WILE Gebrs. Schuuring Nieuwste Men GARAGE VERGEER A. 6. G. M. GIORGIS Zn. VERGEET St. Nicolaas B. A. Casseé A Zn. A. ZETSTRA, - en WINTERSEIZOEN. voor IMerstrJ'1" Haarlem, Tel. 13310 ZIJLSTRAAT 83 ZIJLSTRAAT 83 Het Bloemendaalsch Weekblad. Uw adres voor Ijzerwaren, Gereedschappen, Teer, Carbolineum enz. is: BLOEMENDAALSCH IJZERMAGAZIJN. KORTE KLEVERLAAN 22-24, Tel 22704- Predikbeurten. t Wed. P. Koomen Zoon I Prima kwal. - Billijke prijzen BURGERLIJKE STAND. SPORT. Kampersfraat 22-24, Haarlem, Telef 12474 Ontvangen de BLOEMENDAAL DAMES BAAN 43, Dameskapsalon „Gallla". NAAIMACHINES I. GEYLVOET. Doelstraai 37 Haarlem Telefoon 13538. Schoorsteenvegers Vooral niet voor de a.s. de Etalage's te bezichtigen van TELF. 11307 Complete Meubileering Opwekkend en gezond naaml.venn: J. D. POSTHUMUS koninklijke stempelfabrieken DE WITTE KRUIS-AVOND. We herinneren er nog eens aan, dat Maan dag in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan een feestavond gehouden wordt, waarvan de opbrengst is ten bate van de afdeeling van Het Witte Kruis. Opgemerkt moge verder worden, dat de af deeling zonder subsidie werkt, zoodat het te begrijpen is dat ze, nu het ledental zoo ge ring is, het zwaar te verantwoorden heeft. Ons is gevraagd hoeveel de contributie be draagt. Op die vraag kan geantwoord worden, dat als men zich als lid bij Het Witte Kruis opgeeft, men zelf het bedrag kan bepalen, hetgeen men jaarlijks geven wil. Men kan dus zoo wel voor een gulden als voor tien gulden lid zijn. Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat hoe hooger het bedrag is, des te beter het voor de afdeeling is. Lezeressen en lezers, denkt er eens goed over na wat de afdeeling Het Witte Kruis voor U is als ziekte uw woning binnen komt. Heeft U dit overdacht, geeft U dan als lid op. Do it now. Zoodat er op den feestavond van Maandag medegedeeld kan worden, dat reeds een groot aantal leden zich hebben opgegeven. HET HANDELSREGISTER. Aan het orgaan der Haarlemsche Kamer van Koophandel ontleenen we de volgende wijzigin gen in het Handelsregister, wat aangaat de ge meente Bloemendaal: P. Vogel, Bloemendaalscheweg 16, koffiehuis. Eig.: P. Th. Vogel (uitgetreden). Handels naam gewijzigd in: L. M. Wesseling. Nieuwe Eig.: L. M. Wesseling, te Bloemendaal. Firma -.an Oorschot en Lelyveld, Sparrelaan 1, Aer- Jenhout. Venn.: P. C. Lelyveld (overleden). Nieuwe Venn.: H. Lelyveld, te Bloemendaal. H. Grootgoed en Zn., Boschlaan 8, loodgieters en zinkwerkers. Zaak verplaatst naar Bloemen daal, Kerkplein 19. N.V. Bouw- en Handel-Mjj. „Bouwtrant", Bloemendaalscheweg 233, Over- veen. Kantoor verplaatst naar Amsterdam, Leidschestraat 21. N.V. Binnenlandsche Exploi tatie-Maatschappij van Onroerend? Goederen, lepenlaan 2. Ben. tot Commissaris: P. H. Craandijk, te Haarlem. VESTIGING STEENKOLENHANDEL. In het bekende Heerenhuis van den heer Prins, aan den Zijlweg 314, heeft de heer P. W. "Lippits Jr. een steenkolenhandel gevestigd. Den heer Lippits is de vertegenwoordiging opgedragen van de British Holland Coal Com pany, importeurs van Wales Anthraciet. De heer Lippits is in staat alle soorten brand stoffen te leveren. Voor de bijzondere aanbieding, die de heer Lippits bij de opening zijner zaak doet, ver wijzen wij naar de in dit nummer voorkomende annonce. vaardigde ter Algemeene vergadering; voor Wij wenschen den heer Lippits veel succes details verwijzend naar ons Weekblad, waarin.in zgn nieuwe onderneming, een volledig verslag voorkomt. I BRANDJE In een perceel aan de Essenlaan ontstond een begin van brand, doordat de haard in een en vele anderen, onder wie nog een deputatie van den Ned. R. K. Bond „St. Paulus". Nadat de beaardingsplechtigheden hadden plaats gehad, werd op het graf gelegd een krans namens ambtenaren en personeel der gemeente Bloemendaal. PERSONALIA. In vasten dienst bij de plantsoenen zijn be noemd Th. Zomer en B. van Leeuwen, beiden uit Vogelenzang. BELANGEN BEWONERS AERDENHOUT EN BENTVELD. Men meldt ons, dat Maandag 24 November in café Boekenrode aan de Zandvoortschelaan, een vergadering gehouden wordt, ter bespreking der wenschelijkheid tot oprichting van een ver- eeniging tot behartiging van de belangen van de inwoners van Aerdenhout en Bentveld, ge meente Bloemendaal. Het comité van voorbereiding is aldus samen gesteld: G. M. W. Margadant, Rijnegomlaan 12, .Aerdenhout, J. de Graaf, J. R. de Hondt, G. van Asten, H. Meyer, P. Vis, B. J. van Santen, L. J. Chardon, B. Bierman, W. Verburg, J. P. C. Ham, G. H. Fiorani, J. M. Acket, F. M. E. van der Valk. H. Fruitema, Mr. J. Scholtens, F. G. Holling, J. Dieckman, A. Kolk Jr., J. Arendse, E. Wester, J. T. ter Veer en G. R. Hemsing Jr. Diegenen, die verhinderd zijn de vergadering bij te wonen, worden verzocht bewijs van instem ming te zenden aan den heer Margadant. Dr. EUWE VOOR HET KENNEMER LYCEUM. De rector van het Kennemer Lyceum, Dr. A. C. de Vletter, is er steeds op uit, vooraanstaande persoonlijkheden uit alle kringen en standen bij zijn leerlingen te introduceeren. Na de lezing van Prof. M. Treub, na het bezoek van Prins Hendrik, na de rede van Dr. Borms, zal thans Zaterdagmiddag a.s. Dr. Euwe spreken over het schaken in het algemeen en de indrukken, die hij op zijn Indische reis heeft verkregen over het schaakspel der inlanders. Na zijn lezing, die om 4 uur begint, zal hij een demonstratie van Windspelen geven, waaraan zoowel leerlingen als oud-leerlingen en ouders kunnen deelnemen. Tijdens de lezing en ook 's avonds tijdens de simultaan-seance wordt de aanwezigheid van ouders of familieleden van leerlingen en oud leerlingen op prijs gesteld. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De Afdeeling BloemendaalVelsen der K. N. M. v. T. en P. hield Dinsdagavond 18 dezer haar maandelijksche vergadering in Hotel Vreeburg. Nadat voorlezing en goedkeuring der notulen eer vorige vergadering had plaats gehad en de ingekomen stukken waren behandeld, werd, een kort verslag uitgebracht door den afge- ter Algemeene vergadering: voor Ned. Herv. Kerk Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. H. E. Beker, Pred. te Haarlem. s' avonds 5 uur, geen dienst. Jeugddienst in het Jeugdhuis, v. m. 10 6ur, de heer K. Koopman. Voor jonge menschen boven 10 jaar, 's avonds 7.30 uur, Ds. A. K. Straatsma, pred. te Den Haag. Gebouw Maranatha, Donderdag 27 Nov. 's av. 8 uur, Ds. J. C. v. Dijk, Bijbellezing. Overveen. V.m. 10 uur, Ds. WJ. F. A. Korff, Pred. te Heem stede. De Vrije Katholieke Kerk Popellaan Kinheimpark. V.m. 10.30. Gezongen H. Mis, Woensdag 26 Nov. 8 uur n.m., Vespers en Lof. Donderdag 27 Nov. 7.30 v.m. Stille H. Mis. Gerei. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 uur: Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur: Ds. J. C. Brussaard. Collecte voor 't Orgelfonds en voor de Kerk. Verkiezing van Ouderlingen en diakenen na de Godsdienst-oefening. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur: W. Falter, Amsterdam. Ncd. Herv. Kerkgenootschap, Santpoort. V.m. 10 uur: Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „De geest spreekt". (Matt. 10, vs. 20). Gierstraat 39, Haarlem. - Tel. 10153 BLOEMENDAAL. Bevallen: G. M. van Itemvan Megen, levenl. zoon; Th. W. WarmerdamJansen, levenl. d.; B. E. de VriesChristoffels, d. Getrouwd: J. W. Kremer en A. L. A. King- ma; J. J. van Mannekus en C. M. J. Mensing; J. H. van Maren en A. M. P. Parson; A. van Wijk en D. Smout; J. P. Bal en H. A. S. W. Delts^ Op voorstel van het Bestuur werd besloten voor een nieuw Huish. Reglement, de leidraad door het Hoofdbestuur verstrekt, te volgen en voor gezamenlijke rekening der afdeelingen te doen drukken. Dan werd overgegaan tot vakbespreking en leidde de heer A. Jager in met de mededeeling van zijne bevindingen, meer speciaal wat het gebruik van cyaangas betreft voor verdelging van parasieten bij de kascul- tuur. Hij gaf een overzicht van de daarbij te volgen voorschriften en te nemen maatregelen als voorgeschreven door den Plantenziekten- kundigen Dienst, die in deze materie heeft in gegrepen, omdat het cyaangas levensgevaar lijk kan zijn voor den mensch. Inleider had bijzonder goede resultaten ver kregen bij de bestrijding van groene luis en :hrips, waartegen alle bekende nicotine-prepa- raten niet hadden geholpen en meent kweekers en kassenbezitters sterk te kunnen aanraden met deze wijze van bestrijding een proef te nemen. Van deze gelegenheid om nadere in lichtingen te hebben, werd goed gebruik ge maakt. In de pauze werd voorlezing gedaan van het resultaat der keuring der vele mooie inzendin gen voor het Puntenstelsel, die de zaal in een waar lusthof hadden herschapen. C. Schuyt: Primula obconica rose 6, idem rood 6; IJ. G. Mulder: Gegonia optima 8, Co- lumnia gloriosa 10, Begonia Clibrans pink 8, collectie grootbloemige Chrysanthen 10; B. P. Vader: Ruëllia 9; H. F. Hardeman: Lamaria 8, Adiantum scutum 9, Columnia gloriosa superba 7; J. M. Mooren: Cypripedium Mme Barbé, Man- diae en Troïlus 9; H. Boegschoten: Lampro- coccis 10, Begonia optima 10, collectie Catt- leya 10, collectie Cypripedium 10. Daarna was het woord aan den heer W. Beunder, die een antwoord zou geven op de vraag uit de Vragenbus, welke de beste planten waren voor begroeiing van buitenhuizen. Van dit antwoord had de spreker een zeer leerzame causerie met lichtbeelden gemaakt en ging al lereerst na, of de begroeiing van buitenhuizen noodzakelijk of wenschelijk of mooi was. Hij gaf vervolgens aan, onder welke plaatselijke om standigheden aan een dezer 3 vragen werd vol daan. Vervolgens behandelde hij de planten, die voor de verschillende omstandigheden in aanmerking kwamen: klimplanten, leiplanten, heesters en zelfs boomen en besprak aan welke voorwaarden van grondgesteldheid en ligging voor elk dezer soorten moest worden voldaan. Ten slotte gaven lichtbeelden een idee van de diverse soorten van begroeiing. De voorzitter dankte spreker bizonder voor deze wijze van beantwoording der gestelde vraag en hoopte, dat velen dit goede voorbeeld zouden volgen. Door het late uur werden Vragenbus en rondvraag uitgesteld en de vergadering ge sloten. VIERING VAN DEN VROUWENDAG. De soc.-dem. Vrouwenclub, afdeeling Bloe- mendaal-Santpoort belegt een openbare feest- vergadering ter viering van den Vrouwendag' en ter herdenking van het 25-jarig bestaan der „Proletarische Vrouw", in café Zomerlust aan den Rijksstraatweg. Santpoort-Dorp, op Donderdag 27 November. Spreekster is mevr. C. Fclhuis-Smit. Verder zal een herdenkings- spel worden opgevoerd. der vertrekken te fel brandde, waardoor de houten vloer vlam vatte. De brandweer werd gealarmeerd, die, zooals altijd, spoedig ter plaatse was en het binnenbrandje spoedig doofde. OVER EEN STRAFSCHOP. Een onzer getrouwe medewerkers schrijft ons het volgende: Tijdens den vriendschappelijken wedstrijd tusschen Bloemendaal en de Kemnemers, Zon dag alhier gespeeld, werd een strafschop toe gediend, doordat een der Bloemendalers een der spelregels had overtreden. Een der Kennemer- spelers nam den strafschop, maar was er zich van bewust, dat het een vriendschappelijke wedstrijd was, aldus hij trapte de bal heel zacht naar den keeper, die dan ook geen moeite had het leder te houden. Bij vriendschappelijke wedstrijden worden strafschoppen altijd zoo „genomen". Het is een oyale daad bij een vriendschappelijken wed strijd en het publiek wil het. Een persoon maak te zich Zondag echter wat opgewonden over het feit, dat de strafschop niet goed genomen werd. Strafschoppen, door den scheidsrechter toegekend, moeten ook bij vriendschappelijke wedstrijden goed genomen worden, zeide hij. Met dezen strafschop, zooals deze er een was, geven zij den scheidsrechter een klap in het aangezicht meende hij, We zijn het niet met hem eens. We zouden het niet sportief vinden, als bij een vriendschappelijken wedstjrijd de strafschep goed genomen werd, zoodat de bal in het net vloog en hierdoor een goal (doel punt) ontstond. Als men iets in vriendschap speelt, moet men ook vriendschappelijk tegenover elkaar staan. Het kan zijn, dat we hieromtrent een verkeerd inzicht hebben, maar wij vatten het zóó op. Misschien wil onze sportverslaggever in het volgende nummer zijn meening eens zeg gen. HET BLOEMENDAALSCHE POLITIE- VOETBAL-ELFTAL. Zooals we in ons vorig nummer schreven, is het Bloemendaalsche politie-voetbalelf tal 14 November naar Zaandam geweest. Het heeft aaar tegen Zaanlandia zijn eersten competitie wedstrijd gespeeld. Alle begin is moeilijk. Dat hebben onze voetballende politiemannen ook ondervonden; de eerste wedstrijd voor de com petitie is door hen met 52 verloren. Laat U niet ontmoedigen mannen, zorgt voor een goed samenspel, een goeden geest, en dan bijgestaan door een beetje geluk, zult ge mogelijk in de oekomst nog wel overwinningen kunnen boe ken. GF.VESTIGDEN. Opgave van 1320 Nov. 1930. C. M. J. A. F. Nicolas, Distellaan 15, Aerden hout; T. Schel tens, Lage Duin en Daalschew. 8, Bloemendaal; H. J. Frijlink, Verl. Koepellaan 2, Bloemendaal; P. E. Volker, Sparrenlaan 27, Aer denhout; A. H. M. C. Lindner, Bloemend.weg 287, Overveen. Men zoekt zoo vaak 't geluk heel ver, En zucht: „waar zal ik het verwerven En dikwijls ligt te huis 't geluk Stil in een ^oek fe ste.ven. Justus v. Maurik. >»NINli iNHiwffiHft sa—mmc 9= BMEMENMAS OPGERICHT 1828 VOETBAL. Het programma voor a.s. Zondag luidt: De SpartaanBaarn. VeloxHercules. V.V.A.D.W.S. B.F.C.Haarlem. BloemendaalZandvoort. Spartaan, die in de lift zit, zal zeker zorgen daar in te blijven en in eigen huis over Baarn te zegevieren. Het zal ons benieuwen, of Hercules haar su prematie over Velox wederom bewijst, door (thans in den return-wedstrijd haar stadsgenoo- ten voor de tweede maal te kloppen. Wij ge- looven echter aan het tegendeel, en hebben er een voorgevoel van, dat geel-zwart thans blauw-wit slaat. V.V.A., ongetwijfeld gesterkt door de laatste fraaie 4-1 overwinning in Zandvoort behaald, zal het D.W.S. ongetwijfeld niet gemakkelijk maken, maar wij meenen toch een D.W.S.-suc- ces te moeten voorspellen. Haarlem speelt een lastigen uit-wedstrijd tegen B.F.C., maar gezien de weinig hoopvolle prestatie der Bussummers in hun mooi sport park, nemen we aan, dat do roodbroeken beslag leggen op beide punten. Voor Bloemendaal wordt het Zondag d e dag om aan te pakken! De tweede helft der com petitie gaat in. Er is gelegenheid te over zich te herstellen van het falen in de eerste helft. We hebben nog genoeg vertrouwen in ons elftal om optimist te blijven. Wat in Zandvoort moge lijk was, kan zeker in Bloemendaal! Zaterdag avond komt de trainer van het Nederlandsen elftal, de bekende Bob Glendenning in ons mid den. Alle spelers van het eerste en tweede elftal zijn uitgenoodigd te komen luisteren naar de wijze lessen van dezen expert. Wanneer de spelers nu maar weten te begrijpen en waar- deeren, dat het bestuur alles doet om verbete ring in onze positie te brengen, dan kunnen ze dat Zondag bewijzen. Naar aanleiding van een artikel in „De Telegraaf" van Zondag 16 Nov. 1930, doet de heer Beijk ons het volgende schrijven toekomen: Over schollereiivoetbal. Verleden week Vrijdag is te Amsterdam een bespreking gehouden tusschen eenige experts op onderwijsgebied en een aantal, tot die be spreking uitgenoodigde clubbestuurders. Waarschijnlijk zouden wjj geen termen aan wezig hebben geacht om hierop terug te komen, ware het niet, dat „De Telegraaf" van Zondag ochtend een en ander vertelt, dat zooal niet onjuist is, dan toch zeker een nadere toelich ting behoeft, wil men uit dat verslag geen ver keerde conclusies trekken, 's Heeren Spoelders glashelder betoog, waarvan die verslaggever spreekt, schijnt ons door dezen heer niet veel beter begrepen, dan de meeste clubafgevaardig den het hebben willen snappen. Allereerst iets over die schoolcompetitie zelf Verleden jaar reeds, hebben te Amsterdam eenige heeren van het middelbaar onderwijs ge tracht door tusschenkomst van den Amsterd. Voetbalbond tot een competitie te komen, waar in slechts plaats zou zijn voor hun scholieren Zij deden dit niet zonder reden en het ware te wenschen, dat men in verband hiermede in bree- deren kring had kennis kunnen nemen van wat onze bekende heer dr. Spoelder, daarvan Vrij dagavond heeft verteld. Wij komen daarop straks nog wel even terug. Welnu, de Amsterd. Voetbalbond zag geen kans om een competitie in dien geest te for- meeren, waarna bedoelde Amsterdamsche hee ren de handen zelf aan de ploeg meenden te moeten slaan en zich daarbij o.a. tot dr. Spoel de hebben gewend, wiens medewerking zij te recht van belang achtten. De heer De Graaff, een Amsterdamsch leeraar, is zelf een onbekende in de voetbal wereld, doch heeft desondanks gevoeld, dat het voor zijn jongens een behoefte is om het spel, echter met en tegen hun medescholieren te kun nen beoefenen, waarbij het meer strenge com- Dames- en Heerenkleermakers TEL. 22276. Het bekende ADRES voor permanent wave f 7.50, permanent wave lang haar f 10.—, Watergolf a f 0.90, Onduleeren a f 0.50, Knippen a f 0.40 en Wasschen f 0.40 IS Telefoon 15064. Aanbevelend, H. HDÏBENS, Dameskapper. petieverband achterwege diende te blijven. Dit is in het kort de voorgeschiedenis van de hierboven genoemde bijeenkomst, waarbij vol ledigheidshalve dient vermeld, dat bij een te voren gehouden bespreking de heeren v. d. Aart en Scheen van den Haari. Voetbalbond hun me dewerking hadden toegezegd. Op de vergadering van Vrijdag j.l. is over duidelijk g'ebleken, dat ook hier de voetbal- politiek oorzaak is, dat elke goed bedoelde be weging van out-siders (in die politiek) ten doode gedoemd is. Vooral van A.V.B.-zijde bleek men er sterk tegen gekant en het moet voor den heer Dc Graaff, die, zooals wij reeds zeiden, onbekend is met voetbal en deszelfs bijzondere eigenaardigheden achter de groene tafel, wel een vreemde gewaarwording zijn geweest, ,dat de Amsterdamsche heeren hun gewoonweg iets trachtten te beletten, waartoe zij zelf geen kans hadden gezien. Wat paedagogen eigenlijk precies wilden, heeft dr. Spoelder heel duidelijk gezegd. Er zijn op de middelbare scholen veel jongelui voor wie voetbal in het bestaande competitie verband uit hoofde van hun studie absoluut niet gewenscht is. Allereerst dient er hierbij de aandacht op gevestigd, dat hier van standen voetbal geen sprake is, zoodat de Amsterdam sche correspondent van de Telegraaf, die maar gewoonweg spreekt van scholleren- of standen- voetbal alleen reeds door deze hat-line te ge bruiken, blijk heeft gegeven van de heele ge schiedenis weinig of niets te begrijpen. Bij scholieren toch kan zeker geen sprake zijn van standenvoetbal, omdat de middelbare scholen door jongens uit alle standen worden bezocht. Dr. Spoelder wil alleen de scholieren, die hjj- zelf van paedagogisch standpunt bezien, niet geschikt acht om aan de gewone competities deel te nemen of ingeval de ouders daartegen bezwaar maken, in een afzonderlijke afdeeling onder brengen. Hij wilde daarbij zelfs de leer lingen van middelbare technische- en ambachts scholen uitsluiten, omdat die jongelui een heef andere studie volgen. Daar dit laatste het al lerbeste door iemand als hij kan worden be oordeeld, achten wij ons niet bevoegd hier ver der op in te gaan. Resumeerende Wilde de Amsterdamsche com missie dus een lichte competitie voor jongens, die om bovengenoemde redenen niet aan de ge wone wedstrijden konden deelnemen. Dat men ondanks de mooie uiteenzetting van den Haariemsch-en rector hier in de meeste kringen, welke tot de bespreking waren uitge noodigd, weinig voor voelde, is hoogst jammer en even onbegrijpelijk bovendien. Dit springt temeer in het oog, als men nagaat, dat nie mand minder dan de heer Hirschman er zijn goedkeuring aan heeft gehecht. Wij hopen, dat men, ondanks die Amsterdamsche tegenwer king-, waarbij vooral de heer Bon zich een ma tador toonde, de plannen zaldoorzetten. Het is alweer in dat verslag in „De Telegraaf", dat men den afgevaardigde van Bloemendaal (den heer Beyk, red.) als een propagandist voor standenvoetbal zal a,anzien. Zij, die de vereeni- ging Bloemendaal kennen, zullen hiervan wel onmiddellijk het belachelijke inzien. Inderdaad heeft die Bloemendaalsche afgevaardigde ge zegd, dat het voor verschillende jongens van zijn vereeniging geen onverdeeld genoegen is om tegen de junioren van Zandvoort of Edo te moeten spelen. Dit geldt echter slechts voor een deel van de jongens en dit zijn juist die, welke dr. Spoelder in de door hem beoogde om geving noodig zou hebben. Dat zijn n.l. zij, op wie het gewone competitie-voetbal een ver keerde uitwerking heeft, voornamelijk uit hoofde van hun studie. Een feit is het ook, dat de jongens van de z.g. volksclubs over het al gemeen physiek sterker zijn, wat in geen geval mag' worden gezien als iets, dat tegen deze categorie plëit. Integendeel, ook voor die jon gens is het plezieriger, wanneer zjj tegen tegen standers komen te staan, die niet alleen van leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. eenzelfde pnysieke kracht zijn, doch bovendien ook hetzelfde doel beoogen. Dergelijke jongens vindt men niet alleen in Edo en Zandvoort, doch evengoed in H.F.C., Haarlem, R.C.H., Bloemendaal of in welke vereeniging dan ook. Wjj hopen hiermede elke verkeerde gedachte, welke door het verslag in „De Telegraaf" zou kunnen worden gewekt, te hebben weggenomen. Wanneer dr. Spoelder nog eens de gelegen heid kon vinden het publiek van Haarlem en omstreken te overtuigen dat een competitie voor scholieren,, geschoeid op een ietwat an deren leest dan de hier bestaande junioren competitie, zou dit zeer gewenscht zijn en be- wjjst hij daarmede veie ouders, mitsgaders onzen voetbalwereld, een grooten dienst. A. C. Macht zonder recht is het afschuwelijkste, dat voor de menschelijke verbeelding kan rijzen. Zij is niet alleen gevaarlijk voor degeen, die zij on derdrukt, maar zij richt ook zich zelve te gronde. Chatham. (^ZIJLSTRAAT 5^J> WIJ zijn specialiteiten in FAMILIE-DRUKWERKEN AANKONDIGINGEN voor: uitnoodigingen geboorte dankbetuigingen verloving menu's ONDERTROUW VISITEKAARTEN

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1930 | | pagina 2