Pianolessen B. A. CASSEE Zn. v.h. J. H. KRUL Jr. JAN F. VAN DANTZIG BURGERLIJKE STAND. PREDIKBEURTEN ALLLEEN VERKOOPERS „HINDELOOPEN MEUBELEN" STEgm VSRLAAGDE PRIJZEN. BloemendaaI's hernieuwde opbloei. H NAAIMACHINES I. GEYLVOET. Soeistraat 37 Haarlem Telefoon 13531 JL S. S. H. GIBRSIS l Zn. Schoorsteenvegers Ridderstr. 18"Haarlem, Tel. 13310 Opwekkend en gezond Hatuurlijk bronwater INGEZOND PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N,V. STEENKOLENHANDEL TEL. 11617—14106. OVERVEEN gegeven heeft; de opkomst was dan stellig wat wij elders in dit blad onder de aandacht brengen van de Vereeniging „Herwonnen Le venskracht"; tevens geven wij het bestuur in overweging, ons dan, en in tijds, het program ma op te geven; wij zullen het dan gaarne voor het goede doel ook tijdig in ons weekblad opnemen. Het tweede concert was dat van de H. O. V. Er was een groot- en aandachtig luisterend publiek, een uitgezocht programma, een met volle overgave uitgevoerde vertolking. Wat greep dat laatste nummer: „Capricio Espag- nole" van Rimsky-Korsakow, met zijn geheim zinnige en hartstochtelijke pasages, het pu bliek aan! Aan het applaus, waarin de dirigent de heer Marinus Adam, ook zijn kunstenaars staf deed deelen, kwam schier geen einde. Ten slotte kregen wij nog een extra nummer, mede als bewijs hoezeer dit muziekcorps het waar deert, dat onze Bloemendalers wederkeerig zijn uitvoeringen op den hoogsten prijs stellen. Wij willen niet onvermeld laten dat de drukkerij Timmer te Boemendaal weder gratis voor pro gramma's gezorgd had, die er als steeds, keu rig verzorgd uitzagen. ZIEKEN TRIDIUM. In de R. K. kerk van de Allerheiligste Drie- Eenheid aan den hoek ZomerzorgerlaanBl.- daalscheweg zal a.s. Dinsdag, Woensdag en Donderdag weder het jaarlijksche, merkwaar dige Zieken-tridium plaats vinden, en wel tel kens aanvangende te negen uur 's morgens, te twaalf uur en te twee uur 's middags. Deze plechtigheden komen geheel overeen met die te Lourdes en werden door Pastoor L. J. Wil- lenborg voor het eerst, en wel in zijn kerk alhier, ingesteld. Gehoorgevend aan daartoe tot hem gerichte uitnoodigingen, mocht hij her haaldelijk zijn denkbeelden hierover, zoowel hier te lande, als in het buitenland ontvouwen. Laatstelijk zag onder meer het Eucharistisch Congres in Ierland hem voor dit doel onder zijn deelnemers. Pastoor Willenborg mag het genoegen smaken thans in vele kerken in bin nen- en buitenland deze Diensten te zien inge steld. JEUGDTUINEN. Zooals in bijgaande advertentie aangekondigd is, zullen de Jeugdtuinen aan den Vijverberg a.s. Zomdag van 24 uur gratis voor het publiek ge opend zijn. Als het weer nu maar blijft meewer ken, zullen zeker velen van de gelegenheid ge bruik maken, om te zien hoe mooi onze meisjes en jongens hun tuin hebben aangelegd. Er is dan ook met ambitie en ijver getuinierd. Over eenigen tijd zal de tuin weder op Zondag voor het publiek toegankelijk zijn, om te laten zien hoe bloem en plant zich inmiddels ontwikkeld hebben. Ten slotte komt dan de sluitingsdag, die met een tuinfeestje gepaard zal gaan en waarbij de tegenwoordigheid van het publiek eveneens op prijs zal worden gesteld. Als men toch zijn schreden richt naar de Jeugdtuinen, vergete men niet, even een blik te werpen op de bloembedden, die onder de boomen zijn aangelegd van dat deel van den Vijverweg, dat bij den Bloemendaalsche weg begint. Wij waren er juist bij tegenwoordig, toen de bloe men, op aanwijzing van den directeur der plant soenen en kweekerij, den heer Van Nederhas- selt, werden uitgezet en vernamen toen, dat er zich hierbij zeer zeldzame planten bevonden. In 't derde perk, rechts van den Bloemendaal- s»he weg komend, staan eenige roodbladige sier planten, die inderdaad hoogst zeldzaam zijn. Eenige andere perken toonen geraniums met prachtige gekleurde bladeren; ook zij zijn zeld zaam; de tuinbazen hier kweeken ze niet, om dat ze, wat zij noemen ,,krgen" zijn, soorten, die zich bijna niet laten vermeerderen. De hier geplanten zijn meerendeels afkomstig van oude buitenplaatsen in Noord-Brabant, waar men nog enkele tuinbazen vindt, die de soort in stand weten te houden. Ofschoon vaklui de bloemen van deze geraniums wegnemen, omdat kleur en teekening der bladeren zelf zoo schoon zijn, heeft men hier met opzet met die smaak ge broken, omdat, op eenigen afstand gezien, <fe inéénvloeiing van bloem en bladeren juist een schitterend effect maakt. Alle bloemperken ver- toonen twee kleuren, die met elkander harmo- nieeren. Bij de keuze der bloemen is men uit gegaan van de gedachte, dat het publiek zich hier eerst overtuigen kan, welke bloemen het even tueel in zijn tuin zou kunnen plaatsen en aldus hun keuze te vergemakkelijken. „PAGOTTAN". De N.V. Cultuur Mij. „Pagottan" te Bloe mendaal hield 27 dezer haar jaarvergadering. De gevraagde machtiging aan den directeur, om bijaldien de omstandigheden zich in gun- stigen zin wijzigen, alsnog over te gaan tot eene uitkeeting van ten hoogste 6 aan aan deelhouders, ten laste der statutaire reserve, is met algemeene stemmen verleend. De heer L. Kuper werd als commissaris her kozen. Ten slotte deelde de directeur nog mede, dat de campagne dit jaar geopend is op 27 Mei j.l. Volgens telegrafisch bericht waren de weersomstandigheden niet gunstig n.l. te veel regen. Het rietproduct is nagenoeg gelijk aan dat van het vorige jaar het rendement echter hooger. De totale suiker-productie wordt ge taxeerd op ruim 200.000 Q. kristal. EEN MOOI SUCCES VOOR ONZE POLITIE. Zondagmiddag deelde ons „Bulletin" voor de ramen van ons Bijkantoor mede, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag, een viertal Am sterdammers inbraak gepleegd hadden in de garage van den heer Backhuijs aan den Zee weg De politie had zich echter in het gebouw geposteerd, en toen de dieven bezig waren ben zine te stelen, werden zij geknipt. Zij werden in het politiebureau opgesloten en 's Maandags voor den Officier van Justitie ge leid. Reeds eenige dagen geleden werd in deze garage een belangrijke hoeveelheid benzine ont vreemd. HERWONNEN LEVENSKRACHT. Daagsch na de collectie voor „Zonnestraaldag", had die ook van de vereeniging „Herwonnen Levenskracht" plaats. Verschillende factoren werkten zeker wel ongunstig op het resultaat, dat f 213.«bedroeg. OPENING SIGARENMAGAZIJN. Heden is geopend aan de Velzerstraat la, bij banketbakkerij van Zanten, een naar de eischen des tijds ingericht Sigarenmagazijn, genaamd „Tidar". De winkel is keurig verzorgt, men treft er alle courante merken sigaren en sigaretten, alsmede diverse goede tabaksoorten en verdere rookersbenoodigdheden. We wenschen den ondernemer een goed succes en verwijlen de lezers naar een desbetreffende advertentie voorkomend in dit nummer. KLEVERPARKVEREENIGING. DE RECLAME CAMPAGNE. De Zomerreclame welke georganiseerd werd door de Kleverparkvereeniging en sedert 15 Mei j.l. wordt gehouden, loopt nu ongeveer ten einde. Voor hen, die nog niet weten wat dit inhoudt, zij hier In 't kort gemeld, dat bij een groep deel nemers, leden van genoemde vereeniging, bij aan koop van f 1.één lot wordt verstrekt. De deelnemers zijn herkenbaar aan een 8-hoekige gele kaart met roode letters, waarop: „Deelnemer Zomerreclame Kleverparkvereeniging"; bij de meeste deelnemers hangt of staat deze kaart in de étalage, (bij sommige deelnemers is het her- kenningsteeken moeilijk te vinden). Voor nadere bijzonderheden verwijzen we de lefcers naar de deelnemers, welke alle inlichtin gen kunnen verstrekken. Indien men nog niet in het bezit is van loten, doet men verstandig deze week te zorgen, dat men ervan in het bezit komt. Gevonden en terug te bekomen bij: N. van der Pelt, Bloemendaalscheweg 303, Overveen, een sigarenaansteker; W. Vleghert, Stolberg laan 17, Aerdenhout een damesportemonnaie met inhoud; H. Lohman Korte Zijlweg 37, Over veen, een zak tulpenbollen; v. Kooten Kenne- merweg 70, Santpoort, een groote zwarte hond; Mej. Loeve, Rijpstraat 15, Haarlem, een schoen; Bakker, Kennemerweg 3, Bloemendaal. een dop van een auto; Postkantoor te Bloe mendaal, een bril met hoorn-montuur; Mica, Verbindingsweg 20, Bloemendaal, een jongens jasje (blaser); Herder, Kinheïmweg 31, Bloe mendaal, een rijwielbelastingmerk; Tideman, N. Stationsweg 10, Bloemendaal, een lang harige hond; Hekker, Ramplaan 68, Haarlem, een pakje verbandmiddelen; M. v. d. Booren, Harmenjansweg 22, Haarlem, een ring met sleu tels; M. Veggel, Rozenstraat 51, Haarlem, een dop van een autowiel; C. Cassee, Kerkplein 12, Bloemendaal, een gouden ring met steen; J. van Duuren, Westerstraat 43, Haarlem, een standaard met vlaggetje A.N.W.B.; aan den politiepost Aerdenhout een sjaal, een paraplui aan den politiepost Noordzeestrand: e'en kindjurkje, een leeren ceintuur, een portemon- naie een ring met sleutels, een sleutel; aan het bureau van politie te Overveen, een kope ren horlogeketting, een pet, een huissleutel, een mantelceintuur, een kilogewicht, 2 bussen groenten, een mandje, een zakmes. „ZONNESTRAAL". De opbrengst van de collecte van straal" heeft f741 bedragen. ,Zonne- GEDIPL. N.T.V. OUD-LEERLING o.a. van wijlen DIRK SCHaPER BLOEMEND.WEG 98a, TEL. 22014 BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. M. Marcus, Groenewegen, z. Ondertrouwd: C. van der Waerden en J. C. Teensma; A. C. van Galen en J. P. Verswijve- ren. Getrouwd: J. C. de Wilde en J. Wacht; Th. J. Kortekaas en C. J, Schoorl; J. J. Andries- sen en C. Meij; G. W. Groeneveld en E. Huis man. Overleden: E. A. de Koe, 67 j., overleden te Haarlem; E. R. Westra, 89 j„ overleden te Dalfsen. Eglise Wallonne. Dimanche 3 Juillet: Journée annuelle de 1' Eglise a Elswout. 10.30 Service en pleinair de paroisse Allocutions du pasteur Krafft et de Membres du con- sitoire. 11.Assemblée. L' Eglise est ouverte tous les jours de 10 17 h. Ned. Herv. Kerls, Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. - Overveen. V.m. 10 uur, Ds. J. W. Zwaan. IJmuiden. Geref. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. J, C. Bussaard. Ned. Herv. Gemeente Santpoort. V.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van Bergh van Eysinga. „Schijn en Wezen". 2 Cor. 6, vs. 8—10. Doopsbediening. Collecte Orgelfonds. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur Ds. L. W. Erdman, van IJmuiden. N.m. 8 uur Evangelisatiesamenkomst. Spr. J. E. Sluiters, van Santpoort. Religieuze Kring Aerdenhout. V.m. 10.30 uur Ds. A. P. v. d. Water, Amersfoort. Ger. Kerk in Hersteld Verband Te Santpoort. V.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. De Vrye Katholieke Kerk, Popellaan, Kinheimpark. V.m. 10.30 uur: Gezongen H. Mis. Piaedicatie van Priester Ko Borsten. Woensdag 6 Juli. N.m. 8 uur, Completen en Lof. Donderdag 7 Juli. V.m. 7.30, Gesproken H. Mis. BEHANGERS STOFFEERDERS ZIJLSTRAAT 83 TELEF. 11307 ZIET DE ETALAGES BLOEMENDAAL'S HERNIEUWDE OPBLOEL VERLEDEN, HEDEN EN TOEKOMST. (Herinneringen en overdenkingen der laatste 50 jaar.) door LEONARD A. SPRINGER Tuinarchitect te Haarlem. leveren wij de BESTE; in orde maken wij do slechtste voor den minsten prijs. Het jaar 1932 is voor de Gemeente Bloemen daal, maar vooral voor het dorp Bloemendaal, een jubileum jaar. Het is dit jaar 50 jaren ge leden, dat de banden, waarin het dorp bekneld zat, verbroken werden. Het zat bekneld tusschen de afgesloten bui tenplaatsen, wier eigenaren geen of nauwelijks eenigen grond wilden afstaan om woningen te bouwen. Toen schrijver dezes in 1878 voor het eerst in Bloemendaal kwam werken om op Wildhoef eenige veranderingen aan te brengen, bestond Bloemendaal slechts uit een buurtje bij de kerk, een paar kleine hotel-restaurants bij de Zomerzorgerlaan, hier en daar een groepje huizen langs den weg bij Sparrenheuvel en het tegenwoordige Voorduin en verder langs een paar zijlaantjes naar het Bloemendaalsche Bosch o.a. bij Böttger den stal- en ezelenhouder, maar overigens waren het gronden behooren- de bij Hartelust, Hoog-Hartelust, Rustenburch en Wildhoef. Tegenover de Korte Kleverlaan lag De Rijp en daar achter Duin en Daal en het Bloemen daalsche Bosch. De Oostzijde van den hoofdweg was tot, te beginnen bij Sparrenheuvel, geheel begrensd door het rasterwerk van Hartelust. Al deze buitens waren ontoegankelijk voor het publiek. Alleen het Bloemendaalsche Bosch was sedert het jaar 1800 voor het publiek opengesteld en alleen toegangelijk langs de weinige zijwegen, o.a. Zomerzorgerlaan, Mollaan, Koepellaan, Boschlaan, enz. Sedert den aanleg, en uitbreiding der buitens in de laatste helft van de 18e eeuw, was de bloei en groei van Bloemend,aal tot stilstand gekomen. Boemendaal was geheel ingesloten. Behalve enkele kleine eigenaren bij en langs de Dorpsstraat, was alles terrein in 't bezit van slechts een drietal families, die ongaarne grond afstonden. In 1882 kwam de eerste bres in den alles om- sluitenden muur. Het groote buiten de RÜP tus schen Lindenheuvel en Mollaan werd 5 Octo ber 1882 verkocht en kwam in handen van de heeren Wouter Schram, Victor en Kampers. Het oude Heerenhuis met onmiddellijke om geving en den moestuin werd overgedaan aan den heer von Hemert te Amsterdam. Het ver dere gedeelte de zoogenaamde Buiten-Rijp werd tot villa-park thans Bloemendaalsche Park ingericht, volgens de plannen van wijlen den architect L. P. Ritter, die in 1883 begon met het aanleggen der wegen, en weldra verrezen er de eerste villa's. Dit is het begin van den opbloei van dorp en gemeente, die zich gedurende deze 50 jaren heeft voortgezet. De eerste villa was, de nog bestaande, die van mevr. wed. de Jong Schouwenburg', geb. de Marez Oyens, op dlen hoek Bloemendaalschen weg en den Nieuwen of. Parkweg, naast het oude Lindenheuvel, (thans Overbeek), vlak tegenover het buiten „De Beek". Daarna kwam Kennemerheuvel van de familie Prae- torius, thans weder gesloopt om plaats te maken voor kleinere villa's. Vervolgens kwam Tankal Ra-mbei van wijlen den Meer Is. Schelte- ma, doch meer midden in gelegen. Heel veel animo was er eerst niet; pas nadat de eigenaren zelf zijn gaan bouwen, kwam er eenlg schot in en kwamen zoo nu en dan koopers en werd er gebouwd. De oorzaak zat denkelijk daarin, dat de wegen geen voldoende verbinding hadden. Het park had maar twee dicht bij elkander gelegen verbindingen met den grooten verkeersweg, n.l. één ongeveer tegenover de Busken Huetlaan, toen Beek- laan en de andere, nu Rijperweg, tegenover de Korte Kleverlaan. Alleen aan de achterzijde was een voetpad als verbinding, met het Bloe mendaalsche Bosch, waar de park-opzichter Visser woonde. Zoo bleef het jaren achtereen, totdat er in 1896 verandering kwam. Het Zuidelijk deel van Duin en Daal, het eigendom van den heer Arnold Jr., kwam door bemiddeling van den Burgemeester den heer Immink in het bezit van de Binnenlandsche Exploitatie Maatschap pij van Onroerende Goederen te Haarlem, in het kort bekend als „de Binnenlandsche". Het bestuur bestond uit de heeren De Lanoy, A. Bertling, G. J. P. Beccari, A. v. d. Berg, Gay- kema, en de architecten D. E. L. v. d. Areftd en J. A. G. v. d. Steur. ft.an ondergeteekende werd opgedragen een voorlcopig wegenplan te ontwerpen, teneinde het park Duin en Daal als Villapark te exploi- teeren. Dit was gemakkeijker gezegd dan ge daan. Het terrein was overal ingesloten en grensde nergens aan een openbaren weg, en de eigena ren van het Bloemendaalsche park hadden hun terrein zóó ingedeeld, dat Duin en Daal nergens verbinding kon krijgen met hun weg, die nog niet door de Daalscheweg, aangepakt onder dagelijksche leiding en toezicht van nu wijlen den opzichter G. v. d. Werff, vóór dien tuinbaas op Duin en Daal. Er waren echter nog andere moeilijkheden te overwinnen. Het hoogste ge legen gedeelte van Duin en Daal was moeilijk te bereiken. Een rijweg van den nieuwen weg naar boven zou wel kunnen gemaakt worden, maar ten koste van veel arbeid en ook van het grootste deel der bebossching en dat zou te bejammeren zijn; ook hier kwam het toeval te hulp. Door den toenmaligen rentmeester van mevr. de wed. David D. v. d. Vliet geb. Borskl, den heer D. Tiemens, was mij namens zijn principale opgedragen een plan te .maken voor het bebouwen van het Kweekduin achter Over veen. Dit duingedeelte was mevr. v. d. Vliet een doorn in het oog. Het was als het ware de vuilnisbelt van Overveen en bovendien zoowat niemandsland geworden, waarvan de omwo- Gemeente was overgenomen. De nen-den, zooals later bij de overname bleek, af Het oude Duin en Daal Koninginneduin. tusschen-gelegen terreinen waren als bouw terrein verkocht en voor een deel reeds bg- bouwd. Het toeval wilde, dat het stuk, hetwelk als het ware de sleutel was tot in Duin en Daal wel verkocht, doch nog niet bebouwd was. De nieuwe eigenaar, de heer J. C. Wolterbeek, was echter contractueel verbonden oom binnen een bepaalden termijn met bouwen te beginnen. Daar was niet aan te ontkomen, maar in het contract stond niet, dat het gebouw binnen een bepaalden tijd moest afgebouwd zijn en blijven staan. Met den eigenaar was te praten en na een paar conferenties te mijnen huize, werd over eengekomen, dat hij het gedeelte, voor een eventueelen weg noodig, zou afstaan en in ruil daarvoor een ander stuk zou bekomen, waarop hij zijn huis kon zetten. Het is de tegenwoor dige hooggelegen villa „Duinhoeve" geworden. Daarmede was een belangrijke stap gedaan in de goede richting voor de ontwikkeling van het dorp Bloemendaal en verdere deelen der Gemeente; maar vooral kwam dit te stade aan de exploitatie van het Bloemendaalsche Park door de heeren Stam c.s., de verkoop dier ter reinen ging van stonde af aan vlotter. Onmiddellijk werd met den aapleg der wegen begonnen en de weg, thans Midden Duin en Het oude Duin en Daal, Kweekduin, Duin en Daalschew eg. en toe door het verzetten van eifscheidmgen een stukje afstalen. Toen het echter tot uitvoeren kwam, zagen zoowel de eigenaresse als haar rentmeester jp tegen de moeite, telkens met eventueele koopers te moeten onderhandelen. Ik stelde dan ook voor het geheele terrein en bloc aan de Binnenlandsche, die Duin en Daal exploiteerde, te verkoopen. Dit voorstel sloeg in en had de belangrijkste gevolgen. Aanvankelijk gaf het moeilijkheden, omdat de rentmeester eerst niet voor een verbin dingsweg naar Duin en Daal was, doch de Binnenlandsche had aan het Kweekduin niets als er geen verbinding door het duin met Duin en Daal kon komen. Ondergeteekende heeft toen den weg gepro jecteerd, die van den Bloemendaalschen weg, tusschen Lindenheuvel en Kweekduin naar het hoogste punt van Duin en Daal liep, waar nu de villa Kijkduin staat. Aanvankelijk wilde de rentmeester met verder gaan dan de lengte der grens van Lin denheuvel en om dan achter Lindenheuvel om in verbinding te komen met den nieuwen weg. Doch dit was niet haar genoegen van de Binnenlandsche en na eenige onderhandelingen werd toch goed gevonden den weg naar boven door het duin van Mevr. v. d. Vliet te maken, waarhij overeengekomen werd, dat de terreinen tusschen den ontworpen weg en Lindenheuvel bij deze plaats gebreken zouden worden, terwijl de gronden tusschen dezen weg en Duin en Daal aan de Binnenlandsche zouden komen. Alzoo kwam de Hooge Duin en Daalscheweg tot stand en hadden zoowel Duin en Daal als het Bloemendaalsche Park een nieuwe verbin ding met Overveen gekregen. Het buiten Lindenheuvel, waar de fam. Burdetv. d. Vliet een nieuw huis had laten houwen, kreeg aan den nieuwen weg hij het Kweekduin zijn hoofd-ingang, terwijl het oude Lindenheuvel Overbeek gedoopt werd, als her innering, dat deze plaats eigenlijk de over plaats was geweest van het buiten „De Beek". Bij den verkoop van 't Kweekduin was door mevr. v. d. Vliet bedongen, dat langs den Bloe mendaalscheweg een 4-tal meters haar eigen dom zou blijven voor eventueele verbreeding van den weg, doch de koopers van daaraan- grenzende perceelen konden deze gronden in gebruik behouden tot eventueele opeisching door haar of hare erfgenamen. Dit gaf wel eens aanleiding, tot wrijving tusschen het gemeentebestuur, de eigenaresse en gebruikers. (Wordt vervolgd). Ik zou niet met den besten man ter wer°ld willen trouwen! Och waarom niet? Ik welals ik geen anderen kon krijgen De Noormannen der Oudheid zeide -e pro fessor bij een lezing waren niet alleer. groote helden maar ook groote zeeroovers en als zee- roovoxs waren ze een geduchte landplaag. (Buiten verantw „KINDER De Vereeniging JK Haarlem der Nede zal 26 Juni j.l. 25 de classicale verga een warm en overt W. Creutzberg tot dien heeft deze recht ten volle get kend, dat zij vooi tot een steun en et dan 138 pupillen t( zorgd. Terugziende jaren past ons ds menschen, en er z< jubelen als de teger zorgwekkend was. Ter wille der bez geering op den pi bij het Ministerie schrapt en ook Kir dege haar aandeel collecten en bijdrag- jaar onze inkomst* honderd gulden mi: een tijd van nood er te dringender als ee onze laatste vergad dij aanvaarding over vigen toestand ver! hadden niet den m< staan, de verantwo 20 jaren loopt, op deze aanvrage tot aangehouden in de Uwer door een jubil zegging van jaarlij] een riem onder het De heer J. C. Wo de trouwe penningn zondheidsredenen de vond in den heer E nie een waardig op dus nu 4340, Kromr zal dezer dagen aan Koninginneweg 18, onzen vertegenwoori ren, zijn (haar) w< maken. Verblijdt ons met Helpt mede om dit tendom, dat onze Christus' wil voor 2 stendigen en aan di „Laat de kinderen te mogen blijven. Bij voorbaat U oi gend, het bestuur C. VAN Til C. MET, Se H. D. SEIS R. ABERCF B. BALJON M. C, BLA1 M. T. VAN Mr. H. VAj J. VREDEN G. J, WAAI VOI Geachte Redactie, Uw aanteekening ingezonden artikeltje voetpaden, noopte e hetwelk U, naar ik zult willen opnemen U zegt, dat in ee: gebreid wegennet n: Mijnheer de Redact* komen juist, maar jaren gewacht, vooi gelucht. Ik kan niet dat de belangen va gemeente tot dus veronachtzaamd. Hie betering zijn gekome nen, elders lijkt het Nu zegt U verder, wel zorg veror de vc ving daarvan berc heer Cassée reeds i geklaagd heeft. O klaagliederen aanget onzen Gemeenteraad, heeft bij herhaling langs de Julianalaan goede, ik zie hierin mijn opvatting, elat wenschen overlaat, d U met „zorgen voor Met de verbeterir lianalaan wordt thi Uw raadsverslaggeve Prinsenberg hierover Och, wilde de heer lingen nu ook eens En- de Kennemerw teur, is ook onder I heer Cassée daarove waren de paden vo homijs, thans zijn h dende voetgan het rijwielpad, niet de fietsers. Er blij raadsleden voorloapig klagen over. Er is één omstandi de diverse adhaesie week mocht ontva oore, dat de nieuwe Werken de zaak wil dus nog eenig gedul er echter niet spoec het mij gewenscht, actie wordt gevormd zou kunnen beginnen autoriteiten een wan meente aan te biee voetpaden. Mijnheer de Redac om zeer veror de teeken,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 2