D. HOEFGEEST Zonen OPENEN EEN WINKEL UZ. (MIERE Haarlem Zeer bijzondere aanbieding ver beneden baianswaarde. GEZ. CORBIÉRE - Gr. Houtstraat 136 Het Biofcitientiaalscïi Weekblad. INGEZONDEN STUKKEN SPORT. UÏT BOEK EN BLAD. TOQMEEL. PREDIKBEURTEN. VARIA. ZANDVOORTSCHELAAN 73 te HEEMSTEDE Klos- en Filetkant - Kanten Inzetstukjes Kanten Kleedjes in alle maten en sorteeringen, Geen zoogenaamde uitverkoop-artikelen, maar onze gewone bekende prima kwaliteiten. Londen algemeen tegen betaling verkrijgbaar te stellen. Hij verkreeg van het bestuur der City verlof onder twee der bogen van London 'Bridge groote schepraderen aan te brengen, die door eb en vloed van de Theems in beweging werden ge bracht en op hun beurt pompen in beweging zet ten, door welke het water in vergaarbakken werd gepompt, vanwaar het in overdekte houten gooten of looden buizen naar de verschillende declen van de stad werd gebracht. Morrijs be taalde voor dit recht aan de City één pond ster ling 'sjaars en verkreeg een vergunning voor 500 jaren! Zijn kleinzoon kreeg in 1701 de be schiking over een dreden boog en verkocht spoe dig daarna zijn rechten voor 38000. De raderen belven in werking tot 1822 toen de oude London Bridge werd afgebroken. Of de bezitters van de vergunning toen schadeloosstelling kregen, is niet bekend. Veel zal hun recht destijds niet meer waard zijn geweest, daar toen reeds tal van waterleidingen London van vrij wat beter drinkwater voorzagen. HET DAMESKAPPERS CON GRES. In .American" te Amsterdam, werd 19 Januari j.l. een door den Nederlandschen Kappersbond uitgeschreven congres gehouden, speciaal be stemd voor de Nederlandsche Dameskappers. Nadat de heeren A. Olthof, van Amsterdam J. G. Gonlag van Rotterdam en J. Cornax, van Amsterdam, hunne inleidingen hadden gehou den. waarop een levendige discussie volgde, werd dc onderstaande resolutie aangenomen: .De algemeene vergadering van den Neder landschen Kappersbond, draagt den Bondsaf- deelingen op. zoo spoedig mogelijk een plaatse lijk tarief vast tc stellen voor de blijvende liaar- golf-bewerking' daarbij in acht te nemen: dat vaar een plaatselijke vereeniging bestaat van vakgenooten, die bij de blijvende haargolf- bewerking geïnteresseerd zijn, samenweikin e- wenscht is; dat bij de vaststelling van een minimumtarief gekend moeten worden de vakgenooten. die buiten elk organisatie-verband staan en reke ning gehouden moet worden met plaatselijke omstandigheden, geaardheid landing der clientèle; dat, met inachtneming van dc zaken ter plaatse worden wel in: Groep A, met zoo mogelijk tarief van f 10. mogelijk niet in te gaan op de circulaire van het Am sterdamsche Comité, dat zich zonder overleg met ons landelijk Comité heeft genoemd. Onderge toekende D. West, Rustenburger- rib' "eemt thans het Secretariaat Wij raden hij dezen stand van zaken de- I Relatief staat Bloemendaal er dus het on- ;euen, die ons vertrouwen schonken, aan, om /gunstigst voor. Toch is ook hier met eenige laan, wa der zaak en deze factoren, gegroepeerd en een minimum- een minimum- mogelijk een minimum- groepen en dientengevolge zooveel mogelijk wordt Groep B, met zoo tarief van f 15.—; Groep C, met zoo mogelijk een minimum tarief van f 20.—; Groep D, met zoo larief van f 25. dat het aantal het aantal tarieven beperkt; en ten slotte: draagt het Hoofdbestuur op, de afdeelin- gen bij het voeren van de actie voor een mi nimum-tarief voor de blijvende haargolf, met alle beschikbare en wettige middelen bij te staan". (Buiten verantwoordelijkheid der redactie;. COMITé INZAKE DE NIEUWE BOERHAAVE. Naar aanleiding van het berichtje omtrent zijn bedanken als lid'van ons Comité door Mr. L.' G. van Dam aan de Haarlemsche bladen gezonden, verzoeken wij U ons schrijven aan Z. E. G. d.d. 20 Januari j.l. hieronder te wil len opnemen. Het luidt als volgt: Geachte Heer van Dam, Tot onze verbazing en ook tot onze ergernis onden wij gisteren een stuk van Uw hand over de Nieuwe Boerhaave in de Stadseditie. De uit den aard der zaak voortvloeiende verplichting ook zelf niets te doen, waar wij Amsterdam en Utrecht verzochten niet te handelen vóór de vergadering op Woensdag, bent U niet nagekomen. U hebt ook niet ge handeld met of in opdracht van het Comité U stelt Uw persoonlijke vrijheid van hande len als advocaat blijkbaar boven Uw functie van Secretaris van het Comité. Ook in zake de beantwoording van het te legram van het Utrechtsche Comité hebt U geen voeling gehouden met Uw mede-Comité- ieden. De andere leden moesten steeds aan U naar den stand van zaken vragen, inplaats flat U hen hebt ingelicht.. Onder deze omstandigheden acht het Comité een verdere samenwerking: met U onmogelijk en geeft het U in overweging U uit het Corc»- té terug te trekken. In geval U hiertoe niet bereid bent, zuilen wij de vergadering in dezen uitspraak laten doen. Gaarne willen wij hierover vóór Woensdag morgen 12 uur antwoord hebben. In geval Uw antwoord ons voor dien tijd niet bereikt heeft, zullen wy aannemen, dat U voor het lidmaat schap van het Comité hebt bedankt. U gelieve de gevoerde correspondentie aan liet adres van den voorzitter of aan dat van den heer J. Schoo. Lakenkooperstraat 3, te doen bezorgen. Ten slotte nog een kleine opmerking. U hebt fl.betaald in het fonds van het Co mité. Hier kunnen wij ons niet mee vereenigen. Wij vinden, dat gelijke monniken, gelijke kappen moeter. hebben en dat alle verzeker- cn, waarvóór U aanwezig was, fl.hebben te betalen. Hoogachtend, Het Comité: (w.g.) Het Comité vd.: C. A. BEUTE, J. SCHOO. J. WEST. 1001 NACHT WORDT WERKELIJKHEID. Mijnheer de Redacteur. Gaarne verzoek ik een plaatsje in Uw veelge lezen blad. Op mijn reis door verre landen in den jare 1930 kwam ik tot de overtuiging dat mevrouw D. Pressie zich terdege in alle landen der wereld heeft doen gelden. Enorme prijsverlaging van artikelen, onverschillig van welken aard, zelf; die der damesmodes en tevens verlaging van salarissen, overal. In een zeer gedrukte stemming verliet ik dan ook „Het land der onbegrensde mogelijk heden" aan de overzijde van den vijver. Het terugzien van mijn Vaderland vermocht deze stemming niet te verdrijven. Doch nauwelijks eenigen tijd thuis in Bloemendaal of ik kwam tot de verrassende ontdekking dat ik van „Het land der onbegrensde mogelijkheden" in „Het dorp der onbegrensde mogelijkheden" was teruggekomen. In Bloemendaal alles prijshoudend, aanstel ling van gemeenteambtenaren onverschillig van welken leeftijd, alom verhooging van ambte naarsalarissen, een bestrijding van armoede waarvan een John D. Rockefeller zou water tanden. Tevens bemerkte ik dat de in vroegere jaren zoo gevreesde upper „400" in de Bloemen- daalsche parken zich nu broederlijk met de werkende klasse vereenigen. Van dit laatst" werd ik overtuigd, toen. ik op een wandeling door een der parken waaraam, dat in een viiia, grenzende aan die van een van onze 400, van wethouder Laan, een opzichter der gemeente zijn home heeft. O. Bloemendaal. gij zijt werkelijk een oase in deze onmetelijke D. Pressie-woestijn. Doch niet tot de uitverkoornen behoorend zucht ik en prevel: Mon Dieu, mon Dieu, pourquoi m'avez- vous oublié. U mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte verblijf ik, YANKEE DOODLE. Naschrift der Redactie. Wij plaatsen dit inge zonden stukje, omdat de 'balf-Amèrikaan ge worden schrijver, waar hij ons mededeelde zucht om wat hij noemt „achterstelling van het algemeen belang bij clique-geest". Schijn be driegt wel eens en eerst de tijd zal ons leeren of datgene waarop de inzender doelt het alge meen belang in het aangezicht slaat of dient. Wat hij ons van Amerika vertelde en de daar werkelijk heerschende corruptie is nog heel wat anders. Daarbij vergeleken is al wat in Neder land passeert onschuldig kinderspel. Maar 't kan altijd nog beter. Daarop dan maar gehoopt. c. J. D. A. BEUTE. SCHOO. WEST. De daarna tioor Mr. van Dam in de bladen van Woensdagavond gelanceerde mededeeling, als zou het door bet hier gevestigd Comité ge zocht contact met de commissies in andere plaatsen niet tot resultaat hebben geleid, is aldus te lezen, dat zoolang Mr. van Dam de onderhandelingen daarover voerde, daarvan niets is terecht gekomen. Of het aantal bij het Comité alhier aange slotenen verzekerden te gering is om de kos ten van een eigen actie te dragen, kan door Mr. van Dam uit den aard der zaak niet wor den beoordeeld. Dat hij, die als bestuurslid van het Witte Kruis mededeelde voor 20 pleegzus ters op te komen zich tfv vermijding van te hooge kosten uit de hier begonnen actie heeft teruggetrokken, strookt met onze bedoelingen; of wij hem elders weer zullen zien opduiken, zal de tijd leeren. Wat wij beoogen is een de gelijke, voorzichtig geleide actie, die met alle omstandigheden rekening houdt en ook terdege hiermede, dat degenen die haar voeren, hun ne persoonlijke verlangens weten achter te stellen bij het belang van allen. VOETBAL. Dewedstrijden, Zondag 18 Jan. voor de tweede klas B. gespeeld, hadden het volgende resul taat: B.F.C.—Haarlem 3—3 BaarnSpart aa n 1-1 WADWS 0—3 Haarlem liet m Bussum een ko. tb: ar puntje achter, even kostbaar voor Haarlem als voor B.P.C. Qua spel ontpopten der oodbroeken zich in dezen wedstrijd geenszins als kampioen-can- diciaten: in tegendeel, hun spel was van dien aard. dat rizich met het doelen der punten, nog gelukkig mogen achten. We zullen maar aannemen, dat Haarlem een offday had, en dat ze in de resteerende ontmoetingen beter vorm vertoonen. Een tweede „,draw" viel In Baarn te noleeren. Het succes van Baarn is opmerkelijk, en de wijze waarop het zich reeds gedoodverfd als hekkesluiter in veiligheid tracht te brengen, Is een compliment waard. Uit vier wedstrijden 7 punten te halen is inderdaad een kraehtpres- latie, waartoe men de geelblauwen een maand geleden niet in staat achtte. Intusschen lever den de bewoners van „Het Gooische Haagje" hiermede het bewijs, hoe bij eendrachtig- willen veel ten goede kan keereu. De wedstrijd WADWS is in liet Amster- aamsebe stadion gespeeld.. Er was geen concur rentie van een eerste klasser, en in veroand met den grooten aajihang welke DWS heeft, leek deze maatregel zoo vreemd nog niet. De grootsche omgeving kon de gasten niet genoeg intimideeren en op regelmatige wijze werd het oude WA aan de zegewagen hunner jongere zustervereeniging gebonden. Voor de eerste plaats wordt thans gestreden door Hercules, DWS, Haarlem en VeTox, ctie er als volgt voorstaan: 42—26 46—22 56—31 53—28 zekerheid nog niets te voorspellen, immers, alle gegadigden moeten nog eens tegen elkaar in 't veld en de te verwachten onderlinge afmaak- partijtjes kunnen in één week het aspect doen veranderen. Men bestudeere maar eens, wat nog gespeeld moet worden: Hercules: thuis DWS, WA; uit Haariem, BFC. D.W.S.: thuis Haariem, Zandvoort; uit BFC, Hercules. Haarlem: thuis Bloemendaal, Hercules; uit DWS, Spartaan, Velox: thuis Spartaan, Baarn; uit Zandvoort, Spartaan, WA. Spartaan; thuis Haarlem, Velox; uit Bloe mendaal, Velox. WA: thuis Zandvoort, Baarn, Veiox; uit Her cules. Baarn: thuis Bloemendaal; uit WA, Velox. BFC: thuis Zandvoort, DWS, Hercules uit. Zandvoort: thuis Velox; uit DWS, WA, BFC. Bloemendaal: thuis Spartaan; uit Haarlem, Baarn. Men ga nu maar eens combinaties en bere keningen maken en dan is een conclusie, dat, zoowel voor de bovenste als de onderste plaats eenige elftallen met een gelijk aantal punten eindigen, nog niet zoo gek. Voor a.s. Zondag luidt het programma: DWSZandvoort. BFCHercules. HaarlemBloemendaal. Hier komen dus de bovenste drie tegen de drie laagst geplaatsten in 't veld. Zou er ech ter iemand zijn, die zonder meer durft be weren, dat het verschil in plaats op de rang lijst een overwinning inhoudt? Ten opzichte van DWS—Zandvoort lijkt ons dit nog het minst riskant. Eenige weken ge leden werd deze wedstrijd met de rust gestaakt, nadat de DWS-voorhoede reeds vijfmaal de Zanvoort-doelman gecasseerd had. Nu het ter rein vermoedelijk minder nat zal zijn, is de kans "•root. dat Zandvoort meer weerstand zal bie den, niet genoeg echter vreezen we, om met eenig succes uit Amsterdam terug te keeren. Hercules behaalde indertijd op eigen terrein een magere 21 overwinning op BFC en waar de Bussummers thans in hun fraaie sportpark spelen met het degradatiesnook voor oogen, kunnen Buitenweg c.s. op een warme ont vangst rekenen. Slechts met inspanning van alle krachten kunnen de Domstedehngen nun tegenstanders er onder houden, hoewel ons een een verdeeling der punten niet onmogelijk lijkt. Na een week rust moet Bloemendaal, nu aan den Schoterweg, Haarlem weer bestrijden. Beide partijen hebben thans het voordeel van een groot veld. 't Ligt er nu maar aan, wie dit voordeel 't meest uit weet te buiten. Speelt de Bloemendaalsche voorhoede in denzeifden grootschen vorm als in de ontmoeting aan den Brederodeweg, dan is het best mogelijk, dat opnieuw een eervol resultaat behaald wordt. Vergeten we niet, dat Haarlem zich in eigen omgeving uitstekend thuis voelt: alleen aan DWS gehikte het tot nu toe beide punten in Haariem te veroveren. In de 7 wedstrijden welke voor de competitie in Schoten gespeeld werden, scoorde de Haarlem-aanval 28 doelpun- Nederlandsen Verbond, is in een nieuw gewaad ten, dus gemidideld 4 per wedstrijd. De Bioe-Tverschenendat zich gunstig van het vorige cocktail-buffel, er ook nog een loonlooze dienst bode met een verledentje op na houdt, en wi t geadelde vriend niets bezit, en wier oude rijkt vriend haar verveelt, zit met dienstbode, fraaie japon, buffet, boeken, schuine foto's cn al in zak en asch. Er is geen cent in huis. Er word* geheld ende deurwaarder komt beslat leggen en volgens Engelsch systeem (vroeger kreeg men bij ons daarvoor een soldaat in de kost) komt de bewaarder, de arme maar elegante Raymond Dabney met hem mee. Hij moet op alles passen, mag huiselijke diensten verrichten, moet voorkomend blijven, enz. enz. en bij 't eerste gezicht staan Raymond en mevr. Wetherby (het elegante dametje) elkaar aan. En nu begint, nadat we ons gedurende het eerste bedrijf in dit blijspel, de huiskamer van den ondergoedfabrikant, bepaald verveeld heb ben, tusschen die twee het liefdesspel met praten en aan- en half uitkleeden en meer daai'- van. Raymond ontvangt als butler zijn eigen familie, die trouwlustig op visite komt, tot met uitgaan van het licht op 't tooneel de twee verliefden elkander vinden. Het derde bedrijf, dat het aardigste is, voert ons vanuit de ge wilde schuinmarcheerderij weer naar het ge wone leven terug de twee gelieven hebben kans gezien eenig geld tc empocheeren. Ze worden serieus, Raymond wordt als armoed zaaier en oude tucbthuisbewoner bij msvs Welherby, cn deze bij Raymond's broer al, even arme mevrouw van betere en behoorlijker dagen geafficheerd; en in verband met 'n af gedraaide fonograafplaat over het recht van den gewezen gevangene om een beter leven te beginnen, zullen de beide verliefden 't maar voor het leven probeeren. Cees Laseur, die dit stuk waarschijnlijk ergens op den kop tikte, - hij immers had ook de regie heeft van het Nederlandsche publiek blijkbaar geen hoogen dunk. Dit staat dan gelijk met het Londensche, waar het stuk 250 voorstellingen haalde. In een woord vooraf noemt C. L. het stuk een van charme. Wij zouden zeggen; Cees, maalt 't ons niet wijs, niet het stuk heeft charme, maar jij. Want dat moet gezegd, hij vult het tooneel en be koort en boeit bij al de onbenulligheid, die de schrijver hem doet zeggen en doen van het begin tot het eind. En nu ook het pub'' van Haarlem e.o. in grooten getale was op gekomen en na afloop klapte, dat 't een lust was, kunnen ooK wij niet anders doen dan hoera roepen; hoera voor het Nederlandsch Tooneel, hoera voor het Nederlandsche publiek, hoera voor onze vaderlandsche Schouwburgen over 25 jaar, als zal zijn ingezien, dat met stukken als deze wel de tooneelspeelkunst op lauweren kan rusten (accent op rusten), maai de samenleving au fond niet gediend is. Op de programma's stond de naam van de gaste, die voor mevr. Crystal Wetherby speelde, verkeerd gedrukt. Er had moeten staan: Lola Cornero. Een schuilnaam? En óf. Dus in iede geval een tooneelspeelster. T. NEERLANDIA. Neerlandia, maandblad van liet Algemeen Hercules 14 10 2 2 22 DWS 14 10 1 3 21 Haarlem 14 9 2 3 20 Velox 13 9 0 4 18 Verschil is er derhalve heel weinig en waar Hercules, DWS en Haarlem elkaar nog een keer hebben te ontmoeten, is er van een defi nitieve bezetting der eerste plaats nog niets te zeggen. Ook al met het oog op haar pro gramma, blijft Velox een gevaarlijk out-sider. dc Utrechtenaren doen moeite, de door hen ver loren wedstrijd Velox---Haarlem overgespeeld te krijgen wegens een -volgens hun lezing' verkeertt genomen beslissing van den scheids rechter, waardoor zij het grootste gedeelte met 10 menschen moesten spelen. We zijn niet vol doende op de hoogte der feiten een gepronon ceerde meening van dit geval te kunnen zeg gen. Indien hun pogingen echter gelukken, ver andert het aspect niet weinig, aangenomen dat de over te spelen wedstrijd een andier resuitaat oplevert. Én hoe staat het in de onderste regionen? Degradatie-allures worden vertoond door WA, Baarn, BFC, Zandvoort en Bloemendaal. De ondierling'e verhouding op de ranglijst is zoo: mendaal-verdediging kan zich derhalve prepe- reeren op een zwaren middag. Indien zij zich be hoorlijk van haar taak kwijt, hebben we genoeg vertrouwen op onze stormlinie, mede gelet op dc minder sterke defensie der thuisclub, om de balans in evenwicht te houden, zoo niet in ons voordeel om te doen slaan. Ons elftal verschijnt in deze opstelling: J. Beijk J. Yfs C. A. Bakker Ph. Immer H. Beijk P. J. Parson Cb. de Bock J. Sunter Fr. Bakker J, Kammerjer M. Strik Rerserves: W. Huisman, P. Schuijll, G. Kop jes, Niemann. WA Baarn BFC Zandvoort Bloemendaal 14 15 15 14 15 10 11 10 9 8 23—37 22-^44 22—35 25—37 25—48 DE MAN, DIE BESLAG LEGT. Kon. Ver. Het Nederl. Tooneel. Stadsschouwburg. 16 Jan. '31. De man, die beslag legde op ons, was Cees Laseur. Ik neem graag aan, dat alle tooneel- spelers, behalve de Bouwmeesters, spelen onder een aangenomen naam. Wie een aangenomen naam voert, is trouwens daarom al toonae speler; tegen aangenomen tooneelnamen kan men geen bezwaar liebben. Het is voor de be trokkenen veel rustiger. Stel U voor, dat juffrouw Strapatski, die eigenlijk juffrouw Blom heet, een gênante scène moet spelen, op de canapé, ik heb ze zelfs wel gezien in een meubel, dan is het feit, dat het licht op 't tooneel uitgaat, niet vol doende om de familie Blom in de zaal de gêne, die de juffrouw zelf ook heeft, te besparenof is de schuilnaam bedacht om anderen te spa ren? Hoe 't zij, wij hebben 't recht, dat we in ieder geval weten, hoe wij iemands schuil naam uit moeten spreken. En nu wilde ik even, schuilnaam of niet, beslag leggen op den Cees-naam van Laseur. Al jaren lang weet ik daar geen weg mee. We schrijven Cornelis met een C, maar -spreken 't uit als Kornelis. Is Cees nu Kees of Sees Wie ons aan inlichtingen helpt, zijn we dank baar, en met een en ander willen we maar duidelijk maken, dat we in jaren niet zoo'n onbeduidend, en toch eigenlijk ook wel 'n beetje onbehoorlijk Engelsch stuk gezien hebben. Een schoone dame, meer juffrouw dan jonkvrouw, wordt piek-fijn „onderhouden" door een rijken mijnheer, een adellijke mijnheer, loopt om baar heen, eil een jongmensch, zoon van een fabri kant van ondergoed, zoekt haar, omdat hij denkt, dat ze rijk is. Zijn vader, fabrikant als boven, maar plat zak, moedigt zijn zoon zeer aan; de zaak zou op die manier misschien nog te redden zijn. Een goed informatie-bureau schijnt in Enge land een onbekende grootheid en zoonlief heeft hoop. Maar hij heeft een broer, die heeft moe ten „zitten"; die studeerde vanwege de ijdel- heid van papa in Cambridge, wat voor hem betekende game bridge en verder pleizier. Hij bicmensch, maar meer ook niet. Wijsheid, een vak, ijver, studielust, leerde hij daar niet. Om het huwelijk met de averechtsche madonna niet in den weg te staan, mag zoon nummer 2 (Laseur) in het gezin niet meer gezien worden. Deze gaat dan ook de straat op en komt terecht bij een deurwaarder om dezen te dienen als bewaarder bij beslagleggingen. I De onderhouden juffrouw, die, behalve een] onderscheidt. De redactie hoopt daardoor het maandblad nog meer dan tot nu toe aan zijn doel te doen beantwoorden. Ze zegt in een inleidend artikel, dat, om gelijken tred met de ontwikkeling der getalsterkte van liet Verbond te houden en de evenredigheid daarmee zich steeds verhoogde belangstelling te bevredigen, het uiterlijk van Neerlandia meer in overeen stemming diende te worden gebracht met het innerlijk. Ze besluit dit artikel dus: „Het Dagelijksch Bestuur vond den heer J. Nuiver, sierkunstenaar te Eindhoven, bereid voor den omslag en het binnenwerk teekeningej te ontwerpen, die op fraaie en duidelijke wijze de mooie beginselen van ons Verbond verzinne beelden en tevens de gebieden van onze zede lijke, geestelijke en stoffelijke werkzaamheid in beeld brengen, zóó dat het woord Groot-Neder land geen ijdele klank blijkt. Zoo ga dan Neerlandia in zijn nieuw -gewaad als drager van onze Grootnederlandsche idealen Vrijzinnige Jongerenkerk. Jeugdhuis, ingang poortje Kinderhuisstraat, h. Nassaustr. N.m. 7uur Ds. P. D. Tjalsma, Leiden. N. B. Fietsenstalling. Nederl. Protestantenbond, afdeeling Bloemendaal. V.m. 10% uur: Spr.: Prof. Dr. G. D. Heenng, Leiden. Collecte Algemeene Jeugadag. Ned. Hen. Kerk te Bloeiuendaai. V.m. 10 uur: Ds. J. C. van Dijk. Jeugddienst in het Jeugdhuis. V.m. 10 uur: De heer Jb. Kijne, Heemstede. Voor Jongemenselien boven 16 jaar. 'sAv. 7.30 uur: Ds. K. H. Miskotte, Haarlem. Overveen. V.m. 10 uur: de heer K. Koopman. Donderdag 29 Jan. 'sAv. uur: de heer K. Koopman, Bijbellezing. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. Zondag 25 Jan., 10.30 v.m.: Gezongen H. Mis. Donderdag 29 Jan., 7.30 v.m.: Stille H. Mis Eglise Wallonne. Ncd. Herv. Kerk. Dimanche 25 Janvier. 10 h. 30: Service divin et Sermon. Pasteur Krafft. Collecte mensuelle pour l'Eglise. 11 h. 45: Service des Enfants. 20 h.: Service divin. Vendredi 30 a 8 li.:- Service divin: Pasteur Krafft. L'bolise est ouverte tous les jours de 1016 h. Geref. Kerk. Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. J. C. Brussaard. N.m. 3 uur, Ds. J. C. Brussaard Bediening van het H. Avondmaal. Religieuze Kring Aerdenhout. V.m. 10% uur: Ds. G. C. Postma, Alg. Seci N.J.V., Overveen. Ned. Herv. Kerlt. V.m. 10 uur de heer B. Agteren, theol. cand. te Utrecht. Jeugddag. Ned. Prot. Bond Heemstede. V.m. 10% uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Religieuze kring, Aerdenhout. V.m. 10% uur geen dienst. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 40 uur Ds. A. D. Meeter, Leiden. N.m. 5 uur Ds. D. Kuilman, Leiden. de wereld door. Moge het zich steeds meer vrienden verwerven, in steeds meer Nederland sche en stamverwante gezinnen een welkome gast zijn en zijn taak tot versterking onzer volkskracht met immer gunstiger gevolg ver vullen. Aan goeden wil en ijver zal het de redactie niet ontbreken, maarieder Verbondslid kan op zijn wijze en in zijn kring' daartoe het zijne bijdragen, ieder naar de mate zijner krachten". De inhoud van dit nummer vau het blad is rijk aan verscheidenheid. We vinden er onder meer in: Surinaamsche Brieven, een rubriek Vlaanderen, een Fransch Vlaanderen, een Amerika enz. Verder worden mededeelingen ge daan van het Hoofdbestuur en uit de afdeelin- gen. Uit alles blijkt een groei en versteviging van den alouden Dietschen Stam. NEDERLANDSCHE STRAATNAMEN. Neerlandia schrijft: Het voorbeeld volgend van Brugge, Aalst, Mechelen en andere Vlaam- sche steden, heeft dezer dagen Kortrijk een be gin gemaakt met het vervangen van de aldaar nog bestaande tweetalige .straatnaambordjes door eenige Nederlandsche. Wanneer komen nu ook Antwerpen cn Gent aan de beurt? En wan neer wordt ook eens krachtig de vernederland- sching der reclame- en uithangborden in alle Vlaamsche steden aangepakt? AFRIKAANSCHE SPORTTERMEN In Zuid-Afrika is vraag naar eigen sportter- men. Op verzoek zal het A. N. V. een onderzoek bij verschillende sportbonden instellen naar Nederlandsche benamingen, die tot grondslag- zullen kunen dienen voor Afrikaansche termen. GROENTENHANDEL, het maken bekend, dat zij meest van eigen teelt, opgericht 1900 tc AERDENHOUT, op DONDERDAG 29 JANUARI 1931, in EERSTE KLAS GROENTEN, FRUIT, COMESTIBLES DELICATESSEN. BINNEN- EN BUITENLANDSCHE CONSERVEN. aan dc MAGAZIJN: ZANDVOORTERWEG Telefoon 26237, 2 lijnen. Schuin t.o. ZANDV. ALLEE. BENTVELD. Billijke prijzen. Minzaam aanbevelend.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 9