BLIJVENDE HAASGBLF i i Weiiger-ilder, EISER PASTILLES MAISON LENY Voorjaar WILD 11.I. M. KIS t in Haarlem, Tel. 13310 Tuinarchitect, Het Bloemendaalsch Weekblad. DAMES- EN HEERENKAPSALONS KINHEIMWEG 4 bij Spoorovergang L. VOGEL Brengt nieuw leven in Uw tuin Vondelkade 1, Tel. 36472. Heemstede,. BURGERLIJKE STAND. PREDIKBEURTEN. ELSA BOSCH VAN DEN HILDA VAN DEN BOSCH Oranje Nassaulaan 9 - OVERVEEN DAMES! I NAAIMACHINES 1.9EYLY0ET. Doelstol 37 - Haarlem Telefoon 13538, Wed. P. Koom en Zoon SPORT. - Schoorsteenvegers UIT BOEK EN BLAD. naaml.venn: J.D. POSTHUMUS' koninklijke stempelfabrieken zijlstraat 51 zonder electriciteit Een vierde acht het ,,zeer gewenscht, dat de R am on s Iran t sc he Broederschap zich uitspreekt over ontwapening der volkeren. De kerk als ..Maatschappelijk Geweten" is dunkt mij, daar toe aangewezen.'! Een vijfde wil het voorkomen, dat de vraag niet gelukkig gesteld is en beter had kunnen luiden: „Is het voorbereiden tot en het voeren van een verdelgingsoorlog vereenigbaar met het vrijzinnig-godsdienstig beginsel?" Immers men kan eenzijdige ontwapening verdedigen op zuivere practische argumenten (de onmogelijk heid om Nederland te verdedigen) of in de ont wapening geen goed middel zien om tegen den oorlog te strijden en aan andere middelen (lijde lijk verzet, sabotage, dienstweigering) de voor keur geven. De door hem zelf gestelde vraag beantwoordt hij met een: neen en beveelt (wetende dat hiermede het laatste punt over deze -kwestie niet is gezegd) aan zijn mede- Remonstranten de ernstige overweging aan van enkele door Prof. van Riel genoemde punten, namelijk dat de oorlog geen rechtsmiddel is, dat de oorlogsvoering zelf spot met alle recht en moraliteit, dat de toekomstige oorlog geen verdedigingsmiddel meer zal zijn, maar de on dergang van allen en dat daarom de moreele ontwapening moet worden ingezet en door gevoerd. Twee leden ten slotte achten het „opwerpen van deze strijdvraag overbodig en ongewenscht. Overbodig, omdat in de verschillende groote politieke partijen en ook in vele vooraanstaan de vereenigingen de politieke beginselen jaren lang van alle kanten belicht zijn en nog worden en ieder Remonstrantsch lid daar zijn licht kan opsteken en doer.- schijnen. Ongewenscht omdat daardoor ons lidmaatschap een gansch ander karakter zou krijgen en wij niet langer lid zouden zijn van een geloofsgemeenschap maar van een vereeniging ter bestudeering van nolitieke vraagstukken." BLOEMENDAAL'S BLOEI. Jubileum vergadering uitgesteld. Het bestuur der vereeniging Bloemendaai's Bloei deelt ons mede, dat afgezien is moeten worden van een viering van het 25-jarig bestaan op Zaterdag 21 Maart a.s. daar de beide hier voor in aanmerking komende localiteiten op dien dag niet meer ter beschikking waren. Wij zullen nader van de plannen hooren en onze lezers inlichten. REM. GEREF. GEMEENTE. In de godsdienstoefening van 29 Maart zullen -8 cathechisanten als lidmaat worden bevestigd. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De vereeniging voor Buiteniandsche Excursies van de afdeeling Bloemendaal-Velsen der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde heeft voor Woensdag 11 Maart e.k. 2 bioscoopvoor stellingen georganiseerd, die in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan gehouden zullen wordefl. Des middags 2 uur heeft de eerste voorstelling plaats uitsluitend voor scholieren. Vertoond zal dan worden de film „Naar Tropisch Nederland". Des avonds 8 uur zal voor volwassenen dezelfde film vertoond worden, terwijl onze plaatsgenoot de heer J. C. Mol eenige wetenschappelijke films zal vertoonen. Daar deze films tot ver over onze grenzen een groote bekendheid hebben verwor ven, is het te verwachten dat zeer velen naar het Jeugdhuis zullen gaan om daar te genieten van leerzame en interessante films. ONZE WINKELSTAND. Verplaatsing Kapsalons Arthur Bi'okaar. De bekende dames- en heerenkapsalons van den heer Arthur Brokaar zyn verplaatst van Mr. Cornelisstraat 52 zwart naar perceel 31. Het is voor deze inrichting een belangrijke verbetering, zoowel voor den ondernemer als voor de cliënten. Dit inwendig nieuw gerestau reerde perceel leent zich er uitstekend voor. De boxen in de dames-afdeeling zijn gezellig in gericht en ook de heerensalon beschikt over een gezellige ruimte en practische indeeling. De ondernemer welke sinds korten tijd dit bedryf beheert, ondervond -. zooveel belangstel ling en bracht de zaak tot zulk een bloei, dat het uitzien naar een ruimer perceel noodzake lijk bleek. MUZIEK OP SCHOOL. Naar wij vernemen zal namens den ..Ned. Bond van Piano- en Orgelhandelaren en Fabri kanten" een audiëntie bij den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen worden aangevraagd om te bepleiten het muziek-onder- wjjs op school officieel in te voeren, als een de- middelen die de verslapping van muzikale ener gie bij de tegenwoordige jeugd kan tegengaan. Er is een groote campagne van die zijde in voorbereiding om het oude beschavingsmiddel, de muziek, in de opvoeding der jeugd weer in eere te herstellen. NED. CHR. BOND VAN PERSONEEL IN PUBLDEKEN DIENST. De heer W. A. van Ooyen, secretaris der pas opgerichte afdeeling Bloemendaal van den Ned. Chr. Bond van Personeel in Publieker.- Dienst, verzoekt ons opneming van het volgende: Dezer dagen hield de afdeeling Bloemendaal van bovengenoemden bond hare eerste leden vergadering. Hiervoor waren de heererj de Rid der en Kapinga, beiden hoofdbestuursleden, overgekomen. De voorloopige voorzitter opende de vergadering met gebed en wenschte allen verder hartelijk welkom, memoreerde vervolgens het heugelijke feit van de oprichting der af deeling alsmede de noodzakelijkheid van haar bestaan. Door het toetreden van een flink aartal leden, kon men overgaan tot het verkiezen van een definitief bestuur. Gekozen werd als voor zitter J. H. Mulder, als secretaris van Ooyen en Heitlager penningmeester. Na de propagan da voor de afdeeling besproken- te hebben, werd tot lid voor het G. O. aangewezen de heer Mul der en als plaatsvervangend lid de heer Aartsen. Dank zij de tegenwoordigheid van den Bonds voorzitter konden de leden het een en ander over 't noodzakelijke van den Bond, zijn wijze van optreden en organisatie in het algemeen- te weten komen. Uit een en ander bleek duide lijk, dat reeds vel-e gunstige resultaten geboekt waren. Voorts, dat aan den Bond verbonden was een fonds, waaruit leden, die dit zeer noodig hadden, hulp of voorschot konden bekomen. Ook bezit de Bond een vacantie-oord te Putten, hetgeen zeer gewaardeerd werd. Een gezin kon daar zijn vacantie heerlijk doorbrengen, in de mooie omgeving van- Putten en slechts tegen een geringe vergoeding van f 1.50 per dag voor volwassenen en f 0.75 per dag voor kinderen heneden 12 jaar. Met een opwekkend woord en dankgebed werd deze gezellige en leerzame avond door den Bondsvoorzitter gesloten. KINDERVERZORGING EN OPVOEDING. Cursus voor Jeugdleid(st)ers. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de „Vereeniging tot Bevordering van het Onderwijs in Kinderverzorging- en Opvoeding" is voorne mens ong. half Maart 'n cursus te organiseeren voor jeugdleid(st)ers. Het dool is. ïu-.i, tüs ..-as op een of andere wijze zich met jeugdwerk bezig- aouden, in de gelegenheid te stellen de noodige kennis daaromtrent te verzamelen of aan te vullen. Ook voor hen, die zich voor dit werk ge schikt achten of zich daartoe aangetrokken voelen, staat deze cursus open. In den cursus zijn de volgende lessen opge nomen: 6 lessen voor lichamelijke ontwikkeling en verzorging van het kind, met lichtbeelden, door dr. A. H, de Vries te Haarlem, 10 lessen over zielkunde der rypsre jeugd en opvoed kunde, door den heer R. IJzer, leeraar ln opvoed kunde hij de Opleiding voor Onderwijzei-s; 8 les sen over eerste hulp bij ongelukken en verband leer; 20 lesuren handenarbeid; 5 of meer lessen kring- en zangspel door mevr. Veeken-Bakker uit Amsterdam; 5 of meer lessen in leiding bij spel en sport. Voor de leden van K. en O. bestaat gelegen heid desgewenscht een of meer onderdeelen van den cursus te volgen. Wanneer zij den cursus in zijn geheel willen volgen, wordt een reductie van 20 pCt. op de kosten van deelname toegestaan. Aan hen, wier financieele draagkracht dit eischt, wordt in overleg met directrice en bestuur een extra reductie verleend. Het bestuur overweegt, om aan hen, die den cursus in zijn geheel hebben gevolgd, een bewijs uit te reiken. Voor inlichtingen en inschrijving wende men zich persoonlijk tot de directrice aan het Huis voor Ouders en Opvoeders, Tucht huisstraat 3 (school 3) Haarlem op Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 24 en 's avonds van 8—9.30 uur. MAKELAARS. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken is ingekomen een verzoek van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem om advies uit te brengen betreffende de beëedigirg van de navolgende personen als maketaai jj> de achter htm naam vermelde vakken 1. A. Lassing, te Bloemendaal, Plantscenlaaa 4, als makelaar in onroerende goederen. 2. Wed. J. M. Langendyk-Bosse, Beverwijk, als makelaar in roerende er. onroerende goederen. 3. G. Metselaar, te Haarlem, Heerensingel 137 als makelaar in onroerende goederen. 4. J. B. Kroon van Diest, te Haarlem, Sant poorterstraat 6, als makelaar in onroerende goederen. 5. H. M. Heeren, te Oveiveen, Bloemendaal- scheweg 249, als makelaar in tabak. EEN BLOEMBOLLENBOEK. Tegen den tijd dat Haarlem en omgeving de veie bezoekers zal trekken, die zich komen ver lustigen aan het onvolprezen spel van kleuren en geuren, het bloembollenfestijn dat Ne derland door de eeuwen heen beroemd en steeds aantrekkelijk maakt, zal van de hand van Dr. Tjebbo Franken van Haarlem verschijnen, „Het Bloembollenboek". Een „roman" van -kleuren en geuren. Dit boek zal voor den buitenstaander een beeld geven van alles wat aan deze, voor Haar lem en omgeving, zoo belangrijke cultuur ver verbenden is. Vooraanstaande mannen uit de bloembollenwereld verleenden bij de samenstel ling van dit boek, dat rijk met gekleurde en zwarte platen zal worden geïllustreerd, hunne medewerking. Het fotografische gedeelte berusttq, in han den van L. Blok te Lisse, Wybo Meijer verzorgde de boekversiering. Uitgever is Andries Blitz, te Amsterdam. HET HANDELSREGISTER. Aan het orgaan der Haarlemsche Kamer van Koophandel en Fabrieken ontleenen we bet vol gende ter zake van nieuw ingeschrevenen te Bloemendaal in het Handelsregister: Graaf Floris V, Bekslaan 13, Vogelenzang, Café-Restaurant. Eig.: W. M. J. Diemer, te Vo gelenzang. P Kamphuysvan Liebergen, Prins H.endriklaan 132, Hout- en Commissiehandel. Eigenaresse: P. J. E. Kamohnysvan Lieber gen, te Overveen, (H.N.) (O.K.) Gevolm.: M. J. Kamphuys, te Overveen, (Geen B.P.) Mar- garinehandel (v.d. Rotterdamsche Margarine- Industrie J. M. Zwerver, Schiedam). Ben Sern Jr., Zuidcstraat 17 en Botermarkt 22, hande in margarine, v tten en oliën. Eig.: B. Seraé, ie O vervec-. En wat aébgaa* wijzigingen in het Handel. tcgister het onderstaande: H. Wigman en Co., aanleg en onderhoud van tuinen, Parkweg 9. In liquidatie getreden, per 31 December 1930. Vereff.: J. P. Nieuwenhutjs, te Bloemendaal en G. H. Wigman, te Bloemen daal. N.V. „Abis", Maatschappij voor Chemische Producten, De Genestetweg 9 Comm.: Ir. L. de Werd te Bloemendaal (uitgetreden), Kenzen's Rijwielhandel, Verbindingsweg 55, rijwielhandel en reparatieinrichting, Eigenaresse: Mej. G. van der Heijden( uitgetreden). Handelsnaam ge wijzigd in: Technisch Bureau Kenzen. Eig.: J. P. Ktnzen, te Bloemendaal, (H.V.) N.V. Bouw-, Handel- en Exploitatie-Maatschappij „Worme." IV', Oranje Nassaulaan 94. Dir.: J. van Muis winkel en Comm.: H. Brouwer (uitgetreden). Kantoor verplaatst naar Heemstede, Zandvoort- schelaan 70. Dir.: H. Brouwer, te Heemstede. Comm.: J. van Muiswinkel, te Overveen. N.V. D. Hcgenbirk's Zoon's Ijzer- en StaaHndustrie, Bloemendaalscheweg 58. Ben. tot Proc.-houder: H. W. Hogenbirk, te Bloemendaal, (B.P.) Dir.: L. van Verre, (uitgetreden). Mij. tot Exploita tie van Hotels en Pensions „Zeezicht", Jul. v. Stolberglaan 41. De volledige handelsnaam luidt ten recht: N.V. Maatschappij tot Exploitatie van hotels, pensions-en andere onroerende goederen „Zeezicht", NEUTRAAL BIJZONDER ONDERWIJS. HERDENKINGSSAIVfENKOMST TE BLOEMENDAAL. Het zal dit jaar tien jaar geleden zyn, dat de scholen voor Neutr. Bijz. Onderwijs zich orga niseerden in een bond. Opgericht met een leden aantal van 34. omvat hij nu 62 vereenigingen met tezamen ruim 70 scholen. Alle bestuurs leden en leerkrachten zijn lid van den Bond. Het tienjarig bestaan zal op eenigszins fees telijke wijze herdacht worden op den jaarlijk- schen Paaschschooldag, die dit jaar gehouden zal worden te Bloemendaal op Donderdag 2 April en op den avond te voren. Van 't tegenwoordige bestuur behooren nog slechts twee leden tot de oprichters, n.l. de voor zitter, de heer N. Broekhuyzen te Baarn en de secretaris, de heer B. Hofman, te Rotterdam. Beiden maakten ook deel uit van het voorl. be stuur en bekleedden nu tien jaar hun tegenwoor dige functie, evenals de heer mr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk die op de constitueerende vergadering in 1921 tot bestuurslid werd ge kozen. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHEN BOND. Te Bloemendaal worden poginen aangewend, om te geraken tot oprichting eener afdeeling Bloemendaal van den Vrijzinnig-Democratischen Bond. Er is een comité gevormd, waarin bekende Bloemendalers uit verschillende deelen der ge meente zitting hebben genomen. De nieuwe op te richten afdeeling zal ook deelnemen aan de a.s. gemeenteraadsverkiezin gen, AUTO-ONGELUK. Het politierapport maakt deze week slechts melding van een auto-ongeval, dat plaats had op den Bloemendaalschen weg bij de Busken Huet- laan. Het deelt daaromtrent mede: Zondagnacht omstreeks half één reed een auto op den Bloemendaalschen weg in de richting Bloemendaal. Nabij de Busken Huetlaan slipte de wagen door de gladheid van den weg; hij kwam in groote vaart dwars tegen het trottoir aan. De auto sloeg om en kwam door het hek in den itiuin van een villa. Nadat de auto, na veel moeite weer op zijn wielen was gezet, werd de tocht, alsof er niets gebeurd was voortgezet. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het hekwerk werd over een lengte van ongeveer 4 meter geheel vernield. DE BAZAR. De bruto-ópbreiïgst van den Bazar, gehouden op 24 en 25 Februari, is pl.m. f1500 (niet f156 zooals abusievelijk in het vorig nummer is vermeld), RECTIFICATIE. In ons vorig nummer heeft het zetfouten duiveltje nog al aardig te keer gegaan. Als rec tificatie leze men het volgende: De opbrengst van den gehouden bazaar in de Ger. Kerk alhier, bedraagt geen f 156 maar f 1500 bruto. Deze bedragen verschillen nogal wat van elkaar. Verder staat er in een verslagje van de uitvoering der Bloemendaalsche gym- nastiekvereenigingToen de ruim 10 leden in de zaal gemarcheerd waren en op het podium had den plaats genomen, opende de voorzitter de vergadering. De ruim 10 leden moet natuurlijk zyn: de ruim 100 leden. Een vereeniging van 10 leden houdt meestal geen uitvoering. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden en terug te hekomen by: van Eer den, Uitendaalstraat 36 Santpoort, een gouden kinderringetje met rood steentje: E. Roersch, Oostertuindorplaan 7 Overveen, een auto-ped; Rassaerd, Karei van Maderslraat 74 Haarlem, een tasch met geld (vinder kan zich ook ver voegen by den autobusondernemer Backhuijs te Oveiveen); J. Troost, Vooi-uitgangstraal -109, Haarlem, een rechter motorhandschoen; 3. Bak ker, Zeeweg 36 Overveen, een Hollandsche her dershond; Bonarius, Kleverlaan 19 Bloemendaal, een kinderhandschoen; Concierge Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal, 2 parapluies; J. Koper, Elswoutslaau 5 Overveen, een sierspeld; H. G. Kuipers, Brederodeweg 4, B. Santpoort, 2 boeken t.n. van F. Delbruk; van der Lugt, Jans- weg 25 rood Haarlem, een jonge Duitsche her dershond: Postkantoor Aerdenhout, eenig geld; Spiering Bloemendaalscheweg 253 Overveen, een paarden hoofdstel met trens; aan het bureau van politie Overveen, een auto-plaid, een wollen kinderhandschoen. BEVOLKING. Gevestigd: A. S. Terwogt, Rijnegomlaan 60, Aerdenhout: F. J. Somon, Or. Nassauiaan 39 Overveen; P. Westerhof, Veldlaan 43. Aerden hout. Bevallen: C. J. G. Verberoc—Babeliowsky, d.; M. van Alphen-van den Berg, z.; A. H. J. M. Göbel-Hoefsloot, i. Overleden: E. van IJsseldyk. 66 jaar; J. A. P. M. Ir.genhuls, 31 jaar; C. Warmerdam, 63 j pc Vrye Katholieke Kerk Popellaan Kinheimpark. Zondag 8 Maart, 10.30 v.m. Gezongen H. Mis. Woensdag 11 Maart, 8 uur n.m. Vespers en Lof. Donderdag 12 Maart, 7.30 uur v.m. Stille H. Mis. Ned. Herv. Kerk, Bloemendaal. Zondag 8 Maart. V.m. 10 uur, Ds. G. Oorthuys, Amsterdam. Jeugddienst ln het Jeugdhuis. V.m. 10 uur. Overveen. V.m. 10 uur, Ds. M. F. van Lennep, van Aer denhout. Bediening van het Heilig Avondmaal. Donderdag 12 Maart, s Av. S uur, de heer K. Koopman. Bijbellezing. Nederl. Protestantenbond, Bloemendaal. Zondag 8 Maart, V.m. 10uur, Dn T. C. A. Fetter, Rotterdam. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur: Ds. C. J. van Paassen, Haarlem. N.m. 5 uur: Ds. Jac. Poort, Beverwijk. Religieuze Kring Aerdenhout, V.m. 10yz uur: Ds. J. Eykman, Dir. A.M.V.J., Amsterdam. Geref Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 uur: Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur: Ds. J. C. Brussaard. Collecte voor Art. 13. Dinsdag 10 Maart. N.m. 8 uur: Lezing van Zendeling Weizenbruch over China, met lichtbeelden. Ned. Herv. Kerkgenootschap te Santpoort. V.m. 10 uur: Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Het Paradijs op Golgotha". Lk. 23, vs. 43b. Eglise Wallonne. Ned. Hervormde Kerk. Dimanche 8 Mars. 9 h. 3010 h.: Service prlères. 10 h. 30: Service divin et sermon. 11 h. 45: Service pour les Enfant.s. 20 h.: Service divin et sermon. Vendredi 13 Mars. 20 h.: Service Etude biblique. Les services sont présidés par le pasteur Krafft. L'EgluP est ouverts tous les jours de 1017 h. Vioolonderricht. Piano- en Ensemble-lessen. Gediplomeerd door Ned. Toonk. Vereeniging Het bekende ADRES voor permanent wave f 5 - en f 7.50, permanent wave lan haar f 10.-, Watergolf A f 0.90. Onduieeren A f 0 50. Knippen A f 0.40 en wasscnen f 0.40 is BAAN 43, Dameskapsalon GALLIA", Telefoon 15064. Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper. leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. Prima kwal. - B llijke prijzen Eieistnat 39, Haarlem. Tel. 10153 VOETBAL. De uitslagen der op Zondag' 1 Maart gespeelde vvedstryden voor de 2e klas B luiden: D. W. S.—Haarlem 6—2 B. F. C.—Zandvoort 11 BloemendaalSpartaan 41 Eindelijk zijn wij een stapje nader gekomen i'.jsr oplosstag van het vraagstuk, wie de boven ste, en wie de onderste plaats in deze merk waardige competitie zal bezetten. Voorzichtig schrijven wij: een stapje nader, want de totale oplosstag is er nog steeds niet. Wel is waar valt voor de eereplaats a.s. Zondag de beslissing, maar het is nog lang niet defi nitief uitgemaakt, welke vereeniging de twijfel achtige eer te beurt valt, degradatiewedstrijden te moeten spelen. Uitgemaakt is thans echter, dat Bloemendaal buiten schot blijft, en dat is, na zoo'n enerveerend en angstig seizoen, een fe licitatie waard. Was het voor Bloemendaal dus een en al vreugde en feeststemming (de ware feeststem ming zal pas heerschen op het groote gemas kerde bal, dat georganiseerd wordt, als wij uit de school mogen klappen!) voor Haarlem bracht het resultaat van de ontmoeting tegen D. W. S. een bittere ontgoocheling. Na een inderdaad uitstekend seizoen is het wel hard voor de rood- brceken en hun grooteu aanhang, aldus in het gezicht van de haven te stranden. En het begin van den wedstrijd Het zloh zoo bemoedigend aanzien. Immers, in de eerste helft, toen de roodbroeken nog wel tegen wind en de zon 'inspelende, niet de minste moeite had den, de D. W. S.-aanvallen af te slaan, en zelfs door Kammeijer en Bieshaar twee uitstekende doelpunten maakten, had niemand een debacle verwacht. Hoe anders werd de tweede helftSpoedig bleek, dat het zware, vette terrein te veel van de krachten der Haarlmmers gevergd had, waar van sommigen zóó uitgespeeld waren, dat ze zich nauwelijks staande konden houden. D. W. S„ op dit veld gewend, had dit spoedig doorzien, en wierp zich met ongekend élan in den strijd. Tamelijk lang wist de verdediging der gasten zich met kunst en vliegwerk staande te houden, maar nadat het eerste doelpunt genoteerd kon worden, volgden de overige vijf met de regel maat van een klok. Het eindsignaal tenslotte behoedde Haarlem voor een nog zwaardere ne derlaag. Hoewel erkend dient te worden, dat het uitvallen van Oldenburg, die zich in de laatste wedstrijden als verdienstelijke spil ont popte. een handicap was, zou toch de nederlaag, ook al was het elftal intact gebleven, een vol dongen feit zijn geweest. Haarlem zal het dus volgend seizoen weer in de 2e klas moeten probeeren. Zandvoort was zoo verstandig uit Bussum het ééne benoodigde puntje mee te brengen, waarmee ook de kustbewoners zich veilig stel. den. Het was een slappe vertooning met tal van aan weerszijden gemiste kansen. Beide voor hoeden knoeiden er lustig op los, zoodat de respectieve verdedigingen, die er trouwens zeer goed in waren, voor weinig moeilijke problemen gesteld werden. De publieke belangstelling was gering, 't grootste contingent werd nog gele verd door Zandvoort. Het Bussumsche publiek heeft trouwens weinig pleizier van zijn favorieten in eigen huis gehad. Slechts twee gelijke spelen en één overwinning gaven reden tot juichen. Zes nederlagen werden thuis geïncasseerd. Het staat er intusschen voor B. F. C. slecht voor. Uitgespeeld met 11 punten moet nu man afgewacht worden wat V. V. A. en Baarn in hun schild voeren. Een weinig benijdenswaardige positie! Bloemendaal heeft dan eindelijk ter plaatse een overwinning bevochten, 't Was dan ook de laatste kans. Geen enkel oogenblik is er onze kerheid omtrent den uitslag geweest. Spartaan is ons bar tegen gêVallen. Keeper Oerleman?,'^ toonde zich een doelverdediger van klasse. Aan;.' hem heeft het zeker niet gelegen, integendeel:' menig bijkans onhoudbaar schot hield hij er ujt-. Verder waren het de rechts-back en center-.', half, die behoorlijk voetbalden. Bij Bloemendaal was het de middenltaie, die een sublieme partij vertolkte. Elke aanval der Vrjanculyke voorhoede werd in den kiem ge smoord, terwijl het voeden van deze aanvalslinie uitermate verzorgd was. Tallooze attaque's op het heiligdom van Spartaan waren hiervan het gevolg. Slecht schieten, goed doelverdedigen en een groote dosis pech was oorzaak, dat het doelpuntenaantal tot vier beperkt bleef. De gasten redden de eer, doorBakker, die zoo hoffelijk was het leder in eigen doel te plaat sen. Zoo kwam het einde met een welverdiende 4—1 zege. De vreugde in het iBloemendaal- kamp was algemeen, vooral toen later in den middag het resultaat van B. F. C3Zandvoort bekend werd. Bloemendaal is-dus toehouden voor de 2e klas. Voor Zondag is vastgesteld: HerculesD. W. S. V. V. A.Velox. Dat het geweldig in Utrecht zal spannen, staat vast. Ontegenzeggelijk heeft D. W. S. de beste papieren. De Amsterdammers behoeven slechts gelijk te spelen om zich kampioen te noemen. Maar cadeau zal het niet gegeven wor den. In de hoofdstad wist Hercules reeds te winnen. In eigen omgeving spelende, kan zjj dit succes bevestigen, en dan valt de eere-plaats de al-oude Stiehtsche club ten deel. Met nieuws gierigheid wachten wij den uitslag af. Voor V. V. A. staat Zondag veel op het spel. Weten de rood-zwarten Velox te slaan, dan zyn zij binnen. Toch gelooven we niet dat het luk ken zal. We achten Velox sterker en zeker in staat, ten minste één punt aan de Kruislaan in de wacht te sleepen. A. C FOCUS. In het veertien daagsch Fotoblad dezen keer weder veel nieuws en moois. Het bla.d bevat, be halve een 17-tal artikelen van verschillenden aard, fraaie foto's, die door amateurs ingezon den zijn. We zien o.m. een aardige foto van het spelende kind. De volgende afbeeldingen geven ons een kijkje op een eenzaam, boschpad, in een hertenkamp, op een zeer mooi plekje, boven de boomen steekt een kerktoren uit, die met het winterkleed bedekt is; een fraai stadsgezicht op het bekende plaatsje Vere, een meer met op den achtergrond bergen, omringd door vele wolken. Tot slot een foto, die nu niet bepaald geschikt is voor dezen tijd van vredesacties en vredes bewegingen, maar toch als foto zeer goed is, con oorlogsbodem op manoeuvre. Verschillende ar tikelen worden in Focus door duidelijke foto's verlicht. Laat uw Liefde zonder grenzen zijn. Uw Wil heldhaftig, Uwe Devotie zonder weife ls- (Fr. v. Eeden.) f afdoende middel tegen Hoest, Verkoudheid en alle aandoeningen dei Slijmvliezen. Prijs per aluminium kokertje 60 ct. WIJ zijn specialiteiten in: FAMIL1E-DRUKWERKEK AANKONDIGINGEN voor: UITNOODIG1NGEN GEBOORTE DANKBETUIGINGEN VERLOVING MENU'S ONDERTROUW VISITEKAARTEN

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2