WILD Prima kwal. - Billijke prijzen H. fi. L 1. OlllOiS Zn. Toe Het BlosmsncSaalsch Weekblad» in literschreefflesschen 32 ct. DAMES BAAN 43, Damsskapsalon „Gallia". GEYLVOET, Doelstraat 37 - Haarlem - Telefoon 13538. Wed. P. Koomen Zoon Gierstraat 39, Haarlem. - Tel. 10153 Schoorsteenvegers Ridderstr. 18"Haarlem, Tel. 13310 De renteverg Rijkspostsp BURGERIJ, tuigd worden, dat ze een groot succes is ge weesT. Vermelden we nog, dat den lieer Beunder als blijk van erkenning van het vele werk, dat door hem is gedaan voor de tentoonstelling is aangeboden een gouden Eversharp. Tenslotte moge hier nog volgen de lijst der Bekroningen. A. Inzendingen binnen. 1. J. M, Barnhoorn, bloemwerk, verg.zilv. med. 2. W. Beunder, bloemwerk, kleine goud. med. 3. K. v. d. Belt, H. Elswoutsbcek, bloemwer ken en dahlia's, verg. zilv. med. 4. Gemeente Bloemendaai, groene sierplan ten en cactussen, lof v. d. jury. 5. H. Boegschoten, H. Kareol, bloeiende en niét-bloeiende planten, beker van de gem. Bloe mendaai. 6. H. v. Burhen, H. Lommeroord, bloeiende en niet-bloeiende planten, zilv. med. 7. S. W. de Clercq. kweekerij Olmenhorst, fruit, groote verg. zilv. med. 8. J. P. Clausing, H. Duinlust, groenten en fruit, verg zilv. med. 9. J. J. van Cruyningen, orchideeën, gouden medaille. 10. Chr. Duyn, dahlia's, verg. zilv. med. 11. J. Ende, H. Lindenheuvel, bloeiende kas planten, kleine gouden med. 12. Van Empelen en Van Dijk, gemengde groep kasplanten, zilv. beker van de Maat schappij. 13. H. F. Hardeman, H. Eyckengaerde, bloeiende en niet-bloeiende pl., kl. goud. med. 14. A. Jager, kweekerij Spaarnberg, afge sneden Mignon- en Pompondahlia's, zilv. med. 15. A. Koper, bloemwerk, gouden med. 16. G. de Kruyf, H. Prov. Ziekenhuis, ge mengde groep planten, zilv. med. 17. G. Kramer Jr., dahlia's, zilv. med. 18. IJ. G. Mulder, H. Hesselink, gemengde groep planten, kl. gouden med. 19. Joh. Mey, H. Wildhoef, gem. groep plan ten, ki. gouden med. 20. Th. Natteren, groenten, zilv. med. 21. J. Nijhof, H. Buitentwist, kasplanten, verg. zilv. med. 22. A. J. Mooren, H. Orchidophilia, Orchideeën kl. gouden med. 23. J. v. Schoonhoven, H. Oud-Zomerzorg, bl. en niet-'ol. planten, zilv. med. 24. B. P. Vader, H. Nagtegaal, bl. kasplanten, gouden med. 25. A. W. Volmer, H. Thijssen's Hof, wilde planten en besdragende takken, lof der jury. 26. J. Florisson. H. Wen Duyne, varens, zilv. med. 27. J. Wezenuar, H. Klein Hoeve, dahlia's, zilv. med. f. het bestuur der Vereeniging tot oprich ting eener Christelijke school te Aerdenhout voor bouw van een school aan den Van Lennep- weg en een dubbele villa aan de v. Vollenhoven- laan, omdat gebouwd zou worden aan een on- verharden weg een dubbele villa (terwijl er slechts een enkele gesticht mag worden) en de voorgeschreven zijdelingsche scheidingen resp, 20 Meter en 35 Meter bedragen, terwijl 10 M. verzocht wordt. VOORBEREIDENDE SCHOOL TE AERDEN HOUT? Van gemeentewege? Het bestuur der afdeeiing Haarlem van het Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap ver zocht in den Aerdenhout een gemeentelijke voorbereidende school te stichten. Het deelt mede, dat een verzoek aan B. en W. geen succes had. En verder zegt het o.m.: '„Zijn wij goed ingelicht, dan zal de bouw der nieuwe openbare school te Aerdenhout binnen afzienbaren tijd aanvangen en is de ingebruik neming c.a. 1 September 1931 te verwachten, Daar de bouwplannen dus nog niet in uitvoe ring zijn gekomen, is er zeer waarschijnlijk nog en mooie gelegenheid, om zoo mogelijk in de naaste omgeving van de te bouwen lagere school een gemeentelijke voorbereidende school te stichten. Niet alleen dat de behoefte aan de laatst genoemde school zeer groot is, maar men kan door een gezamenlijke aanbesteding de bouwkosten van zoodanig gebouw aanmerkelijk verlagen. Nu moge uit het opnieuw beginnen van „het schooltje" Van mej. Koenen op 9 September 1.1. o.i. niet afgeleid: worden, dat de moeilijkheden van het vorig cursusjaar geheel overwonnen zjjn. Uit een persbericht blijkt, dat genoemd „schooltje" voorloopig nog gevestigd blijft ten huize van prof. Swellengrebel. Zekerheid van vestiging is dus nog uitgeslo ten en waar 't voorbereidend onderwijs voor kinderen beneden de leerplichtige leeftijd zoo al leszins gewenscht is, mag o.i. de overheid niet langer lijdelijk toezien, wanneer particulieren ondanks hun ernstig pogen, niet kunnen slagen. Het bestuur der afdeeiing Haarlem van het Ned. Onderwijzers-genootschap hoopt, dat uw college deze tweede poging: de stichting van een gemeentelijke voorbereidende school te Aer denhout, wel zal willen steunen. ONZE GEMEENTEKYVEEK. Op de tentoonstelling „Alles wat groeit en bloeit" heeft de inzending uit de gemeente- kweek een bijzonder goed figuur gemaakt, het geen hier wel eens bijzonder mag aangestipt worden. Buiten de tent trokken de aandacht een paar zeldzaam groote musa's, een soort van bana- 28. VV. v. YViefferen, H. Sonnewende, bl. kas- nenplant en een sinaasappelboom met eetbare planten, kl. gouden med, B. Inzendingen van buiten. 1. J. A. Blom, dahlia's en cactussen, zilv, med. 2. B. J. Ducro, va3te planten en rotspartij, ve rg. zilv. med. 3. A. Kranenburg, Knolbegcnia's, zilv. med. 4. J. F. Kroone, groenblijvende pl., kl. gouden med. 5. Fa. A. Tabetnal en Zn., tuinbouwgeresd- schap, eervolle vermelding. 6. A. v. d. Werf f, vaste planten en ïöts- planten, gouden med. 7. C. Sipkes, kweekerij „Duinvoet en Teunis bloem", vijver met rots, zilv. med. WIJZIGING DER POLITIEVERORDENING. Het agendapunt der Raadszitting tot wijzi ging der Algemeene Politieverordening strekt tot nadere aanduiding wat onder de „kom der gemeente" wordt verstaan. Voorgesteld wordt te lezen in art. 1 der Verordening, het vol gende „Voor de toepassing van deze verordening wordt verstaan onder bebouwde kom: alle ge bouwen met aanhoorigheden, die, ais staande en gelegen in elkanders nabijheid, een groep van gebouwen vormen, alsmede de aldaar zich be vindende wegen, straten, pleinen en terreinen, waaraan die gebouwen staan, zullende het begin en net eindpunt van een of meer waar schuwingsborden van het door den Minister van Waterstaat vastgestelde mode op de door Burgemeester en Wethouders aan te geven plaatsen aan de wegen of straten, welke toe gang verleenen tot de bebouwde kommen ONTHEFFING BEPALINGEN DER BOUW VERORDENING. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bijstand voor Publieke Werken stellen B. en W. den Raad voor, ontheffing van artikel 7 der Bouwverordening. A. te verleenen aan: a. Jkvr. J. Schorer voor verbouw van per ceel Parkweg 5a; b. P. Verdegaal voor verbouw van perceel Vogelenzangscheweg 182; c. R. Hauptmann voor bouw eener garage aan den Mr. H. Enschedéweg; d. P. L. Kerkvliet voor verbouw van per ceel Heuvel weg 9; e. W. L. Cohen voor verbouw van perceel Heuvelweg 9b; f. J. Frensel Wegener voor bouw eener garage aan de Westerlaan; g. H. Kwak voor bouw eener garage aan de Distellaan; h. J. Verhagen voor bouw eener garage aan de Dahlialaan; i. Mevrouw M. Schaaper voor bouw eener villa aan den Van Lennepweg op Sectie C No". 1004; B. te weigeren aan: a. G. Kesting voor bouw van drie enkele of een enkele en een dubbele villa aan den Kweek- duinweg, daar de welstand van Kweekduin dan óf door den te geringen onderlingen afstand ÓC door het aaneen bouwen te loor zou gaan; b. de directie van den Rijksgebouwendienst voor verbouw van het postkantoor te Aerden hout, daar door dezen verbouw perceel Aerden- houtsduinweg no. 3 nagenoeg op de grens zou komen te staan, n.l. op ongeveer 0.80 Meter, terwijl die afstand moet bedragen 20 Meter; c. W. L. Cohen voor bouw eener garage met bovenwoning aan den Heuvelweg, daar het te stichten gebouw op 0.60 Meter van de grens zou worden geplaatst, terwijl de voorgeschreven maat ten minste 10 Meter is; d. P. D. Santilhano voor bouw eener garage bij perceel Bellamylaan 5, daar de aange vraagde plek ongewenscht is; e. J. M. Kakebeeke voor bouw eener garage aan den Schulpweg, om dezelfde reden als voor ;sub d feldt; sinaasappels. Veruer een bloeiende granaat appel, een plant, oorspronkelijk groeiende aan de Middellandsche Zee, die hier te lande maar zeldzaam bloeit, en een mimosaplant, vol met bloemen. In de tent zagen we een paar zeldzaam groote palmen, ingezonden door onze gemeente- kweek en verder onder meer een prachtige Indische vijg met bloem en vrucht en en fraaie schuifboom Uit alles bleek, dat op de gemeente- kweek onder leiding van den wethouder, den heer Van Nederhasselt, veel werk van het kweeken en van de cultuur wordt gemaakt. Het is met groot genoegen, dat we het staven! HET TOPECAWERK GEëINDIGD. Al de gaten en kuden in onze asphaltwegen zijn gestopt en weggemaakt. Eveneens zijn de plekken waar indertijd een electr. kabel is ge legd, gelijkgemaakt. Na dit karwei, dat op verschillende wegen plaats vindt, zal het to- pecamateriaal weder tot den volgenden zomer opgeborgen worden. PERSONALIA. Voor de Rijkstuinbouwschool te Boskoop (Hol- landsche afdeeiing) is bjj het gehouden toe latingsexamen voor bovengenoemde school, ge slaagd onze jeugdige plaatsgenoot, de heer Adr. Boer Jr. Tot onderwijzeres aan de „St. Leoschool" A. Zaandijkstraat 3 te Amsterdam, is benoemd mej. H. J. van Abeelen te Bloemendaai. DE MONTESSORISCHOOL. De Montessorischool aan den Vijverweg is ge reed gekomen en zal Zaterdagmiddag officieel geopend worden. Namens het bestuur van de Vereeniging De Bloemendaalsche Montessori-school verzoekt men ons mede te deelen, dat de officiëele ope ning der school op Zaterdag 20 Sept. a.s. alleen toegankelijk is Voor genoodigden. Gaarne wil men echter op een nader te bepalen datum de gelegenheid bieden, de school voor belangstel lenden te laten bezichtigen. DE GEHOUDEN ZOEKWEDSTRIJD. In de vermelding van den uitslag van den Zoekwedstrijd is verleden week een drukfout geslopen, die wij hierbij reciificeeren. Er stond: 2e prijs toegekend aan maison Lemz, dat moét zijn; het personeel van maison Leny, Kinheimweg 4, Bloemendaai. DE FLORALIA-WEDSTRIJD. In ons vorig nummer deelden we den uitslag mede van den Floraliawedstrijd. Zaterdag 1.1. werden in het Jeugdhuis door den heer W. Dankbaar aan de prijswinners en -win- sters de prijzen uitgereikt, waarbij ook een diploma werd ter hand gesteld. Aan alle jongens en meisjes die op den Jeugd- tuin hadden gewerkt of Floralia-plantjes hadden gekweekt, werd een feestavond bereid. De heer P. A. Kok had met een twintigtal kinderen eenige aardige dansjes ingestudeerd, terwijl eenige leerzame en grappige films den feestavond opvroolijkten. De groote zaal was ge heel gevuld. PRIJSVRAAG COMMISSIE MALARIA BESTRIJDING. Een plaatsgenoot bekroond. Op de. door de Commissie voor de Malaria bestrijding door de Bevolking in Noord-Holland uitgeschreven prijsvraag, is aan onze plaatsge noot de heer J. v. d. Borden, leeraar Teekenen en Boetseeren M. O., den 2den prijs a f 200.— toegekend, voor zijn bekroond ontwerp van een propagandaplaat voor deze vereeniging. De tentoonstelling der niet minder dan 60! in gekomen ontwerpen, is voor belangstellenden te bezichtigen van 11 tot 18 dezer in een der zalen van „Artis" te Amsterdam. OP VOOR DEN WERELDVREDE. Afdeeiing Jongeren Vredes Federatie. Men schrijft ons: Den 4en September is te Haarlem opgericht een plaatselijke afdeeiing der Jongeren Vredes Federatie, welke ten doel heeft een federatief verband te leggen en samenwerking te bevor deren tusschen de volgende jongerenorganisa ties: Jongeren Vredes Actie, Nederl. Bond van Abstinent Studeerenden, Vrijz. Chr. Jongeren Bond, Vrijz. Jongeren Kerk, Vrijz. Dem. Jon geren Organisatie, Doopsgez. Jongeren Bond, Doopsgez. Jongemannen Vereeniging en de Zusters van Menno. De leden dezer organisaties vereenigen zich om uitdrukking te geven aan hun ernstigen wil tot den vrede, zich gezamenlijk reken schap te geven van alles, wat met het vredes vraagstuk in verband staat en zich gereed te maken voor de verantwoordelijkheid, die zij in hun leven zullen dragen. De J. V. F. tracht dit doel te bereiken door het houden van lezingen en studieavonden. Nadere inlichtingen te bekomen bij: Pier Hoekstra, Bloemendaalsche weg 242, Overveen en J. Lebbing, Kleverlaan 198, Haarlem. HET LEESSEIZOEN VAN DE NUTS- BIBLIOTHEEK. Men meldt ons: De lange winteravonden zijn in aantocht en daarmede opent zich weer de gelegenheid om verpoozing te zoeken in het lezen van goede lectuur. De Nutsbibliotheek in de Lange Veerstraat 16 geeft daar ruimschoots gelegen heid toe. Meldden zich in het seizoen 1928'29 1403 personen aan, aan wie 23468 boeken werden uitgereikt, het seizoen 1929'30 bracht 1420 lezers aan, aan wie in totaal 24514 boeken ter lezing werden gegeven. Dezelfde cijfers bedroegen voor de kinder bibliotheek in beide seizoenen resp. 390 kinde ren met 6589 boeken, en 484 kinderen met 7785 boeken. Het bestuur van de bibliotheek is voor dit resultaat zeer erkentelijk, doch zou gaarne zien, dat het seizoen 1930'31 nog meer be langstelling bracht. Daarom heeft het zich beijverd wederom een aantal nieuw uitgekomen werken aan <le bibliotheek toe te voegen, waarvoor het sup plement op den catalogus reeds bij den druk-' ker is. De geringe kosten kunnen niemand af schrikken. Zij bedragen voor volwassenen 25 ets. per persoon, voor het geheele seizoen. Men ontvangt dan elke week een ander boek. Voor de kinderen z\jn deze kosten slechts 15 ets. De complete catalogus voor volwasse nen kost 30 ets. voor kinderen 15 ets. Losse supplementen 5 ets. Zie de advertentie in ons blad, waarin dagen en uren worden bekend gemaakt, waarop ge legenheid tot inschrijving van lezers worden gegeven. Men make van deze gelegenheid ruimschoots gebruik. VOOR HET JEUGDHUIS. Wie geeft een orgel? Ds. Van Dijk schrijft in „De Zondagbode": Toen het vorig jaar ons Jeugdhuis te Bloemen daai werd geopend was ik zoo brutaal om te vragen of iemand wellicht een piano „over" hSd om ons die af te staan. En ziet, een paar dagen daarna kwam er een telefoontje en werd mij een prachtig instrument aangeboden. Ziet, dan krijgt men de smaak van het bede len beet. En daarom herhaal ik mijn vraag, maar nu niet om een piano, maar om een orgel. Wij hebben nog geen orgel in onze groote zaal en zouden daar toch zoo héél graag een hebben. Heeft soms iemand zoo'n instrument, liefst wat krachtig, want het is een ruime zaal. Nietwaar: het kan toch zijn dat men het zelf zelden of nooit meer gebruikt en blij is er een goede bestemming voor te weten. Welnu, ik doe de menschen graag een dienst en daarom vertel ik hier wat inderdaad een beste bestemming zou wezen! Tot zoover deze oproeping. Gaarne brengen we haar óók ter kennis van onzen talrijken lezerskring. Toen er indertijd een piano werd gevraagd, had de oproeping in ons blad er voor succes! DE BADINRICHTING IN HET JEUGDHUIS. Aantal genomen douchebaden. Ons werd gevraagd hoe het staat met het aantal der genomen baden in de badinrichting in het Jeugdhuis. Naar aanleiding daarvan ver namen we bij informatie, dat van begin Januari van dit jaar tot 13 September zijn genomen 3860 douchebaden, waarvan 2532 abonnements kaarten. Het blijkt wel, dat het badhuis voldoet in een bestaande behoefte in onze gemeente. Het ziet er keurig uit en er wordt gezorgd, dat het water voldoet aan een bepaalde tempera tuur. Maar toch, het bezoek kon nog drukker zijn. Wij herinneren er nog eens aan, dat de bad inrichting is geopend voor dames op Donder dag van 3 uur n.m.8% uur n.m., op Vrijdag van 9 uur v.m.11% uur v.m., van 2 uur n.m. -4% uur n.m. en op Zaterdag van 4 uur n.m. 6 uur n.m. Voor heeren op Vrijdag 5 uur n.m.10 uur n.m. en op Zaterdag van 1 uur n.m.3 uur n.m. en van 7 uur n.m.10 uur n.m. KAMER VAN KOOPHANDEL. CURSUS WINKELPERSONEEL. I.j. het Zomerreces komt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken weder bijeen in openbare vergade ring op Dinsdag 23 dezer, des namiddags te half acht, in het gebouw der Kamer, Nassau- plein 6 te Haarlem. We vinden, behalve de in gekomen stukken en de mededeelingen, op de agenda onder meer de volgende punten vermeld. Concept-schrijven Bureau aan Kamer van Koophandel te Amersfoort inzake instelling Borgtochtenregister. Rapport Commissie Onderwijs over het ver loop der cursussen 19291930 en voorstel tot voortzetting. Voorstel afdeeiing Kleinbedrijf en Commissie Onderwijs, inzake cursus opleiding Winkel personeel. Voorstel afdeeiing Kleinbedrijf, inzake en quête incasseeren van kleine vorderingen. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. In een goed bezochte bijeenkomst van de af deeiing BloemendaaiVelsen van de Kon. Ned. Maatschappij „Tuinbouw- en Plantkunde", hield de oud-voorzitter dr. W. Poshumus Meyjes m hotel Vreeburg een causerie over Tessin, 't Italiaansch sprekend gedeelte van Zwitserland, ten Zuiden van de St. Gotthardt-groep gelegen. Er werd een aantal lichtbeelden vertoond, speciaal uit het kanton Tessin, tot het stroom gebied van de Tessino behoorend. Zonbeschenen meeroevers met lieflijke dorpen en welvarende steden, hooge, met sneeuw bekroonde berg reuzen, op den achtergrond schitterende sub tropische planten, bloemen en boomen, oude, pittoreske torentjes en geveltjes in bergdorpjes, enz., enz. En de heer Meyjes gaf daarbij een prettige, onderhoudende toelichting. GOED TEEKEN. Het politierapport vermeldt: „Deze week geen bijzonderheden". Wat dit zeggen wil? Het be- teekent, dat er in het tijdperk, dat is verloopen sinds de verschijning van ons vorig nummer, geen inbraken zijn gepieegd, dat er geen fietsen of rijwielplaatjes zjjn weggenomen, dat er geen aanrijdingen of ongelukken plaats hadden. Lezer denkt het u eens in. Dat beteekent, dat het een lust is te Bioemendoal te wonen. Be halve om het natuurschoon zijn er óók nog vele andere redenen om zich te Bloemendaai te vestigen. DAAR GING EEN BOOM Als or in den Raad eens sprake van is of er een boom moet worden geveld of dat men een boom zal laten staan, dan is er een heel debat over; dan is in den regel de conclusie: neen de boom blijft staan, we kunnen geen boom t5 Bloemendaai missen. Maar als het geweldig waait, dan wordt de boom neergeveld en nie mand kan er wat aan doen. Dat is de kracht van den wind. Op den Ael- bertsbergweg is dezer dagen een boom omge waaid. Binnen enkele oogenblikken had de wind den boom geveld. Het was een oude boom, die er al vele jaren had gestaan. Wat kwam aan den dag? Dit, dat de boom, die er oogenschijn- lijk nog zoo goed uitzag, van binnen geheel hol was, of met andere woorden, vermolmd. De levenskrachten waren reeds voor /en val danig 'aan het verminderen geweest. Zou het niet raadzaam zijn eens een onderzoek te laten in stellen naar den toestand der daar ter plaatse nog staande boomen' Het liep nu zonder ongelukken af, maar als de wind een boom neervelt, dan kan ook wel eens een ongeluk gebeuren! OM EN BIJ DEN KENNEMERWEG. Bij het begin van den weg, die den Kenne- merweg met het Duinlustpark verbindt, nabij Dennenheuvel, zijn groote veranderingen aan gebracht. Bovenbedoelde weg is voor de groot ste helft, geasphalteerd. Voor men den weg betreedt, ziet men een groot aengelegd plant soen, waarin thans gras staat, maar waar het volgende jaar zomer een groot aantal planten en bloemen zullen komen. In het plantsoen staat een drie-armige lantaarnpaal, die de om geving des avonds sterk verlicht. De Kennemer- weg met zijn mooie zijwegen ziet er thans keurig uit. HET HANDELSREGISTER. Aan het officiëele orgaan der Haarlemsche Kamer van Koophandel en Fabrieken ontleenen we de volgende wijzigingen in het Handels register voor wat aangaat de gemeente Bioe-, mendaal „De Bouwonderneming", Oranje Nassaulaan 94, Overveen. Kantoor der N.V. verplaatst naar Amsterdam, Nassaukade 22 huis. Firma C. P. Roeien en Zonen, Vogelenzangscheweg 282, Vo gelenzang, bloemb.kweskerij en -handel, enz. Kantoor verplaatst naar: Graaf Florislaan 28, Vogelenzang. FIETSRIJDERS OP HET FIETS P.AD! Zooals men weet, hebben we in onze gemeente tal van nieuwe fietspaaen gekregen. Dat het een rijwielpad is, dat is niet alléén te constateeren, maar ook te lezen. In het pad staat met duide lijke witte letters „Rijwielpad" geschreven. In onze gemeente schijnt men bevreesd te zijn, dat, nu de fietsrijders(sters) eigen fietspaden heb ben gekregen, zjj toch dit niet genoeg zullen vinden en de voetpaden ook in beslag zullen ne men. Op een groot aantal voetpaden is een granieten paal geplaatst met een ijzeren bord er aan, waarop vermeld staat, dat dit pad, dus het voetpad, verboden is voor wielrijders. Als men nu nog niet weet, waar men loopen en rijden moet, dan DE TOCHT VAN DE ARIEL MOTORCLUB. Zondagimddag werden tal van wandelaars in onze gemeente verrast door een ongewoon schouwspel. Onder luidde trompet-signalen trok ken tai van motorrijders, allen leden van de Ariël-motorclub voor Haarlem en Omstreken, door onze gemeente. Daar het een carnavals optocht was, hadden de leden zich verkleed. Zoo zagen we, alles op de motor: Een moderne baker, met haar groote baby in de zijspan, Spaansche schoone, een oud grootmoedertje, die het motorrijden nog best afging. Van Dijk, de Oceaanvlieger, ontbrak ook niet op het appèl, terwijl onder de nog verschillende verkleedde personen, den bekennen Michelin-mannen za gen, die uitstekend naar de bekende re clameplaat waren nagebootst. Het was een aar dige optocht, die zeer veel belangstelling trok. RELIGIEUS SOCIALISTISCH VVEEKE D. Te Bloemendaai in het Jeug muis. De Centrale Commissie voor het Religieus So cialisme belegt een Week-einde-cursus in het Jeugdgebouw op 27 en 28 September. De cursus wordt Zaterdag halfzes geopend door den leider, mr. M. J. A. Moltzer. Om 7.30 houdt ds. A. van der Heide een inleiding over: Wat is socialisme". Zondag om 11 uur, inleiding van mr. M. J. A. Moltzer, over: „Wat is religie" en om 6.30 spreekt J. van de Kieft over „Wat is Religieus- Socialisme". Om 8.30 wordt de cursus gesloten. „FOCUS." No. 19 van het tijdschrift „Focus" brengt icht reproducties uit de klasse Seniores van de prijs vraag „Water en ,Wölkèn", Het bekende ADRES voor permanent wave f 7.50, permanent wave lang haar f 10. Watergolf a f 0.90, Onduleeren a f 0.50, Knippen a f 0.40 en Wasschen f 0.40 IS Telefoon 15064. Aanbevelend, E. MYBENS, Dameskapper. NAAIMACHINES leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. Prima kwal. - Bil Verder vinden we in dit nummer artikelen over „Blauw en groen kleuren" en een over de „kool of pigmendruk." Voor de amateur-foto graaf blijft dit periodiek een zeer gewild, EEN KLOOSTER BIJ VOGELENZANG. Be geestelijke orde de „Vrouwen van Naza reth" hebben een duinterrein, rijk beboscht, groot 4% H.A. aangekocht in de gemeente Bloe mendaai bij Vogelenzang. Het is het mooie ge deelte, bekend als de Tiltenberg. Het voornemen is daar een opleidingshuis voor de novicen te bouwen. AUTOBUSDIENST DUINLUSTPARK— AERDENHOUT. Vervoersstatistiek. In aansluiting op de mededeeling gedaan in ons vorig nummer laten we hier volgen een opt gave van het aantal afgegeven plaatsbewijzen op de lijn DuinlustparkAerdenhout gedurende het tijdvak 1 Augustus tot en met 14 Sept. '3Q. DuinlustparkAerdenhout 1258 DuinlustparkRamplaan 2961 Milit.wegAerdenhout 2034 Schoolkaarten 48 Tienrittenkaarten 221 HET BLOEMENDAALSCHE POLOTIE- Y'OETB AL-ELFTAL. Naar we vernemen heeft het Bloemendaalsche Politie-voetbalelftal Dinsdagmiddag op het B.V.C.-terrein een wedstrijd gespeeld tegen het personeel-elftal van de papierfabriek te Velsen. Door de Bloemendaalsche politiemannen werd de match gewonnen met 62. Hulde aan onze politiemannen! EEN ONGELUK OVERKOMEN Naar we vernemen is mej. C., wonende te Aer denhout, Dinsdagmiddag in overspannen toe stand per fiets uit haar woning weggegaan. Des 's avonds werd haar fiets aan het Strand terug gevonden. Er wordt gevreesd, dat mej. C. een ongeluk is overkomen. SPOORWEGOVERGANG AAN DE KLEVER LAAN. De spoorwegovergang aan de Kleverlaan is van Woensdagnacht tot Vrijdagmiddag gesloten geweest. In dien tijd zijn eenige verbeteringen aangebracht en is het voetpad ter plaatse door getrokken. De toestand, en het werd tijd, is be langrijk verbeterd. Het zal het verkeer naar onze gemeente ten goede komen. BLOEMENDAAL. Gevonden en terug te bekomen bij: Wester hof, Brederodeweg 31 B. Santpoort, een dames- tasch met inhoud; Jansen, Bloemendaalscheweg 263, Overveen, een gouden kettinkje met slootje, en een dameshandschoen; J. Koning, Alb. Thijmlaan 39, Bloemendaai, een kinder lakschoentje; E. Gomperts, Julianalaan 47, Overveen, een potlood; Batenburg, Bosch en Duinlaan 10, Bloemendaai, een dames-porte- monnaie met inhoud; Bouwman, Zandvoorter- weg 84, Aerdenhout, een im. paarien collier; W. Vleghert, Stolbergiaan 17, Aerdenhout, een passer en een Engelsche sleutel; G. K. Togtema, Zomerzorgerlaan 14b, Bloemendaai, een para- pluie; van Biessen, Bcschlaan 12, Bloemendaai, een kinder-parapluie (tompouce) Barnhorn, Middentuindorplaan 18, Haarlem, een gebit; aan den politiepost Aerdenhout, een blauwe ceintuur; aan het bureau van politie Overveen, een rood wollen kindermanteltje, een kinder muts, een zeildoeken schooltasch, een dames handschoen, een kinderpet, een R. K. bijbeltje; politiepost Aerdenhout, een koralen snoer met groene en witte koralen. De heer M. C. M. de .Gr< ons een afdruk van een i gezonden aan de Staten-( de rentevergoeding der Wegens den omvang van net niet in zijn geheel oj pleit de rente te stellen o De heer de Groot meen lijdt of verhooging der bevorderen. Hij zegt ond< De talrijke kleine luide: bij de Bank, indien ze ei doch ze om de lagere re terecht bij banken, notari Bij deze zijn ongetwijfeld den, doch ook niet weini kleine spaarders hebben stand van geldzaken en b dat onder hen vele verl: ieder kent daarvan voorl De Bank stoot door lieden van zich af en p plichtverzuim. De betr nemers zullen ongetwijf vergoeding door de Bank vergoeden. Hier vindt r stand tegen de verhoogin zoolang deze niet mei rente geeft, hebben di geen reden tot klagen. staan bij dat van de m ders. Sedert jaren worstelen werkloosheid, over bijr Alle geneesmiddelen heb' zijn vaak erger dan de k ertegen is kapitaalvoi spaarde gulden arbeids productief te maken, ni voortdurend. En toch ho Staat, de rente kunstma het sparen en bevordert De besten van ons woeker te bestrijden telkens en telkens de De principieele vijand sparen. De Staat beier een onbehoorlijk lage b Koopen op afbetaling schaffing van productiet oordeeld, Waarscbijnliji prikkeling van de koop een reactie teweeggel koopkracht van tegenw dit stelsel is het sparen, sparen een te lage verg den woeker! DE NIEUWE R. AERDE1 Uit de den Raad ove dat de nieuwe R. K. sc denhout, voor de sticht de noodige gelden zijn een terrein aan den terstraat. Het zal word uastieklokaal en speelt BEVOJ Opgave 11 Gevestigd: G. M. Overveen naar Pr. Hen kerk, van Aerdenhout F. "Vetter, van Bloemi laan 17; A. J. van Sab Militairenweg 12; E. naar Iepenlaan 7; J. J. naar Hofje van Stoel van Aerdenhout naa laan 29. BLOEM Bevallen: S. Philips- ter; A. de WolfKijff seling, dochter; J. E Aretz, zoon. Ondertrouwd: P. A. Getrouwd: W. J. G M J. van Meeuwen. Overleden: C. Hob( Haarlem; H. Kwak, 4 Hoppe, 81 jaar, idem STADSSCl Woendag 17 Septeir damsch Tooneel het Holmes. Verkade en zijn uit, deze weelde veroorlc zoo bekend gegeven t ontschuldiging hierove voorwoord op het p Holmes isvan all Echterbet pub! niet van alle tijden. E king van het motief, logie, mimiek, taal, re publiek van nu. Wc hebben echter st Zooals Verkade on brengt, kan ons meest publiek ervan geniete tot einde boeiend. 't Spreekt vanzelf, figuur" is. De traditie is juist iets voor her in de scène met prol dr. Watson. De rol vi sterdam gespeeld doe Pauf Haf, is een evei vereischt ontzaggelijk niet banaal te worde Paul Huf gaf er heel die een vernuftig en zijn eiger. daden teek (Holmes) voor de vraag of mijn werk i staan heeft als het u deze gedachten rijst 1 ineens op een hooge vraag naar 't „waart God en Satan tege Het bestaan van God van bestaan van Sati duisternis gebeurt.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1930 | | pagina 2