Ondulation Permanent Gaston! Ondalatiii Indéfrisable Procédé „GASTON" Quaker RALEIGH RIJWIELEN 1G. G. IGIORSIS 4 In. VICTOR IA-WAT TRUUS KöHLER, Bloemendaal BEEKMAN Fa. Ant. Cassee Zn. KAPITEIN BI. Straatweg 52-54 Het Bloemendaalsch Weekblad. v.h. J. H. KRUL Jr De Gemeentebegrooting 1932. De geldleening van f 100.000. Gedipl. Coiffeuse en Pedicure' Bloemendaalscheweg 66 Telefoon 22173. Dit groote pak met 20 pCt. KORTING op den Catalogus-prijs Woninginrichting Bloemendaal ETALEERT Donzen, Wolsa en Wollen Dekens. Plaids Tochtdekens etc. Opgericht 1828. Schoorsteenvegers Ridderstr. 18"z" Haarlem, Tel. 13310 NAAIMACHINES I. GEYLVOEI. Doelstraat 37 Haarlem lelefaan 13538. Uitzending van Diners aan huis" C. J. OUDE - CUISINIER Jordensstraat 74, Haarlem, Tel. 13132 1 In lilerscliroelflesschtn 32 et. ïl huishoudelijk gebruik 8e Jaargang. LOSSE BLA Na dertier Brokjes Level Onged PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N.V. STEENKOLENHANDEL TEL. 11617—14106. OVERVEEN Geen belastingverhooging! Naar wij vernemen is het College van B. en !W. Woensdag bijeen geweest ter definitieve vaststelling van het ontwerp Gemeentebegroo- ting 1932. Bij een informatie is ons gebleken, dat het mogelijk is geworden de begrooting sluitend te maken zonder dat tot belastingver- hooging behoeft over gegaan te worden. „Het heeft wel eenige moeite gekost, maar we zijn er toch in geslaagd", zeide ons wethouder Laan. Met reehtmatigen trots mocht de wethouder het zeggen! De gemeente Bloemendaal maakt in dat opzicht een gelukkige uitzondering on der andere gemeenten in het land. Bloemendaal blijft de gemeente zonder eenige andere op- r.entenheffing dan op de personeele belasting. Voor plaats van vestiging blijft derhalve de ge meente Bloemendaal een groote aantrekkelijk heid behouden. Dat wethouder Laan recht in zijn nopjes was, laat zich begrijpen. Bloemendaal zal óók voor de ambtenaren een gunstige gemeente blijven. We vernemen toch dat op de ontwerp-begrooting het premie- vrije pensioen zal gehandhaafd blijven en dat op de salarissen van de ambtenaren en het ge- meentepersoneel geen korting zal behoeven te worden toegepast. Voor ambtenaren in andere gemeenten en voor het Rijkspersoneel op wier salaris de Re geering wil korten gaan, om te watertanden. Het spreekt wel vanzelf, dat we met genoe gen staven dat de financiën in onze gemeente er beter voor staan dan in andere gemeenten. Wethouder Laan's beleid is er altijd op uit ge weest de noodige zuinigheid toe te passen en te maken, dat er geen belasting-verhooging komt. Dat ook nu het niet behoeft te komen tot belastingverhooging, is zeker een blij stem mend feit. Onze gemeente en de gemeentena ren mogen wij d,aarmee gelukwenschen. Echtereen voortgaan met zuinigheid be trachten in de gemeenschappelijke huishouding is noodig. In ons vorig nummer deelden wij mede, dat de Raad heeft besloten tot het opnemen van geld ten bedrage van f 100.000 bij de firma Vermeer en Co te Den Haag. Ons werd gevraagd waartoe deze leening dienen zal. In antwoord op die vraag kunnen we mededeelen dat B. en W. ter toelichting van het ontwerp-raadsbesluit den Raad het vol gende hadden geschreven: „Tengevolge van verschillende kapitaalsuit gaven gedaan in 1930 en 1931, als aankoop van gronden, schoolbouw, verstrekte voorschotten voor arbeiderswoningbouw, enz., welke uitga ven tijdelijk uit de reserve voor den gewonen dienst zijn gefinancierd, is deze reserve, groot f 551.000 thans geheel belegd. Ten einde weer de beschikking over de re serve te verkrijgen voor het doen van nieuwe kapitaalsuitgaven en ter voorziening in de behoefte aan kasgeld, zal het aanbeveling verdienen voor de hierbedoelde uitgaven thans een geldleening aan te gaan. De tijdsomstandigheden zijn daarvoor echter niet gunstig, daar momenteel wel niet met veel succes een beroep op de open geldmarkt zal kunnen worden gedaan en evenmin op de fondsen van de onderscheiden Rijksinstellin gen, aangezien het Rijk over deze fondsen reeds heeft beschikt. Wij zijn er echter in geslaagd de firma Ver meer Co., te Amsterdam bereid te vinden een bedrag van f 100.000 aan de gemeente te leenen voor den tijd van v ij f jaren, tegen een rente van 5 pCt. 's jaars. Na vijf jaar zal deze leening, met de opbrengst van een dan nieuw aan te gane geldleening, in haar g e- h e e 1 moeten worden afgelost. Jaarlijksche verplichte aflossing vindt der halve in deze vijf jaren niet plaats. Waar het in onze bedoeling ligt de gelden aan te wen den ter gedeeltelijke bestrijding van de kosten van bij raadsbesluit van 16 October 19?0, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij besluit van 17 December 1930 no. 162, aangekochte gronden aan den Kennemerweg en deze gronden, behoudens onvoorziene omstandigheden hun waarde zuilen behouden, bestaat tegen niet jaarlijk sche verplichte aflossing gedurende deze vijf jaren uit een oogpunt van een goed finan cieel beheer geen bezwaar. Waar ons het aanbod Vermeer in de gege ven omstandigheden aanvaardbaar wil voor komen, stellen wij Uw Raad voor hierop in te gaan." B. en W. voegden daaraan nog toe het vol gende „Ook zijn wij in onderhandeling over een geldleening op langen termijn (looptijd van 40 jaar) groot f 400.000 'met het Pensioenfonds voor de koloniale landsdienaren en locale amb- tenaren te 's-Gra.venhage tegen een jaarlijksche rente van 4y2 pCt., doch tegen een zoodanigen koers, dat de reëele rente 5 pCt. 's jaars zal bedragen. Deze leening zal dienen voor: a. het verstrekken van een voorschot groot f 279.000.aan de Woningbouwvereniging „Bloemendaal Noord" voor den bouw van 65 arbeiderswoningen en een kantoortje te Bloe mendaal (Raadsbesluit van 19 Februari 1931, besluit Gedeputeerde Staten van 25 Febr. 1931, no. 67) b. het verstrekken van een voorschot groot f 37.200 aan de Woningbouwvereniging „St. Jozef" voor den bouw van 9 arbeiderswoningen te Vogelenzang; (Raadsbesluit van 18 Juni 1931, besluit Ge deputeerde Staten van 22 Juli 1931 no. 96). c. kosten van aankoop van gronden bij de Isr. begraafplaats enz., ingevolge de desbetref fende door Gedeputeerde Staten goedgekeurde raadsbesluiten." ONZE PLANTSOENEN. EEN WAARDEEREND OORDEEL. In het „Weekblad voor het Landhuis" vinden wij 'n artikel van een der redacteuren, den be kenden heer A. J. van Laren, over de „openbare plantsoenen im de boschrjjke omgeving van Bloemendaal". De schrijver zet uiteen, dat door den aanleg van wegen, waarlangs huizen oprezen, en door het overal optrekken van landhuizen, langzaam maar gestaag Bloemendaal's omstreken tot een villadorp of tuinstad gemaakt werden. Daarmede verdween hoe langer hoe meer het zuivere bosch karakter. Het boschverband werd verbroken en de boschrijke omgeving werd ondergeschikt aan de menschelijke omgeving. Daardoor ontstond de behoefte aan versiering; de opgebroken en opengeslagen boschgedeelten eischten afslui ting en aansluiting, ten behoeve der veranderde bestemming. Het spreekt wel van zelf gaat hij voort, dat dit werk de grootste omzichtigheid eischt; elke be planting, elke aanleg moet bekeken en ontworpen worden in verband met de nieuw geschapen en nog bestaande c-mgevlng. Nauwkeurige keuze van gewassen, soberheid in bloemenversiering moe ten betracht worden, willen geen contrasten ontstaan, die schade doen aan het geheel. Hiermede nu is de dienst der beplantingen in (oemendaal ongetwijfeld geslaagd en 'n woord van lof komt toe aan den heer E. van Nederhas- '■dt, die gedurende vele jaren, eerst als wethou der der gemeente en thans als hoofd der Bloe- '.lendaa-lsche beplantingen, gesteund door zijn be kwame ambtenaren zoowel als door geoefende verklieden, de leiding der beplantingen en de uitvoering der verschillende beplantingswerken i handen had. Daarbij kwam diens groote lief de en belang-railing voor het plantenwerk zeer van pas, waarvan men in de Bloemendaalsche plantsoenen tal van trekjes kan vinden. In het verdere gedeelte van het artikel, dat met afbeeldingen is verlucht, bespreekt de heer van Laren wat zooal in onze plantsoenen is te zien in de tijden van bloemen en plantenweelde. Hij gewaagt er met grooten lof van. Om er iets uit aan te halen, wat aangaat het park, gelegen aan de Westerlaan te Aerdenhout, dat de inge zetenen en de vreemdelingen steeds niet dan met diepe bewondering betreden, lezen wij onder meer het volgende: Het heeft geheel het karakter van wandelpark met goed onderhouden wandelpaden, verzorgde heestervakken en bloemperken, en een bekoorlij ke rotspartij. Tijdens ons bezoek was deze laatste nog in weelderig stadium, met bloeiende struikjes, fraai bloeiende vaste planten en ook nog met tal van kruipende en zodevormige plantjes, vol bloempjes. Er vallen in dit park aardige hoekjes te be wonderen, en ook hier komt 's heeren van Ne- derhasselt's liefde voor oude siergewassen naar voren, in groepen van Kaapsche- en andere oranjeriegewassen van allerlei soort. Acacia's, Myrtaceeën, Araliaceeën, Camellia's, Veronica's, enz., die des zomers heel goed bij de beplantin gen van winterharde struiken en boomen aan sluiten. De vakken met bloeiende Canna's en wit grijze Cotyledons sloten prachtig aan bij de rus tige eenheid van het geheel, en een paar prach tige, groote Phoemxpalmen brachten ook hier met enkele groote Musa's eenige sub-tropische versiering aan. D heer van Laren zegt verder o.a. nog: Zoodra men meer in het drukker bewoonde ge deelte der gemeente komt, waar aaneensluitende villatuinen en huizenrijen en rechte, beboomde met een inhoud van 5 ons ne.,u is voordeeliger voor de zuinige huisvrouw. Bij elk pak van het kostelijke Quaker ontvangt U een bon voor keurig, zwaar verzilverd tafelzilver. wegen en straten het boschkarakter hebben ver bannen, heeft de methode van bloemversiering zich geheel gewijzigd en aan de veranderde si tuatie aangepast. Ietwat ongewoon, schier ten- toonstellingsachtig maar toch gezellig en feeste lijk, deden de bloembeplantingen aan tusschen de boompjes langs den Dorpsweg, of Vijverweg, van Bloemendaal. De korte weg werd er over zijn totale lengte mede opgevroolijkt en accen tueerde de welvarendheid, verzorgdheid en net heid van het plaatsje als buitenverblijf voor rus tige, natuurminnende bewoners. De weg werd er mede tot een fleurig plantsoentje, waar deze anders onopvallend zou zijn gebleven. Tenslotte heeft de heer van Laren het over enkele rechtlijnig aangelegde plantsoentjes inde gemeente, die meer bestemd zijn het oog van 'den voorbijganger door kleurpatroon te streelen dan tot vertoeven te nooden, hoewel daartoe ook gelegenheid is. Hier trekt, zegt hij, meer de kunst van het ontwerp van den teekenaar de aandacht dan de bekoorlijkheden van Flora. Echter besluit hij zijn lezenswaardig artikel te ontkennen is het niet, dat het uitleggen van zulk een kleurig, levend tapijt, zoo tusschen de bedoening van huizen en wegen in, iets ver rassends heeft, als van een kleine tentoonstel ling, die plotseling de aandacht vraagt. Men kijkt, even geboeid, naar het welverzorgde, kun stig bloemen- en plantenwerkstuk en staat ver baasd, wat al niet met bloemen is te voorschijn te brengen. Zoo is het met het figurenpark aan de Julianalaan te Overveen. Zoo is het ook met den aanleg aan de Plantsoenlaan te Bloemen daal. Maar, met deze laatste is het toch weer wat anders; want, waar het eerste terzijde van den weg ligt, ais een tijdelijke opvulling van een stuk toekomstig bouwterrein, behoort het plant soentje aan de Plantsoenlaan tot de straat zelve, evenals* de boompjes en de huizen ter weers zijden; een versiering der straat in pakkende trant, als van een uitgelegd tapijt van kleurig' patroon, waarop keurige, levende meubels in den vorm van kokette kroonlauriertjes, en kuipjes met Agapanthussen, zijn uitgezet, alsmede een paar gemakkelijke banken, om aan het milde groen en de kleurige, in bloemenoverdaad zich j uitlevende fclocmplantjes, het oog te verzadigen. Maar, ook hier is deze kunstige aanleg de uit drukking van de netheid en keurigheid van1 nieuwstedelijken aanleg en decoratieve verzor ging. En, uit die veelvormigheid van uitbeeldingen met bloemen en planten, blijkt wel, dat de Bloemendaalsche Beplantingsdienst zijn vak en zijn tijd verstaat! DE BLOEMENDAALSCHE TOONEEL- VEREENIGING. Eerste uitvoering. De Bloemendaalsche Tooneelvereeniging zal Saterdag 21 November haar eerste uitvoering geven. Opgevoerd zal worden „Z.B.B.H.H.", een blijspel in drie bedrijven van Laafs. De groote zaal van Hotel Vreeburg is voor deze voorstel ling afgehuurd. Begin der voorstelling 20 uur. Men verzuime niet deze eerste voorstelling van onze jonge Bloemendaalsche tooneelvereeniging bij te gaan wonen. De B.T.V. zal haar best doen de winteravonden voor onze Bloemendalers zoo gezellig mogelijk te maken. Een vereeniging met zulke goede voornemens moet gesteund worden. Wordt daarom lid of donateur van de Bloemendaalsche Tooneelvereeniging. Voor ver dere bijzonderheden zie men de advertentie. DE RAADHUISBOUWPLANNEN. We hebben eens geïnformeerd hoe het staat met de Raadhuisbouwplannen. Bij de informatie is ons gebleken dat de commsisie van advies, die de Raadhuisbouwcommissie heeft te adviseeren, met haar arbeid is gereed gekomen. De raad- huisbouwccmmissie moet nu nog haar advies aan den raad vaststellen. Wanneer deze com missie zal vergaderen is nog niet bekend. In ieder geval kan het nog wel eenigen tijd duren voordat de zaak in den Raad in openbare behan deling zal komen. SCHOOLBOUW IN HET NOORDEN DER GEMEENTE. Meermalen is Jf den Raad aangedrongen op het bouwen va{ B i .feilbare schooi in het noor den der gemeente. We hoorden dat het is niet onmogelijk, dat bij de algemeene beschouwingen over de gemeente-begrooting 1932 er opnieuw op wordt aangedrongen gezien het feit, dat het niet zonder moeite gelukt is de gemeene-begroo- ting zonder belasting verhooging sluitend te maken, het vooreerst wel niet zal kunnen komen tot den bouw van een school in het noorden der gemeente. R. K. HARMONIE „EUPHONIA". Viering van het tweede lustrum. De R. K. Harmonie „Euphonia" onderafdee- ling van den R. K. Volksbond Overveen en om streken, gaat haar tweede lustrum vieren. Er is een eerecomité gevormd waarvan jhr. mr. C. J. A. den Tex voorzitter is en dat verder tot leden heeft de volgende plaatsgenooten Zeereerw. Heer G. van Niekerk pastoor der parochie Overveen; dr. N. Th. Vlaar, O.E.S.A. rector R. K. Lyceum; J. C. Laan. wethouder van Bloemendaal; dr. J. Th. Bornwater, wet houder van Bloemendaal; Chr. L. van de Bilt, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal; mr. dr. J. Luden, lid van den gemeente raad A. J. Prinsenberg, lid van den gemeente raad; G. P. M. Roozen, notaris; dr. C. G. J. Bos, arts; S. P. Rijnierse; H. Kraetzer, voorzitter R. K. Kiesvereemging; A. J. Hagen, voorzitter R. K. Middenstandsvereeniging; K. J. van Apel doorn, voorzitter Chr. Fanfarecorps „Sursum" A. J. van Schooten, hotelhouder. In den Feestgids, waarin we de samenstelling van het eerecmité vermeld vinden, deelt de voor zitter van „Euphonia", de heer Jac. P. Koelemeij een en ander omtrent het ontstaan en den groei der harmonie mede. Er blijkt uit dat van de 23 personen, die zich indertijd als lid op gaven, 6 leden hun tienjarig lidmaatschap me devieren en hoe uit het eenvoudige begin een muziekkorps is gegroeid, dat er wezen mag. „Euphonia" is geworden een muziekvereeni- gmg, die goed staat aangeschreven bü het pu bliek en die op verschillende concoursen schitte rende lauweren mocht oogsten. In 1923 werd aan „Ephonia" namens de burgerij van Over veen en Bloemendaal een vaandel aangeboden. Vermeld wordt verder onder meer nog dat in December 1923 de heer J. G. van Kessel, die steeds met raad en daad bijstand heeft ver leend, tot eerelid is benoemd. De heer van Kessel schrijft een artikel „Het tweede lustrum" in den Feestgids. HIJ zet daar in uiteen, dat'de harmonie „Euphonia" zich vooral verdienstelijk heeft gemaakt door opluis teringen van feesten en bijeenkomsten op sociaal, cultureel en charitatief gebied. Maar, gaat hij voort,ook bij individueele aan gelegenheden; jubilea, gouden en andere huwe lijksfeesten, verjaardagen op hoogen ouderdom, enz., ontbrak ze niet. Als er reden tot feest was en bij andere gelegenheden, dan vertegenwoor digde het corps als het ware de burgerij, om aan de betrokkenen hulde, danken eer te brengen. Is het wonder, dat „Euphonia", door ieder ge kend is en dat zij door het publiek gewaardeerd wordt. Daar komt bü dat ze een sieraad is voor den arbeidersstand, waaruit al hare leden zijn voortgekomen. Het is dan ook geen wonder, dat zij bij hare standsorganisatie hoog staat aange schreven. In de tien jaar van haar bestaan heeft zeniet alleen de liefde voor muziek bü velen aange- weefct, maar zü heeft ook medegewei'kt om het cultureele peil onder de burgerij op te voeren. Hulde wordt gebracht aan de bekwame leiding van den directeur den heer Lefeber. Ter gelegenheid van het jubileum wordt Zon dag 22 November in de R. K. kerk te Overveen te half negen een H. Mis opgedragen; dien dag des middags van 35 is er receptie in hotel „Roozendaal". Verder heeft er Donderda.-: 26 Nov. een feestconcert plaats in de gemeentel ke con certzaal te Haarlem. Aan die feestconcert zijn medewerkenden: Jeanne Bacilek „De Boheemsche Nachtegaal"; Joh. Feldkamp, obligaat fluit, begeleiding Olivier Koop; en 't Mannenkoor „St. Caecilia" onderafd. R. K. Volksbond afd. Haarlem. Uit het geheel blijkt, dat het jubileum op waardige wijze zal gevierd worden. Moge het ook zün op luisterrijke wüze. Aan vele bewijzen van belangstelling zal het zeker „Euphonia", dat gedurende haar bestaan meermalen door de burgerü gewaardeerde concerten in het Bloemen daalsche Bosch heeft gegeven, niet ontbreken. VOOR HET EIGEN GEBOUW VAN DE TOORTS. EEN BAZAR. Op Zaterdag 28 en Zondag 29 November e.k. zal in 't gebouw van de Toorts aan den Duin weg te Santpoort een bazar gehouden worden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het eigen gebouw De Toorts. Om zulk een bazar te orga- niseeren komt heel wat kijken. De Bazar- commissie heeft ons er het een en ander van verteld. Per circulaire is aan inwoners van Santpoort en Bloemendaal het verzoek gericht voorwerpen van allerlei aard, zooals boeken,, teekeningen .speelgoed, glaswerk, vazen, pullen en potten voor dezen bazar af te staan. Alles is welkom: ook giften. Een ieder heeft wel wat, hetgeen hij missen kan. Zoekt eens en zendt het dan aan een der volgende adressen: Mevr. M. Herfst, Brederodeweg 43, Bloemendaal; Zr. U. v. d. Schaaf, Duinweg 50, Santpoort; F. P. Bakker, Hagelingerweg 216, Santpoort; F. Beun Duinweg 40, Santpoort; P. Wijnroxy, Lijster straat 8, Haarlem-Noord; P. Schipper, Klooster straat 26, Haarlem-Noord en D. Klay, Brede rodeweg 32, Santpoort. Op den bazar zullen, behalve de bekende boe kenstalletjes enz., verschillende attracties zijn zooals: Het rad van avontuur, het geluksrad, grabbelton enz. Radiomuziek zal de gezelligheid verhoogen. Verder is aan den bazar verbonden een groote loterij met als hoofdprijs een prach tig dressoir. Voor het luttele bedrag van 15 ets. wordt men in de gelegenheid gesteld winnaar te worden. Loten zijn te verkrijgen bij hoven- genoemde personen en bij den heer P. Tideman Jr., Duinwijckweg 3, alhier. Lezers, komt U 28 of 29 November op den bazar eens een kijkje nemen? Er is altijd wel wat, hetgeen U ge bruiken kunt, terwijl U bij de geluksspelen Uw geluk eens kunt beproeven. Komt, ziet en koopt! INBRAAK. Weder is er in onze gemeente ingebroken; ditmaal in de villa van Baron H. aan de Koepel laan. Er zijn ontvreemd een gouden horloge en eenige voorwerpen van geen groote waarde. Daar de familie buitenslands is, kan niet precies opgegeven worden wat gestolen is. leveren wij de BESTE; In orde maken wij dt slechtste voor den minsten prijs. Prijscourant wordt op aanvrage toegeionden. INBRAAK AAN DEN ZEEWEG. In den nacht van Woensdag op Donderdag is ingebroken in de villa van den arts J. van Veen, aan den Zeeweg. De inbreker is in 't perceel gekomen door verbreking van een ruit. Beneden is alles doorzocht. Er is een bedrag aan geld van ongeveer f 70 ontvreemd. Toen er onraad was bemerkt en een der be woners, op het vernemen van lawaai was op gestaan, ging de ongenoode gast op de vlucht. De inbraak had plaats, des morgens om drie uur. DE INBRAAK IN DE WESTERLAAN De inbraak, onlangs gepleegd in de villa van den heer S. aan de Westerlaan, is tot klaarheid gekomen. Gebleken is dat de man, die onlangs is aangehouden, wegens inbraken te Wassenaar en te Beverwijk, zich mede aan dezen inbraak heeft schuldig gemaakt. Het ont vreemde is in zijn woning gevonden. De man is nu in het Huis van Bewaring. EXTRA BEWAKING. Vanwege het gemeentebestuur zijn maat regelen genomen tot een extra bewaking van de villaparken des nachts. Er is daartoe een afzonderlijke veiligheidsdienst ingesteld. DIEFSTAL. Uit eenige onbewoonde perceelen aan de Houtvaart zijn koperen kranen ontvreemd. BEGIN VAN BRAND. In een villa aan de Wtesterlaan is een begin van brand ontstaan, doordat stukjes hout, die in den kelder bij de stookplaats der centrale verwarming lagen, vlam hadden gevat. Met be hulp van eenige emmers water is het brandje gebluscht. De brandweer, die gealarmeerd werd, behoefde geen dienst te doen. EEN AANRIJDING. Donderdagmiddag had op den iBloemendaal- schenweg, hoek Hartenlustlaan, een aanrijding plaats tusschen een auto van den besteldienst van Visser en een vrachtauto van den heer Holsenboseh. De auto van den besteldienst is zoo erg beschadigd, dat hij met een kraanwagen moest worden weggesleept. WAT ER VERLOREN IS. Gevonden en terug te bekomen bij: Cas see, Korte Zijlweg 25, Overveen, een bontje; Homburg, Kerkplein 26, Bloemendaal, een jon genspet; Rikkers, Platanenlaan 5, Bloemendaal, een grijs gestreept poesje; wed. v. d. Bijl, Stoels Hofje 7, Bloemendaal. een klein zwart hondje; R. K. Pastorie te Bloemendaal, een ge polijste sleutel; Postkantoor Bloemendaal, een ledige damesportemonnaie; J. Bakker, Ver. OBERLAHNSTEIN NAAML.VENN! J.D. POSTHUMUS' KONINKLIJKE STEMPELFABRIEKEN ZIJLSTRAAT 51 Wil zijn specialiteiten in: FAMILIE-DRUKWERKEN AANKONDIGINGENvoon GEBOORTE VERLOVING ONDERTROUW UiTNOODIQINGEN DANKBETUIGINGEN MENU'S VISITEKAARTEN Dertien jaar is 't gel Dat men wapenstilst; Want de strijd was En er was genoeg ge 't Is een datum, die Ieder jaar weer wore Daar de vrede-morge Uit den duist'ren ooj En de geest dwaalt in Naar het vredesideaal Als men niet zün re< Door geweld van vuu Naar d' ontwapening! Die men houdt het v Zal men daar tot di Of slechts redeneerer Dertien jaren is Gi Zetel van den Volkei Ter beslissing van ge Op het gansche wen De practük? Men ga: Overtreden elk verdr; En men noemt het e Als 't geen „oorlog" Werkeloosheid en Overal neerslachtighe Zün nog immer de Van den grooten we: Och, het kon zoo he< Waren alle mensche Maar nu is dit onde Nog bü lang geen pa (Nadruk ve Het geduld wordt wel gesteld deze laatste jarei nu reeds in ongelegenheid ons gepaaid met het voo laagste punt was bereik zonken wij in het maa Zullen wij er ooit nog v het niet, of de menschh gedoemd Maar wij willen niet niemand ons redt, zullen Wanneer niemand ons zélf helpen. Wij zullen welke wüze, door welke i beraadslaging is voorbij, beraadslaagt men niet. 1 sprong. Er op of er one er op. Meestal er onder. Tot zulk een doodsspro millioenen op dit hache Z\j willen van redeneere: Zü willen naar besprekii ren. Overleg heeft geen het aan! Daarom: wèg met met de conferenties, con delingen. Wèg met het i stel, het plan. Alles oui nu het moment voor de voor de daad. Den stei noodig! Nietwaar, deze gedaci allerlei toonaarden hoore wordt de voorstelling g langzame proces van «en bewijs van onmacht forceeren het getuigenis Diegenen, die zich om jongeren en sterken war het recht van hun jeug geweld willen komen, vi sprong, de doodssprong is. Slechts de ten uiterst kracht tot arbeid of ov< den, wil met één krai einddoel bereiken. Groote doeleinden vei Wie het beloofde land v, voor te bereiden op veer de woestün. Zelfs Mozes, levenslang onverdroten land alleen maar van ve: ontzegd, dit te' betre< slacht, maar geslachten dit ontwikkeling! proces 47. Uit erkentelijkl geefschheld werd de k tot eere-stamhoofd ben< in het vliegtuig nog smeer en de scheerkwa aangezien een behoorlijl behoort te rijn, werd de zeept" en vervolgens

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2