I MAISON LENY BLIJVENDE HAARGOLF m LI VICTORIA-WATER n ANT.CASSEEsZ* De Het Bloemendaalsch Weekblad. DAMES- EN HEERENKAPSALONS KINHEIMWEG 4 BIJ SPOOROVERGANG zonder electriciteit. L. VOGEL Onderlinge waardeering Waarom geen oorlog meer? PLAATSELIJK NIEUWS. 1 Wed. P. Koom en Zoon J Prima kwal. - Billijke prijzen DAMES! NAAIMACHINES I. GEYLVOET. Doelsiraat 37 Haarlem Telefoon 13538. in literschfoeiliesschen U et. Voor huishoudelijk yeuii NAAML.YENN: J. D. POSTHUMUS KONINKLIJKE STEMPELFABRIEKEN ZIJLSTRAAT 51J [25ste Jaarganf LOSSE BL Scherpzir van vragen, waarvan de heeren Nieuwenhuis en Mr. Schultz van Haegen gebruik maakten. Beiden werden door den heer Schulz beant- v.ocrd. Verder werd nog het woord gevoerd deer het raadslid, den heer Cassee. De laatste deed ondermeer opmerken, dat, nadat de raad uit zijn midden een commissie had benoemd, waarin waren twee tegenstanders en één voor stander van Van Nederhasselt, tot het op maken van een voordracht, het niet meer dan politiek fatsoenlijk ware geweest, dat de- ge- heele raad zich bij de stemming had gehouden aan de voordracht, door deze commissie ad hoe ingediend. Maar, aldus spr., achter de com missie' om is weder gekonkeld en door de meerderheid van den Raad is het advies der commissie in den wind geslagen. Spr. hekelde het „dat ter zake van deze benoeming enkele leden door dik en dun met den heer Laan waren medegegaan". Wij, menschenkindeien, met van elkander verschillende meening, verbijten en vereten vaak elkander.' Gelukkig voor de menschelijke samenleving, dat er óók anderen zijn, die het zoeken in de onderlinge waardeering, óók bij verschil van inzicht en die daarom kunnen samenwerken Eén der zulken is Dr. H. W. van der Vaart Smit. In de N. R. Crt. lezen we het volgende, dat we ook onzen lezers niet willen onthouden, om de mooie gedachte, die er aan ten grond slag ligt: In het Duitsche philosophische tijdschrift „Kantstudiën", orgaan van de wereldunie voor philosophie, welke zich naar den grooten Ko ningsberger philosooph noemt, schrijft de secre taris der afdeeling Nederland, dr. H. W. van der Vaart Smit te Zwijndrecht, een „Nachruf" op den in 1930 verscheiden voorzitter eerelid der Duitsche hoofdvereeniging prof. dr. H. Y. Groenewegen. Wij ontleenen aan de zoo juist verschenen, dezen Nachruf bevattende, afleve ring het volgende: „Wij", aldus de secretaris, „prof. Groene wegen als Remonstrantsch en ik als contra- Remonstrantsch theoloog, vertegenwoordigden een bepaalde theologische tegenstelling, welke vooral in Holland vaak zeer gevoeld wordt. Maar de geschiedenis heeft de golven van hartstocht gestild. En de liefde tot de eigen overtuiging veroorlooft, juist omdat ze slechts de eigene is, om des temeer ook de andere te achten. Dat brokstuk der verstandelijkheid, dat het nietige ik in zijn nog nietiger begrip matige denken vatten kan, mag geen aan spraak op absoluutheid maken; de subjectivi- PEKSONALIA. Te Amsterdam is geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer A. M. C. Lindner te Overv.een. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Over de vergadering van de afdeeling Bloe- mendaal-Velsen der Kon. Ned. Maats, voor Tuinbouw en Plantkunde, waarvan we in ons vorig nummer een kort bericht opnamen, ont vingen we nog het volgende verslag, echter te laat voor het vorig nummer. De afdeeling Bloemendaal-Velsen der K. N. M. v. T. en iP. hield Dinsdagavond 20 Januari haar maandelijksche bijeenkomst in hotel Vree burg te Bloemendaal. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en gelukwenschen voor het nieuwe jaar en heette ook de in December j.l. gekozen bestuursleden welkom, om vervolgens het woord te geven aan den heer W. I. Radstake tot het houdien van zijne lezing over „Fruit- cultuur op buitens". Spreker wenschte zijn onderwerp te beperken tot de cultuur van appel en peer. Hij memo reerde het ontstaan der soorten, wat noodig is te weten bij aanleg en de wijze waarop de onderstam gekweekt moet worden met het oog op de geaardheid van den bodem. Hij behan delde dan de verschillende onderstammen en de verschillende wijzen van enten en occuleeren. Dan werd behandeld de wijze van snoeien van kroon-boomen en struiken, waarbij lichtbeelden deden zien hoe goed en hoe slecht gesnoeide boomen er uit zagen. Vervolgens werd de be mesting van den grond behandeld, het oogsten en het bewaren. Na de pauze behandelde spreker de ziekten en beschadigingen-'door insecten en de wijze en de middelen van bestrijding, waarbij ook licht beelden de diverse ziekten en beschadigingen deden zien. Een mooie collectie fruit demonstreerde, wat bereikt kan worden door zorgvuldige behande ling en behoorlijke bestrijding van ziekten en insecten, niettegenstaande het vochtige en wei nig zonrijke klimaat niet meehielp. Spreker gaf dan nog een opsomming van soorten appel en peer die naar zijne ondervinding geschikt waren voor hoogstam, struikvorm en snoer. Een welverdiend applaus dankte spreker voor zijne leérijke verhandeling. Van de daarin voor komende wenken en raadgevingen kan nog dit jaar profijt getrokken worden. Alleen de heer R. v. d. Hul had ingezonden voor het puntenstelsel en verwierf voor gr. Primula Malacoïdes 8 p.; gr. Prim, chinensis „Défiance" 8 p.; gr. Primula Chin. „Morgen- roth" .9. p. Wegens het late uur werd de behandeling der teit die wij hebben, onderscheidt zich van de objectiviteit, die wij zoeken. En terwijl het,overige punten van de agenda uitgesteld tot de deemoedige bewustzijn van eigen kleinheid al- zoo onze liefde tot de eigen overtuiging be schaduwt, schrijden wij als menschen, pelgrims naar de eeuwigheid, naast elkander en verheu gen ons, dat de waarheid zoo groot is, dat ieder ze slechts eenzijdig en ten deele uitspreken kan en steeds nieuwe menschen steeds nieuwe rijk dommen tot den schat der waarheidskennis toe mogen brengen. In deze stemming' der zacht heid werkten wjj samen en kan ik met dank baarheid in hem den wijzen, liefdevollen en fijn- zinnigen mensch herdenken". Indien de gedachte „de waarheid is zoo groot", die Dr. Van der Vaart Smit opponeert, meer algemeen goed werd, dan vonden zeker op menig gebied elkander, zij, die nu vaak zoo verre van elkander staan. Het is daarom met groote ingenomenheid, dat we van het betoog van den Zwijndrecht- schen gereformeerden predikant melding ma ken. Het eert hem, die het schreef! In het Hbld. wordt medegedeeld, dat in den Hervormden Jeugddienst in de Nieuwe Kerk Ds. L. C. W. Ekering het onderwerp behandeld heeft „Oorlog en Evangelie", naar aanleiding van den tekst uit Jeremia 29, vers 7. „En zoekt den vrede der stad en bidt voor haar". Aan het verslag der predicatie ontleenen we het vol gende: „Waarom willen wij dan „geen oorlog meer?" Ten eerste uit zelfbehoud. De komende ge beurtenissen zullen beslissend zijn voor verre geslachten. Als de „wereld" dit wel ziet, waar om zouden wij het dan niet zien? Maar ook om het Koninkrijk van Christus. Jesaja zegt, dat bij de komst van het Godsrijk de zwaarden tot ploegen zullen worden om gesmeed. Maar dat geeft ons geen vrijheid om te zeggen: tot dien tijd zullen we de zwaarden maar zwaarden laten en er nog maar wat spiesen bijsmeden! „Zoekt den vrede der stad, d.i. de wereld". Hoe? Door het gebed. De leuze „nooit meer oorlog" moet getransponeerd worden in den gebedstoon. En de taak van ieder van ons per soonlijk is ook: het steunen van de vredes beweging, dat is het werk van den Wereldbond der Kerken en van den Volkenbond. Wij moeten los van de gedachte: niemand heeft over de waarheid te gebieden. In de plaats van dit anarchisme der staten moge er een bovensouvereine rechtsinstantie komen om dc geschillen der volken bindend te beslechten. En de Vredevorst, die in de ziel den vrede kan gebieden, kan hem ook op aarde stichten en Hij wil er den dienst van menschen voor gebruiken wanneer zij biddend tot Hem opzien". ONDERSCHEIDING. Door de Liberiaanschc .-.geering is de heer J. van Noortwijk t<- „...stede-Aerdenhout, benoemd tot Knight Cffi of the African Redemption (Ridder in de orde van de Afri- kaansche Verlossing). olgende vergadering. HET VOORJAAR OP KOMST. Een onzer medewerkers, die gaame de natuur waarneemt en het schoone dat ze te aanschou wen geeft, meldt ons: November, December en Januari zijn wel de kwaadste maanden van den winter. Als ge durende deze maanden de vorst intreedt dan kan het gebeuren dat het streng wintert. We zijn thans Januari haast door en hebben nog maar weinig koude gehad. Gelukkig maar, want in de huidige omstan digheden zou het niet wenschelijk zijn dat het hard vroor. De maand Februari staat voor de deur. Niettegenstaande we weten, dat het in Februari ook nog hard kan vriezen, geeft ons het feit, dat we met deze nieuwe maand weder om dichter bg het voorjaar komen, een blij moedig gevoel. Voor iemand, die den ganschen dag buiten is, zijn er reeds objecten genoeg in de natuur, waaraan hij het naderende voorjaar kan zien. Immers, het groenachtige waas, dat nu reeds zich over verschillende boomen spreidt, het hooger klimmen van de zon, waardoor de dag al heei wat langer is geworden en dan het vroolijk getjilp van de vogels. Alles wijst er op. dat het voorjaar op komst is. Als een eigenaardig verschijnsel kan ge noemd worden het onweder van Maandagavond. Deze onweersbui, die maar kort duurde, ging gepaard met een hevige hagelbui. Naar 'men ons mededeelde, komt er tijdens het vallen van hagel een groote hoeveelheid electriciteit in de lucht. Dit kunnen we uitstekend controleeren met de radio. Met hagel heeft men altijd sto ling in zijn ontvangtoestel en storing is, zoo als men weet, het in de lueht bevinden van electriciteit. Nu schijnt er tijdens de fiksche hagelbui van Maandagavond zooveel electriciteit in de lucht gezeten te hebben, dat het op een onweershui uitliep. In Maait komt het zeer veel voor, dat hagelbuien gepaard gaan met hevige onweders. Redacteur een grooten kaars bracht, die hel der licht verspreidde; maar op den lessenaér, waarachter de redenaar stond, een heel be scheiden klein kaarsje plaatste. Toen ging de redenaar, die even zijn rede had onderbroken, voort. Het duurde eenige minuten en het licht ging weder op. Er was een kleine storing in het electrisch net geweest, die had gemaakt da* ter vergadering, die de bedoeling had licht te verspreiden, het voor een wijle totale duister nis was geworden. Wat een kleinigheid al niet veroorzaken kan!... IN DUISTERNIS. Vrijdagavond in de bovenzaal van Hotel Vreeburg. De heer Schulz, een goed spreker, die ge makkelijk te volgen is, staat te oreeren hoe het is gegaan met de benoeming van den heer Van Nederhasselt, altijd volgens hem. Het betoog wordt met aandacht gsvolgd, de panning stijgt, als de heer Schulz allerlei bij zonderheden mededeelt, die nog niet ter ken nis van het groote publiek zijn gekomen. Plots, juist als de heer Schulz tot een pak kend moment is gekomen, gaan de lichten uit. De geheele zaal is in duister. Maar de heer Schulz, die licht poogt te brengen in een voor velen duistere zaak, laat zich daardoor niet afschrikken. Hij gaat onverstoord door met spreken; an ders als eens eenige jaren geleden een dominee deed toen een kat in de kerk gekomen was; welke dominéé net zoolang bleef zwijgen, tot dat het den koster gelukt was de kat, die den preekstoel dreigde op te gaan, uit de kerk te verwijderen. Tot dat een der persmenschen den spreker verzocht even te wachten. Daarna kwam een kellner binnen, die aan onzen Dagelijkschen De Gezondheidscommissie te Bloemendaal heeft een verzoek van het gemeentebestuur ont vangen om haar aan te wijzen de woningen die niet aan de verordeningen voldoen en dus ver beterd of voor zoover voor verbetering niet vat baar onbewoonbaar verklaard en ontruimd moeten worden. De Commissie begon te Voge lenzang en heeft daar als onbewoonbaar be vonden de woning van den gemeentewerkman de Graaf, aan den Vogelenzangscheduinweg no. 7, waaromtrent aan B. en W. het vereischte advies is gezonden Ingezetenen, die eene woning kennen, welke h. i. voor onderzoek, eventueel verbetering, of onbewoonbaarverklaring in aanmerking komt, kunnen die opgeven aan het adres van den secre taris der Gezondheidscommissie, Duinwijckweg 3 alhier. VAN EEN TELEURGESTELDE FAMILIE. Op een morgen schelde de melkboer hij een villa aan. Daar hij na herhaald bellen niet open- daan werd, bemerkte hij, dat de bewoners niet thuis waren en zette op den stoep van de keukendeur een flesch melk, een flesch choco lade en een fleschje room neer en ging heen. Toen de familie thuis kwam, dacht zij, dat de melkboer er nog niet geweest was, daar er niets was neergezet. De melkhandelaar werd opge beld. Het bleek, dat de melkbezorger er wel geweest was en alles op den stoep van de keuken had neergezet. Er was echter niets te zien, dus is het aan te nemen, dat anderen zich de melk enz. hebben toegeëigend. De politie doet onderzoek. DE VARA-AFDEELING. Ter jaarvergadering der afdeeling Bloemen- daal-Santpoort der V.A.R.A. werden als be stuursleden herkozen de heeren J. Kranenburg, S. H. Evelein, G. van der Veen en P. Bakker. Het jaarverslag vermeldde, dat het ledental op 1 Januari bedroeg 194. GOED NIEUWS VOOR DE LUISTERVINKEN. Een radio-amateur schrijft ons het volgende: Toen de Avro met Vara en V.P.R.O. naar den 298 M. (kortegolf) verwezen werd, omdat Oslo onze oude golf, 1071 M., had opgeëischt, ont stond er onder de Radio-amateurs een soort paniek. Honderden klachten kwamen bij boven omschreven omroepen binnen. Klachten van slechte of in het geheel geen ontvangst van Hilversum. De Avro e.a. Vereenigingen op den Avrozender aangesloten, konden niets aan deze klachten doën. Waren,deze klachten gegrond van de luistervinken? Ja, er waren gegronde redenen tot klagen, daar Hilversum bijna niet te beluisteren was door Turijn, het Italiaanschs omroepstation, dat onze omroep de meeste avonden zoodanig stoorde, dat er noch van de muziek, noch van het gesproken woord iets te verstaan was. Ten einde raad heeft men een verzoek aan Turijn gericht om een beetje op zjj te gaan, dat wil zeggen: een paar graden naar beneden. In Turijn bleef men hij het zenden waar men was en aan ens verzoek werd niet voldaan. Zelfs achtte men het beneden de waardigheid de menschen in het kikkerland te antwoorden, Zoo bleef het een rommeltje en onze omroep werd er dan nog door geschaad. Vele menschen, die hun toestellen niet meer gebruikten en het tijdelijk op zolder zette, totdat de tijd wéér zou aanbreken, dat Hilversum op de lange golf kwam. Dat is per 1 Januari gebeurd. Een ieder kan weer, zonder gestoord te wor den luisteren naar Hilversum. En als de drie maanden om zijn, dan zal men Hilversum op de Kortegolf eveneens goed ontvangen, want zooals men weet is het de beide omroepvere nigingen, de N.C.R.V. en K.R.O., gelukt, ook op de korte golf goede ontvangst te krijgen, door dat de N.S.F. zijn medewerking daartoe ver leend heeft en de energie belangrijk heeft op gevoerd, waardoor Huizen thans krachtiger doorkomt en men van Turijn niet zooveel last meer heeft. VERKOOPIN GEN. In het Algemeen Verkooplokaal te Haarlem werden verkocht ten overstaan van notaris G. Wolzak Hz.: Het heerenhuis met erf. voor- en achtertuin te Overveen gem. Bloemendaal aan de Julianalaan 43 groot 3 A. 41 c.A. f 13100. Kooper Hofman. Het huis met erf, voor- en achtertuin te Overveen aan de Ramplaan 75a, Haarlem, groot 3 A. 42 c.A. f 7010. Kooper Keip. Ten overstaan van notarissen mr. M. Slin- genberg en J. van Munster van Heuven. Het zeer mooi gelegen, hecht en sterk, ondier archi tectuur gebouwd heerenhuis met grooten tuin, groot 880 c.A. te Bloemendaal aan den Bloe- mendaalscheweg 163, hoek Prof. van Vlotenweg 18300. Kooper A. Overakker q.q. WAARSCHUWING. „De Commissaris var- Politie te Wageningen geeft bezitters van vruchtboomen in overwe ging niet in te gaan op aanbiedingen var- rondtrekkende personen om hun vruchtboomen te zuiveren van allerlei insecten en ziekten door middel van z.g. bespuitingen, alvorens bij den Plantenziekenkundigen Dienst te Wageningen inlichtingen te hebben ingewonnen. Zeer noodzakelijk is zulks ten opzichte va: Pieter Knepper, boomkweeker, oud 34 jaa: wonende Ruychaverstraat no. 20 te Haariem, voorheen te Boskoop en 's Gravenhage, zich roemende P. Knepper en Co., tuinarchitect en boomkweeker, oudste rozenkweeker uit Bos koop, speciaal adres voor behandeling van plantenziekten. Hij reist per auto H 61999. Knepper schermt met geleerde woorden, be weert dat zijn behandeling alles vervangt, wat de wetenschap tot nu toe aar bespuitingen heeft gevonden, hespuit slechts den stam met een goedje dat h(j in benzinebussen bij zich heeft, rekent gemiddeld f 0.75 per boom en geeft z.g. 3 jaar garantie wat onmogelijk is. Niet vruchtdragende boomen wil hij tegen veel geld met z.g. aether-injecties bewerken. Thans opereert hij in de omgeving var Eind hoven, doch verplaatst zich over het geheele land. Groot is het aantal ingekomen klachten. Wij ontvingen dit bericht ter plaatsing van den Commissaris var Politie te Wageningen, den heer J. Boersma. Het noemen van den naam Knepper in dit communiqué komt voor rekening van den Commissaris van Politie. BAD WIESSEE. Het te Bloemendaal welbekende jodiumbad Wiessee, in Beieren, gelegen aan het meer van dien naam, begint meer en meer bekendheid te verkrijgen. Voor Bloemendalers is het interes sant te vernemen, dat deze zeer snel in bloei toenemende badplaats haar oorsprong dankt aan het toeval en aan de ondernemingsgeest van den, hoewel vrij bejaarden, nog altijd geest- krachtigen bewoner van huize De Rijp. Ir. Adriaan Stoop, die niet heeft gerust voor hij ook den bodem van die plek in Europa, op de aan wezigheid van petroleum heeft onderzocht. Het geluk is met den stoutmoedige, zij 'took niet altijd op de wijze waarop zij zich zelf dit hadden voorgesteld. De heer Stoop liet diepboren in de nabijheid van het kleine plaatsje Wiessee, maar stootte daarbij op een niet te stuiten waterbron, die daar alle pogiDgen om verder naar petro leum te zoeken, verijdelde. De heer Stoop liet dit water eens onderzoeken, en dit bleek jodium- houdend en geneeskrachtig te zijn en wel in die mate, dat in eenige jaren, aldaar een stad is ver rezen die echter steeds weer te klein bleek om het aantal menschen dat daar gezondheid zocht, (waaronder een tijd geleden ook de oude koning Ferdinand van Bulgarije) te herbergen. Zoo trekt een bestaand stadje aan de overzijde van het meer, eveneens van deze ontdekking en stich ting, groot voordeel, omdat het honderden gas ten verblijf verleent; dezen varen dan voor hun huis, dagelijks het meer over. De heer Stoop die jaarlijks het bad bezoekt, heeft er zelf veel baat gevonden en hij is er de bescheiden onge kroonde koning, die de, er steeds toenemende welvaart, met voldoening gadeslaat. De Neder- landsche naam heeft zoo ook aan de Wiessee, aldus weer een goeden klank gekregen. Wie zich voor een kuur daarheen wil begeven, vele Hollanders doen dit reeds, doen goed, zich tjj- dig van de plaatselijke toestanden op de hoog te stellen en logie's te hespreken. BEUANGRIJKE FOTO-WEDSTRIJD. De Vereeniging „Haerlem", welke zich ten doel stelt de bevordering der kennis van het heden en verleden van Haariem en Omstreken, schrijft een wedstrijd uit in het vervaardigen van fotografieën, voorstellende stadsgezichten en natuuropnamen, benevens hofjes en gebou wen, zoowel van buiten als van binnen opge nomen in Haarlem en de aangrenzende gemeen ten. Het is de bedoeling van de Vereeniging eiken amateur-fotograaf op te wekken de schoonheid van Haariem en omstreken op te zoeken en op de gevoelige plaat vast te leggen, opdat daar door de fotografisch legger van „Haerlem" belangrijk kan worden verrijkt. In verband met het doel van „Haerlem" zal in het bijzonder aandacht worden geschonken aan die foto's, welke uit geschiedkundig of bouwkundig oogpunt van beteekenis zijn. Om het mogelijk te maken, met en zonder blad aan de boomen opnamen te maken, wordt de wedstrijd gehouden van Januari tot 15 Oc tober 1931. Een groot gedeelte der inzendingen, waar onder alle bekroonde, zal gedurende eenigen tijd in het Vereenigingsgebouw de Hoofdwacht op de Groote Markt worden tentoongesteld. De wedstrijd worden gehouden voor twee klassen van amateurs: A. Zij, die r og nimmer een onderscheiding in een openbaren wedstrijd behaalden; B. Zij, die er vroeger reeds een behaalden. Bekroond zullen worden de mooiste en beste fotografisch afbeeldingen van: I. Stadsgezichten, of gebouwen (exterieurs of interieurs) in het oude Haarlem, of omstreken; II. Stadsgezichten, of gebouwen (exterieurs of interieurs) in het nieuwe Haariem of omstreken; III. Natuuropnamen in Haarlem, of omstre ken. De bekroonde foto's worden het eigendom van de Vereeniging „Haerlem", welke zich het recht voorbehoudt uit de overige inzendingen tegen f 2.50 per stuk een aantal voor hare ver zameling aan te koopen. Inzenders, die hunne foto's wenschen te ver- koopen, kunnen op de achterzijde den door hen bepaalden prijs vermelden. Uitgeloofd worden twintig prijzen, welke door de jury worden toegekend; een door de Gemeente Haarlem beschikbaar gestelde ver gald-zilveren medaille; afslagen in zilver en orons van de legpenning der Vereeniging „Haerlem" en kunstwerken door haar uitgege ven; daaraan verbonden en afzonderlijk foto grafie-artikelen. De Kennemer Fotohandel, die den stoot gaf tot het houden van dezen wed strijd en door wiens bemoeienis zoovele fraaie prijzen kunnen worden uitgeloofd, stelde reeds ter beschikking een Camera 9/12 met Tessar 4,5 in Compursluiter ter waarde van f132. Rolfilmcamera's, waarvan één Ihagee; de Agfa-fabrieken loofden uit een Isolar Camera 9/12 met Compursluiter ter waarde van f 100. en er zullen nog meer fraaie prijzen worden aangeboden. Alle bekroningen gaan vergezeld van een diploma, terwijl bovendien nog eervolle ver meldingen zullen worden toegekend. De jury wordt gevormd door de heeren: F. F. P. Bins, bestuurslid van de Neder- landsche Amateur-fotografen-Vereeniging te Amsterdam; Adriaan Boer, redacteur van het foto-tijdschrift „Focus" te Bloemendaal. Gieistraat 39, Haarlem. Tal. 10153 Het bekende ADRES voor permanent wave f 5 - en f 7.50, permanent wave lang haar f 10.-, Watergolf f 0.90, Onduleeren a f 0.50, Knippen a f 0.40 en wasschen f 0.40 is BAAN 43, Dameskapsalon „GALLIA", Telefoon 15064. Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper. leveren wij de BESTE; in orde maken wij d# slechtste voor den minsten prijs. weMiwe !NÜI6mtin6 Sli»gWgN9Mli akw.T.e OPGERICHT 1828 J. Panman, secretaris Kennemer Foto kring, te Haarlem. Weyert van Zanen, fotograaf, te Haarlem. L. C. Dumont. H. E. Knappert, archivaris van Haarlem; Mr. W. F. C. C. Pijnacker Hordijk; J. L. Ta- dema, bestuursleden der Vereeniging „Haer lem". Voorwaarden tot deelneming. De inzendingen moeten geheel eigen werk zijn. De foto's mogen niet ingelijst en niet kleiner dan 13 x 18 c.M. zijn; liefst grooter. Zij moeten op opzet-papier zijn gehecht. Deelnemers aan klasse A mogen desnoods afdrukken op klei ner formaat ir.zenden. De bekroonde foto's wor den het eigendom der Vereeniging „Haerlem", met recht van productie door die Vereeniging, terwijl de overige inzendingen het eigendom van de vervaardigers .blijven. Achter op elke foto moeten de naam, het adres en het totale aantal van elke inzending duidelijk zgn vermeld, benevens wat het afge beelde voorstelt. Voor 15 October 1931 moeten alle inzendin gen zijn ingekomen bij: De Erven F. Bohn, Frankestraat 42, Haarlem. Men wordt verzocht voor de verzending Uit sluitend het aan het inschrijfformulier gehech te adres te gebruiken. Op de uitspraak der jury bestaat geen be roep. De Vereen'ging „Haerlem" draagt zorg voor behoedzame behandeling vat- de foto's, doch stelt zich niet aansprakelijk voor bescha digde of zoek geraakte inzendingen. De inzendingen zullen na sluiting der ten toonstelling franco aan de inzenders worden teruggezonden. Meer exemplaren van deze circulaire en in schrijfformulieren zijn hij de handelaren in fo tografische artikelen en bij den secretaris ver krijgbaar. HET BESTUUR DER VEREENI GING „HAERLEM". Secretariaat: Gedempte Oude Gracht 91. Haariem, Januari 1931. „DE TRIBUNE" IN DE HAARLEMSOHE OPENBARE LEESZAAL. Naar aanleiding van hetgeen voorkwam in het Kerstnummer van „De Tribune", orgaan der communistische partij, besloten B. en W. van Haarlem dit blad niet meer ter lezing te leggen in de openbare leeszaal te Haarlem. Er waren echter eenigen in den Raad van Haarlem, die meenden, dat dit niet aanging en dat daarmede werd ingegaan tegen een be sluit dat de raad een vorig jaar nam, toen met meerderheid van stemmen werd besloten, dat „De Tribune" in de leeszaal blijven zou. De heer H. Joosten (soc.-dem.) diende een motie in luidende: „De raad noodigt B. en W. uit geen maatregelen te nemen tegen het ter lezing liggen van het blad „De Tribune" in de gemeenschappelijke leeszaal". In de voorlaatste raadszitting van Haarlem staakten de stemmen over die motie, in de zitting van Woensdag werd ze aangenomen met 20 tegen 17 stemmen. Met de leden der rechterzijde stemde de heer Van de Kamp (wild) tegen de motie. OBERLAHMSTEIN WIJ zijn specialiteiten inFAMILIE-DRUKWERKEN AANKONDIGINGEN voon GEBOORTE VERLOVING ONDERTROUW UITNOODIGINGEN DANKBETUIGINGEN MENU'S VISITEKAARTEN In een plattelandsge Wéér, dat zeg Is een dag of wat 't Volgend voorval De gemeenteraad Stond daar voor 'n Onderwijzeres Goed uitkijken was B. en W. mitsgader Haddien eerst al En door middel va •t Kaf van 't korei Toen men zoover Werden zoo ver Op de in te diene 'n Drietal namen Eén der onderwijze Stond de heeren En die kwam dus Daar als nummer Zoo, dat was dus En het schoolhoofd Schreef aan alle ,,'t Is m' een aan Om u eventjes te Dat u op de vooi Voor mijn school Donderdag beslist Alle drie de damt „Nu maar vlug Om de leden te Want daar zijn Nummer één, die Dacht: De meeste En ik zal dus maa Goed gebruik van 'k Ga alvast een Dat bespaart mij 'k Zal een kamer Liefst voor een Maar dat bleek Eindelijk gaf mer Kostbaar Jansen Of een onderwijze Daar dan maar Ja, hij had een En die kon de Met de volle ko „En hier slaapt Wijzend op het Dat bescheiden Van de kamer „Daarin slapen, Dan krijg ik ee Jansen keek eer Ja, ze was wat „Ik wil graag Sprak ze, ,,'t Maar u wil óa. Voor een ander Na wat vieren Ging de juffrou Doch baas Jans Krabde zich een Een nieuw ledik Daarin had hij En een bed met Nou, dat hakt Hij liep heel den da 't Avonds werd Met zijn buurmf 21. Ik ging weer les ging weer door doodelijk verschrik ter stroomde onder Gillend sprong de en wij volgden beeld. 23. Den volgent meester ons m eens aan jullie kinderen jullie hij aan den bri den burgemeeste opgezet.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2