EMS ER-FfiSTlLLES B.A.Cassee en Zn. Complete Meubileering Klachten over den bouw van het perceel van Vroom en Dreesmann. C. A. IIP MULDER. WILD B Prima kwal. - B. llijke prijzen k 6. S. M. GIBRGIS J Zn. HifatrJ"" Haarlem, Tel. 13310 Behangers - Matrassenmakers Stoffeerders Het Bloemendaalsch Weekblad Adressen aan B. en W. van Haarlem en aan Ged. Staten, ten naast gelegen huis zoo goed als wricht en verzakt. onherstelbaar ont- Technisch goed werk, geeft BLIJVENDE VOLDOENING met de minste kosten. Wendt U zich eens om advies tot TUINARCHITECT, Vondelkade - Telef, 26472 Heemstede. NAAIMACHINES Schoorsteenvegers nieuwe collectie naaml.venn: J.D. POSTHUMUS' koninklijke stempelfabrieken 25ste Jas LOSS a Brokjes De men In een adres dat de lieer J. W. Florijn,1 apotheker te Haarlem, wonende Groote Hout straat 7S, in het midden der vorige maand aan het College van B. en W. yan Haarlem richtte wordt een belangrijke quaestie aangeroerd. Het adres doet uitkomen, dat aan den nieuwen bouw der firma Vroom en Dreesman te Haarlem groote bezwaren voor de omwonenden zijn ver bonden. Naar we vernemen is het adres van den volgenden inhoud: „Hierbij neem ik de vrijheid Uw geacht Col lege mede te deelen: dat de nieuwbouw van het perceel van de firma Vroom en Dreesmann. in cte Groote Houtstraat alhier en grenzend met twee zijden aan mijn pand, gelegen Groote Houtstraat 7S, aan dit pand niet alleen groote schade heeft berokkend, maar het nu ook zoo goed als onbewoonbaar maakt, omciat de abnor male hoogte van dezen nieuwen bouw, het toe treden van daglicht zoowel in de apotheek als in mijne woning, op ernstige wijze belemmert. Ik heb mijne klachten niet eerder kunnen indienen, omdat ik ondanks mijn persoonlijk ge daan verzoek aan Bouw en Woning Toezicht te Haarlem, steeds onkimdig werd gelaten van den omvang der uit te voeren plannen en dus niet in de gelegeheid was protest aan te teekenen vóór er met den bouw werd begonnen. Ik heb voldoende vertrouwen in Uw College cm te mogen verwachten, dat een nader onder zoek door U zal worden ingesteld, alvorens dit nieuwe gebouw nog hooger wordt opgetrokken. Door het buitengewoon diepe fundatiewerk en \oortdurend wegpompen van het grondwater, is mijn huis geducht gehavend, ja zoo goed ais onherstelbaar ontwricht en verzakt en thans wordt de exorbitante hooge optrek oorzaak, dat het voor de gezondheid noodzakelijke daglicht op onvoldoende wijze toetreedt en bovendien voortdurend kunstlicht zal moeten gebruikt worden. Ik kan niet gelooven, dat Uw College, nu het met mijn klachten in kennis gesteld is, zal tole- reeren dat mijn zaak, die ik zoo moeizaam heb opgebouwd, door een finantieel sterke firma, zonder rekening te houden met mijne belangen, in zijn gewonen gang en ook in zijn groei zal worden belemmerd en gedrukt. Beleefd verzoek ik Uw College het boven door mij bedoeld onderzoek, ten spoedigste te coen plaats hebben". Tot zoover het adres. B. en W. antwoordden op het adres, dat ze geen gronden zien'om in te grijpen, aangezien zulks niet op den weg der gemeente ligt. En ze voegden daaraan toe „Wanneer u zich be nadeeld acht en meent recht op schadevergoe ding Le hebben zuil gy uw aanspraken recht streeks tegenover de genoemde firma geldend moeten maken. Ivan rechtsvervolging te ontslaan, verwondering heben gewekt. De zaak is echter heel eenvoudig. Het is een der vele op het karakter van een volk diep ingrijpende gevolgen van geschreven recht, dat een kleine weglating, zelfs een ver schrijving of kleine schrijffout in een dagvaar ding ten gevolge kan hebben, dat een werkelijk schuldige zijn straf ontloopt. Of dit hier 't geval zal zijn, zal wel blijken. Hoe deze zaak voor de H. R. afloopt, doet echter weinig ter zake. Hulsebosch heeft, gelijk wij vroeger reeds meld den aan de gemeentebesturen van Bloemendaal en Haarlem en aan de Gezondheidscommissie bericht, dat hij zich van een veroordeeling, ook door den H. R. niets zou aantrekken. Een ont slag van rechtsvervolging zal hem dus ook koud moeten laten. De strafzaak loopt over den toestand zooals die in 'Ivoorjaar van 1930 was en die was zelfs volgens den zaehtmoedigen in specteur der Volksgezondheid schrikbarend. Hoe zij nu is, is ons niet bekend. De heer Florijn heeft in dat antwoord aanlei ding gevonden het volgende adres tot Gedepu teerde Staten van Noord Holland te richten: „Hierbij heb ik de eer, UEGestr. mede le deelen, dat het Gemeentebestuur van Haarlem op een door mij, d.d. 18 Dec. 1930, ingediende klacht inzake den houw van een perceel Vroom en Dreesman, naast, en achter mijn pand in de Gr. Houtstraat no. 78, waardoor aanzienlijke zoo goed als bnherstelbare schade aan mijn eigendom is toegebracht, niet die maatregelen heeft genomen, welke in zoo'n geval naar mijne meening wenschelijk en noodig waren geweest. Ik verzoek Uw College een nader onderzoek te willen doen instellen en zoo mogelijk te willen, bevorderen, dat met mijn bezwaren rekening zal worden gehouden. Ik hen zoo vij, copie van het door mij inge zonden bezwaarschrift en daarop ontvangen p.ntwoord, hierbij in te sluiten". Er zijn nog andere bezwaren verbonden aan den bouw van dergelijke groote panden. We doelen daarbij voornamelijk op het brandgevaar. We mogen er aan herinneren dat dezer dagen tc Meppol brand uitbrak in het groote maga zijn der firma Vroom en Dreesman. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat, toen de brand weer kwam, de vlammen reeds van alle kanten uit het gebouw uitsloegen. Volgens bericht in de N. R. Ct. was het kennelijk een gebouw, gelijk aan dat het welk nu te Haarlem staat te ver rijzen. Het bladi meldt toch „Het gebouw, een groot pand van drie verdiepingen, is eerst eenige jaren geleden geheel gereed gekomen. Vroeger stonden op dezelfde plek zes perceelen die geleidelijk hij het gebouw van de firma Vroom en Dreesman werden getrokken". De naastbij gelegen gebouwen liepen groot gevaar het geheele groote pand van Vroom en Dreesmann werd verwoest. Het brandgevaar is er te meer, 'daar de firma Vroom en Dreesman in haar magazijnen heel brandbare artikelen heeft. Belangwekkend zal zeker zijn te ver nemen welk antwoord het College van Ged, Staten aan den heer Florijn geven zal. De quaestie die de heer Florijn aanroerde is van algemeen belang. Het gaat er om of het toelaatbaar is dat een financieele sterke firma een bedrijf, in casu een apotheek, in verderen groei heiemmeren mag. KAMER VAN KOOPHANDEL. Men deelt ons mede, 'dat de eerstvolgende vrgaderingen der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Haarlem en omstreken gehouden worden op 17 Februari, 31 Maart en 12 Mei '31. BLOEMENDAALSCHE REDDINGS BRIGADE. Onze reddingsbrigade hield j.l. Maandag haar jaarlijkscbe onderlinge wedstrijden in het zwem mend redden. Deze wedstrijden zijn, in de eerste plaats, bedoeld als middel om bij de leden d:e drang tot oefenen levendig te houden en ook om het kunnen der leden voor belangstellen den te demonstreeren. De deelname was niet zoo groot als we gewend waren maar de deel nemers hebben hun beste beentje voorgezet, zoodat het voor dc talrijke belangstellenden, op het balcon, een interessante avond was. De directie van „Stoops Bau** had welwillend toe gestaan, dat het gewone oefenuur met een half uur werd verlengd. De uitslagen zijn als volgt Vervoeren van drenkelingen, dames: 1. mej. van Galen: 2, mej. Nieuwenhuis; 3. mevr. Ver- mey. Heeren: 1. Rolhfs; 2. Grootegoed; 3. Postma. Popduiken, dames: 1. mej. van Galen; 2. mevr. Dauzon; 3. mej. Evers. Heeren: 1. Rolhfs; 2. Postma; 3. Denijs. Onderwater zwemmen: dames: i. mevr. Dau zon; 2. mej. van Galen; 3. mej. Evers. Heeren: 3. Donkelaar; 2. Rolhfs; 3. Denijs. Bordjesduiken. Dames; 1. mevr, Dauzon; 2. mej. van Galen; 3. mej. Evers. Heeren: 1. Van den Pavert; 2. Donkelaar. Afvalwedstrijd schoolslagzwemmen. Dames: 1. mej. van Galen; 2. mej. Evers; 3. mej. Nieuwen huis. Heeren1. Rolhfs; 2. Donselaar; 3. Don kelaar. Hardloopen met hindernis. Dames; mevr. Vermey; 2. mej. van de Pavert; 3. mevr. Post ma. De prijsuitreiking, welke een feestelijk karak ter zal dragen, zal plaats hebben op 7 Febr. in hotel „Roozendaal" te Overveen. De jury bestond uit mevr. A. Pery Meyer en Het afdoende middel tegeil Hoest,Verkoudheid en alle aandoe ningen der slijmvliezen. Prijs per aluminium kokkertje 60 ct. de heeren A. J. Meyerink en A. Hiemstra. De Bloemendaalsche zwemsters en zwemmers zij, er hij dezen, nog eens op gewezen, dat het niet voldoende is, dat men zichzelf kan redden, maar dat iedere zwemmer(ster> tevens an deren moet kunnen redden. De B. R. B. organi- sert cursussen in het zwemmend redden en Eerste Hulp bij Ongelukken. Meldt u als lid aan. JAARBOEKJE DER REMONSTRANTSCH GEREFORMEERDE GEMEENTE. We ontvingen het Jaarboekje voor 1931 der Remonstrantsch Gereformeerde gemeente te Haarlem. De commissie belast met de samen stelling er van Dr. A. H. Haantjes, mevr. W. J. C. Blomberg—Zeeman en P. van Eskert, mag het in het inleidend woord terecht heeten „Voor de nieuwe leden een veilige gids. voor de oude leden een betrouwbare metgezel", dat zijn plaats moge vinden in de huisgezinnen of meegenomen worden op den weg naar en in de gemeente, tot welker opbouw het moge bijdragen. Het handige boekje bevat onderscheidene ge gevens aangaande de Rem. Gereformeerde Ge meente en is verlucht met eenige kieken. We vinder er in een fraaie kiek van het zoo schilder achtig gelegen kerkgebouw der gemeente, een van het interieur der kerk, een van het interieur van het Remonstantenhuis en een van het Hofje der Gemeente, gelegen in de Ursulastraat. Er wordt vermeld, dat aan de Rem. Gemeente be- hooren zeven graven op de Algemeene Begraaf plaats, welke graven in den regel bestemd wor den voor bewoonsters van het Hofje. In waardeerende bewoordingen worden her dacht 'de overledenen Dr. A. H. Carrer en Mr. H. Ph. Visser 't Hooft. Van heiden worden goedgelijkende portretten gegeven. Op een kaartje wordt aangegeven de weg naar de kerk. Voor de eerste maal Is in het boekje opgenomen een volledige ledenlijst der gemeente. De leden der gemeente en ook anderen, die be hoefte mogen gevoelen naar de Rem. Kerk te gaan om daar de godsdienstoefeningen hg te wonen, vinden in dit wérkje alles wat voor hen van belang kan zijn. Een woord van lof aan de commissie, belast met de samenstelling, is zeker op zijn plaats. VOOR DE T. B. C.-BESTRIJDING. We lezen in „Strijd tegen de Tuberculose", oi'gaan van de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose te Haarlem en omstreken: „De leerlingen der O. L. S. te Overveen toonen steeds een warme belangstelling voor de t.b.c.-bestrijding, waarin zij worden voorgegaan door den heer H., hoofd dezer school. Zij hebben ditmaal een inzameling' gehouden uit hun spaar pot en kregen wij een Kerstgave van f 2.50. Onze dank voor deze sympathieke gift is groot." We vermelden het voor anderen ter navolging. ONZE VUILNISBELT. Bij niet-ingewijden zal de conclusie van den ads. gen. hij den H. R. om den ingezetene onzer gemeente H„ die nu ongeveer een jaar geleden zoo roekeloos te werk ging met het deponeeren van ons vuil op een weiland onder Haarlem, TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afd. BloemendaalVelsen van de Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hield Dinsdagavond een goed bezochte vergadering- in hotel Vreeburg. Op deze samenkomst werd een causerie met lichtbeelden gegeven door den heer W. J. Radstake, tuinbaas van Huize Leiduin te Vo gelenzang over: fruitteelt op buitens. JONGEREN VREDESFEDERATIE. Er gaat van de Jongeren Vredesfederatie te Haarlem groote actie uit. Maandag laatstleden sprak op haar initiatief, mej. W. Boissevain over de belangwekkende vraag: „Kan de burgerbe volking tegen oorlogsaanvallen beschermd wor den" en op Maandag 2 Februari zal de heer- Hein Willemse spreken over den Volkenbond. Op deze samenkomsten is iedere jongere welkom. Gaarne spreken we den wensch uit, dat velen der jongeren des volks deze samenkomsten zul len hijwonen. Immers, de actie voor den vrede den blijvenden vrede, dient het vooral van de jongeren te hebben. OMDAT HIJ OP SCHOOL SLAAG KREEG. Woensdagavond om goed elf uur liep eei. jongen van 12 jaar te dwalen op den weg in de nabijheid van het Provinciaal Ziekenhuis. Hij sprak een voorbijganger aan en zeide dat hij zocht naar een kennis, B. geheeten, die daar in de buurt moest wonen. De voorbijganger, die B. nik wist te wonen, sprak een politie agent aan, die daar juist langs kwam. De agent vertrouwde 't zaakje niet en nam den knaap on der handen. Toen kwam de aap uit den mouw. De jongen bleek te zijn een 12-jarige knaap, dia uit de ouderlijke woning te Amsterdam was Weggeloopen. Hij beweerde dat hij het had ge- daan, omdat hij „op school slaag kreeg". De politie heeft zorg gedragen, dat de jongen naar Amsterdam is teruggebracht. ONEERLIJKE DIENSTBODE. Een Duitsche dienstbode, die in dienst was bjj de familie H. aan den Zuiderstationsweg, heeft ten nadeel van d-ie familie een gouden halsketting ontvreemd. Ze is, nadat een onder zoek had aangewezen dat ze de schuldige was, door de politie aangehouden en naar het Huis van Bewaring te Haarlem overgebracht. ONS POLITIK-ELFTAL. Dinsdag had op het B.V.C.-terrein een ont moeting plaats tusschen ons politie-elftal en een zoodanig elftal uit Haarlem. Aan heide kan ten werd door de politiemannen fel gestreden. De wedstrijd eindigde in een 50 overwin ning voor Haarlem. ONZE STRAATVERLICHTING. Achter de N. H. kerk te Bloemendaal is nabij het daar zijnde plantsoentje een granieten lantaarnpaal geplaatst, zoodat de omgeving des avonds goed verlicht is. Verlichting was daar hoog noodig daar men er bij avond den weg zeer slecht zien kon en men groote kans liep tegen het plantsoentje op te rijden. DE DONKERELAAN. Met de verbreeding van de Donkerelaan is men, zooals we dit in een van ons vorige num mers beschreven, begonnen. In het buiten Wildhoef is men bezig een strook grond van hoornen en struiken te ontdoen. Deze strook zal zooals men weet bestemd zijn tot verbree ding der Donkerelaan en is voor dit doel door mej. Crommelin vrijwillig afgestaan. DE VERBETERING ONZER WEGEN. Men is bezig rioleering te leggen in den Ter Hoffsteedeweg, terwijl men het bestrate ge deelte van bovengenoemden weg in gereedheid zal brengen om in het voorjaar geasphalteerd te kunnen worden. Dit is eveneens het geval met de Lonbar Petrilaan en den Kweekduin- weg. Alzoo houden we weinig bestrate wegen meer over. We hebben er nog wel een paar; die ver- keeren in een zeer slechte conditie. Eén hier van is de Verbindingsweg, die bijna niet meer te berijden is en hoog noodig een opknappertje noodig heeft. STEMMING LEDEN PROVINCLALE STATEN. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heb ben de stemming voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Noord- Holland bepaald op Woensdag 22 April 1931 VAN EEN ACHTTAL BOOMEN. Lang hadden ze er te zamen geweest, vele iaren. Eenmaal waren ze jong geweest. Toen kon niets hun deren. Maar daarna was de dag van den ouderdom gekomen; de tijd, dat ze niet meer zoo vast als vroeger stonden. Dit was de reden dat hij een hevigen storm een van het achttal het niet meer kon houden cn onder luid gesteun en gekraak neerviel. Het was winter, toen van het zevental er een ernstig ziek en besmet werd door den iepenspintkever, die het slachtoffer geheel uitmergelde. Het duurde dan ook niet lang of een deskundige vond het raadzaam onr ongelukken te voorkomen, den ouden boom te roeien. Alzoo staan er thans nog maar zes hoornen op den Aelbertsbergweg, die alle den langsten tijd er gestaan hebben en na verloop van tijd wel hetzelfde lot zullen onder gaan. Ook op de Donkerelaan is een oude boom, die gevaar voor het verkeer opleverde, gerooid. REGELS VOOR VERKEER EN VEILIGHEID. Door de heeren J. B. Barten en J. C. M. van Rooy, hoofden van scholen te Deventer is een boekje samengesteld dat getiteld is „Regels voor Verkeer en Veiligheid." Dit boekje is ver vaardigd voor de jeugd en bevat tal van teeke- ningen en vragen. Door bijgaande teekeningen wordt duidelijk weergegeven hoe men rijden moet en hoe men niet rijden moet en wat de oorzaak en de gevolgen krmnen zijn als men verkeerd rijdt en men zich hierdoor niet aan de regels van het verkeer houdt. Samenstellers van dit boekje zijn er op uit, de kinderen het niet alleen te vertellen hoe ze zich hebben te houden op de straat, maar dit met hen op straat, op de speelplaats of in de klas te be handelen en te demonstreeren, zoodat het kind over deze aanschouwelijke lessen zal gaan na denken en het op straat in tóepassing zal bren gen om te zien of meester gelijk heeft. Alzoo komt de jeugd reeds vroeg te hegrij pen hoe gevaarlijk het op den weg is en hoe zij het beste ongelukken voor zich en voor ande- Wsd. p. Koomen&Zoon Prima kwal. - B I Eie.straat 39, Haarlem. Til. 10153 DAMES! Het bekende ADRES voor permanent wave f 5 - en f 7.50, permanent wave lang haar f 10.-, Watergolf a f 0.90, Onduleeren a f 0.50, Knippen a f 0.40 en wasschen f 0.40 is BAAN 43, Dameskapsalon „O ALLIA", Telefooi 15064. Aanbevelend, H. HUYBENS, Danieskappcr. ren kan vermijden. Het boekje houdt in, na dcS leveren wij de BESTE; in orde maken wij de toelichting, een 13-tal duidelijke teekeningen! en vragen, die door de kinderen zelf beantwoord moeten worden. De laatste teekeningen be handelen verschillende teekens, die door ver keersagenten gegeven worden, op horden langs den weg staan, zooals bij onbewaakte over wegen. Tenslotte een teeken dat we allen ken nen en dat hardhoorende wielrijders (sters) achter op hun rijwiel bevestigd hebben met name het bekende bordje, waarop staal S. H. en wordt uitgegeven door de Vereeniging van Slecht Hoorenden. We maken de samenstellers van dit zeel nuttig hoekje ons compliment over de zeer goede leerwijze op dit gebied en gelooven zeker dat zij hiermede zeer veel succes zullen heb ben. Het hoekje wordt uitgegeven door de Fa. Stsnvcrt Zn. te Meppel. WAT ER VERLOREN IS. Gevonden en terug te hekomen hij W. A. van Oijen, Lage Duin en Daalseheweg 9, Bloemendaal, een rozenkrans (verm. zilver); Wayboer, Plein 2b Haarlem, een honderriem; P. Hillen, Uitendaalstraat 33, Santpoort, een portemonnaie met inhoud; H. de Roos, Jozef Israëlweg 8, Bloemendaal, een gouden ringetje; Van Panhuijs, Joh'. Verhulstweg 50, Bloemen daal. een groen lederen ceintuur; W. Vleghert, Stoiberglaan 3 7, Aerdenhout, een rozenkrans; Th. Wieringa, Zijlweg 287, Haarlem, een blik ken doosje; J. Koster, Overwegwachter, Klevei- laan 323, Bloemendaal, een deksel van een melk bus; Maas, Kinheimweg 67, Bloemendaal, eea verm, zilveren vulpotlood; mej. v. d. Berg, Zui- der-Stationweg 33, Bloemendaal, een bruin étui met schrijfbehoeften, t. n. Hoites, Emmaplein (5, Haarlem; de Bock, Kieverparkstras.t 25, Kaariem, een bruin damesbeursje met inhoud (a.t.h. tusschen 5 en 6 uur n.m.); B. Broomans van Ewtjckweg 6, Bloemendaal, een zakkam nietje; aan het bureau van politie Overveen, een Sleutel (B.K.S.), een nagelgarnituur, een zeem lederen handschoen, een paar motor-hand- schoenen; een zwarte wollen handschoen, een grijs wollen kinderhandschoen. SPOORWEGELECTRIFICATIE. Het periodiek „Spoor en Tramwegen" doet eenige mededeelingen over de werkzaamheden van de electrificatie der spoorlijnen Alkmaar- Amsterdam en VelsenUitgeest. Het volgende is er aan ontleend-: De montage der 7 onderstations Alkmaar, Rrmxputte, Uitgeest, Beverwijk, Santpoort. KrommenieAssendelft en Zaandam is in vol len gang. Men rekent, dat het onderstation Sant poort het eerst gereed zal komen, zoodat men met proefrijden op het baanvak VelsenUit- eest zal kunnen beginnen. Dit is van belang om de bovenleidingsconstructie van de Velser- biug te kunnen probeeren. Waarschijnlijk zal dit vóór 1 Februari het geval zijn. Onderstation Santpoort wordt uit het reeds bestaande spoor- wegonderstation te Haarlem van draaistroom onder 1000 volt spanning voorzien. SNEL TELEFOONVERKEER. HAARLEMIJMUIDEN. Aan „Mededeelingen voor Industrie en Han dei" ontleenen wij het volgende: Indien een gesprek gewenscht wordt met een aangeslotene op het telefoonkantoor IJmuiden, kieze men niet meer het cijfer 0, doch no. 15280 (kantoor IJmuiden). Aan dc telefoniste van dat kantoor geve men dan het gewenschte telefoonnummer op. waarna de telefoon weder op den beweegbaren haak wordt gelegd, daar het gesprek anders niet tot stand kan komen. Zoodra het gesprek aan de beurt is, wordt de Haarlemsche abonr.é door de IJmuidensche telefoniste opgeroepen. Aanteekening van het nummer 15280, kan toor IJmuiden, op den omslag van de Naam lijst voor den interloealen Telefoondienst of localen gids wordt aanbevolen. CERTIFICATEN VAN OORSPRONG EN CONSULAIRE FACTUREN VOOR FRANKRIJK. Van de Afdeeling Handel en Nijverheid van het Departement van Arbeid ontvingen wij een mededeeling, dat ingevolge door haar onder nomen stappen met de Fransche Regeering een nieuwe overeenkomst is aangegaan betreffende certificaten van oorsprong en consulaire fac turen henoodigd bij verzending naar Frankrijk. Goederen, welke bij invoer in Frankrijk wor den belast met ad valorem rechten moeten ver gezeld zijn van consulaire facturen. Thans is overeengekomen, dat voor deze facturen, wan neer zij geviseerd zijn door de Kamers van Koophandel en Fabrieken hier te lande, geen Fransch consulair visum meer noodzakelijk is. Verder is overeengekomen, dat voor zoover nog certificaten van oorsprong benoodigd zijn bij verzending naar Frankrijk, deze certifica ten, wanneer afgegeven door de Kamers van Koophandel en Fabrieken hier te lande, gratis door den Franschen Consulairen Dienst zullen worden gelegaliseerd. Bovenstaande faciliteiten zullen alleen toe passelijk zijn op Frankrijk cn Algerië, terwijl de documenten, goederen begeleidende oor spronkelijk uit derde landen, van deze facili teiten uitgesloten zijn, zelfs wanneer zij zijn opgesteld door organen, welke daartoe door- het andere land bevoegd zijn verklaard. De nieuwe voorschriften traden 15 Januari in werking. slechtste voor den minsten prijs. BEYLVOEÏ. Doslstraat 37 Haarlem - Islefoon 13538. ZIJLSTRAAT 83 ZIJLSTRAAT 83 TELEFOON 11307 berichten U dc ontvangst der VRAAGT ZICHTZENDINGEN. ONVERSTANDIGE NKDERLANDSCHE RECLAME. Onder dit opschrift lezen we in „Neerlandia" maandblad van het Algemeen Nederlandsen Verbond het volgende: „Nog steeds gebeurt het, dat Nederlandsche firma's, tegen haar eigen belang in, zich in de Fransche taal tot het koopende publiek in Vlaanderen wenden. Blijkbaar weten ueze firma's niet, dat zjj met haar Fransche reclame zelfs niet eens een vijfde der Vlaamsche men sehen, die zij wenschen te bewerken, kunnen be reiken, terwijl door middel van de Nederland sche taal heel Vlaanderen, op enkele vreemde lingen na, van de degelijkheid der aangeboden waren kan worden overtuigd. De Franschen zijn dan wel slimmer. Menige Parijsehe firma over stroomt het Vlaamsche land met hare, in vrij goed Nederland gestelde reclame en vaart er wel bij. I's het, in dezen gedaehtengang, niet bescha mend 1.e moeten vaststellen, dat te Mechelen b.v., voor de Nederlandsche „Gulden-Viies"- sigaren, in het Fransch alleen reclame wordt gemaakt. En moet net verwondering baren, als antwoord daarop in een Vlaamsch dagblad een aansporing tot boycot van deze firma te lezen'.' Maar wat dan gezegd van de firma W. C. Rooaen cn Co., te Overveen, bij Haarlem, die, blijkens de klacht door een lezer van De Schelde in het nummer van 3 October geuit, stelsel matig in het Fransch antwoordt op alle in het Nederlandseh, door Vlamingen, gedane bestel lingen? Dit lijkt, voor wie de huidige toestan den in Vlaanderen kennen, wel het best ge schikte middel te zijn, om zichzelf geheel van de Vlaamsche markt te verdringen, wat dan toch zeker de bedoeling van de firma Roozen en Co. niet kan zijn". WAT NIET IEDEREEN WEET. DRINKWATER TE LONDEN IN DE 16e EEUW. In „Beerlandia" schrijft de heer Fred. Oud schans Dentz het volgende: Een Hollander, Pieter Morrijs, is in 1582 het eerst op het denkbeeld gekomen, drinkwater te 4 Wij zijn specialiteiten in: FAM" '^-DRUKWERKEN AANKONDIGINGEN voor: GEBOORTE VERLOVING ONDERTROUW U..NOODIGINGEN DANKBETUIGINGEN MENU'S VISITEKAARTEN 'tls malaise - Groote slapte Niemand is c Hoe men hier Overal heersc Het is erg ij 'tls maar nii Die. nog brui] Neen. aan ve Wordt pardoe Mensehen, die En nog in de En dan staan Zoeken vruch Lijden met hl Dra een poov Zoo gaat het Op de toekom Wel, dat is e En de toestar Neen, men m Werkverruimi Om wie werk Tot den arbei En wie van g Of malaise 'li En dus waari Om zich daar Doe zijn best Om niet van i Moet de werk Nog onnoodig Want men zie Zonder reden Nemen alles r En bezuiniger Laat men dat Slechts door 1 Kan men aan 'nWeinigje ve Hebt g'iets ni Als het eenlg: Want zoo hel De malaise te Dat g'uw ge! Zult g'er, hoo Zuinigheid me Maar teveel 1 (N De vergankelij schen lichaam, werk. Niet, dat Zelfs het degeli duur. Maar tex beeld, een staa stelsel verschei blijft dus onstei grip, toch kan n zijn arbeid zich Maar niet all mensch met zijn voorzoover het den aard van z tegenstelling tus onvergankelijke Wie een archi geniet van de zuivere kleur, v der gevels, van onderdeelen. Hei waaraan niets o indruk zou kunr en statig rijst h( gebouwen, die schoonheid en statig zal het d meester en de v schoot der aarde en kleinkinderen Wie is die bou lieden geweest? de aanstootelijkl zijn te vermijde hrek, de ander onooglijk lichaai van lijn was niei kwam, werden z ding, welke b{j schuweljjker pre vallen van steer Maar al deze in zich van het het vleesch niet zich uit steen. H de projectie van langens. De vere heid. Gebrekkig blij het lichaam, ma gen, neigingen, is afhankelijk v tigc vlagen, mo naijver vergiftig heid, ïiefdeloosb innerlijk. Hij is zielig. Wie zich den s ten, deri dichter een boven de ar persoonlijkheid, naar schiet als r meeste te kort. dezelfde aanstoc maaktheid als 1 soonlijke kenni: stenaars loopt c Ook naar den den mensch in z kig, dat juist d is. De hebbelijk] gebreken van ters zijn bij him houdt de herinni bewaard. Zooals in hun leven hel hart, zuiver var verheven boven boden der w<

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 4