'WT wlkm m wÊÊi mmt Sport Schaakrubriek jpIJ §üf ISP UP A UP Is mp jlli B^ill Tooneel Fotografie Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Kerkagcnda hp llfll iéÉS wm wm wm. VOETBAL. De uitslagen der j.l. Zondag gespeelde wedstrijden luiden: B. F. C.Zandvoort 61 D. E. C.Bloemendaal 2—0 V. V. A.Velox 22 H. V. C.Spartaan 22 HaarlemBaarn 73 A.s. Zondag wordt gespeeld: HaarlemD.E.C. BaarnH.V.C. SpartaanV .V .A. VeloxB.F.C. ZandvoortBloemendaal. De Bussummers boekten hun eerste overwinning en nog wel een klinkende ook! Wij kunnen ons voorstellen, dat zelfs de meest verstokte B.F.C. optimist, zoo'n uit slag niet had durven voorspellen. Nu schijnt het bij Zandvoort niet heelemaal „koek en ei" geweest te zijn, terwijl het uitvallen van Water ontegenzeggelijk een handicap was. Met dit al zetten de geel-blauwen, wier verwachtingen nog al hoog gesteld waren, de competitie niet al te best in! Bloemendaal was Zondag al heel ongelukkig! Moest op 't allerlaatste moment Bakker van meespelen af zien, tijdens den wedstrijd (10 minuten voor rust) brak keeper Beijk bij het stoppen van een hard schot den duim van zijn rechterhand, zoodat verder meespelen onmogelijk was. Jan was er juist uitstekend in, en had van het sportieve D.E.C.-publiek al menig applaus ge kregen. We hopen, dat onze sympathieke doelverdedi- ger weer spoedig zijn plaats onder de lat zal kunnen innemen, want,Bloemendaal zonder Jan Beijk is haast niet denkbaar. De stand was bij dit ongeval reeds 10 voor D.E.C. Lever, die de plaats van Beijk innam, verrichtte zijn werk uitstekend, maar kon toch niet verhinderen, dat 10 minuten voor tijd de gastheeren voor de tweede maal scoorden, waarmee het pleit beslist was. Toch had Bloemendaal minstens gelijk kunnen spelen, indien de links-binnen niet tot het oneindige gepingeld had, waardoor de geheele voorhoede zoo goed als lam ge slagen was, Natuurlijk werd de stemming door het boven genoemd ongeval zeer down, wat het spel zeer beinvloede. Ieder was dan ook blij, toen de scheids rechter voor 't laatst floot en een eind maakte aan dezen middelmatigen wedstrijd. Bij V.V.A.Velox en H.V.C.-Spartaan werden de punten gedeeld. In eerst genoemde ontmoeting wist V.V.A. een 20 leiding te veroveren, en het had er allen schijn van, dat deze Amsterdammers hun eerste overwinning zouden boeken, toen Velox op 't laatst nog even loskwam, en na eerst de achterstand ver kleind te hebben, ten slotte de gelijkmaker wist te for- ceeren. Baarn werd een willig slachtoffer van Haarlem. Ook in dit treffen stond het spel op geen hoog peil, en de zeven door Haarlem gemaakte doelpunten zijn meer het gevolg van de zwakte der Baarn-verdediging dan van de kracht der Haarlem-aanval. Zondag ontvangen de roodbroeken het nog ongeslagen D.E.C. Weet Haarlem te winnen, dan blijft het in the running. Veroveren de Amsterdammers echter beide punten, dan kan Haarlem zijn kampioen-aspiraties voorloopig wel opbergen. Er heerschte een opgewekte stemming in het roodbroekenkamp, waar men veel vertrouwen heeft in Iseger, die voor 't eerst van de partij. Aan den ex-Ajaxied, deze verwachtingen niet te beschamen! H. V. C. trekt naar Bussum. Ook de Amersfoorters verloren nog geen wedstrijd, doch speelden er 2 gelijk. Zondag kon het 't derde gelijke spel in successie wel eens worden. In Amsterdam een derby: SpartaanV.V.A. We heb ben meer vertrouwen in de rood-witte, dan in de rood zwarte ploeg, en voorspellen dus een overwinning voor Spartaan, 't Is hier een plaatselijke ontmoeting, d.w.z. dat er dan abnormale uitslagen kunnen vallen, 't Re sultaat kan dus evengoed anders zijn! Velox krijgt bezoek van B.F.C. 't Vorig jaar speelden deze elftallen beide malen gelijk en 't zou ons niets verwonderen, indien 't nu weer op een draw uitliep. Bloemendaal speelt weer uit, thans tegen Zandvoort. De wedstrijden tusschen deze rivalen hadden steeds een sterk gekleurd tintje. Veel krachtsverschil was er nooit. Zijn de geel-blauwen van hun Bussumsche in zinking hersteld, dan is er kans op gelijk spel. In 't andere geval geven wij Bloemendaal een kansje, niet tegenstaande de witte leeuwen verzwakt zijn door het niet meespelen van Bakker en Beijk. We hopen in ieder geval op een goede sportieve match en op behoorlijk gedrag der Zandvoort-supporters. De leiding is bij den heer Hollander in goede handen. De uitslagen der lagere elftallen waren: Bloemendaal II—V. V. H2—1 Schoten IIIBloemendaal III 02 Zandvoort IIBloemendaal IV 61 Junoren: T. H. B.Bloemendaal 016 Zondag speelt: V. S. V. II-Bloemendaal II 2 uur. Bloemendaal IIIV. S. V. III 10 uur. H. F. C. VBloemendaal IV 10 uur. Junioren: R. C. H,Bloemendaal 10 uur. De elftallen zijn als volgt aangeschreven: le elftal: H. J. Lever J. IJfs P. J. Parson J. Cassee H. Beijk L. v. d. Meij G. Kopjes Niemann Ph. Immer J. A. Sunter H. Eijsten M. Strik reserve J. Wijnberg 2e elftal: K. Schoehuijs H. Spoor J. Parson J. Nieman H. Donkervoort J. de Graaf Fr. Bakker Ad. Cassee N. N. H. v. Beem C. Warlé reserve W. Bruijnis 3e elftal: W. Huisman J. v. Maren L. B. Verdoorn C. Vogel W. A. de Haas P. N. C. Hille K. J. de Haas J. C. van Beem W. Groeneveld D. Kuiper H. v. d. Veer reserve J. Kohier 4e elftal: I. Kempe D. KroonH. S. van Lent Ant Cassee M. v. Delden A. de Jong J. H. de Wit W. A. Zanten G. Strik H. J. de Jong J. Sondorp reserve P. v. Beek Junioren: W. Mommers M. Drost M. Th. Akersloot P. Lakeman Adr. Bakker D. Ruiter Fr. Bakker II G. Dissevelt A. de Roos P. Wille J. Middelink reserve J. J. Hollenberg Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur, De Genestetweg 23, Bloemendaal. PROBLEEM No. 185 N. PETROVIC (Agram). Mat in vier zetten. Stand der stukken: Wit: Kb7, Dd5, Ta6, Tg8, Ld7, Pd3, Pg3. Zwart: Kf6, Th6, Le7, Lg6, Pa8, Pdl, b6, c5, d6, f7, g4, h5, h7. le prijs, tournooi „Neue Leipziger Zeitung" (Jan. 1927) EINDSPEL No. 43. De volgende stelling ontstond in een partij, gespeeld in het tournooi te Kecskemet (1927) tusschen A. NIM- ZOWITSCH (met wit) en K. GILG, na den Hen zet van Zwart (Pd5b4): ÉfH A ÜÜP Ook na 14 Dc6; 15. Lh6 is de positie van Zwart niet te benijden. Er volgde thans: 15. Lb3Xf7f Ke8d8 Op 15Kf7:? volgt 16. e6f. 16. Lelh6 Pb4c2 17 Pbl—c3 Pc2d4 De erkenning van de nederlaag, want Wit zou door Lg7 zonder gevaar de kwaliteit kunnen winnen, ter wijl 17Pal: faalt na 18. Pd5, Dc6; 19. Le3, d6; 20. Lb6f, Kd7; 21. e6 mat. 18. Dg3Xd3 Dc7Xe5 19. Tfl— el De5—f6 20. TelXe7! Opgegeven. OPLOSSING PROBLEEM No. 182. (P. TEN CATE). Stand der stukken: Wit: Kf3, Db4, Te2, Te8, Lb2, Lh3, Pe4, Pf6, b5, g5, 97. Zwart: Ke6, Db8, Td7, Tf5, La8, Ld8, Pb6, Phi, a7, d6, e7, f4, f7. 1Pf6h5, enz. Goede oplossing ontvangen van: H. W. v. DORT, te Haarlem. CORRESPONDENTIE. J. v. G. te O. In No. 182 faalt 1. Pf6d5 na 1 La8Xd5. Maandag 1 October j.l. genoot een nagenoeg uitver. kochte Schouwburg van de operette „Ein Rheinisches Madel" met muziek van Leon Jessel, onder muzikale leiding van den componist opgevoerd door het gezel schap van Fritz Hirsch. Alles was weer zooals wij van Fritz Hirsch gewend zijn: in de puntjes. Bijzonder aardige decors, enthousiast spel en goede zang tot in alle bijrollen. Friedel Dotza als de asschepoes Barbele, op wie Fritz Hirsch, de Domkapellmeister, op zijn ouden dag eensklaps verheft, doch die hoewel ze mis schien in het begin anders dacht, Hans, de grootestads- jongen verkiest, was zooals altijd uitstekend, evenals Mimi Gijenes, het vroegere liefje van Hans die hem tot in 't Schwarzwald volgt, doch door hem afgewezen, eindigt met zich met Richard te verloven. Wij vonden haar zang vooruitgegaan en ze zag er weer schattig uit. De rollen van Hans en Richard werden zeer goed ge zongen door Fritz Geiger en Paul Harden. Walter Triebei als der Wirt vom blauen Ochsen was koste lijk, evenals Schmussheim, de mal toegetakelde Ber- lijner, maar het allerbest van de bijfiguren was Her- bert Weissbach als Theobald, de klerk. Hij was on mogelijk lang, stijf van houding en heel komiek, waar bij hij het klaar speelde het ons werkelijk niet heele maal onmogelijk te doen toeschijnen dat zoo'n aardig meisje als Lorle op hem verliefd werd. Fritz Hirsch als de oude kapelmeester was als altijd uitstekend, zoowel in zijn vroolijkheid als later in zijn teleurstelling, waarin hij een beetje filosofisch bedroefd doet en nergens chargeert. Loofden wij aldus de opvoeringen en ook de uitvoering der muziek door het orkest, niet zoo loffelijk komt ons de keuze van deze operette voor. Het geschiedenisje zelf is flauw en de gesproken grappige eindjes zijn meestal langdradig. Alleen het scènetje waarin Barbele zich in het dansen oefent met haar schaduw en den stoel omarmt, waar op dan opeens de domkapelmeester binnenkomt en Barbele in zijn schaduw den duivel meent te zien, waarop dan de bewuste zoen volgt, was compact en interessant. Ook de muziek vonden wij niet bijzonder De pakkende wijsjes waren meest oude volksliedjes. Fritz Hirsch schenkt ons den laatsten tijd wat te zoeten kost. Wie zegt toch dat onze tijden zedeloos zijn? 50 opvoeringen van zoo'n lief stukje zeggen het anders. Wij verlangen naar wat pittiger kost, wat heel goed kan zonder in het onbehoorlijke te vervallen. De acht platen in het Septembernummer van „Focus" zijn gekozen uit het werk van de tentoonstelling der Amsterdamsche Amateur Fotogr. Ver. „Fotografische ervaringen op een Bootreis" is de ti tel van een artikel door Generaal-Majoor L. E. W. van Albada, die daarin beschrijft hoe men aan boord van een schip mooie stereoscopische opnamen maken kan, terwijl de afstand van de kust veel te groot is om onder normale omstandigheden een bevredigend effect te kunnen geven. Bij dit artikel verschijnen twee prachtige illustraties, naar Noorsche berglandschappen. Verder brengt „Focus" een practisch artikel met korte wenken voor landschapsfotografie in den herfst, waar in er op gewezen wordt, dat deze tijd van het jaar voor fotografische opnamen nog meer geschikt is dan de zomer. In de rubriek „Tochten voor Landschapsfotografie" verschijnt een aardig artikel over de schoonheid van Delft, vergezeld van een drietal bijzonder mooie foto's. Een artikel over filters behandelt het filter in en buiten de donkere kamer. In den z.g. Foto Omroep voor Beginners wordt aan de hand van aardige foto's 'gesproken over den achter grond in het amateursportret. Door de Bloemendaalsche Burgerwacht wordt ieder jaar een onderlingen wedstrijd gehouden. Dit jaar heeft deze wedstrijd plaats op Zaterdag 6 en Zondag 7 Oc tober e.k. op de schietbanen te Overveen. De wed strijd bestaat uit: Personeele baan, Eere baan en Vrije baan. Keuring Jeugdtuinen, De heer Dankbaar had het Zaterdag weer druk. Ook de jury had de handen vol. Er werd n.l. uitgemaakt welk kind in dezen zomer het mooiste en fraaiste tuin tje op de Jeugdtuinen gemaakt had. Dit was geen gemakkelijke taak want ieder tuiniertje of tuinierster- tje had zijn of haar beste beentje voor gezet. Nadat het oordeel van de jury vernomen was en de eigenaars (sters) van de mooiste aangelegd tuintjes waren ge noteerd trad de heer Dankbaar naar voren en hield een kleine rede waarin hij de prijswinnaars en niet prijs winnaars een pluim op hun hoed zette, omdat zij er in geslaagd waren een stukje zandgrond alwaar het onkruid dicht op elkaar stond, tot een mooi tuintje te maken. Verder bracht hij een woord van dank aan de heeren Bleeker, Puister en Renaud, die de kinderen altijd bij hadden gestaan met moeilijken arbeid, en aan de Jury, die zich altijd op zoo uitstekende wijze kweet van haar moeilijke taak. Hierna werden de prijzen uit gereikt. Jaap Brussaard, die een tuinman, in den dop schijnt te zijn, kreeg den lsten prijs. Wel geluk ge- wenscht, Jaap! Verder werden er prijzen toegekend aan: Arie Boelhouwer, Elly Hoffstede, Lucy Hoffstede, Aki Kroon, Antje Beekman, Cor Bruinis, Albert de Kruijf, A. Rutte, Jo Dankbaar Aukje Voerman, Gerrit Waanders en Jan Mey. Het was wel verdiend, jonge lui! Hiermede is het zomerseizoen van de Jeugdtuinen ge sloten. Melden we nog, dat de tuintjes in de maanden October en November des Zaterdags van 22.30 uur open zullen zijn voor het afhalen van groenten, enz. Onder veel belangstelling heeft de bekende schietver- vereeniging Generaal Joubert haar eind-wedstrijd in dit seizoen gehouden. De resultaten van deze wedstrijd zijn: Kampioenswedstrijd: le klas: A. Janssen, Overveen, 46 pnt.; 2e klas: J. Bakker, Overveen, 46 pnt. Personeel: le klasse: 1. A. Hekker, 46-47 pnt.; 2. W. Faase, 44-46 pnt.: 3. A. Janssen 44-46 pnt. 4. A. Bos, 44-45 pnt.; 5. C. Eldermans, 42 pnt.; 6. P. Zonneveld, 38 pnt. Idem 2e klasse: J. de Vries, 45 pnt.; 2. H. Bakker, 43 pnt.; 3. H. Wezenaar, 41 pnt.; 4. J. Bakker, 40 pnt.; 5. J. N. Zandstra, 40 pnt,; 6. W. Koelemij, 39 pnt.; 7. Han Bos, 36 pnt.; 8. C. Diekman, 35 pnt.; 9. F. Bakker, 34 pnt. Geluksbaan: 1. H. Bakker, 42 pnt.; 2. A. Janssen, 37 pnt.; 3. J. de Vries, 36 pnt.; 4. Eldermans, 35 pnt.; 5. Han Bas, 35 pnt. Donderdagmiddag reed een auto van den Zeeweg ko mende, den Tetterodeweg af. De bestuurder wilde een voor hem rijdende auto voorbij rijden en haalde daar voor links uit. Tegelijkertijd kwam een auto den Kweekduinweg uitrijden. Op de bocht Kweekduinweg Tetterodeweg botsten de twee auto's tegen elkaar. Daar er niet hard gereden werd, was de botsing niet ernstig en werd er weinig beschadigd. De politie vond geen termen aanwezig om van het geval proces-ver baal op te maken. Wij betreuren dit in zoover dat de meeste ongelukken het gevolg zijn van den wil van sommige rijders om op den meest ongelegen oogenblikken een ander voor bij te rijden. In Haarlem ziet men dat ook herhaaldelijk, j.l. Maandagmiddag zagen wij in Haarlem een ergelijk staaltje daarvan bij het afrijden van groote vracht auto's van de brug in de richting Amsterdam. Laat ieder zijn tijd nemen om te rijden en laten ook de pa troons voorzichtig zijn, hun chauffeurs niet noodeloos te jagen. Langs den geheelen oever van de Duin en Daalsche Vijver wordt in het water een houten stijger aange bracht om het afkalven van de randen tegen te gaan. O domheid. Uw naam is vrouw. Het gebeurt nog al eens dat de dames haast hebben. Dan hebben zij geen .tijd om te denken en handelen dan erg onnadenkend. Rijdt een trein het station binnen en staat deze nog niet stil, dan springen verschillende heeren al reeds uit de coupé. De dames zien dat, willen niet onder doen voor 'n man en denken: dat kunnen wij ook. Ze sprin gen dan uit de coupé, maar natuurlijk glad verkeerd, d.w.z. ze gaan er achterwaarts uit met het gevolg, dat ze groote kans loopen achterover te vallen. Wat men ook doet of zegt, het geeft niets ze blijven verkeerd springen. Zondag is op het Bloemendaalsche station ook een jonge dame verkeerd uit den nog niet stil- staanden trein gesprongen met het gevolg dat zij ach terover op het perron viel. Met een groote hoofd wonde werd zij bewustloos opgenomen en in een der wachtkamers neergelegd. Dr. Groenendijk, inmiddels gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse. Nadat hij het achterhoofd van het slachtoffer verbonden had vond hij overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Het is te hopen dat bovenstaand geval aanleiding zal geven dat de dames zullen wachten met uit trein of tram te stappen totdat deze stilstaat en kunnen zij dat niet, om dan in Hemelsnaam niet er uit springen of te stappen MET HET GEZICHT NAAR VOREN.. In Weenen heeft men trams gehad met spiegeltjes bij de handvatten, zóó aangebracht dat als de passagiers zich bij het uitstappen wilden bespiegelen, zij van zelf goed uitstapten. Het is wel aardig bedacht, maar dit beroep op de ijdelheid is bij de spoorwagens moeilijk toe te passen. Uit een jas, die in een kast hing, is, ten nadeele van een huisknecht, dienende aan de Dahlialaan te Aer denhout, 1.50 en een zilveren horloge ontvreemd. De politie bemoeit zicfi met de zaak. Het echtpaar Groeneveld, is Vrijdagavond een sere nade gebracht door de muziekvereeniging „Wilhelmi- na" uit Santpoort. Dit geschiedde ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest. Nadat Wilhelmina eenige nummertjes geblazen had, werd het echtpaar namens de Vereeniging door twee jonge dames een bouquet en een fraai rookstel overhandigd. De Voorzitter sprak ook nog eenige hartelijke woorden waarna de muzikan ten getracteerd werden. Voordat het geheel donker werd, de serenade had plaats om 7 uur, werden er nog eenige nummertjes gegeven, waarna de muzikanten huiswaarts keerden. De heer en mevrouw Groeneveld waren zeer verrast daar zij tot op het laatste oogen- blik niets van een serenade afwisten. Van het onder wijzend personeel der Gem. M.U.L.O. ontving het echtpaar een zilveren soeplepel, terwijl enkele leer lingen het echtpaar kwamen gelukwenschen en bloemen brachten. Ook eenige ouders van leerlingen lieten zich niet onbetuigd en kwamen feliciteeren. Vele bloemstukken hadden vrienden en kennissen ge stuurd en de voorkamer der familie G. was dan ook in een bloementuin herschapen. Zaterdagavond was er een gezellig samenzijn van familie, vrienden en kennis sen. 30 September zal niet licht door het echtpaar Groeneveld vergeten worden. Nederlandsch Schoolmuseum te Amsterdam. In de afgeloopen maand September noteerde deze in stelling 139 bezoeken en 54 aanwinsten. De rioleering. Men schiet met de rioleeringswerken in Bloemendaal aardig op; nu is de Duinwijckweg onder handen; het is een lust om de flinke werklui van onzen vriend Bol- penbroek aan het werk te zien, de diepe gelijkmatige gleuf, de deugdelijke aaneenvoeging der rioolstukken, het flink opschieten toonen, dat de mannen hun vak verstaan. Vele menschen zijn als de brandnetels. Behandelt men ze voorzichtig, dan branden ze, doch pakt men ze flink aan, dan zijn ze onschadelijk. BEVALLEN: L. M. WijsmullerPetersmann, z. en d.; C. VreenegoorBakx, z.; M. C. van den BergMar- celis, d.; C. Postde Groot, levenl. d. ONDERTROUWD: A. van Harreveld en T. Smits. GETROUWD: P. Beenhakker en C. A. Lams; D. O. Verbeek en G. J. de Blaazer. OVERLEDEN: J. A. Y. Visser,.52 j„ overl. te H'lem. GEVESTIGD: R. H. Th. D. de Favauge, Leeuweri kenlaan 6, Aerdenhout; Mej. P. Rinse, Prins Hendrik laan 4, Overveen; J. N. A. Arnhardt, Bosch en Duin laan 25, Bloemendaal. ZONDAG 7 OCTOBER 1928. BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. Collecte voor de Zuiderzeegemeente. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha", des voormidags 10 uur. Ds. V. Roos, Em. Pred. te Bloemendaal. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. NEDERLANDSCHE PROTESTANTENBOND in het Bondskerkje, Potgieterweg 4, v.m. 10.30 uur. Ds. G. Horrëus de Haas, Zwolle. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.m. 10 uur, Ds. C. M. Briët, Heemstede. Collecte voor de Zuiderzeegemeente. AERDENHOUT. „RELIGIEUZE KRING" Aerdenhout—Bentveld. Vereenigingslokaal Eikenlaan 5, v.m. 10.30 uur. Dr. C. P. Gunning, Reet. Lyceum, Amsterdam. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur. Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Bewust Geloof" (1 Cor. 2 12). Doopsbediening.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 3