betrekking tot den door rijkskanselier Müller geformuleerden eisch aangaande vervroegde ontruiming van het Rijnland; 2o. over de noodzakelijkheid eener algeheele en defini tieve regeling van het vraagstuk der herstelbetalingen en de samenstelling, tot het bereiken van dat doel, van een commissie van financieele deskundigen, door de zes regeeringen aangewezen; 3o. over het beginsel van de samenstelling eener „commissie van vaststelling en verzoening" welker functionneering, doel en duur het onderwerp van onderhandelingen tusschen de regee ringen zullen uitmaken. Senator Borah verklaarde te Washington, dat het toetreden van Rusland tot het Kellogg-pact een geheel nieuwe toestand in het leven roept, die onder bepaalde omstandigheden kan leiden tot het weder aanknoopen van de betrekkingen tusschen de Vereenigde Staten en Sovjet-Rusland. Over West-Indië heeft een orgaan gewoed, welke groote schade heeft aangericht. Op sommige plaatsen braken ernstige onlusten uit. Het Roode Kruis deelt levensmiddelen en kleeren uit. Hulp-acties zijn gaande. door T. Sr. Het „Handelsblad" had de vriendelijkheid onze bou tade aan het adres van Floris Vos en de zijnen over te nemen. J. C. P(eereboom) in Haarlem's Dagblad viel ons bij, zonder ons te noemen en verschillende niet-journalisten betuigden ons hun instemming met het geschrevene. Stel u voor dat eens 'n paar duizend arbeiders in Nederland zulk een beroering hadden ge bracht, als nu een paar honderd automobilisten. De autoriteiten en de gezeten burgerij zouden er hard over denken op de menschen te schieten. Intusschen het was voor velen een vroolijk relletje en dit moet worden toegegeven: het geheel heeft weer eens onderstreept: dat wegtollen verouderde, hinder lijke, dwaze verkeersbelemmeringen zijn. Aan elke dwaasheid is nog wel een grein wijsheid te bedenken. De sociaal-economische kalender, uitgegeven van wege het centraal-bureau voor de Statistiek in Nederland, 2e kwartaal, vermeldt de volgende trust- en kartel- verschijnselen: Mei. Nederland. Overeenkomst tot samenwerking in de baksteenindustrie, beoogende saneering (lees duur- houden) van de prijzen op de binnenlandsche markt. Oprichting van een Europeesch zinkkartel, omvat tende 48% der wereldproductie, tot regeling (lees: be perking) van de productie en stabiliseering (lees: hoog houden) van de prijzen. België. Oprichting van een kartel van aardewerk- industrieelen. Oprichting van 'n luciferskartel, hetwelk een overeen komst met de Zweedsche lucifers-trust (aankoop van de geheele productie) heeft aangegaan. Juni. België. Oprichting van een tram- en electriciteits trust. Mei. Duitschland. Kolenprijsverhooging door het Rijnsch-Westfaalsche kolensyndicaat. Juni. De I. F. Farbenindustrie richt te Bazel een Inter nationale Maatschappij voor chemische ondernemin gen op. Juni. Hongarije. De Zweedsche luciferstrust verkrijgt tegen een leening het lucifersmonopolie. Juni. Letland. De Zweedsche luciferstrust verkrijgt tegen een leening het lucifersmonopolie. Juni. Vereenigde Staten. Oprichting van de Steel Ex port Association of America door de United States Steel Corporation en de Bethlehem Steel Corporation. Wij kunnen daar nog de volgende gegevens aan toe voegen: In het Europeesch zinkkartel werkten samen de zink- producten van België, Polen, Frankrijk, Duitschland en Engeland en uit ons land de zinkfabriek te Budel. Verder is nog opgericht een Midden-Europeesch hout kartel is Tsjechoslowakije, Joegoslavië en Rumenië. De leening van de luciferstrust aan Hongarije bedraagt niet minder dan 36 millioen dollar of 90 millioen. Belangrijke fusie's hebben plaats gehad in de Ameri- kaansche auto- en papierindustrie. Vele overeenkom sten tusschen dezelfde artikelen produceerende trust, kartels of syndicaten beoogen gemeenschappelijke be studeering van gemeenschappelijke vraagstukken, als het zoeken naar middelen en wegen voor een verhoo ging van den afzet, maar het einddoel is toch steeds op de markten pressie in bepaalde richting uit te oefenen met als einddoel het zoo mogelijk geheel beheerschen van de markt. Met 't oog op dergelijke feiten, die allen wijzen op verdwijning van vrije prijsvorming en vrije mededinging (de twee pijlers waarop volgens de oude school een gezond economisch stelsel moet rusten) komt de belangrijkheid naar voren van de vragen door den nieuwen eeredoctor F. M. Wibaut j.l. Maandag bij zijne promotie gesteld. Hij zeide dit: „In het economische leven ontstaan nieuwe problemen: Kan monopolistische macht in handen van particuliere beheerschers der voortbrenging op den duur worden aanvaard? Moeten er gemeenschapsorganen komen, die de leiding der voortbrenging, met behoud der tech nische veroveringen, die het kapitalistische stelsel met de concurrentie heeft bereikt, onttrekken aan de par ticuliere beheersching? Hoe moeten zulke organen worden voorbereid? Hoe moeten ze werken? De geschiedenis van de economie der vrije concurren tie en vrije prijsvorming is spannend van belangrijk heid. De economie van het kapitalistische monopolie is op haar beurt spannend van belangrijkheid geworden. Het volgen van den overgang van kapitalistisch mo nopolie tot gemeenschapsproductie zal spannend van belangrijkheid zijn. De studie dezer ontwikkeling is sedert tientallen jaren mijn liefste werk geweest. Ze zal het, in mijn ver wachting, onverminderd blijven." Onze indruk is, dat er zeer zeker gemeenschapsorga nen moeten komen, die de leiding nemen der productie, maar dat men sedert mr. Treub in Amsterdam de eerste stap deed met gemeente-exploitatie dadelijk op den verkeerden weg is geraakt, door aan de Staats rechterlijke eenheden: het Rijk, de Provincie en de ge- gemeente economische functie's op te dringen, waar voor zij ongeschikt waren, omdat hun oorsprong en wezen administratief-rechtelijk en niet-economisch is. Wat op economisch gebied door deze grootheden be dorven is, is spannend van griezeligheid. Intusschen schijnt een kentering op dit gebied niet tot de onmogelijkheden te behooren, wanneer de overheid ten aanzien van hare bedrijven zich tot het houden van toezicht bepaalt en alles in het werk stelt om inrichting en werkwijze van het bedrijf te schoeien op de leest van een zuiver particulier bedrijf. Een loffelijk voorbeeld daarvan levert het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland op; onder lei ding van een blijkbaar buitengewoon en even bekwaam als bescheiden man, onze plaatsgenoot, de Ir. J. van Oldenborgh. Zijn naam wordt in het voor ons liggend verslag over het boekjaar 1927 zelfs niet genoemd, maar de inhoud van het ongeveer 70 blz. druk beslaande stuk laat aan duidelijkheid en moedgevendheid niets te wenschen over. Het is aan dien leider van het grootste overheidsbedrijf in onze Provincie gelukt alle gemeenten op 2 na tot aansluiting te bewegen (15 hadden reeds een eigen watervoorziening), zoodat praktisch gesproken het waterleidingvraagstuk in Noordholland opgelost is. Een prachtige op de stafkaart gedrukte overzichtkaart van de bestaande en de geprojecteerde leidingen in Noordholland is aan het verslag toegevoegd en be vestigt het bovenstaande in één oogopslag. Ook de finantieele resultaten van dit bedrijf zijn gun stig. Het verslag meldt dienaangaande het volgende: „Behalve de gewone bedrijfslasten, konden rente en afschrijving (deze laatste naar het annuïteitenstelsel berekend) worden opgebracht, terwijl nog, nadat het noodige was terzijde gelegd voor extra-afschrijving van buiten gebruik gestelde activa en van bij de con versie der leerlingen gemaakte zegelkosten, gereser veerd kon worden voor vernieuwing van brandkranen en voor pensioen en pensioenpremiën, waarna nog een bedrag van rond 146.259.12 aan de exploitatie reserve kon worden toegevoegd. Deze is daarmede tot een bedrag van rond 369.309.91 opgevoerd. Boven dien kon nog een begin gemaakt worden met de vor ming van een bijzondere reserve, met de bedoeling om daaruit t.z.t. de op de balans voorkomende fictieve activa in een versneld tempo af te schrijven. Dit laatste bedrag terstond tot gedeeltelijke afschrij ving dier activa aan te wenden, werd niet raadzaam geacht, omdat het voorshands niet vaststaat, dat te een of anderen dag het Bedrijf nog niet eens op andere wijze over deze reserve zou moeten beschikken. Dit resultaat is bereikt ondanks een over het laatste halfjaar van 1927 werkende vermindering van ont vangst, die het gevolg was van een correctie van het tot dusver gegolden hebbende metertarief, waarbij, al naar gelang van de minimum-afneming, waarvoor men gecontracteerd had, het meerverbruik tegen verschil lende eenheidsprijzen werd berekend. Thans bestaat slechts één eenheidsprijs, n.l. die van 0.25 per M3. Voor velen beteekende dit een belangrijke kostenver laging, ondanks het feit, dat thans meterhuur wordt berekend, die vroeger in den abonnementsprijs be grepen was. Afnemers, bij wie de nieuwe berekeningsmethode tot meerbetaling zou kunnen leiden, werd de keus gelaten tusschen het voortbestaan van het oude tarief (met verplicht minimum) of de aanvaarding van het nieuwe, waarbij men zich slechts tot betaling van 40 M3. water moest verbinden. Met bovenvermelde correctie werd een door velen, o.a. door verschillende Landbouworganisaties, bij herha ling als een grove onbillijkheid van het tarief naar voren gebrachte „steen des aanstoots" uit het tarief verwijderd. Afgewacht moet thans worden of zij, die bij hun aandrang, om tot deze tariefsverlaging over te gaan, een minstens daaraan geëvenredigde toe neming van het gebruik, vooral onder de veehoude rijen, in uitzicht meenden te kunnen stellen, de situatie juist beoordeeld hebben. Grbot was de aandrang, die op den ondergeteekende werd uitgeoefend, om over te gaan tot uitbreidingen, waarvan de lasten niet door de daaraan verbonden op brengst gedekt konden worden. Klaarblijkelijk doet zich in verschillende Noordhol- landsche gemeenten het merkwaardige verschijnsel voor, dat de behoefte aan leidingwater het sterkst wordt gevoeld daar, waar geen leidingen zijn gelegd, want, terwijl in de kommen dier gemeenten, ondanks de daar reeds meerdere jaren bestaande verplichting en gelegenheid tot aansluiting, eenige tientallen procenten der bewoners nog geen waterleiding in huis hebben, komen steeds aanvragen tot uitbreiding in, zelfs voor de meest afgelegen en dunst bevolkte deelen der ge meenten. Tegenover deze aanvragen wordt steeds aan het van den aanvang af ingenomen standpunt vast gehouden, dat buiten het eenmaal vastgestelde werk plan geen andere uitbreidingen worden gemaakt, dan die, welker rentabiliteit op een of andere wijze ver zekerd is, tenzij het bedrijfsbelang aanleiding geeft om een deel der jaarlasten voor eigen rekening te nemen. Intusschen wordt bij de desbetreffende berekeningen dezerzijds niet het onderste uit de kan gevraagd". De door ons vet gedrukte woorden geven den juisten grondslag aan voor elk, dus ook voor een overheids bedrijf. Wanneer de heer Van Oldenborgh bij gelegenheid van de weldra te verwachten in gebruikstelling van het fraaie, door den heer Teitsma alhier gemaakte admini stratiegebouw in het Kinheimpark niet wordt benoemd tot Commandeur in de eene of andere hooge orde, zal hem van wege de Prov. minstens 'n teeken van eerein- gezetenschap zijn uit te reiken. Onze Gemeenteraad, ,die hem een deel van zijn tuin afnam, zal daartoe wel licht het initiatief willen nemen. ZONDAG 23 SEPTEMBER 1928 BLOEMEND AAL. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Prof. Dr. G. J. Thierry, Leiden. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha", des voormidags 10 uur. Mej. C. E. te Lintum, Theol. Cand. te Leiden. NEDERLANDSCHE PROTESTANTENBOND in het Bondskerkje, Potgieterweg 4, v.m. 10.30 uur. Ds. A. Klaver te Hoorn. Collecte ten bate van het Nederl. Predikantswerk te Davos. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. NED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.m. 10 uur, Ds. L. J. van Leeuwen, Haarlem. MED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinqa. „Meer dan Schriftgeleerdheid", (Mt. 7:29). De edelste rouw om onze dooden is, in hun geest voort te leven. HEEFT GUNST1GEN INVLOED OBERLAHNSTEIN OP DE SPIJSVERTERING vo De uitslagen der Zondac H. V. C.Zandvoo; V. V. A.Bloemem D. E. C.—B. F. C. HaarlemVelox BaarnSpartaan Voor a.s. Zondag is vasl BaarnD. E. C. SpartaanHaarlem. VeloxH. V. C. ZandvoortV. V. A BloemendaalB. F. H. V. C. ging op den gc Amersfoort het eltal van feit als een goede prestat Bloemendaal haalde in binnen ten koste van V voornamelijk te danken achterhoede, die zich H. V. C. geheel hersteld Dat B. F. C. van D. E. ieder vast, toch is een sum-ers eervol te noeme Haarlem sloeg Velox in de gasten qua ploeg zeke roodbroeken. Het door; productieve bui had, gaf deel der thuisclub. Spartaan ten slotte verl van dien naam. 't Ging en gedegradeerden. Eer« der fraai, voor laatstger buut in de tweede klas Zal D. E. C. het jonge z We gelooven dat de ro zullen hebben en een v niet uitgesloten. Spartaan krijgt het ni Eenige weken geleden aan den Schoterweg m< om den Zilveren Wesi Haarlem deze overwinni vestigen. Velox moet zich tegen twee opeenvolgende nee trouwen genoeg in de k; toe wel in staat. V.V.A. voorspelen we naar Zandvoort. De Ar een zwak elftal in het v krijgen om de onderste Bloemendaal ontvangt 1 nen, maar dan dient het met den wil, om de pu achterhoede haar vorm wachten we een Bloeme De uitslagen der weds waren: Bloemendaal III. D. O. A.Bloemen DamiateBloemeni Bloemendaal VD Uitgezonderd het tweec competitie niet schittere: wel de voornaamste fai zijn vaste spelers besch loop ongetwijfeld beter Zondag speelt: R. C. H. ril—Bloe E. H. S. II—Bloes Zeemeeuwen III1 Junioren: T. H .B Bloen Oplossingen, bijdragei Schaakredacteur, De l Wit Wit: Kf4, Tb4, b2, g5, Zwart: Kh2, Ta4, b3, 1 PAI Gespeeld in den Lande van 18—29 Juli 1927. Wit: L. PALAU (Argentinië) 1. Pgl—f3 2. d2d4 3. Pbl—c3 4. Lel—f4

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2