id en BEZOEKT „HET RONDE HUIS" honderd gulden. Tetterodestraat 52 L G. IGIORGIS S In. n.b. de Santpoorterstraat Telefoon 15453. Ridderstr. 18"Haarlem, Tel. 13310 GEMEENTERAAD. Wilt U een van deze dierbare schatten bezitten, koopt dan een prima B. A. CASSEE Zn. „VORWERK SMYRNA TAPIJTEN" EN INDANTHREN STOFFEN ZIJLSTRAAT 83 - TELEFOON 11307 - ZIET ETALAGES INGEZONDEN STUKKEN. in- en uitwendig geëmailleerd met prima roodkoperen Geiser voor slechts Komt U eens kijken? bij nanHHHeaHHM BLOEMEND. IJZERMAGAZIJN, Alle soorten Tuingereedschappen, Grasmachines, Tuinslang, Tuinparasols. Korte Kleverlaan 22-24 - Telefoon 22704 NAAIMACHINES I. GEYLVÖET. Soeistraat 37 Haarlem - Telefoon 13531 Schoorsteenvegers Opwekkend en gezand Natuurlijk bronwater De Zomer Brokjes Leveni Spreekwooi PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N,V. STEENKOLENHANDEL v.h. J. H. KRUL Jr. TEL. 11617 14105. OVERVEF.N Gezond zijn mensch en kind, als hun ik en de wereld daarbuiten zich onderling harmonisch verbonden. Samen vormen zij 't „wir". Ichhar- tigkeit is dan een ziekelijk optreden van het ik-bewustzijn tengevolge van het feit, dat het ik heen en weergeslingerd wordt tusschen de gevoelens van eigen meer- en van eigen min derwaardigheid. Dit ik-gevoel belemmert dan het normale contact niet en de gezonde ver houding tot de buitenwereld. Het kind, dat in die „Ichhaftigkeit" bevangen blijft, kan wel een bijzonder, maar niet in den gewonen zin des woords een goed en gelukkig mensch wor den, tenzij, wat toch ook weer iets anders is, het bizondere op hooger plan ten uitvoer wordt gebracht. Plaatsgebrek verhindert ons reeds in dit nummer op Künkel's rede breeder in te gaan, wij volstaan voorshands met onze lezers op te wekken (met ons zelf) te beginnen nader kennis te maken met zijne werken, b.v.Ein- führung in die Charakterkunde". Rest ons de Haarlemsche Montessorivereeni- ging te danken voor hare, ons welkome uit- noodiging. BLOEMENDAAL. De Gemeenteraad kwam Donderdagmiddag in openbare vergadering bijeen, onder presidium van den burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Afwezig was de heer De Clercq. Naar aanleiding van een verzoek van de Na tionale Commissie tegen het alcoholisme cm het maximum aantal verloven A, wettelijk 49, te bepalen op 8, deelen Burg. en Weth. mede, dat hun gebleken is, dat pas in 1935 een be slissing omtrent het maximum aantal kan worden genomen. Volgens artikel 2 der verordening op het Noordzeestrand is het o.a. verboden zich op het gedeelte van het strand van af de grens der gemeente Zandvoort tot 1% K.M. ten noorden daarvan, in badcostuum of alleen ge kleed met zwembroek te vertoonen, behalve om van het badhokje naar zee (of omgekeerd) te gaan. Op grond van die bepaling eischt de politie, dat men wil men in badcostuum ge kleed op dat strandgedeelte verblijven een badmantel omgeslagen heeft. Dit wordt door vele huurders van badhokjes een bezwaar geacht. Teneinde dit bezwaar te ondervangen stellen burg. en weth. voor om bij wijze van proef het verplicht dragen van een badmantel niet voor te schrijven gedurende het tijdvak 15 Juni tot 1 Augustus. Punt 2. Benoeming hoofd van de scholen A en B. Benoemd wordt de heer Dr. Tj. Popma, No 1 der voordracht. Punt 3. Leermiddelen. Het nieuwe Hoofd der openbare lagere school E te Vogelenzang, de heer J. H. Caro, vraagt een crediet voor leermiddelen tot een bedrag van f 1600. Punt. 4. Vaststelling vergoeding. B. en W. stellen voor aan het Bestuur der R. K. St. Theresiaschool te Bloemendaal te vergoeden de resteerende uitgaven wegens ge storte pensioensbijdragen voor de in zijn dienst werkzame vakonderwijzers over het jaar 1929 tot een bedrag van f 8.61. LEVENS VREUGD! het NIEUWE PALVILJOEN CAFE RESTAURANT einde Zeeweg hoek Boulevard Bloemendaal-Zandvoort. SCHITTEREND UITZICHT OP ZEE EN DUIN. Restaurant a la carte. Parkeeren voor bezoekers gratis. De Directeur: W. DIJKSTRA Pachter Stadsschouwburg Haarlem. Pachter Uitspanning „Kraantje Lek" Overveen. BEHANGERS STOFFEERDERS WONINGINRICHTERS HEDEN GEËTALEERD Punt 5. B. en W. stellen voor te besluiten tot af- en overschrijving op de begrooting 1931 tot een bedrag van f 22.933. Punt 6. B. en W. stellen voor, over te gaan tot een noodig gebleken hernieuwd vast te stellen verordening houdende eischen waaraan een lokaliteit moet voldoen om voor een volledige vergunning, voor een tapvergunning of een voor verlof A in aanmerking te kunnen ko men. Punt 7. Rooilijn Zilkerweg. B. en W. stellen voor voorloopig vast te stellen de volgende rooilijn voor den Zilker weg: De voorgevelrooilijn aan beide zijden van den Zilkerweg te Vogelenzang, bedoeld in de artikelen 1 en 7 der bouwverordening, wordt vastgesteld als op de bij dit besluit behoordende teekening is aangegeven, zijnde 15 Meter uit de grens en 21 uit het hart van den 12 Meter breeden weg, voor zooveel betreft het gedeelte van den Zilkerweg vanaf de grens der Gemeen te Noordwijkerhout, ten Westen over een lengte van plus minus 170 Meter en ten Oos ten over een lengte van plum minus 200 Meter, n.l. ten Westen voor zooverre de weg loopt langs het kadastrale perceel Sectie D no. 1877 en ten Oosten voor zooverre de weg loopt langs de kadastrale perceelen Sectie D nos. 1874, 1873 en 1844. Bij de ingekomen stukken werd besloten o\ een verzoekschrift van een aantal kappers, om te bepalen, dat alle kapperszaken Donder dags na 1 uur' gesloten moeten zijn, afwijzend te beschikken. Benoemd werd tot hoofd der scholen A en B, Dr. Tj. Popma te Bloemendaal. Een crediet van f 1600 voor vernieuwing van leermiddelen voor school E werd verleend. Vervolgens werd de rooilijn voor den Zil kerweg voorloopig vastgesteld. Ten aanzien van de toepassing van artikel 2 der verordening op het Noordzee-strand, werd besloten voorloopig gedurende 6 weWi het gebruik van een badmantel, op het gere serveerde gedeelte van het strand, niet meer verplichtend te stellen. De behandeling van de loonregeling voor tewerk-gestelden, werd tot Zaterdag 28 Mei aangehouden. Na de rondvraag weiTT de vergadering ge sloten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie! Met werkelijk onverdeelde belangstelling nam ik kennis van bet ingezonden stuk van den heer A. M. Hcllebrands in Uw blad van 13 Mei j.l Aangezien daarin ook mijn naam genoemd wordt meen ik te mogen aannemen, dat U wei zoo goed zult willen zijn, ook mij de noodige plaats ruimte af te staan, om deze aangelegenheid eens van Burgerwacht-standpunt te belichten. Uit den inhoud en de bewoordingen van het door den heer H. ingezondene, blijkt wel heel duide lijk, dat deze, politiek gesproken, tot eene revolutionnaire partij behoort: tot eene partij die niet afkeerig is van alle mogelijke middelen om tot haar doel, het omverwerpen van het huidig gezag te geraken En zoo iemand durft het aan te „trachten" de les te lezen aan degenen die zich, „desnoods" gewapend, zullen teweerstellen tegen het onzalig gedrijf en doel zijner partij, tegen den chaos. Och, meneer H., meent U nu heusch dat Uw geschrijf een voor Uwe partij gunstigen indruk op de lezers van dit blad heeft gemaakt? Dat gelooft U, als U eerlijk zijt. immers zelf niet! Op de eene plaats spreekt U lammetjestaai, op de andere de taal van haat en ontevredenheid. Ik kan U de verzekering geven, dat bijna het geheele lezerstal van dit blad Uw stuk met een meewarig schouderophalen of drcevigen lach ge lezen heeft. Maar toch ben ik verheugd, tot de wetenschap te zijn gekomen, dat de revolutionnairen het monopolie van „universeele naastenliefde" be zitten. 'k Ben echter zeer bang dat deze naasten liefde zich in de praktijk slechts tot Uwe geest verwanten zal uitstrekken. En juist omdat on geveer 85 pCt. van het Nederlandsche volk dit mijn gevoelen deelt, is het er toe gekomen den „Buitengewonen Vrijwilligen Landstorm" en de Burgerwachten spontaan in het leven te roe pen. U verzet zich tegen het bestaan van de vorengenoemde instituten, maar zijt U dan ver geten, dat juist door toedoen van u en uwe geest verwanten deze instituten spontaan zijn opge richt? En meent U nu. dat de lezers van dit blad zoo naïef zijn, van U aan te nemen, dat niet nog eens door U en Uwe geestverwanten beproefd zal worden, zoodra U meent kans te hebben, de staatsmacht in handen te krijgen? En wilt U ons dan wijs maken, dat Uwe partij genooten deze poging zullen doen zonder gebruik making' van wapenen of andere vechtartikelen? Kom, kom, meneer H., U weet wel beter, even als wij. En daarom zullen wij, Burgerwaehters, blijven voortgaan onze gelederen te v-ersterken, en onze Burgerwachten zoodanig outilleeren, dat zij. die revolutie en chaos propageeren, tot de conclusie zullen komen, geen kans op omver werping van het „wettig gezag" te b,ebber>. Wij: Burgerwachters, hopen dat dit het resultaat van ons streven moge zijn. Eerst als Uw geestver wanten, meneer H„ het zullen bestaan het wet tig Gezag aan te randen, is de beurt aan ons om op te treden; dus niet alvorens door Uwe partij genooten daartoe gedwongen te zijn. Wie staat nu op een „laag moreel standpunt"? Hij die het geweld ontketent, of hij die dit geweld keert? Past dus op. meneer H., dat U niet in de eerste plaats Uwe partijgenooten tot „moordenaars' maakt, want wellicht maakt U dan ook ons tot moordenaars en dat is, wat wij, Burgerwachters, allerminst wen.sehen. Is 't U dus ernst met Uwe „universeele naastenliefde," meneer H., bewerk dan Uwe partijgenooten zoodanig, dat ze zullen inzien, dat het verwekken van ontevredenheid ten chaos zeer zeker niet bevorderlijk zal zijn aan het wekken van naastenliefde. Als er sprake is van naastenliefde, dan wordt die door ens, Burgerwachters, beter beoefend dan door U en de Uwen, want wij wenschen er aan mede te werken, het wettig Gezag, zij het dan ook indirect door het verleenen van steun aan onze plaatselijke Overheid, te helpen hand haven, in het „Algemeen Belang". Wij bedanken er voor, ons Volk te gelegener tijd te zien be- tuurd en overheerscht door eene kleine minder heid van onbekwame en onbeheerschte lieden! Wij wenschen in ens goede Vaderland geen Rus sische toestanden! Zie naar Rusland, waar een betrekkelijk kleine groep kwelgeesten de gebra den haan uithangt, maar zoowel intellectueelen als proletariërs laat verhongeren en omkomen en waar zij, die het veege lijf nog weten in het le ven te houden, aan diepe ellende ten prooi zijn. Dat is zeker de naastenliefde, die door U en Uwe geestverwanten bedoeld wordt?! Is liet U meneer H., die over het schandelijke van wapengeweld een oordeel uitspreekt, dan niet bekend, dat deze prachtige Russische com munistische regeering zich slechts staande kan houden door een achter haar staand, tot de tanden bewapend en ruim betaald leger? Is het U dan niet bekend, dat dit leger zoo ruim be taald wordt ten koste van vele millioenen dood arme en hongerende Russische staatsburgers? En nu spreek ik nog niet eens van de beruchte .Gpoe"! Neen, meneer H., zoo'n „heilstaat" wenscht ons Nederlandsche volk niet! En nog maals, daarom zullen wij. Burgerwachters, „met het geweer bij den voet", paraat blijven, opdat ons volk voor dergelijke rampen en toestanden gespaard blijft. En „als 't moet" zullen wij weten wat onze plicht is. Trots het onschuldige lam- merengeblaat van meneer H. Waar U, meneer H., spreekt over ontwapening „in het algemeen", kan ik U volgen en ik meen wel uit naam van ongeveer alle Burgerwachters spreken, als ik U zeg van harte te hopen, dat het nog eens en liefst in de nabije toekomst tot „algemeene" ontwapening zal komen. Maar versta mij goed, ik zeg „algemeene" en niet „na tionale". Doch zelfs als algemeen ontwapend zoude worden, dan nog zullen de Burgerwachten hun reden van bestaan hebben, tenzij U en Uwe geestverwanten tot andere en betere inzichten zullen zijn gekomen. Hoewel het mij moeilijk is gevallen, heb ik mij in het bovenstaande beperkt tot datgene wat de Burgerwachten betreft. Voor hetgeen de heer Dr. I. H. J. Vos gezegd heeft behoef ik niet op te komen. Ik heb het stuk van den heer H. aan Dr. Vos opgezonden en als het hem lust zal hij zelf wel van repliek dienen. Maar toch zou ik aan de- Redactie van dit blad nog wel een vraag willen stellen naar aanleiding van den eersten zin van haar onderschrift, lui dende: „De inzender heeft o.i. voor een groot deel gelijk". Zoudt U, geachte Redactie, zoo goed willen zijn, in een onderschrift op bovenstaand ingezonden stuk, ons eens mede te deelen, voor welk „klein" gedeelte de heer H. dan volgens Uwe meening „ongelijk" heeft? Het is immers altijd prettig voor de lezers van een blad te weten, hoe de Redactie zoowel over het voor ais het tegen van eene bepaalde uitgesproken meening denkt? Bloemendaal, 17 Mei 1932. P. LANGENDONK BRUGMAN, •- •-« -.ó- - 4.-5.-V V' V'-WA A?1 "-•<-,'rt.'.V.rtM. f - - J c' -A "F"y 'f M i --v ipNWPa'! MÏ-V'Wi'fJ I- .I' i $JIMl E- -£i 1 T ptf'xnr*' eAvtwfc* VAu r- '#r v*t'. ert-ggg HET NIEUWE THEEHUIS IN DE DUINEN. In het park aan den Hoogen Duin- en Daal- scheweg tegenover het „Kopje", is thans het nieuwe Theehuis van den heer G. Hoffschlag gereed gekomen, waarvan wij bovenstaande penteekening geven van de hand der architec ten Mulder en v. Asdonk. Het is geheel uit hout opgetrokken, rustend op een betonfundee- ring, en heeft een zaaloppervlakte van circa 150 vierkante meter. Het overstekend dak vormt een overdekt terras ter breedte van 2,35 meter. Met inbegrip van dit overdekte gedeelte heeft het omgevend terras een oppervlakte van 1400 vierkante meter. Uit de zaal heeft men naar alle zijden een vrij uitzicht door de veer tien groote ramen van spiegelglas. De helft dezer ramen is opschuifbaar. Boven deze loopt een wand van glas in lood, waarvan het lood, van een stalen kern voorzien, tegen den zwaar- sten winddruk bestand is. De houten kap is afgedekt met lichtgroen gekleurd Rubberroïd, waarop steenslag; hetzelfde materiaal dus, hoewei in een andere kleur, dat op den kap van het station te Haarlem ligt. De plafonds zijn gemaakt van Selotex platen, die èn uit een décoratief oogpunt, én uit hoofde van hun iso leerend vermogen, hiervoor als aangewezen zijn. In de zaal bevinden zich de noodige toilet ten, telefoonkamer, zoomede een kamer voor den bestuurder; een aangebouwde keuken en een kelder voltooien het geheel. Het houtwerk is niet gebeitst, doch in Erissche, lichte tinten geschilderd. Onder de bekwame leiding van den heer C. Juffermans, uitvoerder van de aanne mers, de firma Gebrs. v. d. Putten te Heem stede, werd het werk in den gestelden tqd op geleverd. Het kleine chalet „Klein Zwitserland' is hiermede vervallen. Onveranderd blijven ech ter de prijzen der diverse consumpties; dié zijn ais steeds: absoluut laag. Hoewel geen restaurant in den eigenlijken zin van het woord kunnen Clubs toch steeds als voorheen hier terecht voor hun maaltijden mits tijdig vooraf besteld. Ook de oude roem der heerlijke pannekoeken zal onverzwakt gehandhaafd blijven; die wor den nog steeds gebakken volgens het oude recept van het Parmekoekenhuis in het Bloe- mendaalsche Bosch, dat (het recept natuurlijk) in bezit van den heer Hoffschlag overging! Kortom, alles wordt dus in het werk gesteld, om het den bezoekers, die van dit, hoog boven de zee gelegen punt willen genieten van het uitzicht op dit mooiste plekje van Kennemer- land aangenaam te maken. Alleen 1ste kwaliteit. De prijzen thans zeer laag. Ons blad gaat .voorbij aan partijpolitiek. De strekking van het stuk van den ons uit de po litiek onbekenden en ook persoonlijk niet be kenden lezer van ons blad, den heer Hollebrands, was gericht op ontwapening ook binnen onze landsgrenzen en o.i. niet gericht op de bevor dering van welke partijpolitiek ook. Daarom namen wij het op. De heer Langendonk las dat stuk anders. Beide penne-heeren willen dus wel zco goed zijn him strijd desgewenscht elders uit te vechten. Onze lezers hadden er recht op minstens van twee zijden te worden ingelicht. De heer Langendonk kan dus ook tevreden zijn Intusschen willen wij hem die ons daartoe uit- noodigt onze eigen meeningen op dit gebied niet onthouden en nog eens zoo duidelijk moge lijk mededeelen, hoewel wij die aan niemand wenschen op te dringen. Oorlogen en burgeroor logen worden o.i. in dezen tijd niet meer ge maakt door enkele „staatslieden" of voorman nen, althans niet zonder dat een volk daartoe langzaam aan is voorbereid geworden. En nu achten wij de Vrijwillige Burgerwacht de bizon dere Vrijwillige landstorm e. d. organisaties, evenals de Stahlhelm in Duitschland, de fas cistische militie in Italië en het Roode leger in Rusland, gewapende organisatie's, bedoeld om zekere heerschende politieke partijen te helpen handhaven in een macht, die hun in waarheid alleen zoolang toekomt als vrede, geluk en volkswelvaart door haar worden bevorderd. Zij kunnen dus, zooals de heer Langendonk bedoelt, een prikkeldraad-versperring vormen tegen elementen die den chaos- liever hebben dan een hun geen plaats in de zon gunnende kosmos, maar zij leveren een gevaar op voor onze grond wettelijke vrijheden van gelooven, denken en spreken, vereenigen en vergaderen, en voor onze economische vrijheden, zoodra zij als instru ment zich laten bespelen door volksmenners, wier wezenlijke bedoeling is om een bepaald geloof, een bepaalde denkwijze, bepaalde eco nomische gedragingen dwingend voor te schrij ven aan allen en aldus de natuurlijke volksont wikkeling kunstmatig tegen te houden of te vernietigen. Zich als volk één gevoelen, samen werking zoeken en kuituur opbouwen is iets anders dan verdeelen willen en overheerschen. In dit verband is het een niet onbedenkelijk tee- ken in Nederland, dat typische woordvoerders van reactie en conservatisme er zich van de l'/-T-1:*TZ7irarTC Tel. 16012 OVERVEEN A. Waar heb je die mooie bril gekocht? B. Hoe kan je dat nog vragen. Natuurlijk bij Govaars, gedipt. Opticien, Santpoor- terstr. 30 h. Tette- rodestr., Tel. 17100. leveren wij de BESTE; in orde maken w$ da slechtste voor den minsten prijs. leiding der gewapende volksinstituten trachten meester te maken. Onzen dapperen plaatsge noot, den heer Langendonk, doopsgezind als wij goed zijn ingelicht, geven wij den raad zijne oogen en ooren goed open te houden. Een Thorbecke van dezen tijd zou geene ge wapende burgermacht van noode hebben om het volksleven in zijn nieuwe banen te leiden. Regeeren is begrijpen en leiden, niet schrik aanjagen of angst inboezemen en bedreigen, Zoo komen wij zelf tot de hoofdzaak, waarom het o.i. (in 's heeren Hollebrands stuk ging) de onomstootelijke waarheid dat geweld uittart tot tegengeweld, dat slaan en schieten wel zielea karakters en lichamen kunnen vernietigen, maar niet hervormen, dat oorlog collectieve moord is en burgeroorlog collectieve moord binnen eigen grenzen, dat moord misdaad is en oefenen in misdaad, de misdaad zelf te voor schijn roept, en dat een en ander afleidt vaa de banen der meest primitieve en meest een voudige menschelljke deugd. Dat leeren ons, ons geloof, ons menschelijk gevoel en de we tenschap der menschelijke beschaving. Bewape ning en oorlog hebben elkander noodig en voe den elkander. We kunnen het ook zoo uitdruk ken: de Duivel werkt met gifgassen en kanon nen, God werkt met het nog heel wat verder strekkende zwaard des geestes. Wij gelooven bij alle domheid en angstige lafheid en flauw heid, bij alle slechtheid en (dikwijls slechts schijnbare) verwarring om ons heen aan de on weerstaanbare overmacht van den Heiligen Geest over de onheilige wereldschie dingen, aan de overmacht van de verlichte Persoonlijkheid over onze instinkten, ons temperament, en over de lagere spanningen onzer ziel, zooals wij gelooven aan de eenheid van het mensche lijk geslacht en het overig deel der Schepping, die in zich wel vloeiende overgangen maar geen kloven kent, en van de eenheid dier schep ping- met haar ndoorgrondelijken Maker, die ik alles zoo groot en zoo schoon heeft teweegge bracht en naar Zijn raad onderhoudt. RED. ^OBERIAMMSTEIM ,DE TIEN GEBODEN VOOR DE BADERS EN ZWEMMERS". 1. Ga nimmer op een onbewaakt strandge deelte baden of zwemmen, wanneer er een sterke landwind waait en het water vallende is. De bovenstroom en de muien voeren U van de kust af. 2. Als ge baadt en ge bevindt U op de bank. ook al staat ge maar tot kniehoogte in het water, let dan op den opkomenden vloed. Het water stijgt in betrekkelijk korten tijd. De mogelijkheid bestaat, dat ge niet terug kunt keeren. 3. Wilt ge veilig baden en zwemmen, wilt ge volop genieten van de heerlijke, heil zame zee, ga dan alleen baden en zwem men daar, waar uitstekend toezicht door ervaren badpersoneel wordt uitgeoefend. 4. Gedraagt U geheel naar de aanwijzingen en raadgevingen van het badptersoneci. Zij weten de gevaren, die dreigen kunnen beter dan gij. 5. Breng den badman, die van 's morgens vroeg tot 's avonds, onvermoeid en on afgebroken op zijn klanten heeft te letten, niet noodeloos in gevaar. Bedenk, dat velen van hen huisvader zijn en door Uw onvoorzichtigheid een ongeluk kunnen krijgen. 6. Leer wat een mui is. Als voorbó van den zo De Pinkster wel gelukki We liepen zonder jas of 't Klimaat was minder De groote steden stroom De hei stond vol met t En iedereen genoot tere En prees de lieve Lente Nu wacht men op den Die Zondag gaat beginn En talloos velen reeds v Die de natuur beminnen. De klok moet weer een u Al ben je ook een droon En hou je vurig van je „Vroeg op!" gebiedt de Het is in dezen crisistijc Nog dubbel nuttig, weet 't Kost minder electric! Een voordeel, niet zoo'i Bg daglicht (dat je niet Lees je je avondkrantje; En ais de zon ter kimi Dan kruip Je in je mar (Nadruk verboden). (Nadruk verbod Kortgeleden heeft men in een proef genomien met schc men een gedeelte van een schreef met de opdracht, het te vullen. De uitkomsten vai zeer merkwaardig geweest. Enkele van de gegeven anl hier volgen. Zoo schreef een t verdronken is, is het dood. meer zielen, hoe meer stemr Zooveel hoofden, zooveel neu Beter een half ei dan een bec buurman: Beter een half ei d; Hoe kettersch het klinkt, ik negatieve uitkomsten verheul een verademing te ervaren, di geslacht de spreekwoorden der Niet omdat de wijsheid, welke wordt, verloren zou zijn gegaai immers gebleven, en de kinde terdege begrepen. Wat verloren Stereotiepe uitdrukkingsvorm, de plaats is getreden, is de c Wij leeren onze kinderen, zi te drukken. Niet alleen, wat den betreft, doch evenzeer in onze omgangsvormen, onze nai vingen. Het staat alles onverai zich anders uitdrukt dan in 25. Eén, twee, drie, gliptei hek, liepen naar den wagen en één van de houten voeten vai ,3onjour!" zei ik, terwijl ik „Mooi weer, niet?" Maar de pi woord en bleef ons onbeweeglij 27. Het meisje had ons niet trok den wagen vooruit en g mee binnen. Haar tante was n; en die moest natuurlijk de pop 'n magere ouwe juffrouw, nam armen, „Ach, wat een snoesj

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 2