B. A. CASSEE Zn. Ondnlation Permanent Gaston! Ondulation Procédé Indéfrisable „GASTON" Jeugdhuis Bloemendaal Kinder Kestmatinee A.G.GJ. «GIS Zn. De Graaffs Wijnhandel VICTORIA-WATER G. S. GOV AARS TRUUS KöHLER, Bloemendaal DE KERST-ET AL AGE'S zi|n gereed bij Hiddetste. 18'Haarlem, Tel. 13310 A. Zetstra Ijzerwaren en Gereedschappen In liter schroef ilesschen 32 et. Veer huishoudelijk gebruik Het Bloemendaalscfi Weekblad. SCHILDERWEDSTRIJD VOOR KINDEREN. Schilderwedstrijd Wl| leveren alles met en zonder voorschrift van H. H. Doctoren. Eigen eleclriscite Slijp- en Reparatie-inrichting INGEZONDEN STUKKEN. Ziet de Etalage'sZiet de Etalage'sl Gedipt. Coiffeuse en Pedicure' Bloemendaalscheweg 66 Telefoon 22173. SPORT. Donderdag 24 Dec. te 2 uur 30 „Met een kwartje de wereld rond" NAAIMACHINES L GEYLVOEI. Doelstraat 37 Haarlem Telefoon 13531 Schoorsteenvegers Speciaal adres voor oude be legen Bordeaux, Bourgogne-, Port- en Sherry Wijnen. Champagne, Pol Roger Cie. te Epernay. TOONEEL. NAAML.VENN: J.D. POSTHUMUS KONINKLIJKE STEMPELFABRIEKEN ZIJLSTRAAT 51 Om nog meer bekendheid te geven aan onze prima ANTHRACIET, BRECHCOKES en andere BRANDSTOFFEN, hebben wij een echt Nederlandsche RECLAME bedacht, na melijk een bestaande uit 9 platen met VERF en PENSEEL. Hoe U aan deze verf platen kunt komen? Wel. heel eenvoudig. U behoeft hiervoor niets an ders te doen, dan aan ons te bestellen: 1 H.L, anthraciet, eierkolen of cokes, waarop wij by ieder H.L. brandstof een Verfplaat afgeven, echter niet meer dan de geheele serie, be staande uit 9 opvolgende platen. Voor dengene die ons tusschen 8 en 15 April 1932 de geheele Serie (dus 9 platen) het mooist geschilderd heeft ingeleverd, stellen wij een Zilveren JONGENS- of MEISJESHORLOGE beschikbaar. Laat uw kinderen aan dezen aardigen wedstrijd meedoen. - Wij hebben reeds Anhraciet vanaf f 1.60, Eierkolen a f 1.40 en Gascokes f 0.90, alles per H.L. franco huis. Na inlevering blijven de platen het eigendom der kinderen, mits de platen vóór 20 April 1932 van ons kantoor worden afgehaald. Na ge noemden datum kan hieraan niet meer worden voldaan. Hoogachtend, N.V. STEENKOLENHANDEL v.h. FIRMA J. H. KRUL Jr. Kantoor en Magazijnen: Station OVER VEEN. Telef. 11617, na 6 uur telef. 14106. ACADEMISCH EXAMEN. Op 10 December j.l. slaagde voor het candi- daatsexamen in de Godgeleerdheid aan de Vrije Universiteit te Amsterdam de heer M. Hin- lopen uit Overveen. WELDADIGHEIDS OPVOERING IN HET JEUGDHUIS MET PAUL BR A UN S MARIONETTEN-THEATER. Maandagavond hebben een paar honderd aan wezigen in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan de bekoring ondergaan, die zoo onweerstaan baar uitgaat van het spel der marionetten der Mlinchener Künstler. 't Is een kunstgenot geweest, waar wij allen zoo geheel vanzelf ont vankelijk voor werden. Was het die heerlijke naieviteit van 't geheel, de wijze dus waarop het wondermooie verhaal van de geboorte van den Heiland, nu zoo kort voor Kerstmis, ons werd gebracht; waren het de poppen, die na eenige minuten van aanschouwing, echte, leven de bijbelsche figuren voor ons werden, wier, daden wij met zoo'n volledige aandacht volg den, dat die kleine, rechthoekige, verlichte ruimte vóór ons grooter werd en de menschjes daarin ook grooter werden en wij als het ware een echte tooneelvoorstelling beleefden, die al weer zoo suggestief werkte, dat wij geheel in die wondere sfeer werden opgenomen en het als een verdroomde werkelijkheid gingen zien? Of waren het meer de details: de fraai ge sneden koppen, de kleeding der poppen, de UW OPTICIEN. Santpoorterstraat 30 b. Tetlerodestraat Telefoon 17100 hoog muzikaal kunstgenot verschaft. Aangezien dit werk betrekkelijk onbekend was in onze stad en omgeving, is de belang stelling voor een dergelijke uitvoering grooter geworden, door de vertolking door de Stem des Volks. Het is dan ook goed gezien van het bestuur van het Noorderkerkkoor om Der Tod Jesu in studie te nemen. Het ligt in de bedoeling om de uitvoering te doen plaats vinden in de lijdensweken; zijn wij goed ingelicht, dan zal de plaats van het concert de Groote of St. Bavokerk zijn; men behoeft dus niet bevreesd te zijn, geen plaats te kunnen krijgen, temeer waar er in het koor hek zal worden gezongen. Zooals het bij de meeste zangvereenigingen het geval is, komt ook deze vereeniging nog enkele leden tekort. We wenschen dat deze en kele regels mede een opwekking voor liefheb bers van den zang mogen zijn om zich alsnog als lid van het Noorderkerkkoor op te geven. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Teunho- ven, Hotel Iepenhove, Hartenlustlaan Bloemen- daal, een dennenboompje; Kennel Haerlem te Haarlem, een klein zwart hondje; P. Pelten- burg, Zuider Stationsweg 3, Bloemendaal, een riem; Plukker, L. v. Dalelaan 19, Haarlem, een jongenshandschoen; Harren, Rollandspad 6, Haarlem, een nappa heerenhandschoen; J. H. van Dam, Baljuwslaan 28, Haarlem, een geldstuk (hangertje); R. Frieze, Geweerstr. 27, Haarlem, een autoslinger; Steenbeek, Zuidlaan Aerdenhout, een geringde groenachtige post duif; aan de politiepost te Aerdenhout, een blauwe meisjesmantel en een rrjwielreflector; aan het bureau van Politie te Overveen, een kinderhandschoen, 'n gebrand zilveren broche. Politiepost Aerdenhout, een kindertaschje met inhoud. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) LEGER DES HEILS EN BROODROOF! Geachte Redactie! Gaarne wenschen wij een plaatsje in uw veelgelezen blad. De geachte lezers (ressen) zullen wel denken. „Wat beteekent dat op schrift „broodroof"? Welnu, dan zullen wii U noodige licht verschaffen door een tipje van den sluier op te lichten, en zoodoende de zaak voor onkundigen tot klaarheid te brengen. Eenige maanden geleden is door het „Leger den Heils" een oproep gedaan per radio om in deze crisistijden gedragen kleeding, meubelen, bed- i den, dekens, enz. die men kon missen, ter be- ensceneermg, het gesproken woord, het gezang scM»king ta steiien aan het „Leger des Heils' van de kerstliederen, die door de eenwen heen s ZIJLSTRAAT 83 - TELEFOON 11307 Complete MEIJBILEERING GROOTE KEUZE KLEINE MEUBELEN EN DIVERSE ANDERE ARTIKELEN ZEER GESCHIKT VOOR CADEAUX. PRACHT COLLECTIE HANDGEKNOOPTE PERZISCHE KLEEDJES. van de kerstliederen, die door de eeuwen heen voor het Duitsche volk hun schoonheid be hielden, de gewijde muziek van Bach en Handel? OCh, zoowel het eene als het andere en daarmede dus tenslotte toch dat prachtige geheel. Paul Braun heeft Nederland reeds lang voor zijn speciale kunst gewonnen en elk tournee dat hij maakt is voor hem een ware triomf tocht. Herhaaldelijk heeft men vol bewondering over zijn kunst geschreven en zich uitgeput in loftuitingen. Laten wij daarmee instemmen wat wij zoo volgaarne doen maar laten wij er dan ook, juist voor Bloemendaal, een speciaal woord van lof aan toevoegen, omdat Paul Braun met zijn troep hier vrijwel geheel belangeloos kwam om daardoor, zij het dan indirect, bij te dragen in de leniging van den nood van zoovele Nederlanders: door op te treden ten bate van het nationaal Crisis-Comité. Mr. F. J. D. Theijse wist dit reeds zoo treffend te zeggen in zijn openingswoord, waarin hij tevens dank bracht aan het Bestuur van het Jeugdhuis en den concierge dier Vereeniging voor hun volle medewerking aan dezen wel dadigheidsavond en zjjn erkentelijkheid uitte voor het belangelooze werk, dat de Drukkerij Timmer in dezen verrichtte door het gratis ver zorgen van het benoodigde drukwerk, uitzetten van kaarten en verschaffing van gelegenheid voor plaatsbespreking. Na de prachtige voorstelling uitte het publiek zijn dankbaarheid met een daverend applaus, dat zich nog versterkte toen mevrouw Braun achter de coulissen vandaan werd gehaald. Mr. Theijse deelde toen mede, hetgeen hij bij den aanvang opzettelijk niet had willen doen, dat Paul Braun zelf door een lichte ongesteld heid niet naar Bloemendaal had kunnen komen. Deze mededeeling kwam achteraf niet als een „afvaller" maar als een verrassing, want men had Paul Braun's meesterhand niet gemist; waaruit blijken mag dat hij ook een uitsteken de leermeester is en in zijn vrouw een waardig plaatsvervangster bezit. Mevrouw Braun had als attentie van de Vereeniging Bloemendaal's Bloei, de initiatiefneemster van dezen, ook in financieel opzicht welgeslaagden avond, een fraaie bloemenmand in ontvangst te nemen, die mr. Theijse haar by een hartelijke toespraak overhandigde. En laten wij dit korte verslag eindigen met hulde te brengen aan het bestuur van Bloemen- daals' Bloei, dat op het denkbeeld kwam, Paul Braun voor dezen avond te engageeren, waar door deze alreeds bij voorbaat een succes ver zekerde. HET NOORDERKERKKOOR. Het Noorderkerkkoor zal, naar wij vernemen, op den Oudejaarsavond in de Noorderkerk een paar liederen zingen tijdens de godsdienstoefe ning, waarin zal voorgaan Ds. Van Elden, Op het oogenblik h°eft dit bekende koor, dat onder de bekwame leiding van den heer Piet Halsema al meerdere malen succesvolle uitvoeringen ten beste gaf, in studie, de can tate: Der Tod Jesu, van Graun. Dit mooie werk was in Haarlem nog niet gegeven, doch de vorige week werd het uitgevoerd door de Stem des Volks. Wie de verslagen van deze uitvoering heeft gelezen, of zich schaarde onder het auditorium in de concertzaal, of misschien uitzending per --adio hcoft beiuiste"d zal de het was de z.g.n. week van barmhartigheid, men zou de goederen, die het Leger in ont vangst kon nemen, met een of meer auto's laten afhalen! Geachte lezers(ressen), die wel daad nu was een schijndaad en wel onder de leuze van barmhartigheid. Zy hebben hiermede in Nederland veel kwaad gesticht door circa vijftien a twintigduizend huisgezinnen van hun broodwinning te berooven. Het zijn de arme leurders, venters of opkoopers, die aan de hui zen door een zuur stukje brood hun bestaan moeten vinden met bet koopen van oude meu- VOETBAL. De uitslagen van Zondag 1.1. luiden wat betreft de 2e klasse A, als volgt: Haarlem—W. F. C. 6—1 H. R. C.Alcmaria 21 V. V. A.—D. W. S. 3—7 Z. V. V.—Kinheim 3—7 Z. V V.—Kinheim 3—0 SpartaanBloemendaal 21 Voor Haarlem heeft het jaar 1931 wel onder bijzondere gelukkige omstandigheden afscheid genomen. Niet alleen, dat de roodbroeken het bezoekende W.F.C. met 61 afstraften, maar hun grootste concurrenten, Alcmaria en Bloe mendaal raakten tevens twee kostbare punten kwijt. Nog is het pleit niet beslecht, want met de wedstrijden tegen Alcmaria in Alkmaar en de beide ontmoetingen tegen Bloemendaal uit en thuis is Haarlems kans theoretisch nog aan vechtbaar, maar praktisch zijn Hins' volgelin gen toch voor 90 binnen. Ook nu weer deed Haarlems' vorm geen grootsche verwachtingen wekken voor een even tueel herwinnen van het eerste klasserschap Er werd bitter slecht gespeeld, waaraan het vertoonde spel van W.F.C., vooral in de tweede helft, misschien wel debet is. De Wormerveer- ders toch demonstreerden toen een primitief kick and push-gedoetje, wat zeker aan een wer kelijk tweedeklasser vreemd moet zijn. Hun be gin echter was te veel belovend, want mede door het slappe optreden der Haarlemmers, konden de gasten uit een penalty de leiding nemen. Met inspanning van alle krachten i'an de zijde der gastheeren, kon nog vóór het rust- signaal met gelijken stand gedraaid worden, Daarna werd het een spel van kat en muis, waarbij de kat nog maar zelden haar nagels uitsloeg. Op het „voetbalkerkhof", ook wel het H.R.C.- terrein, vond Alcmaria den dood. Er zijn van die vreemde verrassingen in het voetballeven. **-»• vvct-UCUlCVCU. beien, kleeding, lompen enz. Het leger des Eenige weken terug, in Alkmaar, was H.R.C. woiic *•"- v—"„nergens" en zag zich met 50 afslachten, een uitslag, die bovendien nog zeer geflatteerd voor de Helderschen was. Toen Alcmaria den Zon dag daarop in Bloemendaal gelijk speelde, kon den de Alkmaarders zich niet voorstellen, dat zij van H.R.C. (in den Helder) verloren hadden. Wij hebben geantwoord: tracht dit te begrijpen, als jullie daar in 't Noorden geweest zijn. Ver moedelijk, dat de kaasstad-menschen thans anders oordeelen. Na twintig minuten, juist in een periode, dat de bezoekers sterk in den aanval waren, nam H.R.C. door haar middenvoor Beneker Sr., de leiding, om die tien minuten daarop te ver- grooten door den linksbuiten, den jongsten Beneker, die uit een pas van zijn broer gelegen heid kreeg schitterend in te schieten. De strijd in de tweede helft was vrij een tonig, door een volkomen Alcmaria-overwicht. De verdediging der Helderschen was echter in grootschen vorm en speciaal keeper Prins bracht den aanval der tegenpartij door fenome naal doelverdedlgen tot wanhoop. Ongeveer een kwartier voor tijd redde de Allanaarsche midden-voor de eer, door een uittrap op te vangen en prachtig in te schieten. V.V.A. heeft minder prettige herinneringen aan dezen laatsten competitiedag. Niet alleen, dat een zware nederlaag van D.W.S. geslikt moest worden, maar door de overwinningen van Z.V.V. en Spartaan wordt de toestand der rood-zwarten vry precair. Safe zijn de mannen van Van Dijk nog lang niet, en met een zwaar programma voor den boeg zal het oplossen der vraag van de laatste plaats te blijven, nog heel wat hoofdbrekens kosten. Toch leek het er niet naar, of deze derby een dergelijk verloop zou hebben, want reeds na twee minuten nam de thuisclub door Kam- minga de leiding. De vreugde was wel van kor ten duur, omdat Van Es spoedig gelijk maakte, maar door hard werken kwam V.V.A., als zy een penalty toegewezen krijgt, even voor te staan. Op gelukkige wijze wordt de gelijkma ker geboren, als een mislukte voorzet van Van Es in het doel belandt. Nog vóór de rust gaf Melchers D.W.S. de leiding. Vijf minuten na de hervatting komt het mooiste doelpunt van den wedstrijd. Kamminga zet keurig voor en in volle ren schiet Berkhout onhoudbaar langs Huntelaar, waardoor voor de derde maal Heils beeft deze lieden in him bestaan totaal af gemaakt, kortom de meeste philantropische in stellingen (maar 't Leger des Heils toch 't meest) zijn daa.r de schuldigen aan. Met zeker heid mag worden voorspeld, wanneer deze toe standen van dergelijke philantropische kwak zalverij zich blijven ontwikkelen als thans 't geval is. Rijk en Gemeente voor fabelachtige kosten komen te staan, en wel de slordige duit van zeven en half a tien millioen gulden s jaars, daar Rijk en gemeente zich verplich ten moeten deze som uit te trekken als steun voor deze slachtofefrs der instellingen, die den toestand nog veel zieker maken dan deze thans is, en zoodoende het eene gat met het andere trachten te stoppen. Wanneer men de versla gen in een der groote dagbladen hier te lande leest van 15. December zal U wel degelijk blij ken dat er met de giften en gaven van gedra gen kleeding, dekens enz., op een dusdanige wijze wordt omgesprongen, dat het niet door den beugel kan. Zoo zijn de burgers van maat- schappelijken welstand door een misleidenden radio omroep om den tuin geled. Let wél, ge achte medeburgers, vijftien a twintigduizend huisgezinnen in Nederland staan op het spel, doordat zij voor eenige jaren van hun brood winning geheel beroofd zijn, Wy zullen niet eerder rusten, alvorens de strijd tegen deze misstanden tot het bittere einde is voortgezet; die niet aan 't Leger des Heils geeft doet een weldaad, want men bedenke wel, dat men de leurders, venters, en opkoopers, die hun be drijf op eerlijke wijze aan de huizen uitoefenen in de gelegenheid moet stellen om zich een be scheiden bestaan te verschaffen. Nogmaals men belette den ondergang van vijftien a twintig duizend huisgezinnen of vijftig duizend zielen, steunt hen in den zwaren strijd tegen deze mis leiding! Dus, mede vakgenooten van Nederland, zonder onderscheid van kerkelijke of staatkun dige gezindheid, op, ten strijde tegen deze wan- instellingen! Het gaat tegen den ondergang van het be staan dezer huisgezinnen. Waarde vakgenooten, vormt een comité van actie in steden hier te lande waar dat mogelijk is! Wanneer gij een comité van actie hebt, Zend U namen en adressen van het comité aan den heer van Kessel, Gierstraat 28, Haarlem en wij zullen door zwaren, doch eerlijken strijd overwinnen Hoogachtend, 'T COMITé VAN ACTIE. Haarlem, 21 Dec. 1931. (Het comité beklaagt zich over iets, dat al jaren lang geschiedt, het vragen van afge dragen kleeren in den winter. Daarom vreezen I"»"- ongetwijfeld geconstateerd hebben, dat Der Tod wij, dat dit ageeren weinig succes zal kunnen Jesu eetn grachtwerk is, welks beluistering een 1 hebben. Red.). de stand gelijk is, maar nu blijkt V.V.A. ook al haar kruit verschoten te hebben. D.W.S. neemt het spel geheel in handen, en voert door Slot en Melchers den stand geleidelik op tot Mede door het vertoonde tegen Bloemendaal, meenen wij te mogen constateeren, dat over het algemeen de V.V.A.ers een gebrek aan uit houdingsvermogen hebben. Weten zij dit gebrek niet te verhelpen, dan zien wy de toekomst voor hen donker in. Eindelijk behaalde Z. V. V. dan haar eerste thuisoverwinning, die precies op tijd kwam, want anders hadden de Z.V.V.'ers als hekken sluiter gefungeerd. Kinheim werd het kind van de rekening. Overigens was de overwin ning door de Zaandammers volkomen diend. Geen enkel moment is de zege in gevaar geweest. Wel is waar verkeerde het terrein in een vetten toestand, maar dit kan de nederlaag niet goed praten. Behoorlijke voetballers moe ten zich nu eenmaal aan terrein omstandigheden aan kunnen passen. Niet altijd behoeft een droog veld, glad als een biljartla ken ter beschikking te zijn. En onbespeelbaar was de Z.V.V.grond zeker niet. Z.V.V. speelde technisch veel beter dan Kin heim, dat vooral in plaatsen en samenspel veel bij de gastheeren achter stond. Drie goede doel punten van Stormesand, Van Dijk en Kok brachten de Zaankanters reeds voor de rust in veilige haven. Bovendien werd nog een penalty gemist. In de tweede helft kreeg Kinheim meer gelegenheid tot aanvallen, echter zonder resultaat. Dat Druwen niet meer gepasseerd werd, heeft hy grootendeels te danken aan de niet onverdienstelijke hulp welke hy van lat en palen ontving. Zoo zijn dan vele Bloemendaai-illusies in de Spartaansche klei begraven. Niet alleen de schuld van die bewerkte klei, want hier geldt eveneens wat wij van de terreingesteldheid ten opzichte van Z.V.V.Kinheim schreven. Zeker was het veld zwaar te bespelen, maar onbe speelbaar was het niet. Wij zijn er wel in veel ongunstiger omstandigheden geweest. De ne derlaag is hoofdzakelijk te verklaren uit het feit, dat Charlie de Bock door ziekte verstek moest laten gaan en daar tot overmaat van ramp ook Frans Bakker kort na het begin moest eclipseeren, bleef er van onze gevaar lijke voorhoede weinig over. Sporadisch werd een schot gelost, en wanneer men het nog eens verbracht was de kwaliteit van dien aadr, dat Oerlemans er weinig door verontrust werd. Het tegenpunt nog was te danken aan Immer, en aan een geluksknobbeltje voor het Spartaan- doel, dat den bal over het hoofd van den kee per in het net deed belanden. Dat was onge veer 25 minuten voor 't einde. Bloemendaal was toen geweldig in den aanval en kansen waren er te over tot scoren, maar ons binnen- trio bleek totaal onmachtig. Geen der binnen- spelers wist op het juiste moment door te zet ten, hielden het spel nog te kort ook, zoodat de robuste, maar faire Spartaan-backs hun ter rein zonder moeite konden zuiveren. Ons heele elftal had een besliste off-day. De verdediging stond vreemd te schutteren, de middenlinie bleef te veel achter en plaatste zwak, terwijl de voorhoedeeen groot vraagteeken was. Strik was nog de beste speler van deze linie. Na actie komt reactie. Hopen we, dat deze reactie van korten duur zal zyn en op 3 Januari 1932, als D.W.S. op bezoek komt, de actie weer te ruggekeerd zal zijn. Want alles is nog niet ver loren. Haarlem moet nog naar Alcmaria en de Spartaan, terwijl wy de roodbroeken nog twee keer „krijgen". Moed verloren, al verloren. Als deze misstap door geen anderen gevolgd wor den, zal er uiteindelijk nog reden tot juichen zijn. Bloemendaal speelt gedurende de Kerstda gen niet. Wy wekken onze lezers op, 27 De cember den wedstrijd Haarlemsch elftal Victoria Zizkov bij te wonen, welke s middags 2 uur op. het H.F.C.-terrein aan de Spanjaards laan een aanvang neemt. Bloemendaal is door Charlie de Bock in het Haarlemsch elftal vertegenwoordigd. Victoria Zizkov is een beroepselftal uit Praag (Tsjecho- Slowakije) en moet bijzonder sterk zijn. De op brengst komt ten goede aan het Nationaal Cri sis-Comité. Hoe meer bezoek, hoe grooter de afdracht! Prijzen 30, 45 en 60 cent. leveren wij de BESTE; In orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. Bloemendaal's IJzermagazijn Korte Kleverlaan 22-24, Tel. 22 704 Alle soorten onder garantie. Bedwarmers, S'eden, Rietmatten, enz. Verlaagde prijzen. Santpoorterstraat 57 - Tel. 11778 en Handbalclub „Rapiditas I" een return-match tegen G. V. „Concordia" uit Haarlem De wed strijd wordt gespeeld op het terrein aan den Vergierdeweg te Haarlem-Noord, aanvang 2 Afstandmarseh 15 K.M. Op den tweeden Kerstdag organiseert het bestuur van „Rapiditas" voor haar leden een afstandsmarsch over 15 K.M. Wanneer de deel name bevredigend is, zullen meerdere afstand- marschen volgen. HANDBAL-NIEUWS, Zondag 27 December speelt de Gymnastiek- OBERIAHNSTEIM STADSSCHOUWBURG. Door een misverstand is de vorige week geen melding gemaakt van den avond door Louis Davids in den Stadsschouwburg met bij stand van een „presftidigitaleur" (letterlijk en figuurlijk een „vingervlugge" en van twee cabaret-zangeressen, allen met uitste kende muzikale begeleiding gegeven. Louis Davids behoort tot de goede, fijne soort karakter-komieken. Hij mist in Haarlem dat vaak meer antiquarische dan komische neigin gen vertoont een vast publiek, hetgeen jam mer is, daar Haarlem in dit opzicht nog wel van hem kan leeren en overnemen. Hy beschikt over een voldoende mate van .verve", zooals de Franschen zeggen en is voldoende ingeschoten op de politiek van den dag om ook daar iets van te maken. In dit opzicht zou hij, weer naar Haarlem onderweg zijnde, zich omtrent komisch aandoende plaat selijke gebeurtenissen een3 op de hoogte kunnen stellen. Hij zou hier bepaald in een leemte voorzien. In ieder geval is hij óns altijd harte lijk welkom. STADSSCHOUWBURG HAARLEM. EEN ST. NICOLAASNACHT IN VLAANDEREN. Een uitverkochte schouwburg; een opgetogen publiek, waarin het minderjarig element domi neerde; een milde stemming, die al dadelijk veel beloofde voor het goede doel. Met een enkel woord vertelden we reeds iets van de alleraardigste operette, die ten bate van de kinderbewaarplaats in de Asterstraat en de WIJ zQn specialiteiten In: FAMILIE-DRUKWERKEN AANKONDIGING EN voon GEBOORTE VERLOVING SNDERTROUW UITNOODIGINGEN DANKBETUIGINGEN MENU J VISITEKAARTEN

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2