Pianolessen f 157.50 De Huisvlijt KOLEN VAN KRUL J. H. KRUL J OOK ZONNEWARMTE 0VERVEEN-TEL. 11617-14106. Massief Eiken Huiskamer met Moquette Bekieefümj Compleet m B. A. CASSEE Zn. Va?AAGT ONZEZOMERPRIJZEN! (U. STEENKOLENHANDEL voorh. JAN F. VAN DANTZIG SlPECIALfE AANBIEDING Zijlstraat 83 WONING-INRICHTING N.B. Pracht collectie Engelsche Fauteuils voorhanpen ZIET ETALAGES EN TOONZAAL Tel. 11307 t 15.50. «INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND. L GEÏLVBET. Ooeistraat 37 Haarlam Telefoon 13531 Tel. 14461. Scfaasjclïelstraat 46 Haarlem Huishoud en industrieschool Kleeding volgens aangegeven model en teekening. Hatuurliil bnuiwnfar PREDIKBEURTEN. UIT BOEK EN BLAD. Weer aar men™ a.s. winter in Uw huis met R. feestterrein. Zij zal dan ook dit jaar weer niet ontbreken. Wel zullen de liefhebbers van eeni dansje van dit onschuldig' genot verstoken blij ven, want het traditioneele bal-champêtre waaraan wij in vroegere jaren ook verschillen de malen een onzer toenmalige wethouders, eH andere notabelen, met hun families zagen deel nemen, moet dit keer achterwege blijven. Doch de muziek van de bekende Negro Band blijf trouw op haar post, en zal zich van 2 tot 8 uur niet onbetuigd laten om er de stemming in te houden bij de feestvierders. Een andere o^de bekende, de heer Jonge- maat, zal met zijn etablissement, eveneens niet op het appèl mankeeren, evenmin als de heer Stuij met zijn draaimolen. Ook de andere elementen, waaruit een één-daagsche kermis opgebouwd wordt, als oliebollen-, speelgoed-, ijs-, koekkramen, enz. zullen niet ontbreken Voegen wij hier nog bij, dat gedurende de kin derspelen, op het terras van de consumptietent -een leuke ..Band" zich zal doen hooren, dat de consumptie daar prima, de prijzen billijl; zijn. wijl het geheel berust in handen van den eigenaar van „Paviljoen Kijkuit" in de duinen tegenover het Kopje. Als het weer zóó goed gunstig blijft, belooft Koninginnedag ook dit jaar zijn oude aantrekkelijkheid te handhaven. HET STRAND TE BLOEMENDAAL. Was het de vorige week Zaterdag een idoor de zon bestoofd strand bedekt met groote en kleine menschen, Zondag j.l. na een buitj3 malschen regen was het aantal bezoekers aan merkelijk gedaald. De Bloemendaalsche Red dingsbrigade voor Drenkelingen had Zondag toch nog handen vol werk om de menschen te verbinden, die zioh hadden bezeerd aan glas of prikkeldraad. In den middag werd de Brigade gealarmeerd voor een ernstiger ongeval. Mej M. ter Laan, wonende te Amsterdam, had tij dens het spelen een trap tegen haar rug ge kregen, zoodat ze niet loopen kon. Door leden der Brigade werd ze per brancard naar het Brigadehuis vervoerd. Dr. Westenburg, die in middels gewaarschuwd was, adviseerde na on derzoek, patiënte ter observatie in het St. Eli sabeth's Gasthuis te doen opnemen. Per zie kenauto is mej. Ter Laan toen naar het Gast huis overgebracht. Maandag' was het heelemaal mis met het weer. De wind, die Zondag van Zuid naar West draaide, zat des avonds pal West, zoodat de zee hoog op het strand stond en de golven het strand beukten alsof ze de weinige wandelaars en kampeerders verdrijven wilden. Het paard van den melkwagen van Gebr. Houtgraaf had het dan ook hard te verduren, zoo zelfs, dat het in het weeke zand met zijn achterpooten wegzakte en het arme dier tot den buik in het drijfzand zat. Goede raad was duur, daar uitscheppen onmogelijk bleek. Doch de kam peerders weten op alles raad en -töi'Wijl - de vrouwen den melkwagen losmaakten, en hooger het strand optrokken, probeerden, de mannen om het paard uit zijn benarde positie te be vinden, hetgeen allesbehalve makkelijk ging. Met vereende krachten trokken de menschen het paard ten slotte uit het weeke zand, onder groot gejuich van de omstanders. De wagen werd daarna doo-r de kampeerders naar deii Zeeweg getrokken. De Reddingsbrigade oefent 's zomers eiken! Maandagavond aan het strand. Zoo ook dezen avond. Een pracht van een zee om te oefenen lep de regen striemde van tijd tot tijd de kijk justigen in het gelaat. De trotsche „Evaneha' werd eerst buiten het boothuis gebracht erj door het mulle zand naar haar element, het water, gevoerd. Twee sterke roeiers namen plaats en roeiden uit alle macht tegen de hooge golven op. Nu eens was de boot geheel onder water, dan weer was zij boven op den kop van een hoogen golf. Het was een prachtig schouwspel en de toe schouwers hadden er een nat pak voor over. Met hulp van de kampeerders werd de boot binnengebracht. Enkele kampeerders, blijkbaar geschrokken van het minder mooie weer, pakten hun bie zen en togen stadwaarts. Nog enkele weken! en het strand zal weer geheel verlaten zijn, Het grijze gebouw van de B. R. B. zal dan! alleen het ruwe weer trotseeren, totdat eer] volgend voorjaar dé kampeerders opnieuw naar het strand komen; zij weten het: „De Bloemendaalsche Reddingsbrigade waakt langs het Bloemendaalsche strand!" BOOTTOCHT. De Christelijke Jonge Mannen Vereeniging heeft Zaterdag onder leiding van den heer Dankbaar een boottocht naar Den Haag ge maakt. Aan boord was de vereeniging „Sur- sum", die onder leiding van den heer Meng voor de vrooljjkheid aan boord zorgde. Dat met het schitterende weer de tocht ge heel naar wensch is verloopen, spreekt van zelf. BLOEMENDAAL'S EERSTE AUTOTOCHT' VOOR OUDEN VAN DAGEN EN WEESJES. De stilte op het pleintje voor de Bl.daalsche BChoolvereen. werd Donderdagmiddag eenige «ogenblikken verstoord door een ongewone drukte. Auto's reden af en aan, en schaarden zich tenslotte tot een vroolijken stoet. De ge zichten der inzittenden straalden van genoegen; de zon straalde mee in uitbundigen gloed, en de oude boomen van Saxenburg zagen met blijde heikenning neer op velen, die ze 70, 80 jaar geleden als kindertjes reeds rond hun stammen zagen spelen. Ook schenen zij tevreden, dat eindelijk ook in Bloemlendaal een autotocht voor ouden van dagen zou gehouden, worden, en dat de stoet, waarbij zich ook de Weesjes van ,,Èben-Haëzer" gevoegd haldden, ging spele rijden naar dat wonderoord der techniek, dat i^Rhigjiol heet. j Daar zette de stoet zich in beweging en voort. ging het door de dorpsstraat, die een oogenblik in davering van schallende claxons gezet werd. Met een kalm vaartje door Haarlem, werd koers gezet naar de Haarlemmermeer. Wie meenen mocht, dat dit een eentonig deel der route moest zijn, vergist zich; want in dezen tijd van het jaar prijken daar de uitgestrekte velden met een overvloed van graan en veld vruchten. Behagelijk gezeten op de zachte kus sens der fraaie auto's, (o, ongewone en heerlijke sensatie!) was men, voor men het verwachtte, dan ook reeds bij de Ringvaart van Schiphol gekomen; nog een kleine zwenking en men reed de breede laan in, die toegang geeft tot het vliegveld. De hoofd-administrateur van Schip-hol, de heer de'Jong, had een uitkijk op post gezet, en zoodra de stoet gesignaleerd was, spoedde hij zich ter verwelkoming en liet de groote hekpoorten ontsluiten, die toegang geven tot 't uitgestrekte, gebetonneerde mid denplein, waar dagelijks de groote vogels uit alle windstreken op neerstrijken. Het was een vriendelijke attentie van den heer de Jong, die een oud-plaatsgenoot der Bloemendalers is, om een eererondje langs dit plein te doen houden, zoodat de bejaarde tochtgenooten op him ge mak het geheele bedrijf konden overzien. Ook had hij daags te voren, van de gemeente Am sterdam de toezegging weten te verkrijgen, dat dit bezoek met muziek zou worden opgeluis terd; en inderdaad heeft Amsterdam terdege haar woord gehouden. Bij de tropische hitte, die er heerscbte, zagen allen verlangend naar een verfrisschenden dronk uit; de heer de Jong leidde daarom het gezelschap naar het café terras, waar opeens een gezellige drukte heerschte, en jong en oud zich om de tafeltjes schaarde, teneinde van een verkoelende lafenis te kunnen genieten. En toen werd ook het ge heim onthuld van den inhoud der groote doozen, die meegenomen waren: een overvloed van ge bak en versnaperingen door de heeren Slot, Snippe en de Nijs, onze Bl.daalsche koek- en banketbakkers dus, met niet genoeg te prijzen gulheid en hartelijkheid voor de tochtgenooten beschikbaar gesteld. Nadat de heeren er den brand eens ingestoken hadden, nam de heer de Jong het woord. Hij heette allen welkom op Schiphol, gaf in groote trekken een overzicht van wat hier bezichtigd zou worden en wenschte tenslotte aan allen een pleizierigen dag' toe. 3 eigenlijke rondwandeling over het vliegveld nam daarop een aanvang, waarbij gelegenheid gegeven werd. deze desgewenscht ook per auto te do-en. Op duidelijke wijze, gekruid met menig geestig woord, gaf de heer de J. een schets van d'e ontwikkelingsgeschiedenis van Schiphol's vliegwezen, van de inrichting van vliegmachi nes, beveiliging, verlichting der routen, sein- wezen, enz., enz.; groote en kleine vliegtuigen werden van nabij bezichtigd en tusschen dit alles door, waarschuwde hij telkens, als er van af den verkeerstoren de aantocht van een vliegtuig geseind werd. Werkeljjk zag men dan spoedig, laag over de daken zoo'n vogel uit Zweden of eenig' ander ver land aanzweven komen en zachtjes neer dalen tot voor het douacegebouw. Tegelijk kozen dan weer andere vliegmachines het lucht ruim, en één dezer nam zoowaar een paar der tochtgenooten mede. voerde hen tot boven Am sterdam en weer veilig terug tot voor de voe ten der achtergeblevenen. Dat was weer een attentie van de K. L. M. geweest, die een paar gratis-vluchten ter beschikking gesteld had. Natuurlijk werd er ook een kiekje genomen van het gezelschap, dat vijftig personen sterk was, en zich daartoe opstelde voor een reus achtige, buitenlandsche vliegmachine. Het re sultaat der opname zal men voor de ramen van het bijkantoor van het „Het Bl.daalsch Week blad" kunnen zien. Nog even een bezoek aan de kajuit van een Fokker, en toen zocht men het lokkende café-terras weer op. Hier nam de gids met eenige vriendelijke woorden afscheid. Voor de terugreis aanvaard werd, dankte een der tochtgenooten, mede namens het gezel schap, in welgekozen woorden voor het aange name uitstapje; ook de leider kweet zich van de taak der dankbaarheid, speciaal ten opzichte van de heeren A. Cassée, wijnhandelaar, Gen- nis, Lansdorp, Van Os en Verbeek, garagehou ders, Maas, ingenieur Memelink, Moltzer en Prins, die spontaan hun auto's beschikbaar ge steld hadden; verder van allen, die hun steun aan deze zaak verleend hadden en tenslotte van zijn mede-comitéleden: de heeren Mr. P. Tideman, A. Hiemstra, commissaris van politie en P. Tideman Jr. Het uur van vertrek was nu aangebroken, de wagens reden voor, en langs Sloten en Amsterdam werden de deelnemers weder huiswaarts gevoerd, waarbij de chauf feurs telkens de aandacht der inzittenden ves tigden op het bizondere, dat de Marathon- en Stadionweg, het Daniël Willinkplein met zijn .volkenkrabbers, de Berlagebrug, het nieuwe gebouw der Amst. Bank en dergelijke, ople verden. Ongetwijfeld zal dit uitstapje bij alle deelnemers nog lang in aangename herinnering bltjven. De eerste Bloemendaalsche autotocht voor ouden van dagen en weesjes is uitnemend ge slaagd. GEWEST „KENNEMERLAND" DER O. S. P. Men verzoekt ons te berichten, dat, na enkele voorbereidende besprekingen, gevormd is het Gewest „Kennemerland" deonafhanke lijke socialistische partij (O.S.P.en dat het dagelijksch bestuur hiervan bestaat uit de hr. Disselkoen, voorzitter, Heemstede, H. Brouwer, secretaris Halfweg en P. Ottens, penningmees ter, IJmuiden. VOORBEREIDEND ONDERWIJS IN AERDENHOUT. Nu. zooals men weet, in de laatste raadszit ting het voorstel van B. en W. inzake de op richting van een school voor voorbereidend lager onderwijs (een kleuterschool) in Aerden hout, verworpen werd, is thans aan de ouders in die gemeenten een circulaire gezonden, waar in werd medegedeeld, dat dezen uiterlijk bin nen een week nader zouden hooren van het ver loop der plannen van het comité. Die plannen zün n.l. de volgenden' Mr. J. H. Schultz v. Haegen heeft zich onmiddellijk in verbinding gesteld met Prof. Swellengrebel, die voorzitter is van de vereeniging voor het kleuterschooltje, waarvan mej. Koenen leidster is. Als resultaat dier bespreking is het comité nu doende óf in Aerdenhout een huis te huren óf de kleuterschool onder te brengen bij de L. school in Aerdenhout, hoofd de heer Bleeker. In dit laatste geval zouden dan vuur-, licht-, en schoonmaakkosten van de schoollokalen aan de gemeente vergoed worden. Dit laatste moet echter nog aan de gemleente gevraagd worden. Naast de groep, waarvoor dit comité optreedt, bestaat er in Aerdenhout nog 'n andere groep, die zich met de kwestie der kleuterschool bezig houdt. Aan het hoofd dezei laatste staat Baron A. C. A. van Dedem, bijgestaan door het school hoofd, den heer de Boer. Daar beide heeren echter op het oogenblik uitstedig zijn, is ons van hunne planner nog niets naders bekend. VRIJE KATHOLIEKE KERK. Men schrijft ons; Mester Ko Borsten is voornemens een groep te vormen, ter bestudeering van „Het mystieke Leven". Zij, die hieraan wenschen deel te ne men, worden verzocht zich vóór 15 September schirftelijk cp te geven aan den leider Popellaan 3, Bloemendaal. Aan het bijwonen dezer greep zijn geen kosten verbonden. De bijeenkomsten zullen worden gehouden op Dinsdagavond om de 5 of 6 weken van September tot April in de St. Raphaëlskerk Popellaan Kinheimpark Bloemendaal. BELANGSTELLING VOOR DE BLOEIENDE VICTORIA REGIA. In aansluiting met ons bericht in het voor gaand nummer betreffende de bloeiend® Victoria Regia, kunnen wij thans meedeelen, dat deze merkwaardige reuzen der plantenwereld, op de beide dagen, waarop de gemeentekassen (als steeds kosteloos) voor het publiek opengesteld waren, bezocht zijn door niet minder dan 575 personen. VERBOUWING FA. V. VASTENHOVEN. De firma welke voor eenige jaren terug haar etalage's vermoderniseerde, voelde zich reeds lang verplicht te voldoen aan den wensch van haar cliënten in overeenstemming te brengen. Het geheel belooft er keurig uit te zullen zien, vooral wat ruimte betreft, hieraan is veel gewonnen. Aannemen- en personeel waren met bekwamen i spoed bezig het geheel zoo snel mogelijk te vol tooien. De fa. hoopt hiermede as. Dinsdag geneed te zijn en 's middags 3 uur te heropenen. Zooals men ons vertelde gaat de verkoop ge durende de verbouwing gewoon dcor. OPSCHUDDING IN DE DORPSSTRAAT. Maandagmiddag half zes, viel een man, die in hoogst beschonken toestand verkeerde, in de dorpsstraat van zijn rijwiel. Hij bleef' op straat liggen. Omstanders hebben hem met veel moeite en na heftig verzet, naa.r een erf gebracht, waarna hij per auto naar zijn woning te Assendelft vervoerd is. BLOEMENDAAL. Gevonden en terug te bekomen bij: E. Sievertz van Reesema, Mesdaglaan 2 Bloemendaal, een jonge jachthond. G. Hagen, Noordertuindorp'.aan 14, Haarlem, een bruine sandaal; P. v. d. Laarschot, L. v. Dalelaan 6, Haarlem, een Engelsche sleutel; P. Puut, Gen. Bothastraat 90, Haarlem, een damesportemon- naie met inhoud; Mooiweer, van Ewijckweg 4, Bloemendaal, een fototoestel, merk Kodak; C. de Bruin, Madoerastraat 23, Heemstede, een gele kinderregenjas; P. Kerkman, Bantam- straat 17, Haarlem, een heerenrijwielNieuw poort, Zomerzorgerlaaa 38, Bloemendaal, een Lipssleutel no. 10799; Steetskamp, Zandvoor- terweg 32, Aerdenhout, een keeshond; v. d. Sluis, Schaepmanlaan 31, Bloemendaal, een rij- wielbelastingmerk; P. Veen, Zijlweg 288 Haar lem, een- portemonnaie met inhoud; Honig— Donker, Ieplaan 18, Bloemendaal, een rijwiel- belastingmerk; W. H. Bakker, 2e Hoogewoerd- straat 30 Haarlem, een zilveren dameshorloge: Linschobenstraat 58, Haarlem, een damestaseh met inhoud; P. Tjergens, Nieuw Heiligland 7 rood- Haarlem; een doos met fotoglasplaten; A. Dreijer, Haarlem, Orn vals poort 14rood, een zwarte mantel; J. v. Honschoten, Luitensteeg 15, Haarlem, een paar damesschoenen; Wijs- muilerstraat 45I, Amsterdam, een actetasch met inhoud; M. G. Roosjen, Jelgermastraat 28, Haarlem, een damesportemonnaie met inhoud; J. Wesseling, Duvenvoordestraat 49, Haarlem, een witte schoen; .J. Backhuijs, Bloemendaal- scheweg 200, Overveen, een fietstaseh met in houd en een blauw koffertje; Stoeltjes, Bloe mendaalsche strand, een gedeelte van een kunstgebit; aan den politiepost Noordzeestrand Bloemendaal, een paar kinderschoenen, een snoer koralen, een huissleutel, een badmuts, een muts, een blauw kinderbadpakje, een broche, twee sleutels aan ring, een grijze pulover; aan den politiepost Aerdenhout, een huissleutel; een snoeischaar, een zweep, een huissleutel en een koperen gewicht; aan het bureau van po litie Overveen, twee tafeldoeken, drie stuks rose onderjurkjes, een gedeelte van kunstgebit, een R.K. kerkboekje t. n. van Schutte, een kof fersleuteltje, een medaille met speld, een dop van autowiel, een reiszak met inhoud; aan den politiepost Noordzeestrand, een reservewiel van auto met band. INGEKOMEN PERSONEN. 1825 Augustus 1932. C. J. Schirrmann, Oranje Nassaulaan 87, Overveen; W. G. A. M. van Willige, Platanen- laan 19, Bloemendaal; J M. Baureis, Rijnegom- laan 26, Aerdenhout; W. E. Hansen, Prins Hen driklaan 86, Overveen; A. F. Dinger, Bloemen- daalscheweg 201, Overveen; G. Pel, Tetterode- weg 6, Overveen; Wed. C. DreesRennert, Oranje Nassaulaan 39, Overveen: W. W. B. Droogleever, Oranje Nassaulaan 39, Overveen. GEDÏPL. N.T.V. OUD-LEERLING o.a. van wijlen DIRK SCHaPER BLOEMEND.WEG 98a, TEL. 22014 BLOEMENDAAL Ondertrouwd: J. de Graaf en J. Slomp; C. A. Schrijvers en J. A, Venings. Overleden: A. Limmen, 86 jaar, over leden te Haarlem. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). BLOEMENDAAL. Bevallen: J. van GalenZwart, z.; C. J. ZoetVieveen, 'd.; N. C. L. van BergemVan der Lis, d. Overveen, Augustus 1932. Redactie Bloemendaalsch Weekblad, Bloemendaal. Geachte Redactie Zeer gaarne zou ondergeteekende, omdat u tegenspraak van andere lezers toelaat, het vol gende opgenomen zien. Het betreft het ingezonden stuk van den heer B. in Uw blad van 19 Aug. j.l. Het is na tuurlijk Uw bescheidenheid tegenover al deze vragen van den heer B. om Uw meening met een kleine noot hiertegenover hekend te ma ken, wellicht hopende dat van bevoegder plaatse een antwoord hierop, verschijnt ('b.v. van de gemeente B.) Maar daar deze vragen in verband staan met Bloemendaai's bloei, zult U het mij niet kwalijk nemen, dat ik als inwoner van deze ge meente eenige plaats vraag voor enkele op merkingen in verband met genoemd Ingezon den Stuk. Mijnheer Blaauboer zal er niet op tegen kunnen hebben, dat ondergeteekende hem, in verband met zijn Ingez. stuk, kortweg „Tou rist" noemt. Onder „tourisme" is zeer veel te verstaan, iaat staan onder het woordje „tou rist". Mijn bescheidenheid verbiedt echter dit woordje nader te deflnieeren vóór den heer !B. Bovendien kon mijn constateering over het tourisme van dezen tourist wel eens eenzijdig z n. Vooral daar ik den schijver van dit stuk persoonlijk niet ken. Maar zijn schrijven bevalt me niet. Ziehier waarom: Het Kopje ende Pieren. 1. „Er moet iets verborgen blijven om het geheel te behouden". De aantrekkelijkheid van het Kopje is juist dit, dat je de uiteinden der pieren niet kan zien en de aantrekkelijkheid van de pieren is, dat je daar 't Kopje niet kan zien, noch wat daar op is: maar de zee en wat 'der zee is. Ik doe niet te kort aan het tourisme als ik den heer B. een gevaarlijk tourist noem, juist voor het tourisme. Laat het Kopje voorloopig met rust, want er om heen is den laatsten tijd wel hat een en ander geschonden. Het is juist zoo jammer, dat we allemaal uitzicht willenmaken, maar geen uit zicht stil kunnen afwachten. De natuur is toch al zoo onnatuurlijk gemaakt. Borden! 2. „Uitzicht eischt stilte". Daarom mijnheer B. ware te verwachten, dat U zou wenéchen, (U is toch tourist?), dat a. nooit meer eenige automobiel of knette rende motorfiets verder mocht komen 'dan hoogstens tot aan den voet van dezen Noord - hollandschen Berg. Dit zou ook niet kwaad zijn voor het „wandel-tourisme" van de automobi listen. Tegen stille aanwijzingen kan geen be zwaar zijn, maar och er .zijn al zooveel d o o d e gidsen! Iemand die naar het Kopje wil, komt er en vrage het desnoods aan levende men schen. De vraag naar „de juiste weg" is dik wijls nog het eenige „aanknoopingspunt met een medemensoh in ons vliegend leventje" (bijna zette ik hier „tourisme") en geen onbe langrijk aanknoopingspunt. Bij de Trap! b. Een handwijzer bij de beroemde nieuwe trap van 183 treden? Ai! U is toch tourist, een niet eenvoudig tourist zelfs? 183 Treden op en dan deze treden en 'deze lengte en bovendien nog tellen daarbij? Is U deze trap op of af gegaan? Misschien wel geen van beiden, want hoe is U anders op de gedachte gekomen om hierbij een handwijzer te plaatsen? Als iemand deze trap toevallig ontdekt, zou het misschien voor de arbeidsprestatie van de werkers aan deze trap niet onaardig zijn, dat er een bord stond met het opschrift: „Niet verboden deze trap te bestijgen". Men krijgt immers als men voor deze trap staat, wel eenigszins den in druk dat men „ter rechterstoelegaat. de Filatus-trap of zoo iets. Nu dan moet men aan „het kopje" maar liever niet denken. Ten slotte om volledig te zijn; naar heneden kom je altijd. Voetpaden. 3. U schijnt een veelzijdig tourist. Fiets paden, voetpaden moeten in orde zijn, daar over zijn we het eens. Maar aan de gemeente BI. kan hier niets worden verweten. Want z(j gaat van de te prijzen gedachte uit, dat aan een voetpad een natuurlijke kleur toekomt. En mijnheer „tourist", tegelpaden zijn niet voor tourisme, ook niet om er af en toe eens rustig en gezellig op te kuieren, maar voor eindelooze nette straten om er op te gaan winkelen, za ken doen of slenteren. Ik zou haast zeggen als U van Amsterdam houdt, gaat U dan bij het Damrak of anders in Haarlem aan den Zijl- weg of in de Houtstraten wonen. Als tourist hadden wij van U verwacht de verzuchting: Och, wanneer zullen er wat meer natuurlijke wandelwegen komen, waar geen auto's langs je vliegen, waar geen prikkeldraad de stekelige grenzen aangeven, waar je ook iets anders ziet dan huizen en villa's!!! Voetpaden natuurlijk! Maar op ongebaande wegen zullen wij eerst echt wandelen, heter dan op al de zoo verschrikkelijk mooi gebaande wegen. Op de praktische punten 4 en 5 wordt door mij niet ingegaan. NAAIMACHINES leveren wij de BESTE; In orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. ■li Ui wrlIIA vH InOlHlW OBERLAHNSTEIM Tenslotte zou ik als ik het voor het zeggen had, U benoemen in het bestuur der Ver. „Bloemendaalsche Bloei". U hebt vragen en U durft te vragen, hetgeen een belangrijk ding is. Gaat U gerust met vragen door, maar toch hopen wij dat Uw nooden meer onze harte- instemming zullen verkrijgen. Tourisme? als daar zijn Schetterende claxons; Open knalpotten; op alle wegen vehikels; Prikkeldraadversperring: enz. Met beleefde groeten Uw mede-burger en -tourist F. H. Jr. Noot van de Redactie. De heer Blaauboer had onze instemming niet met zijn verlangen naar tegelvoetpaden en nóg meer bordjes in ons reeds overbebord vaderland en onze drievoudig overbeborde ge meente. Met den inzender uit dit nummer zjjn wij het eens dat voetpaden de natuurlijke grondkleur moeten hebben, wil het landelijk aanzien onzer wegen geen schade lij'den. Maar hier alom leemen voetpaden aan te leggen is nogal kostbaar. Het gemeentebestuur neemt nog steeds proeven en op den duur zal het wel goed worden. Met den heer Blaauboer zijn wij het wel eens dat het 's zomers leuk zou zijn vanaf het kopje aan alle zijden een v r ij uit zicht te hebben. Vrijheid, blijheid! Maar men heeft nooit gedacht, dat de dennen daar zoo hoog zouden .opschieten; dat men aan de Noord westzij er wat liet staan zal wel geschied zjjn om eenige beschutting te behouden tegen den uit dien hoek waaiende koude winden. - Onze verwachting is dat het gemeente bestuur op 'den duur ook aan die zijde het uit zicht wel zal vrij maken. Eglise Wallonne, Begijnhof, Haarlem. Dimanche, le 28 A of:., 10.30 Service. Pasteur S. Cler. Ned. Herv. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. G. J. Waardenburg. Pred. te Haarlem. Overveen. V.m. 10 uur Ds. G. Hennemann, pred. te Oegst- Ned. Herv. Kerk, Santpoort. V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergt van Eysingha. Onderwerp: 10 (Lk. 17 vs. 17). Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur, J. Fortgens, Haarlem. Geref. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur en n.m. 5 uur, Ds. J. H. Rietburg, van Maassluis. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. Geen Dienst. Donderdag 1 September, 7.30 vm Gesproken H. Mis. UIT BOEK EN BLAD. Van v. Holkema Warendorf's Uitgevers-Mij- ontvingen wij „Lichte Vensters" van G. var. Nes-Uilkens. Dit boek is een vervolg en slot van „Duikelaartje" en „Ingrid". Van dezelfde uitgevers, eveneens „Balling schap" van Warwick Deeping, de schrijver dus van „Sorrel en Zoon", Kitty, Oude Pybus, enz- Het boek behoort tot de H. en W.-serie mees terwerken der buitenlandsche Romanliteratuur. De Uitgeverij C. A. Mees, Santpoort, zond ons „Hoe Pleter Merkeoian Parijs heeft ge daan", van onzen medewerker H. G. Cannegie- ter en geïllustreerd door Tk. Bottema. De Nederiandsche Uitgevers-Maatschap, WSf ons „Onveilige Havens" door Jeanne Vèpn. Wfi tornen op al deze boekwerken natter terug. Ons bijkantoor is oi Bag 31 Aug.) den ge Ons Hoofdkantoor u 't Is met de vri Zoo zoetjesaan We zien vacant Weer aan den i De scholen zijn In winkel en lt; Gaat het gewon Thans weer gei 't Is uit met Op strand, in b De blakerende Is tegelijk voor Wie op een scl Kon liggen, wai Want in de zo Was, wat je no Toch valt er ni Nu past geen t Vacantieregenda Zijn ook zoo pr Nu ja, van 't g Somtijds wel w Je hebt niet t( Des winters ook Ts bij 't opnieui De stemming w Dan evengoed Den arbeid aan. Wie niet als wei Gedwongen vriji Mag vroolijk k: Zich weer aan De lof van den zoni bezongen, dat de rege: Er zijn weinig mensch dezelfde manier als den. De meesten waai omdat na hem de zonn in 't nachtlijk duistei voorsmaak van don na men zich in zijn gepit voorpret van de vaca: den regen alleen om d< uitzicht op zon wordt door. Maar weinig mens louter omdat de regen dat de zon niet kan bi den regen als een weid welkom is en op wi reeds bij voorbaat ver voor zonneschijn, maar och kom?! Ik houd van den reg zwaar tegen hem inbri zwaar is zoo erg niet bederft onze kleeren, hun model en geeft or alsof we inplaats van een kille, vieze en dikk Hij bederft onze plann we juist uit zouder vluchten van onze tui is een vaatdoek gewoi waarin we zaten ti tafelkleed De regen is lastig, n van den regen, maar de Er bestaan volksstam! de Eskimo's zijn, di of met traan of met vloeistof. Deden wij evenveel pleizier als d duren; het water liep la: ons niet. Kan de regei niet voegen naar zijn 1 pak en een zuidwe dragen, maar dit is al als een paraplu. Wie onze kleeding met den ning zullen houden, al: doen met de zon en hf Waren we een eend, rechte genot van den r len. Wanneer is de tijdens een regenbui waaide viezigheid die heerlijke, onvervalsch heilzame drank, reel bron. Wie den regen niet duizendvoudige soorter brengt zijn eigen geni mende regen, die bij zicht slaat en zoo prikl en de hersenen. De reg recht naar beneden gi hebben de oude ooster gave bezongen! De i van den wellust der S' regen na een onweer, bui na een crisis der z< bevruchtende regen, die heerdruppelt na een goc Is de stemming u o: onverbeterlijk weergee: „Wij schuilden on Gedoken aan den Dan kent gij de inni: Wie alleen de vreugde vertrouwelijk bijeenzi tog een diepere vreug Van het vertrouwelijk „Maar de motrege Loudt ons in huis." Zi speciaal genot van den omtrek verkleint, dat centratie binnen het ii kunnen niet uitgaan niet uit te gaan; we eeuwige uitgaan vacai ven op de ple k, waé

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 2