RAADSVERSLAG. PREDIKBEURTEN. Vergadering van Donderdag 12 September. Na gedurende de maand Augustus niet te hebben vergaderd, kwam de Raad Donderdag middag weder bijeen. Voorzitter is de burge meester, Jhr. Bas Backer. Afwezig is het lid Hogenbirk en verder is er eene vacature. Onder de Ingekomen stukken is de'mededeeling van den heer N. Nuyens, dat hij wegens woonplaatsverandering heeft opge houden lid van den gemeenteraad te zijn. In den brief, waarin de heer Nuyens deze mededeeling had gedaan, was door hem gezegd: „Ik stel er prijs op te verklaren, dat de jaren, als raadslid in uw midden doorgebracht, in mijn verder leven in aangename herinnering zullen blijven." Hij had den aan den Raad gerichten brief be sloten met de beste wenschen voor den bloei dei- gemeente in het algemeen en voor alle leden van den Raad in het bijzonder. De voorzitter brengt hulde aan den heer Nuyens, die steeds de zaken zakelijk en op een nette manier behandelde en die, aldus spr., mede om zijn onverstoorbaar humeur, bij een ieder in aangename herinnering zal blijven. (Ap plaus). Op een adres van den heer Flemming, inzake een eventueele verbreeding van den Bloemen- daalscheweg aan de Westzijde, zal nader worden teruggekomen. Verder zijn nog eenige stukken bij den Raad ingekomen, die B. en W. voorstellen voor ken nisgeving aan te nemen, en wel onder meer de volgende 1. Verzoek van het bestuur der Vereeniging voor Wettelijke Dierenbescherming, om in de Bouwverordening bepalingen op te nemen om trent de voor veestallen te stellen eischen. 2. Schrijven van Mr. J. H. Schultz van Hae- gen over: het ontbreken van een voetpad langs de zuidzijde van den Zandvoorterweghet snelle rijden met automobielen, de wagens van den op haaldienst der reiniging; het stichten van ar beiderswoningen, enz. 3. Klacht van Ir. P. J. C. Brauns over den toestand der Westerlaan bij het kruispunt van de nieuw aangelegde wegen. 4. Verzoek der commissie uit enkele ge meenteraden van Noordholland, om eventueele voorstellen tot verhooging der salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger, overeen komstig de door Gedeputeerde Staten ontworpen regeling, niet aan te nemen. Volgens het door B. en W. voorgestelde wordt besloten. B. en W. stelden voor een verzoek der ge meentelijke stratenmakers om instelling eener loonklasse tusschen die van 32.per week en 38.— per week, te stellen in hun handen om prae-advies. Aldus wordt besloten. B. en W. verzoeken hun een crediet te verlee- nen van 5000.ter verbetering van den Vijver in Duin en Daal. Wordt verleend. Aangeboden wordt de Begrooting voor 1930, die gedrukt zal worden en aan de leden dan thuis gezonden wordt. Op verzoek wordt eervol ontslag verleend aan den heer Ch. F. de Roo van Alderwerelt als ambtenaar van den Burgerlijken stand. Be noemd wordt in zijne plaats als ambtenaar van den Burgerlijken stand MrDr. J. Wackie Ejjsten. De raadscommissiën. De raad diende nu over te gaan tot de be noeming van de vaste raadscommissiën. Vóórdat de benoeming van de leden der com- missiën plaats heeft, bepleit de heer K r e m e r de comm. voor de finantiën met één lid uit te breiden en'wel met den heer De Clercq, en de comm. voor publieke werken met twee leden en wel met de heeren Noorman en Cassee. In 't al gemeen meent spr., dat 't goed is dat een com missie nu en dan wordt veranderd, en dat, in dien in den raad technische leden zijn, deze in de commissiën dienen te worden benoemd. De heer Laan daarentegen vindt dat 't niet noodig is de commissiën te gaan uitbreiden en zeide dat 't niet gemakkelijk gaat een groote commissie bij elkaar te krijgen, alsmede dat, hoe grooter de commissie wordt, hoe moeilijker het is. Hoe grooter een commissie wordt, hoe stug ger de boel gaat werken, zegt spr. Een urgentie van een uitbreiding der commissiën ziet spr. niet in. De heer Van Neder hasselt sluit zich geheel bij den heer Laan aan. De heer De Cl e r c q is voor een uitbreiding van de commissie voor publieke werken, omdat 't publiek meermalen klaagt over de gestes van die commissie en bij openbare werken. Indien er een paar leden meer in de commissie komen, dan is 't publiek allicht meer tevreden. De heer Laan heeft nimmer van die klachten gehoord. Tenslotte is het voorstel van den heer Kremer, om de financieele commissie met één lid uit te breiden, aangenomen met 9 tegen 5 stemmen, en dat voor de commissie voor publieke werken met 2 leden uit te breiden aangenomen met 74 stemmen en 2 blanco. Volgt de benoeming der commissiën. Benoemd worden in de financieele commissie de heeren Luden, Dorhout Mees, Schulz en de Clercq (de laatste nieuw lid). Als aan de orde is de benoeming van de com missie voor publieke werken, deelen de heeren Prinsenberg en De Waal Malefijt mede, dat zij niet voor een herbenoeming in aanmerking wenschen te komen naar aanleiding van de opmerking van den heer De Clercq. De heer Laan zou dat zeer betreuren en dringt bij de heeren er op aan terug te komen op hun besluit. Beiden zijn van de comm. uit stekende leden en daar op hun plaats. De comm. was tegen een ieder steeds billijk, maar op een nakoming van de Bouwverordening diende zij te staan. Onderscheidene leden uiten zich in een zelfden geest. De heer De Clercq zegt, dat men zijn woorden niet verkeerd dient uit te leggen. Spr. heeft willen zeggen, dat 't aangenaam is indien de commissie met 2 leden wordt uitgebreid, „die óók de algemeene sympathie van de burgerij genieten." Bij de stemming worden als leden der comm. aangewezen de heeren Prinsenberg en De Waal Malefijt, ieder met 11 stemmen, en verder de heer Cassee met 7 stemmen. Twee stemmen zijn in blanco uitgebracht. De heer Noorman had 6 stemmen. Verder hadden 2 leden ieder nog 1 stem. De heer De Waal Malefijt neemt de benoeming in beraad, de heer Prinsenberg wenscht haar niet te aanvaarden. Bij een nieu we stemming voor twee leden der commissie worden de heeren Noorman en Hogenbirk aan gewezen. De heeren Cassee en Noorman aan vaarden de benoeming; de heer Hogenbirk is niet aanwezig. Dank wordt door den voor zitter gebracht aan den heer Prinsenberg. In de andere commissiën worden de aftreden de leden herkozen. Aan de orde is de voorloopige vaststelling der Gemeenterekening over 1928. Omtrent de gemeenterekening, het accoun tantsrapport en het verslag der financieele com missie vinden onze lezers elders in dit nummer uitvoerige bijzonderheden. De heer Schulz ondersteunt den wenk der fin. comm. ten aanzien van de reserveering aan gaande onderhoud van wegen. De heer Laan verdedigt 't antwoord van B. en W. en doet opmerken, dat de wegen zooals die nu worden gemaakt, geen onderhoud ver- eischen in tal van jaren. In dezen is onnoodig dat wordt gereserveerd. De gelden kan men beter gaan gebruiken voor 't maken van nieuwe wegen. De heer Luden vindt 't dan vreemd dat men onderhoudskosten van particulieren gaat vorde ren. Het staat wel in de verordening, maar laat men die dan gaan veranderen. De heer Schulz handhaaft zijn meening. Hij is van oordeel dat de heer Laan zich minder gelukkig uitdrukt. De heer Laan wil 't laten zooals het is en de verordening handhaven. De heer Luden zegt, dat uit de stukken is gebleken, dat op werken voor derden 60.000. is verdiend. De heer Laan: dat komt omdat de ambte naren zoo goedkoop werken. Het is maar een fictieve winst. Na deze opmerkingen 't blijkt dat de fi- nanciëele commissie zich bij de zaak neerlegt wordt de rekening voorloopig vastgesteld zoo als B. en W. hadden voorgesteld; dus zonder eenige verandering. Sportterrein aan Brederodeweg. Daarna wordt behandeld het voorstel van B. en W. ter zake van het verhuren van het terrein aan den Brederodeweg en de Zomerzorgerlaan. Het strekt met ingang van 1 Januari de over eenkomst tot huur en verhuur aan het bestuur der Bloemendaalsche hockeyclub te doen eindi gen en B. en W. te machtigen van 1 Januari 1930 af voor den tijd van één jaar te verhuren: het oostelijk gedeelte, gedurende de maan den Januari, Februari, Maart, April, October, November en December aan de Bloemendaalsche Hockeyclub „Bloemendaal" voor de som van 150.en gedurende de overige maanden aan de Vereeniging voor Jeugdwerk; I). het overige gedeelte gedurende heel het jaar aan de Vereeniging voor Jeugdwerk, die voor de sub a en b genoemde huur een bedrag van 100.aan de gemeente verschuldigd zal zijn; Verder om te bepalen, dat de verhuur van jaar tot jaar wordt verlengd, indien niet drie maanden voor den afloop van den huurtijd de huur door een der partijen schriftelijk is op gezegd Tegen dit voorstel heeft de Raad geen be zwaren. Het wordt aangenomen. Eveneens worden aangenomen de voorstellen van B. en W. terzake van Verbreeding van den Brederodeweg Uit de voorstellen blijkt, dat zoowel de Erven van der Vliet als Douarière Jhr. A. W. van dei- Wij ck Teding van Berkhout bereid zijn bevon den, mede te werken tot verbetering en verbree ding van den Brederodeweg, door het verkoopen aan de gemeente van het daarvoor benoodigde terrein. Voorgesteld wordt B. en W. te machtigen van de Erven Van der Vliet aan te koopen een strook grond ter grootte van ongeveer 1500 M2. tegen een prijs, te bepalen door te benoemen deskun digen en van Mevrouw Van der Wijck een strook grond ter grootte van ongeveer 100 M2., tegen een prijs van 3.per M2. Met de aanneming van deze voorstellen staat nu vast, dat aan den Brederodeweg voor het verkeer een beteren toestand komen kan. Het voorstel aangaande het aangaan van een transactie met de gemeente Haarlem terzake van de Bebouwing der terreinen nabij- den Watertoren. Wordt aangenomen. We herinneren eraan, dat in de Raadszitting van 24 Maart 1927 werd besloten tot aankoop van een terrein ten Oosten van den Watertoren tusschen Zeeweg en Tetterodeweg gelegen. Op dit terrein moest de gemeente (ingevolge vonnis der Haarlemsche rechtbank, uitgesproken naar aanleiding van de procedure tot onteigening van de voor - aanleg van den Zeeweg benoodigde gronden, een bouwverbod leggen en een servi tuut van onbebouwbaarheid vestigen). Door niet te betalen binnen den door de wet gestelden termijn is dit vonnis, voor zoover het de onteigening van een gedeelte van Haarlem's erfpachtsrecht betreft, vervallen, en zou het proces opnieuw aanhangig gemaakt moeten worden. Dit zou nóch in het belang van Bloe mendaal, noch in dat van Haarlem zijn. Om die reden hebben beider gemeentebesturen er de voorkeur aan gegeven deze zaak in der minne op te. lossen door een transactie aan te gaan, waardoor zoowel de ondergrond van den Zeeweg geheel Bloemendaal's eigendom wordt, alsook de bebouwbaarheid van het terrein nabij den Watertoren wordt geregeld. Vastgesteld wordt het uitbreidingsplan voor het terrein aan den Duinlustparkweg en den Brederodeweg. Naar aanleiding van een vraag van den heer Noorman deelde de heer Laan mede, dat met de bebouwing zeer spoedig kan worden begonnen. Om tegemoet te komen aan een wensch van Ged. Staten wordt een verandering aangebracht in de wijziging der Bouwverordening, zooals die was vastgesteld ter raadsvergadering van 16 Mei 1.1. De wijziging bedoelt te verhinderen, dat B. en W. genoodzaakt zouden zijn de zgn. bewoon baarverklaring voor een gebouw af te geven, ook al was, zonder hun goedvinden, dit gebouw tijdens den bouw van bestemming veranderd. De redactie hadden Ged. Staten niet duidelijk genoeg geacht. Ontheffing van het bepaalde bij de Drank wetverordening 1909 wordt verleend aan S. Zwaagman. Terzake van de aangevraagde ont heffingen van bepalingen der Bouwverordening wordt besloten conform het praeadvies van B. en W., behoudens, dat de aanvrage van Gebrs. Houtgraaf wordt aangehouden. Aan het einde dei- zitting komt nog aan de orde het voorstel van B. en W. terzake van het vaststellen eener ver ordening tegen de aardappelziekte, waarvan we reeds melding maakten. Het wordt aangenomen. Rondvraag. De heer Kremer informeert naar de be doeling met den „dierentuin". Voor een herten kamp is een veel te zwaar hek geplaatst. De heer Van Nederhasselt deelt mede, dat elders ook dergelijke hekken ge maakt worden. Het is de bedoeling, dat honden niet over het hek kunnen gaan. De heer Laan zegt, dat 't hek óók zoo zwaar is gemaakt, opdat 't publiek 't niet kan vernielen en opdat 't hek geen onderhouds kosten hebben zal De heer Bom water vindt 't gevaarlijk, dat 't Binnenpad aan beide zijden voor de fiet sers is opengesteld. Laat men 't van den kant van Bloemendaal af voor de fietsers gaan sluiten. Andere leden willen dat 't geheele fietsenver- keer wordt verboden op dat pad. Naar aanlei ding daarvan zegt de voorzitter, dat B. en W. met de wenschen van den Raad rekening- zullen houden. Naar aanleiding van een vraag van den heer Kremer zegt de heer Laan, dat een volgend jaar met de asfalteering van den Bloemendaal - schenweg zal begonnen worden, 't eerst van den Militairenweg tot aan het Raadhuis. De heer De Clercq informeert naar de resultaten met den B. A. D.. De heer Laan antwoord, dat in de maand Augustus de gemeente er 1800.bij moet be talen. Hoe 't verder gaan zal dient men nog af te wachten. In ieder geval 't is een offer waard dat er een goede verbinding tusschen 't N. en Z. deel der gemeente is. De heer Schulz acht, dat men op eenige uren den dienst allicht kan gaan inkrimpen en verlangt nadere gegevens. De heer L a a n wil eerst nog eens zien hoe 't gaat als de dienst eenmaal is „ingeburgerd". De heer Bornwater zou wenschen dat aan de eindpunten klokken kwamende heer Schulz verlang-t dat er staten komen aan gaande het vervoer. De voorzitter zegt dat B. en W. al 't geen is gesproken zullen gaan overwegen. De heer Cassee dringt er nogmaals op aan, dat er komt een behoorlijke toestand aan den spoorwegovergang bij de Kleverlaan. De Raadhuisbouw. De heer Noorman vraagt hoe 't nu gaat piet den Raadhuisbouw en de andere bouw plannen onder herinnering aan de artikelen in ons blad. De voorzitter zegt, dat als eenmaal de gronden van de Erven van der Vliet aan de gemeente zijn overgedragen de raad een besluit kan nemen waar 't Raadhuis komen moet. De heer Laan: Laat de raad maar eens een plaats aanwijzen voor een raadhuis, dat aller sympathie heeft. De heer Schulz zou wenschen, dat de raad eens bijeenkwam om over de zaak te spreken en tot een oplossing te komen, om dan aan B. en W. leiding te geven. De voorzitter: Laat de raad dan maar Donderdagavond 26 September bijeenkomen. De raad zal dan nader nagaan, of 't al dan niet een besloten zitting is. De heer Van Nederhasselt brengt nog dank voor 't geen de raad heeft gedaan voor de Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Daarna sluiting der zitting. VERVOLG PLAATSELIJK NIEUWS. WAT ER VERLOREN IS. Terug te bekomen bpJ. v. Altena, Stolberg- laan 7, Aerdenhout, een paar rolschaatsen; K. van 't Veer, Oranje Nassaulaan 7, Overveen, een vermoedelijk gouden armband; Pronk, Leid- schevaartweg 189, Vogelenzang, een portemon- naie; A. L. de Jonge, Slachthuisstraat 15rood, Haarlem, een rijwielbelastingmerk; K. Baan, Boschlaan 25, Bloemendaal, een gebrand zilve ren polshorloge; J. Kooiman, Kanaalstraat C. 115, IJmuiden, een fototoestel, waarop de naam Mevr. Theune; Bonarius, Kleverlaan 19, Bloe mendaal, een nummerplaat 3866; W. Blanke voort, Vijverweg 10, Bloemendaal, een rijwiel belastingmerk Woudsma, Plantsoenlaan 10, Bloemendaal, een klein grijs poesje; Van Leep Westerlaan 31, Aerdenhout, een schildpad; Hagen, Noordertuindorplaan 14, Haarlem, een' portemonnaieK. Gomper, Noorder Stations weg 8, Bloemendaal, een fantasiebroche; Klin kenberg, Bloemendaalscheweg 305, Overveen, een kinderportemonnaie met inhoud; J. C. Cas see, Bloemendaalscheweg 87, Bloemendaal, een padvindersportemonnaie met inhoudD. de Boer, Oranje Nassaulaan 63, Overveen, een poesje; D. Kenbeek, Boschlaan 10, Bloeme daal, een zilveren heerenhorloge met ketting G. v. d. Veldt, Dompvloedslaan 25, Overveen,' een slinger van een auto; Roes, Vijverweg 2 Bloemendaal, een kleine vulpenhouder; A. Dok ter, Zandvoorterweg 64, Aerdenhout, een rij wielbelastingmerk; L, Boorsma, Zandvoorte weg 29, Aerdenhout, een zwart lederen port monnaie met inhoud; E. Oskam, Hospeslaan 9 Haarlem, een bontje; K. Koopman, Noorder Stationsweg 18, Bloemendaal, een zilver» n broche en een belastingplaatje; J. Koper, Ei woutslaan 5, Overveen, 4 zilverbons; C. Alani Bloemendaalscheweg 251, Overveen, een pa - vindersmes; Van Ooijen, Lage Duin en Da; - scheweg 9a, Bloemendaal, een zilveren meda Ion met portrettenM, Boonacker, Distellaan Aerdenhout, een rijwielbelastingmerk; aan hrt bureau van politie te Overveen, een lorgnet, e; n riem, een sleutel, een rijwielbelastingmerk, e< >i dameshandschoen, aan den politiepost te A< - denhout, een kinderportemonnaieaan den p - litiepost Noordzeestrand, een ring met sleute een étui met foto's, een schop, een paar dan: handschoenen. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE GEMEENTE BLOEMENDAAL. Opgave van 6—12 September 1929. C. G. Cramer, Hartenlustlaan 28, Bloemend;; 1. Mr. A. L. M. van Berckel, Madelievenlaan 1 Aerdenhout. W. L. Steffers, Bentveldswtg 4a, Aerdenhout. F. J. J. Dootjes, Lage Di m en Daalscheweg 8, Bloemendaal. K. Damst; Julianalaan 150. Overveen. Wed. A. J. van Ooyen, geb. Nieuwaal, Or. Nassaulaan 54, Overveen. BLOEMENDAAL OPGAAF BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. M. MöllerPeters d.S. M. v;;a DaalenGoedhart d.M. Ch. Smitde Die z Ondertrouwd: W. de Boer en A. M. Hartoth. Getrouwd: P. J. D. Veldheer met A. M. F1 o- ren; F. J. A. van Riessen met Sj. Visser; O. G. Driessen met M. A. D. Reijners. Overleden: G. Hemsing 7 mnd. Zondag 15 September. NED. HERV. KERK te Bloemendaal Voorm. 10 uur: Ds. S. Berkelbach v. d. Sprenkel van Rotterdam. GEBOUW MARANATHA Jeugddienst voorm. 10 uur: de heer M. C. Fallenlin van Amsterdam. OVERVEEN Voorm. 10 uur: Ds. J. C. van Dijk. GEREF. KERK te Bloemendaal Voorm. 10 uur: Ds. Joh. C. Brussaard. Nam. 5 uur: dezelfde. DE VRIJE KATHOLIEKE KERK, Popellaan, Kinheimpark, Bloemendaal. Zondag 15 September. 10.30 v.m.Gezongen H. Mis en Huwelijks inzegening. Woensdag 18 September. 7.30 v.m.: Stille H. Mis. Zaterdag 21 September. 7.30 v.m.: Stille H. Mis GEREF. KERK te Santpoort. 9.45 v.m.: Ds. W. Breukelaar. 5.30 n.m. dezelfde. NED. HERV. EVANGELISATIE te Santpoort. Voorm. 10 uur: Geen dienst in het Evangeli satiegebouw. In de Ned. Herv. Kerk Ds. J.^- van Leeuwen, Em. predikant te Heemstede: Doopsbediening DE RAAD! Naar we vernemen en W. met algemeene voering van het Raa van de Erven van der legen aan den Zeew bouw van een nieuw prijs van niet hooger Nu de Kroon het gekeurd, was trouwen Jammer is echter, dat voorkomt terzake var is teleurstellend. Er zaak te komen. Gemak B. en W. reeds' nu de kunnen stellen een bes de te nemen voorben den Raadhuisbouw. Daarvoor had het dat nog aangaande de besluit met den verteg» Van der Vliet eenige gevoerd worden. Als beslissen wie opdracht werpen van een voor1" een prijsvraag moet een ontwerp van een tenminste een begin Nu de Kroon het goedgekeurd, moet er komen. Er wordt reec op een nieuw Raadhui CLUBWERK Van de N.V. Drukl Co. te Amsterdam geschriftje, geschreve Dieperink, waarin clubwerk. Lezing en allen, die zich reeds b of die dergelijken ar hand te nemen in Schrijfster zegt terec het volgende: „Ledigheid is des een alom bekend spi maar al te waar, juist de handen over elkaar bezig te houden, daar De leus die tegenw om met de kinderen ben de toekomst in Wanneer zij in hun bezig te houden, dan later leven. De bedoeli: te doen zien op welke van den handenarbeid De nadruk legt schr men van een club groo heeft. Ten eerste kweel van gemeenschapsleven best alleen kunnen ver: of een vlechtmatje, m schappelijk in een club het werk toch een and» kind alleen voor zich doel, dan bestaat er trisch en egoïstisch - het middelpunt, bes beste. Gezamenlijke het genoegen om iets eikaar doen de kind» netjes af te leveren. Wanneer het niet er elkaar te helpen en de Zij Ieeren voor elka voor anderen geven, het werk, dat zij in maakt hebben, tentoc toonstelling de prikkel één zal voor den ander Voorts geeft schrijf ken hoe te beginnen m sters moeten het als hebberij beschouwen, tropisch, maar uit standpunt moet het kunnen zij medehelpe wekken tot goede, rr doorleven, óók als de j< te deelen hoe de clubs en aan te geven welke kunnen gemaakt wore Het clubwerk is ind en een die goede vruc het maatschappelijk le zich aan anderen te ge gemeenschapszin, niet egoïstisch, maar socia Om die reden heeft het oogpunt om kin» verveling, hooge maat beziende van ethisch meer ter hand te w willen gaan doen, vin schriftje een goede 1 het geschriftje wordt Co. verzonden eei: kundige huisvlijtwerk uit kan men zien v laten maken en welk digd is. KAMER VAN I FABI De Kamer van Koop Haarlem en omstreke op Dinsdag- 17 Sept 2 uur, in het gebouv Haarlem. De agend L Notulen. 2. Inge deelingen. 4. Subsidie niale Koloniale Tentoi -• Vredes- en Volken! te s-Gravenhage. 5. V< naar het congres van

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1929 | | pagina 4