Pianolessen Woninginrichting A. G. G. I GilSiS i k HOBOKA DE HUI! Sigaren en Bakkers Vi Riddnrstr.N"™ Haarlem, Tel. E. NOACH, Amersfoort In literilesschen 32 ct. VERSCHE Z Fa. Ant Cassée en Zn. ,,R A W E E T A" Sigarenmagazijn „C J. H. H. V v.h. J. H. KRUL Jr. BURGERLIJKE STAND. INGEZONDEN STUKKEN. SPORT. KSRKPLEIN 12 BLOEMENDAAL Telef. 22260. Opgelicht 1828 Schitterende collectie GORDIJN-, MEUBEL- en BgKLEEDIMSTOFFEN Schoorsteenvegers NAAIMACHINES I. GEYIVOET. Soeistraat 3? Haarlem Telefoon 13538. 28 cent per ons Woestelingen-clu Brokjes Levensw Het Spiegel* H. H. L. v. d. Steeds in voorraad van PRIJSCOU PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N.V. STEENKOLENHANDEL TEL. 11617- -14106. OVERVEEn KONINGINNEDAG IN AERDENHOUT. Begunstigd door fraai weer is er te Aerden- hout Woensdag Koninginnedag gevierd zoo vol komen in den toon en op zoo geslaagde wijze, dat de organisators van dit feest die immers steeds zorgen voor een waardige herdenking van Koninginneverjaardag met groote vol doening mogen terugzien op 31 Augustus. Hoe veelomvatend de voorbereidingen voor dit feest moeten zijn geweest' en welke bezwa ren er te overwinnen waren, wordt het best geillustreerd door de mededeeling, dat niet min der dan 360 kinderen want voor een groot deel was het immers een kinderfeest aan de feestelijkheden hebben deelgenomen. Wederom was het terrein aan de Catslaan, het gewone pied a terre der vereeniging, gezel lig versierd door de goede zorgen van de Ge meentelijke Kweekerij en de vroolijke zonne schijn alsmede de fleurige pakjes en jurkjes der kleine feestgangers verlevendigde het geheel daarenboven. Reeds vroeg arriveerde de burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex met Mevrouw De Tex en zijn Ibeide kinderen op het terrein, waar zij wer den verwelkomd, en aan mevrouw Den Tex een bloemstuk werd aangeboden. Ook des middags heeft het gezin van den Burgemeester de fees ten bijgewoond, een bewijs van belangstelling dat op bijzonderen prijs is gesteld. De feestelijkheden werden geopend met een bloemencorso, bestaande' uit diverse vervoer middelen. Daar waren een negentig versierde fietsen, de noodige trekwagens, poppenwagens (een alleraardigste af deeling), doch ook groo- tere groepen bevonden zich in den stoet met als uitblinker een door een twaalftal als jjs- manetjes uitgedoschte ijsmannetjes, omgeven rjswagen, die de algemeene bewondering trok en dan ook den publieksprijs verwierf. Het was een' lange stoet, die door de smaak volle versiering van vrijwel alle voertuigen al dadelijk een glanspunt van den dag vormde, zij het, dat de talrijke deelnemers de jury geen gemakkelijk werk bezorgde, zoodat bij de af- deeling fietsen zelfs iedere prijs verdrievoudigd moest worden. In den middag werden op het terrein kinder spelen gehouden, die uitstekend slaagden, maar toen een geheim gehouden programmapunt een Variété-circus, bleek te zijn, waartoe het mid denterrein een piste werd gemetamorfoseerd, steeg de belangstelling tot ver boven het ge middelde. Daar verscheen al spoedig Monsieur le Di recteur, omgeven door een aantal clowns, om een nummer hoogere rijschool, uitgevoerd door vier dames en vier heeren, allen op welver zorgde viervoeters gezeten aan te kondigen. De bewondering steeg, toen een olifant, een beer, ja zelfs een leeuw hun deel kwamen bijdragen en de stemming sloeg in uitgelatenheid over, toen een aap zijn grollen kwam verkoopen. On- noodig te zeggen, dat deze menagerie haar succes dankte aan het menschelijk vernuft, dat dn de dierenhuiden besloten was. Maar bewonderenswaardig waren de dansen, die door een allerliefste twaalfjarige, Marietje Alberts uit Amsterdam, werden uitgevoerd. Gracieus voerde zij verschillende dansen uit, telkenmale in gevarieerde kleedij. Het publiek werd niet moede, haar toe te juichen. Toen nog wat clownerie en het middagfeest was ten einde. Een malsch regenbuitje, dat om zes uur viel weerhield de Aerdenhout-bewoners niet, des avonds in grooten getale op te komen om te luisteren naar het feestcomcert, dat te half acht door de H.O.V. werd uitgevoerd, (nauwe lijks behoeven we te zeggen: op voortreffelijke wijze) in de tent aan de Vondellaan. Om negen uur ging het weer naar het feest terrein, waar een vuurwerk werd afgestoken, laten we dadelijk zeggen: een vuurwerk, zooals er nog nooit in Aerdenhout werd gezien. Het programma veroorloofde door de veelheid van nummers zelfs een pauze, waarin als speciale attractie nogmaals een korte circusvoorstelling werd gegeven met als glansnuimimertjes 't her haalde optreden van het hierboven genoemde danseresje. Voor de note gaie zorgde een ros sinant, (voorstellend door een tweetal voort varende jongelui) die op zijn wijze een dansje maakte en per slot van rekening op hol sloeg. Daarna werd het tweede gedeelte van het vuurwerk, dat geleverd was door de bekende firma Kat uit Leiden, afgestoken. En toen de duisternis weer over Aerdenhout gedaald was werden de lampions voor den dag gehaald en een lichtstoet van honderden per sonen gevormd die culmineerde in een ronde dans op den hoek van den Ooeterduinweg en Bilderdijklaanhet besluit van een stralen- den feestdag. Een woora van hulde aan het volijverige comité voor de organisatie van dezen dag, die door ook geen enkele wanklank is gestoord, is hier ongetwijfeld op zijn plaats en wanneer we hier geen namen noemen, omdat de rij wel wat ■groot zou worden, dient één uitzondering ge maakt en wel voor de ziel van het feest, den heer B. Straus, die met zijn echtgenoote des middags dan ook een lauwerkrans in ontvangst te nemen had. Vermelden we ten slotte de bij het bloemen corso behaalde prijzen: Fietsen: le prijzen: Ton en Anke Duymaer van Twist, Jongej. Weyntjes, Karl Tooien; 2e prijzen Jopie Boogschoten. Kees Zeilinga en Mieke Warn; 3e prijzen: Mieke Dyserinck, Hans Hagemever en Mieke Zeilinga; 4e prijzen: Leo Straus, Dirk Potharst en Ada Robijn; 5e prijzen: Ansie Groen, Jan Cramer en Mieke Bui-meister; 6e prijzen: Wim van Wulfften Palthe, Frans Holling en Bob Burmeister; voorts 6 troostprijzen. Trekwagens: 1 Ansje Glas, 2 Winifred Kugel; 3. Eveline Matla: 4. kinderen Heskes; 5. Geert Boelstra; 6. Aafje van der Weiden. Autopeds: 1. Jan Ligthart; 2. Hertha van der Wal; 3. Thea Paltz; 4. Apple Donkelaar; 5. Klaas Hille; 6. Leni Matla. Poppenwagens: 1. Anke Fabius; 2. Elly Nieu- wenhuis; 3. Gerda Boegschoten; 4. Rina Son- daar; 5. Nellie de Ruyter; 6. Dody Revalk. Groepsprijzen: 1. Groep Prinsen Geerlings en Bos (tevens publieksprijs); 2. Ben en Kees Warmerdam; 3. kinderen Marcus; 4. Mabje de Lestrieux Hendrichs; 6. Carla Straus. Vliegende Hollanders: 1. Kindje Schade va*i Westrum; 2. Marietje Toen; 3. Jan Roozen- daal. De prijzen bestonden uit sierbekers en klokjias. Voor de wedstrijden waren diverse fraaie prijzen en boeken uitgeloofd. VEREEENIGING VOOR JEUGDWERK. JEUGDWERK EN FLORALIA. Men verzoekt ons het volgende mede te deelen: De potjes moeten worden ingeleverd Zater dag 3 September a.s. tusschen een en drie uur. Bezichtiging voor het publiek van de ingezon den planten en de jeugdtuinen op Zondag 4 Sep tember van 35 uur. Feestavond voor de deel nemers op Woensdag 7 September a.s. te half acht in het Jeugdhuis. BLOEMEND AAL. INGEKOMEN PERSONEN. Opgave van 25 Aug.1 Sept. '32. H. van Bergem, Korte Kleverlaan 6, Bloemen- daal; H. Hommersen, Rustenburgherweg 31, Bloemendaal. BLOEMENDAAL. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Roozen, Zandvoorterpad 6, Overveen, een zakdoek, in houdende 2 dubbeltjes; een doberman pincher met halsband; (kennel Haarlem) A. Kempe, Prins Mauritslaan 128, Overveen, een vulpot lood; Brocades Zaalberg, Ter Hoffsteedeweg 26, Overveen, een wit poesje; L. Uitendaal, Korte Kleverlaan 16, Bloemendaal, een beursje; van Rijn, Dubbelebuurt 24, Haarlem, een Iersche Setter; J. Blanchard, van Hellegaerstraat 28, huis Amsterdam, een pakje, inhoudende haak werk; A. Zevenhuizen, Zanenstraat 6, Haarlem, een gouden penning; W. Melius, Oranje Nassau- laan 19, Overveen, een bagagedrager van een rijwiel; C. van Woensel, Zuidertuindorplaan 5, Overveen, een postduif met ringetje, waarop Holland 190853; Garage Dekker, Korte Klever laan 5, Bloemendaal, een wieldop van auto; Kinheimweg 49, Bloemendaal, een strooien hoed; J. van E.gmond, Zomerzorgerlaan 8, Bloe mendaal, een dataeshandschcenRustenburger- weg 15, Bloemendaal, een nagelschaartje; Amesz, Westerlaan 6, Aerdenhout ,een ruig harige fox-terrier; Huizinga, Hof van Egmond 39, Haarlem, een rywielbelastingmerk; J. v. Galen, Noordertuindorplaan 9a, Haarlem, een vulpen; J. JansenHendriks, van Twiskplein 3, Haarlem, een actetasch met mandoline; aan den Politiepost te Aerdenhout, een paar dames handschoenen en een vulpen; aan het Bureau van Politie, Overveen, een zakmes, een paar kousen, een voetsteun van duo;, een aanzet- slinger van auto, een sleuteltje, een glacé dameshandschoen; een kinderportemonnaie met rozenkrans, een dubbele moersleutel. KLEVERPARK. DE VERBOUWDE ZAAK VAN VASTENHOVEN. Dinsdagmiddag werd bovengenoemde winkel weer in gebruik genomen en als gevolg van deze verbetering was er veel belangstelling, zoodat deze bekende firma de heropening goed en met succes begon. Het interieur is aanmerkelijk ver groot en gemoderniseerd, de werkzaamheden zijn naar de eisch uitgevoerd, een keurige betimme ring, een goede verlichting, smaakvol geschilderd, solide verbouwd en wat er verder tot stand is ge komen is in één woord „af". De uitvoerders, die we hieronder vermelden kunnen met voldoening op hun werk terugzien en zoo noemen we den aannemer P. Joosten, Wouwermanstraat, de fa. Schilleman te Rotterdam, voor de winkelinstal latie, den schilder H. E. van der Mey, Wouwer manstraat, den electricien J. H. Somers, Ostade- straat; den lood- en zinkwerker G. Brugman, Tetterodestraat; om ten slotte niet te vergeten de fa. H. Nimis, Pres. Steynstraat, die een prach- tigen betonnen vloer legde binnen een tijdsbe stek van 12 uur. De fa. Van Vastenhoven ontving Dinsdag bij deze gelegenheid van verschillende zijden tal van bloemstukken welke aan het geheel een fees telijk aanzien gaven. Wij wenschen deze firma veel succes met de uitbreiding van haar .winkelperceel en verwijzen tegelijk onze lezers naar een attractie-adverten tie, voorkomend in dit nummer. BLOEMENDAAL. Opgave van 25 Aug.1 Sept. '32. Bevallen: L. Cuperusde Jong, d.; H. J. van der Aarde Mooij, z.; C. RoosjesÏMetzon, d. Ondertrouwd: P. G. Moerel en C. A. M. Riemens. Overleden: Jkvr. A. C. E. Teding van Berk hout, 82 jaar. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Aan de Redactie van het Bloemen- daalsch Weekblad te Haarlem. Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik U opname van onder staand stuk, ter beantwoording van het inge zonden stuk van den heer F. H. Jr. Allereerst begint de heer H. zijn humoris tisch getint stuk met het willen houden van een min of meer philosophische beschouwing „Tourisme" en „Tourist", maar uit „beschei denheid" heeft hjj het nagelaten, verklaart hij. Ik kan dan ook moeilijk een „niet-neergeschre- ven" beschouwing weerleggen, temeer, omdat de heer H. zich aan het slot van zijn stuk „mede-tourist" noemt. Niettegenstaande die „bescheidenheid" van hem heeft hij toch niet kunnen nalaten, in het verdere verloop van zijn stuk mij een veelzijdig en zelfs een gevaar lijk toerist te noemen. Mag ik even opmerken, Mijnheer H., dat ik noch automobilist, noch motorfietser hen, en dat ik mij allerminst be wust ben, noch als wandelaar, noch vroeger als fietser, de maximum snelheid van 30 K.M. voor Bloemendaal te hebben overschreden; de heer H. vindt onbelemmerde uitzichtspunten niet mooi, nu, dan zal hij Belvedères wel ver foeien! Mag ik den heer H. nu opmerken, dat, indien het uitzicht op het kopje absoluut vrij zou worden, hij slechts eenige Meters lager behoeft te gaan, om een „natuurlijker", meer belemmerd, uitzicht te verkrijgen. Dan zijn beide partijen dus tevreden gesteld. Bovendien zijn er heel wat uitzichtspunten in de gemeente Bloemendaal, zooals de heer H. die uitslui tend wenscht, doch er is ar één kopje, JAN F. VAN DANTZIG GEDIPL. N.T.V. OUD-LEERLING o.a. van wijlen DIRK SCHaFER BLOEMEND.WEG 98a, TEL. 22014 BLOEMENDAAL waar 't mogelijk is, het uitzicht geheel vrij te krygen. Laat dat ééne dan ook volmaakt zijn! De heer H. gaat in zijn „wandeltoerisme" te ver en wil, om stilte te verkrijgen op het kopje, den automobilisten zelfs den Boven Duin en Daaischenweg verbieden en hen zelfs leeren wandelen. Neen, Mijnheer H., in dat opzicht kan ik in 't geheel niet met U meegaan. We moeten de zaak objectief bekijken, en al zijn we dan wandelaars, niet, als 't ware den ge- heelen weg voor ons, wandelaars, opeischen. Bovendien moeten we den automobilisten de vrijheid laten te wandelen, waar en wanneer zij willen. Waarom ik meer handwijzers naar 't kopje, speciaal een, in de nabijheid van de trap van 183 treden zou wenschen? Wel, omdat men, van Hotel Duin en Daal gaande naar 't kopje, op 't kruispunt Midden Duin en Daalscheweg- Koninginneweg gekomen, den weg naar boven kiest (langs den Koninginne Duinweg met het ongelukkige mulle voetpad) en niet den weg naar beneden, (den weg naar de trap.) Een handwijzer op den Midden Duin en Daaischen weg, om aan te duiden, w&Ar zich de trap naar 't kopje bevindt, is dus niet overbodig. Een handwijzer bij Hotel Zomerzorg naar 't kopje zou ook geen luxe zijn. En dan, zou het zoo onpractisch zijn, op de borden aan het begin der Mollaan, waarop zeer duidelijk staat „Park Duin en Daal" tevens in iets kleinere letters te zetten: „richting kopje"? (op de borden is nog voldoende ruimte over). De heer H. wenscht evenwel liever naar den weg te vragen, „om aanknoopingspunten in ons vliegend leventje te verkrijgen" verklaart hij. Welnu, indien hij dan iemand treft, die ook naar den weg zoekende is, kan dat tot inte ressante discussies leiden over den te volgen weg. Wat de tegelvoetpaden betreft, ik heb er geen oogenblik aan gedacht, de boschpaden te betegelen, wèl de voetpaden van de vrij dicht bebouwde gedeelten van Bloemendaal, zooals het Kinheimpark, Bosch en Duinlaan, Juliana- laan, doch, op een enkele uitzondering na, niet de wegen westelijk van den Bloemendaalschen straatweg. Nu de gemeente evenwel flink be gonnen is met het aanleggen van terdege ver beterde voetpaden en daarmede voortgaat, niet waar?, zullen we de tegelvoetpaden verder maar met rust laten. De heer H. heeft een fout begaan, met, zon der mij persoonlijk te kennen, mij op eigen aardige wijze aan te bevelen als Bestuurslid van Bloemendaal's bloei. Indien de heer H. mij zou gekend hebben, zou hij geweten hebben, dat ik sedert heel wat jaren slechthoorenj ben, dus geen bestuursaspiraties heb, en zou hij die regelen dan ook niet neergeschreven hebben. Ik hoop evenwel, niettegenstaande die .handicap", toch nog als gewoon lid, iets in het belang van Bloemendaal's bloei te kunnen doen. Ten slotte de opmerking, dat het mij spijt, dat de heer H. zijn ingezonden stuk slechts met zijn initialen heeft onderteekend, zeker uit „bescheidenheid". Nu weten wij niet, aan wien wij de verborgen humor in zijn stuk te danken hebben, en bovendien, hoe onbescheiden zal hjj mij Vel vinden, nu ik mijn stuk met mijn vollen naam heb onderteekend. U, geachte Redactie, dank ik voor de aan mij verleende plaatsruimte en voor de objec tieve wijze, waarop u uw oordeel hebt neerge schreven. Hoogachtend, J. RLAUWBOER, Dr. D. Bakkerlaan 31. VOETBAL. Bloemendaal behaalde Zondag in Leiden op A.S.C. een stevige 8—3 overwinning. Deze cijfers geven duidelijk aan, dat de voorhoede haar plicht deed, maar tevens, dat de achter hoede niet geheel „safe" was. Nu moge als excuus gelden de afwezigheid van Jonkergouw, waardoor de backlinie gevormd werd door Kuiperv. d. Meij, twee spelers dus, die op een voor hen ongewone plaats debuteerden. En 't debuut was lang niet slecht! Wel misten de invallers de noodige routine, merkbaar aan op stellen en ingrijpen, maar ze hebben beiden hard gewerkt. Bij v. d. Mey viel vooral het koppen op, daarentegen was, in 't bijzonder na rust, het koppen van Kuiper béter. Van de drie goals door A.S.C. gescoord, was het derde niet te voorkomen. Het eerste werd door Kuiper in eigen doel getrapt, terwijl het tweede ontstond door een misverstand tusschen Parson en v. d. Mey, waarbfl de eerste wel de meeste schuld had. Dit was overigens de eenige fout van Par son, die weer een eminente partij speelde. Had hij zich wat meer achter de voorhoede opge steld (door de verzwakking der achterhoede durfde hij dat niet goed aan) dan was dit het geheel ontegenzeggelijk tengcede gekomen. In- tusschen bljjkt meer en meer, dat deze „vete raan" nog niet gemist kan worden; bovendien verraadt zijn captaincy de talentvolle tactische en technische kwaliteiten, waarover hij be schikt. Beijk en Immer hadden het wat moeilijk tegen den ASC-aanval. Onder deze omstandig heden is het te loven, dat geen van beiden hun taai- te licht opvatten. Steeds weer stelden zij onze voorhoede in staat aanvallen op te zetten. De aanvals-linie in haar geheel heeft voldaan, hoewel ze in haar sterkste samenstelling meer deed verwachten. Enkele spelers begaan de fout, den bal te lang bij zich te houden, en daar de Leidsche achterhoede onophoudelijk de buitenspel-val opzette, wreekte deze fout zich te meer. Een groote tekortkoming was daarbij, dat de hömenspelers niet genoeg terugkwamen, en dus de schakel tusschen middenlinie en voorhoede te dikwijls ontbrak. Het feit dat we een minder sterke tegenpartij hadden, mag dit gebrek niet verdoezelen; juist bij oefenwedstrij den moet de voetbalteehniek in haar geheel toe gepast worden. Dat we schutters in de voor hoede hebben, bewijzen de acht goals, waar onder eenige van heel goede kwaliteit, gescoord door van Gilder en de Bock. F. Bakker was zwak en ook niet gelukkig voor het doel. Een drietal eenvoudige kansen accepteerde hij niet. Strik speelde een zeer beheerschte partrj. Hij kreeg diverse fraaie centers van Van Gelder en werkte bijna zonder uitzondering eiken toege- speelden bal behoorlijk af. Cassee kon zijn snel heid nog meer uithuiten, als hjj het leder in vele gevallen wat eerder afgaf. Het doordrijven tot den cornerhoek is dikwijls ongewenscht. Neemt hij deze wenk te harte, dan hebben we een rechterwing, die tot veel goede dingen in staat is. Ben algemeene kwaal blijft het, het te hoog spelen van den bal. In Leiden was het kei harde veld, en een effect-volle bal zeker een bandicap voor het langs den grond spelen van den bal, maar in Alkmaar, waar dit excuus niet kon gelden, was het niet veel heter. Dit onderdeel moet nog herzien worden. Toch heb ben wij veel vertrouwen in het elftal. Hoofd zakelijk omdat het ons voorkomt dat enthou siasme en ernstige wil om te winnen, het elftal bezielt. Als deze goede eigenschappen ook in de competitie aanwezig zijn, gaan we vast een goed seizoen tegemoet. Zondag a.s. spelen we thuis; V.O.C. heeft be richt van verhindering gezonden. Als we dit schrijven is de tegenpartij nog niet hekend. Hoogstwaarschijnlijk zal V.V.A. de gast zjjn. Men raadplege de raambiljetten! Het programma voor de tweede klasse B luidt als volgt: 18 September: A. T. C.Bloemendaal. De SpartaanHercules. B. F. C.Alphen. Velox—D. W. S. BaarnH. F. C. 25 September: BaarnD. W. S. VeloxAlphen. B. F. C.Hercules. De SpartaanA. F. C. 20 October: D. W. S.—H. F. C. AlphenBaarn. HerculesVelox. A. F. C.—B. F. C. BloemendaalSpartaan 9 October: D. W. S.Bloemendaal. H. F. C.—Alphen. BaarnMercules. Velox—A. F. C. B. F. C.Spartaan. E Alphên—D. W. S. HerculesH. F. C. A. F. C.Baarn. SpartaanVelox. BloemendaalB. F. C. F: AlphenBloemendaal. D. W. S.Hercules. H. F. C.—A. F. C. BaarnHercules. Velox—B. F. C. G: HerculesAlphen. A. F. C.—D. W. S. SpartaanH. F. C. B. F. C.Baarn. BloemendaalVolex. H: HerculesBloemendar AlphenA. F. C. D. W. S.Spartaan. H. F. C.—B. F. C. Baarn—Velox. I: A. F. C.Hercules. SpartaanAlphen. B. F. G—D. W. S. Velox—H. F. C. BaarnBloemendaal. (Voor programma E, F, G, H, I, data nader vast te stellen.) Zondagmorgen heeft op het Bloemendaal- terrèin een oefenwedstrijd plaats tusschen twee elftallen, waarin enkele nieuwelingen zijn opge nomen. Een mooie gelegenheid om te' ontdekken of onder deze krachten nog materiaal voor de toekomst schuilt. De opstelling is als volgt: Saeijs. Dreijer J. Parson Hinge W. v. d. Werff Donkervoort A. Cassee, J. v. Beem, Kottman, Caarls, D. Ruiter. Nol, J. Kohier, v. d. Heuvel, Wille, M. Drost N. de Wilde H. Kohier Akersloot H. Kramer v. d. Bijl Kesting. HET GEWELDIGE RAADHUIS VAN MOSKOU. Waar de plannen voor een nieuw raadhuis in onze gemeente, de gemoederen voortdurend bezig houden, lijkt het niet onaardig, even de aandacht te vestigen op de zorgen, die Mos kou heeft voor dergelijke plannen. Nieuw Rus land zal n.I. thans, na de behaalde successen van den socialistischen bouw en de voltooing van het vijfjarenplan, overgaan tot den bouw van een reusachtig Radenpaleis. In dit gebouw zullen zich de volgende groepen van hoofd ruimten bevinden: Groep A (hoofdzakelijk bedoeld voor tooneel- en bioscoopvoorstellingen)Een zaal voor 15000 personen; 1 plaatsen voor het presidium, voor 300 per sonen. 2 Plaatsen voor het corps-diplcmatique, voor 150 personen. 3 Plaatsen voor de buitenlandsche persver tegenwoordigers, voor 150 personen. 4 Plaatsen voor de Sovjet persvertegen- leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. Dit is gewone Ham, maar Ham bereidt in de Konink lijke Fabrieken van welke voor 1 verkocht wordt in de bekende winkels van OBERLAHNSTEIM Zijlweg 38 Tel. 15447 Kleverparkweg 6 Telef. 15871 woordigers, voor 200 personen. 5 Orkestruimte voor 300 personen, die even tueel voor 500 personen kan worden uit gebreid. 6 Het tooneel. De zaal is behalve voor tooneel- en bios coopvoorstellingen, ook geschikt voor het de- monstreeren van technische en agrarische werkmethoden. Op één of andere wijze is men er in geslaagd het den toeschouwer mogelijk te maken, ge makkelijk op het voorste gedeelte van het too neel te kunnen komen om actief aan de voor stelling deel te nemen. Aansluitend aan deze zaal zijn ontworpen; Een ontvangsthal voor 14000 personen, een ontvangstzaal voor het presidium voor 300 per sonen, één voor het corpsdiplomatique voor 150 personen, en één voor de Sovjetpers-vertegen woordigers voor 200 personen, en één voor de buitenlandsche persvertegenwoordigers voor 150 personen. Groep B (hoofdzakelijk bedoeld voor con gressen). Een zaal voor 5900 personen: 1. Plaatsen voor het presidium, voor 200 personen; 2. Plaatsen voor delegaties, voor 3000 per sonen; 3. Plaatsen voor het publiek, voor 2000 personen 4. Plaatsen voor het corps diplomatique, voor 150 personen; 5. Plaatsen voor de vertegenwoordigers der buitenlandsche pers. voor 150 personen. 6. Plaatsen voor de vertegenwoordigers der Sowjetpers, voor 200 personen; 7. Orkestruimte voor 200 personen; 8. Het tooneel. Aansluitend aan deze zaal worden gebouwd: Een ontvangst voor het presidium voor 200 personen; één voor de afgevaardigden, voor 3000 personen; één voor het publiek voor 2000 personen, één voor het corps diplomatique voor 150 personen, één voor de vertegenwoordigers der buitenlandsche pers voor 150 personen en één voor de vertegenwoordigers der Sowjet pers voor 200 personen. Het tooneel is berekend op een gelijktijdige bezetting van 500 personen maximaal, waarhij delegatiegroepen zich gemakkelijk door de zaal naar het tooneel kunnen begeven. In de zijkan kanten van het tooneel worden installaties me chanische decoratiesystemen en licht optische apparaten aangebracht. De accoustisohe berekening van de zaal is op radio-uitzending gebaseerd. Wij ontleenen bovenstaand aan het maand blad „Nieuw Rusland", dat thans ziin vierden jaargang is ingetreden en onder redactie staat van C. W. Bieling, A. P. Prins en Dr. J. Ro mein. SPREEKWOORDEN MET VERLENGSTUKKEN. Honger is een goede kok, maar niemand wil gaarne kennis met hem maken. Wie eens steelt is altijd een dief. Een slecht spreekwoord, want de meeste menschen hebben in hun leven wel eens zich iets toegeeigend en zqn toch eerlijk gebleven. In troebel water is 't goed visschen, doch men haalt er wel eens doode katten en honden ook uit. Zuinigheid met vlyt bouwt huizen als kas- teelen. Dit was vroeger dikwijls waar, maar tegenwoordig komt de hypotheekbank er bij te pas. Zooals de ouden zongen, piepen de jongen. In dezen tijd piepen zij niet meer, maar schreeuwen zij. „Liefde heelt alles".... behalve de tijdens een ruzie gebroken kopjes en schoteltjes. Nieuwe bezems vegen schoon, tenminste als men ze gebruikt! (Naar aanleiding Vi rijden van een Ha moeder van vijf kind éénoogigen automob: Wij z(jn de meesters van de Vol gas maar! Wat een p We rennen door het drukste En of je amper sturen kunt Is geen bezwaar, want dat v De Nederlandsche wet! Wanneer je invalide bent Toch krijg j' een rijbewijs. Al mis je oog of hand of vc Wanneer je maar examen dc En 't gaat toevallig taam Voldoe je aan den eisch! Als loopt een moeder met e Op 't veilig schelpenp We rflden met een dollen g< Er maar op in! We zijn niet Al zijn ze dood, wij leven la Geen mensch, die maakt i En wat de echtgenoot gevoe Het laat ons koud als jjs! Vijf kind'ren zijn hun moedi Nou ja, nou ja, zoo'n kleinij Wat zou dat, als je prettig Dank zij je rijbewijs En wordt het ingetrokken, Dat 's hoogstens voor een Een beetje boete nog als st: Ha, ha, dat kan er makk'lij En dan vooruit weer, pief-p Op ied'ren wandelaar! Al scheldt ook Jan Publiek Wij lappen, 't aan onz' laa We hebben overal maling a We hakken alles in de pan En dragen trotsch den titel Moderne moordenaars! Voor eenslui (Nadruk verboden) Het moet onlangs ergens gebeui onzer groote handelsmagnaten a bekend internationaal hotel. Hij ken ochtend gehad en was moe voelde behoefte aan rust en wi omslag gauw even iets te hebbel in zijn appartementen terugtrekk Zoodra hij zich in de eetzaal Een tuinfeest krijgt een wanneer „RAWEETA" en in een sprookje: Gratis Inlichtingen i BAKEN SCHAGCHELSTRAAT 46 TE HUISHOUD- EN INDUSTRI R.K. HUISHOUD- EN KLEEDING NA4 ALLES VOLGENS AANGEGEVEN Santpoorterplein lzw. TELEFOON ELECTRIJ RUND-, KALFS- en VA M. V. HEEMSKERKSTRAAT 83 TELEFOON RUNDVLEESCH. per pond Ossenhaas Ossenbiefstuk Baklappen Rosbief Rollade Riblappen Magere lappen Doorregen lappen Poulet Gehakt Ossevet (hard) Ossevet (gesmolten) f 0. 95 - 0.90 - 0.80 - 0.70 - 0.60 - 0.60 - 0.55 - 0.45 - 0.45 - 0.40 - 0.40 - 0.35 V, C V, D V S: M V P R F S] F) verkrijgbaar iederen WOENSi vrijdag van 10 tot 12 uur. END AAL: einde Kleverlaan b Weg. Te OVERVEEN: bij het R bouw van O. W. en Donderdags Aanbevelend,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 2