even Sport Schaakrubriek Ingezonden Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Kerkagenda IS Zn. iERS M TEL. 13310 Louis van Tulder ino, en een ander 10e goed, dit moet cht in het duitsch taal niet door!) nd thuis hoorende andere in die rol ook Papagena), aangezien? De costumeering en ernachtsdroom en We kunnen nu concert met ver- levende beelden. iulze) als de nik- Fuldauer) in elk zagen wij onder ig had jammer! halzend uit naar Moge dat de ge- naatschappij, Rot- druk van C. S. :n Strijd. deltje opzoeken is •e Daad. En wéér isprekende regels gers, Dat zijn de t zijn, die in het rooie rakkers..." Ike strophe: „Dat wijst er op, dat een samenleving, t, tegelijk de tijd ch overgeeft aan angstelling in den it hemzelf betreft, t tot de dominee- es, tot in de klein- :ken. mensch open, om ultaat is, van zijn rdoor hij énkelen lp hij tot in het Ln dit is de groote t slechts het ver iet hart. „L'art a i supérieur et po- plus élevé, et il van Adama van art, de kern van om ook omvatten 'an de fijnste tril- eisje, tot aan het aardkorst, die, [esteente van pa- menste. 4eisje" met boven eft, leeft;" leid worden? n hart ingen, ard, verlangen: vraagt, ge in u draagt!' an, in onze samen te geven, zonder indel, tot ernstig :ken we weer een laasd naar binnen EANNE VEEN voor het sloopen :g 1 en Kerkplein i.Gebr. Griek- n Raay, Haarlem 25.—; J. Michel S5.N. Carpen- rinker, Beverwijk m 155.—; Jan teenkist, Haarlem aarlem 213. zal ik den korten le stem van mijn TOLSTOY VOETBAL. ZandvoortSpartaan B F C.Haarlem V.V.A.H.V.C. VeloxD.E.C. BloemendaalBaarn 0—2 gestaakt 2—2 2—3 2—5 foor a.s. Zondag is vastgesteld: BaarnZandvoort. Spartaan—Velox. Ipartaan zette zijn overwinningsreeks voort, en in een almen wedstrijd werd Zandvoort met 20 geslagen. )ver het algemeen ging het spel gelijk op; er waren elfs perioden, dat de gastheeren sterker waren, maar |e kwaal, waar zoovele elftallen onder lijden deed zich 0k bij Zandvoort voelen: een absolute schotloosheid Ier voorhoede. Keesman, de eenige schutter der geel- Jauwen, was ook nu uit de aanvalslinie weggehaald, n bezette de midden-halfplaats, waar hij zeer ver- lienstelijk werk verrichtte. Toch gelooven wij, dat het en fout der Zandvoorters is, hun team zoo op te tellen, want met een sterke achterhoede alleen komt ien er niet. Er moeten doelpunten gemaakt worden! iaarlem heeft het slecht getroffen in Bussum. Na veel jedelibireer over spelen of niet spelen besliste ten slotte de scheidsrechter, en liet de partijen aantreden. *Ja ongeveer twaalf minuten, waarin Haarlem reeds ;en doelpunt gemaakt had, kwam de middenvoor van 5.F.C., de ex-Spartaan Schoonhoven in noodlottige lotsing met Goedhart, waardoor eerstgenoemde speler jjn been brak. Toen staakte de leider den wedstrijd, :en optreden, waarover misschien formeel wat te zeg- [en is, maar moreel alleszins begrijpelijk. 7.V.A. trad niet zonder succes uit het strijdperk tegen i.V.C. Een gelijk spel tegen de sterke Amersfoorts iche ploeg is inderdaad een goede prestatie, en zal den Amsterdammers zeker een flinke dosis zelfvertrouwen |even. vlet dit gelijke spel is ook D.E.C. ten zeerste gebaat. )e roodhemden zelf bevochten een zware 32 over winning op Velox in Utrecht, en zagen de 2 punten achterstand, welke zij op H.V.C.hadden, tot 1 punt jereduceerd. De energieke volgelingen van Siebeles wachten nu op de volgende misstap der leiders, om lan weer de kop te nemen. 31oemendaal speelde tegen Baarn al een zeer slechten wedstrijd. Het begin was veelbelovend: tegen wind in ipelende veroverden de witten in een kwartier tijds :en mooie 20 voorsprong, en de prestaties der gas- :en waren toen van dien aard, dat men voor een lébacle der gasten vreesde. 3ij een uitval echter scoorden zij tegen. Dit doelpunt aad een demoraliseerenden invloed op onze verdedi- jing, waardoor het den Baarnaars betrekkelijk weinig noeite kostte, nog voor de rust een 20 achterstand om te zetten in een 32 voorsprong. Ook in de tweede ïelft was onze achterhoede- en speciaal de half-back- e nergens. De voorhoede, op zich zelf aange wezen, zwierf wat rond op het middenterrein, terwijl iet den geel-blauwen aanvallen nog gelukte er twee doelpunten bij te fokken. Wij leden dus een zware 2 nederlaag. De voor a.s. Zondag vastgestelde wedstrijden zullen in verband met de Nederland—België-ontmoeting wel geen doorgang vinden. We zullen ons dus van een padere beschouwing onthouden. De lagere elftallen speelden als volgt: Bloemendaal IIKennemer II 33 SpaarndamBloemendaal V 51 Adspiranten: Bloemendaal aZandvoort a 21 Zandvoort bBloemendaal b 21 Dplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur, De Genestetweg 23, Bloemendaal. PROBLEEM No. 188*) F. KLEIN. Mat in vier zetten. Stand der stukken: Wit: Ke5, Le3, Le6, a6, h5. Zwart: Ke8, a7, e7. Voor den wedstrijd is opgave van len, 2en, en 3en zet voldoende.Oplossers, voor wie 3-, 4-zetters en eind' spelstudies te lastig zijn, behoeven zich niet te laten ontmoedigen. In de eerste plaats zullen 4-zetters tot dé uitzonderingen behooren, in de tweede plaats zijn er 6 prijzen voor een aantal van thans elf deelnemers j— zoodat alleen zij, die de moeilijke problemen enz. goed oplossen, meer kans hebben voor de eerste en tweede prijzen. Ten slotte zullen de prijzen niet veel n waarde verschillen. Bovenstaand probleem is een zeer eenvoudige opgave PARTIJ No. 71. Onlangs gespeeld in Café Central te Weenen. Wit Zwart: A. TAKACS Prof. H. SPERBER (Weenen). (Keulen). ENGELSCH. 1. c2—c4 e7—e 5 2. Pgl—f3 Pb8—c6 3. Pbl—c3 Pg8—f6 4. d2—d4 e5Xd4 5. Pf3Xd4 Lf8—b4 6. Pd4Xc6 IHier kwam Pc2 in aanmerking; de ruil bevordert al leen de ontwikkeling van Zwart. 6. b7Xc6 7. Ddl—b3 Dd8—e7 8. a2a3 Lb4c5 9. Lel—f4 d7—d5 Koelbloedig gespeeld. Zwart offert twee pionnen om zijn aanval kracht bij te zetten; er kon echter ok rustig 900 geschieden, daar de cpion wegens d6; La5, Pg4! enz. door den witten Looper toch niet goed genomen kan worden. 10. 11. 12. 13. 14. 15. Zwart heeft kregen. 16. 17. 18. 19. c4Xd5 d5Xc6 Db3—c2 b2—b4 e2e3 Dc2Xc3 0—0 Lc8e6 Ta8b8 Lc5d4 Ld4Xc3f Pf6—d5 nu een geweldige aanvalsstelling ge- Dc3—d4 Tf8—d8 Dd4e4 a7a5! b4b5 Pd5—c3 De4e5? Meester Takacs ziet het elegante antwoord over het hoofd; er moest 19. Dc2 geschieden, waarop na 19. Pb5 20. Lb5 Tb5 21. 0—0, Tc5, enz. spoedig gelijk spel zou zijn ontstaan. 19De7Xa3H Opgegeven. De Dame kan natuurlijk niet genomen worden, wegens volgend mat op dl en bovendien is nu ook de witte Toren al reddeloos verloren. OPLOSSING EINDSPELSTUDIE N. 54. (J. HASEK). Stand der stukken: Wit: Kf4, Tb4, b2, g5, g6. Zwart: Kh2, Ta4, b3, b5, g7. 1. Kf4g4!, Ta4Xb4f; 2. Kg4h5 en Wit is na eiken zet van Zwart pat, behalve na 2 Tb4h4f. Echter volgt dan een pionneneindspel, waarin beide partijen gelijktijdig een Dame halen, met als slot remise. Goed uitgewerkt door: J. v. GULIK, te Overveen. CORRESPONDENTIE. H. W. v. D., te Haarlem. Verbeteringen kunnen nog worden ingezonden tot 3 dagen vóór de publicatie der oplossing. Zie overigens de opmerking bij boven- staanden 4-zet. J. v. G. te Overveen. Het „onsterfelijk probleem" was ons niet bekend. Zeer interessant en dank voor de toezending. Waarde Tideman Sr., In antwoord op mijn ingezonden stuk krijg ik in hoofd zaak te hooren, dat gij andersdenkend en anders denkend zijt geen onverdienstelijk jeu de mots! dat ik als R.K. er een tekort aan begrip op nahoud, dat ik, voo zoover ik nog denk, dat „slechts" scholas tiek doe - arme Thomas van Aquino! en dat gij t.z.t. ons vaderland opnieuw denkt te gaan veroveren, bij welke gelegenheid ik een krachtigen handdruk van U mag tegemoetzien. Dit alles is wel heel wetenswaardig en tot nederigheid stemmend, doch niet bepaald een antwoord op mijne eenvoudige vraag: toon de juistheid Uwer beschuldi ging aan, of trek die in. Het eenige wat eenigermate op een antwoord gelijkt, komt als mijn R.K. tekort aan begrip mij niet al te veel parten speelt hierop neer: „Jullie, R.K., hebt je tot levenstaak gesteld den Staat „er onder" en de kerk „er op" te krijgen, en, als ik nu beweer, dat jullie bezig zijt, dat plannetje uit te voeren, worden jullie boos." Maar, waarde vriend, zelfs als Uwe praemisse juist ware wat ik natuurlijk niet toegeef dan heeft dat toch niets met de raadhuisquaestie te maken. Want het particuliere belang van een paar R.K. hotelhouders of zelfs van een gesticht als Duinrust is toch niet „de kerk". Aan de waarheid daarvan zal zelfs Uw R.K. zegsman niet af kunnen doen. (A propos van dien zegsman, het is mij zoo dikwijls gebleken, dat anders denkenden, en vooral anders denkenden, iemand, wiens ouders R.K. waren en die dientengevolge R.K. is ge doopt, als zoodanig blijven beschouwen, ook al wenscht hij zichzelven niet langer met dit praedicaat te tooien. Eerst dacht ik, dat de Uwe er ook zoo een was, doch blijkens zijn duidelijk aan den dag tredend tekort aan begrip, moet ik wel aannemen, dat hij waschecht is). Om echter een einde aan de zaak te maken, vraag ik U nog eens: Hoe is Uwe onderstelling omtrent het motief van mijne stem overeen te brengen met het feit, dat ik voor een raadhuis aan de Westerlaan, waar alle gronden in P.G. handen zijn, heb gepleit? Misschien weet Uw R.K. adviseur er eene goede op lossing voor. Maar zoo gij beiden die niet weet te vinden, gooi het dan s.v.p niet weer op mijn scholas tisch denken, doch zeg ronduit, dat ge U vergist hebt. Ik behoef dan met Uwen recht krachtigen handdruk ten minste niet te wachten, totdat ge weer „opnieuw om het land der vaderen gaat strijden", een tijdstip, dat nog niet in de naaste toekomst schijnt te liggen. Met vr. gr. Uw dw. E. VAN NEDERHASSELT. Naschrift. Waarde Van Nederhasselt, Gij spreekt langs mij heen. Mijne onderstelling blijft gij eene beschuldiging noemen, en omdat gij zegt dat mijne onderstelling onjuist was, moet ik nu volgens U mijne beschuldiging intrekken. Dat klopt niet. Daarop verder in te gaan zal voor de lezers niet noodig zijn en wordt trouwens voor hen vervelend. Maar Uw wederantwoord geeft mij een prettige ge legenheid om hier, in mijn eigen blad, nog eens duide lijk te zeggen, hoe ik «Uwe richting beschouw en hoe ik mij ten haren aanzien verhoud. Uw Kerk en Uw richting, die door hunne bewonderenswaardige orga. nisatie, voor hen die buiten haar staan, één zijn, zijn dat wel waard; maar dan moeten wij ze in het groot zien. Alvorens daartoe over te gaan eerst twee mis schien slechts schijnbare kleinigheden. Ge geeft „natuurlijk" (waarom is dat natuurlijk of met andere woorden vanzelfsprekend?) niet toe, dat 't Uw levenstaak is zoo goed als van al Uwe ge loofsgenooten de Kerk, d.w.z. uw Kerk te laten heer schen over den Staat. Maar is het daarom minder juist? Alle leerstellingen en alle gedragingen van Uwe Kerk, van hare geestelijken en van alle actieve deel nemers aan haar leven bewijzen, dat het wel juist is Dat in de praktijk door die allen wel eens water in den wijn wordt gedaan, doet aan het beginsel niets af; dan klinken aan Uwe zijde woorden als: „droeve noodzakelijkheid", (in onderwijszaken onder de oude bedeeling), „uiterste noodzaak" (met betrekking tot het samengaan met de soc.-dem.) en andere van enkel opportunistische strekking, maar alweer dat doet aan het beginsel, het ideëele uitganspunt, waarop alles aankomt (omdat au fond alles daarvan uitgaat) niets af. In een of ander neutraal tijdschrift wil ik het daar over nog gaarne wel eens met U hebben, onze lezers zouden er zich niet voor interesseeren. Als literatuur kan ik U in dit verband aanbevelen: Albers S. J., Geschiedenis van het Herstel der Hiërar chie I, blz. 272; Passim: Het R.K. Staatslexicon der Görres-Gesellschaft (te vinden op de Stadsleeszaal te Haarlem) o.a. uitlatingen als deze: De Kerk is volkomen onafhankelijk van de Staat. De Staat is aan de Kerk ondergeschikt. Alle door den Staat te nemen maat regelen zijn onderworpen aan het directief gezag der Kerk. Andere belijdenissen hebben niet dezelfde rech ten, op erkenning en beschouwing van de zijde van den Staat als de roomsche Kerk. De paus kan de onderdanen van den Staat ontheffen van den eed van trouw aan den Staat. De Kerk heeft het recht Staats wetten voor bindend of niet verbindend te verklaren, enz.; De Bul van paus Paulus IV: Cum ex apostolatus officio stellende dat de vorsten, die (als onze vorstin) aan ketterij schuldig staan van zelf en zonder vorm van geding vervallen zijn van hun heerschappij, zelfs zonder dat zij die vermogen te herwinnen. (Er was toen nog geen dr. Poels om te erkennen, dat: Wie niet met zijn tijd meegaat in het potsierlijke vervalt. De Katholiek van Dec. '98); Het Motu proprio van 9 Oct. 1911: De Trahentibus Clericos ad tribunalia judi- corum laïcorum (Acta ap, sedis Ann. Ill, Vol III 15, 10 Nov. 1911, blz. 551 v); daaromtrent: „Niet naar Canossa" van prof. Cannegieter, Haarlem, H. D. Tjeenk Willink Zn. 1913, bldz. 105112; Dr. P. Tschackert: Ev, polemiek tegen de roomsche Kerk (vert. Baljon, Utr. Kennink 1886); de aanmatigende bul van Bonifacius VIII: Unam Sanctam, o.a. stellende dat het voor het heil van alle menschelijke schepselen noodig is, den paus onderdanig te zijn; Reusch. Theol. Literaturblatt (1872) verschaft U gegevens om aan te nemen, dat deze bul volgens roomsche opvatting nog leerstellig karakter heeft; Zie verder de uitgebreide literatuur over de Vaticaansche leerstellingen van het universeele episcopaat van Rome en de onfeilbaar heid van den paus voor het geheele gebied der zede lijkheid, waartoe het geheele Staats- en rechtsleven gerekend kan worden; Het pauselijk bevoorrecht tijd schrift: Civilta Cattolica van 2 Januari 1869, schrij vende, dat alle zgn. zuiver wereldlijke aangelegenheden als betr. den militairenstand, de belastingen, de bur gerlijke vonnissen kunnen verklaard worden onder het Kerkelijke rechtsgebied te vallen; de vermaning van Leo XIII van 22 Oct. 1880 aan de R.C. Staatsburgers, dat zij aan de overheid alleen te gehoorzamen hebben in zaken die niet onbillijk zijn; P. Liberatore S. J. in „La chiesa e lo Stato (1871): „Zonder twijfel staat ieder christen tot den paus in eene nauwere betrek king dan tot zijne burgerlijke overheden" en „Ook de wereldlijke vorst houdt als vorst nooit» op onderdaan van den paus te zijn". Leo XIII: „Een huwelijk alleen burgerrechtelijk voltrokken, is niet eens eerbaar", enz. Genoeg hier van om te verklaren, waarom anders denkenden omtrent R.K.,wanneer zij fanatiek iets willen of niet willen, onwillekeurig vragen welk speciaal R.K. Kerkelijk op verovering der aarde uitgaand streven, zit daar nu weer achter. Vervelend voor U allen, want het is prettiger ten volle vertrouwd te worden, maar Uwe Kerk, die zich van binnen niet hervormt, bezorgt u die moeilijkheid, niet wier daar buiten staan. Het tweede kleine punt is dat gij hebt „gepleit" voor een raadhuis aan de Westerlaan (Aerdenhout); het was me er 'n pleidooi naar! De heer Luden heeft dit denkbeeld geopperd in besloten vergadering en gij hebt het in de openbare vergadering gebracht, maar niet als een eigen idee van U. En wie U toen heeft gehoord, kreeg den indruk, dat gij dat denkbeeld als een welkom middel aangreept om de aandacht van 't Zeeweg-plan af te leiden, niet dat gij dat denkbeeld logisch uitvoerbaar en ten opzichte van de andere deelen der gemeente rechtvaardig vondt. Los van dit alles stel ik er prijs op te verklaren niet alleen op kunstgebied practisch tal van rasechte R.K. als aangename omgangsmenschen zeer te waardeeren. Maar wij zeggen tot elkaar: houd ze in de gaten. Wilt gij mijne opvatting omtrent mijne welwillende houding tegenover den R. K. Godsdienst als zoo danig verder nog leeren kennen, dan verwijs ik U naar het Gedenkboek der Evangelische Maatschappij van dit jaar blz. 167 en v.v. Gij kunt ook dat op de Stadsleeszaal te Haarlem aantreffen. Voor ditmaal qenoeq. Uw dw. Mr. P. TIDEMAN. personen, die Schutterkoning 1ste of 2de klas gewor den waren en aan personen die voor de vaardigheids- proef geslaagd waren. Nu volgden de prijzen voor de eerebaan en personeelebaan. Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen en sprak men over de behaalde successen. Roode-Kruis-collecte. Dp Zaterdag 10 November a.s. zal in onze Gemeente de jaarlijksche Roode-Kruis-collecte worden gehouden. Wij behoeven niet veel te zeggen om deze collecte aan te bevelen. Iedere Bloemendaler drage dien dag het bekende bloempje. Voorts verwijzen wij onze lezeressen naar de in dit blad geplaatste advertentie. Twee mannen waren bezig uit een gebouwtje, staande op de Gemeentelijke opslagplaats aan den Lage Duin en Daalscheweg, een groote hoeveelheid draad te stelen, waarschijnlijk om een antenne te maken. Het draad is eigendom van de Rijkstelefonie en was af komstig van de bovengrondsche telefoonleiding. De daders werden op heeterdaad betrapt en zijn opgepakt. In Hotel Roozendaal te Overveen had Zaterdagavond j.l. de prijsuitreiking plaats aan de Bloemendaalsche Burgerwacht. Daar de voorzitter was verhinderd, werden de prijzen door den Commandant uitgereikt. Voordat deze hiertoe overging, herinnerde hij aan de mooie resultaten die de Burgerwacht dezen zomer op wedstrijden wist te halen. Vooral, aldus spreker, op den Internationalen wedstrijd te Loosduinen, heeft de Bloemendaalsche Burgerwacht zijn naam hoog gehou den, daar werd in de nationale afdeeling door ons een 5de prijs behaald niet tegenstaande er 50 korpsen aan den wedstrijd deelnamen. Aan het eind zijner rede werd spreker onthaald op luid applaus. Hierna de prijsuitreiking. De heer C. Lindeman, 'n kranige schut ter, behaalde dit jaar den eeretitel van Schutterkoning. Onder luid applaus ontving de Schutterkoning het eere- teeken. De heer P. Langendonk ontving de Lambert wisselbeker. Verder werden prijzen uitgereikt aai Op de Elswoutslaan reed een luxe auto. De auto werd gevolgd door een Katwijker autobus. Uit tegenoverge stelde richting kwam een jongmensch op de fiets aan rijden. Tóen deze den auto passeerde, spong juist de band van laatstgenoemd voertuig. Met een ruk bracht de bestuurder den wagen tot stilstand. Hierdoor was de bestuurdei*der Katwijksche autobus, die vlak achter den auto reed, ook genoodzaakt te remmen. Door glib berigheid van den weg, slipte de autobus en kwam dwars over den weg te staan. Dit had tot gevolg, dat het jongmensch op de fiets tegen de bus opbotste. De fiets werd hierdoor geheel vernield, terwijl de jongen een gekneusd been en eenige verwondingen opliep. Per auto is hij naar zijn huis vervoerd. Dinsdagmiddag is in Haarlem aangehouden een zekere Mej. G. Zij was op hare wijze slim. In Bloemendaal is ze als volgt aan het werk geweest. Aan de voordeur van een villa wordt gebeld. Het dienstmeisje doet open en vraagt aan een 22-jarige knappe jongedame wat zij wil. Of Mevrouw thuis is. Neen Mevrouw is niet thuis, maar Mijnheer wel. Of zij Mijnheer dan even spreken mag. Zij wordt in een kamer gelaten en spoedig komt Mijnheer vragen, waarmee hij de jongedame van dienst kan zijn. De jongedame,, als gezegd niet onknap, begint te huilen en zegt; dat haar man gestorven is, dat zij zes kinderen heeft, geen werk kan vinden, zwaar t.b.c. is enz. Mijnheer's hart schrompelt ineen van meelij, hij geeft haar een zilverling en klopt haar bij het uit laten op de schouder. Houdt U maar flink Mevrouwtje. Mevrouwtje bedankt en gaat naar de buren. Daar vertelt zij hetzelfde en zegt er bij, dat zij door den buurman gestuurd is. Er wordt met geld gerammeld en het netjes aangekleede madameke ontvangt een gulden. Na hare aanhouding is bij onderzoek gebleken, dat al de verhalen van Mej. G. verzinsels zijn en zij de menschen op groote schaal heeft opgelicht. Zij is ge arresteerd en zal aan den Officier van Justitie over geleverd worden. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. E. Beekman, herdenkt met zijn vrouw Maandag 5 November den dag, dat zij 25 jaar geleden in den echt verbonden werden. Ter viering daarvan heeft reeds nu een ge zellige avond voor het personeel plaats gehad, waarop door verschillende leden van het personeel, Bruid en Bruidegom hartelijk werden toegesproken. Verder gaven zij het jubileerende echtpaar een fraaie lamp. Vele mooie bloemstukken ontbraken niet. In Groot-Bentveld aan de Van Merlenlaan is door de heeren Mulder en Van Asdonk, architecten alhier, aan besteed de bouw van een dubbele villa. Aan de hh. Keyzer en Klaassen, de laagste inschrijvers, werd het werk gegund. Er is een begin gemaakt met den bouw van het club huis der B. V. C. Het wordt geplaatst aan den Noord- Westelijken kant van het terrein, zoodat niemand er last van zal hebben, 't Oude gebouwtje was altijd een sta in den weg voor het publiek. Rioleering voor het huisje is reeds aangebracht. Men heeft eenigen tegen slag door de gesteldheid van den ondergrond. BEVALLEN: L. ProséeLutke, z.; A. G. Stroink Pol, d.; A. M. WesselBaalbergen, z.; J. L. Kruijt Van Waalwijk van Doorn, z. ONDERTROUWD: H. A. Philipsen en A. C. Din- gerdis; E. Kist en M. Nap. GEVESTIGD: D. M. Verhaar, Julianalaan 87, Over veen; J. M. Blanke, Wald. Pyrmontlaan 18, Overveen. ZONDAG 4 NOVEMBER 1928. BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. n.m. 5 uur Ds. J. C. van Dijk. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha", des voormidags 10 uur. De heer A. van Os, Amsterdam. Zaterdag 10 November des avonds 8 uur: Ds. L. J. van Leeuwen, Haarlem. Onderwerp: Nieuw Guinea. NEDERLANDSCHE PROTESTANTENBOND in het Bondskerkje, Potgieterweg 4, v.m. 10.30 uur. Ds. P. D. Tjalsma, Gouda. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur. Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.m. 10 uur, Ds. L. D. Poot, Haarlem. Dinsdag 6 November des avonds 8 uur: Ds. G. J. Waardenburg, Haarlem. Onderwerp Stanley Jones. AERDENHOUT. „RELIGIEUZE KRING" Aerdenhout—Bentveld. Vereenigingslokaal Eikenlaan 5, v.m. 10.30 uur. Ds. P. Couvee, Ned. Herv, Pred., Nijmegen. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Door licht gered" (Ps. 80:4). Collecte Orgelfonds. «'""P

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 3