Binnenland Buitenland Plaatselijk Nieuws EMSER-P A STILLES Een prachtige staat van dienst is het, die van de red dingstations der Noord- en Zuid-Hollandsche Red dingmaatschappij gedurende het tijdvak 1627 No vember, waarin twee zware stormen vielen. Van de diverse schepen werden totaal 89 menschen gered. Veertig maal kwamen de reddingsposten in actie of voeren de reddingbooten uit. Eén redder verdronk. Een royaal gebaar van de Vereeniging voor den Ef fectenhandel te Amsterdam, die met bijna algemeene stemmen besloot 60.000.(maximum) beschikbaar te stellen voor het stationneeren in IJmuiden van een volledig toegeruste motor-reddingboot. Dit is bedoeld als een hulde aan de moedige mannen, die sedert jaar en dag daden van moed en zelfopoffering verrichten en als aansporing om door giften de reddingmaatschap pij in staat te stellen, haar organisatie zoo perfect mogelijk te maken. De reddingsvloot bestaat uit 35 vaartuigen, waarvan 7 motorbooten. Een sympathiek voorstel ging uit van de Haarlemsche scholieren, ook al ten bate van de Redding Mij. Aan alle scholieren in het land hebben zij een oproep ge richt, om, ter gelegenheid van het St. Nicolaas- of Kerstfeest, het geld aan hun ouders te vragen, dat anders voor een cadeau bestemd zou zijn geweest, en dit geld af te dragen voor een ,,Boot van de Jongeren van Nederland". Een daad van zelfopoffering der scholieren dus. Die heel sympathiek is, en zeker succes mag verwachten. Een goede daad of gedachte wordt immers altijd met onverwachte macht bekleed?! De Italiaansche Reegering liet haar dank overbrengen voor de pogingen tot redding van de bemanning van het stoomschip Salento, dat vóór Zandvoort strandde. De Raad van Commissarissen der Nederlandsche Spoorwegen heeft de Directie gemachtigd, aan het personeel een extra-uitkeering te doen. Als opvolger van wijlen gepens. luit. generaal De Block, Inspecteur der Burgerwachten, wordt met vrij groote beslistheid genoemd: oud-luit. generaal R. B. A. N. de Quay, voormalig commandant der derde divisie te Breda. Ter gelegenheid van het tienjarig jubileum van de be faamde revolutie-poging in 1918, zijn tal van onthul lingen gedaan. De voormalige hoofdredacteur van De Telegraaf, J. C. Schroder, heeft erkend, dat hij en mr. Louise Israëls in November 1918 den steun van ,,De Telegraaf" en ,,De Courant" hebben aangeboden aan de leiding der S.D.A.P. Hij wilde daarmee voorkomen, dat ons land door eventueele revolutie een bijwagen zou worden van een Duitsche republiek. Holdert, de directeur van De Telegraaf, heeft naar aanleiding hier van verklaard, dat deze stap van Schroder en Israëls geheel buiten zijn voorkennis plaats had en deze heeren gezamenlijk zoowel als ieder afzonderlijk de bevoegd heid missen, namens hem op te treden. Holdert werd gelijk hij laat mededeelen, niet van deze door de direc tie van De Telegraaf thans zonder reserve afgekeurde, démarche in kennis gesteld. De bekende Duitsche pacifist, generaal Von Schönaich, zal begin Januari een tourneé door ons land maken en in tal van plaatsen spreekbeurten vervullen. 3 Januari a.s. spreekt hij te Groningen, 7 Januari te Amsterdam en 9 Januari te Rotterdam. Met diverse andere plaat sen worden nog besprekingen gevoerd. De plannen voor een Theater op het Museumterrein, het z.g. Museumtheater, nemen vasteren vorm aan. B. en W. steunen den opzet en doen den Raad het voorstel om een deel van het IJsclubterrein in erf pacht af te staan. De N.V. Museumtheater zal een obligatie-leening van 4.600.000.uitschrijven, in dien de gemeente rente en aflossing garandeert. Dit stellen B. en W. nu binnenkort aan den Raad voor. Ir. J. A. Kalff, lid van de Directie der Nederl. Spoor wegen heeft tegen 1 Juni a.s. eervol ontslag gevraagd. Hij wordt in April 60 jaar. 35 jaar is hij in dienst der Nederlandsche Spoorwegen geweest, waarvan de laat ste 20 jaar als directeur. Een ware spoorwegveteraan dus. De heer Colijn hield te Amsterdam een rede voor de centr. a. r. kiesvereeniging over het Koloniale vraag stuk, en gaf o.m. te kennen, dat de verhouding van Nederland en Indië moet zijn als van voogd tot pupil. Spreker had in Indië ervaren, dat de anti-Nederland- sche beweging in Indië op het oogenblik nog onbe- teekenend is, maar tevens, dat er een sentiment aan wezig is, om aan die beweging uitbreiding te geven. Wij moesten niet op het heden alleen letten, doch ook op de toekomst. Prof. Snoeck Hurgonje is een der weinige Europeanen en Nederlanders, die iets weten van het karakter der verschillende inlandsche volkeren in onze Oost. In eenige zeer belangrijke brieven in De Telegraaf heeft hij het met veel ophef aangekondigde boek van Colijn ontleed. Er blijft voor een nadenkend lezer niet veel van over. Als mechanistisch econoom en militair heeft Colijn, de schrik van Financiën en van de financiën der schot en lot betalende burgerij ongetwijfeld zijn verdienste gehad en misschien nog, maar om vreemde volken goed te regeeren is meer noodig. Regeering en meerderheid onzer volksvertegenwoordiging zien dit gelukkig ook wel in. Engeland. Eenige opschudding verwekte de ver klaring van Chamberlain, dat er geen rechtvaardiging was voor de bewering, dat Duitschland zich gekweten had van alle verplichtingen volgens het vredesverdrag en dus ontruiming van het Rijnland kon eischen. De voornaamste verplichting, die der schadevergoeding was nog niet vervuld. Nochtans zou de regeering een spoedige ontruiming van het Rijnland met vreugde be groeten. Een nadere stipuleering, waarin Duitschl?„nd dan tekort was geschoten, kon Chamberlain niet geven. In verband met de ziekte van den Koning werd een commissie benoemd, waarin o.a. Baldwin zoowel als Balfour zitting hebben, welke voor den koning zal optreden. Dit om de documenten te teekenen die de Koning elke week bij tientallen ter teekening ontvangt. De minister van Binnenlandsche Zaken verklaarde binnen zes maanden, dus in Juli a.s., algemeene ver kiezingen te verwachten. De federatie der Engelsche mijnwerkers heeft een op roep tot leniging van den nood der mijnwerkers ge daan, daar er 300.000 werkloos (waarvan 250.000 permanent te veel zijn), zijn zoodat met hun gezinnen, totaal 1 millioen menschen op ondersteuning en lief dadigheid zijn aangewezen. En de winter brengt veel nood. Frankrijk. Bij de behandeling der begrootingen van Oorlog en marine wordt scherpe critiek op de regeering uitgeoefend en Poincaré is telkens genoodzaakt de kwestie van vertrouwen te stellen. Briand verdedigde in een groote rede zijn buitenlandsch beleid. Hij ver klaarde dat de verdragen van Locarno en Parijs waar borgen voor de veiligheid medebrengen. Van alle landen der aarde gaf Frankrijk het minst voor be wapening uit. Frankrijk deed zijn best de verdragen van arbitrage te vermeerderen; vooral ten aanzien van Italië zette hij deze politiek voort. Indien Frankrijk en Duitschland hun werk des vredes tot een goed eind brachten, zou dat de beste waarborg tegen den oor log zijn. Hij wenschte verwerkelijking van de controle, voorzien bij het verdrag voor Locarno en strekkende tot het instellen van verzoeningscommissies, belast met met het oplossen van eventueele geschillen tusschen Frankrijk en Duitschland, zonder zelfs tusschenkomst van den Volkenbond. Een groote oplichterszaak kwam aan het licht, welke door middel van een financieel blad „Gazette du franc" en een persagentschap geld aan goedgeloovigen ont- fudselde, op voorspliegeling van hooge winsten door beursspeculaties.. De leiders zijn gearresteerd. Duitschland. De Rijksdag verwierp met groote meerderheid van stemmen de D. nationale en commu nistische moties van wantrouwen. Van Duitsche zijde wordt bestreden, dat Duitschland geen recht heeft de ontruiming van het Rijnland te eischen, omdat het niet aan de verplichtingen zou hebben voldaan. De Dawes-overeenkomst in 'n betere garantie, dan men in 1919 durfde hopen. Trouwens, de heele Engelsche pers veroordeelde de uitlating en het standpunt van Chamberlain. Stresemann vertrok Donderdag j.l. naar Lugano voor de Volkenbondraadszitting. In de Duitsche textielindustrie is een conflict gerezen, waarbij 280.000 arbeiders betrokken zijn. Het conflict in de Westfaalsche ijzerindustrie is beëindigd, ook de soc.-arbeiders aanvaardden de arbitrage van Severing en de arbeid is hervat. Diversen. Om eischen tot loonsverhooging kracht bij te zetten, zijn de ambtenaren van P.T.T. in Oosten rijk in lijdelijk verzet gegaan hetgeen groote stagnatie in het postverkeer teweeg brengt. Coolidge diende het Kellogg-pact tot uitbanning van den oorlog bij den senaat in. In een boodschap aan het congres deelde Coolidge mede, dat ratificatie van dit verdrag meer voor den wereldvrede beteekende, dan eenig ander verdrag. Portes Gil legde den eed af als tijdelijk president van Mexico. Naar voldoening aan alle financieele ver plichtingen zal worden gestreefd. Bij een aardbeving in Chili werden ruim 200 per sonen gedood, en velen gewond, terwijl 20.000 men schen dakloos zijn. Onze plaatsgenoot, de heer J. J. Huizinga Jr. is be noemd tot Onderwijzer aan de Christelijke School te Groote Lindt, gem. Zwijndrecht, waar hij sinds 1 Juli tijdelijk onderwijzer was. Op den Zeeweg is men bezig om het gedeelte, dat de linker van den rechterrijweg afscheidt en feitelijk be stemd was om er een tramspoor op aan te leggen, te asphalteeren. Als dit een fietspad wordt, kunnen de fietsrijders tevreden zijn. Ook voor het drukke auto verkeer zou het een uitkomst zijn, daar bestuurders van automobielen tot nu toe zeer veel last van de fietsrijders ondervinden omdat zij altijd midden op den weg rijden waardoor de kans op ongelukken zeer groot is. Sint Nicolaasfeest op school. Woensdagmiddag (5 December) bracht St. Nicolaas, vergezeld van zijn knecht, een bezoek op de O.L. School te Vogelenzang. De heer J. van Snippenberg had te dien aanzien, met de hem eigen vaardigheid, alle voorbereidingen ge troffen en hield met vaste hand de leiding. Het geheel had dan ook een vlot en vroolijk verloop. Onder het zingen der kinderen kwam de hooge gast binnen Pieterbaas zorgde intusschen door strooien voor ver strooiing van de te strak gespannen angsten van som mige kleuters. De Sint sprak allen toe, vertelde van zijn reis naar hier en wekte op tot trouw schoolbezoek, groote oplettendheid bij het leeren, enz. Het programma van het feest, waarbij uitdeeling van versnaperingen, zingen en geschenken uitreiken elkander opvolgden, hield aller aandacht gespannen. Aardig deed het zin gen van eenige kleine en groote meisjes en jongens aan. De ouders der kinderen, die in groote getale aanwezig waren, genoten mede van de geneugten van hun kroost. Het onderwijzend personeel, geholpen door eenige dames uit de ouders, verleenden hunne gewaardeerde medewerking bij het schenken en uitdeelen. Zoo kwam, te vroeg naar den zin der jeugd, het slot. De heer Van Snippenberg dankte den Sint en Piet voor het bezoek en riep hun een tot weerziens toe. De Sint vertrok met de toezegging, Vogelenzang niet te zullen vergeten, daarbij de hoop uitsprekende, dat hij het volgende jaar, weer goede berichten mocht krijgen van den ijver en de vorderingen der scho lieren. Ons rest een woord van oprechten dank aan den heer Van Snippenberg voor zijn goede zorgen, die niet ge ring zijn en voor zijn keurig beleid. Moge hij nog lang het hoofd en middelpunt der school blijven. VERKEERSVERBETERING VOGELÜXNZAINGBLOEMENDAAL. Aangenaam werd men te Vogelenzang getroffen door ae advertentie van het Gemeentebestuur van Bioe- menaaai, waarbij gegadigden werden opgeroepen tot net doen van eene aanbieding voor de mncnting van een kwartier-autobusdienst Vogelenzangbantpoort. rtis het daartoe komt, dan zal zulks ongetwijfeld mede werken tot verhetting van de meest atgeiegen deelen onzer gemeente. net gemis wordt steeds gevoeld om maar bij Voge lenzang te blijven dat men zoo ver is verwijderd van het middelpunt der gemeente Bloemendaal. Het wil ons dan ook voorkomen, om nu slechts één punt te noemen, dat instelling van een goede verkeersge- legenheid, ten goede zal komen, aan het onderwijs van die kinderen uit Vogelenzang, die meer dan lager onderwijs zullen moeten gaan genieten. Zooais de toe stand nu is, zwermen zulke pupillen uit naar andere meer bereikbare gemeenten en loopt men, noodge dwongen de eigen gemeente voorbij. Nu kan dat anders worden. Wij hopen, dat het Gemeentebestuur deze aangelegenheid goed en spoedig zal afwerken en danken bij voorbaat voor het reeds genomen initiatief. Zaterdagmiddag waren padvinders bezig om in den tuin van den heer G. een boom te rooien. Een aantal padvinders zat met bijlen iederen tak van den boom (het waren tamelijk zware takken) af te hakken. De takken die er afgehakt werden, waren vooruit vast gemaakt met een touw. Viel er ai krakende dus een omlaag, dan bleef hij aan het touw hangen en men hem naar beneden zakken. Het was alleraardigst te zien hoe flink de jongens te werk gingen. Ze deden het zóó, dat het leek alsof ze niet anders deden dan boomen rooien. Dit staaltje heeft ons ge toond, dat de padvinders buiten hun aardig costuum ook hun handen uit de mouwen kunnen steken. Mej. M. C. Lenselink, onderwijzeres op de Chr. M. U. L. O. school alhier, vierde Zaterdag j.l. haar 25-jarig jubileum als onderwijzeres. Het was te begrijpen, dat men dit niet onopgemerkt voorbij liet gaan. Des mor gens toen Mej. L. in haar klas was, kwam eerst Ds. J. C. van Dijk haar gelukwenschen en gaf haar namens het schoolbestuur een mooi boek. De heer Roosjen trad hierna naar voren en overhandigde haar uit naam van personeel en leerlingen eenigen mooie cadeaux. Nadat Mej. Lenselink aan allen dank had gebracht voor de haar toegebrachte hulde, werden de leerlingen onthaald op lekkernijen. Voor de jubelaresse een dag, die zij niet licht vergeten zal. Geslaagd voor het examen wiskunde L.O. te Den Haag, de heer F. H. van Reenen, onderwijzer aan de Chr. M.U.L.O. school alhier. SINT NICOLAAS TE BLOEMENDAAL. Zaterdagmiddag j.l. was het de eerste keer dat St. Nicolaas, de grijze Bisschop zijn jaarlijks bezoek aan onze gemeente bracht. Nadat hij met zwarte Piet in een auto de gemeente doorgereden had, begaf de grijsaard zich naar Hotel Vreeburg, waar een groot aantal kinderen reeds aanwezig was om hun ouden vriend te ontvangen. Na eenige uren gezellig met zijn vele vriendjes en vriendinnetjes in de groote zaal van Vree burg te hebben doorgebracht, vertok de Sint met Pedro weer om elders als kindervriend op te treden. Woensdag 5 December, de datum waarop de onver gankelijke bisschop zijn verjaardag viert, bracht St. Nicolaas op alle scholen in onze gemeente een bezoek. Al een paar dagen tevoren waren de hoofden der scho len hiermee in kennis gesteld, zoodat zij vooruit maat regelen konden nemen, om den hoogen gast feestelijk te ontvangen. Het gymnastieklokaal was hiervoor in gericht. Behoudens veel planten waren er ook tapijten uit Perzië gekomen waarmee men de wanden behangen had. In de lokalen waren mooie vorstelijke tronen ge plaatst. In school C., hoofd de heer Tinholt, was zelfs een Oostersche verlichting, die het lokaal zeer fan tastisch verlichtte. Precies op het afgesproken uur ver scheen de Bisschop en deed in de scholen zijn intrede. Hartelijk en spontaan werd de grijsaard door de kin deren, die dezen dag zoolang verbijd hadden, toege juicht. Er werden liedjes gezongen begeleid door pianospel, voordrachtjes gehouden door eenige leerlingen enz. De deugnieten moesten voor Sint Nicolaas verschijnen en kregen een ernstige berisping. Schreiend en zeer ontdaan keerden zij, nadat zij den Sint hadden moeten belooven niet meer ondeugend te wezen, naar hun plaats terug. Na een gezellig samenzijn in het gym nastieklokaal keerden de kinderen terug naar hun klassen. Iedere klas werd door den Bisschop bezocht en het werk der kinderen werd door hem bezichtigd. Dan werden er goedkeuringen maar ook afkeuringen gegeven. Voor het vertrek van den Sint werden door hem cadeautjes uitgereikt. Daarna vertrok de Sint met zwarte Piet. Een gejuich der kinderen en het wuiven met de hand van Sint was het einde van dit school feest, dat ook dit jaar wederom uitstekend geslaagd mag heeten, dank zij de hulp en steun door grooten gegeven. Het kan gezegd worden, dat St. Nicolaas, niettegen staande zijn hoogen leeftijd nog een knap uiterlijk heeft (als hij tenminste niet te lang in den regen heeft geloopen of gereden). Dit vond St. Nicolaas, na een bezoek aan de Gem. M.U.L.O. school, hoofd de heer IJzerman, te hebben gebracht, zelf ook. Daarom liet hij zich naar het fotografisch atelier van Strassburg brengen alwaar de fotograaf hem en zijn knecht kiekte. Zoo'n oude ijdeltuit. Het staat ons nog helder voor den geest het groote drama, dat zich eenigen tijd geleden aan ans Bloemen daalsch strand heeft afgespeeld. We doelen op de stranding en mislukte redding der Salento en schip breukelingen. Er wordt nog veel over gepraat en ge schreven. Dit zou niet het geval zijn als de slachtoffers der Salento, die allen omgekomen zijn, gevonden waren. Maar het grootste aantal schipbreukelingen zijn nog niet aangespoeld, terwijl het al zoolang ge Het afdoende middel tegen HOEST, VERKOUDHFID en alle aandoenirger der slijmvliezen PRIJS PER ALUMINIUM KOKERTJE 60 CENT A. G. G. M. GIORGIS ZN. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. - HAARLEM - TEL. 13310 leden is. Waar zijn de dooden? Op deze vraag kan niemand antwoorden. De meesten hebbsn een sterk vermoeden, dat zij nog in het wrak zitten, dat steeds dieper en dieper in het zand wegzakt. De vraag is bij ons gerezen: waarom heeft men dat niet eens eerder onderzocht. De gelegenheid heeft zich meermalen voor gedaan, dat men het wrak zonder eenige moeite kon bereiken. Dagen hebben we gehad, dat de zee bij zonder kalm was en duikers hun onderzoekingen had den kunnen beginnen. Maar wij, Nederlanders, zijn nu eenmaal laks. We doen het wel, maar het gaat niet zoo vlug. Eerst moeten we er eens over praten, over slapen, over denken, enz. en eindelijk gaan we er toe over. Nu het ongeveer 14 dagen geleden is, dat de Salento strandde, gaan we onze onderzoekingstocht beginnen. Donderdag is men bij het wrak geweest om alles eens goed op te nemen, waarna als het weer het toelaat geduikt zal worden. Het' duikersonderzoek zal verricht worden door den duiker Jan van Drummeien, in dienst bij het bekende bureau Wijsmuller. Laten we hopen, dat alsnog de schipbreukelingen gevonden zul len worden opdat we ze met groote eerbied de laatste eer kunnen bewijzen en hun een rustige plaats kunnen geven in onze mooie duinen. Aan het Scheveningsche strand is aangespoeld een kort grijs jasje, waarin de naam Leonardi Guidi ge merkt stond, en een Italiaansche vlag. Het is wel zoo goed als zeker dat beide voorwerpen van de Sa lento afkomstig zijn. Onze plaatsgenoot, de heer A. Zondervan heeft een circulaire van den volgenden inhoud aan zijn mede scholieren van verschillende scholen, gestuurd: Medescholieren! Wij zijn allen nog onder den indruk van de vele on gelukken, die in den laatsten storm op onze kust zijn gebeurd en denken met weemoed aan de vele slacht offers, die de zee de laatste dagen weer heeft geëischt. Wij hebben in de couranten gelezen, hoe kranig de bemanningen der verschillende reddingbooten vrijwillig hun gevaarlijk werk hebben gedaan. Wij hebben van dichtbij het wrak gezien van de „Salento", waarvan de heele bemanning in de golven is omgekomen. Wij hebben over weinig anders meer gedacht of gepraat. Er is een motor-reddingboot voor IJmuiden besteld, maar de Reddingmaatschappij heeft eigenlijk het geld nog niet bij elkaar om die boot, die wel Zestigduizend Gulden kost, te betalen, want ze moet ook zorgen voor de nagelaten betrekkingen van de mannen, die hun leven geofferd hebben om hun medemenschen te red den. Net heeft in Bloemendaal immers ook weer een van de redders zijn leven gelaten. Welnu, medescholieren, laten wij met elkaar eens trachten de Reddingmaatschappij het geld voor de nieuwe boot te verschaffen, of ,als het waar is wat onder het afdrukken van deze opwekking ons wordt gemeld dat deze boot al door anderen ten geschenke is geboden een andere boot, die ook stellig noodig is. Binnenkort is het Sint Nicolaas en Kerstfeest. Wij hebben allen onze liefste wenschen aan onze ouders kenbaar gemaakt. Als elk van ons nu aan onze ouders zou voorstellen, om het geld te geven, dat een van onze cadeaux zou kosten en we zouden dat geld inzamelen, zouden we dan geen aardig bedrag bij elkaar krijgen? Als we aan de leerlingen van alle Lycea, H. B. Scholen, Gymnasia, Handelsscholen enz. zouden voorstellen, hetzelfde te doen, misschien kregen we het heele be drag dan wel bij elkaar. Zou het nu niet mooi zijn, als we tegenwoordig konden zijn bij het te water laten van een boot, die op ons initiatief door de leerlingen van alle scholen voot Middelbaar Onderwijs in Nederland tezamen aan de Reddingmaatschappij cadeau kon worden gedaan? We zouden kunnen vragen die boot ,,St. Nicolaas of „Kerstfeest" te noemen, of heel anders. Wat doet het er toe! Wie voelt er voor en wie doet er mee- De Centrale Commissie van Afgevaardigden van Haarlemsche Schoolvereenigingen. Informatie- en Correspondentie-adres: A. Zondervan, Karmeltrap 2, Bloemendaal, Tel. Haarlem 22376. Dit is een oproep van iemand, die eveneens het drama heeft meegemaakt en daardoor ook zeer ge' troffen is. We vinden het een pracht plan van den heer Z. en we brengen hem daarvoor gaarne een woord van hulde. Ongevraagd hebben we den inhoud van deze circulaire geplaatst, omdat we hiermede willen zeggen, A. Zondervan, als ge iets hebt te plaatsen, natuurlijk betrekking hebbende op de inzameling voor net aanschaffen van een motorreddingboot, dan kunt ge op onze hulp rekenen. MEN ONDERHOUDT ZIJN TANDEN: door ze goed te reinigen? door ze flink te gebruiken? door ze regelmatig aan tandheelkundig onderzoek te onderwerpen? en door alle zieke tanden vroegtijdig te laten herstelle11. VI De uitslagen der Zone VeloxV.V.A. SpartaanH.V.C^ ZandvoortB.F.C BloemendaalD.E Voor Zondag luidt het D.E.C.Haarlem. H.V.C.Baarn. V.V.A.Spartaan B.F.C.Velox. BloemendaalZar Zooals wij vermoedder gekeurd, zoodat Haar. Te pessimistisch waren en Spartaan. Deze ter dat ondervonden V.V spelende, een nederlaa Voor beide elftallen ee in verband met de be: met die van de eereplai foorters hun kruit nu v kunnen in hen moeilijk Zandvoort ging op de gemoedelijken, maar s regelmatig geslagen. H inderdaad donker uitzi gebeuren, wil B.F.C. i komen. Met Bloemendaal was volgd, moesten we het len, waaronder de op: In de eerste helft ging wind in den rug, en w scoren, zoodat na de werd. Toen echter een der i zaakte, en de strafsc gasten Siebels massief mendaal gedaan. De tot vier op, waar de sl voorhoede niets tegen Het was merkwaardig ons gespeeld werd. H' out-balls bijvoorbeeld, tegenpartij op, door spelers. Dit moet en k len er nog eenige succ Zondag weer voor een lastigen uitwedstri de tweede plaats, en lijke kans. Verliest H haar kampioens-illusie entegen, dan is er nog breng de puntjes mee H.V.C. krijgt Baarn groote vraag, of de verdeeling der punter Ook Spartaan heeft no. 1 tegen no. 10, a broeken maar met 2— zekerd van zijn, dat datiespook voor ooge heeft o.i. Spartaan de Velox gaat naar B.F.( nimmer van B.F.C. g< pioensjaar. Wij verwa winning voor de Dom: Bussumsch succès. In Bloemendaal een zooveelste maal tred tegen elkaar in 't stri steeds spannend, en is hier wel 't spreken Aan de Zandvoortsc maar na dien tijd is gaan tappen, terwijl heeft laten zien. De j dus 't best, vooral wa op een fairen strijd, d worden. De lagere elftallen s] Bloemendaal 2 D.I.O. 2Bloemi Bloemendaal b Zondag is vastgesteh Bloemendaal 2 SpaarnestadBl< E.D.O. c—Bloen Adspira Zandvoort aBI Bloemendaal b le Elftal: J. Yfs J. Cassee G. Kopjes Niemann 2e Elftal: H. P. Spo J. Parson L. Fr. .Bakker H. v. E 3e elftal: J. v. Marei C. Vogel W. K. J. de Haas W. Junioren: b J. Hofk J. Hollenberg G. Disseveld P. W

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2