VICTORIA-WATER Binnenland Buitenland Plaatselijk Nieuws iVEBFT-STGDMT; ,G0ED-SNEL JL.OTTGERIHG Allerlei A. G. G. M. GIORGIS ZN, Het Bloeme Inzake de verhouding tot België heeft de regeerincj in een M. v. A. aan de Eerste Kamer o.a. verklaard, dat het kabinet de algemeen geuite wensch gaarne deelt, dat de verhouding tusschen Nederland en België de volle aandacht ook van de toekomstige regeering moge hebben. Evenals het oordeel van de Kamer, dat hechte vriendschap tuschen deze in vele opzichten zoo verwante nabuurstaten één der meest begeerenswaar- dige goederen voor beide landen is. De regeering be treurt dan ook alles, wat die hechte vriendschap in gevaar kan brengen. Zij verheugt zich, dat niet alleen zij zelve, maar ook de overgroote meerderheid van ons volk en de Kamers het aldus inziet en aan de Belgische natie welvaart, orde en vrede toewenscht, benevens de gelegenheid om, zonder hinderlijk toe zien of meepraten van derden (dat kan men in Londen, en meer speciaal in Parijs in den zak steken! Red.) in volle vrijheid de eigen binnenlandsche politieke kwesties te regelen. Te Utrecht werd de 20e Nederlandsche Jaarbeurs ge opend, en net was in zeKer opzicnt pretcig te hoorea, aac ae secr.-generaal op ae persconierenue verwaar de, nu geen reuen meer te tieooen, om een bescnou- wing op den economischen toestand des lands te leveren, nu de „ujuen voor handel en industrie nage noeg normaal zijn geworden". Ook de twintigste jaar beurs is weer goed bezocht en voldoet weer aan de omscnnjving, „oog en oor van den handel" te zijn. Voigend voorjaar hoopt men het tweede jaarbeurs gebouw in gebruik te nemen, terwijl men voornemens is een atzondernjKe lanooouwbeurs te organiseeren. De Minister heeft op een vraag medegedeeld, dat in voering, met terugwerkende kracht tot 1 November, van het gewijzigde bezoldigingsbesluit Burgerlijks Rijksambtenaren in begin Maart te verwachten is. In de Amsterdamsche haven werken de IJsbrekers I en 11 van de „Aigemeene bcheepsbelangen" nu 24 uren achtereen, met een kleine onderbreking voor innemen van proviand en koien. Het ijs heett soms een diKte van 40 c.M. en meer. Volgens een Reuterbericht aan de bladen is voor het eerst sedert de instelling van de handelsluchtvaart, het plan tot uitvoering gebracht om een geregelde nachtdienst in te richten tusschen Engeland en het vaste land, waardoor Londen verbonden wordt met Parijs en Brussel, met correspondentie naar Neder land, Denemarken en Zweden. Te Enschedé heeft de officieele oprichting van de N.V. Luchtvaartterrein Twente plaats gehad. De 322 ge plaatste aandeelen van 1000.zijn alle volgestort. Terreinen zijn reeds door de gemeente Enschedé aan gekocht. De gemeenten Enschedé, Oldenzaal, Hengelo en de K. V. K. namen resp. 185, 21, 45 en 15 aan deelen, Lonneker 55 aandeelen. Voor het in orde maken van het vliegveld zijn 2 tot 3 jaren noodig. De rest van het benoodigde kapitaal zal dan inmiddels wel bijeengebracht worden. De Eng. minister van Handel deelde mede, dat in 1928 uit Nederland voor ca. 11 millioen aan boter, kaas, gecondenseerde melk, eieren en margarine in gevoerd werd. Voor de afd. Amsterdam, van de Vereen, v. Volken bond en vrede, alsmede 3 vrouwenorganisaties, sprak mevr. A. C. Kluyver, commies aan het dept. van Bui- tenlandsche Zaken, over internationale ontwapening en het Kellogg-verdrag. Zij vestigde o.m. de aandacht er op, dat het verlangen naar veiligheid elke poging tot ontwapening deed mislukken, zoodat verleden jaar de toestand er somber uitzag. Het Kellogg-pact bracht evenwel een wending ten goede. De S.D.A.P. hield een driedaagsch verkiezingscongres, waarbij o.a. het programma werd opgesteld, met hand having van alle eischen van 1925. O.a. werd de uit spraak gedaan, dat de partij eventueel zal deelnamen aan een regeering, gevormd op democratischen grond slag. De commissie voor de voorbereiding van de Haagsche conferentie tot codificatie van het Volkenrecht zal den Volkenbondsraad voorstellen de Haagsche conferen tie uit te stellen van herfst 1929 tot April of Mei 1930, zulks omdat het instituut voor Internationaal Recht eerst half October in Amerika vergadert, terwijl na terugkomst der rechtsgeleerden in Europa niet vol doende tijd beschikbaar is voor de conferentie, daar verschillende rechtsgeleerden in December de zitting van den Volkenbondsraad moeten bijwonen. Engeland. Niettegenstaande het vrij nuchtere com muniqué van de Britsche regeering, naar aanleiding van verklaringen van haar gezant over op handen zijnde nieuwe stappen van Britsche zijde voor een ma ritieme ontwapeningsconferentie, zeggende, dat voor- loopig geen nieuwe stappen te wachten zouden zijn, heeft men gelukkig in Amerika deze (wat de oppo sitie een „nieuwe blunder" noemde) gereserveerdheid niet ongunstig opgenomen. Men schijnt van meening te zijn, dat de a.s. vergadering dier ontwapeningscom missie van den Volkenbond te Genève de gelegenheid zal schenken voor de Britsche en Amerikaansche ver tegenwoordigers om daar de grondslagen te leggen voor de toekomstige vlootbeperkingsbesprekingen. Deze zullen toch pas na Hoovers optreden als presi dent en na de Britsche verkiezingen met kans op succes begonnen kunnen worden. Het Hoogerhuis nam een wetsontwerp aan, tot nietig verklaring van huwelijken tusschen personen, die nog geen 16 jaar zijn. Tot nu toe was het mogelijk, dat kinderen (meisje van 12, jongen van 14 jaar) een hu welijk aangingen, wat Lord Buckmaster een beleedi- ging van het gezonde verstand noemde. De actie voor den Kanaaltunnel duurt voort. Na de verkiezingen verwacht men een debat over deze kwestie. De toestand te Bombay moet weer bijna normaal zijn. De Koning die te Bognor al verschillende keeren voor het raam heeft gezeten, blijft goed vooruitgaan. Frankrijk. De Regeering is maar op het nippertje aan een val ontsnapt, daar zij, toen zij de vertrou wenskwestie stelde bij de opheffing van een aantal arrondissementsrechtbanken, slechts een meerderheid van 6 stemmen wist te bereiken. De radicalen hadden wederinstelling van alle opgeheven rechtbanken ge- eischt. Men gelooft niet, dat de regeering in het voor gevallene aanleiding zal vinden, heen te gaan. Maar het is teekenend voor den politieken toestand, dat Poincaré niet meer een beduidende meerderheid achter zich heeft. Het werk van de commissie van experts werd voort gezet. Verschillende uiteenzettingen werden gehouden, o.a. door Dr. Schacht over den toestand in de Duit- sche landbouw. Er is een subcommissie benoemd, be staande uit dr. Schacht, Sir Josiah Stamp, Parmentier, Gutt en Suvitch (resp. Duitsche, Eng., Fransche, Bel gische en Italiaansche gedelegeerde) die een concreet program zal uitwerken. Duitschland. Volgens persberichten zou de tot standkoming van de groote coalitie, niettegenstaande de gereserveerde houding van het Centrum, nog slechts een kwestie van enkele dagen zijn. De Rijksregeering heeft voorts nieuwe bezuinigings maatregelen beraamd en zal bij verschillende afdee- lingen bezuinigings-inspecteurs aanstellen, met buiten gewone volmacht. Deelneming aan ondernemingen door het Rijk kan voortaan slechts met goedkeuring van den minister van financiën plaats vinden. Te Berlijn ontplofte een gashouder van 37000 kub. meter. Gelukkig werden door het, gevaarte slechts enkelen gewond. Men gelooft, de inbrekers van de befaamde kluis der Disconto-Ges. te hebben gevonden. Diversen. Kellogg heeft in een rede verklaard, dat de wereldvrede niet kon bereikt worden met het hand haven van legers en vloten om aanvallers te straffen. Hij geloofde dat het Kellogg-pact het moeilijker zal maken een oorlog te verklaren, dank zij de kracht der openbare meening. Oorlogverklaren moest als een misdaad beschouwd worden. Het schijnt in Spanje nog geen pais en vree te zijn, ondanks de verklaringen van Primo de Rivera, De Koning zou maatregelen nemen, om een nieuwe regeering te vormen. Markies de Magraz, Spaansch gezant bij het Vatikaan, zou bereid zijn Primo op te volgen. Trotszky moet inderdaad aan den Duitschen con sul te Stamboel om een Duitsch visum verzocht heb ben. Men gelooft, dat Duitschland den uitgebannen Russischen leider asylrecht zal verleenen. Bij een brand in den entrepots te Buenos Aires werd een schade van 1/2 millioen dollar aangericht. De Chineesche regeering te Nanking benoemde Sir Frederic Whyte die 1 Yi )aar geleden in opdracht van Chamberlain als waarnemer naar China vertrok, tot algemeen adviseur. Zwierig zweven over 't gladde vlak. Het Bloemen- daalsche IJsclub-bestuur heeft thans de handen uit de mouwen gestoken en eenige wedstrijden voor de leden uitgeschreven. Was het eenigen tijd geleden wedstrijd voor kinderen, thans waren er wedstrijden voor groo- ten georganiseerd en wel in het Hollandsch schoon- rijden en Kunstrijden. Een gedeelte der Duin en Daal- sche ijsbaan was Zaterdagmiddag voor de aangekon digde wedstrijd afgezet. De heer Van 't Lam had daarbij de leiding en aan zijn oordeel, wie het beste kunst- en schoonreed moest men zich onderwerpen. Jammer dat de belangstelling niet zoo groot was, daar hetgeen er op de schaats gepresteerd werd veel be langstelling verdiende. Het was er gezellig, het weer was goed, de temperatuur niet hinderlijk, terwijl het onmisbaar geworden draaiorgel de vroolijkheid ver hoogde. De uitslagen der wedstrijden zijn de volgende: Schoonrijden voor paren: lste prijs: de heer en mevrouw Klashorst—-Verbeek; 2de pr.: de heer en mevrouw Bierens de Haan; 3de pr.: de heer Bakker en Mej. Koning. Schoonrijden voor dames: lste prijs: Mevr. KlashorstVerbeek; 2de pr.: Mevr. Van der MandeleVermeer; 3de pr.: Mevr. Bierens de HaanDudok de Wit. Kunstrijden: lste prijs: Chr. van der Mandele; 2e pr.: E. Veltman; 3de pr.: L. Bierens de Haan. Na afloop der wedstrijden ontving de heer Van 't Lam voor zijn goede leiding en beoordeeling van het IJsclub-bestuur een medaille. Wij zouden het bestuur der IJsclub in overweging willen geven bij nieuwe wedstrijden meer bekendheid hieraan te geven. Dat komt de zaak altijd ten goede. Een advertentie in Het Bloemendaalsch Weekblad b.v. doet wonderen! Wie steunt eventjes? Op de gehouden jaarvergade ring der Bloemendaalsche Vereeniging voor Volks tuinen bleek uit het jaarverslag van den penning meester dat het Vereenigingsjaar eindigde met een nadeelig saldo van 39.38. Hoewel dit bedrag niet groot is, hoopt men het volgende jaar een batig saldo te kunnen noemen. Als leden voor de Controle-Com missie voor het jaar 1929 werden benoemd de heeren Waanders en Fonteyne. Met algemeene stemmen werden de aftr. bestuursleden J. G. van Kessel en A. Schipper herkozen. Bij de rondvraag stelde een lid voor de vergaderingen ook eens te Bloemendaal te houden, terwijl-een ander voorstelde om bij de per- ceelen grond paaltjes te zetten, die genummerd zijn. Het laatste voorstel werd aangenomen. Hierna werd door den Voorzitter de niet druk bezochte vergade ring gesloten. Moge de penningmeester op de vol gende bijeenkomst tot aller tevredenheid een gunstiger verslag kunnen uitbrengen. Luistervinken, die wel deugen. Op den avond van 1 Maart a.s. als de A.V.R.O.-leiders en medewerken den aan het station te Haarlem arriveeren zullen de gasten aldaar ontvangen worden door het dagelijksch bestuur der A.V.R.O. huldigingscommissie. Na aan komst gaat men gezamenlijk naar Hotel Royal alwaar de commissie van ontvangst de A.V.R.O.-gasten har telijk zal ontvangen. Vandaar gaat men met auto's, er zijn er al 20 voor dit doel vrijwillig afgestaan en mu ziek een rondgang door de stad maken waarna men naar de Concertzaal gaat, waar de officieele huldiging zal plaats vinden. Luistervinken worden in de gelegen heid gesteld om twee dagen vóór den A.V.R.O.-avond plaatsen te bespreken. Zij moeten echter daarvoor hun Luistervinkenkaart (lste halfjaar 1929) mede brengen. Op iedere luistervinkenkaart kunnen slechts twee plaatsbewijzen afgegeven worden. De Commis sie heeft van den heer G. A. Luitingh bericht ge kregen dat hij kosteloos een oorkonde zal ontwerpen die op den A.V.R.O. avond aan de omroepvereeni- ging overhandigd zal worden. De Commissie is den heer Luitingh hiervoor zeer erkentelijk. De heer Ronca penningmeester der Commissie zal nog gaarne be dragen in ontvangst nemen ter vermeerdering der fi nanciën. U weet het: Donca, Schouwtjeslaan 55, Haarlem- Giro 99165. Het eerecomité is thans door de huldigingscommissie geïnstalleerd en bestaat uit de heeren: J. C. Tadema, Mr. Thiel, B. J. Zwang, C. Uylenhoed, C. A. van Thiel, A. G. Boes, Dr. T. G. Franken, Dr. M. Mauritz, Dr. G. F. M. Schutte te Bloemendaal, J. C. Peereboom, Mr. M. Slingenberg en Dr. W. H. Komans. eere- Voorzitter. Melden we nog dat plaatsbespreken voor niet luister vinken op 1 Maart kan geschieden. HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING. Dividendvoorstel 6%. Naar wij vernemen zal aan de algemeene vergadering van aandeelhoudes der Haarlemsche Bankvereeniging worden voorgesteld over het boekjaar 1928, zoowel op de gewone als op de preferente aandeelen, uit te keeren een dividend van 6% (v. j. resp 5 en 6%). Edel zij de Mensch, hulpvaardig en goed! Een zwerm verdwaalde zeezwanen waren in de kanalen der Waterleiding te Vogelenzang neergestreken en hielden krijgsraad wat zij doen moesten om met de koude in het leven te blijven. De bijeenkomst werd op wreede wijze gestoord door een jachtopziener, die met zijn onafscheidelijk moordwerktuig, het geweer, een paar zwanen neerschoot. De beesten verschrikt en verontwaardigd over zoo'n daad van een mensch, vluchtten in alle richtingen. Zeer voldaan over zijn vangst nam de jachtopziener de geschoten beesten mee naar huis. De lengte van hun vlucht bedroeg niet minder dan 2 meter terwijl ze per stuk 15 pond wogen. Of deze zwanen gegeten kunnen worden weten we niet. We hebben nog nimmer van een zwanenbout gehoord. Verkoopingen. In Hotel van Ouds Het Raadthuys had Dinsdagavond ten overstaan van Notaris Wilder- vanck de Blécourt de veiling bij opbod plaats van vijf perceelen weiland en bloembollenland aan de Hout vaart bij de van 't Hofstraat. Perceel 1, groot 12.350 H.A. werd ingezet op 10.000.Perceel 2 groot 16.580 H.A. op 48.000.Perceel 3, groot 10.320 H.A. op 35.000.Perceel 4, groot 9.550 H.A. op 34.000.en Perceel 5, groot 10.328 op 35.000. De toeslag van combinaties en massa heeft op 26 Februari a.s. plaats. Ten overstaan van Notaris Wildervanck de Blécourt werd bij veiling aan de heeren Overakker en Van Buuren te Bloemendaal voor 4150.toegewezen het perceel met tuin en schuur gelegen aan den Kin- heimweg 53, alhier. Onze plaatsgenoot, de heer E. Voet Jr. is benoemd tot gewoon lid van het Historisch Genootschap te Utrecht. Van de echte vogels. Donderdag kunnen wij no- teeren als de eerste dag waarop het voorjaar in aan tocht was. De ijzige koude was geheel verdwenen, een zoele wind uit Westelijke richting deed mensch en dier ontwaken. De zon die reeds lang moeite gedaan had om de aarde met zijn stralen te verwarmen, slaag de hierin volkomen. De sneeuw smolt als suiker in de thee en overal ontstonden plassen waarin de vogels die lang geen water gezien hadden en zich in langen tijd niet verschoond hadden, zich heerlijk waschten, waarna zij zich in de warme zonnestralen zetten om hun veertjes te laten drogen. Druk pratend bespraken zij het koude verleden en de warme toekomst. We gaan vooruit maar we zijn er nog niet, daar de strakke blauwe lucht en de hooge barometerstand ons aan toont, dat de kou nog niet geheel verdwenen is, en we nog altijd op vorst kunnen rekenen. Onze speciale weersprofeet deelt het volgende mede: Als de dooi voor goed zijn intrede heeft gedaan, is het voor langen tijd afgeloopen met het mooie weer. Het voorjaar, dat zoo heerlijk zacht.kan zijn, zal dit maal voor het grootste gedeelte verregenen. Wij zijn zware regenvallen te wachten, terwijl eenige zware stormen over ons land zullen woeden. Zullen we zoo doende een mooi voorjaar moeten missen, de zomer zal veel vergoeden. Het is wat de zomer betreft, te hopen, dat onze kundige correspondent het aan het rechte eind heeft. Die geprezen zijn ook in verband met de Salento-ramp. Hedenavond heeft in Hotel Vreeburg het jaarfeest plaats van de Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Een programma van „Elck wat Wils" is voor dezen avond in elkaar gezet. O.a. zullen hun medewerking ver kenen het Trio Wijnands, de heeren v. d. Berg, Boon, en Feggelen, terwijl het laatste nummer van het pro gramma is toevertrouwd aan de Cabaretclub H.Z. en P.C. de Delft, welks leden een comische éénacter zullen opvoeren getiteld: „Een leugentje om bestwil". Voor de pauze zal prijsuitreiking plaats hebben van de ge houden onderlinge wedstrijden. Deze avond, die zeer oezellig beloofd te worden, wordt besloten met een bal. Het nieuwe leven? Vanwege de afdeelingen Haar lem en Omstreken en Bloemendaal der Ned. Mon- tessorie Vereeniging is j.l. Donderdag een bijeenkomst gehouden in de Bloemendaalsche Schoolvereeniging. Als spreker voor dien avond was uitgenoodigd de heer De Vries, hoofd der Wilhelmina-Catharinaschool te Amsterdam. Daar de Montessori-leermethoden reeds voldoenden bekend zijn, beschreef spreker deze niet, maar had zijn SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18* ZW. HAARLEM - TEL. 133i0 STOOMERÜ-VERVERU. rede meer een propagandistische strekking, in tegen stelling met bestaande klassikaal onderwijs. De heer De Vries was van meening, dat als men het I kind vrij laat in zijn doen en laten, men het spoedig leert kennen. Bij de opvoeding is het toch wel een belangrijke factor, te weten wat men aan een kind heeft. Bij het montessori-onderwijs wordt het kind èn kinderlijker èn vrijer behandeld. Dit heeft tot gevolg dat de leerlingen later vaster komen te staan zoowel in het M.O. als later in de maatschappij. De kinderen immers zijn dan gewend om zelf hun weg te zoeken. Spr. noemde de Montessori-methode een verovering voor de menschheid en haar invoering zou een feit van historische beteekenis zijn. „Montessori" is het middel om het kind zich te leeren beschermen tegen de gevaren van onzen mechanischen tijd, tevens een middel om in den mensch een plaatsje te behouden voor het kind. Waarom zouden wij, nu we betere wegen ontdekt hebben, ons nog krampachtig vast houden aan een zeer verouderd stelsel? Aan het einde zijner lezing liet de heer De Vries den aanwezigen werk zien, dat door kinderen van zijn school gemaakt was. De heer Wilson, die dezen propaganda-avond had medegemaakt sprak hierna 'n kort woord waarin hij zeide dat hij tegenover 't Montessori-onderwijs zeer on- geloovig stond; de invoering van deze nieuwe methode kon z.i. op een bestaande goede school, veel gevaat met zich meebrengen. Getrouwheid. Op 23 Februari is het 40 jaar geleden dat de heer Huyboom in dienst trad bij de Fa. P. Bij voet Co. te Overveen. Van trouwe plichtsvervul ling behoeven we niet te spreken, daar dit wel be wezen is doordat de heer H. in die 40 jaar, dat hij bij j de Fa. werkzaam was tot meesterknecht werd aan gesteld. HERBERGEN DIE JUIST GEEN HERBERGEN ZIJN. De inrichting der Jeugdherbergen. Wanneer eenmaal in Nederland een aantal Jeugdher bergen in exploitatie zullen zijn, zal men spoedig de noodzakelijkheid inzien van een algemeen geldende regeling voor het gebruik van die herbergen. Daarom is door de Ned. Jeugdherbergen Centrale reeds een concept-Herberg-reglement opgesteld, waaraan iedere aangesloten bezitter particulier, vereeniging of j stichting zich zal hebben te houden. De dagelijksche leiding zal worden opgedragen aan een leider of leidster, die den naam van Herbergs- vader (of moeder) draagt. Behalve de slaapkamers (afzonderlijk voor jongens en meisjes) zal de J. H een dagverblijf, een keuken, een waschgelegen en toiletten bevatten. Van de J. H. zullen gebruik kunnen maken jongelui tusschen de 10 en 20 jaar, al of niet onder geleide. Ouderen worden alleen toegelaten wanneer zij onder steunende medewerkers van het J. H. -wezen zijn en mits de plaatsruimte in de J. H. dit toelaat. Handels reizigers e.d. zullen niet tot de J. H. worden toege laten. Het is niet de vooropgezette bedoeling, dat de J. H, meerdere nachten achtereen door den zelfden persoon of door dezelfde groep zal worden gebruikt, hoewel het bij plaatsruimte niet uitgesloten is, dat de J. H- als vacantie-oord kan worden gebezigd. Het spreekt vanzelf, dat men zooveel mogelijk tijdig zijn komst aan een J. H. zal berichten. In de J. H. zal gelegenheid bestaan tot het bereiden van het middagmaal. Rooken en het gebruik van alcohol zullen in de J. H verboden zijn. HEEFT GUNSTIGER INVLOED OBERLAHNSTEIN OP DE SPIJSVERTERING VOOR ONZE WIELRIJDERS. Het Hoofdconsulaat van den A.N.W.B. zend ons een nieuw gidsje van de omgeving van Haarlem, speciaal samengesteld voor hen, die eenige tijd aldaar verblij' houden en in de omgeving per rijwiel uitstapjes gaan maken. Bovendien zijn er routes opgegeven voor hen, die elders verblijven, b.v. te Amsterdam of Den Haag en 's avonds weer thuis willen zijn. Bij deze tochten wordt zooveel mogelijk de aandacht gevestigd op hetgeen men onderweg ziet; voorts is ei aan vastgeknoopt hoe het vroeger was en hoe het in de naaste toekomst worden zal. Ook zijn er in dit werkje enkele plattegronden en kaartjes opgenomen. Daar men zich op de detailkaar ten voldoende oriënteeren kan, zijn de beide over zichtskaartjes der Rijwieltochten zoo eenvoudig moge lijk gehouden; alle verbindings- en toegangsroutes, die verwarring kunnen stichten, zijn op deze kaartjes weg gelaten, zoodat men gemakkelijk verschillende tochtjes kan combineeren. De prijs van het gidsje, dat aan het Hoofdconsulaat Amsterdam Keizersgracht 588-590 verkrijgbaar is, be draagt 0.50. Bovendien is de gekleurde plattegrond ook afzonderlijk verkrijgbaar ad 0.10. Het ziet er keurig uit en is handig van formaat. ZATERDA Vergadering van di Voorzitter: de Burg Aanwezig alle leden De Gemeenteraad onder Voorzittersch Na opening der verj Ingekomen stokken. a. Verslagen over wering van schoolvi b. Verzoeken van den Necteriandschei en van de C-ommiss harenKarspei om d steiae regeling der secretarissen en ont vaarden. Bericht van de wegen, dat met inga de sioppiaats neenis met 3 wordt uitgeb: Voor kennisgeving d. Naar aanlediin{ ring tot het Dageiij te overwegen om aan C. v. d. Maas, b deelen Burgemeestei termen aanwezig ac neel zoo n toeslag ti noemden zijn half-t aan het werk wore den oorlog België ten laste dezer gei werk helpt, doch c nog vacantietoesiag meer dan een jaar i l'en slotte merken opdat het raadsbesi vaste personeel der De heer JNuyens v cantie-toeslag aan bedrag van 75. te schrikken. Wethouder Laan 1 alleen toeslag aan is dit bedrag nog zijn als de Raad nt De heer Hogenbirk regeling, laat de R iets op kan gevon regeling gehandhaa In deze geest spre hasselt. Wethouder Laan zi op gevonden is, doi met deze menschen Aldus wordt beslot e. Burgemeester ei dat er naar hunne om het salaris van een totaal inkomen als werkman en Uitvoerig werd hie De heer Schulz ve loon van 37.50 to De heer Noorman En de heer Nuyens heer Verdegaal gt aardig wat doet mocht hebben. Dat De heer Laan zou 1 laat. zooals ze is. Het voorstel-Schul met 9 tegen 6 sten f. Burgemeester e voor, om voor 2C de Noord- en Zuid schappij. De heer Kremer Mij. 500.bijdr; B. en W. voorstelh De heer Schulz kan het voorstel van d« Wethouder Van F men. Wethouder Laan i de O.W.-er te speli toch een voorstel I Het voorstel-Krem men aangenomen. g. Burgemeester voor, om als donati tot ondersteuning een jaarlijksche bij ging te schenken. Goedgekeurd. Nieuwe Wegennai Burgemeester en voor de administr leg zijnde wegen c ontvangen. Dientengevolge ne a. den weg, ver Schulpweg met de laan"; b. den weg ten Westerlaan, verbii na van Stolbergla c- den weg, verb dellaan en op d< tegenover de Toll

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 2