EFFECTEN - COUPONS VACANTIE-SEIZOEN KOFFER-KLUIS ALGE M. NIEUWS en ADVERTENTIEBLAD VooRKENNEMECLAND en HAARLEM EXPLT"%n ADM INT^DR U KKER V T. Tl MMER DE 0ENE5TETWEG.23, BLOEMEND N.YHETMIDDEN BIJKANTOOR BLOEMENDAAL Aan onze Lezers MONTA- Onbelangrijke arbeid Plaatselijk Nieuws HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING DRUKKERIJ TIMMER - TELEF. 22003 VRAAGT VOOR U OP REIS GAAT L. FABER Zn., KL. HOUTSTRAAT 10 Telefoon 12896 Opgericht 1898 PLAATSING VAN ALLE ADVERTENTIES in elk gewenscht blad Hf* zonder prijsverhooging [lil HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING N.V. BLOEMENDAALSCHEWEG No. 147 ZATERDAG 29 JUNI 1929 23c JAARGANG No. 26 H ETH) LOEHükJDAAJLSeWs rn^l*lEEKBLAD TELEF. 22003 GIRO 30785 Abonnementsprijs 3.50 per jaar, 1.75 per halfjaar bij vooruit betaling vóór 1 Jan. of 1 Juli. Na dien datum verhooging van 0.15 incassokosten. Voor Indië en het Buitenland met verhooging der porto. Losse nummers 0.10. Abonnementen kunnen met elk nummer ingaan. I Advertentiën: 18 cent per regel, bij contract belangrijke korting. Kleintjes: Vraag- en Aanbod, Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, van 1 tot 5 regels 60 cent, elke regel meer 12 cent uitsluitend bij vooruitbetaling. Boven, onder of naast den tekst dubbel tarief. BIJKANTOOR: BLOEMENDAAL, BLOEMENDAALSCHEWEG 147 Ons blad zal de volgende week een gedaante verwisseling ondergaan. De heer Timmer, die gedu rende de laatste jaren voor ons met groote zorg en met opoffering van veel tijd en moeite de exploitatie voerde, geeft deze over aan de N.V. Drukkerij v.h. de Erven Loosjes. Bij dien overgang brengen wij den heer Timmer gaarne openlijk dank voor hetgeen hij voor ons blad heeft verricht. In de jaren, dat wij met hem samenwerkten hebben wij behalve zijn geduld en zijn bereidwilligheid ten onzen opzichte, zijn onverdroten cn nauwkeurig werken in het algemeen van nabij kunnen gadeslaan. En wij wenschen hem van harte gaarne toe,' een steeds toenemende bloei van zijn be drijf. Het is ons een behoefte naast hem ook zijn hup- schen chef, de zetters en drukkers en verder personeel te bedanken voor hun, ons blad betreffend, werk. Niet altijd kwam al onze copie op tijd; niet altijd was zij gemakkelijk leesbaar; toch liet de einduitvoering van liet werk in den regel niets te wenschen over. Voorts richten wij van hieruit een woord van dank tot die medewerkers, wier rubrieken wijziging onder gaan, vervallen of door andere worden vervangen. Ons blad zal in het vervolg door de goede zorgen van onzen trouwen postdienst huis aan huis worden besteld in alle wijken van Bloemendaal, van af Velsen tot aan Heemstede en Noord wij kerhout, opdat het nog meer dan tot dusver beantwoorde aan zijn doel: te zijn het overal gaarne gezien orgaan voor allen, die in den bloei onzer zoo bevoorrechte en aantrekkelijke ge meente belangstellen. De Redactie. Ook mijnerzijds den heer Timmer en den zijnen een woord van hartelijke dank voor de vriendschap en medewerking gedurende jaren van hen ondervonden. De plaatselijke verslaggever. AAN ALLEN. Aan het adres van den heer T. Timmer, De Gene- stetweg 23, Bloemendaal kunnen alle voor de Redactie bestemde stukken bezorgd blijven. Ook aan den Duin- wijekweg 3 of Ged. Oude Gracht 63, Haarlem. Alle stukken voor de Administratie aan de Drukkerij v.h. Erven Loosjes, Gedempte Oude Gracht 88, Haarlem. (Nadruk verboden) Zeldzaam zijn in onze samenleving de menschen, c!ie een arbeid verrichten, welke overeenkomt met hun begaafdheid en neiging. Voor de meesten onzer is het werk broodwinning, verricht zonder belangstelling en louter om het loon. Maar ook de bevoorrechten, die zich aan de levenstaak mogen wijden, waarvoor zij geschapen zijn, klagen op hun tijd over den sleur en de eentonigheid van hun werk. Zelfs voor den kunste naar, den onderzoeker, den organisator komen er oogenblikken, waarop zijn arbeid hem onbelangrijk schijnt. „Waarvoor doe ik het eigenlijk?", is de noodlottige vraag, welke den ontmoedigde in het oor klinkt. „Wat heeft het voor nut, wat heeft het voor zin?" Als deze vraag klinkt, is 't maar gelukkig, dat de drijfriem van den arbeid geen tijd laat tot nadenken; dat wij meemoeten in den onophoudelijken cirkelgang, waarin ons werktuiglijk onze taak wordt gewezen. Wij zeulen, wij draaien weer voort. Is er eigenlijk wel verschil tusschen belangrijken en onbelangrijken arbeid? Het zou wreed zijn jegens de slachtoffers van de geestelooze handgreep, hun ar beid, wat het wezen betreft, op één lijn te stellen met het scheppend werk van den zelfstandig zijn afwisse lende taak verrichtenden mensch. Al zijn er wellicht, voor wie het machinale een uitkomst is, wijl dit strookt met de behoeften van hunnen geest, in 't algemeen valt niet te ontkennen, dat de bloot werktuiglijke manipulatie de menschenwaarde te kort doet en dat slechts een aanvulling met anderen arbeid of liefheb berij het leven van den slaaf der machine tot een vol ledig mensch-zijn kan maken. Maar tenslotte zit er in eiken arbeid een werktuig lijk bestanddeel. Een geneesheer, die onafgebroken patiënten behandelt, wier klachten en kwalen voor hem niets nieuws zijn; een leeraar, die onophoudelijk hetzelfde vak aan de elkaar opvolgende lichtingen van scholieren onderwijst; een dagbladredacteur, die dag-in dag-uit berichten van hetzelfde slag verzamelt en een corrector, die de ééne drukproef na de andere verbetert; men benijdt hen om hun „geestelijk werk", maar ligt het niet voor de hand, dat zij hun eentonige bezigheid ook wel eens als on belangrijk vervloeken? Zelfs een kunstenaar, die voor de vijftigste maal hetzelfde concert geeft of de drie- honderste voorstelling van een tooneelstuk mede ver toont, ontkomt niet aan den tegenzin tegen het zich herhalend bedrijf. Buitenstanders wanen, dat dit alles uit geestdrift geschiedt en zien op tot die menschen, wier werk de bekoring van het belangrijke heeft. Hoe zouden zij bij nadere kennismaking vaak worden ontgoocheld door een nuchtere of bittere opmerking van de be trokkenen over hun zoo benijde taak! Zelfs blijkt uit de levensberichten van beroemde schrijvers en dichters, dat dezen niet altijd louter bij in geving de pen grepen, maar dat hun arbeid vaak even plichtmatig en berekenend gaat als die van een sloot graver. Het is geen uitzondering, dat een schrijver geeuwt over de schitterendste bladzijden van zijn roman of dat een redenaar met een landerig gezicht ploetert over de geestdriftigste passage van zijn toespraak. Zelf vindt menigeen zijn eigen arbeid lang zoo be langrijk niet als degenen, die er de vruchten van plukken. Inderdaad is dan ook het afvijlen van een spijker tenslotte een even belangrijke daad als het ontwerpen van een nieuw drama. Het ééne is in het verband der dingen even noodzakelijk als het andere. Wanneer het besef omtrent de beteekenis der taak den mensch tot zijn werk moet bezielen, kan het wieden van een tuintje soms meer bezieling schenken dan een milli- oenen-transactie op de beurs. De belangrijkheid van het werk ligt niet zoozeer in het werk zelf ais in de waardeering van hem, die het uitvoert. Men kan allen arbeid belangrijk maken. Een advocaat of een arts kan .onverschillig staan tegen over de geestdoodende reeks van gevallen, maar hij kan ook elk geval als een belangrijk probleem leeren beschouwen. Eerst als hij die kunst verstaat, wordt zijn arbeid een vreugde. Zuchten wij onder de onbelangrijkheid van ons werk? Het is nu eenmaal óns werk, zooals ons huis ons huis is en onze kinderen onze kinderen zijn. In de oogen der menschen is 't een doodgewoon huis en zijn 't doodgewone kinderen. Maar voor ons is het: hét huis, en zijn het: dè kinderen. Er bestaat niets belangrijkers op de wereld. Zoo moet ook ons werk hét werk worden. Wij kunnen er dezelfde liefde in leggen en dezelfde be teekenis aan toeschrijven als aan ons huis en ons kroost. H. G. CANNEGIETER Domme jongens. Vandalen hebben de verkie zingsborden, staande bij den Vijverweg met krijt, pot lood, ja zelfs met teer vol gekrast. De zinnelooze zinnen die er op gekrabbeld zijn, zijn fnuikend voor eenige partijen. De daders zijn natuurlijk onbekend. Verstan dig denkende lieden, doen zooiets niet. Muziek in 't Bosch. Vrijdagavond heeft het 4de concert plaats gehad in de Gem. muziektent in het Bosch. Ditmaal liet het muziekkorps „Wilhelmina" uit Santpoort zich hooren. Het korps voerde onder leiding van den heer P. Wit een goed gekozen pro gramma uit waaraan een ieder wat had. Het was de eerste keer bij een gegeven openlucht concert dat het weer schappelijk was, zoodat de belangstelling nogal groot was te noemen. De blazers vertolkten ieder nummer naar behooren zoodat er veel werd genoten. Chake hands. Op de jaarvergadering van aan deelhouders der N.V. Hogenbirk Zoon's Staalin dustrie te HaarlemBloemendaal, bleek, dat de omzet dit jaar veel hooger was dan het vorige. Naar aan leiding hiervan werd besloten na op breede basis ge dane afschrijvingen en reserveering een dividend uit te keeren van 4 pCt. De heer E. J. Langelaan, com missaris der N.V., aan de beurt van aftreden, werd herkozen. Een verfraaiing. Op Belvédère te Overveen zal nog een dubbele villa gebouwd worden. Aan den heer Schelvis, aannemer te Beverwijk, is door den eigenaar van Belvédère, den heer Joh. Smidt van Gelder het werk opgedragen. 31 Augustus. Op een vergadering van de Ver- eeniging Koninginnedag werd bekend gemaakt dat dit jaar voor de laatste keer de heeren A. E. Beekman, J. Dankbaar en A. Boskamp de feestcommissie voor de Koninginnefeesten zullen vormen. Als hun reden geldt dat het organiseeren van feesten voor den laat- sten Augustus te veel tijd in beslag neemt en de ge wone bezigheden der leden te veel daaronder lijden. De heeren P. A. Kok, J. Jongepier en D. Kuiper zijn nu tot leden van het feestcomité benoemd. Voorts werd besloten het koopen van een feestprogramma tegen den prijs van 10 ets. wederom verplicht te stellen. Klachten waren het vorige jaar ingekomen, dat personen die hun bijdrage voor het Koninginnefeest hadden ge geven toch nog een programma moesten koopen, het geen een groote onbillijkheid werd genoemd. De feest commissie deelt hierop mede, dat een ieder een pro gramma MOET koopen, omdat men niet wil dat per sonen uit andere plaatsen het feest kosteloos bijwonen. Het was nu eenmaal niet doenlijk om uit te maken welke personen uit Bloemendaal kwamen en welke niet. Daarom moest ieder 10 ets. betalen. (Bloemen dalers hadden o.i. op eenvoudige wijze kosteloos het terrein kunnen betreden als de commissie aan ieder ingezetene een legitimatie-kaart gezonden had. Red.) Het voornemen is het feest wederom op het weiland achter Hotel Zomerzorg te houden. De ingezetenen zullen weder 'n steentje moeten bijdragen tot het wel slagen van het feest, daarvoor zullen weder lijsten rondgaan. Voor de kinderen vooral is het altijd een prettige dag en avond: ouders geeft dus wat U missen kunt. Beter opletten, heeren. Een Brockwaybus, komen de uit de richting Haarlem, reed, doordat de bestuurder de bocht te groot nam, op den hoek Bloemendaalsche- weg__Korte Kleverlaan een wielrijder aan, waardoor deze kwam te vallen en waarbij hij zich zoodanig verwondde, dat hij zich onder geneeskundige behan deling stellen moest. Meermalen hebben we gezien dat door bestuurders van Brockway-bussen de bocht Korte KleverlaanBloemendaalscheweg veel te groot genomen wordt. Dat niet meer ongelukken hierdoor veroorzaakt worden, is wel een wonder. Het Bloemendaalsch Weekblad op een kruispunt. (Een caricatuur van onzen Redacteur. Bijdrage van een abonnee). V5o ^"-OMETER JK work ook K HSp'T /yyy 1*7V/ HAR.T Kie RErO LEVER. KuC, HER5EN5 Hij had zeker 'n meisje. Een damesfiets, staande aan het hek van de St. Aloyssiusschool, is door een onbekend gebleven persoon medegenomen. Een meisjesleerling zag het, maar maakte er zich niet dik over, omdat ze dacht dat de fiets, die aan de juffrouw behoorde in wier klas zij zat, door den fietsenmaker gehaald werd. De fietsenmaker bleek evenwel een fietsenschaker te zijn. Van het gebeurde is aan de politie kennis gegeven. Niet erg christelijk. Verleden week Zaterdag overkwam den bij den heer heer Van Schooten te Overveen inwonende kellner een ongeluk, hij viel te Haarlem van zijn fiets, kneusde z'n voet en werd na eenigen tijd langs den weg gelegen te hebben binnen gebracht in de politiepost aan het Stationsplein; de Eerste hulp werd opgebeld en weldra verschenen een paar van die wakkere mannen, wier levensdoel mede is hun lotgenooten uit menschlievendheid te helpen. Een auto werd gerequireerd en de kellner zou naar huis worden gebracht. Doch wie daar op vlaste, had buiten den waard Van Schooten gerekend; heel uit de hoogte van zijn perceel riep hij naar beneden, waar zich reeds 5 politiemannen met het geval bemoeide, dat hij zijn huisgenoot niet binnen liet, dat hij te laat v/as thuis gekomen en dat hij hem den volgenden mor gen zou ontslaan. In overleg met Haarlem werd de kellner naar de Maria-Stichting vervoerd, waar men hem niet uit de hoogte behandelde, maar liefderijk opnam. Wij waren toevallig getuige van een en ander en hebben zelf de politie er bij gehaald. Groot was onze verontwaardiging, ja verontwaardiging, toen wij het onooglijke nachtverblijf der politie (nog wel aan ons Hoofdbureau) binnentraden. Het verhoudt zich als een middelmatige goed bureau-lokaal als de koestal van Van der Zon tot 'n stal van Bronsteê. Er is in onze gemeente voor de menschen nog veel, nog heel veel te doen. Concert aangeboden door het Gemeentebestuur en uit te voeren door het Chr. Fanfarecorps „Sursum", Directeur J. A. Meng, in de tent in het Bloemendaal- sche Bosch op Vrijdag 5 Juli 's avonds 8 uur. Programma: 1. Oranje-Nassau, Triomfmarsch Jos. Kessels 2. Secret de Sphinx, Ouverture Symphonique, G. Gadenne 3. Les Musu, Fantaisie Fern Andrieu 4. Henriëtte, Polka voor Piston V. Colint (door den heer H. Boelsma) 6. Victoria, Marsch W. F. Sprink Sr. 8. Brise du Soir, Valse Jos. Kessels 9. Euterpe, Fantaisie-Ballet A. L. Doyer Nog even kijken, jongens! Wie de tusschen Zand- voort en het Bloemendaalsche strand aangespoelde doode dolfijn nog wil zien moet zich n beetje haasten; dit 3 M. lange zee-zoogdier is vooral interessant om zijn gebit. Men zal hem spoedig moeten onderspitten. Tippelaars. Dinsdagavond waren eenige snel wandelaars in ons dorp, die deze sport onder groote belangstelling demonstreerden.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 1