ISLV* Steenkolenhandel v*h* Fa+ J+ H* Krul Jr* Overveen Het is ons aangenaam meermalen van onze afnemers te hooren, dat ze tevreden zijn, wat en hoe door ons geleverd wordt» Wij meenen U dit kenbaar te moeten maken, opdat U het ook eens bij ons zoudt willen probeeren» Wij twijfelen er niet aan of U zult een tevreden afnemer van ons worden» Brandstof is een artikel waarop U veel kunt bezuinigen, door van een goed adres te koopen met jarenlange reputatie» Sport Schaakrubriek Tooneel Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Kerkagenda Kantoor en Magazijnen: Terreinen Ned. Spoorwegen Tel. 11617 na 6 uur 22012. VOETBAL. De uitslagen der Zondag gespeelde wedstrijden zijn: HaarlemZandvoort 1—1 BaarnVelox 21 D.E.C.Spartaan 12 V.V.A.—B.F.C. 5—2 H.V.C.Bloemendaal 64 Voor Zondag a.s. luidt het programma: Spartaan-Baarn VeloxHaarlem. Zandvoort—H.V.C. BloemendaalV.V.A. B.F.C.—D.E.C. Van verrassingen was ook ditmaal geen sprake, zij het dan, dat het gelijke spel aan den Schoterweg, en de stevige overwinning aan de Kruislaan voor de gedupeerden Haarlem en B.F.C. minder aangenaam, en misschien eenigszins onverwacht waren. Haarlem, en nu speciaal de voorhoede viel bar tegen. De Zandvoort-achterhoede had Zondag werkelijk geen lastige taak, tegenover de prutsende Haarlem-voor waarts, die zelfs niet bij machte waren te scoren. Toch veroverden de gastheeren de leiding door den center- half Van Daalen, om die te behouden tot eenige minu ten voor tijd, niettegenstaande Zandvoort in het veld de meerdere was. Toen iedereen dacht, dat de puntjes aan den Schoterweg zouden blijven, werd De Vries eindelijk door de energiek-volhoudende geel-blauwen gepasseerd, die feitelijk minder kregen, dan hun toe kwam. Baarn zette de tweede helft der competitie goed in, door ook nu weder Velox te slaan. De Baarnschen hebben zich vrijwel in veiligheid gebracht, en zien hun verblijf in de tweede klasse met minstens een jaar weer geprolongeerd. Spartaan nam revanche op D.E.C. met dezelfde cijfers, als waarmede het aan den Uitweg geslagen werd. De roodbhemden zakten af naar de derde plaats, terwijl de ex-eerste klassers zich op de tweede nestelden, en nu reikhalzend uitzien naar het oogenblik, waarop H.V.C. haar eersten misstap doet (dit oogenblik is o.i, niet verre meer!), om dan den kop te nemen. We blijven meenen, dat Spartaan tenslotte met den kam pioenstitel gaat strijken. V.V.A. nam tegen B.F.C. geen halve maatregelen, en werkte zich door een stevige 52 overwinning van de onderste plaats, aan de Bussummers de twijfel achtige eer latende, deze in te nemen. Zoowel boven als onder is er dus gedrang, w'ant Bloemendaal, dat met de kous op den kop uit Amersfoort terugkwam is ook al gegadigde. De voorhoede deed vrijwel haar plicht, door den Amersfoortschen doelman vier maal te passeeren; onze verdediging daarentegen bleek niet opgewassen tegen de inderdaad keurig spelende voor hoede der gastheeren, die zes doelpunten daar tegen over stelde. A.s. Zondag wederom vijf belangrijke wedstrijden. Spartaan heeft met Baarn nog een appeltje te schillen: immers in de Gooische lustwaranda bestonden de pas gepromoveerden het in 't begin van het seizoen den Spartanen de beide punten af te snoepen. Hoewel Baarn tot nu toe een eervolle staat van dienst heeft, kunnen we moeilijk aannemen, dat het dat kunststukje in Sloterdijk zal herhalen. De roodbroeken zullen de mooie kans, welken zij op de eerste plaats kregen niet vergooien, en nu op hun beurt wel aan 't langste eind trekken. Haarlem trekt naar Utrecht om daar Velox te be kampen. Aan den Schoterweg profiteerden de rood broeken van eenige blunders van den (inmiddels ver vangen) Velox-doelman, en wonnen daardoor met 4-2. We hebben er een voorgevoel, dat de rolletjes in de Domstad verwisseld worden, en voorspellen Van Daalen c.s. van hun uitstapje weinig succes. Hierboven gaven we onze meening er over te kennen, dat de eerste misstap van H.V.C. in de naaste toe komst zou liggen. Welnu, we zien de leiders deze mis stap Zondag doen in de Zandvoortsche duinen. Zand voort behaalde in de laatste weken fraaie resultaten, dat gevoegd bij de bekende „fighting spirit" der kust bewoners, die ook nog niet geheel „vrijgesteld" zijn, doet ons een overwinning der gastheeren voorspellen. Bloemendaal ontvangt V.V.A. Aan de Kruislaan hiel den we de rood-zwarten er onder. Dit moet ook nu gebeuren, willen we er niet leelijk op gaan staan. Is het geheele elftal van deze noodzaak doordrongen, dan zal het zeker gaan, maar blijft de fnuikende doffe be rusting op de ploeg rusten, waarmede zij zich de laat ste wedstrijden of deed slachten, dan zien we de gasten zegevieren. „En avant" dus Bloemendaals! We twijfelen er geen oogenblik aan, of B.F.C. .zal het volgende slachtoffer van D.E.C. worden. Wel schijnen de mannen van Siebeles hun goeden vorm schijnbaar kwijt, maar ze hebben o.i. nog genoeg in de mars, om over de reis naar Bussum niet te veel zwarigheden te maken. WRw De lagere elftallen speelden als volgt: Bloemendaal IIHaarlem veteranen 42 Bloemendaal IIID.I.O. II 13 Hillinen IIBloemendaal IV 52 Junioren: HalfwegBloemendaal Adspiranten: E.D.O. aBloemendaal a V.E.W.Bloemendaal b Zondag speelt: Kennemer IIBloemendaal II D.W.O. IIBloemendaal III Bloemendaal IVHillinen II DamiatenBloemendaal V 3—4 1—4 11—1 10 uur 10 uur 10 uur 10 uur Adspiranten (Zaterdag) Bloemendaal aH.F.C. a 2.30 uur H.F.C. bBloemendaal b 2.30 uur De elftallen zijn als volgt aangeschreven: le Elftal: J. Beijk J. Yfs C. A. Bakker P. J. Parson L. v. d. Meij H. Beijk G. Kopjes Niemann Ph. Immer J. A. Sunter C. Warlé M. Strik res. H. J. Lever, H. Eijsten 2e Elftal: H. J. Lever H. P. Spoor M. Jansen J* Nieman J. Wijnberg J. Parson Fr. Bakker H. v. Beem N. N. J. de Graaf J. Visser res. H. Donkervoort 3e elftal: J. Segerius J. v. Maren L. B. Verdoorn C. Vogel W. A. de Haas P. N. C. Hille K. J. de Haas J. C. van Beem W. Groeneveld H. v. d. Veer W. Bruijnis res. P. Wille 4e elftal: K. Schoehuys D. Kroon J. J. Huijer Ant. Cassee M. v. Delden H. S. v. Lent P. v. Beek W. A. v. Zanten G. Strik H. J. de Jong J. Sondorp res. P. Ch. Bogaard 5e elftal: I. Kempe M. Th. Akersloot J. Hofland G. v. Beek P. Wester W. Drost H. Aartsen W. J. Zedel A. de Roos J. Kohier M. Best L. Bode Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur, De Genestetweg 23, Bloemendaal. PROBLEEM No. 190. W. V. HOLZHAUSEN (Maagdenburg). Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Kcl, Df7, Ta5, a6, c3. Zwart: Kb3, Pal, a2, a7, b4, c2, c4, d7, e7. EINDSPEL No. 45. De volgende stelling ontstond in de partij Dr. A. ALJECHIN (met wit)Dr. M. VIDMAR, gespeeld in den zeskamp te New-York (19-2-'2723-3-'27). Wit's laatste zet was 15. Pg4e5!, een mooi idee. Er volgde: 15f6Xe5 1. f4Xe5 Ld6Xe5! Zwart kan de figuur niet handhaven, want na Lc7; 17. Dh5:, De7; 18. Tf4 (dreigend Tafl en Th4) zou hij die onder veel ongunstiger omstandigheden door Pe5 of Pf6 moeten teruggeven. Bovendien schijnt na 17. d4Xe5 Pd7Xe5 Zwart beter te staan, want zoowel 18. Lc2, Dh4 als 18. Le5:, Te5: is voor Wit minder pleizierig. Echter volgde: 18. TflXf8fü Kg8Xf8 19. Ddl Xh5! Pe5Xd3 Vidmar erkent, dat al het andere verderfelijk is, b.v.: 19Pf7; 20. Tfl, Le6 (Te7??; 21. Dh8 mat); 21. Lg6, Dd7; 22. Pe2, gevolgd door Pf4. 20. Tal—flf Kf8—g8 21. Dh5—f7f Kg8—h8 22. Df7—h5f Kh8—g8 Remise. OPLOSSING PROBLEEM No. 185. (N. PETROVIC). Stand der stukken: Wit: Kb7, Dd5, Ta6, Tg8, Ld7, Pd3, Pg3. Zwart: Kf6, Th6, Le7, Lg6, Pa8, Pdl, b6, c5, d6, f7, g4, h5, h7. 1. Ta6—a2 (dreigt 2. Dg5f, 3. Pe4f, 4. Th2 mat), Pb2; 2. Kc8 (dreigt 3. Pe4f, 4. Dg5 mat), Lf8; 3. Pe4, enz. Pc3 (of iets dergelijks); 2 Tf2f, enz. CORRESPONDENTIE Het aantal deelnemers in den oplossingswedstrijd be draagt thans 15, waardoor er 8 prijzen beschikbaar kunnen worden gesteld. Na 21 November a.s. kan men zich niet meer voor den wedstrijd aanmelden. In de volgende rubriek verschijnt de oplossing van het eerste wedstrijdprobleem. Onder den romantischen naam Nervas del Rio heeft een uitstekende Spaansche danseres ons j.l. Zondag avond in den Stadsschouwburg zeer geboeid. Een ge- heelen avond, ééne danseres! En toch bleef het in teressant. Het begon al dadelijk vol afwisseling met een oostersche, een egyptische, een hindoesche en een moorsche dans, in waarlijk schitterende costume's, daarna volgden de echte spaansche dansen. De danse res was ook een aanminnig persoontje, met een lief gezicht en zonder andere pretentie, dan dat zij haar werk in de perfectie verrichtte. De zaal van den Stadsschouwburg was slecht bezet, maar steeds luider werd de bijval der aanwezigen, toen zij bemerkten, dat deze groote artiste zich niet liet ontmoedigen. Aange kondigd was: begeleiding op den vleugel door Lucas Moreno. Blijkbaar is Lucas een spaansche dames-naam, want toen de allerzonderlingste, immers aan de zaal zijde met grijze poeder bestreken vleugel ten too- neele kwam, met degeen die hem blijkbaar ook achter de schermen had gespeeld, liet hij zich hooren bespeeld door een dame in eenigszins onwaarschijnlijk costuum. Aan vingervlugheid en zuivere rythmiek liet haar spel niet te wenschen over. De Zondagavond was voor deze opvoering blijkbaar niet het meest geschikt. Voor de aanwezigen echter vol genot. Men verzuime niet, tijdig voor a.s. Dinsdag plaats te bespreken voor „De getemde feeks", DE tooneelge- beurtenis van dit seizoen, naar men zegt. Bazar-Gereformeerde Kerk-Bloemendaal. In de Gereformeerde Kerk aan den Vijverweg alhier, zal 20 Nov. a.s. des avonds 8 uur en 21 Nov. n.m. van 3 tot 5 uur en 's avonds na 7 uur een Bazar worden gehouden. De opgebrachte gelden komen ten bate van de verwarming en meubileering der Kerk en Con- istorie. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Af deeling BloemendaalVelsen. Door bovengenoemde Mij. wordt op Dinsdag 20 Nov. a.s. te 20 uur in Hotel „Vreeburg", alhier, een Ledem vergadering gehouden, waarvan de agenda luidt: 1. Notulen. 2. „De nieuwe erfelijkheidsleer en hare beteekenis voor de praktijk van den tuinbouw". Lezing met lichtbeelden door den heer A, MELLINK. 3. Vragenbus. 4. Rondvraag. Inzendingen voor het Puntenstelsel verzocht. Prijsvraag Chrysanthen van kweekers en tuinbazen: 12 afgesn. takken grootbloemige en 20 idem klein- bloemige; van tuinknechts: respect. 6 en 10; van lief. hebbers respect. 3 en 5. Extra-prijs voor de mooiste inzending van 3 groot bloemige en/of 3 kleinbloemige chrysanten in pot. Keuring om 19.30 uur. Introductiekaarten op aanvraag bij den Secretaris: P. L. van Bueren, „De Dennen", Santpoort-Station. De heer Ir. Jan Gratama uit Amsterdam was, zooals men weet door de Vereeniging Bloemendaal's Bloei uitgenoodigd om j.l. Woensdagavond alhier te komen spreken. De spreker had als onderwerp gekozen „De uitbreiding van Bloemendaal", terwijl hij een causerie zou houden over den bouw van een nieuw Raadhuis Voor deze vergadering bestond groote belangstelling. Het was inderdaad voor velen een teleurstelling toen vernomen werd, dat de bijeenkomst door ongesteldheid van den spreker niet door kon gaan. Thans zal de vergadering op een nader vast te stellen datum ge houden worden. Langs al de wegen in het bosch komt op de voetpaden hoogovenslakkenzand te liggen. Dit is een groot voordeel voor den voetganger, daar hij met nat weer geen modderige schoenen of natte voeten zal krijgen. Ook het aanzien van onze bosch wegen wordt hierdoor verhoogd. Het politiecorps wordt met zes nieuwe agenten uit gebreid. Voor dat zij in dienst komen, worden zij on derricht door hun Bloemendaalsche collega's in het rijden met motorfiets en zijspanwagen. Zaterdag j.l. heeft hier een collecte plaats gehad voor het Roode Kruis. Een aantal jonge dames, de meesten waren wel erg jong, hadden zich hiervoor aangemeld. Het spijt ons te moeten zeggen, dat er slecht gecollec teerd is. Verschillende wijken zijn niet door de kin deren bezocht, terwijl op drukke punten geen collec- trice te vinden was. De opbrengst had zeer zeker meer kunnen zijn, als er maar oudere meisjes aan het werk waren geweest. Maar dezen willen dat werk niet doen, zij vinden zooiets beneden hun waardigheid en een vervelend werk en daarom doen kinderen het maar. Waar blijven nu al de padvindstertjes in hun mooie costuumpje? Wij hebben er hier in Bloemendaal genoeg en ZIJ waren in de eerste plaats degenen, die zich voor deze Roode Kruis-collecte aan hadden moe ten melden. Iedere dag één goede daad, zegt het pad vindersreglement, dus Bloemendaalsche padvindster tjes, het volgend jaar wordt op Uw hulp gerekend. Uw taak is niet alleen vergaderingen en gezellige bij eenkomsten bij te wonen, maar ook hulp te bieden waar dit noodig is. Deze collecte heeft opgebracht 257. Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeniging. In de j.l. Maandag gehouden vergadering der T. C. zijn de data der Jaarlijksche uitvoering van de B.G.V. thans definitief vastgesteld op de Zaterdagen 9 en 16 Februari e.k. in Restaurant „Vreeburg" te Bloe mendaal. In 't Backhuys, Bloemendaalscheweg 111 is tot en met Zondag 25 Nov. een tentoonstelling van werken van A. J. Grootens, een Bloemendaalsch schilder van zeer veelzijdig karakter, zoowel van opvatting als van tech nische uitbeelding. Op ieder terrein zijn kunstwerken te bezichtigen, olieverf, aquarel, pastel, monotyp, etsen, houtsneden, houtgravure, geëtst eterniet en sierkunst. Wij kunnen iedereen aanraden, deze tentoonstelling te bezichtigen. Zij is geopend van 's ochtends 11 uur tot 's avonds 9 uur, ook Zondag's. BEVALLEN: T. de Jongvan Blitterswijk, d. ONDERTROUWD: P. J. van Veldhuijsen en A. de Vries. GETROUWD: H. A. Philipsen en A. C. Dingerdis; E. Kist en M. Nap. OVERLEDEN: M. Naerebout, 68 j„ overl. te H'lem. GEVESTIGD: R. L. Scholten, Clematislaan 22, Aer- denhout; W. F. F. Beunders, Julianalaan 93, Over veen; C. Kuiper, Zwarteweg 6, Aerdenhout; D. A. van Waalwijk, Lage Duin en Daalscheweg 8, Bloe mendaal; J. van Drunen, Johan Verhulstweg 10, idem. ZONDAG 18 NOVEMBER 1928 BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Ds. D. van Maanen, Heerlen. 5 uur de heer K. Koopman. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha", des voormidags 10 uur. De heer H. Gordeau Jr., Bussum. Donderdag 22 November, 's avonds 8 uur, Ds. J. C. van Dijk, Bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur. Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. NEDERLANDSCHE PROTESTANTENBOND in het Bondskerkje, Potgieterweg 4, v.m. 10.30 uur. Ds. W. Mackenzie, Amsterdam. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.m. 10 uur, Ds. M. G. Blauw, Schoten. AERDENHOUT. „RELIGIEUZE KRING" AerdenhoutBentveld. Vereenigingslokaal Eikenlaan 5, v.m. 10.30 uur. Ds. F. Pont, Em. Pred., Haarlem. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Waarachtigheid" (Job. 13:7).

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 3