1.1. CASSEE 5 Zn., s POO R> MOSTERD één gratis Lot A. ZETSTRA, Het BloemendaaEsch Weekblad. v.h. J. H. KRUL Jr WA A GT PLAATSELIJK NIEUWS. Attentie. Attentie. Zijlstraat 83 Telef 11307 Zijlstraat 83 Ziet Etalage. Ziet Etalage. Ijzerwaren en Gereedschappen. Vulemmers, Aschketels, Bijlen, enz. Tochtafsisiuiting, Rubberband „ttermatic Beverbiits, Ripolinverf, Velpaliim. NAAIMACHINES I. GEYLVOET. Onelstraat 31 Haarlem Telefoon 13538. LtS. M. SUB i li. Schoorsteenvegers RiierslrJ"* Haarlem, Tel. 13310 Qpwekkend en geard Natuurlijk bronwater 25e Jaargang. LOSSE BLi Thomas Alvé 5 Brokjes Level Op het KAPITEII PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N,V. STEENKOLENHANDEL TEL. 11617—14106. OVERVEEN dezer dagen weer in een nieuwe fase is ge komen. Dan moeten wij U vertellen van de ellende en narigheden, die de hovenier F. P. Bersee van dien vuilen boel daar op dat landje heeft gehaa. Zijn huis staat eenige tientallen meters van dat „opgehoogde stukje grond" met gevolg om zoo maar eens een paar voorbeelden te noemen dat verleden jaar reeds 48 van zijn 60 kuikens werden opgevreten door de ratten, dat hij door die ratten al een paar huisdieren verspeelde, dat ze den grond in zijn schuur ondermijnden, waardoor de man een betonnen vloertje daarin liet aanleggen, dat nu al weer ondergraven is door de rattengemeenschap en verzakt en gaten vertoont. lederen avond spelen de vatten krijgertje in den dakgoot van zijn huis, bij tien tallen. Dan de vogels die overal op zijn grond rond zijn huis vuil van de aschbelt laten vallen, de wind die daar het zijne toe bijdraagt en al de andere overlast, om van zijn aangevreten gewassen niet te spreken, waardoor hij groote schade in zijn bedrijf heeft ondervonden. Bersee deed alles wat een ordelijk en goed burger van den Nederlandsche Staat kan doen. Hij bracht zijn beklag over dien toestand uit bij de plaat selijke overheden van Haarlem en Bloemendaai. Hij liep herhaalde malen naar de Gezondheids commissie en wist zoo gedaan te krijgen, dat Hulsebosch voor de Rechtbank ter verantwoor ding werd geroepen, met het bovenstaande gevolg. Voor het oog werd de toestand eenigszins ge wijzigd, maar dat was slechts schijn. Er werd behoorlijker dan voorheen aarde over het vuil gegooid, er werd 'een zielig stelletje palen aan den spoorkant van de aschbelt opgericht, daar wat gaas langs gespannenopdat er zoo wei nig mogelijk vuil op het grondgebied van Bersee zou waaien. Voor stank is moeilijk een beschutting te maken. Evenmin voor stuivende asch en ibacte- rieën, welke laatste daar een uitstekende voedingsbodem vinden. Hoe het ook zij, Bersee liet niets na om langs wettelijken weg gedaan te krijgen, dat dat vuilstorten achter zijn huls zou ophouden, daarin krachtig gesteund door z'n buurman Sentenie, die dezelfde overlast had. Maar waar zou het Bloemendaalsche vuil dan in hemelsnaam naar toe moeten en dus kreeg Bersee „overal nul op 't request", zooals hij dat zelf pleegt te noemen. Langs het huis van Bersee loopt een land weggetje, dat op den grond van Bersee alleen erfdienstbaar gemaakt is voor toegang en uit gang naar en van het stukje land als weiland. De fraaie exemplaren van vuilniskarren reden dus dagelijks op dit weggetje, dat op dergelijke zware vrachten niet was berekend. Het is allengs leelijk gaan verzakken en kwam in een deplorabelen toestand te vërkeeren. Geen bezwaar: Huizebosch liet zijn mannetje er puin en asch op storten. Toen Bersee als eigenaar dit uitdrukkelijk verbood, werd hem te kennen gegeven dat als hij zich daartegen verzette, hem dat een hoop geld zou kosten. Bersee is geen onbesuisd mensch en ging voor alle zeker heid zijn licht opsteken bij een deskundige. Hij diende een klacht in, die evenals zoovele vorige voor kennisgeving werd aangenomen. Den laat- sten tijd was de toestand bij zijn huis onhoud baar geworden. Door ophooging liep al het water naar lagere gebieden en zoo kwam het niet zelden voor dat Bersee en de leden van zijn huisgezin tot aan de enkels door het vater moesten baden om in huis te komen. Bersee had zijn licht opgestoken en begon stelselmatig het puin van den weg te verwijderen. Het leek wel, of daar een kinderachtig spelletje werd gespeeld door Hulsebosch en zijn mannetjes. Telkens als Bersee het puin had verwijderd lag het er den volgenden dag weer op, totdat Hulse bosch dit spelletje begon te vervelen. Wat dacht U, dat hij deed Hij, wiens ondergeschikten zoo nadrukkelijk hadden beweerd, dat het Bersee in geval van verzet, geld zou kosten? Neen. Hij ging niet naar de politie hij huurde in Haar lem een stelletje fraaie heerschappen en dezen „huurlingen" gaf hij opdracht het puin op het weggetje aan te brengen. Intusschen had Bersee een hek laten jan- brengen, waar geen notitie van werd genomen het bleef openstaan en.de vuilniskarren ble ven doorrijden. Daarna plaatste Bersee een boordje „Streng verboden toegang voor onbevoegden". Hulse bosch achtte zijn werklieden bevoegd en ook dat troepje huurlingen. Er waren al dikwijls door de arbeiders van Hulsebosch bedreigingen geuit tegen Bersee,men zou hem „een poot uit rukken" en van al die fraaigheden meer. De „huurlingen" gingen verder: Dinsc'.*;morgen was het puin weer aangebracht en gingen de huurlingen vertellen aan Sentenie, die Bersee steeds hielp bij het puinverwijderen, dat als het in zijn hart mocht halen, dat puin weg te voeren, zij hem „tot puin" zou slaan. Tegen de vrouw van Bersee werd een ongeveer eenslui dende bedreiging geuit onder toevoeging, dat dan alle ruiten bij haar eraan zouden gaan er. van haarhuis geen steen meer op den andere zou blijven. Bersee zouden zij overigens tot knijpen. Na die bedreigingen sloot Bersee, thuis gekomen, Tiet hek af, vastbesloten geen enkele vuilniskar meer door te laten. Om een uur of drie in den middag kwam er een kar. De voerman die zag dat het ernst was ging zijn chef waarschuwen. Deze verscheen ter plaatse, begeleid door den zaakgelastigde van de eigenares van het „stukje grond", de heer E. E. Stoel, (vooral niet te verwarren met den bf kenden makelaar A. J. Stoel, lid der Gezona- heidscommissie)Bersee, die ook op alles was voorbereid, had de politie laten waarschuwen en eenige manschappen waren gearriveerd. We zullen de gebeurtenissen niet uitvoerig bespreken. Er vielen woorden. Bersee en zijn buurman stonden aan den eenen kant van net hek, Hulsebosch en Zwuler aan den anderen kant. Bender bleef correct, doch de vorenge noemde zaakgelastigde leerde op een zeker mo ment z'n behoorlijke figuur af en pakte Bersee in z'n kraag. Sentenie schreeuwde daarop „moord" het sein voor de politic-mannen om in te grijpen. Dat ging gemakkelijk, want Bersee had zich niet verweerd en tenslotte werd van de zijde van Hulsebosch radicaal een einde gemaakt aan de situatie. Men sloeg, ondanks de hevige protesten van Bersee en zijn buurman, touwen om het hek, de paarden wer den er voor gespannen en het hek werd omver getrokken. Door het tegenhouden van de twee buren en door den stevigen bouw van dat hek, duurde dit nog een klein uurtje. Hoogst eigen aardig bleven de agenten van politie toekijken, blijkbaar waren ze van den ondergrond dei- zaak onvoldoende op de hoogte en wisten ze niet wat hun juiste houding zou zijn. Hier wera zaakbeschadiging gepleegd en dat werd niet belet. Weer reden de karren, maar weer liet Bersee een hek slaan, want hij weet wat hem te doen staat. Alvorens wij een kort woord zeggen over den juridischen kant der zaak (kort, omdat onze lezers niet de eerst-geroepenen zijn om over rechtsquestie's te oordeelen) moet ons een woord van bewondering van het hart voor het moedige optreden van onzen ingezetene F. P. Bersee, die gelijk de Haarlemmer Jan Haring eens heel alleen op den Spaarndammerdijk een compagnie Spanjaarden tegenhield, door niet te versagen, deze zaak eindelijk in het goede spoor schijnt te hebben gebracht, zulks met ge vaar voor zijn gezondheid en meer. Wat moet deze eenvoudige man voor denkbeeld hebben gekregen van de Overheid in onze streek! Dat er omtrent deze zaak een andere wind gaat waaien, mogen wij met grond verwachten. Zoo niet in Haarlem (dat naar men fluistert zelf zuchtige oogmerken heeft met zijn quasi-con- troleerend stilzitten en krachtens ons heerlijk dogma der gemeentelijke autonomie ook door geen hooger college op de vingers wordt getikt) dan toch in Bloemendaai, waar eindelijk de oogen opengaan. Juridisch zit de zaak zoo. Bersee heeft zijn eigendom gekocht mèt den daarop liggenden last van erfdienstbaarheid van weg van en naar den notweg (die loopt over den eigendonf van Jhr. E. H. E. Teding van Berkhout en de boerderij van P. Th. Sintenie) naar en van het destijds over het spoor gelegen weiland thans eigendom der familie Lamp voorheen van Zuurbier en cons. Waarvóór die erfdienstbaar heid van weg gebruikt mag wordjn wordt be paald door den titel waarbij zij is daargestelö en beoordeeld naar de toenmalige gesteldheid van het z.g.n. heerschende erf. Nimmer mag de uitoefening eener erfdienstbaarheid ook maar in het minste verzwaard worden door van het heerschende erf iets anders te maken of daarop iets anders te verrichten of te doen verrichten dan volgt uit de gesteldheid van dit erf op den dag der inschrijving der erfdienstbaarheid in het hypotlieekregister van het desbetreffend gebied. Op het weiland mocht naar het klassieke voorbeeld der leerboeken geen fabriek worden gesticht, er mocht ook geen garage worden ge bouwd (het bekende geval met het z.g.n. laan tje van Cassee bij de Hervormde kerk), het weiland mocht zelfs niet tot bouwland worden omgevormd en gebruikt. Wie met vergunning van den eigenaar van het heerschend erf daarop op normale wijze vee of koeienmest of kunst mest zou willen brengen of er gras of hooi van daan zou willen halen, zou door Bersee zijn door te laten. Iemand die iets anders, wat ook, zou willen, zou niet bevoegd zijn doorgang te eischen en Bersee heeft aan zoo iemand geen enkelen dienst te bewijzen. Dat weet Hulse bosch zeer goed en daarom heeft hij zijn zaak waarnemer doen vragen om den weg te koopen, waartoe Bersee zeids niet bereid te zijn al werd hem tienduizend gulden geboden. De juridische vraag of hier de Hinderwet nu reeds ruim 1% jaar wordt overtreden is èn door den Kantonrechter èn door de. Rechtbank te Haarlem in 1930 feitelijk bevestigend be antwoord bij de berechting van een constatee ring uit het voorjaar van 1930, sedert welken tijd de zaak, ten spot d?r autoriteiten, op den zelfden voet is voortgezet nadat de Hooge Raad, die ook naar het sociaal belang eener zaak niet mag vragen op eenige spits vondigheden van den advocaat van Hulsebosch moest ingaan, waarna natuurlijk opnieuw een ander proces-verbaal had moeten volgen. Het is de ramp van ons ook vaak tot zegen zijnd geschreven recht, dat idee en strekking van het Recht, bescherming der beschaving tegen wat de Franschen noemen „egoisma sordide" daarbij dikwerf verloren gaat. Zelfs de Hooge Raad kan daaraan niets veranderen. En thans met meer kennis van zaken en meer beleid opgestelde strafdagvaarding zou naar deskundigen ons verzekeren, zonder twijfel moeten leiden tot een niet-cassabele veroordee ling, welke wij vermoeden, den leden van den Hoogen Raad persoonlijk niet anders dan ge noegen zou doen, omdat zij meer dan anderen de pijnlijkheid ervaren van technisch verkeerd hanteeren van ons in wezen nog niet zoo slechte Recht. In deze materie heeft dezelfde Hooge Raad meermalen uitgemaakt, dat Hin derwet-vergunning zoowel noodig is voor het alleen bewaren óf bewerken, als voor het be waren en tevens bewerken van vuilophoopin- gen als H. heeft daargesteld. Th. Let öp het Fabriefcsmérk JUBILEUM. Op 1 December an. hoopt de heer Boutellier, Opzichter van Breaerodeduin, den dag te her denken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad van de Vereen, tot bestr. der tuberculose; Aanvankelijk werd hij aangesteld als opzichter van de Lighal aan den Rijksstraatweg, waar het kale terrein door hem werd omgetooverd in een lusthof van bloemen en planten. Bij het over plaatsen der Lighallen naar het Brederodsduin trok ook de heer Boutellier daar heen en nu wijdt hij zijn zorgen aan het mooie duinterrein der Vereeniging. Tevens verrichten de patiënten de hun voor geschreven arbeid onder zijn toezicht. Deze ar- beidstherapie aanvankelijk op zeer bescheiden schaal begonnen, vereischt thans door de groo- tere aandacht, welke hieraan geschonken wordt veel van zijn tijd. Het meërendeel der patiënten moet een bepaalden tijd onder ziin leiding ar beid verricht hebben, alvorens zij hun kuur moeen eindigen. Het zal den heer Boutel)^-r. die naast een op gewekt en gelijkmatig huifieur tevens beschikt over een groote mate van welwillendheid tegen over allen, aie met hem te maken hebben, zeker niet aan belangstelling ontbreken op dezen feestdag. De Filmavond van Ankersniits Foto- en Kino- handel van 17 Oct. j.l. was uitnemend verzorgd. Wij hopen op nog meer belangstelling voor de volgende keer. Op 20 Oct. j.l. werd onze plaatsgenoot, mr. C. W. de Visser te Haarlem als advocaat-procureur beëedigd. Naar wij vernemen is de heer de Vis ser werkzaam ten kantore van mrs. Theyse en Van Toulon van den Koog. DE HEER W. F. DANKBAAR EN MEJ. A. BEEKMAN GETROUWD. Op den 15en October is het huwelijk van den heer W. F. Dankbaar en mej. A. Beekman vol trokken. De inzegening van het huwelijk had plaats in de Ned. Herv. Kerk alhier en ge schiedde door Ds. J. C. van Dijk. Toen de heer en Mevrouw Dankbaar uit de kerk kwamen, hadden zich bij den ingang van het kerkgebouw aan weerskanten Driehoek-meisjes opgesteld, die met bloemen en versierde stokken, die zij in de handen hielden, een eerepoort vormden, waar onder het bruidspaar naar de wachtende auto liep. In het Jeugdhuis aan de Donkere- laan was gelegenheid om het bruidspaar geluk te wenschen. Velen maakten hiervan gebruik. Ook onze geluk wenschen aan 't echtpaar. EEN MOOIE PRESTATIE. Zondag 18 October j.l. slaagden te Utrecht voor het Diploma Nederl. Zwembond de heeren J. Hasselmeyer en P. Postma (met lof), beiden lid der B. R. B. Voorwaar een mooi resultaat, als men be denkt, dat dit voor den heer Hasselmeijer het vierde en voor den heer Postma het tweede .diploma is, dit jaar verworven. BUURTBELANG AERDENHOUT— BENTVELD. Van een vergadering dezer Vereeniging ont vingen wij onderstaand verslag, echter te laat om 't in ons vorig nummer op te nemen: Maandag 12 dezer had een ledenvergadering plaats in Rest. „Boekenroode". De voorzitter heette de aanwezigen ten ge tale van pl.m. 50, welkom. De notulen der vo rige vergadering werden goedgekeurd. Wegens bedanken van den 2en secretaris, den heer Mr. Berger, voor deze functie, werd verkiezing gehouden van een bestuurslid. Bij acclamatie werd benoemd de heer Van Keulen, die de be noeming heeft aanvaard. De voorzitter deelt bij de behandeling van Dunt 3 der agenda mede, dat geruimen tijd geen aanleiding bestond tot het bijeenroepen eener ledenvergadering, maar er dien tijd niet ls stilgezeten. Onze stille kracht, waarmede is voortgearbeid, was het papier. De Kon. goedkeuring is verkregen op 15 Mei '31. Voor de volgende buurtbelangen is sinds onze oprichting geijverd: Verbetering voetpaden, behoud natuurschoon, ontheffing van Art. 7 Gem. Bouwverord. in den garagebouw, ombouw der bovengrond- sche leidingen van het P. E. N. in onder- grondsch kabelnet, doortrekking van lijn 4 of busverbinding station Haa rlemBentveld, aan brengen van richtingwijzers A.N.W.B., verbe-, tering entrée Rijnegomlaan, buurtvertegen- woordiging in den Gemeenteraad, verlaging der tramtarieven, Ligusterbeplanting langs den tramweg drainage van Boekenroode- en Rijnegompark openstelling postkantoor 8.30 1930, ruimere wachtkamer postkantoor, post bestelling vóór 8 uur, viering Koninginnedag, ook voor inwoners van AerdenhoutBentveld, meerdere stoptreinen op halte Heemstede— Aerdenhout. terwijl verschillende zaken nog rt behandeling of in onderzoek zijn. O.a. wordt door den rechtskundig adviseur onderzocht, hoe zal zijn te voorkomen, dat winkels geopend worden in woonbuurten. Sprekend over representatie bij officieele ge legenheden, deelde de voorzitter mede, dat de bestuursleden onlangs hebben kennisgemaakt met den nieuwen Burgemeester, bij welke ge legenheid billijke wenschen der Buurtbewoners ter sprake zijn gekomen en waarin Z.Ed.Achtb. zeer veel belangstelling toonde. Het Comité Koninginnedag werd met zijp prachtig geslaagd feest op 31 Aug. gecompli menteerd. Namens de leden werd het bestuur voor zijn omvangrijk werk dank gebracht door den heer A. Vos. De voorzitter van Koninginnedag dankte voor het compliment aan zijn Vereen, en wenschte gaarne op verdere medewerking van B. A. B. te blijven rekenen. Punt 4, speellterrein voor de Aerdenhout- Bentveldsche jeugd, leidde tot een levendige gidachtenwisseling. die uitliep op het benoe men eener commissie van onderzoek, die aan gaande dit vraagstuk aan de vergadering zaï rapporteeren. De commissie bestaat uit de dames mevr. Rahusen en mevr. Posthumus Meyjes en de heeren Markus, Prinsen en Geerlings, De Boer, Straus en Fruitema (penn. B. A. B.). Ook punt 5 der agenda kon niet tot directe oplossing worden gebracht. De autobusdiensv, die door ouders en leerlingen van het Kennemei Lyceum en eventueel van andere Bloemen daalsche Middelb. scholen en M. U. L. O. wordt verlangd door ochtendverbinding. (8 Uui af Aerdenhout) met genoemde inrichtingen, zou, naar aan B. A. B. door B. en V. vs® Bloemendaai is bericht, kunnen tot stand ko men met garantie van 14 maandabonnemen ten C f5.—. De secretaris heeft in de leerlingenlijst van het K. L. reeds 33 leerlingen geteld, die te A.-B. wonen. Aangezien weinig ouders der bedoelde leer lingen ter vergadering aanwezig waren, zal bij •ondschrijven worden verzocht, of zij wenschen te abonnceren. Bij de vele onderwerpen die bij de rondvraag werden aangevoerd, werd gewezen op de grove overtredingen van de beperkte snelheidsbepa lingen en de heer Rahusen lichtte zeer uitvoe rig en gedocumenteerd een plan toe, waarmee hij aantoonde, dat een LyceumH. B. S. voor AerdenhoutBentveld en omliggende gemeenten financieel voordeeliger zou zijn, lagere school gelden zou vorderen, dan Bloemendaai en om liggende gemeenten momenteel betalen. De heer Rahusen werd ter bijeen te roepen bestuursvergadering genoodigd; de voorzitter wekte op tot propaganda voor de B. A. B. en sloot de vergadering. Acht nieuwe leden tra den toe, zoodat het ledental tot boven de 150 is gestegen. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Bloemendaal-Velsen der KN.M. v. T. en P., hield Dinsdagavond haar maandehjk- sche bijeenkomst in café Rusthoek te Bloemen daai. Na opening der vergadering werden de notulen der vergadering van 22 Sept. j.l. voorgelezen en zonder wijzigingen goedgekeurd. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering te houden op 30 Oct. a.s te de Bilt, puntsgewijze behandeld en vastgesteld in welken zin de afgevaardigde zal hebben te stemmen. Als afgevaardigde werd aangewezen de heer W. Beunder en als plaatsvervanger de secretaris der afdeeling. Aan de orde kwam dan het voorstel tot regle menteering der keuringscommissie, waarin werd bepaald dat ieder jaar in December 2 leden zou den aftreden, die evenwel dadelijk herkiesbaar zijn, waarmede de vergadering accoord ging. De keuringscommissie stelde bij monde van haar voorzitter een 3-tal amandementen voor, die eveneens werden aangenomen. Verder besloot de keuringscommissie geen planten te zullen keuren die haar onbekend zijn. Overgegaan werd tot vakbespreking. De eerste vraag betrof de oorzaak van het verkleuren in dit jaargetijde van de bloemen van bepaalde Dahlia soorten. De heer Hirschfeld Jr. gaf een beschou wing over het complex van factoren dat hierop invloed kon uitoefenen. Slechts een diepgaande studie zou in een bepaald geval de juiste oor zaak kunnen opsporen. De tweede vraag betrof het niet ontluiken van knoppen der Hymenocallis waarvan de reden bleek te zijn het te koud houden der planten. Dan komt ter sprake het glad worden en ver volgens verslijmen van Begonia optima planten, hetgeen hoogst waarschijnlijk toe te schrijven was aan infectie door het wortelaaltje, dat altijd doodelijk is. Een bepaald middel daartegen is nog niet gevonden, wel is gebleken dat sterilisa tie van den grond een heilzaam effect heeft. Nog wordt de vraag gesteld op welke wijze het bruin worden der bladeren van bepaalde soorten herfstasters kan voorkomen worden. Ook werd de physiologische werking van het zetten van afgesneden bloemen in warm water besproken en verklaard. De inzendingen voor het puntenstelsel waren weinig in aantal daarentegen van zeer goede kwaliteit. De volgende punten werden daarvoor toegekend aan: Y. G. Mulder: Begonia Clibrans Pink 9, Cyclamen Persicum giganteum 8, Cyrto- deira fulgida 9; J. M. Barnhoorn: Begonia Gloire de Lorraine Baron de Rotschild 10, Cibotium Schieder 10, Lomaria gibba 9; H. F. Hardeman: Nephrolepis Whitemanni; W. Beunder: afge sneden bloemen Dahlia Parcifal 9. Gedurende dè maand October geven wij als lid der „Zijlstraat-vereeniging" bij eiken Gulden contant besteed voor de groote Weldadigheidsverloting Bloemendaal's ljzermagazijn, Korte Kleverlaan 22- 24, Telejoon 22704. STADSPRIJZEN. leveren wij de BESTE; in orde maken wl) slechtste voor den minsten prijs. DE WINTERLEZINGEN IN HET JEUGDHUIS. 27 Oct. e.k. heeft de eerste lezing plaats van de reeks lezingen die dit winterseizoen in het jeugdhuis gehouden zullen worden. Dan zal Prof. Dr. H. Th. Obbirik uit Utrecht, het onder werp behandelen: „De toren van Babel". Door middel van een projectielantaarn zullen verschillende lantaarnplaatjes met betrekking tot dit onderwerp, vertoont worden. De lezing begint om precies acht uur. HET HANDELSREGISTER. Aan het orgaan der Haarlemsche Kamer van Koophandel ontleenen wij het volgende ter zake van nieuw ingeschrevenen in het Han delsregister uit de gemeente Bloemendaai. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „De Ebbinge", N. V„ Bentveldsweg 2. Dir.: A. F. van Hall, te Bloemendaai. Comm. D. van Hall en F. A. van Hall, te Bloemendaai. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 40.000.hetwelk geheel gepl. en gest. is. De Statuten zijn opgenomen in bijv. 1962 tot de Nederl. Staatscour. v. 23 Juli 1931, No. 141. Ankersmit's Foto- en Kinohandel, Bloemen- daalscheweg 277. E.: K. S. Ankersmit te Bloe mendaai. Er is een Filiaal gevestigd te Noord- wijk aan Zee, Oude Zeeweg. Bouw- en Woning bureau „Kemiemerland". Distellaan 2, (Geen B. P.). Venn. J. P. Smit, te Haarlem; C. J. P. Engel, te Heemstede en D. J. Kwakvan Walen, te Bloemendaai' (Aerdenhout). KAMER VAN KOOPHANDEL. In de Dinsdagavond gehouden vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken deelde de voorzitter de heer E. H. Krelage mede dat hij zich in Januari niet meer herkiesbaar stelt, dus dan als lid en voorzitter heengaat. Ook de heer W. J. B. van Liemt voorzitter der afdeeling Kleinbedrijf deelde mede, dat hg wenscht het lidmaatschap der Kamer neer te leggen. De reden is dat de heer van Liemt het te druk heeft met het wethouderschap der gemeente Haarlem. In de December vergadering der Kamer zal er gelegenheid zijn van den heer Krelage af scheid te nemen. De heer Krelage was sinds de reorganisatie der Kamers van Koophandel, voorzitter der Haarlemsche Kamer. Hij heeft 't voorzitter schap tien jaar waargenomen. N.V. WED. OOSTEN EN ZOON. BELANGRIJKE ZAKENUITBREIDING. In een tijd van malaise en economische de pressie als dien welken we nu medemaken be hoort er moed toe om aan zijn zaak een be langrijke uitbreiding te geven. Zoo getuigde de heer Klijzing, president-com missaris der N.V. Wed. Oosten en Zoon bij de opening der nieuwe magazijnen dezer NV in de Barteljorisstraat. Ongelijk had de heer ?!ij- zing zeker niet! Dat de N.V. dien moed ha ge had, noemde spreker een verblijdend verschijn- sel, want zeide hij indien allen bij de pakken gaan neerzitten, dan komt er nimmer aan die economische depressie een einde. Spr. richtte zich met eenige vriendelijke woor den tot mevrouw Oosten, directrice der N.V., wie spreker toewenschte dat ze nog vele jaren aan de ontwikkeling der zaak haar beste krach ten mocht wijden, daarbij gesteund door den heer Beekman. Namens de Haarlemsche Middenst andscentrale voert de heer ten Boom 't woord, die mededeel de, dat de andere leden van het Dag Bestuur dezer Centrale de heeren Smit en Van Te tering tot hun groot leedwezen verhinderd waren aan wezig te zijn, en die woorden van gelukwen- schen ter gelegenheid van de opening der zaak uitsprak. Spr. verzekerde dat de Middenstand het van groot belang achtte, dat hier zulk een mooie zaak is gekomen. Nadat namens de Bartel Jorisstraatvereeniging de heer Weyburg gelukwenschen had aangebo den, bood de boekhouder der N.V., Öe heer Jan sen, de Directie een fraaie ets aan. Mevrouw Oosten bracht dank aan de Commissarissen voor de van dezen steeds ondervonden medewer king en aan het personeel voor t haar met zoo veel toewijding ter zijde staan, Een beroep werd gedaan op het personeel om dezelfde toewijding te blijven betoonen. Allen hield zij voor, ook haar zoon, hoe het leven bestaat uit werken. De heer Beekman dankte' zijn moeder voor haar goede zorgen steeds aan de zaak besteed en vervolgens den architect der verbouwing van de perceelen, vroeger was hier de zaak der N.V. van der Laan, den heer Kramer en de aanne mersfirma Metselaar, alsmede het personeel der zaak, dat in de moeilijke dagen van de verbou wing zoo in alles had medegeleefd. Daarna werd de nieuwe zaak bezichtigd. Het bleek daarbij dat de perceelen een belangrijke verbouwing hebben ondergaan, maar vooral hoe de N.V. ruim gesorteerd is op het gebied van meubileering en op dat der stoffeerderij. Een 40 tal modelkamers laten zien hoe men hier een groote keuze heeft. De magazijnen zijn ruim en gerieveltjk inge richt. Op het gebied van meubileering en op dat der tapisserie kan men hier uitnemend terecht. De oude firma Wed. Oosten en Zoon, die reeds jaren in Haarlem zulk een goeden naam heeft, heeft met de opening der nieuwe magazijnen ge toond, dat ze met den tijd mede gaan wil; dat Hij had geen zorgeloozi D'omstandigheden ware En onbezorgde blijde v Was voor hem eerst n H(j kende reeds als jon; Den harden strijd om Maar vol van onderner Liet hij zich niet term Met ongelooflijk taai g< Zocht, speurde hg in b Zijn machtig brein gei Van 't werk, zoo vol v Verborgen krachten de Z*» werden één voor En na zoo menig slaap" Tot heil der menschheii De vorscher in de weti Vol wilskracht en vol Is thans voor immer h Hij was een waarlijk g Rust thans, gij onverre Wiens werk een zegen; Voor heel de wereld ii Dat men met eerbied i (Nadruk vc Nietzsche heeft in 2 mensch met een koorddt eigenlijk met het koord z laat hij Zarathustra zeg| knoopt tusschen dier e koord over een afgrond, loop, een gevaarlijk onde; lijk terugblikken, een ge' staan blijven. Deze bescLrgving, ofsc der geschiedenis juist is, held voor het hachelijk 1 beleven. Dit is het oc mensch onderweg is op afgrond en huiverend in 1 teloos, beangst, niet wet keeren of voortgaai,. Ginds in de verte acht vóór ons, helaas nog eve oppermensch. En daar t door den terugblik en te vooruitzicht: de koord da. den gevaarlijken overgan Zoo is het altijd gewe ontwikkelingsweg door. 1 niet, steeds is er groei, steeds weer een tusschei tusschen verleden en to< gangspunt en bestemmin Twee polen trekken v dat zich tusschen hen 1; houden: het oerinstinct hebben wij ten volle het hebben wij ten volle de schommelen tusschen de een bepaald oogen blik di 37. De reis liep nu vei enkele dagen later landd Afrika. Vlug werd bover Platform gemaakt, en, v< deren, werd de komst va In plaats van leeuwen i olifant. „Die heeft veel b(j ons in de diergaarde 39. Nu, handig was 't die erg op z'n vrijheid alle macht aan het tou' heele palmboom als 'n overmaat van smart ra natie hun geweren kwij oogenblik ook nog 'n 1 men zetten.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2