VICTORIA-WATER TWEEDE KI Nieuwe avonf In literschroefflessch 32 et. Voor huisheudelijk gebruik BURGERLIJKE STAND. NAAIMACHINES I. GEYLVOEL üoslslraat 37 Haarlem TeleiooD 13531 Kerkplein 10-12 Bloemendaal Tel. 22260 Opger. 1828 Wijsbegeerte. De ijsheil SPORT. Brokjes Leven Pinkstervrc PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N,V. STEENKOLENHANDEL v.h. J. H. KRUL Jr. TEL. 11G17—14106. OVERVEEN afgegaan door een wijdingsure in de Herv. Kerk te Overveen, waarbij Ds. W. A. Hoek van Amsterdam hoopt voor te gaan. Des middags zullen op Elswout o.m. spreken: Dr. G. Royer, oud-Zendingsarts en Ds. D. Tromp, pred. te Zandvoort, terwijl afwisselend muziek en zang ten gehoore zullen worden ge bracht. Voor belangstellenden bestaat gelegenheid deze samenkomsten bij te wonen tegen betaling van 20 cent voor toegangsbewijs en lieder boekje. DE NIEUWE TRAPPEN TUSSCHEN MIDDEN- EN HOOGE DUIN- EN DAALSCHEN WEG EN DE HOSPESBRUG. Aan den oprit van de Zomerzorgerlaan naar den Hooge Duin- en Daalschen Weg wordt thans de laatste hand gelegd. Gemeentewerk lieden zijn bezig afrasteringen van harmonica- gaas tegen ijzeren stijlen aan te brengen, welk ijzerwerk tegenwoordig in onze geweentewerk- plaats vervaardigd wordt. De oprit sluit met een bocht aan den H. Duin- en Daalschen weg, en nu is tusschen dat punt en het „Kopje" een nieuwe betonnen trap aangelegd, die naar den Midden D. en D. weg voert. Boven aan den trap is de duinrand over een zekere breedte afgegra ven en met den weg gelijk gemaakt. Een ver rassend mooi doorkijkje op het panorama van het, aan de voeten liggend Bloemendaal, is hierdoor verkregen! Op den top van het „Kopje" is de betonnen borstwering plaatselijk weggebroken, en vandaar eveneens een derge lijke trap naar den Midden- D. en. D. weg aan gebracht. Tegenover het „Kopje" wappert thans de driekleur van den kap van het nieuwe in aan bouw zjjnde theehuis, door den heer Hofslag te exploiteeren. Dat belooft een mooi stuk werk te worden, evenals b.v. onze in aanbouw zrjnce Hospesbrug in Overveen. Ofschoon nog niet geheel gereed, maakt dit laatste bouwwerk reeds nu een kloeken evenwichtigen indruk, met zijn gemetselde borstweringen en dito landhoofden, met hunne betomen topversierin- gen, uitschulpend als golfjes van kabbelend water. Men lette er eens op, hoe gelukkig de groote vlakken metselwerk behandeld zijn, die zoo licht eentonig kunnen worden: hoe ze, dcfbr keuze van metselsteen en metselverband ver levendigd zijn. Inplaats van op kleur gesorteerd baksteen koos men oude, gebruikte straatklin kers, uiteraard steeds alerlei tinten en nuances vertoonend. Voor het metselverband plaatste men telkens niet één, doch twee steenen, hetzij op zijn plat of kops, op elkaar, en, om daar in verder nog accenten van licht en schaduw te brengen, metselde men op bepaalde afstan den, vooruitspringende mondsteenen in. En zoo bezit dit bouwwerk, waai-voor onze gemeente directeur, de heer J. de Jong, en zijn bekwamen staf hulde verdienen, meer opmerkelijke eigen schappen, waarop wij later terug zullen komen als de brug gereed is en foto's ter onzer be schikking zijn. BLOEMENDAG VOOR DE TOEVALLIJDERS. Men schrijft ons: Wist gij, dat in ons Vaderland meer dan 14 duizend ongelukkige menschen wonen, die wor den aangeduid met den naam van toevallijders, of ook wel lijders aan Vallende Ziekte? Kunt U zich indenken hoe droevig en diep- teleurstellend voor velen der kranken het leven is? Is het U bekend, dat zoovelen hunner, van el- ken leeftijd, stand en godsdienst, hun levens strijd strijden, soms zonder ook maar één enke len lichtstraal op hun pad? Hebt U er wel eens over nagedacht, welk een bizonder groot voorrecht het is gezond door het leven te gaan en Uw kinderen gezond te zien? Zoudt U het niet heerlijk vinden iets van Uw voorspoed aan te wenden tot verlichting en troost van deze zoo zwaar beproefde lijders? Welnu, die gelegenheid staat voor U open! De zoo bekende en gewaardeerde Stichtingen voor Toevallijders te Haarlem en Heemstede, die reeds meer dan 50 jaan bestaan en in die halve eeuw ruim 2500 lijders en lijderessen aan Vallende Ziekte hebben geherbergd, gemiddeld gedurende meer dan vier jaren, mogen zeker wel op aller vriendelijke medewerking rekenen bij de Bloemencollecte, die op Dinsdag 17 Mei a.s. te Bloemendaal wordt gehouden. De opbrengst van deze collecte komt geheel en al ten goede aan de ruim 425 kranken van alle gezindten, die thans in deze Inrichtingen worden verpleegd. Een zeer groot deel dezer zieken is niet in Staat het volledige verpleeggeld te betalen en jaarlijks zijn tienduizenden guldens noodig om de verpleeggelden aan te vullen! Mede daarom wekken wij allen hartelijk op zich op dien dag niet onbetuigd te laten en door zich te tooien met het aangeboden bloempje, blijk te geven van waardeering voor en belangstelling in het werk, dat onder deze beklagenswaardige zieken ge schiedt. Moge het resultaat van dezen Bloemendag, waartoe velen belangloos medewerken, verras send zijn, opdat het opnieuw blijke, dat men ook hier hartelijk meeleeft met de Inrichtingen „Meer en Bosch" te Heemstede en de „Bethes- da-Sarepta" te Haarlem. CRISIS-TENTOONSTELLING VAN SCHILDERIJEN ENZ. TE HAARLEM. Op deze tentoonstelling werden 192 werken verkocht in totaal opbrengende f 5460. Ge plaatst werden 2400 loten. De onderneming kan dus op financieel succes bogen. ZIEKTEKOSTEN. Voor de inwoners van Bloemendaal en om wonenden lijkt het ons van belang de aandacht te vestigen op het hier ter plaatse gevestigde agentscha-p van de N.V. Ziektekosten Waarborg Maatjj. „Holland". Zuider Stationsweg 18, alwaar de verzekeringen gesloten kunnen worden tegen de kosten van dokter, apotheker, ziekenhuis en operatie. Gewoonlijk heeft elk gezin jaarlijks toch in min- of meerdere mate dokters- en apothekers hulp noodig en moeten de kosten voldaan wor den; wat is eenvoud! gei- dan een verzekering te sluiten en door het betalen van b.v. een maan- delijksche premie de zorg voor eventueele hooge rekeningen af te wentelen op de Mij.? Bovendien is U tevens gedekt tegen andere ziektekosten, zooals die- van ziekenhuis en operatie, welke, zooals een ieder in zijn om geving wel bemerkt zal hebben, heusch niet sporadisch voorkomen. Volgens verkregen inlichtingen behoort boven genoemde Mij tot de meest coulante instellingen op dit gebied en worden de uitkeeringen binnen zeer korten tijd verstrekt, hetgeen blijkt uit de vele binnengekomen dankbetuigingen. FLORALIA. De jaarlijksche uitreiking van bloemstukjes zal ditmaal plaats hebben op Zaterdag 21 Mei des middags om twee uur op den jeugdtuin aan den Vijverweg. De prijs per stekje bedraagt 10 cent. Gezien de groote animo, die hiervoor steeds bestond, gelooven wij niet, dat een woord tot bijzondere opwekking voor deze sympathieke zaak nog noodig zal zijn. KAMPEEREN. De Vereeniging voor jeugdwerk is weer druk bezig het kamp in Oud-Leusden voor onze jongens in orde te brengen. Wie van een week van gezond christelijk buitenleven wil genieten, een week van veel vreugde en vroolijkheid, waar de diepe toon niet ontbreekt, hij melde zich en liefst spoedig, bij den heer Dankbaar in het Jeugdhuis. Zeer terecht gaat deze van de gedachte uit, dat in het vrij eentoonige, alfe- daagsche leven van de meeste jongens, zulk een week een hoogtepunt kan worden. Er zal gekampeerd worden in vijf perioden, elk van vijf dagen, te beginnen op 18 Juli, vervolgens op 25 Juli, 1, 8 en 15 Augustus. Deze kampen worden naar leeftijd ingedeeld en wel voor jongens van 12—13 jaar, van 1415 jaar en 1617 jaar. De kosten zullen bedragen voor jongen van 12, 13, 14 en 15 jaar: f 7. voor jongens van 1617 jaar: f 9.reiskosten zijn hierin niet begrepen. Per fiets zijn deze kosten te besparen. De heer Dankbaar is gaarne bereid ieder met gewenschte inlichtingen te dienen. TAXI'S IN BLOEMENDAAL. De Eerste Bloemendaalsche Taxi-Onderneming zal Vrijdag 13 Mei e.k., in onze groote gemeente met een open Cadillac, die naar men ons mede deelde ook gesloten kan worden bij eventueel slecht weer, vijf vrije staanplaatsen innemen en wel bij het Station, K. Kleverlaan, (Bleekerspad), Hotel Duin en Daal, Hotel Zomerzorg en het Voetbalterrein. Bovengenoemde onderneming gebruikt bij haai' ritten een Taximeter (Amster- damsche) goedgekeurd door B. en W. van Bloemendaal. Naar men ons mededeelde zijn de tarieven dezelfde als de pas verlaagde taxitarieven te A'dam. Ziet voor verdere bijzonderheden de advertentie in ons nummer. Wij wenschen den ondernemer, onzen plaatsgenoot den heer G. Sikkens, veel geluk met zijn nieuw bedrijf en zijn er van overtuigd, dat zijn onderneming in onze groote gemeente, inderdaad een reden van bestaan heeft. „KüNKELEN" GEEN MOOI AVOORD, MAAR EEX ERNSTIGE ZAAK". Fr. Fritz Künkel, psychiater te Berlijn, heeft zich, uitgenoodigd door de Nederl. Montessori- Ver., afd. Haarlem, bereid verklaard (in aan sluiting aan een door hem aan de School voor Wijsbegeerte te Amersfoort te houden leergang) op Dinsdag 17 Mei 8 uur n.m. in het Gebouw van den Protestantenbond te Haarlem te komen spreken over het onderwerp: ,Jfindliche cha- rakterschwierigkeiten und ihre überwindung". (Moelijkheden bij de karaktervorming van kin deren en hoe ze te overwinnen). Dr. Künkel geniet niet alleen bij psychologen en paedagogen, doch eveneens bij het ontwik kelde publiek groote bekendheid, waartoe in ons land vertalingen van eenige zijner werken het hunne hebben bijgedragen. We noemen in dit verband zijne'boeken „Ka rakter, Groei en Opvoeding", zoowel als „Ka raktervorming door zelfopvoeding"; in de We reldbibliotheek is „Persoonlijkheid en Karak ter" door hem en Ruth Künkel samengesteld, verschenen. Als leerling van prof. Adler te We enen is Künkel een der grondleggers van de zgn. in- dividueel-psychologie. Deze leer alhoewel voort gekomen uit de psychoanalytische theorieën van Freud is min of meer als reactie op deze te beschouwen. De individuaal-psychologie bouwt door op de verhouding van den mensch (als ondeelbaar geheel gedacht) tot de buiten wereld. De wisselwerking (dialektiek) tusschen deze twee bepaalt h.i. den karaktergroei van den wordenden mensch. Künkel maakt een scherpe onderscheiding tusschen de twee onge lijke houdingen, waarmee een mensch op ge beurtenissen reageeren kan, de „ich-hafte" (in vertalingen ook wel egocentrisch genoemd) en de „sachliche". Het kenmerkende verschil tus schen deze twee houdingen blijkt uit het volgen de voorb:eld: Een kind valt in het water, iemand springt het na en redt het. Doet deze het om de glorie van zijn goede daad of om de daad zelf? In 't eerste geval is zijn houding ichhaft" (dienen van eigen ik), in het tweede sachlich (dienen van de zaak om haar zelfs- wil). „Ichhaftigkeit" uit zich in tallooze verschij ningsvormen, zooals in KUnkel's werken aan voorbeelden wordt duidelijk gemaakt, zij belem mert z.i. een volledige ontplooiing van het ka rakter. Hoe sterker de mensch of het kind in zijn „Ichhaftigkeit" is vastgeloopen, des te moeilijker kan de weg tot een zakelijke le venshouding teruggevonden worden. Beknopt uitgedrukt komt de wijze van opwe ding, waartoe de individuaalpsychologie voert hierop neer: karakterontplooiïng mogelijk ma ken door oorzaken weg te nemen, die de .ichhafte" levenshouding van het kind doen toenemen. Deze levenshouding is het gevolg van innerlijke conflicten van het nog jonge kind. De conclusie ligt voor de hand, dat aller eerst de ouders voor deze conflicten verant woordelijk zijn. Inderdaad zijn onze eigen on verwerkte conflicten oorzaak, dat we de vol gens Künkel eenige goede, n.l. de zakelijke hou ding tegenover onze kinderen niet kunnen vin den. Echter zondigen wij in dezen meest door en in onwetendheid. Daarom is een dringende eisch, dat ouders en opvoeders weten, of, als ze dit niet doen trachten te weten te komen in welk opzicht zij gevaarlijk voor hun eigen kinderen zijn. Hier weet Künkel, die als psy chiater en „Heilpaedagoog" de gevallen van karaktermisvorming te behandelen krijgt, voor alle opvoeders lijnen aan te wijzen en inzichten te geven die onontbeerlijk zijn. Wtj willen deze korte inleiding besluiten met een paar zin sneden uit „Karakter, Groei en Ontwikkeling": „Wie opvoedt met een bepaald doel, wie bijv. kinderen een bepaalde politieke of godsdiensti ge overtuiging wil opdringen, moet noodzake lijk schipbreuk lijden. Wie het aan de jongeren overlaat zonder gids zelf hun weg te zoeken, drjjft hen echter onafwendbaar naar een onbe grensd individualisme en ook daarmede naar hun ondergang. Daarentegen: zjjne kinderen zóó opvoeden dat ze beter worden dan men zelf Is, beteekent: him groei zóó te leiden, dat de egocentriciteit, die tegenwoordig zoo vele levens vergiftigt, voor hen slechts een korte overgangsperiode vormt; dan valt ook in die periode de beslissende crisis." Wanneer wij ons eenige opmerkingen veroor loven over het bovenstaande ons door eene in telligente vrouw ter hand gesteld, dan geschiedt dit uit sympathie met en belangstelling in de vooral praktische opvattingen van dr. Künkel. Men heeft in de literatuur zoowel wetenschap pelijke, ethische als andere, de subjectieve e-goistische naturen en strevingen steeds ge steld tegenover de objectieve altruïstische, of hoe ze nog anders genoemd zijn. In de werke lijkheid gaat het meer om een verschil van ac cent, want niemand is geheel egoist, niemand geheel altruist, en uit egoïsme altruist te zijn (volgens Speneer het ideaal van den gentle man)) zal in zijn volledigheid wel altijd een „ideaal" blijven. Naast introverse zelfzuchtige typen trouwens zullen er om het leven in de wereld aan den gang te houden, altijd wel ge noeg extroverse liefdevolle typen overblijven, bij wie het accent ligt op „de andere" of „het an dere". Wij zouden alleen willen waarschuwen voor het onderschatten van de waarde van het „Ik", hetgeen zoo licht het gevolg kan zijn hij hen aan wie met klem wordt bijgebracht dat „ichhaft" afkeuring en „sachlich" goedkeuring verdient. De vooruitgang van het menschelijk denken en (aangezien het denken in den waren zin, willen en gevoelen mede omvat) dus ook in het karakter van den mensch, is sedert de ontdekking van ons Ik, van ons zelfbewustzijn geweldig geweest; deze ontdekking is gevolgd door die van de zelfbewuste Persoonlijkheid, die sachlich de wereld weet, en beheerscbt, maar ook zichzelf eigen Ik als object heeft leeren ver staan en dit duurzaam noodig heeft. Wie zijne kinderen nu niet wil opvoeden tot een geeste loos en zielloos pragmatisme zal o.i. goed doen hen niet alleen .sachlich" de wereld te doen verstaan, maar ook „ichhaft" eigen geest en eigen ziel. Künkel zal dat ook wel b'edoelen, maar als er, zooals men zegt, reeds nu veel „gekünkelt" wordt, wat moet het dan worden als ouders en opvoeders -het kind dogmatisch van eigen ik afkeerig trachten te maken Trou wens hoe kunnen ouders hunne kinderen „heter" doen worden dan ze zelf zijn, als ze niet begin nen met „ichhaft" zich zelf en „sachlich" de Ikheid hunner kinderen te ontleden? Wat wij in Künkel trouwens in alle psychologen-pur- sang nog missen is de fijnheid der filosofische psychologie, die sedert Descartes en Spinoza aan alle ethica en opvoedkunde te gronde ligt. Het kind zal o.i. om in Künkel's terminologie te blijven, om in het leven te slagen, ook opge voed moeten worden in het „ichhaft" zichzelf leeren kennen en verstaan. Want zelfkennis gaat, dit weten wij sedert Kant, aan kennis van het leven vooraf en aan kunnen kennen, zooals aan doen denken. T. SM YRNA-WEDSTRIJD CRAMA. Wij meenen in het belang onzer lezeressen goed te doen de aandacht te vestigen op den Smyrna-wedstrijd, van de bekende Firma Cra- ma, die onlangs aan hare beide winkels in Haarlem ook één heeft toegevoegd in onze ge meente en wel aan den Bloemendaalschenweg 105. De heeren Crama en Zonen, die zich zoo vele jaren ingesteld hebben op den handel in wol voor handwerken, behooren stellig tot de best erkende woldeskundigen. Wat zij dan obk aanbieden is steeds van prima kwaliteit, en haar Smyrna-wol „Groenzegel", vervaardigd uit een woldraad van zëer groote lengte, met als gevolg ongeëvenaarde sterkte, gaat een menschenleven mede, als er b.v. een tapijtje kussen of kleedje van geknoopt is. De firma heeft dan ook een steeds stijgend succes met deze, in schitterende kleuren ver vaardigde wol en is daardoor op de juiste ge dachte gekomen, een grooten wedstrijd op touw te zetten in het maken van werkstukken met dit materiaal. Deze wedstrijd omvat een groep van groote werkstukken (pl.m. 6 vierkante meter), een dito van middelmatige werkstukken (pl.m. 3 vlerkante meter), en een groep van kussens en kleedjes. Voor elk dezer groepen is er een prijs uitgeloofd, ten wel voor de eerstgenoemde een prijs van vijftig gulden, voor de de tweede een van vijf-en-twintig gulden en voor de derde groep tien gulden, alles in contanten. Doch er is meer: de bezoekers der Tentoonstelling van deze werkstukken zullen bij meerderheid van Stemmen uitmaken, aan welke inzending de zoogenaamde Publieksprijs moet worden toe gekend. Deze bestaat dan uit het materiaal voor een tapijtje naar keuze, ter waarde van vijf-en-twintig gulden. De toekenning der geld prijzen berust bij een jury gevormd door drie alleszins tot oordeel bevoegde deskundigen, b.v. twee leeraressen M.O. fraaie handwerken én een sierkunstenaar. Kleurstelling, keuze van dessins, regelmatigheid van het werk en totale indruk, ziedaar de eigenschappen, waarop door de jury bij haar beoordeeling zal worden gelet. De tentoonstelling zal in een daarvoor ge schikte zaal in het centrum van Haarlem ge houden worden en gratis voor iedereen toegan kelijk zijn. Nu is het maken van Smyrna- kussens, kleedjes of tapijten een heel prettig en voldoening-gevend werkje, bovendien niet duur en wordt dan ook zeer veel door de da mes beoefend. Toch zijn er nog, die niet- of onvoldoende op de hoogte zijn van de werk wijze, hoe uiterst eenvoudig deze dan ook is. Welnu, de firma Crama, die naast de Smyrna- wol ook het benoodigde stramien en een prach tige collectie handgeschilderde patronen voor kussens, loopers, kleedjes en tapijten voert, geeft ook gratis onderricht in bet knoopen en, indien gewenscht, advies bij het kiezen der kleuren. Voor verdere inlichtingen omtrent de voorwaarden voor dezen wedstrijd staat zij mede gaarne ten dienste. Wij wenschen (eu met vertrouwen) der firma Crama veel succes met haar onderneming en hopen, dat de werk stukken, behalve in Haarlem, ook in onze ge meente, b.v. in het Jeugdhuis, tentoongesteld zullen worden, omdat wij vooral van onze dames-ingezetenen goede bijdragen verwach ten, AANBESTEDING. Aan de firma Gebrs. v. d. Putten, aanneem ster te Heemstede werd j.l. Dinsdag door het Schildersbedrijf N.V. „Ripparda" te Haarlem, opgedragen het bouwen van twee beneden- met bovenwoningen, benevens van een poort gebouw met bovenwoning, en het sloopen van een perceel aan de Garenkokerskade, een en ander voor de som van f 27.938. De aanbeste ding was onderhands onder de leden van Rip parda. Door den heer S. P. Rijnierse, van Overveen, president comm. van deze N.V. werd, staande de aanbesteding, onmiddellijk na opening der zeventien biljetten, de gunning toegewezen. AANGEHOUDEN. Door de politie is te Rotterdam aangehou den een Dultsche dienstbode, die ten nadeele van een familie in deze gemeente, waar zij in betrekking is geweest, een bedrag van f 40 en een gouden ring heeft ontvreemd. Zij is ter beschikking van de justitie gesteld. EEN BOTSING. Een automobilist met nog niet gerijpte erva ring reed dezer dagen tegen een granieten paal aan het begin van den Zeeweg. De paal knapte door. Dat de auto mede de sporen der botsing vertoonde spreekt vanzelf. EEN VALPARTIJ. Zondagmiddag is een meisje, dat zich per rijwiel op de paden van het wandelpark aan den Hoogen Duin en Daalschen weg bevond, van de trappen aldaar gevallen. Bewusteloos werd zij naar het politiebureau te Overveen vervoerd en vandaar naar het St. Elisabeths- gasthuis te Haarlem getransporteerd. BLOEMENDAAL. INGEKOMEN PERSONEN. Opgave van 296 Mei 1932. Ingekomen: H. W. Nijman, Zijlweg 2, Over veen: O. Thieme, Lage Duinen Daalscheweg 8, IBloemendaalWed. J. M. P. Koster-Burksen, Or. Nassaulaan 61, Overveen; S Meijer, Noord laan 6, Santpoort-station; I. Friedmann, Dahlia laan 32, Aerdenhout; F. X. M. H. Keiler, Bloe mendaalsche weg 287, Overveen; D. Roos, Duin lustparkweg 34, Santpoort-Station; F. Elhorst, Parkweg 15 Bloemendaal; G. E. Sikkens, Noord laan 10, Santpoort-Station; A. Th. van Stave ren, de Genestetweg 21, Bloemendaal; G. Bak ker, Noordlaan 48, Santpoort-Station; J. C. Se- gerdahl, Iepenlaan 96, Bloemendaal; C. N. But- ter-Koop, Pr. Mauritslaan 110, Overveen; E. F, Blase, Donkerelaan 4, BloemendaalC. J. Tjaden Zuider Stationsweg 33, Bloemendaal; Wed. I. van der MeulenPauptit, Zuider Stationsweg 33, Bloemendaal; B. H. C. Huntelaar, Potgieter- weg 11, Bloemendaal; S. Sikkens, Noordlaan 32, Santpoort-Station; J. G. H. Stuker, Spiege- lenburghlaan 1, Aerdenhout; F. E. J. H. van de Vrande, Dahlialaan 29, Aerdenhout; Mej. A. M. B. Mensing; Koeduinweg 2, Aerdenhout H. Ph. Cramer, Hartenlustlaan 28, Bloemen daal; H. M. (Boot, Mr. Ensohedeweg 12, Aerdenhout; J. de Ruiter, Noordlaan 26, Santpoort-Station; L. Zwiersen, Noordlaan 12, Santpoort-Station; J. Bosma, Noordiaan 34; Santpoort-Station; A. Hendriks, Duinlustpark- weg 8. Santpoort-Station; J. E. Grevers, Oos terduinweg 243, Aerdenhout: Ph. J. Priesman, Koeduinweg 4, Aerdenhout; H. P. Jansen, Rijne- gomlaan 43, Aerdenhout; J. Bierens de Haan, Brederodeweg 57, Santpoort-Station; E. H. Ber- noski, Kinheimweg 81, Bloemendaal; Wed. W. M. P. BosKliiken, Bloemendaalscheweg 287, Overveen; J. Semé, Duinlustparkweg 24, Sant poort-Station; A. Schipper, Pr. Hendriklaan 19, Overveen. Opgaven van 512 Mei '32. C. L. J. J. Buffart, Oranje Nassaulaan 135, Overveen; P. Vurjk, Zonnebloemlaan 27, Aerden hout; S. Hartog, Schaepmanlaan 23, Santp.- Station; C. F. Rüter, Kleverlaan 113, Bloemen daal; A. Tibbert, Noordlaan 24. Santp. Station; L. S. van der Vlugt, Noordlaan 2, Santp. Sta tion; J. A. Cornet, Duinlustparkweg 14, Santp.- Station; W. F. Bouwer, Duinlustparkweg 28, Santp. Station; S. Rusman, Noordlaan 36, Santp. Station; R Reitsma, Prins Mauritslaan 95, Overveen; J. H. Pannekoek, Brederodeweg 4, Santp. Station; Mej. S. Harris, Bloemendaal scheweg 145, Bloemendaal; Mevr. E. P. M. Jep- senAppelboom, Tollenslaan 8, Aerdenhout; A. C. van Galen, Leidschevaart 100, Vogelen zang; W. Heemskerk, Oosterduinweg 5, Aer denhout; A. G. van Velzen, Oranje Nassaulaan 57, Overveen; J. van Vliet, Kinheimweg 77, Bloemendaal; G. van der Laan, Juiianalaan 60, Overveen; L. Schaap, Noordlaan 16, Santp. Station; J. W. E. J. Damtorink, Kinheimweg 75, Bloemendaal; L. J. Limburg, Rustenburgher- weg 4, Bloemendaal. GEMEENTE BLOEMENDAAL. Bevallen: A. R. Kaars SijpesteijnStap, d.; J. Odinkvan der Valk Bouman, z.; M. A. SchaapMinnee, d.; J. M. W. G. van den Heu velHegge, z. Ondertrouwd: S. Posthuma en L. Bunge; J. Schouten en C. C. Danko; H. Vis en J. E. de Kruif; J. L. Kroone en Th. de Kol; P. J. A. Heeres en G. M. C. Prins; W. de Wolff en H. J. Vermeer; F. A. Kelting en M. Bruijnes. Getrouwd: A. H. Mooijekind en C. A. Tromp; B. Bousema en J. Rienstra; N. C. Andriessen en G. M. Schneiders; D. J. Cassee en A. Baruch. Overleden: M. van Huizen, 51 jaar, overleden te Haarlem; J. M. Pooters, 60 jaar, overleden OBERIAHNSTEIM Tel. 16012 OVERVEEN leveren wij de BESTE; In orde maken w? dn slechtste voor den miltsten prijs. au ii Behangerij Ameublementen Stoffeerderij Tapijten Meubelmakerij Gordijnen Matrassen enz. te Haarlem; M. M. Kakebeeke, 72 jaar; G. van Herpen, 47 jaar; C. J. M. von Eichstorff, 68 j.: A. A. Hoenderdos, 81 jaar, overleden te Haar lem; I. Hein, 41 jaar, overleden te Haarlem; P. Verschelden, 55 jaar, overleden te Haarlem. EEN VERLIES VOOR DE NEDERLANDERS TE ATHENE. De heer C. D. Schuller tot Peursum, de Ne* derlandsche gezant te Athene, schrijft ons: Het zal den lezers van „Neerlandia". die een bezoek aan de Grieksche hoofdstad gebracht hebben, leed doen te vernemen, dat de econo mische moeilijkheden hier te lande de verdwij ning zullen veroorzaken van den eenigen Ne- derlandschen winkel, die in dit land -bestaat. Binnenkort zal „Het Nederlandsche Huis" waar de heer 't Hooft en zijn zoon G. 't Hooft sedert 28 jaar Nederlandsche waren, zooals sigaren, boter en thee, enz. van de beste hoedanigheid verkochten, verdwijnen. Niet alleen zullen onze landgenooten betreuren niet meer onze eigen voortbrengselen bij een landgenoot te kunnen koope-*, maar ook zullen vele voorbijgangers met leedwezen vernemen, dat de tijden van een steeds vriendelijke ontvangst in dezen winkel- gepaard aan het geven van eenige praktische wenken omtrent stadsleven en bezichtiging- tot het verleden behooren. Voor de toch reeds zoo weinig talrijke Ne derlandsche kolonie is het vertrek van de hee ren 't Hooft een waar verlies. BOLLAND-GENOOTSCHAP. Het Bolland-genootschap voor zuivere Rede houdt zijne jaarvergadering op 4 en 5 Juni ®-Sl te Amersfoort in de Internationale School voor Wijsbegeerte. Aanvang Zaterdag 4 uur; 's avonds 8 llUf herdenking van Bolland met inleiding van llr S. A. van Lunteren, Zondag 5 Juni 10 uur wij5' geerige bijeenkomst met dr. H. G. ten Brug- gencate over: Hegel's begrip van het komischs en Shaekespaere. D' IJsheiligen zijn tha: Geducht weer aan 't En doen ons weder v Hun luimen profiteer: Het windje is wat sc De temp'ratuur te las 'Kan gauw verand'rer Zoo was het tot van< In luwte en in zon Is het wel even lekk Maar overigens krui) Je diep nog in je jekl De kilte 's avonds thi Is wel niet onverdrar Maar ook nu niet hep; Gezellig en behaag'ly] De kachel brandt niet Het is toch immers „1 En ik heb bovendien Geen kolen en geen c Het thermometerkwik Wil alsnogmaar niet Ik zou 'twel gaarne i De hoogte willen hijsi Och, goede Heiligen, 'k Wil Uw regiem gra Maar doe mij het ple Vóór Pinkster af te r TURN -NIEUWS. Maandag 9 Mei had de eerste oefening der veteranen-afdeeling van de „B. G. V." plaats. Er werd met negen man gezellig gewerkt onder de deskundige leiding van den heer Beets. De afd. der veteranen heeft hiermede haar reoht van bestaan bewezen, en doet een beroep op alle oud-turners en zij die gezonde lichaams beweging wenschen en den leeftijd van min stens 35 jaar bereikt hebben. De eerstvolgende oefeningsavond zal 23 Mei e.k. plaats vinden. Wij hopen dat het negental leden dan inmid dels met vele vermeerderd zal zijn. Wegens de Pinkstervacantie geen oefen- avond voor de jongens en heeren leden der B. G. V. op Woensdag 18 Mei e.k. Athletiek Zondagmorgen 15 Mei op het B. V. C.-terrein om half negen onder leiding van den heer Verwers. Aller opkomst dringend ge- wepscht. Na invoering van den zomertijd wordt Dinsdagsavonds geoefend. HANDBOOGSCHIETEN. Zondag j.l. had in Café ,,'t Hemeltje" te Bloe mendaal het Koningschieten plaats van de Handboogschutterij „de Jonge Batavieren". Er werd twee maal 16 schot gedaan. De heer de Beer, vporzitter der vereeniging opende het feest met een hartelijk woord tot de schutters, waarna te half twaalf de wedstrijd om het koningschap begon. Aan dezen wedstrijd was ook het ridderschieten verbonden. De uitslag 97 punten; de hr. Eekhout, 92 punten; de heer Koning, de heer van Alfen, 110 punten; ridder de heer Assendelft, 104 punten; de heer Duyn, 97 punten; de heer Eekhout, 82 punten; de heer Smit, 81 punten; de heer de Beer, 80 punten: de heer Maerten, 78 punten; de heer v. d. Berg, 77 punten; de heer Spronk, 76 punten; de heer Kroon, 71 punten. Na afloop van den wedstrijd werd de heer van Alfen door den voorzitter met de zilveren waardigheidsketting met koningskruis, omhan gen. De heer van Alfen, die reeds in den vorigen wedstrijd het koningschap verwierf, heeft zich dus als koning weten te handhaven. Gelukt het hem, by een volgend koningschieten weder on geslagen uit den kampstrijd te komen, dan volgt hieruit voor hem de eeretitel van Keizer. (Nadruk verbo' Wie de ontwikkeling van lagaan, zal ook op de fees letten. Ondanks het diep in pat alles in den goeden oud-ei Inoet zijn geweest dan hed, het geschiedkundig onderzoek Bat er vooruitgang is. Luisteren wij naar de besc "chter in het midden der ac! m hetgeen hij als „Boere Pi helt. Deze dichter zegt van „Zij werpen testen, vuur e Den an-dren naar den kop. 6i Geworpen door een hout, t- I Hier treft de bierkan één Terwijl een ander wordt [Een dergelijk tafercel beh Brikstenen niet tot de uitzor bel, het zou niet „echt" I Beest, indien er niet stevig Bevig was gevochten. Verrega ijheicl was het kenmerk van ti< j W i j zullen de laatsten zijr deren hun ruw vermaak kw dden niets anders, zij wisi [21 Den volgenden vrijen ibersnoet weer om drie :n tijd was ze meestal me! u' hoe ik ook helde, er m. Daarom slenterde ik na het huis en floot. fk floot 'ns tusschen m' L._mf..heen Ha. jongens, da: f Rjne drooglatten! Met v overeind te krijgen, zett „Jf€vel en nu kon Bibbersr penen laten glijden.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 2