m Binnenland Buitenland Nabetrachting Onderwijs VICTOPIA-WATER (VERFT-STGDMTj GOED-SNEL JLOTTGERIMG BIJ BRAND Tooneel Si vc A. G. G. M. GIORGIS ZN. BLOEMENDAAL OVERVEEN - - AERDENHOUT BENTVELD - - VOGELENZANG Telefoonnummer 10960 Telefoonnummer 26103 Telefoonnummer 26017 Telefoonnummer 28129 P.T.T. beraamt een herziening der locale en inter- locale telefoontarieven. Men wil het verouderde sy steem van het vaste abonnementstarief voor de locale telefonie vervangen door een gesprekkentarief. Jaar lijks zouden dan een grondbedrag (voor huur der in stallatie enz.) per aansluiting geheven worden, van mi nimum 24.en maximum 48.benevens een ta rief per uitgaand gesprek van waarschijnlijk 3 cent. De aansluitingskosten van 25.voor de kleine netten en 50.in de groote steden, zullen in de eerstbedoel de netten worden afgeschaft en tot 25.vermindérd in de grootere netten. Het is te hopen, dat een en ander zeer spoedig verwezenlijkt zal worden. De tele foontarieven, vooral in Amsterdam bijv., waar men per jaar 168.betaalt, zijn vergeleken met het bui tenland absurd hoog. Voor het eerste jaar, als men de „aansluitingskosten" ook moet betalen, komt het abonnement liefst op ca. 225.in de hoofdstad. Door de justitie is een klacht ter zake van smaad tegen „De Telegraaf" aanhangig gemaakt, wegens de mede- deeling in genoemd blad, dat de Minister van Water staat zou zijn gezwicht voor den drang der leiders van christelijke en roomsche radio-omroepen en hun de meerderheid in den te stichten radio-raad zou hebben toegezegd, tegen politieke contra-prestaties. In de vergadering van Nationale Unie te Amsterdam, waar verschillende autoriteiten, personen uit den han del, voorzitters van nationale bonden, enz. aanwezig waren, werd besloten op Maandag 15 dezer in het Concertgebouw een meeting te doen plaats hebben, om het aanhangige wetsontwerp tot bestuurswijziging in Ned. Indië uit een nationaal oogpunt te doen behande len. De Bondsraad van den Alg. Ned. Diamantbewerkers Bond besloot voor 200.000.deel te nemen in de door het N.V.V. uitgeschreven obligatieleening ten be hoeve der arbeiderspers. Maandag trad te Eindhoven bij de Philipsfabrieken de 15000-ste arbeider in dienst. Daardoor werd het aantal arbeiders, werkzaam in de binnen- en buitenlandsche fabrieken van dit concern gebracht op 25.000. Inder daad een onderneming, waarop de Nederlanders trotsch kunnen zijn. Na de „burgerlijke" vluchten naar Indië, zal thans in het vroege voorjaar van 1929 (April) een militaire vlucht naar de' Oost plaats vinden, waarbij 3 nieuwe Dornier-Wal-watervliegtuigen van de Mok naar Soe- rabaja zullen vliegen, met een totale bemanning van 9 koppen. De reis wordt gemaakt voor vlagvertoon en zal ongeveer een maand duren. Nadat in Amsterdam dezer dagen eenige dronken lieden een agent in den nacht te lijf gingen en hem te water wilde werpen, weshalve de man uit noodweer genood zaakt was, van zijn revolver gebruik te maken, vond in Den Haag een dergelijk geval plaats. Een berucht drankorgel werd, omdat hij gevaar voor de openbare orde en veiligheid opleverde, met veel moeite gearre steerd, waarna één agent, bij de vier fietsen der agen ten in de rumoerige buurt werd achtergelaten. Toen begon een negentienjarige vlegel, ook al „onder den invloed van sterken drank" den agent lastig te vallen, en gaf dien ten slotte onverhoeds een harde slag tegen het hoofd, waarna de agent den veelbelovenden knaap met twee revolverschoten neervelde. Natuurlijk zijn er bladen, waarin dit optreden van de politie gelaakt wordt. Men hoort de naïeve stelling uiten, dat de agent niet eerder had mogen schieten, dan wanneer zijn eigen leven bedreigd was geworden. Waaruit men dus zou moeten afleiden, dat de agent niet eerder mag schie ten, dan op het moment, dat hij zich gereed maakt, den laatsten adem uit te blazen. Want, nietwaar, eerder wordt zijn leven niet bedreigd. De Commissaris van Politie te 's-Gravenhage heeft het echter loyaal voor zijn ondergeschikte opgenomen, en nadrukkelijk ver klaard, dat het Haagsche politiecorps het optreden van den agent volkomen dekt en dat deze absoluut correct volgens zijn plichten heeft gehandeld. Met ingang van 1 November vindt een nieuwe port- verlaging plaats. De porten voor brieven naar het bui tenland worden voor de eerste 20 gram teruggebracht van 15 op 121/2 cent en van 10 op 7J^ cent voor elk volgend gewicht van 20 gram; briefkaarten IY2 in plaats van 10 ct., gedrukte stukken 2J/£ in plaats van 3 cent, enz. Verder wordt voor brieven van 20 tot 100 gram, waarvoor in locaal verkeer thans 15 cent moet betaald worden, een port van 10 ct. ingesteld. Engeland. De leider der Arbeiderspartij, Mac Do nald is op een politieke rondreis door Europa vertrok ken. Eerst naar Weenen, om met Oostenrijksche re- geeringspersonen besprekingen te houden, waarna hij naar Praag zal gaan en daarna naar Berlijn, waar hij een rede voor léden van den Duitschen Rijksdag zal houden. Lloyd George verklaarde in een redevoering, dat het liberalisme de groote levenskracht der natie was en dat zou blijven. De Britsche regeering zal een aantal documenten over het Britsch-Fransche accoord tot een witboek ver eenigen, dat dezer dagen gepubliceerd wordt. Frankrijk. Volgens de Echo de Paris zou het be richt juist zijn, dat meldde, dat de Italiaansche gezant te Londen zou hebben voorgesteld, dat Engeland en Italië samen bij Frankrijk stappen zouden doen inzake de ontruiming van het Rijnland, maar dat de Engelsche regeering dit voorstel afwees. Naar een Duitsch blad meldde, heeft de Fransche gene rale staf onlangs een verklaring opgesteld over de ont ruimingskwestie. Daarin komt de staf tot de gevolg trekking, dat bij den huidigen stand van de Fransche en Duitsche bewapening een bezetting van het Rijn land voor de militaire veiligheid van Frankrijk niet meer noodzakelijk was, omdat de bestaande verhouding der legersterkte door Duitschland vóór 1935 niet ten nadeele van Frankrijk zou kunnen worden gewijzigd. De Fransche regeering blijft echter de bezetting van het Rijnland vasthouden, als garantie voor de uitvoe ring van het plan-Dawes, in het bijzonder om druk uit te oefenen op de Duitsche regeering,, die h.i. een pas sieve of liever negatieve schadevergoedingspolitiek wil voeren. De Fransche regeering hoopt te verkrijgen, dat een deel der industrie-obligaties krachtens het Dawes- plan wordt uitgegeven, om Frankrijk in staat te stellen, het volgend jaar zijn verplichtingen aan de Ver. Staten ten bedrage van 400 millioen dollar na te komen, zon der zijn goudreserve aan te spreken. Duitschland. President Loebe is voornemens den Rijksdag tegen 12 November bijeen te roepen. Inzake de kwestie van den bouw van den pantserkrui ser wordt gemeld, dat de soc. dem. afgevaardigde Wels in een redevoering opmerkte, dat de Rijksdag zich met een soc. democratische motie zal moeten bezighouden, welke kort en bondig luidt: De bouw van den pantser kruiser A wordt gestaakt. Diversen. De Hongaarsche regeering besloot zich bij het Kellogg-pact aan te sluiten. Thans hebben 51 staten toegezegd, tot het pact toe te treden. Slechts 6 (Zuid-Amerikaansche) staten hebben er zich tegen verklaard. Kellogg hoopt echter deze tegenstand door particuliere besprekingen te overwinnen. Een Amerikaansch journalist, die den tekst van het Britsch-Fransche accoord wist te bemachtigen en pu bliceerde, werd door de Fransche regeering het land uit gezet. De Amerikaansche regeering heeft het Fran sche ministerie van buitenlandsche zaken om een gron dig onderzoek verzocht. Van den uitslag van dit onder zoek zal afhangen, welke maatregelen de Amerikaan sche regeering zal nemen. In Berlijn werd een comité gevormd tot internatio nale gedachtenwisseling, door leiders van groote poli tieke partijen en toonaangevende figuren uit leidende kringen. Doel is, contact in het leven te roepen tusschen staatslieden, industrieelen, kunstenaars, geleerden, enz", der verschillende landen. Minister Stresemann en prof. Einstein zijn er o.a. lid van. Ramsay Mac Donald zal op 15 Oct. een voordracht voor het comité houden. In Praag stortte een in aanbouw zijnd winkelpand in, waardoor 87 arbeiders enz. bedolven werden. Er moeten tientallen dooden en gekwetsten zijn. Er is in de wereld niets zoo gewoon of er zijn menschen, die er met verbazing naar kijken en niets zoo buiten- woon of er zijn lieden, die er uitermate gemeenzaam mee zijn. De aarde wordt nu eenmaal bewoond door een mengeling van tegenvoeters. Zoo zal het ook wel binnen den kring onzer eigen gemeente gesteld zijn, met betrekking tot het besluit van den gemeenteraad, die j.l. Donderdag voor acht dagen besloot een nieuw gemeentecentrum te stichten, een geheel van publieke gebouwen aan het begin van den Zeeweg. Dit immers is de strekking van het raadsbesluit om voor 2000. van de Erven Van der Vliet aan te koopen 2 Hectaren duingrond bij den ingang der bestaande schietbanen om daarop het nieuwe Raadhuis te stichten. Voor zoo ver wij hebben kunnen nagaan echter, vindt de meer derheid onzer ingezetenen het eenvoudig van zelf sprekend, dat nu eindelijk de eerste stap in deze rich ting is gedaan. En wij scharen ons van ganscher harte aan hun zijde. Eén van beiden. Bloemendaal moet óf ophouden te bestaan als zelfstandige gemeente, öf ziel, een nieuwen bestaansvorm willen geven. Op het eerste hopen nog steeds sommige in nieuwen annexatiebuit belusten in Haarlem. Het tweede ligt o.i. in den schoot der geschiedenis, en kan en zal binnen niet al te langen tijd zich verwezen lijken. De oude vorm van Bloemendaal was de bijl (de duinen) met een steel, welke bezet was met de dorpen Duin- lust-en-gesticht, Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout en Vogelenzang. De duinen waren maagdelijk terrein, waaraan niemand raken kon, noch raken wilde, de steel scheen deel uit te maken van die lange rij van bewoonde plekken, die op de lijn van Den Helder naar Hoek van Holland zijn gelegen, en welke van oudtijds verbonden waren door den Doodweg, den weg waar langs een ieder verplicht was de aan de stranden aan gespoelde lijken, zooals dikwijls voorkwam, landwaarts te vervoeren. Het moderne verkeer, de razende bouwlust, de behoefte der grondbezitters om inproductieve gronden van de hand te doen, het opdringen in heel het land, van de bevolking naar het Westen, ze hebben het oude aan gezicht onzer gemeente geschonden, althans onherstel baar veranderd en den nieuwen vorm als vanzelf tot uiting doen komen. De aanleg van den Zeeweg is het begin geweest der revolutie in de wezenlijke gedaante onzer gemeente en het gaat er nu maar om, dat de overheid met vooruitzienden blik op de vorming dier nieuwe gedaante vooruitloope en voor weder eenige eeuwen hare ontwikkeling in de juiste banen leide. Wie geen onbekende is in de ontwikkelingsgeschiedenis onzer gemeente, erkent, dat Bloemendaal door Haar lem als het ware het duin is ingedrongen. In voormalig Schoten, in het Kleverpark, aan de Zandvoortschelaan, straks als de viaducten Westergracht en Houtvaart gereed zijn, ook op Rolland dringt de Haarlemsche bouw op naar den duinzoom. Wij, die niet willen dat onze huizen deel uitmaken van een stad, wijzelf zijn het die nu de natuur van de zgn. wildernis en van het duin met onze bouwerijen bedrei gen. Door de gelukkige omstandigheid, dat nagenoeg alle duinen in één hand zijn, is aan de, wanneer het duingrond geldt, spoedig in bouwwoede overslaande bouwlust, een rem aangelegd; maar wanneer straks die gezamende hand verschillende handen zijn geworden, zal het de vraag zijn of vele kleine remmen de plaats hebben ingenomen of gelijke kracht kunnen ontwik kelen van de eene groote. De ramp, die dan over onze gemeente zou kunnen komen, willen wij niet voor de verbeelding oproepen. Slechts willen wij onze gemeente vooralsnog gelukkig prijzen met het bezit van die in woners die de gezamendehand in stand houden, maar wij doen dit waarschuwend wijzende op de sterfelijk heid van alle menschelijke levens en plannen, opdat allerwege het besef doordringe, dat de Overheid, zoo zij hier nog juist op tijd kwam, zeker niet langer had moeten dralen en dat het na deze eerste stap op haren weg ligt om helder te zien naar de zich afteekenende verre toekomst, waarin langs den Zeeweg een ontwik- .eling zal plaats vinden, die alleen in den ouden Sche- ■eningschen weg haar illustere voorgangster en ten leele misschien wel haar voorbeeld heeft. )e steel van de bijl is, althans van Velsen tot Els- zout, allengs één aaneengesloten verzameling van zoon- en winkelhuizen, pleiziertuinen, parkjes en leintjes geworden. Het is een uitgerekte massa, die een eigenlijke kern meer heeft noch in Bloemendaal, och zelfs in Overveen, dat door den aanleg der ilianalaan en door den roof aan Brouwersvaart en lolland gepleegd voorloopig onherstelbaar is mis- ormd. )e steel worde nu basis voor een nieuwen opbouw eewaarts. loge wijsheid de bestuurders en de vertegenwoordi- ers der bevolking verlichten en enthousiasme voor et schoone werk hun kracht geven, opdat de bouw ie in den schoot der geschiedenis zich alreeds in be- insel heeft gevormd concreten voortgang hebbe. iet Bestuur van het Ned. Schoolmuseum verzoekt ons e wijzen op de Algem. Verg. van het Ned. School- nuseum op Zaterdag 20 October a. s. des nam. te uur in het Museumgebouw, Prinsengracht 151, Amsterdam. Jit het Verslag omtrent den toestand van het Middel laar Onderwijs in onze gemeente over het jaar 1927, amengesteld door de commissie van toezicht op het Middelbaar onderwijs, ingevolge artikel 52 M.O. wet ■ezen wij behalve verschillende zakelijke mededeelingen iet volgende: De Commissie van Toezicht bestaat aan het einde ran het verslagjaar uit: Voorzitter: C. W. de Visser, te Bloemendaal, Secretaris: Mr. A. Stoop Jr., te Bloemendaal Leden: C. G. J. Bos, arts te Overveen, Mevr. C. J. Co- ien Tervaert, geb. Koch, te Overveen, Mr. F. J. D. "heijse, te Bloemendaal. De secretaris E. J. Langelaan en het lid P. J. C. Met- tau traden in het najaar af. "engevolge van de gebiedsuitbreiding der gemeente Haarlem, waardoor het Roomsch Katholiek Lyceum aan den Zijlweg buiten de gemeente Bloemendaal kwam te liggen, strekte het toezicht der Commissie ach slechts over twee scholen uit, te weten: let Kennemer Lyceum te Overveen en de Middelbare School voor Meisjes: ,,'t Kopje" te Bloemendaal. De eerste dezer beide onderwijsinrichtingen is in het genot van een Rijkssubsidie, de tweede daarentegen niet. De Commissie heeft getracht zich door schoolbezoek op de hoogte te stellen van den toestand van het onder wijs en den gaan van zaken op de onder haar toezicht staande scholen. Hare indruk was, dat die toestand over het algemeen bevredigend mag heeten. Dat zij zich hierin niet vergiste, mag blijken uit de resultaten der eind-examens: Wat het K. L. betreft, slaagden alle 16 candidaten voor het eindexamen B„ terwijl de Meisjesschool ,,'t Kopje" eenzelfde bevredigende uit komst mocht boeken ten aanzien van al hare (11) candidaten. Hierbij dient overigens te worden opge- morlct, Jat in 1027 op ,,'t Kopje" nog slechts het min of meer onofficieele eindexamen „Meisjes burger school" kon afgelegd worden. In 1928 zal evenwel ook daar de mogelijkheid ge opend worden tot het afleggen van een eindexamen H.B.S. litterair-economische richting. Dat een dergelijke afdeeling, welker leerlingen even eens voor het eerst in 1928 voor het eindexamen zullen komen te staan, ook bij het Kennemer Lyceum in een behoefte voorziet, moge blijken uit het feit, dat van de 16 abituriënten in 1927, 4 zich in den handel begaven (kantoor opleiding), terwijl 1 zich aan economische studiën ging wijden. Het bestuur der Nederlandsche Handelshoogeschool te Rotterdam zendt ons het studieplan 19281929. Wij ontleenen daaraan het volgende: Door de Hoogeschool wordt gegeven: algemeen onderwijs in de handelswetenschap; onderwijs in de rekeningwetenschap; onderwijs voor den consulairen dienst; onderwijs voor den diplomatieken dienst. Het algemeen onderwijs in de handelswetenschap be staat uit twee gedeelten. Het eerste deel omvat een studie van twee jaren en wordt afgesloten door het candidaats-examen; het vormt op zichzelf een afgerond geheel. Het tweede gedeelte, omvattende de doctorale studie, is bestemd voor hen, die na het afleggen van het can didaats-examen hun studie op het gebied der handels wetenschap wenschen voort te zetten. Zij kunnen daarbij twee studierichtingen kiezen, waarvan de staat' kundig-economische meer in het bijzonder bestemd is voor hen, die zich voor een ambtelijke loopbaan wen schen voor te bereiden. Ten behoeve van de staatkundig-economische studie werd met ingang van den cursus 1925'26 het onder wijs in het Nederlandsche staats- en administratief recht ingevoegd. Het onderwijs op dit terrein is nog verder uitgebreid door de instelling van een leerstoel voor de bestuurswetenschap. Met het onderwijs in dit vak wordt beoogd den student meer dan dit met het juridisch-economisch onderwijs mogelijk is, in te wijden in de praktijk van het bestuur der openbare lichamen Van de belangstelling, welke zal blijken te bestaan voor dit nieuwe tot dusverre in ons hooger onderwijs niet gedoceerde vak, zal het afhangen of het ook in de toekomst deel van het onderwijs bij de Hoogeschool zal kunnen blijven uitmaken. Hij, die het doctoraal examen, dat de doctorale studie in een der beide richtingen afsluit, met goed gevolg heeft afgelegd, kan door het schrijven en verdedigen van een proefschrift en stellingen den titel van doctor in de handelswetenschap verwerven. Voor den student, die na het afleggen van het candi- daatsexamen niet aan de doctorale studie wil deel nemen, maar toch nog eenigen tijd aan studie wil wij den, bestaat gelegenheid tot het volgen van een aan vullingsleergang, waarin in hoofdzaak werk wordt ge maakt van vreemde talen en boekhouden en de ge- RUIM VEERTIG JAREN OBERIAHNSTEIN IN NEDERLAND INGEVOERD SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. - HAARLEM TEL. 13310 STOOMERU-VERVERU, een der volgende nummers opbellen: E legenheid wordt gegeven tot het verrichten van eenig practisch werk op het gebied van de wetenschappen van de candidaatsstudie. Ten aanzien van de samenstelling van den aanvullings leergang wordt den student eenige vrijheid gelaten. Hij kan daarbij rekening houden met een toekomstige loop baan in Nederlandsch-Indië. Het onderwijs in de rekeningwetenschap heeft ten doel de vorming van accountants. De studie sluit zich aan bij die voor het doctoraal examen en wordt afgesloten door het examen in de rekening wetenschap. Tot het examen worden alleen toegelaten zij, die het docto raal examen hebben afgelegd. Het onderwijs voor den consulairen dienst bestaat uit een aantal speciale colleges in aansluiting op het eerste gedeelte van de algemeene opleiding. Hierdoor worden zij, die zich wenschen te onderwerpen aan het examen voor den consulairen dienst (art. 5 van het Consulair Reglement), in de gelegenheid gesteld hun studie groo- tendeels aan de Hoogeschool te volbrengen. Voor hen, die niet den volledigen cursus wenschen te volgen, bestaat gelegenheid tot het volgen van een of meer afzonderlijke colleges. Het geheele Studieplan, bevattende de eischen van toelating, de vacantie's, de examens, den rooster der lesuren en alles wat ieder verder weten moet die daar wil gaan studeeren is op aanvraag verkrijgbaar bij den pedel der Hoogeschool, Pieter de Hoochweg 122, tel no. 3000, Rotterdam. aojnac aw OPGEI Het tooneelspel: „De sterkste liefde dat j.l. Zaterdag in den Stadsschouwburg gegeven werd voor een veel te schaars opgekomen publiek, is een stuk met zeer be langrijk gegeven. De schrijver Sydney Howard geeft een volslagen egocentrische moeder, mevr. Phelps, met twee zoons: David, getrouwd met Christine (Emma Morel) en Robert, verloofd niet Hester (Jeanne van Rijn). Christine is de gezonde moderne vrouw, die haar toekomstig moederschap wil vereenigen met haar studie en haar betrekking, maar die daarin gedwars boomd wordt door haar schoonmoeder; deze is het er alleen om te doen ook haar getrouwden zoon (Jacques de Haas) voor zich te behouden. Dit gelukt niet, maar wel gelukt het haar den jongsten zoon (Carel Rijken) te vervreemden van zijn verloofde, zoodat deze radeloos den dood tracht te vinden, hetgeen haar bijna gelukt.. De moeder (Pine Beider) blijft bij alles de quasi-ge- voelige in werkelijkheid slechts zelfzuchtig-berekenende vrouw, die met haar eigen kinderen koketteert. De vrouwenrollen zijn in dit stuk uit den aard der zaak de sterkste. Elk der drie bedrijven geeft ons een episode uit den strijd der oudere vrouw, die met een zilveren snoer haar volwassen zoons aan zichzelve, ook als ideaal van de vrouw, tracht te binden en de beide jonge vrouwen. De gehuwde, de gestudeerde is haar te sterk; de andere, levendig en sterk gespeeld door Jeanne van Rijn, kan niet tegen haar op en laat dan in 't slot van het stuk haar verloofde, Robert, ach ter met 't hoofd in den schoot der moeder, die dan de bekende dithyrambe over de Liefde, die alles vermag en alles verdraagt, van den apostel Paulus, schijnheilig, over zijn onmannelijk hoofd uitstort. Het stuk draagt in het oorspronkelijk den titel „Te Silver Cord", het zil veren snoer, waar het ons voorkomt in tegenstelling met het gouden snoer der ware liefde; deze titel is veel juister; de titel die de vertaler aan het stuk gaf moest minstens met een vraagteeken gegeven zijn. Het stuk is, behalve wat de rol van mevr. Phelps en van Hester betreft meer een spreek- dan een speelstuk, maar toch boeit het doordat de toeschouwer aan de hand van diagonaalsgewijze gehouden dialogen de onvruchtbare maar sterke moedermin zich tot in het groteske ziet ontwikkelen tot iets dat duivelsch zou aandoen als de heele omgeving niet iets zoo zoet burgerlijks had. Wie er niet tegen opziet in zulk een milieu een vaak voorkomend tragisch levensprobleem zich te zien ont wikkelen en afspelen, ga dit stuk, wanneer het voor de derde maal komt, zien. Hij zal droefgeestig en na denkend thuiskomen, maar weer iets hebben geleerd! Heden avond: Merijntje, gedeeltelijk verteld of gelezen, gedeeltelijk gespeeld; naar 't genre weer iets nieuws dus. De uitslagen der Zondag HaarlemD. E. C. Baarn-H. V. C. VeloxB. F. C. SpartaanV. V. A ZandvoortBloeme Zondag wordt gespeeld: H. V. C.Haarlem V. V. A.Baarn. B. F. C.Spartaan. BloemendaalV elo: D. E. C.Zandvoo Het mocht Haarlem niet record van D. E. C. eer helft, toen de thuisclub z een 20 voorsprong w allen schijn van, maar d waren, hadden reeds ko maakt, in welken stand, er alles op zetten, geen Ook H. V. C. bleef ong< Amersfoorters Baarn er uitslag op geen groot kr Velox behaalde haar ee zoen. Dit ging ten koste den Bussummers, na de voort niet meegevallen 2 In den Sloterdijkschen p taan en V.V.A. duchtig is de wedstrijd voor de en op de meest eervolle moeten strijken. In Zandvoort werd een speeld. Een kwartier vc nog met 10 voor, en alle initiatief tot den enkele Bloemendaal-aan van gevaar ontbloot Eijsten binnen eenige 1 de Zandvoortploeg zóó Sunter betrekkelijk wei goaltje bij te fokken. C het kort daarop tijd: ha< dan zou de nederlaag zei Voor Bloemendaal is d prestatie. Het is in langi stoere Zandvoorters wi; Haarlem gaat Zondag 1 ondernemen. Veel succè: niet voorspellen, zelfs ei ons onwaarschijnlijk voc V. V. A. krijgt eindelijk twee te verhoogen. Mal we hebben door de laa wen in Van Dijk c.s. c achten Baarn er onder B. F. C. is op eigen t< stander. Dit zal Spart; puntje kunnen de oud tevreden zijn. Bloemendaal ontyangt prestaties der kampioen; terend. Toch blijven we beter kan, en voor iede tegenpartij blijft. Voor I boodschap. Willen de ook al spelen Beijk Sr. Of Zandvoort in staat D. E. C. in Amsterdam nend te mogen beantw; niet, dat Houtkamp en in „de Meer" zullen he De lagere elftallen beh V. S. V. II—Bloen Bloemendaal III H. F. C. V—Bloen Junioren: R. C. H.Bloemei Adspiranten: Bloemendaal aR. R. C. H. bBloen Zondag speelt: le Ronde Bloemendaal IIH C Haarlem VIBloe Halfweg Vooruit 1 Adspiranten (Zaterdag H. F. C. aBloemi Bloemendaal bH De elftallen zijn als vc le elftal: J. IJfs J. Cassee F G. Kopjes Niemann P 2e elftal: K H. Spoor J. Nieman H. E Fr. Bakker J. de Gr;

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2