3 Rl A-WAT ER VERSCh Binnenland Buitenland Plaatselijk Nieuws Sï BIJ BRAND a. g. g. m. giorgis zN IVEPFT-STGDMTj GOED-SNEL, J-LOTTGERIMG stodmeru-ververu, Dr* Willem Roy aards t bestellin UITSTEKEND TE VERMENGEN Na nog eenige tegenslag in Europa het traject Ba taviaConstantinopel van 12000 K.M. werd in re cordtijd van S dagen afgelegdis dan toch het re tourvliegtuig van de K.L.M.. Maandagmiddag op Schiphol behouden geland. Net op tijd, want even daarna was de inmiddels over ons land neergestreken mistbank zóó dicht, dat landing daarin moeilijkheden had kunnen geven. Ondanks alle tegenslag in Europa (totaal 5 dagen) is de reis IndiëHolland in 13 dagen, in het slechtste jaargetijde, toch een mooie prestatie. Een bekend figuur is heengegaan, namelijk oud- minister dr. C. Lely, die op hoogen leeftijd te s-Gravenhage overleed. Dr. Lely was de ontwerper van het plan tot drooglegging van de Zuiderzee. Verder is zijn naam verbonden aan de Ongevallenwet en aan Suriname, waarvan hij eertijds gouverneur was. Woensdag bracht H.M. de Koningin met den Prins en Prinses een bezoek aan Utrecht, ter gelegenheid van de herdenking van de sluiting van de Unie van Utrecht op 23 januari 1579, door zeven provincies, om te komen tot betere samenwerking in den strijd tegen Spanje. Hiermee was de grondslag gelegd voor den onafhankelijken Nederlandschen Staat. De Unie van Utrecht heeft 2 eeuwen feitelijk als grondwet dienst gedaan. Burgemeester De Vlugt van Amsterdam, die met zijn zoon een reis naar Indië maakt, sprak dezer dagen vanuit Bandoeng telefonisch gedurende geruimen tijd met zijn echtgenoote te Amsterdam. Het gesprek was zeer duidelijk verstaanbaar. De in DecemberJanuari beschikbaar gestelde wel dadigheidspostzegels hebben 291.913.99 opgebracht, waarvan een bedrag van 115.736.37 ten goede komt aan den Bond voor Kinderbescherming. De ter aarde-bestelling van de helden van de „Prins der Nederlanden de reddingsboot die met man en muis verging bij een poging om het s.s. Valka ter hulp te komen is tot een grootsche plechtigheid gewor den, waaraan tal van autoriteiten deelnamen. Namens H.M. de Koningin werd een groote krans op de baar gelegd. Van verschillende zijden worden maatregelen genomen om gelden in te zamelen voor tegemoet koming aan de weduwen en 37 weezen, die door de 8 helden zijn achtergelaten. De Rijkstoelage is namelijk niet voldoende. De inzameling is gecentraliseerd bij het Roode Kruis. In Groningen, te Grootegast werden ook vier slacht offers van hun plicht, vier politie-mannen ten grave gebracht. Zij werden als honden neergeschoten door een z.g. anarchist, die met een gehuwde vrouw samen leefde, die haar 6 kinderen had verlaten. Haar man zat in Veenhuizen. De anarchist verzette zich tegen het feit, dat de vrouw voor den rechter geleid moest worden, wegens moedwillige verlating harer kinderen. De misdadiger is ingesloten. Er is zeer veel sympathie voor de verwanten der in het „harrenas gestorven'' politie-mannen. Het ligt voor de hand, dat deze misdaad zeer streng ge straft zal worden en de dader zal zijn verdere leven wel binnen de celmuren door kunnen brengen. De noodzakelijkheid van een zeer streng optreden wordt geïllustreerd door het feit, dat in Den Haag dezer dagen ook een relletje plaats vond, met hevig verzet tegen de politie, waarbij o.a. uit den troep geroepen werd: „Er zijn er pas in Groningen vier opgeruimd. Zoo iets moest hier ook maar eens gebeuren". De men taliteit die een dergelijk destructief-onmaatschappe- lijk optreden blijkt is voldoende aanleiding, om de zwaarste straffen en veiligheidsmaatregelen te recht vaardigen. In Doorn heerschte groote drukte, vanwege het be zoek van talrijke vertegenwoordigers van oud-Duit- sche militaire vereenigingen, corpsen enz. aan den ex- Keizer ter gelegenheid van diens 70-sten jaardag. Som migen verwonderden zich over de omstandigheid, dat het mogelijk is, dat zoovele vertegenwoordigers van het (niet meer bestaande) oud-Duitsche leger in vol ornaat de grens overschreden en ons land betraden, en verder over het feit, dat een „comité" uit de bur gerij van Doorn gelden inzamelde, om den ex-Keizer een cadeau te geven (twee tuinbanken). De Minister van Waterstaat heeft de medewerking van Gedeputeerde Staten ingeroepen om zooveel mo gelijk te geraken tot opheffing der tollen. Engeland. Het parlement is bijeengekomen voor de laatste zittingsperiode vóór de verkiezingen. Bij de nieuwe verkiezingen in Juni a.s.zullen 5.500.000 meer vrouwen, krachtens de nieuwe wet, aan de stem ming kunnen deelnemen. Een van de belangrijkste wetsontwerpen die behandeld zullen worden is dat in zake den bouw van een kanaal-tunnel, wanneer ten minste de motie aangenomen en uitgevoerd wordt, welke door leden van alle partijen is opgesteld en die van de regeering vraagt, de Kanaal-tunnelkwestie op nieuw in studie te nemen en haar houding dus te herzien. De tunnel zou van groot belang zijn voor Brittannië en geheel Europa en aan veel werkloozen arbeid ver schaffen. Dezer dagen verscheen hét 100e bulletin omtrent den Koning. Zijn toestand verbetert gestadig. Binnenkort zal hij overgebracht worden naar Bogner, aan de Zuidkust, voor de zeelucht. De Prins van Wales zal een tocht door de Engelsche kolengebieden maken, cm zich een beeld te vormen van den nood der 300.000 werklooze mijnwerkers en hun gezinnen. Sedert Konink Aman Oellah aftrad, zijn er in Afgha nistan in één week tijd al weer 2 nieuwe koningen afgezet. Nu treedt Aman Oellah opnieuw op en zet den strijd tegen de opstandelingen weer voort. Aman Oellah heeft zijn troonafstand ingetrokken. Frankrijk. Na de behandeling der interpellaties over de sociale en economische politiek der regeering, werd door de Fransche Kamer een motie aangenomen, waarin zij in politiek, sociaal en economisch opzicht haar vertrouwen in de regeering uitspreekt. De motie werd aanvaard met 327 tegen 262 stemmen. De Fransche Academie (de z.g. onsterfelijken) heeft zich met 28 tegen 2 stemmen vóór vrouwenkiesrecht uitgesproken. Het Engelsche Kanaaltunnel plan wordt door de Fran sche regeering zeer toegejuicht en men is van ganscher harte vóór den onmiddellijken bouw. De regeering heeft geen bezwaren van politieken of strategischen aard en beschouwt een dergelijken aanleg als een grooten zegen voor den handel van beide landen. Duitschland. De Rijksdag kwam hedenmiddag voor het eerst weer bijeen om verschillende financieele wets ontwerpen te behandelen, o.a. de nieuwe belasting regeling. Op de nieuwe begrooting is rond 704 Mill, mk. voor de weermacht van het rijk uitgetrokken of 23 millioen minder dan in 1928. Van deze 704 mill, zijn 615 Mill, jaarlijks terugkeerende en 88 millioen niet terugkeerende uitgaven. Daarvan is 24 millioen voor het leger en 64 mill, voor de vloot. Diversen. Na de plechtige ratificatie van het Kel- log-pact door de Ver. Staten, is het pact nu door 14 staten geratificeerd; nog 34 regeeringen hebben zich bereid verklaard toe te treden. Alleen Argentinië en Brazilië hebben nog niet op de uitnoodiging geant woord. België's minister van Buitenlandsche Zaken is al gemachtigd het ratificatie-ontwerp aan den koning voor te leggen, voor de indiening ervan in het parle ment. De Commissie voor Herstel heeft nu definitief tot Amerikaansche leden der deskundigencommissie be- noema Owen D. Young en J. Pierpont Morgan. Met 1 Februari vertrekken zij naar Europa. Parker Gilbert, de agent-generaal v. d. herstel betalingen is weer op weg naar Europa. De geruch ten omtrent zijn aftreden zijn onjuist gebleken. De Koning van Italië heeft bij decreet de Kamer ontbonden, nieuwe verkiezingen tegen 24 Maart vast gesteld en bijeenroeping van de nieuwe kamer op 20 April. Tusschen Japan en China bestaat nog steeds eenige wrijving. Een Chineesche patrouilleboot werd door de Japansche marine in beslag genomen, buiten het Japansche concessie-gebied. Provinc. Ziekenhuis. Maandag 21 Januari j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer J. Romijn, gedipl. verpleger, in dienst trad bij het Prov. Ziekenhuis al hier. Een kwart eeuw heeft hij zijn moeilijke taak naar behooren vervuld en was hij als plichtsgetrouw man steeds op zijn post. In die 25 jaren heeft Jan Romijn als hulpvaardig man zich vele vrienden verworven. Ook heeft hij verschillende dingen gedaan in het be lang van het personeel, waarvan velen thans nog de vruchten plukken. Toch bleef Romijn altijd eenvou dig en bescheiden en hield hij zich op den achtergrond. Toen de gedenkdatum bekend werd, sloegen zijn vrien den dadelijk de handen aan den ploeg om hem te hul digen en op dien dag hun erkentelijkheid en sympathie te betuigen. Partijgenooten en vrienden van Jan zijn er dan ook volkomen in geslaagd om 21 Januari 1929 voor hem tot een dag te maken, die hij niet licht ver geten zal. Om 10 uur des morgens kwamen collega's van Romijn hem aan zijn woning gelukwenschen, waarbij de heer Schulz den jubelaris op hartelijke wijze toesprak. Spreker memoreerde wat Jan buiten zijn diensttijd in die 25 jaren voor zijn collega's en vrienden geweest was en gedaan had. Aan het einde van spre ker s rede bood deze hem namens zijn collega's een leeren fauteuil en een fraaie eikenhouten Radiokast aan, terwijl jubelaris' echtgenoote een bouquet in ont vangst had te nemen. Zeer onder den indruk van deze hulde dankte Romijn spreker en collega's voor de fraaie geschenken. Hem werd echter geen tijd ge laten dezen nader te bewonderen daar zijn aandacht terstond gevraagd werd voor een fraaie bloemenmand, die hem namens den Centralen Ned. Ambtenaarsbond werd aangeboden. Den geheelen dag door kwamen er bloemstukken binnen, de een nog mooier dan de an dere, van corporaties en afdeelingen, waarvan de ju belaris lid is. Onder de vele schriftelijke gelukwen- schingen. die binnen kwamen, bevond zich een schrij ven van den Voorzitter van de Commissie van het bestuur van het Prov. Ziekenhuis, de heer Michels. De heer M. wenschte den jubelaris als vriend en partij genoot geluk met dezen dag. Het speet hem, dat reeds Al is het vieren van jubilea aan het Prov. Ziekenhuis v/as afgeschaft. Als bewijs, dat ze Jan Romijn niet vergeten hadden, schonken hem een mandje met vruch ten eenige oud-verpleegsters die langen tijd met hem hebben samengewerkt. Het feest werd 's avonds in huiselijken kring verder gevierd toen plotseling om 10 uur 30 de jubilaris hoorde zingen. Men zong een lied, dat Romijn niet onbekend voorkwam en wel het bekende Morgenrood. Toen Romijn de voordeur van zijn woning opende zag hij een 25-tal leden van de Zangvereeniging „Morgenrood' uit Santpoort die hem op moderne wijze een ovatie brachten. Na „Morgen rood" werd nog „Eens" gezongen waarna aan de zangers een middeltje tegen een droge keel werd uit gereikt in den vorm van limonade. De huldiging die aan Jan Romijn op 21 dezer door collega's, partijge nooten en vrienden gebracht is zal hij nimmer vergeten en geeft hem weer nieuwe kracht om op het door hem ingeslagen levenspad voort te gaan. Al is het vieren van jubilea aan het Pro v.Ziekenhuis afgeschaft, dan zou toch iets als een schriftelijke ge- lukwensch van Directeur of Bestuur aan een plichts getrouw ambtenaar gezonden kunnen worden als be wijs dat men trouw en plichtbetrachting waardeert. Jaarvergadering C.N.W. Woensdagavond j.l. werd in Hotel Vreeburg de 27e jaarverg. gehouden van de afdeeling Bloemendaal van den Chr. Nat. Werkmans bond. Deze jaarvergaderingen dragen altijd een fees telijk karakter en zoodoende zijn deze bijeenkomsten zeer gezellig. Ook dit jaar had het bestuur der af deeling voor een afwisselend programma gezorgd. Toen de groote zaal geheel gevuld 3vas met leden en hun huisgenooten opende de voorzitter H. Koopman den avond. Hij verzocht den aanwezigen met hem te zingen Psalm 103 vers 1. Daarna werd door hem in gebed voorgegaan. Vervolgens werd door den Voor zitter Psalm 98 uit den Bijbel voorgelezen. In zijn ope ningswoord legde spreker uit, waarom ieder jaar de Jaarvergadering feestelijk gevierd werd. Niet alleen om eens plezier te hebben, maar we vieren ook feest omdat er dankbaarheid is, daar onze afdeeling steeds vooruit gaat en steeds in bloei toeneemt. Niet alleen aan het ijverig bestuur maar in hoofdzaak hebben we deze bloei te danken aan God. Hij is degene die onze afdeeling doet bloeien. Als we dit goed begrijpen dan kunnen we met gerustheid het nieuwe jaar ingaan. Hierna kwam de secretaris aan het woord. Hoewei het jaarverslag gunstig was, was het voor den secre taris zeer moeilijk, om het voor te lezen; in de eerste plaats door de dikke mist, die in de zaal hing, afkom stig van de sigaren der rookende aanwezigen en in de tweede plaats was de secretaris verkouden. Maar hij bracht het er goed af. Uit het verslag bleek, dat hoewel er moeite voor is gedaan, aan tal van leden geen woning gegeven kon worden bij gebrek aan bouwterrein. Het ledental was ook in dit jaar weer vooruitgegaan. Eenige hartelijke woorden werden ge wijd aan de nagedachtenis van den heer Fris, die eenigen tijd geleden gestorven is. Door den heer Groo- tegoed werd een reisvereeniging opgericht. Deze Ver- eeniging heeft ten doel ieder jaar een reis voor hare leden te organiseeren. Voorstellen waren gedaan tot oprichting van een T.B.C.-fonds waaraan de vrouwen der leden een werkzaam aandeel zouden krijgen door uit te gaan op hetwerven van leden van genoemd fonds. De cijferman, meestal Penningmeester genoemd, kwam hierna aan het woord. Ook zijn jaarverslag luidde gunstig en gaf reden tot tevredenheid. Na voor lezing der jaarverslagen werd door den voorzitter dank gebracht aan Secretaris en Penningmeester voor hun ijver. De heer Grootegoed als Penningmeester der on langs opgerichte reisvereeniging sprak over reisplan nen voor 1929. De reis zou ditmaal geschieden mei een touring-auto, terwijl een diner ook op het pro gramma vermeld stond. Waar men heen zou gaan wai nog niet vastgesteld. Bij de „Groeten van afgevaar digden" sprak de eerste spreker over de groote voor deden die verbonden zijn aan een T.B.C.-fonds. Hij wekte ieder op hiervan lid te worden. De tweede spreker sprak als afgevaardigde der afdeelingen H'lem, Amsterdam, Beverwijk en Bennebroek eenige harte lijk woorden, waarbij hij de Bloemendaalsche afdee ling het beste wenschte voor 1929. De 2e voorzitter sprak hierna over de belangrijke voordeden van he bestaande Centraal Inkoopbureau en ried een ieder aan hiervan lid te worden. Verder vroeg spreker o misschien 4 dames bereid waren om in de pauze loot jes te verkoopen. Voor deze verloting waren aardige prijzen beschikbaar gesteld, die in de zaal waren uit gestald. Inmiddels was de mist in de zaal er niet min der op geworden. Zooals men weet volgt op mis*, vorst. De vorst kwam ditmaal in den vorm van een de. medespelende in de opgevoerde klucht getiteld „De Geeuwende Schelvis", die door de leden der club van dien naam tot Koning werd uitgeroepen. In de pauze werden door de dames die aan den oproep van den 2en voorzitter gehoor hadden gegeven lootjes verkocht terwijl de aanwezigen onthaald werden op chocolade en koekjes. Cor Scheffer, een jeugdig pianistje zorgde voor goed pianospel. Na de pauze had de verloting plaats van de uitgestalde voorwerpen. Onder luid gejuich werden aan de prijswinners de prijzen, waaronder zich ook eenige worsten bevonden, uitgereikt. Hierna had een Amerikaansche verkooping van een portemonnaie plaats plaats, die 23.29 opbracht. Dit bedrag is be stemd voor de 8 nabestaande weduwen en kinderen wier mannen een heldendood vonden bij den Hoek van Holland. Hierna een vlot gespeelde klucht getiteld: „Een stevi ge Tante". Door het goede dilletantenspel kwam het tooneelstukje stevig tot zijn recht en werd er onbe daarlijk gelachen. Op voorstel van Ds. J. C. van Dijk, den eere-voorzitter der afdeeling werd de goed ge slaagde avond met het zingen van Psalm gesloten. De aanwezigen hebben veel genoten en keerden zeer voldaan huiswaarts terwijl Cor Scheffer die een flink pianist beloofd te worden ook zeer tevreden was. daar hem door den eerevoorzitter een geschenk werd over handigd voor zijn uitstekend pianospel en belanglooze medewerking. Mannenwerk van een jongen. Zooals men weet, heeft Zondag j.l. een treurig ijsongeval te Spaarndam plaats gehad, waarbij een 13 jarige knaap, die door dat hij hulp wilde verleenen aan zijn door het ijs ge zakt 8-jarig vriendje, het leven verloor. De 8 jarige knaap werd gered door de heeren Berk en J. C. Balm. Aan hen een woord van warme hulde voor deze moe dige redding, maar niet minder aan de nagedachtenis van den 13-jarige. Naar we vernemen is de heer J. C. Balm geen onbekende in Bloemendaal. Hij is n.l. chauf feur bij den rijwiel- en autohandelaar J. Walter alhier. Verder moet de naam vermeld worden van den heer Honig uit Overveen, die al zwemmende getracht heeft de 13-jarige knaap, die onder het ijs was geraakt terug te vinden, wat hem helaas niet is mogen gelukken. De heer H. was, nadat hij 5 minuten in het koude water was geweest geheel verstijfd, zoodat men hem door middel van een touw, dat hij voor het te water gaan om het lijf had gebonden, er uit moest trekken. Voor zijn manmoedig optreden komt ook den heer H. een woord van warme hulde toe. Rouw over de Jan Gijsenvaart. Het zoontje van den heer P. Rings uit Santpoort, dat bij het sleeën, een slede tegen de borst aan kreeg, waardoor het ventje in de Mariastichting moest worden opgenomen is helaas Zondagmorgen aan de gevolgen overleden. Men is zeer onder den indruk van het gebeurde. In Bloemendaal geen arbeiders! Na herhaalde po gingen in het werk te hebben gesteld om bouwterein te krijgen voor het plaatsen van arbeiderswoningen, die alle op niets zijn uitgeloopen, heeft thans de wo- ningbouwvereeniging „Eigen Haard", waarvan de heer H. Hoffschlag voorzitter is, besloten de Vereeniging te ontbinden, daar deze door geregelde tegenwerking van verschillende zijden geen rede van bestaan meer heeft. Het aantal leden was in den laatsten tijd aan merkelijk verminderd en bedroeg vóór de ontbinding nog maar 15. Het is in onze gemeente nu nog precies als vroeger: Arbeiders wil men hier niet als ingezetenen hebben. OBERtAHHSTE.H «■Ml 1 1 II III III SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. HAARLEM - TEL. 133I0 een der volgende nummers opbellen: OVERVEEN^- Te,efoonnummer 10960 AERDENHOUT - Telefoonnummer 26103 BENTVELD - - - Telefoonnummer 26017 VOGELENZANG - Telefoonnummer 28129 Beterschap gewenscht. De heer K. Tinholt, hooit van school C. is reeds eenigen tijd ongesteld. Dooi B. en W. is thans aan hem een ziekteverlof verleent van 3 maanden. Wij hopen, dat de heer Tinholt it dien tijd zijn gezondheid volkomen zal terug krijgen Feest na arbeid. Door de Bloemendaalsche f dingsbrigade wordt heden een feestavond gehouden in Hotel Vreeburg voor leden en introducé's. Op dezen feestavond zal o.a. de uitreiking plaats hebben van de prijzen, die door de leden bij de gehouden onder linge wedstrijden in Stoop's bad gewonnen zijn. Gelukgewenscht! Onze plaatsgenoot, de heer J. G de Vries is na een goed geslaagd examen in het bezi: gekomen van het practijk-diploma Boekhouden dei Nederlandsche Ver. Handels-Instituut gevestigd te Amsterdam. In Haarlem de omgekeerde wereld. In een dei Haarlemsche bladen komt het bericht voor (het gaal over de Haarlemsche ijsbaan) dat het met zeer botte schaatsen doenlijk was een fatsoenlijke streek te ma ken, de ijsbaan was weer in andere banen geleid, maai ook deze waren niet bestand (en nu komt het) tegen de zooveel graden ONDER nul, zoodat spoedig ui kuiltjes en gaatjes het water opspoot enz. Haarlem en Bloemendaal zijn toch ware tegenvoeters Het is hier heel anders. Goed zoo, Euphonia! De muziekvereeniging Eupho nia te Overveen zal in samenwerking met de Bloemen daalsche Reddingsbrigade heden, Zaterdag een collecte houden. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de nagelaten betrekkingen der 8 redders, die bij den Hoef van Holland bij hun reddingspogingen om het leven zijn gekomen. Bravo Euphonia. Gij verricht hiermede een mensck lievenden daad. Aan den Zeeweg. Op 13 Februari a.s. zullen Ged Staten in de openbare zitting de bezwaren behandelen in gebracht tegen het besluit van den Raad tot aan koop van grond aan den Zeeweg voor den Raadhuis- bouw. Mooi Bloemendaal We hebben Donderdagmorget weer eens kunnen genieten van het mooie winterland schap. Een korte doch fiksche sneeuwbui was oorzaal dat alles onder een wit kleed bedekt lag. Door sterke dooi, terwijl de zon een lichte voorjaarswarmte vei- werkte, was het echt mooie van het fijne winterland schap echter weer spoedig verdwenen. Een verlies. De heer Jozef André de la Porte, wiens stoffelijk overschot j.l. Donderdag op Westerveld vet- ascht werd was hier een geziene en beminde persoon lijkheid. Hij was geboortig uit dat aan oud-Haarlem mers nog zoo goed bekende gezin uit het torenhuis aan het Staten-Bolwerk, waar de gulle oude heer André de la Porte, een koopman in grooten stil door zijne jonge tweede echtgenoote voortreffelijk werd gesteund in de opvoeding van een groote schaa: jongens. Jozef was daarvan de derde, hij werd opvolger van zijn vader in diens zaken; hij was oo« zijn opvolger in diens milden werkzamen en vroolijker geest, waardoor de oude heer André de la Porte e» mevrouw in Haarlem zoo velen met banden va® vriendschap en dankbaarheid aan zich hebben ge' bonden. De overledene was een vriend van ons blad Vrijdagmorgen bereikte ons het bericht, dat D- Willem Royaards, die ter herstel van zijn gezondhe" verblijf hield aan de Rivièra, op 62-jarigen leeftijd i overleden. Wij hopen de volgende week nader hierop terug 1 komen. KOI Hedenavond 26 Januari Kortbalciub „bport Vere< vergadering om 8 uur ir alhier. Kaarten a 50 ceni VOi Het program voor a.s. j. D.K.C.Baarn. V .VA.Haarlem. B.F.C.Bloemendaa „Bloemendaal en „Haa 2ondag tot het spelen wedstrijd op het terrei bchoterweg. Hoewel niet ideaal, was vooral onder de omsta elrtailen deze ontmoeting om de spieren los te hou Bloemendaal mist nog ste ontbrak bnooij op het aj Het was een aardige we doel beantwoordde, hoewel we aannemen, grootere dosis geestdrift verkenning van eikaars een vergelijking tusschei Beginnen we met „Haarl lseger, tezamen de recht roodbroeken een klasse-- vereeniging een uitnemc beste van de twee is lenige jongen kent het van eik zwak of twijfela lijke achterhoede te prol gevaarlijk schot beschikt deren dat hij dit seizoen punten voor zijn rekenir maar begaat dikwijls d< houden, wat meermalen wegeiijken nevenman. I hij vóór kan zetten, dan de drie gemaakte doelp zetten van rechts. Üp de middenvoor-pla, goal-getter van Haarlem verdeelde het spel voldo hij zwak en te ongerout De linkervleugel der ro nen was uitgesproken zv gelegd kansen, en 't mal ons zijn onvoldoende s mogen echter niet vergel sche speler, op de link geduchte handicap voor speler in het laatste jaa Polanen fungeerde als ii hem daarom niet te hard met van hem te zeggen, de „Haarlem"-voorhoed De middenlinie der gast Huismanvan Daalen— vallende taak beter dai schoot daarentegen in h Van Daalen kan als spi spel goed over de vleug> heid zich bij een vlug doende terug te trekken Torringa is de minste voor vleugel-half. De beide backs v. Daal safe. Vooral bij long-pa ten te kort, en 't is daa dat „Haarlem" dit seiz gemaakt zag. Doelman De Vries kon iets doen. Veel moeilijk zoodat wij geen gelege oordeelen. Dat Haarlem over het geweest dan Bloemende backs, die zich te we sloten, waardoor tusscl gen ontstonden. Voorn; die al zijn kunde en ke: rechterwing der tegenp, daarom weinig of niet Jr. en Cassee steeds n; deel had, dat de voorh vendien veel te kort s werd. Bovendien kwan wegclub te veel van h, verklaard, dat elke aa vaarlijk was, en wij d linkerwing van Bloeme actief, en nam drie doel tweede en derde goal w verrastte Eijsten in een defensie, De Vries im „He

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 2