Binnenland Buitenland Plaatselijk Nieuws EMSER-WATER Denken en Leven Schat His Master's Voice" j SPECIALE REPARATiE-INRICHTINQ 11 A. G. G. M. GIORGIS ZN. Serie-, Opera's, Symphonlën.Guartetttii Jrlo's.erz, ANEGANG 44*, TEL. 14828 VAKKUNDIG SCHAATSENSLIJPENl het BOUWEN van een BERGSCHUURl \AN DEN LAGE DUIN EN DAALSCHEWEGj Dr. Borms, de onvermoeide strijder voor de belangen der Vlamingen, werd te Amsterdam gehuldigd, en prof. Burger, de voorzitter van het comité van ont vangst sprak hem in een gloedvolle rede toe. Van neutraal standpunt beschouwd dient evenwel gewaar schuwd te worden tegen dergelijke betoogingen. Er zullen zeker weinigen zijn, die in dr. Borms niet den vechter voor een ideaal, die alles daarvoor veil had: vrijheid, huiselijk geluk en maatschappelijk welzijn, eeren. Uit politiek oogpunt beschouwd en in het ge zicht van de hangende moeilijke onderhandelingen in zake een verdrag met den nabuurstaat België, lijkt het evenwel op zijn minst onverstandig, dat Neder landers den Vlaamsche „banneling" hier zulk een uit bundige, openlijke ontvangst bereiden, welke toch een groot deel van de Belgische natie als staatskundige eenheid, pijnlijk moet aandoen. Men dient niet uit het oog te verliezen, dat in België niet alleen Vlamingen wonen. Er wonen ook en zeer vele Fransch- sprekenden en andersdenkenden. Het uit politiek oog punt bepaald ontoelaatbare van een dergelijke huldi ging van een in een nabuurstaat fel omstreden persoon, blijkt uit een zinsnede van dr. Borms op de Amster- damsche huldiging gesproken, luidende: „Het Noor den begint hoe langer hoe meer te gevoelen voor de verdrukte stamgenooten in het Zuiden. Wanneer wij op U mogen rekenen en gij rekent op ons, dan zijn wij onoverwinnelijk!" In het midden latend, waarop dr. Borms nu precies doelde, achten wij het onverstandig en gevaarlijk, der gelijke redevoeringen in ons land toe te laten. Het zal ons benieuwen, wat de minister van Buitenlandsche Zaken (en ook van „Binnenland") hierover zal zeggen. De bar strenge vorst heeft in land danig huisgehouden. Tallooze branden richtten groote verwoestingen aan, waarvan die van Leidsche Stadhuis, Flora-theater in Amsterdam en de Goudsche brandweerkazerne wel de ergste zijn. Het treinverkeer ondervond veel stagnatie en de scheepvaart alsmede de veerdiensten o.p de groote rivieren werden stilgelegd. Een K.L.M. vliegtuig ver loste Schiermonnikoog uit zijn isolement, door er de post heen te brengen en andere nuttige zaken. De Amsterdamsche autoriteiten namen de sympathieke maatregel, om allen ondersteunden een gulden per week extra uitkeering te geven, in verband met hoo- gere uitgaven door de hevige koude, terwijl niemand in de hoofdstad 's avonds met een hongerige maag hoefde te loopen, aangezien van gemeentewege in een tiental scholen een warm maal voor 5 cent werd ver strekt, namelijk een liter erwten soep met worst. Het groote ijsgebeuren in Friesland vond plaats, na melijk de elfstedentocht, welke door den Fries Leem burg (van Leeuwarden) gewonnen werd. Uit de ingediende begrooting van het Zuiderzeefonds bin kt, dat voor 1929 is uitqetrokken 38.199.000. De afsluitdijk zal waarschijnlijk een jaar eerd»r klaar komen, dan beraamd werd, namelijk al in 1933. De begrooting voor het wegenfonds voor 1929 sluit op 30.560.000 gld. Aan verbetering van rijkswegen volgens het wegenplan zal 23.824.520.ten koste worden gelegd. De bekende V.D. afgevaardigde Mr. H. P. Marchant bereikte den 60-jarigen leeftijd, weshalve hij door velen gecomplimenteerd werd. De Aannemerskwestie is voorloopig opgelost in dien zin, dat het besluit van niet-inschrijving van de aan nemersbonden even buiten werking is gesteld, aan gezien de Minister verklaard had, wel met de Bon den over de arbitrage-regeling te willen onderhande len, als de atmosfeer daartoe geschikt was. Het be sluit tot niet-inschrijving is tot 1 Juni uitgesteld. Maandaq vertrok het ex-K.L.M.-vliegtuig, de 3 mo- torige Fokker, dien de Amerikaansche millionair van Lear Black met bemanning en al van de K.L.M. over nam, uit Crovdon naar Kaapstad, Ir. Stephan, de di recteur der Amsterdamsche Fokkerfabrieken was bij net afscheid aanwezig. Eerst werd naar Marseille gevlogen. Engeland. Inzake de bevoegdheden van het comité van onderzoek naar de Kanaaltunnelkwestie werd door de partij-leiders geconfereerd. Op 18 Febr. komt het onlangs gekozen executief comité uit leden der beide Kamers bijeen. Te Londen kwam de tweede socialistische internatio nale bijeen waar het vraagstuk der ontwapeing werd ingeleid door den Nederlandschen S. D. leider, ir. Albarda. Een motie werd aangenomen, welke ter kennis van den Volkenbond zal gebracht wordt en waarin de hoop wordt uitgesproken, dat de voorbe reidende ontwapeningscommissie haar werkzaamheden zoo spoedig mogelijk zal voltooien, opdat door het sluiten van een verdrag tot algemeene ontwapeing de aan alle volken gedane plechtige geloften kunnen worden verwezenlijkt. De onlusten te Bombay, welke volgens de Engelschen neerkomen op een uitbarsting van godsdienststrijd tus- schen Mohammedanen en Hindoes, schijnen tot zekere hoogte bedwongen te zijn. Er werden in tien dagen tijd 123 personen gedood en een kleine duizend ge wond. De Vossische Zeitung van verleden Zaterdag bevat een correspondentie uit Londen: De hel van Bombay, waarvan de diepere economische oorzaken en de kort zichtigheid der engelsche Tory-regeering ten opzichte van dit deel van Indië worden blootgelegd. De Koning is nu naar Bognor vervoerd en blijft voor uitgaan. Frankrijk. Na het debat over den Elzas heeft nu dc kamercommissie voor wetgevende zaken in overleg met de regeering een wetsontwerp ontworpen, dat tegen de autonomistische beweging gericht is. Er wordt o.a. in bepaald, dat elke propagandistische han deling, die tot in gevaar brengen van de openbare' orde leidt, en ten doel heeft een deel van het gebied onder de souvereiniteit van Frankrijk, aan die souve- reiniteit te onttrekken, gestraft wordt met gevangenis straf van één tot 5 jaar. De nieuwe commissie van deskundigen inzake het schadeloosstellingsvraagstuk kwam alhier bijeen. Twee sub-commissies werden ingesteld, één om de beta lingscapaciteit van Duitschland te bestudeeren, de ander om naar de geschikte middelen te zoeken om de eventueele commercialisatie der Duitsche betalin gen te waarborgen. Op de eerste zitting werd Owen Young tot voorzitter gekozen. De verschillende ge delegeerden zetten hun standpunt ten aanzien van de werkzaamheden der commissie uiteen. Dr. Schacht, president van de Duitsche Rijksbank, gaf een expose o\ er den algemeenen toestand van Duitschland. De deskundigen vergeleken daarna den belastingdruk en de loonen m de verschillende bij het herstelvraagstuk betrokken landen. Er is een duidelijk waarneembare sfeer van hartelijkheid en wederkeerig vertrouwen en de experts schijnen met de gedachte bezield, spoedig practische resultaten te behalen. Duitschland. Inderdaad is de centrum-minister v. Guerard afgetreden, doch de rijksregeering bleef, zoo als verwacht werd, aan, o.a. met het oog op den bin- nenlandschen en buitenlandschen politieken toestand. De Rijksdag aanvaardde het Kellogg-pact met 287 tegen 127 (comm., D. nat., nat. soc. en chr. nat. boeren) stemmen. Verder werd goedgekeurd een voorstel tot uitbreiding van de werkloozen-ondersteuning tot alle beroepen. Parker Gilbert, de agent-generaal voor de schade vergoedingsbetalingen is naar Berlijn teruggekeerd. Een van de Berlijnsche bankroovers is te Boedapest aangehouden. Diversen. Tusschen Mussolini en het Vaticaan is een overeenkomst tot stand gekomen, waarbij de Ro- meinsche kwestie is opgelost. Dientengevolge zal het grondgebied der Vatikaansche stad te allen tijde en in alle gevallen door Italië als neutraal en onschend baar gebied worden beschouwd. De hoofdzaak is een tusschen het Koninkrijk Italië en het Vaticaan gesloten concordaat, waardoor de bin- nenlandsche twisten tusschen die beide machten tot een voor de R.K. kerk en het fascistisch regime be vredigend einde zijn gebracht. De moordenaar van Mexico's president Obregon, Toral, is ter dood gebracht. De huidige president Gil. heeft een verklaring gepubliceerd, waarin hij zekere elementen der r.k. kerk beschuldigt van het aanstoken van onlusten in Mexico. Daarom zal een aantal kerk- qoederen in beslaq genomen worden en onder de boeren verdeeld. Alle r.k. priesters in Mexico moeten binnen 14 dagen hun adres opgeven. Doen zij dat niet dan worden zij vervolgd. Bij geruchte verluidt, dat Trotsky, de Russische uitgestooten bolsjewiek, zich met zijn gezin in Zuid- Frankrijk zou vestigen. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Bloemendaal, te houden op Donderdag 21 Februari 1929 te 14 ure ('s nam. 2 uur) op het Raadhuis te Overveen. De agenda luidt als volgt. 1Ingekomen stukken. Benaming van wégen in Oosterduin. Aankoop van grond voor woningbouw langs den Brederodeweg en Duinlustparkweg. Overname van wegen in het z.g. Rijnegompark. Onttrekking van grond aan de erfpacht voor verbreeding van den Brederodeweg. Aankoop grond voor verbreeding van den Bre derodeweg. Aankoop van grond voor verbreeding van den Bloemendaalscheweg. Ruiling van grond voor verlegging van het Zuidervoetpad. Uitgifte van grond in erfpacht aan het P.E.N. Machtiging tot het, zoo noodig, sluiten eener kasgeldleening. Vaststelling 2e suppletoire begrooting dienst 1928. Aanvaarding voorwaarden voor het leggen en hebben eener rioleering in den Kennemerweg. Verleening voorschotten ingevolge de artt. 101, jo. 103 der Lager Onderwijswet 1920. Verzoek om medewerking tot de totstandkoming eener manége. Aanleg van een zijspoor naar het terrein aan den Zeeweg ten Oosten van den watertoren. Beslissing in zake den ophaaldienst der reiniging. Ontheffing van bepalingen der Bouwverorde ning. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. Sursum corda. Ons bekend Bloemendaaisch muziek korps Sursum onder leiding van den heer J. A. Meng heeft Woensdagavond voor leden en donateurs in Hotel Vreeburg een concert gegeven met welwillende mede werking van het bekende zangkoor Vox Humana uit Santpoort. Voor een goed bezette zaal opende de voorzitter der muziekvereeniging, de heer Van Apel doorn,, den avond met 'n hartelijk welkomstwoord. In het bijzonder heette spreker welkom de bestuursleden van Euphonia, Janszoon Laurens Coster, Euterpe, Vox Humana en de afgevaardigden der Zusterverenigin gen. Wij zijn, zeide hij, een woord van dank ver schuldigd aan leden en donateurs en niet te vergeten aan het Gemeentebestuur en Bloemendaal's Bloei voor den steun, die we dit jaar wederom van hen onder vonden. Wij zijn tot wederdienst bereid. Verder deelde spreker mede, dat Vox Humana met 11 man minder op zou treden, daar dezen ongesteld waren. Hij ginq aldus voort: „Voorts maak ik U er attent op, dat de „muziek in deze zaal, doordat deze feitelijk te klein „is voor een fanfare wel wat hard zal klinken. Dit „komt dan alleen door de zaal en niet, U zoudt dit „mischien kunnen denken, door dat onze mannetjes „harder zouden blazen dan anders. Tot slot moet ik „U nog mededeelen. dat wij een paar operanummers „ten gèhoore brengen. Deze nummertjes hebben we „ingestudeerd, maar ze zijn voor een dilletantenver- „eeniging wel wat zwaar. We zullen echter ons best „doen en we hopen dat we onze directeur niet zullen „beschamen". Zooals het bij Sursum de gewoonte is werd den avond geopend met het spelen van een Kerkgezang. Hierna volgde een pittig gespeelde marsch, waarin trommel en groote trom veel werk hadden. Een ouverture Antigone genaamd kwam hierna aan den beurt. Dit nummertje, waarin pianissimo en fortis simo elkaar snel opvolgden, zat er goed in en werd vlot gespeeld. Bij de opera-Faust-fantasie werden alle zeilen bijgezet en deden de Sursummannen hun uiter- set best dit eigenlijk nog te zware nummer, naar be- hooren te vervullen. Het had beter maar het had ook veel slechter kunnen zijn. Buiten eenige gedeelten, die niet geheel correct waren, ging het wel. Het woord of liever het geluid werd thans gegeven aan het Ge mengd Zangkoor Vox Humana. Vox Humana was dezen avond niet erg gelukkig. 11 leden waren on gesteld en 15 verhinderd om hedenavond te komen, zoodat het koor onder leiding van den waarnemenden dirigent, den heer De Haas, niet groot was. Vox Hu mana zong: Ecce quomodo moritur en Woudzang, beide nummers op uitnemende wijze, na het beëindigen van de zang klonk dan ook een welverdiend applaus. Vox Humana beschikt over goede krachten en wij twijfelen er niet aan of nog menig succesje zal door de Santpoortsche zangers behaald worden. Het tweede' gedeelte van den avond werd door Vox Humana ge opend met Ave Verum en Ellen. Vooral het laatste waarbij de sopraan soli zware partijen hadden, was 'n succesnummertje. Gaarne hadden de aanwezigen nog een nummertje van Vox Humana willen hooren, maar de dirigent, de heer De Haas, boog en boog nog eens, maar een toegift gaf hij niet. Tot spoedig weerzien, Vox Humana! De opera Mignon was de tweede zure appel, waarin Sursum moest bijten. Opera's vallen nu eenmaal niet mee. Na heel lange studie bestaat er eenige kans dat deze zware nummers door een dilletantencorps ge speeld kunnen worden. In Mignon kwamen nog meer foutjes voor dan in Faust, zoodat dit nummer met Faust er bij nog maar eens goed in studie genomen moet worden. La Clochette de Magique (De tooverklok) was voor Sursum een .succesnummer. In dit nummer werd ge bruikt gemaakt van het nieuwe muziekinstrument, dat door het corps eenigen tijd geleden is aanqesch=>ft: het carillon. Dit instrument werd op verdienstelijke wijze bespeeld door den heer Boelsma Jr. met bege leiding van het corps. Een grande Valse Paguerettes geheeten werd vervolgens ten gehoore gebracht, een wals van het onvervalschte type en goed door de mu zikanten weergegeven. Als extra nummer een marsch: Chef de corps genaamd die krachtig en flink gespeeld, niet door de muziek van het 10de regiment infanterie verbeterd had kun nen worden. Met het spelen van Gezang 180 was deze goedgeslaagde avond beëindigd. Onder de kranige leiding van den heer J. A. Meng heeft Sursum binnen een jaar tijd weder groote vorderingen gemaakt en we zijn er van overtuigd, dat over een jaar een geheel programma van opera's door Sursum zonder fouten gegeven zal worden. Het is alleen in de wereld maar een kwestie van oefening en toewijding. Vooral hier baart oefening kunst. Zoet in den mond op zoo'n manier voor het hart on gezond. Twee jongens van 10 en 12 jaar hadden eenige repen chocolade bij Franken aan den Bloe mendaalscheweg te Overveen ontvreemd. De jeugdige boefjes moesten hiervoor op het politiebureau komen waar zij door heer Commissaris streng onderhanden werden genomen en na eenige waarschuwingen aan hun ouders werden overgegeven. Goed gehandeld. In een villa te Aerdenhout was Maandag een 12-jarige jongen alleen thuis, toen waar schijnlijk door de koude een der buizen der centrale verwarming sprong. In een kort oogenblik stonden verschillende vertrekken vol stoom. Onze jonge va derlander die niet anders dacht dan dat er brand uit gebroken was, snelde naar de telefoon en belde 10960 op. Terstond werd door de politie het brandweer alarm signaal in werking gesteld. Kort daarop rukte de mo torspuit uit en was spoedig aan het opgegeven adres. Daar er al reeds water genoeg was (uit de verwar ming) behoefde de brandweerlieden niet handelend op te treden. Door het afsluiten van de verwarming was de warmwaterbrand spoedig gebluscht. Een spoordijkbrandje was oorzaak, dat de brandweer Dinsdag uit moest rukken. Met eenige scheppen zand had men het vuurtje spoedig gebluscht. Voor de Lighal. Als het alle avonden zoo vol was alss Zaterdagavond, dan zou de directeur van den Stadsschouwburg geen reden hebben tot ontevreden heid. De zaal was geheel uitverkocht. Deze Lighal- uitvoeringen, vroeger genoemd Meyerink-uitvoerin- gen, genieten in Haarlem e.o. een goede reputatie. De heer Meyerink leidt deze uitvoeringen niet meer (als leider treedt thans op de heer Wieland Los) maar hij heeft zich allerminst teruggetrokken van deze uit voeringen. Hij werkt thans meer achter de schermen. Hij is de man die zorgt dat er met inteekenlijsten ge- loopen wordt en gelden binnenkomen, de zilverlingen, bestemd voor de Lighal. Bij de successen, die deze uit voeringen hebben moet,dus ook aan den heer Meye rink hulde gebracht worden voor de vele moeite die hij zich nog getroost. De uitvoering van Zaterdag was ook voor hem wederom een groot succes, daar de inkomsten niet minder bedroeg dan 2500.Men had'voor een aardig programma zorg* gedragen. Er werd door jongens en meisjes gezongen, gedanst (volksdansen) touwgetrokken enz., terwijl men als gymnastieknummers te zien kreeg het werken aan wandrek en andere toestellen, en rhythmische dansen niet ontbrakeifc De bekende gymnastiekvereeniging Turnlust had zijn medwerking voor dezen avond ver leend en liet den aanwezigen heel was krasse staaltjes op het gebied der gymnastiek zien. Deze acrobaat gymnasten sloten den avond met twee aardig ge speelde pantomime s getiteld: „De gefopte boer' en „Muzikantendroom". Vooral De gefopte boer viel bij de Jeugdige toeschouwers, die graag lachen" zeer in den smaak. De Witte Ster-band, onder leiding van den heer M. Pareira, zorgde voor een muzikale be geleiding bij de uitgevoerde nummers en slaagde zij er in den avond verder door goede muziek op te vroolijken. Alles bijeengenomen is deze avond uit stekend geslaagd. Een woord van hulde aan de heeren Los en Meyerink, die wederom hard hebben gewerkt voor de lijdende menschheid. Hier is Hilversum! De plannen tot huldiging der A.V.R.O. krijgen vasteren vorm. De huldigingscom missie heeft zich met eenige leden uitgebreid, terwijl het eere-comité thans bijeen is. Over de inkomsten is de penningmeester lang niet ontevreden. Met vol doening ziet hij dagelijks de dubbeltjes naar hem toe rollen. Voor den goeden gang van zaken is er thans SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18* ZW. HAARLEM TEL. 13310 Het sedert eeuwen bekende en onovertroffen middel Iepen HOEST, VERKOUDHEID en alle AANDOENINGEN DER SLIJMVLIEZEN. Prijs per kruik of flesch 65 cent ANEGANG 44a, TELLF 14818 De z.io gewilde plaat van de „KLOKK EN WINKEL" weder in voorraad. Ru.me ktuzt uit complete album. ALLES ONDER GARANT IE. Abonneert U bii ons voor het onderhoud van Uwe machine a f 10.— per jaar. DIT VOORKOMT DURE REPARATIËN. Pil. Amsterdam, P. C. Hooftstraat 121 Telefoon 211S4 OP NATTE STEEN A. ZETSTRA, KORTE KLEVERLAAN 22-24[ TELEFOON 22704 BLOEMENDAAL BURGEMEESTER en WETHOUDERS vi r BI.OEMF NDAAL uilen op WOENSDAG 27 FEBRUARI 1929 besieüei De inschrijving is alleen open gesteld voor Aannemers in de zemeei.te Bloemendaal wo machtig. Bestek en teekening ziin te verkrijgen tegen betaling van I t 1.50 aan het Bureau Publieke Wt rken, Bloe mendai he-1 weg 313, Overveen, alwaar nadere inlichtingen tusschen 10-12u. v.m.zijn te bekomen. zen tweede penningmeester bijgekomen, die zich ook aanbevolen houdt voor bijdragen. Het adres van dezen 's: G. van Eek, Emmakade 55, Haarlem, Gironummer 99165. Zendt dus uw bijdragen naar een der penning meesters, want niet alleen voor de huldiging worden I deze gelden gebruikt maar men is ook voornemens om een bedrag af te staan aan het eigen zender-fonds, als er na de huldiging nog gelden overblijven. Laten wij Nederlandsche luistervinken zorgen dat ons Ne- derlandsch neutraal omroepstation geen huur-zender meer behoeft te hebben. Een eigen zender bezegelt de zelfstandigheid der A.V.R.O. Naar we vernemen zal op 1 Maart door de A.V.R.O leden en medewerkenden een rondgang per auto door de stad gemaakt worden, waarbij het politie-muziek- korps zijn medewerking verleent. Bezwaren der tegenstanders van het raadsbesluit. We ontleenen het volgende aan De Tel. van 14 dezer: De bekende Bloemendaalsche kwestie aangaande den bouw van een raadhuis is gisteren door Ged. Staten van Noord-Holland behandeld. Zooals men weet, is in October van het vorig jaar een raadsbesluit ge nomen, waarbij de gemeente van de Erven Van der I Vliet een groot duinterrein aan den nieuwen Zeeweg vrijwel om niet aanvaardde, ten einde daarop een I raadhuis te bouwen. Enkele raadsleden echter, die het J hoofdgebouw der gemeente liever aan den Bloemen daalscheweg, tegenover het oude, zagen verrijzen, tee kenden tegen dit besluit protest aan. Zij gronden dit op het volgende: ten eerste is het besluit niet in een I voltallige vergadering genomen, maar waren twee I tegenstanders afwezig. Verder heeft het punt betref-1 fende dezen aankoop niet op de agenda van de raads-l vergadering, waarin daartoe is besloten, gestaan. Dan I heeft de gemeente in 1919 reeds een raadhuisterein I gekocht, dat volgens een servituut alleen als zoodanig I mag worden gebezigd. De 40.000.hiervoor uit gegeven, zijn dus weggegooid indien het raadhuis op I <*en andere plaats komt. Deze bezwaren werden voor Ged. Staten verdedigd door de raadsleden Prinsenberg en De Waal M a 1 e f ij t. Hierteqenover verdedigden d r. Botn-I water, en Jhr. Bas Backer, burgemeester va» Bloemendaal, het bestreden raadsbesluit. Ged. Staten zullen later beslissing nemen. PERSONALIA. Tot typist bij de afd. Publieke Werken van Bloemen-1 daal is door B. en W. benoemd de heer A. Docter alhier. DE NIEUWE OPVOEDING. Zondagmiddag, 24 Februari, komt de heer B. de W hier in Rusthoek spreken over Tolstoï, en wel over Tolstoï als opvoedkundig idealist. In den Kerstcursus I aan de Intern. School voor Wijsbegeerte te Amers I foort, was een der voordrachten aan het opvoedkus-j dig werken van den grooten rus gewijd, die hiertoe I door zijn zorg voor de ontwikkeling van het boeren-1 kind gedreven werd en door zijn kritiek op het z°°'B genaamd onderwijs, dat zijn eigen kinderen genoten-1 Wij verwijzen verder naar de advertentie in dit blaf I Oplossingen, bijdrag Schaakredacteur, De EINDSP A. A. TRC Wii Stand der stukken: Wit: Kfl, a6, c6, f3, Zwart: Kh3, Lb6, P P Gespeeld in een (1927). Wit: BR. MORITZ (Simultaan). 1. 2. 3. 4. d2d Pbl— Lel— e2e' Door omzetting va ontstaan. 4. 5. 6. 7. e4el Lo5X Lfl Deze zet is een Op noodzakelijk. 8. Pc3 Op Dd8 volgt dadel uit wandelen. 9. c2c Te probeeren door ruilen ,zou Zwart i ware voor Wit zeer 10. Ld3— 11. Pb5— 12. 13. 14. 12F Pql Ph3 Zwart staat reeds 15. O—C 16. Ddl- Beter was misschiei 17. Pg5— 18. b21 Wit onderneemt ee rens voor een aan\ kunnen opstellen. 18. 19. a2i 20. b41 a6Xb5 was natuur 21.- b51 Zwart verhindert 1 na Kb6: door 22. schied. Nu begint zet langzamerhand 22. Pf7> 23. Dh5- 24. a4 25. Lc2- 26. h2 OPLOSS1 (E Stand der stukken Wit: Kf4. Te7, Pc Zwart: Kc8, e6, f5 1. Kc8d8; 2. Ph5— c7 mat. Pa6b4 GOEDE OPLOSI J- Lankamp, te BI P- Barend, J. J. L Dort en Joh. v. T J. v. Gulik. te O- P. Mars en G. St: (Allen 4 punten).

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 2