TWEE Binnenland Buitenland Denken en Leven Allerlei EM'S ER-PASTILLES Onze Plantendokter Raai A. G. G. M. GIORGIS Het Bloemei &2K In 1932 zal het 300 jaar geleden zijn, dat de Amster- damsche gemeentelijke Universiteit werd gesticht.Van 1929 tot 1932 zullen bedragen op de gemeente-begroo ting worden uitgetrokken (voor 1929 10.000.om de Amsterdamsche burgerij te doen deelnemen aan de herdenkingsfeesten bij die gelegenheid. Verder is aan den stadsarchitect opdracht gegeven het univer siteitscomplex te verbouwen (althans daartoe plannen te ontwerpen), opdat de aula belangrijk zal worden vergroot. Zulks in verband met de verwachting, dat uit alle deelen der wereld deputaties zullen komen. In de achter ons liggende week kregen we van alle wintersche geneugten en teleurstellingen de volle maat, als daar zijn: Strenge vorst, ijspret, plotseling dooi, regen, hagel, weer vorst, dooi, mist, sneeuw, storm en sneeuwjacht. Al lengen de dagen reeds aanmerke lijk, het duurt nog lang, vóór de bloembollenvelden in bloei staanEn het spreekwoord, dat speciaal voor Amsterdam geldt, bleek weer waarheid te be vatten: De IJsclub is opengesteld, dusmorgen dooit het! De retourvlucht van het Kerstvliegtuig Holland-Indië heeft een zeer voorspoedig verloop gehad. Wanneer alles zich op dezelfde gunstige wijze bleef ontwikkelen, Zou het toestel Zaterdag weer op Schiphol terug zijn. Zou de Europeesche route door slecht weer vertraging op kunnen leveren, dan zou van Constantinopel de post verder per trein worden gezonden, om de be langrijke tijdwinst van de reis niet door vertraging te niet te doen. Een Nederlander te Brussel werd x/2 jaar geleden, tijdens de proefgesprekken met Indië, in de gelegen heid gesteld met een zieken vriend in Indië een tele fonisch gesprek te voeren. Naar gemeld wordt, schreef de Nederlander in België nu een dankbrief aan P.T.T. Want dat gesprek met zijn vriend, was een afscheid geworden. De man was 4 maanden later overleden. Door het Verbond van Nationalisten werd aan den Minister van Waterstaat een adres gezonden, waarin geprotesteerd wordt tegen het toelaten van de poli tiek in de radio. Door het verbond wordt verzocht, ten spoedigste maatregelen te nemen, „opdat de uit zendingen zijn ontspannend en opvoedend, met wering van alle partij-politiek". De beste klant van de Kon. Luchtvaart Mij., de be kende Amerikaansche millionnair, is met de K.L.M. overeengekomen, dat hij zijn verdere wereldvluchten geheel voor eigen rekening zal ondernemen, opdat de stijgende risico, welke deze vluchten medebrengen, piet eveneens op de K.L.M. komt te drukken. Daarom heeft de heer van Lear Black het speciaal voor hem gebouwde Fokkervliegtuig aangekocht en gaan de beide vliegers Geysendorffer en Scholte in zijn dienst over. De K.L.M. heeft al haar aandacht en inspanning noo- dig voor de luchtverbinding NederlandIndië. Het was een vriendelijke gedachte van de V.A.M.I.. (Ver. Amsterdamsche Melkinrichtingen) om aan den Koning van Engeland dagelijks een Nederlandsch Zuivelproduct, acidophilusmelk, een reincultuur van een Amerikaansch laboratorium afkomstig, en uiter lijk eenigszins gelijkend op yoghurt, te zenden middels de K.L.M. Jammer alleen, dat gebleken is, dat de Koning van Engeland de melk niet gebruikt, doch al leen die, welke van zijn eigen landerijen komt. De ge zonden melk wordt dagelijks aan de armen uitgereikt. Maar in ieder geval was de bedoeling van de Amster damsche firma toch heel vriendelijk. De hoofdstad staat voorts in het teeken van den auto mobiel. De R.A.I. wordt druk bezocht en een keur van auto's en motorrijwielen, alsmede van onderdeelen en diverse accessoires en benoodigdheden, zijn op de talrijke, welverzorgde stands ondergebracht. En door de stad rijden de reclame-auto's, met wappe rende vlaggen en groote borden met opschriften, ter wijl in de omgeving van de tentoonstellingsgebouwen op muren en daken allerlei reclames zijn aangebracht. Engeland. Naar thans gemeld wordt, is er nu to taal in het fonds tot leniging van den nood in de mijn- gebieden een som van millioen beschikbaar. De toestand van den Koning is vooruitgaande en er worden nu geen dagelijksche bulletins meer gepubl- ceerd. De krachten des konings nemen toe. Lloyd George is op reis gegaan, naar de Middelland- sche Zee. klaarblijkelijk om zich goed te prepareeren voor de ook in Engeland op handen zijnde verkie zingscampagne. Het aftreden van Koning Oellah van Afghanistan schijnt nu toch een feit te zijn. Zijn broer,Inayat Oellah heeft zijn plaats ingenomen. De verhouding tusschen beide broers moet vriendschappelijk zijn. Er wordt nog wel strijd gevoerd tusschen rebellen en regeerings- troepen, doch de vreemdelingen en legaties moeten veilig zijn. Frankrijk. De aanval op Poincaré's regeering is afgeslagen. De voorrang der radicale motie werd met 64 stemmen meerderheid verworpen. En de motie van vertrouwen in Poincaré werd aangenomen met een meerderheid van 74 stemmen. De vier leden der radicale partij, die ondanks het voorschrift van hun partij, vóór Poincaré stemden, hebben ontslag uit de partij genomen. De Kamer gaf machtiging voor de uitvoering van het tweede deel van het vlootprogram, dat o.a. den bouw van 1 kruiser, 6 torpedobooten en 6 onderzeebooten omvat. Briand, de buitenlandsche politiek besprekend, gaf uit drukking aan zijn groeiend vertrouwen in den Vol kenbond, o.a. naar aanleiding van het jongste op treden in het geschil tusschen Bolivia en Paraguay. Hij bepleitte een krachtige organisatie van Europa in het belang van den vrede en de economische belangen en meende dat het Kellogg-pact den Volkenbond slechts kon versterken. Duitschland. Naar uit parlementaire kringen gemeld wordt gelooft men niet, dat de vorming van de groote coalitie nog maar een kwestie van weken zou zijn. Dr. Stresemann zou het huidige tijdstip hoogst ongunstig achten voor het voeren der betreffende on derhandelingen. Juist met het oog op de buitenlandsche politiek en de binnenkort te verwachten internationale onderhandelingen o.a. over de schadeloosstelling, lijkt het hem zeer onraadzaam, nu over een verbreeding der regeeringsbasis te gaan onderhandelen, daar der gelijke onderhandelingen toch op niets zouden uit- loopen. Het bericht van een Amerikaansch blad, als zouden de Amerikaansche bankiers niet kunnen medewerken tot het onderbrengen in Amerika van een deel van de Duitsche obligaties, die de herstelschulden zouden con- solideeren, wordt van allen grond ontbloot geacht. Diversen. Het Kellogg-pact werd, geheel ongewij zigd, met 84 tegen 1 stem door den Amerikaanschen senaat geratificeerd. Nu moet het nog door het Huis van Afgevaardigen behandeld worden. De nieuwe deskundigencommissie is door de Com missie van Herstel benoemd. De Amerikaansche des kundige is Morgan, de bekende financier en bankier. Men gelooft, als Morgan er achter staat, dat het suc ces van de naar men rekent 2 milliard mark aan Duitsche herstel-obligaties, in Amerika te plaatsen, verzekerd is. Peru, dat sinds 1920 nooit op Volkenbondsverga deringen verscheen, heeft 10% van zijn sedert 1920 achterstallige Volkenbondscontributie betaald en de volle contributie van 1928, totaal ca. 160.000. Men meent .dat dit verband houdt met den goeden indruk, door de Volkenbondsstappen inzake Bolivia en Paraguay, gevestigd. De Belgische kabinetsraad keurde een wetsontwerp goed voor den bouw van een tunnel onder de Schelde te Antwerpen en de gereedmaking daartoe van de gronden op den linkerover der rivier. Prinses Martha, zuster van de a.s. Koningin van België, prinses Astrid, en dochter van den Hertog van Westgotland (broeder van den Koning van Zweden), heeft zich verloofd met den Kroonprins van Noorwegen, Prins Olaf. Onze gewaardeerde medewerker H. G. Cannegieter, die week aan week onze lezers sticht en verheugd met zijn geestige en levenswijze hoofdartikelen schrijft ter inleiding van zijn nieuwe boek: „Tusschen twaalf en twintig" het volgende: Een paar jaar geleden heeft men de vraag aan de orde gesteld, of de tegenwoordige jeugd in vergelij king met die van vijf en twintig jaar geleden in wezen veranderd is. Het opmerkelijk onderscheid tusschen het kinderleven van voorheen en thans, inzonderheid voor zoover het betreft de verhouding tot ouders, pleegouders en leeraren; den omgang tusschen jongens en meisjes; de waardeering van de sport; de voorbereiding bij de beroepskeuze; de kennismaking met de geestelijke en maatschappelijk opvattingen en verschijnselen, heeft mij gedreven tot het schrijven van het hier volgende verhaal van jongensleven, waarin ik de gesteldheid van een adolescent uit een vorige generatie heb trach ten te schetsen, gelijk ik dat in mijn „Prille Vrees en Jeugd" ten opzichte van het kind vóór de puberteits jaren heb gepoogd. Ten overvloede zij er aan herinnerd, dat men in de volgende bladzijden geen getrouwe weergave van wer kelijkheid vindt, maar de beschrijving van een om geving, zooals die zich in het verbeeldingsleven van den opgro.eienden jongen weerspiegeld heeft. Het boek is royaal uitgegeven door de N.V. Hollandia Drukkerij (prijs: ing. 3.50; geb. 4.50). De uitgeef ster noemt het, terecht, een boek, dat door ouders en opvoeders met belangstelling zal worden gelezen. Deze roman geeft een beeld van het gevoels- en gedachte leven van een jongen in de zgn. puberteitsjaren. ,Wij meenen ter kenschetsing van 't zoowel teekenende als amusante boek niet beter te kunnen doen, dan een deel van het laatste hoofdstuk hier over te nemen: Willem is met de meesten zijner vrienden geslaagd met z'n eindexamen gymnasium, dan heeft er (men is blijkbaar ergens in 't noorden van het land) een rij- jool plaats; wat hebben ze geblokt; nu komt de blijde reactie. Zuleikha is 't meisje, waarmee Willem ge durende zijn droomerig man-worden zoo beetje mee heen en weer papperlepapte. Daar stappen ze in de landauers, te midden van een bewonderende menigte. Niek en zijn vrienden juichen; heel het publiek juicht mee. Een paard hinnikt, de bellen klingelen; de koetsiers zetten zich schrap. Willem laat zich zakken in de zachte kussens. Een behaaglijk gevoel van loomheid komt over hem. Droo merig kijkt hij over de menschen; staat daar Zuleikha niet? Hij wuift en zij wuift, verrast, terug. Niek schreeuwt hem toe en wenscht hem 'n pleizierigen rit. Luyken, die brooddronken met den kellner ruziet, zet zich naast Willem en geeft hem een slag op zijn dij. „Hallo, kerel, daar gaan we!" De rijtuigen zetten zich in beweging. Guus hijscht zich aan den bok op en geeft zwaarwichtige orders aan den koetsier. Als ze de brug naderen, houdt de koet sier de paarden in en rijdt zoo dicht mogelijk langs de leuning. Daar staat hij stil met een ruk. Guus rijst plechtig overeind, en, geholpen door Luy ken en Willem, zeult hij het zware pak van den bodem van het rijtuig en heft het met moeite omhoog, „Quod felix faustum fortunatumque sit!" En met een plons duikt het zware pak onder water. Het is een volledig offer; er ontbreekt geen vloeitje, geen kladje. Het is alles, wat met die gehate wiskunde iets uitstaande gehad heeft: alle schriften, boeken, de liniaal, zelfs de dure passerdoos, alles is met een klinkersteen samengebonden. Een in keurig Latijn ge stelde oorkonde gaat erbij. Afgedaan heeft het voor goed, overboord er mee! Guus kan zich geheel wijden aan de zalige feestroes. Nu trappelen de paarden zonder oponthoud voort; de stad door, waar op eiken hoek van de straat Niek en zijn vrienden te voorschijn springen met hoera's en serpentines. Ze trappelen de stad uit en den straat weg langs, waar het stil wordt in den helderen Juni avond. De zon is onder, maar de kimmen zijn nog rood. Het hooi geurt en de kikkers kwaken. Nevelen trek ken op uit de sloten dér weiden en 't voorste rijtuig is in een dampigen sluier verhuld. Droomerig klinken de bellen der paarden op 't een tonig rhythme van hun getrappel. Hun gezang en ge schreeuw is verstomd; af en toe klinkt boven 't ge rammel der rijtuigen een schaterlach uit de verte. Guus is in slaap gezakt. „Rijnwijn!", lalt hij met een scheefvertrokken gezicht; daarna lacht hij dwaas en zegt niets meer. Zijn hoed is hem zot over 't voor hoofd gegleden. Ook Willem verliest zich in zalig gesoes. De vrede van den hooi-avond na de herrie en de opwinding van de stad bedwelmt hem; hij geeft zich gelaten over aan de rust van den landelijken nacht. Dit is het volmaakte geluk, en dit blijft nu duren. Even knijpt het samen in Willem s borst, dat ze nu nooit meer naar school hoeven, geen huiswerk meer, geen plichten, maar vrij, heelemaal volwassen en vrij.. Het is te grootsch, het is te machtig. De rijtuigen rollen voort-met hun zwijgende last. Wat zal 't vreemd zijn, morgen op te staan, plotseling ont heven van alles, wat maanden en jaren als een zaak van gewicht op hen heeft gedrukt. Vacantie, morgen, en overmorgen en altijd vacantie. Doen wat je wilt en in 't vooruitzicht:student-zijn! Willem popelt;dit is nu 't student-zijn, zoo voort te rijden in zalig nietsdoen, zonder plicht of verplichting, al maar vooruit naar eindelooze verten; rijden met vrienden en bellengerinkel door den geurenden zomer nacht en in 't verschiet een souper daarginds in het landelijke logement. Zoo voort te droomen van alles wat hen nog wacht op dezen eindeloozen rit. Al verder verglijdt achter hen de stad met het gymnasium, en de leeraren onwezenlijke schimmen zijn het reeds. Al verder rijden ze in de richting der academie-stad, waar het hoogste geluk voor hen ligt verborgen. De rijtuigen rollen over een brug. Daar vliet een watertje; het sterrenlicht maakt het tot een glanzende streep. Dit is de scheiding; nu is het achter hen, voor goed; nu zijn zé aangeland in 't nieuwe, ongekende gebied. Nu openen zich de hemelen, nu zijn ze student... Luyken is door 't rollen over het brugje wakker ge schrikt. Hij werpt een lodderigen blik naar den hori zon. waar de stad met het gymnasium moet liggen, en reciteert met slaperigen stem: „Schóne Wiege meiner Leiden, Schönes Grabmal meiner Ruh, Schóne Stadt, wir müssen scheiden, Lebe wohl! ruf' ich dir zu. Moge ook dit werk van Cannegieter den verdienden opgang maken. Ontvangen boeken: Van de N.V. Hollandia Drukkerij, Baarn: De 52 Zon dagen door mevr. T. JagerMeursing, le en 2e Zondag. Van de Nederlandsche Uitgevers Maatschappij, Am sterdam: Rondom de Loudspeaker door Wouter Paap. Metropolis (vert.), Roman door Thea v. Harbou. Vampier (vert.), door Hanns Heinz Evers. De Rooie, door Mr. Bernard J. Stokvis en Het verzonken eiland, door Charles van Iersel. Bespreking volgt. JEUGDHERBERGEN. Een sterke behoefte om zich te bewegen, om in grotere of kleinere groepen tezamen door stad en land te trekken, leeft diep in de ziel van elke jongere, van elk mens. Spesiaal de jeugd, die de school nog bezoekt, bezit het sterkst die drang om zich op allerlei manieren te bewegen. Zij lopen, ravotten, springen, vechten, kortom hun lichaam kronkelt zich in alle mogelike bochten, alle spieren krijgen hun beurt, en ook geeste- lik geeft het tot zekere hoogte bevrediging. Bij de jeugd, die de schoolbanken reeds heeft ver laten, meer in het dageliks leven staat, ontwikkelen zich andere neigingen. Zij stellen zich niet meer te vreden met louter wandelen, ravotten of spelletjes als zodanig. Hun opkomende romantiese gevoelens vra gen iets achter de lichaamsbeweging, en het meeste waardeeren zij die lichaamsbeweging, die geschiedt in samenzijn met gelijkgezinden. Zij willen praten en denken. Deze drang om tezamen te zijn, is zeer sterk, en er zijn dan ook verscheidene jeugd- en jeugdzorg verenigingen, die de lichaamsbeweging niet als een belangrijk onderdeel van hun werk erkennen. Er wordt gelezen, gezongen gezelschapsspelletjes gedaan, soms toneelgespeeld; het zeer belangrijke en voor een .gezonde levensopvatting van de jeugd onmisbare ele ment, de lichaamskuituur, wordt verwaarloosd. Het valt niet te ontkennen, dat de jeugdorganisaties, die als deel van hun werk, soms in de zomer als voor naamste deel, het „zich bewegen" beschouwen, tot zeer mooie dingen komen. De zomer is een hoogte punt, de geest in de groep is buitengewoon opgewekt, men geniet op wandelingen, bij 't zwemmen en gym- nastiese oefeningen. De vakanties staan echter bij ongeveer alle jongeren in het teken van de lichaamsbeweging. Er worden grote plannen reeds van te voren gesmeed ,die alle tot doel hebben licht en lucht, zonneschijn en morgen dauw op te vangen in longen en ziel. Aan deze gezonde, natuurlike uiting van het leven .wordt nog steeds niet voldoende tegemoetgekomen. Want in de vakantie vooral wil men ver van hof en huis. Men wil het vreemde zien en leren begrijpen. Wel bestaan er veel kamphuizen en tenten; maar deze beiden voldoen niet aan alle eisen, die men aan een onderdak, berekend op de trekkende troepen, stellen kan. De kamphuizen hebben 'n zeer nuttige en ideële strek king. Zij verenigen de soms uit verschillende land streken saamgekomen jonge mensen gedurende een langere of kortere tijd. Aan zo'n groepje, dat gedu rende het kamp konstant blijft, is zeer veel te bieden. En vooral genieten zij, of kunnen zij genieten: rust. Maar vele jongeren staat dat niet aan. Gedurende de twee of drie weken van het jaar, waarin zij steeds onder voorschriften stonden, steeds zich moesten richten naar allerlei mensen, willen zij los van banden zijn en inademen met lucht en zon dat heerlike bezit: vrijheid. Bovendien roept in hen nog een andere stem. Op die leeftijd is het jonge mensenkind zeer leergierig; alle SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. HAARLEM - TEL. No. 3 problemen van het leven vallen op hem aan, in nauw- bedwongen veelheid. De verhalen over verwijderde I streken lokken hen ,hun schoonheden, hun eigenaar- digheden; het wil die streken zelf bezien, zelf het I vreemde ervaren, en rijker aan ervaring terugkomen, I En hieraan voldoen de kamphuizen niet. Slechts del tent leent zich hiertoe. Talloos velen maken dan ook in ons land van dit maklik verplaatsbare instrument gebruik. Maar wanneer de grond vochtig is, de tent natge regend, de regen meerdere dagen blijft neerdalen, of I de beurs krap en de tent duur is, komt men licht tot de gedachte, dat ook de tent nog niet ons ideaal van| overnachtingsgelegenheid is. Slechts de Jeugdherberg voldoet aan de eisen, die wijl gesteld hebben. Zij kan tegen een stootje, lekt niet (hopen wij), men kan er zich behoorlik in bewegen, en daarnaast kan een ieder, die in het bezit van z'n bewijs is, toegang krijgen, zich wassen, rusten en slapen,, en de volgende dag fris en kloek verder] trekken. Op dit ogenblik bestaan er in ons land reeds vijf Jeugdherbergverenigingen, n.l. de: Kennemer, Kamper, •Twentsche en Gooische Vereenigingen voor Jeug herbergen, en de Alkmaarsche Vereeniging tot op-1 richting en instandhouding van een Jeugdhuis en Jeugdherbergen. Hopen wij, dat de Kennemer Vereniging voor Jeugd herbergen, wanneer zij zich tot U zult wenden, een dankbaar onthaal zal vinden. K. R. Het afdoende middel tegen HOEST, VERKOUDHEID en alle aandoeningen der slijmvliezen PRIJS PER ALUMINIUM KOKERTJE 60 CENT Boven dit stukje zou kunnen staan: „de grauwe schim melziekte", waarover ik iets wil schrijven, nu zij zeker wel is waar te nemen, d.w.z. de schimmel, die grauw is en Botrytis cinerea wordt genoemd. Men vindt haar op velerlei stervende plantendeelen als saprophyt, dus onschadelijk, maar zij kan ook heel ander op treden, als de omstandigheden voor haar groei gunstig zijn. Zulke gunstige groeivoorwaarden vindt zij in vocht I en niet al te groot weerstandsvermogen der planten. Zoo zullen we haar dikwijls aantreffen op planten, die in een koude en te vochtige ruimte worden bewaard gedurende den winter, b.v. Pelargoniums, Cineraria, anjers, rozen enz. Als we daarop een grauw schimmel- pluis waarnemen, dan hebben we meestal te maken met de grauwe schimmelziekte. In het voorjaar is Botrytis cinerea een door de bloe misten gevreesde parasiet van zaailingen en stekken I in bakken en kassen, die zij langzaam maar zeker doet wegsmeulen, waaraan deze ziekte de benaming „smucht" heeft te danken. Een dichte stand, gebrek aan licht, overmaat van vocht, onvoldoende afharding en overvloed van stikstof in den grond verzwakken het weerstandsvermogen van de plantjes en stekken. Een rustige lucht, die het vocht niet verdrijft, werkt na tuurlijk evenzeer gunstig op de ontwikkeling van de zwam. In den winter is het dikwijls heel moeilijk deze voor de i zwam gunstige groeivoorwaarden te vermijden, ik geef dit gaarne toe, maar toch is het noodzakelijk om de planten goed door den wintertijd te brengen. Lucht dus zooveel mogelijk, wees spaarzaam met het water, opdat de planten en de lucht zoo droog mogelijk blij ven, zet de planten ruim, laat er zoo noodig niet te I veel bladeren aan en zeker geen verdorrende, die tot rotting kunnen overgaan, vermijd het maken van wonden, die niet kunnen genezen, omdat de groei der planten stilstaat, laat de temperatuur niet te hoog op- loopen, maar zorg nog meer, dat de planten niet be vriezen of door koude lijden, want dan zijn zij vat baarder dan ooit voor de grauwe schimmelziekte. Door zorgvuldig bewaren kan men veel voorkomen. Ka sper, Stockholm Is het dus alweer een jaar geleden, dat je man stierf? En heb je ooit aar. hertrouwen gedacht? Ik hertrouwen? Nooit 1 Al zou ik tienmaal weduw worden ZATERD7* Aanwezig alle leden, Afwezig: de Burgem De heer Laan opent rede: Het is vandaag de meentebestuur van B belangen der gemeer Dit geeft mij aanleid blik te werpen op h dan het grootboek v ik dat wij over 1928 De gemeente werd in leen was het ernstig maanden geleden ee dat aan vele moedis Gaarne wil ik cons houding tusschen het allerbeste is geweest meest aangename er voerd, wat een groo worden geacht. Met genoegen kan il naren zonder onders heel berekend te zijn en dat zij met groote de hun opgelegde ta meentewerklieden ga deden voor het groo en opgewektheid. De gemeente-financië bezorgdheid en niette tigen buurman helaas ben moeten afstaan, kunnen missen, zijn de war geraakt en g weer langzaam voorn aantal zielen van vo bereikt. De werkloos sturen een bron van meente een groot fin tegenstaande zich he welkloozen heeft aan nen helpen, waardoor geldelijke offers van gevraagd en in de tv plaats, de armoede ui weerd en de mensch konden verdienen. D enfin alle gemeente- stekende staat. In 1 60.000 M2. wei, duin terende topecawegen. Om de wegen van o^ deel onzer inwoners v 6000 Meter riool. Te ongegrond waren, te dan 20.000 M2. voel bedekken, wat zeer ti Nog hebben wij getr; weg voor fietsers te van 4 Meter te mak slaagt, heeft het gem wegingen moeten sto finantiën een volgens orde te maken. En thans Mijne Hee nu begint, hetzelfde brengen, dat de ver; evenals tot nu toe zi name geest en de zeil derling. Van harte i in uw particuliere le' rampen en tegenspof voorspoed, vreugde e De heer De Waal dat het den Raad ge baar nog al met hun uit namens den Raad aan het adres van B, Punt I. De ingekon tuigingen van den t Ver. voor Jeugdwerk lingen, en het verba: vanger. Punt 2. Benoeming Lot lid of plaatsven Stemdistrict I: Lid: Jhr. G. Elic Plaatsvervanger A. J. van Schoot Stemdistrict III; G. van Eek, me in stemdistrict Stemdistrict IV: Plaatsvervangen Dr. J. Bierens de Roosjen. Stemdistrict VIII: J. Weuring, me in stemdistrict I] Punt 3. Benoemd v, C. met 9 tegen 5 st< fflej. H. J. Molenaar Punt 4. Aan de C onderwijs aan zieke e.o. werd een subsid Punt 5 en 6. De

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 2