A. G. G. M. GIQRSfS J In. {Compleet f 62.50 i B" i II A. tees SPOOR/ IJS MOSTERD fOpkla p b e d. Sidderstr. IB* Haarlem, Tel. 13310 laan 43, Dameskapsalon Jallia" Het BloemendaaEsch Weekblad. Vr" dnnig-Hervorrrsden. Liathersche Zendingsfeest 't Wordt stiller buiten. Schoorsteenvegers NAAIMACHINES I. GEYLVOET. Ooelstraat 37 Haarlem Telefoon 13538. Heden Geëtaleerd: DAMES! het bekende ADRES voor parma- nent wave, watergolf, wasschen, knippen en onduleeren is INGEZONDEN STUKKEN. Opwekkend en gezond tariijk bioiiffdier a PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIEN ING N,V. STEENKOLENHANDEL v.h. J. H. KRUL Jr TEL. 11617—14106. OVERVEEN WEALUCHT-SAMENKOMST OP ELSWOUT. De samenkomst, die vanwege de Vrijzinnig- Hervormden te Haarlem Zondag op het land goed Elswout is gehouden was buitengewoon druk bezocht. „Wat brengt ons hier samen" vroeg Ds. A. Trouw in het openingswoord. Het is, zeide hij, een religieus bewustzyn, en wel de idealiteit. Er is een leven in den dienst der idealiteit. Eenmaal was het de tijd van het individualis me; maar daarna is de tijd gekomen van het sociale. Het is onze taak het idealisme de we reld in te dragen. Door ons moet het Konink rijk Gods in de wereld komen. Nog steeds be staat de oude Volkskerk, die de „vrije Kerk van het Piotestantisme" is, ook wel geheeten de „Groote Kerk". De plaats der vrijzinnigen is ook in die Kerk. In die Kerk hebben wij het middel om ons vrijzinnig geioof in de wereld uit te dragen. In die Kerk moeten dat zien handhaven Nadat daarna gezongen was Gezang 11 vers 1, trad als eerste spreker op Ds. van de Veer uit Amsterdam. Deze sprak over het onder werp; Gebed en samenleving. Oogenschijnlijk, aldus spreker hebben deze twee niets met el kander te maken. Wat is het gebed? Het gebed is iets heel persoonlijks. Bidden is God zoeken, de aandacht spannen op den Eeuwige en op de eeuwigheid. De maatschappij is iet3 heel uiter lijks en dan gaat het persoonlijke weg. Toch het gebed 'en de maatschappij hebben met el kander niets te maken. Velen hebben het echte bidden verleerd. De mensch moet in harmonie komen met den eeuwigen God ui dat doen door middel van het gebed. Bidden is een in contact komen met dien God, die wil dat recht en gerechtigheid liefde en vrede in deze wereld de overhand zullen hebben. Indien de mensch zoo bidt, dan is dat reëele arbeid. Die aldus bidt, die doet iets, die werkt. Indien de mensch van harte bidt', dan moet hij iets, dan moet er in de wereld wat gebeuren. Als ik zoo bid, aldus spreker, dan zal ik in de maatschappij niet iets kunnen dulden wat in strijd is met recht en gerechtigheid. Dan wordt mijn bidden een wilsbesluit. Door het gebed kan zoo de wereld omhoog gaan en op een beter plan gebracht worden. Bidden is zoo geen ijdele bezigheid, maar een krachtbron. Het gebed is een van de stukken van ons ge loof. Hebbe dan een ieder God lief boven alles en den naaste als zichzelven, besloot spre- Er volgde daarna een korte pauze. Na de pauze sprak Ds. Padt van Zandvoort over „De taak der ouderen". Hebben de ouderen nog wel een taak? begon spreker. Velen denken dat de ouderen geen taak meer hebben. Of men tot de oudeien, dan wel tot de jongern behoort, hangt daarvan af of men al dan niet in de toekomst gelooft. Die wel in de toekomst gelooft, behoort tot de jongeren, ook al is hij dan oud. Als men het laat afhangen van het gelooven in de toe komst, dan zijn er onder de jongeren velen, die nog een stimulans van de ouderen noodig hebben. Hoevelen onder de jongeren zijn er met, die aleen leven in het nu. Dat zijn niet de ware jongeren. De waarlijk jongeren dat zijn zij, die weten een taak en een roeping in de wereid te hebben. Het is onjuist, betoogde spreker, dat de jongeren niet van den steun der ouderen willen weten. De jeugd schreeuwt om leiding van de ouderen. De jeugd vraagt naar de lei ders, maar dan naar de leiders, die ha-ar1 ken nen en die haar begrijpen. Houden wij bij alles vast zoo zeide spreker aan het einde van zijn betoog, aan het geloof in de toekomst en in den eeuwig arbeidenden God. Derde spreker was de heer A. J. va.n Leusen, arts te Velsen. Deze zeide, dat de jongeren een moeilijken en een zwaren tijd medemaken, daar alle vragen van den tijd zij op zich zien afstormen. De jongeren zijn de zoekenden naar een meening. Te midden van al de vragen van den tijd zoeken ze naar een vorm, waaun het biddende hart zich kan uiten. De jeugd zoekt zich een plaats in de jeugdbeweging. Wij jon geren willen aan die jeugdbeweging mededoen, betoogde spreker. Echter, de jongeren moeten in die beweging een bescheiden plaats innemen. Wil jongeren, zoo zei spreker verder willen samen met de ouderen onzen God zoeken en ons jonge leven aan God difenstbaar maken en dies aan de wereld. „Als een ploeg door wereld te gaan," dat willen de jongeren; dat is hun roeping. Daarvoor heboen ze de hulp der ouderen noodig en daarvoor vragen ze i^ods eigen d)e het slötwoord sprak, bracht daarin dank aan den heer Luden voor het afstaan van het landgoed en aan p soneel. Verder uitte spr. woorden van dankaan den penningmeester, den heer J. D. de Brujn, die zooveel werk had gedaan endie zich zoo veel moeite had getroost voor net welslagen nSSSS nog. het gethng wort he- geleid door een muziekgezelschap ondei leiding van den heer Meng-. Verscheidenen uit verschillende Plaats";"' onder meer uit Amsterdam, Leiden en Haai- lem waren Woensdag naar onze gemeente e-et ncn ter bijwoning van het 10e Algemeen Lut'; sch Zendingsfeest. dat op het landgoed Wildhoef is gehouden. Ondanks het mmdei gunstige weder, waren er naar schatting in de morgenuren reeds een 800 personen. Ds. C. F. Westermann uit Amsterdam, voor zitter van het Ned Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, opende het Zendingsfeest met een kort welkomstwoord, waarin tevens dank werd gebracht aan mej. Crommelin voor hei --fstaan van het landgoed. Daarna hield Ds. G .J. Duyvenóak uit Haar lem de openingsreoe Heden moeten we ruim en niet hekrompen zijn, aldus spreker. We zijn hier bijeen als Christenen, die elkander mogen toeroepen: wat zijn wij rijk en één in blijdschap en zekerheid dat God ons lief heeft en die van elkander weten, dat we kinderen zijn van éénen Vader. We mogen heden een toon van dankbaar heid doen hooren. God zijn we dankbaar, dat we hier mogen zijn. Het is een groot voorrecht dat hier een Zendingsfeest mag gehouden worden. Dankbaar zijn we, dat we Zendelingen mogen hooren, die ons zullen verhalen van zegen op den arbeid ontvangen. Dankbaarheid mag er tenslotte zijn, dat we straks weder mogen uitgaan tot de wereld om onze roeping te vervullen, nadat hier alles dieper in ons is geworden. Vervolgens trad als spreker op Zendeling W. L. Steinhart Jr., met het onderwerp „Onze Batoezending". Spreker zeide, dat hij het een groot voorrecht achtte na zeven jaar van af wezigheid hier weder te mogen optreden. Hij verhaalde van den grooten zegen ondervonden op het kleine Luthersche zendingsveld in Ned.- ïndië en legde verder nadruk op de beteekenis van den medischen arbeid voor de zending. Na de daarna volgende rustpooze spraken nog Zendeling C. W. Frickenzschmidt over ,Sitooe" en Zendeling D. Rykhoek van Samosir over „Grepen uit de Batakzending". Alle spre kers hadden een aandachtig gehoor. Het slotwoord werd gesproken door Ds. H. u. G. Ouwerkerk van Purmerend. Deze ge waagde met groote' dankbaarheid van het wel slagen van het Zendingsfeest en wekte op in den ijver voor en in de liefde tot de Zending niet te verflauwen. Het gezang werd begeleid door het har moniegezelschap „Nut en GenoegeD", uit Edam. CHR. NAT. WERKMANSBOND. Den achtsten Juli maakten de leden der reis- ciub, afdeeling Bloemendaal van den Chr. Nat. Werkmansbond, een tocht naar Apeldoorn. Te kwart over zes stapte het gezelschap, bestaande uit 32 personen, op het Kerkplein in de autobus. Eerst ging men langs de Vecht. Te Bilthoven werd uitgestapt; daarna werd de tocht naar Soesterberg voortgezet, waar het vliegkamp werd bezocht. Nabij Apeldoorn werd de Echoput be zichtigd. Nadat geruimen tijd te Apeldoorn was vertoefd, werd naar het Uddelermeer gegaan. Daarna werd de reis voortgezet naar Amersfoort, waar het middagmaal werd genuttigd. In opgewekte stemming kwam men weder in onze gemeente terug. GESCHENK AAN HET PROVINCIAAL PAVILJOEN. Ons gemeentebestuur schonk voor de meubi leering van het nieuwe provincie-paleis aan de Paviljoenslaan te Haarlem, een lichtkroon voor de vergaderzaal van Ged. Staten. Deze is nu aangebracht en in een hoffelijk schrijven is aan het gemeentebestuur door Ged. Staten dank gebracht. Bijna alle gemeenten of college's van eenige beteekenis in Noord-Holland gaven iets ter aanvulling der meubileering of ter versie ring van het nieuwe provinciegebouw, wel een bewijs hoezeer het werk van den tegenwoordi- gen Commissaris der Koningin, den griffier en hun staf van medewerkers wordt gewaardeerd; de welwillendheid, waarmede men daar wordt voorgelicht, de orde en goede toon, welke er heerschen, zijn dan ook bekend. De secretaris sen der Gezondheids-commissiën in Noord-Hol land, schonken een klein houten wettenkastje op de griffierskamer. De schenkers hebben al len overleg gepleegd met denzelfden Rijksbouw meester, zoodat als alles gereed is, door deze aardige vorm van samenwerking één geheel is tot stand gekomen, waarin niets uit den toon valt, die de bouwers en verbouwers hebben ge- wenscht. DAAR WAS ONS GEMEENTEBESTUUR VLUG BIJ! Bloemendaal's gemeentebestuur heeft destijds rfiet de gronden voor den eigenlijken Zeeweg, an de Erven Van der Vliet, ook een reep duin- grond aangekocht, liggende in de buurt van dien weg langs het verlengde van den verleden jaar verbreeden Zandvoortsclien boulevard- Gelukkig maar, want verschillends personen vroegen om er huizen te zetten, zeifs w-iide een er een Lucifersfabriek stichten en P. O. Pruys, de befaamde eigenbouwer uit Santpoort, er een week-end-huisje stichten. Dat werd alles door ons bestuur geweerd. Nu komt evenwel het ge meentebestuur van Zandvoort en wil een bouw- verbod leggen op de strook om den verbreeden boulevard noordwaarts te verlengen. Ons gemeentebestuur is daar niet tegen, maar acht het leggen van een bouwverbod niet noodig. Terecht, naar 't ons voorkomt. RLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. Woensdag 8 Juli kwam de Bloemendaalsche Schaakclub voor de laatste maal voor de zo- mervacantie bijeen. Eerst had de uitdeeling plaats van de prijzen, behaald in den competitiewedstrijd van h®t af- geioopen seizoen. De 1ste, 2de en 3de prijs wer den toegekend respectievelijk aan de heeren H. W. van Dort, H. G. van Riessen en J. Vermeer. Vervolgens had een gongwedstrijd plaats, waarvoor een zestal prijzen beschikbaar waren gesteld, welke verworpen werden dioor de hee ren J. Langkamp, F. Erlings, A. v W.erff, C. v. d. Werff, C. v. Dordt, en R. Verberne. Woensdag 9 September a.s. zullen de schaak avonden van de Bloemendaalsche Schaakclub in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan weder hervat worden. VEREENIGING VOOR JEUGDWERK. JEUGDTUINEN. Bezichtiging van de Jeugdtuinen aan den Vijverweg, op Zondag 19 Juli 1931 van 24 uur. Toegang vrij. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom. DE ZONDAGSDRUKTE. Zondag laatstleden begon de dag met prach tig weder. Velen hebben weder kunnen genie ten van bosch, zee en strand. Het was dan ook weder bijzonder druk in onze gemeente. Jammer, dat later de lucht ging betrekken en dat daarna een zwaar onweder in den voor avond volgde. Menigeen kwam met een nat pak thuis. Gelukkig is het met het onweder in onze gemeente goed afgeloopen, in tegen stelling met andere gemeenten, waar perso nen donv den bliksem werden getroffe'1 JUITSOHERS OP BEZOEK Ni- Ander dan 70 auto's reden Maandag middag achter elkaar door onze gemeente. Een gezelschap Duitschers kwam onze mooie om geving bezichtigen. RAAGT Let op het Fabrieksmerk VACANTIETIJD. Het is weder de tijd van de vacantiereisjes. Verscheidene scholen uit andere gemeenten or- ganiseeren er een naar onze gemeente tot groote vreugde der kinderen. Een geliefde uit- spanningsplaats is „Kraantje Lek". Op het hooge duin vermaken de kinderen zich bij uit stek. Ook andere gedeelten der gemeente wor den bezocht. Er komen schoolkinderen uit Amsterdam en ook uit andere plaatsen. Het is werkelijk aardig om te zien hoe het onder wijzend personeel zijn best doet om te maken, dat de kinderen volop genieten, maar ook hoe goed het er voor zorgt, dat den inwendigen mensch wordt versterkt. De versnaperingen, die ze worden verstrekt, laten de kleinen zich best smaken. Vroolijk en blij-te-moede vertrekken de kinderen weder na een dag vol genot. Veel moet menig kind een heel jaar missen, maar toch ook kan het nu en dan ge nieten, dank zij de schoolreisjes. EEN GEVONDEN FLESCH EN EEN UITGEKEERDE BELOONING. Een onzer plaatsgenooten vertelde ons het vol gende. Wy waren, eenige vrienden en ik, in Engeland en wel te Dover, toen een van ons op het aardige idéé kwam om een flesch in zee te gooien, goed gesloten, waarin we een briefje zouden doen met de mededeeling, dat de eerlijke vinder een be looning zou krijgen. Het briefje dat in de flesch werd gedaan luidde als volgt: Aan Evert Smit, Café 'tHemel- tje, Bloemendaal, Nederland. In zee gegooid op 20 Januari 1931 bij Dover. Beleefd wordt ver zocht deze flesch aan bovenstaand adres terug- te bezorgen. Op den achterkant van het briefje stond: De eerlijke vinder kan op een beloc-üng rekenen. Hierna werd de flesch aan de golven toever trouwd en keerden wij naar Holland terug. Wü waren benieuwd waar de flesch belanden zou en of we er nog iets van zouden vernemen. Op 29 Juni j.l. kreeg ik een brief uit Dene marken waarin een Deen mededeelde, dat hij op het strand 3 mijl ten Noorden van Ring. köbing, de flesch en het briefje gevonden had. Het briefje was in de Deensche brief gesloten. De flesch was dus van de Engelsche naar de Deensche kust gedreven. Naar we vernemen heeft de Deen zijn beloo ning gekregen in den vorm van 5 Hollandsche guldens. Naar we vernemen werd de flesch door een strandfogd (strandvonder) gevonden. ONWEDER. Naar we vernemen is Zondag de bliksem ingeslagen in de jeugdherberg aan de Jan Gij- zer.vaart. Gelukkig is maar weinig schade aan gericht. Alleen is een ruit vernield. EEN NARE DORPSGESCHIEDENIS. Aan de Dompvloedslaan woont sedert 30 jaar in een weekwoning, moeder X, zoo zullen wij de wed. maar noemen. Zij btacht er vele kinderen groot. Ook een zoon, nu in gemeentedienst, los- vast of vast, en een die vast los-vast in diezelf den dienst is. Den eerste noemon we maar Jaap den tweede Joop. Jaap trouwt maar niet met volle instemming zijner moeder, hij had nog wat moeten wachten, tot hij zelf de huwelijks plechtigheid kon betalen. Ze geeft wel toestem ming, maar gaat niet ter bruiloft. Joop komt ook wonen op de laan. En zijn schoonouders volgen. Die verlaten het minder gastvrije Haarlem, om het leger der werk- loozen hier te vergrooten. Weldra is de schoonvader van Jaap ook los- vast in gemeentedienst. Op de laan komen scènes voor. Als moeder, die achter in de laan woont, passeert, woorden krijgt. De Erven v. D. ,de eigenaren van dit deel der woningen aan de laan, werden daarop bewegen de oude vrouw, die 30 jaar prompt betaalde en het huisje keurig bewoonde, de huur op te zeg gen. Moet zij naar Haarlem? Maar dan raakt nu Joop zijn gemeentebetrekking in Bloemen daal kwijt. Het is een echte nare dorpsgeschie denis en wij hopen, dat het gemeentebestuur hier een oog in het zeil houdt. Kunnen de be woners der Dompvloedslaan niet in vrede met elkander leven? Het geheel valt ons van som migen hunner erg tegen. ONGEVAL. Zondag is op de Hospesbrug het zoontje van den heer M. zoo gevallen, dat het eenige ver wondingen opliep. Nadat het knaapje hij den apotheker Haaks was verbonden, is het door de motorbrigade naar huis gebracht. HULPVERLEENIN G. Een meisje had op het strand haar voet ver stuit, waardoor zij niet meer mee loopen kon. Door leden van de Bloemendaalsche reddings brigade werd het kind de eerste hulp verleend. AANRIJDING. Op den hoek van den Militairenweg en Ruys- daelweg heeft een aanrijding plaats gehad tus- schen een auto en een motorfiets. Van de mo torfiets brak de voorvork; ook de auto liep eenige averij op. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. LEELIJK TE PAS GEKOMEN. Waarschijnlijk doordat hij te hard reed, is op den Julianaweg een motorrijder gevallen. Hij bleef bewusteloos liggen. Dr. Bos, die ge waarschuwd werd, was spoedig ter plaatse. Hij staafde, na gedaan onderzoek, dat de motor rijder een hersenschudding had bekomen. Per ziekenauto is het slachtoffer naar het Groote- of St. Elisabethsgasthuis te Haarlem overge bracht. EEN ERNSTIG ONGELUK VOORKOMEN. Toen de B.A.T.O.-bus, die Zondagavond te half tien van de Zonnebloemlaan vertrokken was, de tramwegovergang ZandvoortAm sterdam genaderd was, wilde de bestuurder met zijn bus dien overgang passeeren. Op het laatste oogenblik gingen de roode lampen van het seinlicht branden. Bijna onmiddellijk daarna ging een tram voorby'. Door de oplet tendheid van den autobusbestuurder werd een ongeluk voorkomen. Alweer dus de seininrich- ting, die niet op tijd werkte. Het is inderdaad te hopen, dat men nu eindelijk eens maakt, dat het met deze seininrichting in orde komt. STEEDS HETZELFDE. Ondanks herhaalde waarschuwing, heeft weder een wielrijdster het gewaagd nabij Blok land den H. Duin en Daalschenweg af te ryden. Evenals zoovelen, die het voor haar hadden ondernomen, geraakte zij het stuur kwijt en kwam met haar fiets tegen een hek aan. Nadat ze door Dr. Lutge was verbonden, kon zij loopende haar weg vervolgen. Zullen de menschen dan nooit wijzer worden, mag wel gevraagd! EEN KOMIEKE REDACTIE. B. en W. gaven de volgende reden op voor weigering eener bouwvergunning aan mevr. de Wed. N. A. Faase, die op 'n haar toebehoorend, niet aan den openharen weg gelegen, stuk land, in afwijking der bouwverordening, een clubhuis wilde zetten: „omdat gebouwd zou worden aan een niet „verharden weg, wat o.a. gevaar voor brand oplevert." Dat klinkt een beetje komiek. Men spreekt wel eens van heet zand, maar naast vuurschietende oogen, kwam brandstichtend zand, nog niet voor. Een ingezetene zendt ons de volgende proeve van een BLOEMENDAALSCH JEUGDLIED. (Wijze: Vlaggelied.) Komt! jongens en meisjes, zingt vrolijk uw lied, Van leven zoo blij en zoo goed. Hoe lachen wij 't leven, en 't leven ons toe, Hoe klopt ons het jeugdige bloed! Van reinheid in liefde, van kracht en van trouw, Voor God, onzen Koning, in 't sierlijk gebouw. Wij zingen van bloemen, van duin en van daal, Van duin en van bloemen en daal. Ook zullen wij zingen, van ons Ideaal! Bezingen ons streven omhoog, Wij bidden en werken en spelen te zaam, En houden onz' Jeugdvlag in 'toog. Wij bouwen aan huis, en aan staat, en voor kerk, En Christus voleinde, en rseiw ons werk. Zoo klinken de klanken, al luider en vrij, Zingt jongens en meisjes nu bly. Wij zijn als de Lente, de Lente zoo jong, 'Lijk vogelkens zingen wij schoon. Wy knoppen, ontluiken en sieren Gods Hof, Den tuin van God, Vader en Zoon. Voor Hem onze zangen, onz' vriendschap en groei, En Bloemendaalsch Jeugdvlag vermeid onzen bloei! V7ij leven en streven, al hcoger omhoog! En streven en leven eens hoog! (Een Bloemendaler.) Voor een goeie veertien dagen waren er nog vier spreeuwenparen op het zuicUrdakschild van de schuur van Krelisboer onder Schalkwijk, aan 't Zuider Buitenspaarne, druk bezig hun nest jongen met slakjes, kevertjes, rupsjes en wormp jes een intense voedering te geven. Soms hing den ouden vogels het aangebrachte voedsel als een trosje uit den snavel. En het straatje langs de schuur was een dag na een bezem-educatie alweer witbeka ikt, wat op een vlugge n '-c de spysvertering wijst. ,Dat belooft wat aan onze aardbeien", zei de boerin. „Als ze uitvliegen" zij bedoelde de jonge spreeuwen „kapen ze ons in de vroegte, als we nog niet op zijn, de lekkerste vruchten weg. De acht oude vogels en de vier maal vijf jongen zuilen wat aan kunnen. Maar die voorspelling is niet uitgekomen. Na de reiniging behield het straatje haar natuur lijke kleur. De jongen waren direct na 't uitvlie gen met de ouden 't land opgegaan, zonder een enkel aardbeitje te hebben aangepikt. Dat laat ste vond de boerin wat aandig, maar Krelisboer en zijn jongens misten toch den vroolijken troep. Als de oude vogels 's morgens om een uur of acht de eerste voederingsperiode van den dag achter den rug hadden, zaten ze op den nok van de schuur de veeren te poetsen en gaven uiting aan hun welgenoegen met mooi oploopende fluit- toonen, precies vuurpijltjes„fuuu....ist! en met leuke nabootsingen van hondengekef, kattenge- mauw en eendengekwek. *t Was duideiyk te hoo ren, dat Tom de hond een der leermeesters was geweest. Ook hadden ze schik in t vinnige spet" en 'tgemoedeiijke gerekte ,,staaa..r. En dat was hun wel een voortdurende bekaiking, zelfs wel een handvol aardbeien waard geweest. In de bosschen worden de spechten stom. De koekoeksroep wordt nog wel eens afgewisseld met het „klu-klu-klu-klu!" van de groene specht, maar de beide bonte zwygen. De boomklever, die in 't voorjaar zich met 3io'n mooien helderen roep aanmeldt, geeft nu af en toe nog wat fluis- erende zie-zie-ziet-geluidjes. Nu is de zang zijn fort ook niet. Hij is turner van beroep en over treft daarin zelfs zijn bruin neefje den boom kruiper en evenaart de meezen. Altyd in spi raallijn niet alleen den stam op maar ook af, doorvorscht hy met zyn scherp oog en puntig snaveltje de geheimste reetjes in de schors en krijgt op zijn tochten naar boven en naar bene den ieder schuilhoekje van insecten uit tweeërlei gezichtspunt in 't vizier. Zie dat vlugge ding eens behendig om c:en stam draaien, als je naar hem kijkt. Daar komt zyn kopje nieuwsgierig om 't hoekje kijken. „Ben je nog niet weg?" vraagt het ongeduldig. En blyf je staan, dan vliegt het naar een anderen boom. De boekvink heb ik verleden wee' leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. MET MASSIEF EIKEN OMBOUW, AFSLUIT-GORDIJN ENZ. ENZ. 5 ZIJLSTRAAT 83 TELEF. 11307 HAARLEM 3 BEHANGERS - STOFFEERDERS WONING INRICHTERS ZIET ETALAGEZIET ETALAGE Telefoon 15064 Aanbevelend, H. HUYBENS, Dameskapper hoord op een zomiigen dag. Zijn wijfje heeft nu tweemaal gebroed in t' prachtige zacht gevoerde napje dat zoo bedriegelijk een boomknoest na bootst. Maar merel en lijster, zwartkopje, tuin- fluiter en winterkoning hooren we niet eens meer eiken dag. De onstuimigheid is er af. Wel de grauwgrijze zangertjes en de geelgroene gnoompjes van den boschkant; die biyven nog concerteeren. Eén zangersbent is er die in levendigheid nog schynt te winnen, 't Zijn de rietzangers. In de ruwe dagen die nog maar even achter ons liggen, waren ze zeer luidruchtig, zy wiegden in den hsr'-sn wind op de rietpluimen en schaterden hun „karre-karre-kei-kei-kiet!" ver over den woeligen plas uit. Onze vleermuizen zijn nu voltallig in Öe avond schemering en wat daar op volgt. Bij de vespe- i rugo's, het geelbruine dwergvleermuisje, de 'roodbruine avondvleermuis met haar wonder- i snelle vlucht die aan de zweefvlucht van een zwaluw doet denken, en de donkerbruine nacht vleermuis, hebben zich sedert een paar weken de' teergebouwde vesper.tilio's gevoegd .Zij zijn zoo gevoelig voor de gure nachtlucht, dat ze vóór Juni niet uit haar winterverblyven durven te komen. Het grootoortje is de meest bekende. Aardig, dit diertje in de schemering boven een wei te zien wiekelen als een torenvalkje. Vele vleermuismoeders vliegenn nu 's nachts rond met een baby aan de borst. Zij durven haar kindje niet alleen thuis te laten. Overveen. K. Zw. BLOEMENDAAL. Gevonden èn terug te bekomen bij: C. v. d. MooleD, Brederodeweg 70, Bloemendaal, een nikkelen dop van benzinetank; Sluiter, p.a. Ho tel Zomerzorg Bloemendaal, een zilveren horlo ge; J. Bakker, Slamatstraat 22 Haarlem, een regenjas; Stevens, Zandvoorterweg 7 Aerden- hout, een autoband; A. Lammerse, Oostertuin- dorpl. 5 Haarlem, een rozenkrans; H. Th. v. d. Kiugl, Noordertuindorplaan 8 Haarlem, een gladde gouden ring1 met initialen; Garage Back- huijs, Zeeweg Overveen, een wit kindermantel tje; van Haren, Tent 58 Bloemendaalsehestrand een bril met hoorn montuur; aan den politie post te Aerdenhout, een wollen kinderbroekje, twee wollen jumpers; aan den politiepost Noordzeestrand, een ring met sleutels, een ceintuur, een badsch-oentje, een badschoen, een kinderklut, een huissleutel; aan het bureau van politie Overveen, een huissleutel, een zeemlede ren dameshandschoen, een dop van auto, een insigne jeugdcursus N.S.V. (BuiteD verantwoording der Redactie.) ge- Mijnheer de Hoofdredacteur, Ik woon zelf aan de Julianalaan.* Naar aanleiding van het ingezonden stuk (Hulde aan Openbare Werken) in uw weekblad, kom ik uw medewerking vragen voor het in orde brengen der voetpaden in de Julianalaan. We zijn nu in het 3de stadium van deze drie: 1. Sintels en zwarte grond, bij droog weer stof, bij regen modder. 2. Een kalkachtige massa, bij droogte stof, by regen een witte breiachtige pap. 3. Een afgebikt wegdek met kuilen en gaten, bij regen groote plassen; waarom voetgangers zich op het rijwielpad begeven, waardoor onge lukken en onaangenaamheden niet kunnen uit blijven. Een en ander heeft reeds veel geld gekost, zon. der afdoend nut. Ik meen, dat Openbare Werken voor het in orde maken der voetpaden een voor beeld zoude kunnen nemen aan Heemstede. EEN BEWONER DER JULIANALAAN. Ons bekend. (Red.)

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2