V.B.B. BRAND Binnenland Buitenland Raadsverslag HET NATUURLIJK EMSER=ZOUT HAARL. BEGRAFENIS VEREENIGING Nabetrachting IN GEVAL VAN ALLEEN OPBELLEN A. G. G. M. GIORGIS ZN. MOLENAERSTRAAT 20, TELEF. 13765 De ijsgang op onze rivieren heeft zich op gunstiger wijze ontwikkeld, dan gevreesd werd. De Genie werd einde der vorige week reeds teruggeroepen. De Rijn bij Lobith heeft zijn loop hervat. Het ijs op de andere rivieren minder sterk. Ook in 't buiten-I] te Amsterdam is het ijs gebroken en de Zwolsche en Kamper booten hebben den dienst hervat. Men hoopt, dat ook de booten uit het Noorden spoedig weer het normale ver keer over de Zuiderzee zullen onderhouden. De Amsterdamsche Gemeenteraad verwierp met 24 tegen 21 stemmen het veel omstreden ontwerp inzake den bouw van een Museumtheater op het IJsclubter- rein. Zelfs indien het ontwerp echter aangenomen zou zijn, gelooft men toch, dat de Kroon het vernietigd zou hebben, met het oog op de groote eraan verbonden uitgaven. B. en W. ontvingen n.l. kort tevoren een schrijven van Gedeputeerde Staten, waarin het Mu seumtheater wel niet met name werd genoemd, doch dat tóch twijfel deed rijzen, of de Kroon het Schouw- burgbesluit wel zou handhaven. H.M. de Koningin teekende dezer dagen de techni sche herziening van het Bezoldigingsbesluit voor bur gerlijke ambtenaren. De daarmee verband houdende betalingen vonden inmiddels reeds plaats. De vlucht die de ontwikkeling van telefonie en radio techniek hebben genomen, blijkt uit het feit, dat men tegenwoordig thuis, vanuit een makkelijke stoel, een redevoering kan afsteken in een vergaderzaal ergens in een uithoek van het land. Men kan daartoe gebruik maken van de telefoon. Men gebruikt het gewone toe stel daarvoor en wordt dan in verbinding- gebracht langs de locale en interlocale lijnen met een in de zaal opgestelden luidspreker. De kosten zijn als voor een gewoon gesprek, vermeerderd met de van Rijkswege te treffen technische voorzieningen. Te Amsterdam ontstond brand in de lading van het onlangs uit West-Indië aangekomen schip van de K.N.S.M., de Venezuela. Het vuur zat voornamelijk in het voorschip, ruim III, dat dan ook door het in groote hoeveelheid aangerukte brandweermateriaal onder water gezet werd. Pas na zeer veel moeite slaagde men er in de brand te beteugelen. Nabij het dorp Opijnen, aan de Waal, vond een on geluk plaats, doordat vier personen, die op een krib naar het werk van een ijsbreker stonden te kijken, plotseling door een groote schots in het water werden geduwd en onder het ijs gedrukt. Alle vier werden gedood. Een vijfde persoon kon met moeite gered worden. H.M. de Koningin en Prinses Juliana hebben dezer dagen persoonlijk het schouwspel van het kruiend ijs op de rivieren gadegeslagen. Zij werden daarbij voor gelicht door Dr. Lely, hoofd-ingenieur van den Rijks waterstaat. - H.M. de Koningin-Moeder bracht een bezoek aan de tentoonstelling van Nederlandsche kunst te Londen inmiddels reeds beëindigd— in Burlington House. De Engelsche bladen schrijven zeer vriendelijk over haar innemende persoonlijkheid en noemden haar de „liefste oude dame in Europa". De Daily Express schreef o.a.: Iedereen om haar heen glimlachte. Haar aanzien stond gelijk met glimlachen. Naar gemeld wordt, is men bezig pogingen aan te wenden om den eersten burgemeester van Londen, den „Lord Mayor" Sir John E. Kynaston Studd in den komenden zomer een bezoek te doen brengen aan Amsterdam. Hij zou daarbij vergezeld worden door zijn beide sherifs. De wereldberoemde pianist Paderewski bracht een bezoek aan ons land. In den Haag gaf hij een concert in het gebouw voor K. en W.. dat bijgewoond werd door de Koninklijke familie met groot gevolg. In Amsterdam had zijn optreden in het Concertgebouw plaats. Minister Kan legde te Jubbega (Friesland) den eersten steen voor het buurthuis, dat daar verrijzen zal. In dit soort buurthuizen wordt aan jonge menschen in allerlei nuttige kundigheden onderricht gegeven, ter wijl jonge moeders er de eerste eischen van hygiëne voor haar jonggeborenen leeren. Een belangwekkende en zeer geziene persoonlijkheid in het groot-winkelbedrijf te Amsterdam is heengegaan in de persoon van den heer Lion Gerzon, die, tezamen met zijn jongere broer Eduard in 1889 de firma Gerzon grondvestte. Lion Gerzon stond bekend als een zeer arbeidzaam, vooruitstrevend en buitengewoon be kwaam man. Engeland. Op de Londensche beurs houdt men zich reeds druk bezig met weddenschappen over den uitslag der algemeene verkiezingen. Volgens een dezer weddenschapstanden waren de cijfers als volgt: Con servatieven 270274, arbeiderspartij 259263, libe ralen 7983. In de afgeloopen weken zouden de voor spellingen inzake het aantal conservatieve zetels gedaald zijn en die voor de liberalen gestegen. Op het oogenblik zitten in het parlement 405 conserva tieven, 161 arbeiders en 43 liberalen. Waarschijnlijk wordt de verkiezing op 30 Mei gehouden. De mogelijkheid wordt overwogen van de noodzake lijkheid voor de regeling van een regentschap, indien de regeering bij de verkiezingen verslagen mocht worden. De Koning blijft evenwel goed vooruitgaan, zoodat de hoop gegrond is, dat hij binnen een maand zich weer met de staatszaken zal kunnen bezighouden. Dezer dagen was hij voor het eerst sedert 4 maan den (11 November, den wapenstilstandsdag) buiten. De tweede internationale conferentie der instellingen voor de wetenschappelijke bestudeering van de inter nationale betrekkingen vond alhier plaats, onder deel neming van de voornaamste landen van Europa en van Amerika. Frankrijk. De deskundigencommissie vereenigde zich met algemeene instemming met het plan voor de instelling van een internationale bank voor de finan ciering van de Duitsche schadeloosstelling. Men was eenparig van gevoelen, dat de bank niet uitsluitend een schadevergoedingsbureau zal zijn, maar een in stelling, die een meer uitgebreide internationale rol speelt. De regeering maakt thans, volgens velen, critieke dagen door. De eerste aanval, n.l. ter gelegenheid van de socialistische interpellatie inzake de sterfgevallen onder de bezettingstroepen in Duitschland tengevolge van nalatigheid van militaire chefs, werd evenwel afgeslagen. Men gelooft dat de z.g. financieele wet en die op de congregraties de regeering sterk zullen beproeven. De vertrouwenskwestie wordt erbij gesteld. Komen de wetten er door, dan zal dit met een kleine meerderheid zijn. Duitschland. Het departement van buitenlandsche zaken stond in de begrootingscommissie uit den Rijks dag aan ernstige critiek op het financieel beleid bloot. O.a. werd aanmerking gemaakt op het feit, dat vele Duitsche gezanten hooger gesalarieerd worden dan hun Engelsche collega's. Tengevolge van deze en an dere mededeelingen wordt, ondanks de protesten van de regeeringspartijen, op voorstel van het centrum besloten de post „bijslagen begrooting buitenland sche zaken" met 1 Yi millioen mark te verlagen. Diversen. De Belgische senaat keurde met alge meene stemmen het Kellogg-pact goed. „Stakende" studenten te Madrid veroorzaakten rel letjes, waarop de politie krachtig ingreep. Tegen de ordeverstoorders zijn strenge maatregelen genomen. De Volkenbondsraad nam, vóór hij uiteenging, het voorstel aan, betreffende financieelen steun aan aan gevallen staten bij het uitbreken van oorlog of bij dreigend oorlogsgevaar. De Volkenbondsvergadering zal zich in September uitvoerig met dit ontwerp bezig houden. De Beheersraad van het Internationaal Arbeidsbureau te Genève hield zich vruchteloos bezig met beraad slagingen over een eventueele herziening van de con ventie van Washington inzake den 8-urendag. De wijziging is nu voorloopig van de baan. De juridische commissie belast met de voorbereidende studie van het statuut van het Intern. Gerechtshof heeft zich bezig gehouden met het Amerikaansche voorstel tot toetreding van het Hof. Uit Mexico wordt gemeld, dat de strijd tegen de re bellen vrijwel beslecht is. De regeeringstroepen onder bevel van Calles hebben de opstandelingen verslagen. Verschillende opstandelingenaanvoerders hebben zich overgegeven. Openbare vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 14 Maart 1929 des n.m. 2 uur ten gemeentehuize Overveen. Aanwezig: alle leden. Voorzitter: de Burgemeester. Agenda: le. Opheffing en vestiging van servituten in ver band met Raadhuisbouw en verhuur Brouwers kolkje. 2e. Voorstel van het Raadslid, den heer Th. Born- water, tot het instellen van beroep bij de Kroon tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland, dd. 20 Februari 1929. Om voor onze lezers het volgend verslag leesbaar en vruchtdragend te maken, zetten wij hierna eenigszins uitvoerig uiteen, waarom het j.l. Donderdag ging: In Maart 1920 kocht de gemeente voor 40.000. van mevr. Bijleveld. eigenaresse en bewoonster van Belvédère, ruim 4000 M2. grond, de nu overbekende kuil te Overveen onder de voorwaarde, dat het ge kochte uitsluitend gebezigd zou mogen worden voor Raadhuisbouw met het front naar den weg en recht tegenover Belvédère. De buitenplaats Belvédère ging na het overlijden van Mevr. B. over aan den heer H. Smidt van Gelder. Toen de Raad besloot om het aanbod der Erven Van der Vliet te aanvaarden tot verkoop aan de Gemeente voor 2000.van een voor Raadhuisbouw geschikt terrein aan het begin van den Zeeweg, hebben tegen standers van dat besluit in den Raad met name de raadsleden Prinsenberg, Dorhout Mees en De Waal Malefijt zich tot Gedeputeerde Staten van Noordhol- Jand gewend met het verzoek hunne goedkeuring aan dat besluit te onthouden. Ged. Staten zijn op dat ver zoek ingegaan uit overweging, dat de grond tegen- pver Belvédère uitsluitend zou mogen worden ge bezigd voor Raadhuisbouw, en mitsdien zoolang dit servituut bestond de aan te koopen grond aan den Zeeweg zijne bestemming niet kón volgen. Het Gemeentebestuur had zich vooraf niet vergewist omtrent de mogelijkheid de kuil van het servituut te bevrijden. Later deed het dit wel en de heer 'Smidt van Gelder bleek gansch niet ongenegen om mede te werken; hij was bereid het servituut op te heffen onder voor waarde: a. dat in de kuil geen scholen of herbergen zouden komen; b. dat de gronden van het Kolkje publieke wandeling zouden blijven en aan de zijde van Belvédère niet zouden worden afgezand of be bouwd, c. dat hij den vijver van 't Kolkje met de boor den tot aan het raster zou mogen huren voor 1. per jaar, zullende hij hem 's winters voor ijsvermaak openstellen. B. en W. waren van oordeel, dat vorengemelde Voor waarden alleszins aannemelijk zijn om te komen tot opheffing van het servituut, omdat: a. het terrein, (de kuil) geen mindere dan de normale waarde zal hebben, als daarop geen onderwijsinrich ting of koffiehuis mag komen; b. het tóch niet in de bedoeling ligt om ooit de be- boschte duinhelling ten Westen en ten Zuiden van „Belvédère" te bebouwen of af te zanden; c. het kadastrale perceel Sectie B. no. 4529, voor zoover bedoeld, toch in elk geval bestemd zal zijn en blijven tot vrije wandeling voor het publiek; d. in den toestand ten opzichte van het natuurschoon geen verandering komt, of de Gemeente dan wel de eigenaar van „Belvédère" de beschikking heeft over het water, genaamd „het Brouwerskolkje". Het eerste punt der agenda was derhalve het oiitwerp besluit eener overeenkomst met den heer Smidt van Gelder, waarin met hem onder zijne voorwaarden tot opheffing van het servituut werd gekomen. Het tweede agendapunt uitgaande van het raadslid dr. Bornwater was een ontwerp besluit van den volgenden inhoud: De Raad der Gemeente Bloemendaal; Gelezen een besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland, dd. 20 Februari 1929, tot het onthou den van goedkeuring aan het besluit van den Raad der gemeente Bloemendaal van 4 October 1928 tot het aanvaarden tegen een prijs van niet hooger dan 2000.van een terrein, gelegen aan de Noordzijde van den Zeeweg; Overwegende, dat de gronden, waarop voormeld be sluit van Gedeputeerde Staten rust, deels feitelijk on juist zijn en overigens de daaruit gemaakte gevolgtrek kingen niet wettigen; Overwegende, dat voorts reeds thans zekerheid is verkregen, dat de eigenaar van het heerschend erf bereid is tot opheffing van het bestaande servituut mede te werken op voorwaarden, welke voor de Ge meente allerminst bezwarend zijn; Overwegende, dat het Besluit van Gedeputeerde Sta ten, waaraan aldus elke feitelijke grondslag ontvalt, pok overigens ten onrechte inbreuk maakt op de zelf standigheid der Gemeente; Besluit: tegen dit besluit van Gedeputeerde Staten van Noord holland beroep in te stellen bij de Kroon en de be handeling van dit beroep op te dragen aan den rechts kundigen raadsman der Gemeente Mr. F. J. D. Theyse te Bloemendaal, wien daartoe volledig machtiging wordt verleend. Wij gaan thans over tot de beraadslaging, welke van grooter bewogenheid is geweest dan wij in nuch tere zakelijke bewoordingen kunnen weergeven, maar waarvan de indruk van gepassioneerdheid en geringe verheffing degenen die ze meemaakten, nog lang zal .bijblijven. De heer Dorhout Mees opent het debat. Hij zal tegen stemmen, de voorwaarden van den heer Smidt van Gelder tot opheffing van het servituut, acht hij voor de gemeente veel te bezwaarlijk. Spr. wil het geheele punt 1 der agenda aanhouden. De heeren Schulz en Hogenbirk verzetten zich hier tegen, dit zou het paard achter den wagen spannen zijn. Het voorstel Dorhout Mees wordt verworpen met 8 tegen 7 stemmen. Dr. Bornwater krijgt thans het woord om het voorstel van B. en W. te verdedigen. Hij meent, dat opheffing van het servituut op de kuil alles voor en niets tegen heeft. Bij den aankoop van de Brouwerskolk is het de bedoeling van den Raad geweest, dien grond onbe bouwd te laten -in den tegenwoordigen toestand; is het daarom zoo ernstig er een servituut op te leggen, dat dit bestendigt? Spr. kan zich niet voorstellen, dat er één raadslid is, die deze voorwaarden niet zou aanvaarden. Hij zou gaarne zien, dat de Raad de voorwaarden aanvaardde onder dankbetuiging aan den heer Smidt van Gelder voor de coulance, waarmede hij de gemeente behan deld heeft. De heer De Waal Malefijt stelt zich vierkant tegen over de argumenten van dr. Bornwater. Hij herinnert er aan, dat er nog altijd een voorstel van den heer Gérard van der Vliet c.s. (van Vaart en Duin) is om den Korte Zijlweg te helpen verbreeden, en hem een servituut te geven op het Kolkje. De Voorzitter komt daartegen op, dat heeft hier niets mee te maken. De heer Schulz sluit zich aan bij de hulde door dr. Bornwater aan den heer Smidt van Gelder gebracht. Z.i. vergeet de heer Dorhout Mees, dat na aanneming van het voorstel van B. en W. de gemeente een waar devol bezit krijgt in de servituut-vrije kuil. Wethouder Laan zegt, dat voor hem de opmerking van den heer De Waal Malefijt over de verbreeding van den Korte Zijlweg van veel belang is; laten wij die zaak eerst nog eens onderzoeken. Wethouder Van Nederhasselt pleit voor aanhouding. De heer Noorman is er tegen. De heer Luden vat vuur. Hij begint er zijn genoegen over uit te spreken, dat men de coulance van den heer Smidt van Gelder prees. De idee om nu weer de zaak van den Korte Zijlweg op te halen, doet er aan denken, of de tegenstanders met een listigheidje de termijn van beroep tegen het besluit van Ged. Staten willen laten verloopen. Wil men dat, laat men daarmee dan liever eerlijk voor den dag komen! Verder zou 't zeker on fatsoenlijk zijn nu te trachten de heeren Gérard van der Vliet en Smidt van Gelder tegen elkaar uit te spelen. De heer Prinsenberg wijst met verontwaardiging de snoode onderstelling, door den heer Luden geopperd, van de hand. De heer Schulz verwijt den heer De Waal Malefijt, dat hij nu met het argument Korte Zijlweg aankomt; was dit ernst, dan had het zeker op zijn weg gelegen zijnen mederaadsleden hierover een nota (aanteeke- ningen, niet een „rekening". Red.) te sturen. Nu vat ook de heer Laan vuur. Men verwijt de min- SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. HAARLEM TEL. 13310 IS ALLEEN VERKRIJGBAAR IN VIERKANTE GLAZEN FLACONS. PRIJS PER FLACON f 1.20 V v V® DIRECTEUR: H. VAN MOURIK KOSTER NOORDERKERK - '3M ROUW- EN VOLGAUTO'S. HÉT ADRES VOOR CREMATIES derheid (Dorhout Mees, De Waal Malefijt, de 4 r.k. en hijzelf) de zaak te saboteeren; hij verwijt de meer derheid het besluit met geweld te willen doordrijven. Kort en goed, hij stelt voor (wat n.b. de heer Dorhout Mees al had gedaan, en zonder succes) de voordracht van B. en W. op dit punt aan te houden. Ook dit voorstel wordt met 8 tegen 7 stemmen (bovengenoem de minderheid) verworpen. De voordracht alsnu in stemming gebracht, wordt met dezelfde stemmenverhouding en -verdeeling aan genomen. Lr wordt even gepauzeerd. De voorzitter zegt tegen den Raad: laat ons even theedrinken; en tegen publiek pers: gaat u nu even weg. Daarna komt aan de orde punt II der agenda: het in beroep gaan bij de Kroon van het besluit van Gede puteerde Staten (voorstel Bornwater): Dr. Bornwater verklaart, dat, waar Gedeputeerde Sta ten met hun uitspraak onze gemeente blijkbaar onder curateele hebben willen stellen, er zelfs voor de tegen standers van den Raadhuisbouw geen reden kan zijn om het hooger beroep niet te willen. De heer Hogenbirk onderstreept deze woorden. De heer Prinsenberg verklaart te zijner tijd wel be reid te zullen zijn tot een compromis, doch nu van hem te verlangen dat hij voor het hooger beroep stemt is wat erg onlogisch. De Voorzitter (irenisch-ironisch)als u de eenige tegenstemmer bent, hindert 't niet. Den heer Schulz is het standpunt van den heer Prin senberg begrijpelijk maar kan, om staking van de stemmen voorkomen, (de heer Luden zal zich van meestemmen onthouden), niet ook een van de tegen standers zich van stemmen onthouden? Ook de Voorzitter doet een beroep op de minderheid. Het recht van de gemeente om zelf over eigen zaken te beslissen, wordt te kort gedaan als we niet in beroep gaan; zij zou zich tot de risée maken van het land. De heer Luden zegt, dat hij. feitelijk bij den verkoop van het terrein geen enkel belang heeft, maar om ook allen verkeerden schijn uit te sluiten, zal hij niet mee stemmen. De heer Kremer wijst er op, dat de gemeente om grond .altijd bij de Erven Van der Vliet terecht moet komen; tegenover de vlotte manier van handelen dier familie, waarvan één lid in ons midden is, is het z.i. zeer onfatsoenlijk met het aanbod van dien grond zoo te sollen als hier geschiedt; de Raad heeft volgens hem een bizonder slecht en benepen inzicht om een en ander zoo weinig te appreciëeren. De heer Dorhout Mees mompelt iets, dat wij ter plaatse waar wij op dat oogenblik zaten, niet konden verstaan. De verdeeldheid blijkt nu ten top te stijgen. De ver gadering valt n.l. in twee stukken uiteen. De minder heid van 7 (zie boven) begeeft zich naar de Burge meesterskamer, de andere heeren blijven in de Raads zaal. De minderheid komt na eenigen tijd terug, ver hit en wel, maar zonder Weth. Laan. Aldus bestaat ze uit 6 man. De meerderheid, zonder de heer Luden, bestond nog steeds uit 7 man, die deels stoelvast alle verrassingen zaten af te wachten. Als de geschorste vergadering heropend en er gestemd wordt, blijkt het voorstel van dr. Bornwater met 7 tegen 6 stemmen te zijn aangenomen. De heer Kremer sprak een woord van hulde uit voor de wijze waarop de minderheid de gemeente uit een .moeilijkheid had gered, waarna de Voorzitter hulde .bracht aan de heeren Bornwater, Luden en Smidt van Gelder. De vergadering wordt hierna gesloten. Onze Gemeente is terzelfder tijd een zeer bevoorrechte en zeer ongelukkige. Bevoorrecht is ze, althans in het oog van degenen die haar van buiten gadeslaan vanwege het groot aantal welgestelden, die haar grondgebied bewonen. Diep ongelukkig is ze vanwege het bijna volledig gemis aan eigen innerlijk leven. De gemeente Bloemendaal is sa mengesteld uit de wijken en buurten (van Zuid naar Noord genomen): Vogelenzang, Naaldenveld, Aerden- hout-Bentveld, Oosterduin, de buitenplaatsen Elswoudt en Koningshof, het eigenlijke dorp Overveen, dan Kweekduin met als uitloopers oostwaarts de Juliana- buurt, westwaarts den Zeeweg, verder de ineenloo- pende parken, het Bloemendaalsche park en Duin en Daal met als wormvormig aanhangsel de Duinwijck- leg, het eigenlijke dorp 1 buurt, Kleverlaan, Kinliein hoet, het Overakkerparkji l^an, weer een arzond hotel Duinlust bij bantj Duinlust en het Rrov. Ges tLbenoorende woningbuu hoort er geografisch nog i lebied kan dit deel buit van Vogelenzang tot V< loopende verbindingsweg spaarzaam, op enkele p Derhalve buurten en t een en ander vormt met deheel. Velen dezer buur sen, gezinnen welker r uiterst weinig voor de gevoelen; de vrouwen winkelen in Haarlem. Ai of Londen. Het aantal g£ eigenlijk gezegde plaacs hier en daar sprake. Hei mendaal. Vroeger vrij s toen het dwaze trekken Houtvaart met het Ovei lem, Overveen tot eei lichaam terugbracht, is hopeloos in de war gest De ingezetenen onzer g Onderling landgenooten, maar nauwelijks dorpsge bestaan er, men heeft o maar op te slaan, doch «eregeld slecht bezocht, icens weer getroffen do aan eenheid van levensi bntwikkeling, één gezai breken. en enkele maal als het jgeheel op het spel staat happelijke kracht tot v groepen onzer ingezeten auwelijks is zulk geva alle groepen en groepji weer op hun kleine groe terug en de onsamenha in haar ouden toestand schen trekt de Zaanstr sterdam van allerlei kr< Onze Nederlandsche gei anderen ondergrond ui als één organisch gehe< tn kleinere bedrijven, gen en inrichtingen ve iet hoofd der gemeen esprit de corps, eenduid een eenduidige taak: antwikkeling van wat vreugdig en arbeidzaai lurgerd. Daarvan hier ste uit de samenstellin Raad. Kinderachtige heidsstreven, stiekeme gen, bangheid om met i: mee te werken, weinig flinke gestichtsmannen even der anderen nie het zich blindstaren o een pompje in eigen bi wurmen om zetelbehc verbonden is, al dez( aangezicht zoo nu en zien. Vijftien mannen verschillende touwen t bonden zijn aan verse onder het eene groc Bloemendaal behoorlijl welvarend en goed, Nederland ontbreekt. egoistische strevingen lende leiding in staat i de eenige goede en bevoorrechte Bloeme; weinigen alhier die i schappij hebben nac Abraham den moster bij eene grootsche ld verlicht, de verbeeldii zij glimlachen zelfs r doode illusie's, waarv maarde en uitgestrekt Zij hebben nog slecl tot hen die al kibbelei na dood; het is de we als gevleugeld woord daal annexeert wel zi Er is een klassieke verderven willen, ma! is gaat ook op voor c Blijft blind volharden bij uw fut-vol kibt traditie en kliek en die van uit het Ooste Haarlem, de aloude terode ende Aelbre bouwen van een eic maken zal, omdat g: hebt gekund en omd met de stoutmoedige De uitslagen der 2 luiden als volgt: V. V. A.—D. ZandvoortBa; VeloxSpartaa B. F. C.—H. V. Bloemendaal- 1 Programma voor Zc Baarn—V.V.A. HaarlemBloei H.V.C.B.F.C. ZandvoortDJ SpartaanVelo D.E.C. deed, v wacht kan worden

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 2