L E. E H. (I0ESIS i k Uerstr.li!"" Haarlem, Tel. 13310 Corsettenmagaz. „Elegant"^ GROOTE UITVERKOOP Speciaiiteits-Ariikelen DE EtUFF's liNJH VICTORIA-WATER' KAPITEIN s PO© li IS MOSTERD ANEGAHG 37 Opwekkend en gezond 26e Jaargang. v.h. J. H. KRUL Jr. PLAATSELIJK NIEUWS. Schoorsteenvegers NAAIMACHINES I. GEYLYOET. Ooeistraal 37 Haarlem Telefoon 13538. Ziet onze Etalages S Gebruikt op Oudejaarsavond de Advocaat f 2.» per flesch Punch f 2.80—1 3.20 p. fl. Voorburg f 2.20—f 2.75 p. fl. en Champagne v.a. f 2.50 p. fl. van BURGERLIJKE STAND. INGEZONDEN STUKKEN Brokjes Leve Oudejaar PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N,V. STEENKOLENHANDEL TEL. 11617—14106. OVERVEEN schouwingen en neemt de begrooting in behan deling. Hoofdstuk X algemeen beheer wordt zonder meer vastgesteld. Bij Hoofdstuk H Algemeen Beheer gaat een dik half uur verloren bij de vraag, op voorstel van den heer Dorhout Mees, alle concept-raadsbe sluiten al of niet meer te vermenigvuldigen en tevens om de leden een verkort raadsverslag te zenden. Geld en arbeid kan bespaard worden, 't Komt tot vermakelijke discussies. De voorzitter meent dat bij wijze van spre ken de leden 8 van de 10 raadsbesluiten toch niet geheel zullen lezen. De heeren Cassee en Schulz komen daar tegenop en gaan dan aantoonen, hoe goed en hoe nauwgezet men toch wel kennis neemt van die besluiten. De heer Hogenbirk (C. H.) maakt zijn oollega's er attent op dat het drukwerk zoo veel goedkooper is geworden; daarin ligt al een heele besparing. De heer Luden citeert nog terloops madame de Staël: ik heb geen tijd om kort te zijn, als er nog van het verkort raadsverslag sprake is, dat de heer Dorhout Mees nogmaals verdedigt, waarbij hij zoo'n uitgebreid stenografisch verslag heusch geen smakelijke lectuur vindt bij de wetenschap, dat men dat alles al van elkaar heeft moeten aan- hooren. Als de heer Luden ten slotte voorstelt met een verkort raadsvei lag een proef te ne men van een half jaar wordt dit met 7 tegen 6 stemmen aangenomen. De heer De Waal Malefijt (A. R.) stelt voor de post van f 1300.voor rechtskundige adviezen met f1000.te verminderen. D'r zit ten zooveel rechtsgeleerden in den raad! Als wethouder Laan een vermindering van f500.voorstelt, kan de heer De Waal Male fijt zich daarmede vereenigen, temeer daar hij uitging van de overweging: je krrjgt toch niet meer dan de helft van wat je vraagt. Z. h. s. wordt die vermindering aanvaard. Bij het punt verlichting noemt de heer Laan de wegenverlichting schitterend. Dan zullen de ooren van verschillende bewoners van het Kin- heimpark nu wel even tuten, meent^ de heer Cassee, want dan moet de heer Laan daar maar eens zijn licht op gaan steken, hetgeen deze belooft te zullen doen. De heer Slingen- berg vindt dat de granito palen wel heel mooi het wegdek verlichten; prachtig voor den auto bestuurders, maar er zijn nog menschen die loo- pen en die kunnen soms hopeloos loopen te zoe ken naar een huisnummer e.d. Bij een dichtere bebouwing zouden werkelijk gewone lantaarns dienstiger zijn. De heer Hogenbirk meent dat de post kolen- prjjsverhooging f(2000.rustig op f 1000. texug te brengen is, hetgeen geschiedt. De heer Noorman (S. D. A. P.) verklaart zich tegen een subsidie aan de Politieschool te Hilversum, hetgeen tot gevolg heeft dat de meenir.gen over de algemeene subsidieverlagin gen loskomen. 'tMeerendeel der sprekers uit zich tegen de voorgestelde verlagingen. De heer Laan verklaart dat die verlagingen op ta vat ten zijn voor de vereeniging als een stimulans tot zuinig beheer. Men oordeelt dat andere omstandigheden dat ook wel zullen doen en als eens bekeken wordt wat er bij de behandeling reeds bezuinigd is, legt ook wethouder Laan er zich bij neer, dat geen enkele subsidie zal ver laagd worden. Nadat men het bij het punt verzekerings-, premiën van auto's er eendrachtig over eens is dat de gemeente een paar jaar geleden is afgezet door een verzekeringsmaatschappij en dit als een goede leer voor de toekomst zal onthouden en er betreffende een subsidie aan de politie-sportvereeniging sprake is geweest van stijve en lenige agenten en het lenighouden in dienstverband, waarbij de voorzitter van oordeel was dat een agent die boksen en wor stelen kan minder gauw naar de wapens zal gigpen als een ongeoefende collega, passeeren de hoofdstukken IV en V zonder opmerkingen. Bp den Plantsoendienst stelt de heer De Waal Malefijt voor de tropische plantenafdee- ling niet op te heffen. Spreker heeft niet kun nen inzien waarin de bezuiniging bg opheffing schuilt, komt zelf met een becijfering, die dan hoogstens een paar honderd gulden besparing kan geven en meer zeker niet. Volgens spreker schuilt hier een addertje onder het gras en wel oppositie tegen het tegenwoordige hoofd van den Plantsoendienst. Voorts stelt hg voor, den Plantsoendienst bij Openb. Werken onder te brengen, hetgeen later als een wenschelgk- heid wordt geopperd, die de Raad zou moeten uitspreken. Het komt nu tot breedvoerige discussies, die een eenigszins scherpen vorm aannemen, als de voorzitter meent dat de heer Schulz zich beleedigend zou hebben uitgelaten tegenover den afwezigen wethouder dr. Bomwater. De heer Schulz verzekerde echter teveel respect voor dr. Bomwater te bezitten om hem ook maar eenigermate onaangenaam te willen zijn. Spreker kantte zich enkel vroeger tegen de be noeming van het hoofd der plantsoendienst, t Is nu een raadsbesluit en nu men aan die be slissing vast zit heeft men zich daaraan te houden zonder persoonlijke bijbedoelingen. De heer Hogenbirk vraagt of het bij de bezuiniging nu gaat om een verschil van f13000 of f 2800. Als de heer Noorman een uit eenzetting van de behandeling dezer zaak in de Commissie van Sociale Belangen geeft, wordt het nog niat duidelijk, wat werkelijk bezuinigd wordt. Er komen nog enkele raads leden met een becijfering, die allen ver beneden de voorgestelde bezuiniging blijven. De voorzitter heeft aan den ontvanger ge vraagd wat de bezuiniging bij opheffing der kassen zou zijn. Het antwoord was f3800.—; ook dat bedrag is een luxe; voor Bloemendaal dat geen accademiestad is, acht de voorzitter een tropische plantenafdeeling overbodig in dezen tijd. De heer Kremer ziet ook de bezuiniging niet. Wel weet spreker dat de heer Van Neder- hasselt geplaagd wordt en dat zijn instructies beleedigingen aan zijn adres bevatten. Wethouder Laan prgst de bekwaamheden VRAAGT Let op het Fabrieksmerk van den heer Van Nederhasselt en diens liefde voor zijn vak. Ook spreker is tegen afschaf fing van de tropische afdeeling. „We heeten toch niet voor niets Bloemendaal. Bloemen moeten wij in onze alom groenende plantsoenen houden en geen heesters, die misschien 14 da gen mooi zijn en voor de rest van het jaar dooie groene dingen." Met „ik kan er zelf ook niet precies uitkomen" geeft de heer Laan dan nog zgn oordeel over de bezuinigingsbecijfering in dezen. Het blijft nog een heen en weer-gepraat, tot dat de heer Hogenbirk het practische voorstel doet hetzelfde bedrag uit te trekken als vorig jaar om de begrooting niet op te houden en in de eerstvolgende vergadering een beslissing te nemen of de tropische afdeeling zal worden afgeschaft of niet en of de Plantsoenen al of niet onder wethouder Laan zullen komen. Wet houder Bornwater zal dan zijn standpunt kun nen uiteenzetten en meer klaarheid in deze zaak brengen. Aldus wordt besloten met enkel de heer Dorhout Mees tegen, Bij „Onderwijs" leest de voorzitter een motie voor, die B. en W. voorstellen en waarin aan den minister van Onderwijs wordt gevraagd den bouw van nieuwe scholen voor L. O. voor- loopig voor den tijd van 3 jaren stop te zetten. Men kan daarmede niet unaniem instemmen en ten slotte vereenigen B. en W. zich met het voorstel van den heer Prinsenberg om de motie ter bestudeering eerst aan de raadsleden rond te zenden. Tevens maakt de heer Prinsenberg bezwaar tegen de f3600, waarop de post subsidies aan bewaarscholen is gebracht. Men zit voorioopig vast aan een bedrag van f 30 per leerling en zoo zal die post minstens f 5400 moeten wor den. De heer Hogenbirk stelt voor daarom de post pro memorie te plaatsen en nadere voor stellen van B. en W. af te wachten. Wethouder Laan blijft aan de f 3600 vast houden, wat volgens hem wel kan. Ten slotte stelt de heer Prinsenberg voor aan de Borski-Sillemstichting, de R. K. Be waarschool te Overveen, de bewaarschool van het St. Josefgesticht te Bloemendaal en de R.K. Bewaarschool te Vogelenzang f 30.per leerling te geven en een nadere regeling af te wachten voor de Bloemend. Schoolver. en de Bloemend. Montessori-ver. Met 2 stemmen tegen wordt dit voorstel aangenomen. Bij het Hoofdstuk belastingen meent de heer Cassee dat het voorstel van B. en W. om de hondenbelasting te verhoogen wel eens op een massamoord kan ui'Joopen. De heer Kremer vindt hondenbelasting echter een van de „sym pathiekste belastingen" die hjj kent en voegt iueraan toe de hondenlast die men te Bloemen daal heeft. De heeren Schulz en Luden kunnen aan dien indruk ook niet ontkomen. De heer Laan gelooft dat men voor een rijksdaalder z'n hond wel niet zal opruimen, 't Gaat tegen de groote honden: „konden we die maar vervan ger door die kleine beestjes, dan waren we klaar". De heer Luden stelt een climax voor in de hondenbelasting. Een hond gewoon, tweede hond 50 pet. meer, derde 100 pet. meer enz. Pas op dat een houder van meer honden zich dan geen hondenkoopman gaat noemen, wordt daartegen gewaarschuwd. Ten slotte wordt het voorstel tot handhaving van het oude tarief, gedaan door den heer Cas- ser met 7 tegen 6 stemmen aangenomen. Bg het hoofdstuk Gas- en Waterbedrijf ver- k'aart de heer Prinsenberg zich tegen de nieuwigheid van B. en W. om f 2500.van het eventueel batig saldo aan de gemeente ten goede te doen komen. Als de heer Laan dat bedrag formuleert als een tegemoetkoming in de kosten die de Ge meente voor die bedrijven maakt, trekt de heer Prinsenberg zijn bezwaar in. Als de heer Laan zich nog beklaagd heeft over het magere postje „onvoorzien" dat is overgebleven, wordt de geheele begrooting met algemeene stemming vastgesteld, die in onge veer 8 uren doorgenomen was. Een korte geheime zitting op verzoek van den heer Prinsenberg, was het einde. EXAMEN COSTUMIèRE. Op de, in Rotterdam gehouden examens van de vereeniging van Modevakscholen in Neder land, zgn geslaagd voor costumière, de dames: J. v. d. Weg, Vijfhuizen en E. A. Zegers, Haar lem. Voor coupeuse de dames: H. G. v. Waard, Bloemendaal en H. Brandenburg, Haarlem. OUDERAVOND O. L. SCHOOL TE VOGELENZANG. LEZING SCHOOLTANDVERZORGING. Daartoe uitgenoodigd door de Oudercommis sie van de O. L. school te Vogelenzang, hield de heer P. v. d. Vuurst de Vries, tandarts te Bloemendaal, voor de vergadering van ouders eene lezing over bovenstaand onderwerp, toe gelicht met lantaarnplaatjes. Het wnd. Hoofd, de heer C. Tiemeyer, stelde met een keurig inleidend woord den spreker aan de vcigadtring voor. De heer v. d. Vuurst de Vries ving zijne causerie aan met eerst te wijzen op gebitsont wikkeling, -groei, en -verval. Hij wees daarbij op de voorname invloeden van hygiëne bg tand- verzorging, een factor tot voor kort ernstig verwaarloosd. In de laatste jaren heeft men daarvoor echter meer oog gekregen en wordt hier te lande, in navolging inzonderheid van Amerika en Duitschland, meer en meer van overheidswege gewerkt aan de totstandkoming van het instituut van schooltandverzorging. De gemeente Bloemendaal heeft door een raads besluit terzake d.d. 18 September 1930 ge toond de nuttige werking van dit instituut in te zien. Van gemeentewege heeft nJ. de betrok ken tandarts de beschikking gekregen over een verplaatsbare installatie, waarmede hij op ge zette tijden de gebitten der kinderen aan de diverse scholen controleert. Spr. merkte op, dat het vak van kiezen- en tandentrekken reeds van ouden oorsprong is, hetgeen te onzent blijkt o.a. uit schilderstuk ken van Jan Steen, Pieter Breugel, e.d. om te zwijgen Tan de oude lectuur ten deze. Voort gaande mei de studie, naar de werking op drt gebied komt men reeds vrij spoedig' spoedig tot de ervaring dat ook bij de oude beschaafde volken: Egyptenaren, Phoeniciërs en bepaalde Semietische volken meer dan gewone zorg werd besteed aan gebitsverzorging. Hierin mag onze tijd niet achterblijven. Tot voor kort werd helaas het melkgebit der kinderen, waarvan zooveel van afhangt voor de vorming van hel blijvend gebit, schromelijk verwaarloosd, het geen zich op lateren leeftijd op verschillende wjjzen wreekte. Er komt thans gelukkig ver andering. Na op bevattelijke, aantrekkelijke manier te hebben gesproken over de ontwikke ling van het vaste gebit, samenstelling van kiezen en tanden, onder aantooning van de nut tige en noodige werking van een gezond, wel onderhouden gebit op de spraak, de maag, de longen, e.d. lichtte spr. met verschillende licht beelden het gesprokene toe. Verschillende aanwezigen gaven door nel stellen van vragen, blijk geheel met den spreker te hebben medegeleefd. De heer Tiemeyer dankte den heer v. d. Vuurst de Vries op warmen toon voor zijne keurige lezing. Een spontaan applaus der aan wezigen gal uiting aan de waardeering der hoorders. Na de lezing vergaderde men huishoudelijk. De heer Tiemeier, die binnenkort aftreedt ais wnd. Hoofd-'dankte voor de hartelijke medewet', king der ouders. Bij monde van den heer Wa genmaker werd den heer Tiemeyer huide ge bracht voor de uitnemende en zaakkundige wgzt waarop hg het onderwijs der kinderen had ge leid en voor zijne hartelijkheid. Tenslotte werd een vacature in de ouder- comrriss.e aangevuld door de verkiezing van mej. B. Pellenberg. Deze ouderavond stond in het goede teeken van saamhoorigheid en prettige opgewekt heid. TENTOONSTELLING VAN HET SCHOONE BOEK VAN DEZEN TIJD. KUNSTKRING „HEEMSTEDE". Tot en met 1 Januari wordt een zeer belang rijke tentoonstelling gehouden in „Het Kleu terhuis", Lieven de Keylaan, achter het post kantoor te Heemstede van Het schoone Boek van dezen tijd. Deze tentoonstelling' welke is georganiseerd door een commissie voor beeldende kunst, ver bonden aan den Kunstkring „Heemstede", is zeer interessant geworden, door een keur-collec- tie die hijeen is gebracht van circa 300 boeken van de beste kunstenaars van heden. Hoewel het de bedoeling is geweest alleen het boek van heden te laten zien, zijn enkele waardevolle boeken in vitrines gelegd van kun stenaars eener vorige generatie, daar zjj het waren, die voor het eerst het boek weer tot een schoon geheel verzorgdéc en die den stoot heb- 'ren gegeven aan de vernieuwing van het boek als verheven bestanddeel onzer beschaving. „Want boeken" zeide de Engelsche dichter Milton, „zijn volstrekt geen doode dingen, maar zij hebben een potentie van leven in zich, be stemd even actief te zgn als de ziel wier pro- genituur zij zijn." Tot deze eerste boekverzorgers behoort al lereerst William Morris genoemd te worden, de man die het nieuwe licht deed schijnen in de duisternis van zijn tijd. Van hen stond de Haarlemsche kunstnijverheid-bibliotheek, dank zij de vriendelijke bemiddeling van den heer Tierie, 't prachtige twee-deelige werk „History off Troye met de speciaal ontworpen zoogen. Trope-letter, af, in perkament gebonden en zeldzaam als exemplaar. Tevens is er van Wal ter Crane te zien „Claims of Decorative art", in het Nederlandsch bewerkt door Prof. Jan Veth en versierd met houtsneden van G. W. Dijsselhof. Ons land is vertegenwoordigd door de prachtige uitgave van Vondel's drama „De Gijsbrecht van Aemstel", welke Prof. Dr. A. J. Derkinderen rijk illustreerde met zgn zeer ge voelig geteekende litho's en door de bekende gelithografeerde illustraties van Hoytema. Een vgf en twintigtal kunstenaars, als mees terlijke letterontwerpers, drukkers en binders, die samengewerkt hebben aan het typografisch en grafisch kunstwerk het Boek, hebben hier een uitgebreide tentoonstelling van hun werk, waaraan nog is toegevoegd een collectie ex- libris en affiches in verband staand met het tegenwoordige boek. Van deze kunstenaars noemen wij eenige namen o.a. de bekende hout graveur Fokko Mees met zijn Faust-illustraties J. van Krimpen, die vele letters ontwierp en de boeken verzorgt bij de firma Joh. Enschede te Haarlem, Joh. Dijkstra, Eekman, J. Franken, S .H. de Roos en André van der Vossen. Van de allernieuwste zeer exclusief of extre mistisch ontworpen boeken noemen wij dan het boek van J. W. Schotman „Der c—.ten Ge moeting" door H. Th. Wijdeveld versierd, het door de Wiener Werkstatte uitgegeven boek met reliëffiguren bedrukten omslag en een da- daistisch gedrukt boek van P. v. Ostayen, ge naamd „Bezette Stad". Een aparte zeer interessante- collectie vormt zeer zeker de internationale kinderboeken uit Nederland, Frankrijk, Duitschland en Enge land, terwijl de Russische prentenboeken bui tengewoon levend van ontwerp en kleur, het nieuwste op dit gebied laten zien. Niet alleen voor bibliophielen, die door hun verzamellust worden gedreven, maar ook voor hen die het boek beschouwen als bewaarder van het schoonste wat de verheven geest van ons geslacht voortbrengt en zoo als kunstvol boek blijft voortbestaan, ook voor hen is deze ten toonstelling belangrijk en een bezoek meer dan oonend. PIET VAN WIJN GAERDT EN THEO VOS EXPOSEEREN BIJ BOSKAMP. Zoo'n tentoonstelling van schilderijen en beeldhouwwerk in de fraaie toonkamers van de firma J. A. Boskamp en Zonen te Overveen, heeft toch iets voor op andere tentoonstellingen. Er waren geen leege zalen die behangen moes ten worden met schildergen of volgeplaatst met plastieken; er waren reeds verschillende kamers ingericht op de bekende, smaakvolle wijze, de firma Boskamp eigen. Daar kregen de schil derijen een plaats, werden beeldjes gezet op dressoirs, tafeltjes of in 'n stemmig hoekje hiel en daar en het effect werd, dat men zoo op het eerste gezicht weinig van een tentoonstelling ervaart, maar allengs bij het rondwandelen door de kamers op de eerste verdieping, bemerkt men toch dat er heel wat tentoongesteld is: dat is de kunst van opstellen. Men wandelt alles nog eens langs en nog eens en ieder afzonderlijk stuk gaat dan meer tot je spreken en met groote voldoening ga je huiswaarts. Piet van Wijngaerdt heeft veertig werken geëxposeerd, schilderijen, houtskoolteekeningeu en etsen en Theo Vos bracht veertien plastie ken. Wij zullen dat niet alles gaan bespreken en karakteriseeren, maar zullen dan toch zeggen, dat Piet van Wgngaerdt met zijn elementaire, expressieve kleuren, met zgn synthetische con structie, waaronder steeds zoo'n tragisch-ro- mantische waas ligt en Theo Vos met zijn ge- tglde, ruige plastiek in brons en graniet, met deze selectie in die stemmige omgeving bjj Bos kamp ten volle tot hun recht komen en dat de tentoonstelling, die nog tot 5 Januari duurt, een bezoek meer dan waard is, terwijl het den kunstgevoelige mag spijten als hij er niet even heentrekt. DE KERST-ETALAGE VAN BLOEMEN MAGAZIJN „DE DAHLIA". Niettegenstaande de Kerstdagen weer tot het verleden behooren, willen we toch niet nalaten onze lezers mee te deelen, welk een bijzonder smaakvolle en keurige etalage de heer W. Beunder aan den Verbindingsweg te zien gaf. Indien we eerder van deze fraaie expositie op de hoogte waren gesteld, we zouden het in ons vorig nummer reeds gepubliceerd hebben, ongetwijfeld zouden meerderen van dezen prach- tigen aanblik hebben kunnen genieten. Doch we kunnen aan deze mededeeling toevoegen, dat het in de bedoeling ligt van dezen onder nemer om in deze week een speciale etalage te arrangeeren met het oog op de intrede van het nieuwe jaar. NEDERL. PROTESTANTENBOND AFD. BLOEMENDAAL. Het bestuur van bovengenoemde afdeeling verzocht ons, belangstellenden mede te deelen, dat de godsdienstoefening op Oudejaarsavond, door bijzondere omstandigheden, reeds te zes uur zal aanvangen. Als spreker zal optreden Ds. W. Mackenzie van Amsterdam. Aan den uitgang zal een extra schaalcoliecte worden gehouden ten bate van de emeriti-pre dikanten en predikantenweduwen, van wege den Bond van Ned. predikanten. BLOEMENDAAL. Naar wjj vernemen zal op 9 Januari a.s. de A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland, al hier een Bondsavond organiseeren, bestaande in een expositie van kaarten, gidsen, reisboeken, enz., voor auto-, motor-, rgwiel-, water-, wan del en ruitertoeristen, een lezing over het werk van den Bond en de vertooning van een mooie serie lantaarnplaatjes. De Bondsavond is, zoo wel voor niet-leden als voor leden, kosteloos toegankelijk. Wg verwachten, dat de velen, die niet dage lijks in de gelegenheid zijn met het geheele Bondswerk kennis te maken, maar toch den be kenden en zoo nuttigen „Bond van de wegwij zers" kennen, deze gelegenheid zullen aangrij pen de mooie kaarten en gidsen, andere boek werken en nuttige voorwerpen voor weggebrui ker en toerist te bezichtigen en wat meer te vernemen van den voortreffelijken, baanbreken- den Bon'dsarboid. BEVOLKING. Opgave van 1724 Dec. '31. Gevestigd: J. van Servellen, Vogelen- zangscheweg 34, Vogelenzang; F. J. J. Dootjes, Kastanjelaan 29, Bloemendaal; R. J. van Aller, Bloemendaalscheweg 123, Bloemendaal; Wed. A. S M. LubSmorenburg, Zglweg 2, Over veen. leveren wij de BESTE; in orde maken wij d» slechtste voor den minsten prijs. .ONGEKEND LAGE PRIJZEN Santpoorterstraat 57 Telefoon 11778 Telefoon 11778 Bl.daals Station, ze kunnen er lekker naar kijken. Nu is mijn vraag, zou er nog een bloemist zijn, die wat Hulst over heeft, want ook onze plantsoenenbaas, zal nu we] op Oude jaarsavond (als hij overdenkt de weldaden, die hij hier in Bl.daal genoot) geen Hulst in zgn kamer hebben en dat zou jammer zijn, of hrj zou het hebben doen Bloemendaal heeft zijn belooning! Nooit zag ik ooit zoo'n vertooning! Wie gooit vruchten voor de wormen? Voor het hier begint te stormen? Hij die zelf een worm gelijkt, 't Tegenbeeld is van een Eik. 'n Burger die zelf 3 Hulstboomen heeft. BLOEMENDAAL. Bevallen: H. J. A. JanssenHandgraaf, z.; H. C. TroostJeekel, d.; G. F. MommEiffe, d. Getrouwd: S. de Mul en V. F. Cramer; J. H. Hattink en J. M. Buhning; J. H. Warmerdam en P. W. A. Beliën. Overleden: A. C. Vervooren, 82 jaar; J. B. Belt, 69 j.; H. van Uitert, 86 j. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). KERST-ONTGOOCHELING. Geachte Redactie! Er was eens een Wethouder in Bl'daal, die het dierbare groene gras liever had, dan ver moeide menschen, en destijds dat nogmaals dierbare gras, beschermde door het in deze omgeving zoo beroemde prikkeldraad. Evenwel waren hier nogmenschen die er anders over dachten, en die menschenplaag weg lieten halen. Doch nu is er eens nog iets, nog een menschwaardiger ding verricht. Negen jaar woon ik in B.,*nog nooit heb ik hier iets zien vernielen, dat het noemen waard is.. Nu heeft de heerpatroon der plantsoenversierders, onze Kerstboompjes latenontsieren. Zoo u weet zgn die vruchten der Hulstboomen rood. Nu was die heer zeker bang, voor roode daden, of te wel, er mocht eens een armoedige burger huisvader een takje komen afsnijden, wat zou dat droevig zijn voor den Hulstboomenkoning en besohermer. Twee mannen laat hij aanrukken, geeft ze hl paar leeren handschoenen (Bl'daal is rijk zoo u weet) en daar gaat het, vakkundig tv ragen lang, ris, ris, ris. Alle roode bolletjes liggen tot ieder' ..won dering op den grond. En 't personeel ook van OBERIAHMSTEIM Wij willen den geachten inzender, ons als gemoedelijk man bekend, gaar ne uit den droom helpen. Voor arme lieden, misschien ook voor ondeugende lieden, die niet arm zijn, is groot de verleiding om als onze plantsoenarbeiders op één oor liggen, de bloeiende hulsttakken af te scheuren en daardoor de struiken hopeloos te vernielen. Blijkbaar heeft men dit willen voorkomen. (Red.) OUDE KLEEREN EN PHILANTROPIE. Geachte Redactie. In beleefd antwoord op Uw naschrift, dat het ophalen van oude kleeren al jaren lang ge schiedt, diene, dat de philantropische instellin gen zoo goed als wij wisten dat men op den duur daarmede in moeilijkheden zou komen. Een philantropische instelling, van welke kleur ook, die zich beiast met het ophalen van goede ren ten koste van andere economische zwakken, heeft geen reden van bestaan. In naam bestaat zij, maar in den kern heeft zij niets om het lijf. Philantropische instellingen zijn meestal instejimgen met deftig klinkende namen voor de wereld, maar in werkelijkheid hebben zij geen levt nsvatbaarn.-.id meer. De economische zwakken laten zich niet meer met een suiker stokje als een kind in de handen stoppen. Ten tweede, wat Uw meening aangaat, dat ageeren weinig succes zal hebben, men late dat maar kalm aan de toekomst over; die zal het ons wel leeren. Men is hier nog maar aan 't pionierswerk begonnen. Hoogachtend, Namens het Comité van Actie S. GAARKEUKEN. Wij hebber, den inzender het laatste woord met willen onthouden, maar achten deze aan gelegenheid thans voldoende toegelicht. (Red.) En wat voor een zaak heb jij, tegenwoor dig? Ik handel in postduiven. En gaat dat goed? O ja. De duiven die ik 's morgens verkoop, zijn 's avonds weer thuis. en nu, gaat de leeraar in de nis voort, zijn wij aan Albrecht I gekomen. Uit het leven van dezen vorst zullen wij alleen zijn dood behandelen. Herinner je je nog den dag, waarop ik mijn horloge verloren heb?" vraagt Jansen aan zün vrouw, ter-wijl hij in zijn vestzak friemelt. Dat is toch minstens een halfjaar geleden, antwoordt de vrouw. En wat denk Je, dat lk zooeven gevonden heb? Toch niet het horloge? zegt de vrouw. Nee, maar wel het gat, waar het toen door gegleden is! In diep In 't bi Het ja: De eind Hij tuu Die me Wanner Dan is Wat zs Het ou De wei Maar i Nog ni En zaj Door t Waarv Hoop Het is Dat ni zg *t Die hi Is vas Als hi Als hi Daar ii Daar Het a En zc Een t Dat, 1 Ach, Nu, i Zoo a Want Het r Sla o Een r De v< Moog Toch (Nadruk De Grieksche wijsgeer ten over de kortheid var te zeggen, dat wg geen maar dat wij het kori weten te gebruiken is h Uren, dagen, maandei legenheden cm wat var worden ons ttoebedeeld! vlogen, alweer een nieuw 69. „Ik zal hem er weten waar het goed v pitein, en na deze uil naastenliefde haalde t ptjnwatjs uit z'n zak, een der watjes in de mebotje, liet hem een en weg was de klespiji 71. Als ik een troej krijgen", zei de kapii „zullen we met den w rika naar het Zuiden begon hg met het op; wat nu niet zoo erg van allerlei gebaren

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1931 | | pagina 2