VICTORIA-WATER Binnenland Buitenland Onze Raadhuisbouw T ooneel Denken en Leven Uitstekend te vermengen met WHISKY of COGNAC A. G. G. M. GIORGIS ZN. Huldiging ex-Wethouder Reinalda De reis der laatste drie vliegtuigen naar Indië verloopt niet zoo fortuinlijk, als we allen gehoopt hadden. De eerste twee hebben met prachtige gelijkmatigheid en binnen den vastgestelden tijd, hun post in Indië afge leverd. Voor de andere drie is de toestand aldus: no. 3 maakte op 2 Oct. te Cawpore een landing, werd be schadigd, en moest voor reparatie daar blijven. No. 4 werd te Calcutta opgehouden wegens zware regens. Bij het opstijgen te Rangoon zakte het met een wiel in den modder en werd ernstig aan vleugel en schroef beschadigd. No. 5 kreeg dichter bij huis, in Bagdad reeds, een ongemak, namelijk een breuk van het lan dingsgestel, waardoor eenige dagen oponthoud ont staan zijn. Maandagmiddag heeft te Rotterdam de installatie van den nieuwbenoemden burgemeester Mr. P. Drooglee- ver Fortuyn plaats gevonden. In de raadszaal waren behalve de raadsleden, talrijke hoofdambtenaren, bur gemeesters van omliggende gemeenten, een kamerlid, enz. aanwezig. In zijn installatie-rede wees de waar nemend burgemeester, mr. A. de Jong er op, dat Rot terdam in den loop van 6 eeuwen is uitgegroeid van een onaanzienlijk gehucht aan de Rotte, tot een ge meente van meer dan 576.000 inwoners, en nu in alle landen bekend staat als zeehavenstad, de derde van den aardbol, de eerste van het vasteland van Europa. In Amsterdam hield de Nationale Unie een vergade ring ,om te spreken over de kwestie „Indië en het Rijk". Prof. Dr. D. Gerretsen achtte de aanhangige wijzi ging van de Indische Staatsinrichting van vérstrek kende principieele beteekenis voor de toekomst van het Rijk. De radicale richting wilde aan de beide In- diën aanstonds zooveel mogelijk de positie verschaffen van het Britsche Dominion, die practisch neerkomt op staatsrechtelijke onafhankelijkheid: de overwinning van die richting beteekende de verbrokkeling van het Rijk. De historische richting begeerde de grootst moge lijke zelfstandigheid der beide Indiën, mits binnen een georganiseerd Rijksverband. Werd het wetsontwerp door het parlement aangenomen, dan beteekende dat de principieele abdicatie van de Nederlandsche leiding des Rijks. De Koninklijke familie is Vrijdagmorgen in Breda aan gekomen, om het feest van het honderdjarig bestaan van de Kon. Militaire Academie mede te maken. Hedenmiddag zal het hooge gezelschap weer uit Breda vertrekken. Ook Minister Lambooy was Donderdag en Vrijdag aanwezig. Op een schilderijenveiling te Amsterdam, namelijk van de collectie-Six, werden zeer aanzienlijke prijzen be steed. Eén stuk bracht 360.000.op. De Nederland sche schilderijen brachten totaal op 1.946.845. „De Brief", een stuk van Gerard Terborch werd voor 290.000.aangekocht in opdracht van Sir Deterding, die het aan het Mauritshuis schenkt. Volgens berichten uit buitenlandsche bladen, zou de ex-Keizer van Duitschland het kasteel 's Heerenloo in de buurt van de Duitsch-Nederlandsche grens heb ben aangekocht, omdat het kasteel te Doorn niet re presentatief genoeg zou zijn. Met verliest echter uit het oog, dat de Nederlandsche regeering ook nog een woordje heeft mee te spreken. De „balling van Doorn" heeft de toestemming onzer regeering noodig, om zich elders binnen de Nederlandsche grenzen te vestigen. De Indische begrooting voor 1929 is ingediend en niettegenstaande de minder rooskleurige verwachtingen is men er in geslaagd, het evenwicht voor den ge wonen dienst te handdhaven. Geen enkele belasting verlaging kon in overweging genomen worden. Men raamde een hoogere opbrengst voor de invoerrechten (circa 7 millioen), petroleumaccijns (5J^ mill.), luci- fersacc. (3 mill.), bedrijven (3J^ mill.). Lager ge raamd werden vennootschapsbelastingen (met 6 mill.) en 's lands caoutchoucbedrijf (3 mill.). In Rotterdam was uitgelekt, dat een aantal bekende inbrekers in een bepaald perceel zouden inbreken. Een val werd gezet, met het gevolg, dat twee inbrekers op heeterdaad betrapt werden en ingerekend. Bij de wor steling met één der inbrekers, ging de revolver van één der agenten af, waardoor de inbreker ernstig ge wond werd. De inbreker heeft zelf verklaard, dat hij niet den indruk kreeg, dat het schot opzettelijk ge lost werd. Engeland. In tegenstelling met geruchten, die men als datum voor de algemeene verkiezingen September '29 noemden, wordt verklaard, dat deze wel degelijk in Juni zullen plaats hebben. De nieuwe kiezerslijsten, waarop de namen van 5 millioen nieuwe vrouwelijke kiezers zullen voorkomen, kunnen op 1 Mei gereed zijn. In Januari kunnen reeds voorloopig lijsten worden gepubliceerd. Lloyd George oefende in een redevoering felle critiek op de regeering uit. Het bezet houden van het Rijn land was een „inbreuk op een plechtig verdrag". Duitschland had al zijn verplichtingen inzake ontwa pening naar letter en geest uitgevoerd, maar al vier jaar lang had de Britsche regeering niets gedaan om de in 1919 afgelegde plechtige belofte gestand te doen. Het Fransch-Engelsche vloot-accoord was de „meest sinistere gebeurtenis sedert den oorlog". Zich een tegenstander van Italië te betoonen was het summum van dwaasheid, maar een tegenstander van Amerika te zijn was volslagen krankzinnigheid. Lord Birkenhead zal thans definitief aftreden als mi nister van Indië. Frankrijk. De radicalen schijnen den strijd met Poin- caré te willen verscherpen. Poincaré heeft namelijk gedreigd heen te gaan, als de begrooting niet vóór het einde van het jaar afgehandeld is. De radicalen nu willen de beraadslagingen rekken en hebben verzocht, de parlementaire zitting niet te openen, vóór hun par tijcongres, dat 4 Nov. begint, is afgeloopen. Zij schij nen Poincaré tot heengaan te willen dwingen. De oorlogsbegrooting voor 1929 bedraagt 7.680.000.000 francs of 849 millioen meer dan voor 1928. De Fransche duikboot „Ondine" werd in den nacht van 3 op 4 October bij Porto aangevaren door het Grieksche stoomschip Ekatrina Goelandria. De duik boot zonk in volle zee. 43 man kwamen om. Weer slachtoffers van het sluipmoordenaars-wapen, dat „duikboot" heet. Duitschland. In politieke kringen neemt men aan, dat de Duitsche regeering zal wachten tot na de pre sidentsverkiezingen in Amerika, om een nota aan de ex-geallieerden te zenden over de ontruiming van het Rijnland. Omstreeks dien tijd zal dr. Stresemann ook weer de leiding van „buitenlandsche zaken" op zich genomen hebben. De vertraging moet o.m. worden verklaard door de rede van Poincaré, waarin eischen betreffende het herstel- en veiligheidsvraagstuk werden gesteld, die voor Duitschland onaannemelijk moeten worden geacht. Te Berlijn gelooft men, dat Amerika na de presidentsverkiezingen beter in staat zal zijn, in vloed op de politieke en financiëele toestanden in Europa uit te oefenen. Ramsay Mac Donald de leider van de Engelsche La bour-party, verklaarde in een rede voor Duitsche po litici, dat de verandering in de houding van Engeland ten opzichte van Duitschland zeer zeker niet uit het Engelsche volk voortkomt. De onderteekening van het communistische volksrefe rendum tegen den bouw van pantserkruisers moet waarschijnlijk een mislukking worden geacht. Men schat het totaal der uitgebrachte stemmen op ca. 2 millioen, terwijl de communisten bij de jongste verkie zingen voor den rijksdag 4J^ millioen stemmen op hun candidaten vereenigden. De Pressa, de bekende internationale perstentoonstel ling te Keulen, waaraan 43 landen deelnamen, is ge sloten. In het half jaar van haar bestaan werd zij door 5 millioen bezoekers bezocht. Diversen. De Graf Zeppelin, het Duitsche lucht schip onder commando van dr. Eckener, bereikt na een reis van 111 x/i uur Lakehurst in Amerika. De aan komst had Maandagavond om 5.20 Am. tijd plaats. De Z. R. III, thans de Amerikaansche Los Angeles, deed in Oct. 1924, ook onder dr. Eckener, de reis in %\y2 uur, en de Engelsche R 34, bestuurd door capt. Scott, deed in 1919 over de heenreis 101 uur, over de terugreis 75. De keizerin-weduwe van Rusland, Maria Feodo- rovna, een geboren prinses van Denemarken, overleed te Kopenhagen in den leeftijd van 81 jaar. Naar wij vernemen heeft de heer Prinsenberg lid van onzen Gemeenteraad op de gronden, die wij van hem kennen aan Gedeputeerde Staten van Noordholland verzocht het besluit tot aankoop van den voor raad huisbouw bestemden grond aan den Zeeweg niet goed te keuren. Wij herinneren ons zijn bezwaren en die zijner R.-K. medeleden. Zij vonden dat 't voorstel wat rauwelijks in den Raad was gebracht, dat de ingezetenen er niet van wisten, dat er veel geld voor de kuil was uitge geven (de heer Prinsenberg sprak zelfs van 80.000) herinnerd werd aan het servituut, dat op „de kuil" ligt, deze ligt bij bestaande verkeersmiddelen (voors hands een zeer goed argument), het eigenlijke cen trum der gemeente ligt in het dorpscentrum van Overveen, enz. Op ons maakt het een vreemden in druk dat het de R.K. leden zijn, die, zelfs al wonen zij in Vogelenzang, aaneengesloten vechten voor „de kuil". Wij spreken nu niet over de vraag of het goed is, dat in den gemeenteraad een R.K. standpunt wordt ingenomen, eenzijdigheid zit in onze natuur en een mensch is nu eenmaal geen boven alle partijdigheid uit verheven god. Dat het zoo is, laten wij dus gelden; maar waaróm het zoo is, dat is van belang, omdat in dien dit waaróm geen betrekking heeft op het algemeen belang, maar op eenig bizonder belang wel eens zou kunnen blijken dat de in het algemeen belang aan gevoerde argumenten tot achtergrond hadden iets an ders, dat met het algemeen belang slechts indirect verband houdt. Wij hebben gedacht en gedacht en kunnen alleen deze onderstelling opperen: dat de R.K. raadsleden vreezen, dat als het te bouwen Raadhuis niet in „de kuil" komt, de aanzienlijke bezittingen van de R.K. instellingen in Overveen, vooral van het rust huis Duinlust, die om de kuil heen liggen, in waarde zullen achteruitgaan, althans niet voldoende in waarde zullen vooruitgaan. Wij achten dit onderstelde argument, dat oogenschijn- lijk voor de hand ligt en eventueel alleen kan en mag gelden voor de onmiddellijk belanghebbenden, ook op zich zelf niet sterk. Een Raadhuis in „de kuil" zou zijn achterzijde naar Haarlem en daarmede naar Klein Tetterode keeren, terwijl de druk die een monumentaal gebouw gewoonlijk op de omgeving uitoefent ook hier de eventueele bebouwbaarheid der omliggende gron den niet zou verhoogen. Iets anders zou het zijn, in dien de R.K. raadsleden juist het Raadhuis wilden bouwen als centrum van R.K. gebouwen, maar dat zou juist voor andere leden een reden kunnen zijn, afgezien van de gewone motieven van algemeenen aard, een kuil-plan niet te willen. Het beste is, dunkt ons, dat men zich tot de motieven van algemeenen aard bepaalt, zooals ook de heer Prinsenberg tegenover Ged. Staten zal hebben gedaan. O.i. en onze meening wordt door tal van ingezetenen gedeeld, is betaling van 2000.voor 2000 M2. grond aan den Zeeweg eenvoudig het aannemen van een cadeau. Afgezien van alles zullen Ged. Staten dit cadeau aan Bloemendaal niet onthouden. Wij wijzen er in dit ver band op, dat de Raad aan zijn besluit tot aankoop niet uitdrukkelijk de bestemming voor Raadhuisbouw ver bond, al ligt die natuurlijk in de rede. Wat de kosten tot aankoop van „de kuil" betreft, deze hebben ongeveer 40.000 bedragen, waarop hoog stens 15.000 rente verloren is; hoe de heer Prinsen berg dus in den Raad aan 80.000 kwam, is ons een raadsel. De gemeente is eigenares van de huizen eertijds van mevr. RoozenVan Kessel, en de hh. Kievit en Brede- meyer. Herinneren wij 't ons goed, dan heeft hun aankoop de gemeente d= 30.000 gekost. De 80.000 is dus alleen verantwoord indien de heer Prinsenberg de kostprijs dier huizen meerekent, maar als „de kuil" voor bouwterrein wordt verkocht, brengt hij toch zeker 15.p. M2. op, maakt bij 'n grootte van bijna 5000 M. ruim 70.000. Pat het destijds door mevr. Bijleveld gewenschte ser vituut dóór den heer Smit van Gelder zou worden gehandhaafd is natuurlijk uitgesloten» wie een weinig weet van mentaliteit en omstandigheden van nu en toen twijfelt in dat opzicht niet. Inderdaad ligt de kuil aan een hartader van het ver keer. Wij onderstellen dat sommigen juist bang zijn, dat het verkeer zich zal verleggen. Bij het Zeeweg-terrein is op den duur uitbreiding der bebouwing naar N., W. en Z. mogelijk, maar O. is ze reeds bijna voltooid. Met een Zeeweg-bebouwing roept de gemeente iets grootsch en monumentaals in het leven. De kuil is door zijn ingesloten ligging en met den rug op de grens van Haarlem o.i. thans niet meer bruikbaar voor Raadhuisbouw. Een andere vraag is of er iets schulit in de gedachte 't oude Raadhuis, politiebureau en de woning daar naast weg te breken, en zoo mogelijk aan te koopen het wijde veld achter het kerkhof om van dat complex een nieuw centrum te maken. Voor de goedkoopte behoeft men het niet te doen, maar iets huiselijks en landelijks zit er wel in. Naar wij vernemen heeft het dagelijksch bestuur der Ver. „Bloemendaal's Bloei" in het Raadsbesluit tot bouwen van een nieuw Raadhuis aanleiding gevon den, om te trachten voor deze questies de publieke be langstelling te wekken. Daartoe heeft het zich reeds in verbinding gesteld met een vooraanstaand deskundi ge op het gebied van dergelijke uitbreidingsplannen en ligt het in het voornemen binnenkort een lezing over dit onderwerp te doen houden. Wij juichen dit plan ten zeerste toe. Het kan voor Bloemendaal een belangwekkende avond worden. T. Sr. Een draak is een tooneelstuk van romantische strek king, dat door zijn overdreven en onmiddellijk inwer-. ken op de in ieder meest voor de hand liggende ge voelens als angst, haat, begeerte en oppervlakkig medelijden, spanning en onsteltenis wekt, maar het gemoed koud laat, dat door ware, zielsvolle roman tiek diep en harmonisch getroffen kan worden. Vol gens Schuil is „Het strafproces van Mary Dugan" au fond een draak en voor hem werd dit bewezen door de opvoering daarvan (j.l. Woensdagavond in den Stadsschouwburg) door het gezelschap van Saalborn. Dit klopt in zoover met onzen indruk van de techni sche zoo veel betere voorstelling van hetzelfde stuk door Verkade's gezelschap, dat deze ons, ook als ju rist, meer interesseerde dan ontroerde. De ontroering trouwens was geenszins uitgesloten, men denke aan het stille spel van den man uit het publiek in de entre- acte. Maar er is aan dit tooneelstuk een kant, die boven alle romantiek uitgaat n.l. deze tragische, dat menschen zich geroepen voelen over menschen te oordeelen en hun heele verstand en techniek en al hun kracht van wil te werk stellen om elkander te veroordeelen en te vernietigen onder den naam van Recht. Heden zou in den Stadsschouwburg Merijntje Gijzen's Jeugd (Het Verraad) voor de tweede maal worden opgevoerd. Er wordt uitgesteld, van avond komt Mary Dugan voor de derde maal. Er wordt technisch aan de opvoering van Merijntje een en ander verbeterd. Wij woonden met ongemengde gevoelens van dank bare en welvoldane bewondering voor het spel van Siska Kremer (Merijntje)en Nap de la Mar (de Kruik, bijnaam van den strooper) en van de ware en zuiver gevoelde tekst van hunne rollen, overgenomen uit De Jong s terecht beroemde boek, de eerste voorstelling bij. Wat die beide gaven boeide naar inhoud en vorm ons zoodanig, dat wij als bijkomstig, vergaten wat mis was: het op zich zelf hinderlijk draaien van de ijzeren tooneelplaten tijdens de lectuur van den leiddraad tusschen de tooneelen, het opgeschroefd op treden van den veldwachter, door De Jong grens wachter genoemd, de daaraan evenredige overdrij vingen van Janekee, de niet eenvoudig genoeg ge houden figuur van Anne Walter's vrouw en de zoute- looze gesprekken van Walter en den ondichterlijken dichter Nieland. Bij de verschijning van De Jong's boek is door Frits Lapidoth op het onwezenlijke als 't ,ware uit het boek vallend karakter dier drie perso- nagiën gewezen; toch zit er in de tegenstelling van het onbedorven arme dorpskind Merijntje en de naar het verfijnde neigende moderne schrijversvrouw een mooi gegeven; maar dan moet die vrouw teer en op hare wijze ook onbevangen gehouden worden en niet naar het dekadente toe worden ingesteld. Siska Kremer is voorloopig een groote aanwinst voor ons tooneel; doch hoe lang zal zij blijven gelijk ze nu is? Bederven wij haar met onzen bijval? Of staat zij reeds nu als kunstenares in haar naiviteit tevens hoog genoeg om ons te verachten en zich zelf te blijven? Nap de la Mar's creatie voldeed naar onze smaak en onze bekendheid met de wereld en het karakter van den Nederlandschen beroeps-strooper aan de hoogste eischen. De bijval van het publiek was bijna frenetiek. De Jong heeft zelf zijn boek in stukjes tooneel geknipt en tusschen die steenen eenig cement aangebracht om den toeschouwer, die fragmenten zag, toch een indruk te geven van een aaneengesloten bouw; hij heeft de populariteit van dit eerste boek uit deze serie onder schat; die iets leest, las Merijntjes le deel. De Jong zou als Heijermans nog had geleefd met zijn hulp uit zijn boek gemakkelijk een doorloopend too- neelgeheel hebben kunnen samen stellen. In het ver volg wende hij zich eens tot een vakman, het is voor den tooneelspeler ook zooveel beter als hij met zijn confraters het stuk is. Als om dit te bewijzen kwamen j.l. Zondagavond Wil lem van der Veer en Alida Klein, uitstekend gesecon deerd, zooals wij dat van hen kennen, door Tartaud, Julie Cuypers, Marie van Westerhoven en Betty Strauss ons echte gave en rijpe tooneelspeelkunst geven in „De madailles van een oude vrouw". Men moet in dit Engelsch oorlogsstuk van James M. Barrie zich eerst even weer (afdalend) aanpassen aan de ons allen nu nog min of meer onteerende geest van die dagen; economische dwang ging door voor vader landsliefde, opwinding voor geestdrift, verdierlijking voor dapperheid, ongevoeligheid, voor flinkheid; sen timentaliteit voor liefde. Zulk soort liefde koestert een OBERLAHNSTEIN SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A zw. HAARLEM - TEL. 13310 oude juffrouw voor den onbekenden soldaat, dien zij hoopt dat eens als haar zoon zal opdagen; dit gebeurt; deze twee gaan als een echte moeder en zoon van el kaar houden in het vijfdaagsch verlof dat hen elkander leert kennen, hij een ruwe verschoppeling en wees, zij op hare wijze ook verweesd en verwaarloosd door het lot dat haar tot dusver alleen liet staan in het leven. Zij scheiden. En in 't laatste bedrijf, waarin door deze oorlogsmoeder in woordeloos stil spel, alles, de verbeelding en de werkelijkheid opnieuw worden doorlleefd, rijst en valt de illusie binnen en buiten de nu voor goed oude vrouw, als ware zij in zoover symbool van geheel het minderwaardig deel der oude wereld; ook dit heeft een menschenleven lang geleefd in de illusie van voor zich zelf te veroveren aardsche macht en heerlijkheid, ook egoistisch streven met allerlei groene lintjes, gepakt om leugens, gekoesterd en bewaard, maar nu weet ook zij niet beter te doen dan bij het graf van een onbekenden soldaat te strijken overmedailles. Alida Klein met haar beheerscht spel en Willem van der Veer, uitbundig en toch fijn genuanceerd, ze speelden beiden van binnen uit; het publiek vergat zaal en tooneel en aan het slot bracht men allen te recht, en hun vooral een ware ovatie. T. Sr. Heden voor een week is de heer M. A. Reinalda, de afgetreden Wethouder van Publieke Werken van Haarlem in den Stadsschouwburg gehuldigd door een comité, waarin behalve onze medewerker, de heer A. van der Boom als kunstcriticus, zitting hadden de hh. P. Haitsma Muiier als Voorzitter der H.O.V., Maurits Plate, Voorzitter van den Bond van Nederl. Architec ten, kring Haarlem, Theo van Reyn als Secr. van den Ned. Kring van beeldhouwers en Aug. Sevenhuysen als Voorzitter van Kunst aan het Volk. De huldiging bestond uit toespraken, muziek (Mej. Van Alphen uit Amsterdam zong op ontroerend schoone wijze, yooral bij haar tweede optreden) en het aanbieden van een litho. Ons troffen vooral de, zooals wij dat van hem gewend zijn, gedegen woorden van den eigen lijken feestredenaar, Theo van Reyn; hij ontwikkelde een ethische aesthetiek, die antiek en toch modern aandeed, misschien omdat ze eeuwig waar is. Voor de Grieken waren 't schoone en 't goede begrippen voor niet uitelkaar liggende of ooit aan elkaar tegengestelde machten; van schoon en goed maakten zij één woord om de innige betrekking die tusschen wezenlijke schoonheid en ware deugd bestaat, hoorbaar uit te drukken. Kunst is van zelf schoon, omdat 't goede al tijd schoon is; het schoone komt van zelf als uitkomst van het deugdelijke, 't goede; dergelijke klanken vin gen wij ook hier op. Wij werden herinnerd aan de wijsheid die door zedelijke kracht tot innerlijke schoon heid kan komen. Het was heel ernstig, heel goed en ook heel goed bedoeld. De ex-Wethouder die als een voudig man zonder pretentie er wel een beetje mee verlegen was, droeg, als hij door hunne bemiddeling iets had helpen tot stand komen, de gebrachte hulde over aan de Beweging, aan de leden van den Raad met de koorden van de beurs en aan zijn vrouw (mis schien had de heer Herman Tjeenk Willink ook nog een klein memorandum verdiend), de Beweging gaf hem het geloof in de nieuwe cultuur die komende is en waarin het leven oneindig veel schooner en beter zal zijn dan het nu is, de Raad stelde hem in staat om niet alles te moeten afwijzen, zijn vrouw vond goed, dat hij zich bijna geheel aan het openbare leven gaf. Is met deze huldiging en dit comité een begin gemaakt met de stichting van Haarlem e.o. als geestelijk en kunstzinnig milieu? Wij hopen het. Het was een pret tige middag, juist iets voor den foyer van den Stads schouwburg. Zoo iets moest daar meer gebeuren. Wij nemen aan dat dan ook de vloer van dien foyer gerepareerd zal zijn. Mr. Heerkens Thijsse was waar schijnlijk alleen uit schaamte over dien vloer niet even overgewipt. Dat de Burgemeester van Haarlem niet aanwezig was, achten wij een onvergeeflijke fout, óf van het comité, wanneer dit hem niet heeft uitge- noodigd, óf van den ambtsdrager als hij niettemin zou zijn weggebleven. Wij zagen er de ruimdenkende raadsleden Van de Kamp en ex-Weth. Bruch. Mensch durf te leven, zegt Dirk Witte. Menschen, durft ge rust met elkaar te leven, roepen wij naar aanleiding van deze sympathieke gebeurtenis onze streekgenooten „De moderne houtsnede in Nederland" is de titel van een overzicht in 165 afbeeldingen van houtsneden bij eengebracht door onzen enthousiasten ('t woord is van Prof. R. M. Roland Holst) kunstkenner, den heer A- van der Boom. Deze uitgave van de Uitg. Mij. „Kos mos" te Amsterdam is iets zeer buitengewoons, terwijl de prijs 9.50 zeer laag is. Het prospectus is in eiken boekhandel te verkrijgen. Wij komen op dit zeer ac- tueele werk terug.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 4