C. E. TOESET, VOOR Lippits' Kolenhandel IETS FIJNS Levert U pure Vruchten- Gebakjes vanaf 8 ct. per stok H. L van Beusekom C. E. TOESET LUXE BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Mr. Cornelisstraat Tel. 15014 Mr. Cornelisstraat 40 Geen Uitverkoop Het Bloemendaalseh Weekblad. Achter de Coupè-ruit. PLAATSELIJK NIEUWS. Examens. Bouwverbod op duinreep langs den boulevard. Van ons mooie Jeugdhuis. Wat in den Raad aan de orde komt. ADVERTENTIËH Werk- en SI apkamer Afwezig Fijne Groenten, Vruchten en Comestibles Telefoon 15014 Kleverpark C.t Schneegans, Zijiweg 314 - HAARLEM (Post Overt/een) - Telefoon 15iU.> Hoofdagentschap HAARLEM der British Holland Coal Company N V. Prima Wales- en Belgische Anthraciet PRIMA BRECHCOKES VOOR CENTRALE VERWARMING. Vraa t onze ZOMERPRIJZEN. Kwaliteit Gegarandeerd. Van Antwerpen naar Luxemburg. Van den Moerdijk tot Antwerpen snellen we door een welbebouwd land met welige akkers, sappige weiden en nette hoeven, op het zand afgewisseld met dennen en sparren. Met de douane gaat het te Esschen vlot, heel wat vlotter dan op de terugreis in Rozendaal, waar de inhoud van ons handkoffertje met zeer wan trouwige oogen geinspecteerd en met grijphan den doorvoeld werd. Tusschen Esschen en Antwerpen spreken de reizigers in onzen coupé Hollandsch of Vlaamsch, behalve twee zeer modieus gekleede kinderen naast en tegenover me. Zij zijn te Cappellen ingestapt, parieeren Fransch en blij ken te Antwerpen school te gaan. Het jongetje naast me gaat weldra studeeren in een atlasje van België. Ik kijk tersluips bij hem in en zie dat er geen enkel Nederlandsch woord in staat, 't Is uitsluitend Anvers en Alost, Bruges en Bruxelles, Gand, Liège en Malines. 'k Wijs met mijn vinger op Turnhout en vraag mjjn buur- manneke, hoe dat woord wordt uitgesproken? Hij verstaat me niet. „Plait-il, monsieur?" Eerst als ik informeer naar de „prononciation", zegt de kleine Franskiljon verlegen glim lachend: „Ah, je comprendis, monsieur, c'est Tumoutt". De ou natuurlijk als onze oe uitge sproken. En dat in het zuiver'Vlaamsche land! Naar een school, waar men geen Nederlandsch leert verstaan en spreken, in de op en top- Vlaamsche stad Antwerpen! In 't land van Guido Gezelle, Streuvels en Felix Timmermans. Plotseling begrijp ik de mentaliteit van hef tige Flaminganten en scherpe Activisten bij een dergelijke minachting, neen, negatie van dc moedertaal door de hooge Vlaamsche standen. Ook ik vind het vreeselijk, dat ik het ventje zijn Nederlandsch verstaanbaar moet maken met een Fransch woord. Terwijl ik daarover mijmer,, zit hij te studeeren in de grondsoorten van zijn land: „Le territoire glaiseux, le terri- loire sablonneux, le territoire calcaire, le terri toire schisteuxEr waren er zeven van die territoriums: 'k ben de rest vergeten. Voorbij Antwerpen stcomen we 't land van Timmermans in. Een mooi land, sappig, welig, grasrijk, dooraderd met heldere stroompjes, waarin zwartbont vee; populieren en wilgen op de oevers en aardige huizekes op den dijk weer spiegeld worden. Elk oogenblik verwacht je Pallieter uit :een dier open deuren die zon te zien instuiven om een frisch bad te nemen in de blanke Nethe. Bij een overstapje staat een troepje jongvolk in gezellig gesprek, de meis- kes met de breikous in de hand. Kijk hoe ze mallen! En klinkt uit hun midden niet Pallieters schaterlach Ja, 't is een weelderig land, dat landi van Nethe. Rupel, Dyle en Senne. Veel frisscher en schijnbaar ook zonniger, ruimer en blanker van lucht dan de Hesbaye voorbij Brussel. Nochtans boeit Brabant ons door zijn groote overeen komst met onze mooie Graafschap (Zutphen): hooge graanesschen, holle wegen, schilderach tige heuvelglooiingen, welige dellingen en akkerringen van vogelhout en heldere vlugge beken. Maar hoe mooi het mag zijn, hoe innig 't in bijzonderheden de suikerbietenakkers uitge zonderd op onze Graafschap mag lijken, iets is er in, wat me niet bevalt en nooit bevallen zal. Dat zijn de huizen en de hoeven. Neen, die kunnen mij in htm grauwe grijsheid niet be koren. Hebben de menschen in dat vruchtbare land dan heelemaal geen oog voor kleur en lijn? Overal grauwe sigarenkisten met hier en daar een vierkant gat, waar een deur of een venster inzit, altijd op plaatsen, waar je ze 't minst zou verwachten. En daken, neen, daakjes, on evenredig laag bij de veel te hooge muren, een peuterig gedoe, waarvoor een höfte achter de IJsel zich rood zou schamen, als ze een pannen dak droeg. Gelukkig behoeft ze dat meestal niet, omdat ze naar oude zede onder de breede en hooge kap van een warm bemoste rietbe dekking ligt. Hoe koud en arm steken die pakhuisachtige hoeven binnen een kaal, bloemloos heem af bij onze warme Achterhoeksche hoeven in een ring van geurende muurbloemen onder de ramen en welriekende seringenheggen om den hof. Ook in 't Namureesche, op de plateau's van de Con- droz en de Famenne en verderop op de Hautes Fagnes blijft het grauw en armzalig. Tot onze verwondering zien we tot Cinay zwart- en witbont vee als in Friesland en Hol land. Enkele Groninger blaarkoppen loopen er tusschen, maar niet zooveel als bij Delft en Leiden. Voorbij Cinay wordt 't vee weer roodbruin of vaal. Dat past wel bij de kale en grauwe omgeving op 't Ardenner Hoogland. Groeit in Brabant de biet naast de aardappel en kruipt de tarwe uit het Dyle-dal tegen den löschgrond van de heuvels op, hier ontbreekt bij dor gras en kreupele dennen a'le landschaps vroolijk- heid. Het diner in den Belgischen trein is ons maar matig bevallen, 't Is er niet erg netjes in den wagon-restaurant. Het tafellinnen kan wel eens wit geweest zijn. Ook smaakte het eten niet zooals we hadden gehoopt. Dat kan echter ook aan de smoezelige en rommelige omgeving en aan 't roerige gezelschap hebben gelegen. Een paar reizigers, onder wie een vrouwelijke, waren meer dan légèrement émus. Van Namen af deelen we den coupé met twee dames, klaarblijkelijk moeder en dochter. Ze spreken Fransch. „Permettez vous que j'ouvre la fenêtre?" vraag ik. ,,11 fait chaud iei". „Graag, meneer", zegt de oudste". „O, U is Vlaamsche mevrouw, ik dacht „Pardon, ik bij een Haarlemsche maar woon al 27 jaar in Lützelburg". „Dan komt u zeker nog dikwijls in Holland, U spreekt nog zoo zuiver". „Toch ben 'k er maar een paar malen teruggeweest". Het viel me op, dat U zooeven sprak van Lützelburg". Ja, dat is de naam van de stad voor alle Luxemburgers die niet Fransch spreken". Bij aankomst aan 't station ging het met de paspoorten eenvoudig gn vlug. Als een van ons drieën er maar een had gehad, was 't ook goed gegaan. Zoodra een der zwarte boekjes getoond werd, luidde het: „Tous les trois Hollandals?" -„Oui". „Ah laissez!!" Laat maar zitten. Overveen. K. ZW. PERSONALIA. Bij de examens van Tesselschade, behaalde diploma B., mej. C. A. M. Riemens uit Bloe- mendaal. Te Leiden is geslaagd voor het doctoraal exa men in de Theologie de heer W. F. Dankbaar uit Bloemendaal, die thans toezegging van be roep heeft ontvangen als predikanlt bij de Ned. Herv. Kerk te Kuinre. Geslaagd te Amsterdam, aan de R. K. Lyceum voor meisjes H.B.S. A, mej. M. H. Bosch, Over veen. DIRECTEUR PROV. ZIEKENHUIS. De Provinciale Staten van Noord-Holland hebben in hun zitting van Woensdag tot Di recteur van het Provinciaal Ziekenhuis bij Santpoort benoemd, Dr. G. Kraus, thans waar nemend Directeur. HET JUBILEUM VAN „BLOEMENDAAL'S BLOEI". GEMEENTELIJKE SUBSIDIE VAN F 2000.—. Bij den Raad is' ingekomen een verzoek van „Bloemendaal's Bloei" om haar een subsidie te verleenen ten einde het 25 jarig bestaan der ver. eeniging op gepaste wijze te kunnen vieren. B. en W. geven den Raad in overweging om voor gemelde feestviering een subsidie van f2000.te verleenen. ONDERWIJSVERGOEDING. B. en W. stellen den Raad voor aan de Bloe- mendaalsche Schoolvereeniging te vergoeden, volgens art. 100 der L.O. wet, over 1929 een be drag groot f4439.54. DE GEMEENTEKWEEK. De nachtcursus in onze gemeentekweek heeft gebloeid. De kassen waren voor het publiek ter bezichtiging van den cactus opengesteld. Dat het op prijs werd gesteld, moge blijken uit het feit, dat er een 400 tal bezoekers zijn geweest. MIDDELBAAR TECHNISCHE SCHOOL. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem is in de atdeeling Bouwkunde bevor derd van het eerste naar het tweede studiejaar B. Voerman uit Bloemendaal; in de af deeling Werktuigbouwkunde van het eerste tot het tweede studiejaar A. Kroes uit Bloemendaal, van het tweede tot het practische leerjaar H'. J. M. Jochems uit Bloemendaal; in de afdee- ling Electrotechniek van het tweeae studiejaar tot het practische leerjaar F. B. H Spiriet uit Overveen en in de afdeeling Scheepsbouiwkunde van het tweede tot het practische leerjaar P. C. van Dijk uit Overveen. EINDEXAMEN ,,'T KOPJE". Geslaagd de dames C. F. de Jonge van Elle- meet, M. G. Quarle* van Ufford, C. G. Ruys, A. A. G. van Valkenburg en M. J. van Weel. Aan mej. G. H. Peters werd een getuigschrift van de school uitgereikt. Afgewezen geen. Bevorderd van de 4de klasse litt.-Econ. naar oe 5de litt.eeon.: L. Aalders, M. van Beuse- kom, C. Bruyn, E. Duyckinck Sander, J. Hooites Meursing, I. de Jonge Mulock Houwer, A. Ruygrok, A. Snijden en N. Veltman. Van de 4de klasse M. S, v, M. naar de 5de: A. van Beeck Voller.hoven, C. Bee's, N. Beker, C. van der Borch van Verwolde, A. van Heek, I. Kruimel en JVT. Molkenboer. Niet bevorderd Van de 3de naar de 4de klasse- .T Adam, M. van Beeck Vollenhoven, K. Bloemendaal, E. Brüning, L. Büller, I, Groenendijk, M. ter Haar Romeny, E. Jansen, S. Kanne, C. Koop man, L. Kroes, W. Kruyshoop, A. Pbilipse, A. Teding van Berkhout, A. van Tienhoven en B. ivan Weel. Niet bevorderd 3. Van de 2ae naar de 3de klasse: H. de Beau- jfort, F. Beker, E. Dolleman, J. de Flines, L. Gpldbohm, E. Gunning, M. J. Hartog, L. Honig, A. Kauffeld, C. Koot, E. van de Poll, A. Ruys, N. Stokkink, N. Stoutenbeek, M. Struby, C. Teding van Berkhout en A. Verweij. Niet be vorderd 1. Van de 1ste naar de 2de klasse: F. Holman, L. Kauffeld, E. Kroes, S. Kuypers, G. van Meurs, E. Quarles van Uffcrd, L. Royaards, M. Scheurleer en L. van der Zee. Niet bevor derd 1. KENNEMER LYCEUM. Eindexamen der afdeeling H.B.S. Wiskundige afdeeling. Geslaagd de candidaten: mej. C. Alta, mej. T. Gooszen, mej. H. Sanders, mej. L. War- melink, en de heeren J. Birkhoff, G. Bührmann, P. Bijl, E. de Graaf, L. Hoeke, P. Hoeke, T. Kout, D. Kuiper, H. Mooi, J. Mooi, H. Nlenhuys, M. Schoorl, J. Trap: afgewezen 3 candidaten. Literair-Economische afdeeling. Geslaagd de candidaten: mej. T. Buys, mej. H. Hartog, mej. Dee Hinze, mej. A. Keur, mej. A. Meiss, mej. B. Toors, en de heeren L. van Heukelom, Chr. v. d. Mandele, J. van Panhuys, E. Rhodius, H. van Riemsdijk, E. Timmermans, J. van Toulon v. d. Koog, G. de Vos; afgewezen 2 candidaten. Literair-Historische afdeeling. Geslaagd mej. Kroes en de heer M. van Walt. EEN VERRASSING. Heel onder aan de agenda van de zitting van den gemeenteraad van Donderdag aanstaande vonden de leden van den Raad een verrassing. Er werd ten hunner kennis gebracht „Na afloop der vergadering bezichtiging der gemeente par auto". Niet meer. maar ook niet minder! Walt de reden van den tocht is? Houdt de me- dedeeling in een stille vermaning: „heeren van den Raad maakt het kort?" Heeft de heer Laan, de waarnemende Burgemeester dit op deze ma nier den leden te kennen willen geven of zit er wat anders achter? We togen onmiddellijk na ontvangst der agenda op informatie uit. We vernamen dat er geen bijzondere reden is tot het maken van den tochit of ja eigenlijk toch wel. De gemeente is heel uitgestrekt in de lengte. Niat ieder, zelfs een raadslid niet, heeft de ge legenheid de geheele gemeente door te gaan. Het kan dus gebeuren dat men bijv. niet weet wiaar bijzondere gebouwen in aanbouw zijn. Het moet plaats gehad hebben, dait wethouder Laan met een ambtenaar door de gemeente ging en dat die ambtenaar niet wist, toen ze bij een bouw werk genaderd waren, welk bouwwierk het was. Het doel van den gemeentelijken autotocht, nu is de leden van den Raad de gemeente eens te laten zien en hun op eenige bijzondere gedeelten der gemeente attent te maken. Aldus e'en leer zame tocht. Het is niet onmogelijk, dat er onder de raadsleden amateurfotografen zijn. Die ne men natuurlijk hun fototoestel mede. Het idee, denkelijk uitgaande van den waaimemenden Burgemeester, is niat onaardig! DRAINAGE VAN BOEKENRODEPARK. Bij den Raad is ingekomen een verzoek der vereeniging „Buurtbelang AerdenhoutBent veld", om betere drainage van h#t Rijnegom en van het Boekenrodepark. B. en W. stellen den Raad voor aan het be stuur te berichten, dat het park Rijnegom van gemeentewege niet gedraineerd kan worden, doch dat zij doende zijn middelen te beramen om de drainage van het Boekenrodepark te ver beteren. UITBREIDINGSPLAN WILDHOEF EN OMGEVING. B. en W. stellen der. Raad voor over te gaan tot definitieve vaststelling der wijziging van het Uitbreidingsplan voor Wildhoef en omgeving. De wijziging komt, gelijk bekend, hierop neer, dat de geprojecteerde weg no. 16, een verbindings weg van de Donkerelaan naar de Bosch en Duin laan, komt te vervallen. NIEUWE CELLEN IN DE POLITIEPOSTEN. B. en W. deelen den Raad mede: In uwe vergadering van 18 Juni wierd geklaagd over den toestand waarin de arrestantenlokalen verkeeren, die feitelijk hierop neerkomt, dat ner gens een behoorlijke cel aanwezig is. Er werd toen op aangedrongen om na te gaan, of hierin verbetering gebracht kon worden vóór het nieuwe politiebureau gesticht, was. Wij meenen een goede oplossing gevonden te hebben, welke daarin bestaat, dat men de poli tieposten te Bloemendaal en te Aerdenhout zoo danig verbouwt, dat zij voortaan elk twee cellen zullen bevatten, die aan door de wet gestelde eischen voldoen, en dus bruikbaar blijven, wan neer een nieuw bureau verrezen is. De aan deze verbouwing verbonden kosten worden door ons op f2500.— geschat. Daar ook wij een behoorlijke huisvesting voor eventueele arrestanten dringend noodzakelijk achten, verzoeken wij U ons voor dit doel een credlet van f2500— te verleenen. BEZWAREN TEGEN ZANDVOORT'S VOORSTEL. Een ongerechtvaardigd voorstel. B. en W. stellen voor het volgende adres aan den gemeenteraad van Zantvoort te zenden; Edelachtbare Heeren, Kennis genomen hebbende van het ontwerp van een besluit van Uwen Raad tot het vesti gen van een bouwverbod op den aan Bloemen daal in eigendom toebehoorenden grond langs de zeereep onder Zandvoort kadastraal bekend sectie B, no. 5B83, hebben wij de eer onder Uwe aandacht te brengen: dat Bloemendaal weliswaar afwijzend staat tegenover het afstand doen van de geheele oppervlakte van vorenbedoelden eigendom, maar in principe bereid is mede te werken om de voorgenomen wegverbreeding tot stand te brengen; dat het voornemen, om den aan onze gemeen te toebehoorende grond langs de zeereep te bezwaren met- en te deprimeeren door een bouwverbod, ons gelet op de totstandkoming van een groote vaste badinrichting met café restaurant c.a., even ten Zuiden van den eigen dom onzer gemeente, waarvoor door het ge meentebestuur van Zandvoort toch vergunning moet zijn verleend ten zeerste heeft be vreemd dat met het vestigen van een bouwverbod, alleen op de duinstrook, die aan onze ge meente in eigendom toebehoort en n i e t op de aangrenzende duinstrook, welke met Uwe me dewerking reeds gedeeltelijk is bebouwd, een- wel zeer in het oog loopende bevoorrechting van de eene partij, dan wel eene zeer in het oog loopende benadeeling van de andere partij wordt gedemonstreerd. Op grond van een en ander moeten wij be zwaar maken tegen het voornemen om ons ter rein langs de boulevard in Uwe gemeente te beklemmen met een bouwverbod. Wij zien in dit voornemen slechts eene poging om de waarde van ons terrein te drukken, al vorens toepassing van de Onteigeningswet te vragen en houden er ons van overtuigd, da' Uwe Raad op een dergelijk ongerechtvaardigd voorstel niet m zal gaan. Tot zoover het concept adres. Gelijk uit de agenda van de raadszitting van Donderdag aanstaande, die we elders in dit nummer opnemen, blijkt, komt het voorstel in die zitting aan de orde. ALG. BOND VAN FORENSEN. In verband met zijn benoeming tot voorzitter van het hoofdbestuur is de heer mr. J. B. van Houten afgetreden als voorzitter van de afd. Haarlem en Omstreken van den Algem. Bond van Forensen. In zijn plaats is de heer F. H. de Koek van Leeuwen, bestuurslid der afd. Haar lem met algemeene stemmen tot voorzitter be noemd.. De heer van Houten blijft echter wel bestuurslid der afd. Haarlem. DRUKTE OP ZONDAG. Het was Zondag weder een geweldige drukte op den Zeeweg en ook aan het strand. Vele kinderen raakten hun ouders kwijt. Maar ge lukkig, de verdwaalden kwamen allen weder bij hun ouders terug, dank zij de hulp der politie. Er moest hulp worden verleend aan kinderen, die zich aan glasscherven hadden verwond. Een vereenigingsvlag. Het mooie Jeugdhuis aan de Donkerelaan (de zoc welkome vergaderplaats) heeft thans een „vereenigingsvlag" gekregen. Daar het nog niet van algemeene bekendheid is, ontleenen we er het volgende over aan het periodiek „Jong Bloemendaal". „Ds. van Dijk heeft de vlag „ingewijd" en erop gewezen dat nu deze vlag een symbool wil zijn van het werk dat onze vereeniging doet en het feit dat deze vlag hoog van ons Jeugdhuis wappert, getuigt er van dat wij de zaak waarvoor wij staan, wijd willen uitdragen in ons dorp. De witte vlag wordt doorsneden door een blauw Latijnsch kruis, bet teeken van Jezus Christus, in Wiens naam wij al ons werk verrichten en van Wien wij pogen te getuigen onder jonge menschen. In de beide vierkantjes bij den stok vertoonen zich de insignes van de IJ. M. C.A. (de Wereldbond van Christel. Jon gemannen Vereenigingen) en van de IJ.W.C.A. (Wereldbond van Chr Meisjes Vereenigingen). Daarmee geven wij dus te kennen dat wij ons met ons jongens- en meisjeswerk willen in-1 schakelen in het groote geheel dat de geheele wereld omspant. Wij staan maar niet op ons zelf, maar vormen 'n klein stukje van de groote groep van Christen-jongemannen en -jonge- vrouwen over de geheele wereld, en dat mogen we nooit vergeten. Want het is niet alleen hoogmoedig, maar eigenlijk ook bar kleinzielig en belachelijk om je blind te staren op je eigen kleine kring en te meenen dat die feitelijk onovertrefbaar is. Het insigne van de IJ.M.C.A. is een roode driehoek met zwarte band. De driehoek wijst aan de drie kanten van het jongenswerk: de geestelijke, de maatschappelijke en de lichame lijke vorming. Het IJ.W.C.A.-insigne is een blauwe driehoek in een gouden cirkel: verstan delijke, maatschappelijke en lichamelijke ont wikkeling en dat alles omsloten door een gees telijken band. Zoo symboliseert onze vlag dus ons heele werk en telkens wanneer we haar zien wap peren zien we duidelijk voor ons de dingen waar het in onze Vereeniging om gaat. Er ging een hoeratje op toen Ds. van Dijk namens het Bestuur Fietje Walter, lid van de „Klimoprank", die de vlag heeft gemaakt, be dankte voor al het werk dat ze eraan gehad heeft en haar een geschenk als blijk van erken telijkheid overhandigde. De heer Dankbaar sprak nog enkele woorden en daarmee was deze korte „plechtigheid" ge ëindigd. VRIJZINNIG HERVORMDEN. Wij herinneren aan de openluehtsamenkomst van Vrijzinnig Hervormden te Haarlem, die Zondag om 2% uur op „Elswout." wordt gehou den. Er treden bekende sprekers op. Openbare vergadering van den raad der ge meente Bloemendaal te houden op Donderdag 16 Juli 1931 te 14 ure Cs nam. 2 uur) in he* raadhuis te Overveen. De Agenda luidt 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen raadsleden. 3. Verleening eervol ontslag aan J. van Snip- penberg als hoofd van school E. 4. Verleening vergoeding ex art. 100 L.O. wet 1920 aan de Bloemendaalsche schoolvereeniging. 5. Verleening crediet voor verbouw der poli. tieposten te Bloemendaal en Aerdenhout, 6. Definitieve vaststelling wijziging uitbrei dingsplan Wildhoef c.a. 7. Ontheffing bepalingen der Bouwverordening. 8. Indiening bezwaarschrift tegen Zandvoort's voornemen tot het leggen van een bouwverbod op de duinreep langs den boulevard. TEGEN EEN HEK GEREDEN? Op den Lagen Duin- en Daalscheweg is een wielrijdster aangetroffen, die naast haar rijwiel op den grond lag. Op de vraag, hoe zij daar kwam, zeide zij 't zich niet te herinneren. Het vermoeden ligt voor de hand, dat zij met haar rijwiel tegen het hek is gereden en eenigen tijd bewusteloos heeft gelegen. Nadat zij een weinig op haar verhaal was gebracht, werd zij per auto naar haar woning vervoerd. Studente zoekt rustige met pension, voor Augustus, buiten Haarlem, dicht bij tram of trein. Brieven onder No. 142 Bureau van dit Blad. Tor nadere aankondiging Arts. Bloemendaal. HEDEN VOORRADIG: WESTLANDSCHE KASDRUIVEN, MELOENEN, FRAMBOZEN, PERZIKEN 5 et., ROODE BESSEN 20 et-. PER POND, BETUWSCHE MEIKERSEN, CRAPE FRUIT, BANANEN 30 ct. PER POND, 50 ct. PER K.G., TOMATEN 15 ct. PER POND, AMERIK. APPELS 30 ct. PER FOND. SINAASAPPELEN (nieuwe oogst) 6 ct. EET NU SPERCIEBOONEN EN SNÏJBOONEN, 20 ct. PER POND. Verder alle soorten fijne groenten. In de kwaliteit ligt onze kracht. N.B. Worteltjes en aardappelen worden bij ons gratis geschrapt. i ai.fê.Sck-<mö«ns"«s CJ Schouwtjeslaan 108, Wij vestigen er beleefd Uwe aandacht op, dat wij niet uitverkoopen maar nog de geheele maand Juli pCt. Korting geven aan alle dames, die ons met hunne orders ver eeren, zoowel op nieuwe Mantels „nieuwste modellen" voor het a.s, seizoen, als op het moderniseeren en repa- reeren van alle Bontsoorten. Bontwerker, Expert en Kleermaker. Tel. 13099 DEN ZOMER J. VAN VESSEM's

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 5