VICTORIA-WATER Binnenland Buitenland T ooneel BIJ BRAND Sj Catharina Cool en de Paddenstoelententoonstelling Uitstekend te vermengen met Wijn of Yrucbtensappen A. G. G. M. GIORGIS ZN. Cursussen Kamer van Koophandel Tegen het koopen eener orde* een der volgende nummers opbellen BLOEMENDAAL 0VERVEEN - - AERDENH0UT BENTVELD - - VOGELENZANG Telefoonnummer 1096 Telefoonnummer 2610; Telefoonnummer 2601 Telefoonnummer 2812! vo De besprekingen tusschen Nederlandsche en Belgische deskundigen over de Nederlandsch-Belgische kwestie werden in Den Haag aangevangen. Verschillende be richten omtrent bereikte overeenstemming zijn gelan ceerd. Naar verluidt, moet de Belgische regeering vasthouden aan een behoorlijke verbinding tusschen Antwerpen en den Rijn. Het behoeft evenwel niet in den vorm van het vroeger geëischte Moerdijkkanaal te zijn. Op allerlei andere punten zou België tot concessie bereid zijn. Volgens zekere berichten, moet er een aanmerkelijke verandering in België's politiek gekomen zijn, die de onderhandelingen met Nederland zeer zou vergemakkelijken. Men zou dan tot de conclusie ge komen zijn, dat het wenschelijk is, voortaan weer de politiek eener kleine natie te voeren, waarvoor het bepaald noodzakelijk is, in vriendschappelijke relaties met andere kleine naties te leven. Uit de algemeene beschouwingen der Afdeelingen over de Staatsbegrooting blijkt, dat van soc.-dem. zijde verklaard werd ,dat men bereid zou zijn op bepaalde voorwaarden een parlementair democratisch kabinet te helpen vormen. Dan achtten verscheidene leden de raming der middelen te laag, terwijl velen aandrongen op verbetering van de positie der Rijksambtenaren. De hoop werd uitgesproken dat met België een be vredigende regeling tot stand zal komen, opdat ook een arbitrage- en verzoeningsverdrag met dit land ge sloten zou kunnen worden. In de jaarvergadering van de Nooit-meer-oorlog-fede- ratie te Utrecht werd besloten een Vredeslanddag in het voorjaar in het centrum des lands te beleggen. Het Hoofdbestuur werd gemachtigd een commissie te be noemen, die de „cutlawry" (uitbannings-) beweging in studie zal nemen. De Hertog van Brabant, België's Kroonprins zal einde van dit jaar een bezoek aan Nederlandsch-Indië brengen. Het zal een studiereis zijn en de prins reist incognito. Op 23 November zullen de prins en prinses Astrid in Marseille zich aan boord van „Insulinde" van de Rotterdamsche Lloyd begeven. In Rotterdam liep, waarschijnlijk tengevolge van een onoplettendheid van den seinhuiswachter, een binnen komende trein op een stilstaande trein, die op dood loopend spoor stond. De bestuurder werd ernstig ge wond (breuk onderbeen en schaafwonden), een dame kreeg vleeschwonden, en een conducteur werd aan het achterhoofd gewond. Verder werd door een bediende van een graanfirma een poging tot overval gedaan aan den Oppert, op een bediende van een andere graanfirma, die met 23.000 naar kantoor van de beurs terugkeerde. Doordat de aangevallene zich verdedigde en hulp riep en kreeg, sloeg de aanvaller op de vlucht. Later werd hij even wel door de achtervolgers in de handen van een verkeersagent gedreven. Geldgebrek zou hem tot zijn daad gedreven hebben. In Singapore heeft de Nederlandsche kolonie den état- major van de vier sleepbooten, die het eerste deel van het Singapore-dok naar die plaats sleepten, een diner aangeboden en gehuldigd voor dit kranige stuk werk. De bemanning van de sleepbooten werd een autotocht aangeboden. De feesten van de vijftigjarige Middelbare Techni sche School „Amsterdam" (tevens Kweekschool voor Machinisten) duren ook nog deze week voort. Woens dagmiddag werd op Schiphol een vliegdemonstratie gegeven met het door de leerlingen der afdeeling „Technici" (vliegtuigbouw) geconstrueerde sportvlieg- tuig. Tot en met Zaterdag is het schoolgebouw des avonds van 8j^ tot 11 uur geheel electrisch geïllumi neerd. Te Utrecht werd een algemeene vergadering gehou den van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. Jn plaats van den aftredenden voorzitter, Mr. J. Lim berg, werd tot voorzitter gekozen prof. A. Anema. In zake de Pan-Europeesche beweging zette Ir. Plate uiteen, dat het voor Europa een levenskwestie is wil het zich politiek, economisch, en cultureel hand haven dat het zich zoodanig organiseert, dat het als vijfde groep naast de vier groepen: het Britsche Rijk, het Russische, het Amerikaansche (Noord en Zuid behalve Canada) en het Oost-Aziatisch (China en Japan), kan optreden. In plaats van een gecombineerd Europa is na den oorlog echter een chaotisch Europa ontstaan, waarin niet minder dan 27 staten, door wil lekeurige grenzen gescheiden, elkaar het leven moei lijk maken. Het gevaar voor Europa was vooral Rusland, en gezamenlijk Europa kon dat gevaar keeren. Engeland. In het Engelsche Witboek over het En gelsch-Fransche vlootverdrag wordt medegedeeld, dat Briand en Chamberlain op 9 Maart te Genève de meeningsverschillen tusschen de resp. landen over de maritieme en militaire vraagstukken bespraken. Cham berlain gaf toen te kennen, dat Groot-Brittannië zijn standpunt wat de legerreserves aangaat niet kon prijs geven, tenzij, een dergelijke concessie kon worden ge rechtvaardigd door een soortgelijke concessie van Frankrijk op maritiem terrein. Zoo werden de onder handelingen ingeleid, die ten slotte voerden tot het bekende compromis. Als opvolger van Lord Birkenhead als minister van Indië is benoemd Lord Peel. De Australische havenstaking is thans overal geëin digd. Men hoopt dat de vrede in de havens nu van durenden aard zal blijken. - Frankrijk. Het Fransche Geelboek over het ont worpen Fransch-Britsche vlootaccoord tracht aan te toonen, dat de Fransche en Engelsche regeeringen door hun pogingen om het op maritiem terrein eens te wor den, in de lijn bleven van hetgeen op de Ontwapenings conferentie werd voorgesteld en dat men in Parijs reden had om aan te nemen, dat Amerika zich met de gemaakte afspraken vereenigen zou en dat Frankrijk alles gedaan had, om Amerika's instemming te ver krijgen. Naar verluidt zou de Fransche minister-president Poincaré voornemens zijn de Fransch-Amerikaansche schuldenovereenkomst, die al een jaar geleden werd afgesloten, aan het parlement ter goedkeuring voor te leggen. Duitschland. Rijksminister dr. Koch gaf in een rede te kennen, dat de instandhouding der Rijnland bezetting zondigde tegen de verzoeningsgedachte. Voorts protesteerde hij tegen de verstoring der toe naderingspolitiek door rechtsstaande kringen en radi cale pacifisten. Dr. Marx is, ingevolge gezondheidsredenen,afgetreden. De arbeidsconflicten in Duitschland duren voort. Men houdt rekening met de verwachtingen, dat in de ko mende weken tot een groote krachtmeting tusschen kapitaal en arbeid zal kome. In verschillende takken van industrie spant het. In de scheepsbouw- en tex- tiel-industrie is het reeds tot een hevig conflict ge komen. De Pressa, de internationale perstentoonstelling te Keulen, leverde een tekort van 35 millioen mark op. Diversen. Er moet in de Russische communistische partij weer een nieuwe krachtige oppositie zijn ont staan, gevaarlijker dan die van Trotski, omdat, vol gens Stalin, deze oppositie de partij op den duur naar het opportunisme zou leiden. Men spreekt voorts van een ernstige crisis in de leiding der partij. Uit New-York wordt gemeld, dat Hoover, de re- publikeinsche candidaat voor het presidentschap in de Ver. Staten, niet den geringsten twijfel koestert over zijn verkiezing, en dat er sedert een kwarteeuw niet zulk een groote eendracht in de republikeinsche partij is geweest als thans. Parker Gilbert, de agent-generaal voor de Dawes- betalingen, heeft besprekingen gevoerd met Churchill, Poincaré en den Koning van België. Men beweert, dat er binnenkort een bespreking of conferentie zou plaats vinden van financieele deskundigen, ter bestudeering van een wijziging van het Dawes-plan. Er staat even wel niets vast. De Nederlandsche regeering ratificeerde Maandag de Volkenbondsconventie op de controle op den inter nationalen handel in wapenen, munitie en ander oor logsmateriaal van 17 Juni 1925. Vijf staten hebben thans de conventie geratificeerd. Verleden week hadden wij de gelegenheid om de op voering van „Het proces van Mary Dugan" door Saalborn op Woensdag en door van der Lugt-Melsert op j.l. Zaterdagavond te vergelijken. Of het komt door dat wij het stuk Woensdag voor de eerste maal zagen, weten wij niet, doch als geheel n.l. wat betreft decor, regie, in het bijzonder de plaatsing van publiek en getuigen op het tooneel en het spel der bijfiguren, vonden wij Saalborn's opvoering de beste der twee. Saalborn's typeering van den hoogtronenden rechter was kostelijk, ook in zijn houding tegenover de eerste vrouwelijke getuige. Dr. Welcome gespeeld door Fiolet uitmuntend in zijn zenuwachtige linkschheid; Mary's eerste advocaat Tourniaire zeer aannemelijk en levend. Al deze figuren waren Zaterdag beneden de middelmaat en onbe duidend. Toch was het publiek naar het ons voorkomt Zater dag beter tevreden dan Woensdag, hetgeen wel hoofd zakelijk zal te danken zijn aan Fientje de la Mar in de hoofdrol. Zij gaf prachtig doorvoeld spel en wist den heelen avond, ook in de eerste en derde akte ter- wel zij stil zat, te boeien. Magda Janssen's typeering was een geheel andere. Lang niet zoo levendig spelend als Fientje de la Mar zat zij in de eerste en derde akte stil en wezenloos, welke wezenloosheid zich ook in haar verhoor in de tweede akte openbaarde. Zij was verwelkt en wat verloopen, meegesleept door het leven dat zij leidde, en waarvan zij zelf niet zeker was of zij het bij niet meer dringende noodzaak wel in de steek zou kunnen laten. Dit alles gaf Fientje de la Mar niet. Ons trof Magda Janssen's houding als de meest levenslooze. Jan van Ees als Mary's broeder was uitstekend veel beter dan Elias van Praag. De officier Anton Roemer was wel een heel ander type den Gobrau. Wij zooien als beklaagde liever met Gobrau te doen hebben als met Roemer. Gobrau was fel, scherp en strijdlustig, maar Roemer was gemeen. Het stuk zelf is niet goed, het zit vol onwaarschijnlijk' heden. Ter afwisseling zagen wij Donderdag 18 October in Amsterdam de jubileumsvoorstelling van Mevrouw De Boer van Rijk „Een Moeder" van Cor Hermus onder regie van den auteur. Het stuk komt hedenavond hier. Bij het begin van het stuk sterft Nol Verhoeven, een zoo het schijnt zeer rijke boer. Zijn beide zoons met vrouw en verloofde, en zijn zuster zijn in de sterf kamer verzameld. Daartegenover staat Josin, zijn vrouw, gespeeld door Mevrouw de Boer van Rijk, be- heerscht, waardig en alleen. De tegenstelling beheerscht het stuk. Met Josin alleen zijnde openbaart de stervende haar dat hij in waarheid niet rijk is doch om de kin deren maar een goede opvoeding te geven en zijn gezin als eerste in het dorp te laten doorgaan, hij na veel mislukte oogsten de boerderij tot den rand heeft bezwaard, geld heeft geleend en gespeculeerd, zoodat er bij zijn sterven een groote ongedekte schuld is waartegenover hen alleen enkele waardelooze papieren zijn overgebleven. Hij laat zijn vrouw beloven dit nooit aan iemand te zeggen ook niet aan de kinderen en sterft, na dit machtsmisbruik, in vrede. De vrouw blijft achter, vastbesloten de eer van haar man en haar huis tot het uiterste te verdedigen, doch komt alras in tweestrijd met haar zoons en hun vrouw en verloofde die om vader's versterf komen. Zij wei' gert tot boedelscheiding mede te werken daar alles dan aan het licht zal komen en strijdt tot het uiterste om de schuldeischers, verpersoonlijkt in Dirk Scheper en de knechts die hun loon eischen, te bevredigen Jlaar kinderen vervreemden van haar en de idiote Do mien, is de eenige, die haar aanhangt. Endelijk ver neemt zij dat haar faillissement is aangevraagd en als de kinderen dan weer in haar huis bij elkaar komen ditmaal met den pastoor, bezweert zij hen nogmaals niet op boedelscheiding aan te 4r'ngen, doch haar in Jiet bezit van alles te laten. Zij drijven echter hun zin door; met den pastoor en de meid als getuigen teeke nen de kinderen een akte van aanvaarding der vader lijke erfenis, waarbij zij zoowel baten als schulden op zich nemen, waarop de moeder hun de faillissements aanvraag toont waarop zij zich wederom allen in woede en radeloosheid tegen haar keeren omdat zij hen erin heeft laten loopen. De moeder toch al ziek, is nu aan het eind van haar krachten. Op het laatst verschijnt de idiote knecht piet de aandeelen die de boer eenmaal als waardeloos heeft ter zijde genomen en die nu weer veel waard zijn ,en wil ze in de kachel gooien. De moeder roept hem dan tot zich. Hij gooit de aandeelen neer en zij sterft met Domien's hoofd in haar schoot. De kinderen staan .verslagen. Er is, zooals men ziet, veel symboliek in dit stuk; niet de verstandigheid en de berekening, maar de dwaas- Jieid en het onbewuste bepalen veelal het Lot. Mevrouw De Boer van Rijk gaf de figuur van de moeder prachtig weer. Zij was de sterke waardige vrouw, ver in karaktereigenschappen en kunde boven haar naaste omgeving uitstekend, en juist hierdoor en door haar niet te miskennen hoogmoed haar kinderen en schoonzuster van zich vervreemdend. Uitmuntend zijn ook de andere rollen bezet, in het bij zonder die van den pastoor en van de vrouw van den oudsten zoon, kostelijk in haar kleinburgerlijkheid en hebzucht. In de zware rol van den idioten knecht was Jacques de Haas zeer goed. Men verzuime niet heden avond deze goed verzorgde vertooning te gaan zien. Onze tooneelverslagen van „Vier dagen uit het leven van een onfatsoenlijk meisje", „Een faillissement" en het „Don-Kozakkenkoor Platoff" blijven liggen tot een volgend nummer. Wij kunnen onze lezers in ieder geval dringend aanraden zich voor te nemen de vol gende opvoering van „Een faillissement" bij te wonen. Het stuk is in wezen niet zoo ouderwetsch als Schuil doet voorkomen. Catharina Cool en de Paddenstoelententoonstelling. Zaterdag, Zondag en Maandag wordt weder de jaar- lijksche herfsttentoonstelling in het Pannekoekenhuisje van Thijsse's Hof gehouden. De afdeeling padden stoelen zal daarbij ongetwijfeld ook nu weer van groote beteekenis zijn. Zal zij ook weder zoo goed als de vorige jaren tot haar recht komen? Hartelijk mag dat gehoopt worden. Maar tochmen vergeve den twijfelachtigen klank, die uit die vraag spreekt. Want we zullen er haar immers missen, die de ziel was der vorige tentoon stellingen. Js het wonder, dat ons soms het gevoel overvalt: zij kan er niet gemist worden. En toch het moet! Ieder begrijpt, wie hier bedoeld wordt, nietwaar? De aan zoovelen te Bloemendaal bekende Conservatrice van het Rijksherbarium te Leiden, Catharina Cool. Het is 'n groote voldoening op dit tijdstip nog 'n oogenblik te verwijlen in gedachten op de vorige tentoonstel lingen, waar zij in haar volle bedrijvigheid, trippelend rondging van de eene tafel naar de andere, om te rangschikken en te regelen, haar zoo volkomen toe vertrouwd. Al werd reeds op verschillende wijzen de aandacht gevestigd op de verdiensten van deze te vroeg ont slapen vrouw Mevr. de VisserRoelöfs deed dit nog de vorige week door haar te plaatsen in haar be trekking tot Thijsse's Hof het kan niet ontkend worden, dat nog te weinig naar voren werd gebracht, wat zij beteekende voor de jeugd en voor de Bloemen daalsche kinderen. Wanneer we dan met onze gedachten teruggaan naar den herfst van het jaar 1920, dan hooren we haar in het priëel van de villa „Denheim" aan een slechts klein aantal schoolkinderen het mooie in de padden stoelen openbaren. Het volgende jaar breidt het ge tal luisteraars zich reeds aanmerkelijk uit. En als in 1922 de eerste groote tentoonstelling, een uitgroei van de kleine bijeenkomsten in het priëel wordt gehouden in de gymnastiekzaal van de school aan den De Gene stetweg, komt Juffrouw Cool pas goed tot haar recht. Zie ze daar op dien gedenkwaardigen Zaterdagmiddag .staan, kleine tengere vrouw, voor dat groote bord op den ezel, gewapend met een stuk krijt, om met teeke ningen te verduidelijken,hoe de paddenstoelen zich toch eigenlijk voortplanten. Zie hoe ze met tintelende oogen de belangstelling opvraagt voor die zwavelzwam van 12 pond, door een der kinderen aangebracht. De verbaasde uitroep: a-a-a-ach! uit zooveel monden tegelijk om haar heen, moge haar een lach van innerlijk genoegen ontlokken, zij gunt zich den tijd niet daar aan verder te denken, want de gelegenheid is te gun stig, om de kinderen te wijzen op de beteekenis van de paddenstoelen voor de boomen. Eenigszins ernstig klinkt van haar lippen: Zoo n boom is ernstig ziek of reeds dood, want op gezonde boomen vindt men geen paddenstoelen. En daar komt opeens de zoo gewichtige uiteenzetting over het vergiftige van een groot deel der 1600 soorten van paddenstoelen. Met het woord vergiftige en het getal 1600 heeft zij het jonge volkje weer geheel te pakken. Maar nu moet zij de aandacht der kinderen niet lan ger spannen zij begrijpt dat want zij willen de genoemde exemplaren, vooral de vergiftige knolzwam ook, zien. En daar gaat zij heen. Een verrukkelijk ge zicht. Zij voorop en de kinderen haar volgende, voetje voor voetje, vragende en opmerkende. En zij is on vermoeid. Wie zou het niet voelen, dat hier iemand aan het werk is, die grijpt in het kindergemoed en die zich gedragen voelt door het heerlijke besef mede te wer ken aan de verrijking van het levensgeluk en de ware karakterontwikkeling van een jeugdig auditorium? Was er niet alleszins reden de leerlingen van een 11 OBERLAHNSTEIN SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. HAARLEM - TEL. 13310 tal scholen, die reeds van haar aanschouwelijk on derwijs genoten, gelukkig te prijzen? En als dan eenigen tijd na de laatstgenoemde tentoon stelling door de Nederl. Mycologische Vereeniging de lijst van nieuwe en zeldzame paddenstoelen verschijnt, is het haar trots, dat daarop prijken de namen van eenige haar jonge verzamelaars uit Bloemendaal. Neen waarlijk, Catharina Cool is te vroeg, veel te vroeg, veel te vroeg heengegaan. Maar het moge als een vertroosting klinken, dat wat zij voor het kind deed, niet kan worden te niet gedaan. Het zaad is gestrooid. De paddenstoel staat in het middelpunt van de belangstelling van zeer veel kinderen. Welnu, aan haar de eer een deel van de natuur voor jeugdige oogen te hebben geopend, dat vroeger ach teloos werd voorbijgegaan en waarin een kracht ligt opgesloten, die de fijnvoelende kinderziel wekt tot zuivere liefde voor wat er in de natuur leeft. K. TINHOLT. Dezer dagen is aangevangen de nieuwe cursus „Han del en Recht" van de Kamer van Koophandel en Fa brieken, welke gegeven wordt door Mr. F. van der Goot, advocaat en procureur te Haarlem. De Voorzitter der Kamer, de heer E. H. Krelage, leidde den cursusleider in met een openingswoord, waarin hij onder meer wees op de waarde van een voudige rechtskennis voor den zakenman. Spr. con stateerde met ingenomenheid, dat de groote belang stelling voor dezen cursus bewees, dat de Kamer hier mede in een bestaande behoefte voorziet. Omtrent de andere cursussen kan nog worden mede gedeeld, dat het aantal deelnemers voor den cursus Boekhouden (leider de heer J. J. Vroom) dezer dagen een splitsing in twee leergangen noodzakelijk maakte, terwijl tot de tweejaarlijksche cursussen in het Spaansch en het Zweedsch de vorige maand weder om nieuwe groepen leerlingen toetraden. De cursus in de Maleische spreektaal zal, aangezien zich ook hiervoor een voldoend aantal deelnemers heeft opge geven, op 30 October a.s. aanvangen. Een orde op de borst, Een lint in 't knoopsgat, man, Dat is juist wat mij lijkt, Daar spreekt de wereld van. De roem is 't, waar 'k naar haak En 't is mij om het even Of 'k zus of zoo al ben In mijn bizonder leven. Een lintje imponeert En legt een groot cachet Op ieder, die het draagt; Ja zelfs wel op 't sujet, Dat elke mannedaad Zoo prachtig kan maskeeren En toch door geldvertoon, Zich als „de man" laat eeren. Men ziet nu eenmaal ruim Waar 't orde geven geldt, Wat zilver in de hand, Wat vlij ends opgesteld. Wat voorspraak van een vriend En't lintje is gewonnen! Gewonnen? Neen mijn vriend, Ik zeg: „Ook weêr geronnen". Zoo ook Uw levensweg Geen effen pad ons toont. De orde 't loon des roems, (Waar ook de deugd in troont). Treft roem, moraal en deugd, Als een geheel te samen. Beschouwt men zoo het lint, Dan kan men 't loon beamen. Hij, die het lint verlangt, En daarmee pronken wil, Bedenke dat hij dan Van elke kwade gril, Van ied're slechte daad Zich rekenschap moet geven. Wil hij steeds blijven staan, Op 't pad van 't roemrijk leven. J. L. KINGMA. OPGEF Uitslag der op Zondag 2e klasse N.V.B.: H. V. C.—D. E. VeloxZandvoort BaanB. F. C HaarlemV. V. A. SpartaanBloemem De strijd om de eerste f gunste van H.V.C., da teerende zijn ernstigste) waardoor de Amersfooi slagen elftal in deze a die de roodbroeken dit les en Kerstholt uit Velo nis te zijn, in aanmerkin rol, welke H.V.C. 't voj In Utrecht is het tussch frisch toegegaan: niet a een speler uit het veld g: de Zandvoort-keeper d< geblesseerd. In ons vori aanleiding der ontmoeti minder vleiend over de op hetgeen wij van hl we wel, dat de schuld di Strenge leiding in wed: ken is, lijkt ons gebodei B.F.C. kan weinig goei Bussummers een willig stevige 4-0 overwinning hoorlijke plaats op de Dort, zijn bij de gepror Haan de menschen. De in September overschri trokken deze aanvraag zeer gelukkig is! Haarlem bleef zonder v< Hier viel de derde 4— het spelpeil in dezen w< primitieve spel der Am: moet heel wat verander de laatste plaats ontloc succes het nog had, sU dan Drijfhout c.s. Bloemendaal speelde ir wens de cijfers waarm voldoende. Jammer is hi beschikken. Hadden we Ier als linksbuiten of 1 uitslag zeker anders ge gemist, want hoe goed hij is nog lang geen H: Programma voor a.s. 2 V.V.A.—H.V.C. B.F.C.Haarlem. BloemendaalBaa ZandvoortSpart: Velox—D.E.C. V.V.A., de hekkensluit H.V.C., waarin we de heeren zien. Haarlem speelt een las Daarom lastig, omdat niet het sterkste deel v: voorhoede, indien zij Maar één puntje breng Bloemendaal krijgt bez ten de witten op eigen Maar daar Bakker we rounder Parson op de schien dat hij de noodi: te brengen, eni Zandvoort zit ook in Of de geel-blauwen, tt dit hoekje weten te ko dan ook aan, dat de pieren hebben. Gaat Velox op den ir spellen we D.E.C. wei reis. Het is echter niet regelen genomen hee grootsten belhamel dei zou dit wel zijn, en hun tè groot enthous kon er tenminste van e zijn. In dit geval gevi succés, tenzij de nederl hemden te veel ontmo tal voor, om van een te profiteeren en het k; Dus opgepast D.E.C.! De lagere elftallen sp Bloemendaal IIHaar T.H.B. IIBloemenda Bloemendaal VDam Bloemendaal aE.D.C Zondag speelt: Bloemendaal IIKeni SpaarndamBloemen: I Za Bloemendaal aZand Zandvoort bBloeme

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2