Het Raadselachtige Huis Siiss de Jood Franken's Broodfabrieken DANSNIEUWS mm n iessei Hm Dames-, Heeren- en Kinderhoeden Kruisweg 72. Afslag Aardappelen, C. E. TOESET, Tel. 15014, Mr. Cornellsstraat 40. Haarlem Veieeniging voer Reinigen, Repareeren, Verven, Vervormen, etc. geschiedt vakkundig, spoedig en billijk. WENSCHT U EEN GOEDE SIGAAR OF SIGARET SIGARENMAGAZIJN „BORNEO". Te lef. 10118 Een schitterend idee. Weet U dat U bij de beste aardappelen koopt tegen den laagsten prijs? PRIMA ZEEUWSCHE EIGENHEIMERS 10 K.G. 50 ct. BONTEN10 K.G. 60 ct. FIJNE DUINAARDAPPELEN10 K.G. 80 ct. HET BESTE OM FLAUWE GERECHTEN SMAKELIJKTE MAKEN Awvertentiën: Zlt-SEaapkamer S. H. Brongarsma praktijk hervat. Alle hout is geen timmerhout. Alle Mout is geen GARR's MOUT De prijs is 13 cent per stuk TEL 13525, HAARLEM N.V. K. VI SS ER' s Autodiensten „DE SNELLE VISSER" Prank Shennock, (ie dranksmokkelkoning, liep zenuwachtig zijn privé-kantoor op en neer. Berry Wood, zijn compagnon, volgde hem met peinzen- den blik, totdat Shennock zich plotseling neer zette en hem bezorgd aankeek. „Van wien weet je t?" vroeg hij kortaf. „Van Stims," antwoordde Wood. „Hij is goed ingelicht en zal ons niet bedriegen. Buiten den Staat New-York is alles veilig, maar daarbinnen zijn bijzondere maatregelen genomen. De veilig heidspolitie heeft opdracht speciaal te letten op het uitgaand vervoer, het lijkt erop of ze er de lucht van hebben gekregen". „Daar hoeven ze geen fijnen neus voor te heb ben," merkte Shennock schamper op. „Een kina kan begrijpen, dat met zulke dagen het hek van den dam is. Vooral in Chicago." De miUiormair speelde nerveus met zijn vingers en hernam plotseling: „Daar zitten we met onzen voorraad. Een eeniger gelegenheid om er van af te komen doet zich niet zoo spoedig meer voor. Bijna tienduizend afgevaardigden wanen het Con gres volgende week bij. 'k Heb van vierduizend „Speak-Easies" bestellingen genoteerd, in totaal vijf millioen flesschen whiskey en absinth. De kleinste geheime kroeg slaat duizend flesschen in. Wat volgende week de Republikeinen niet op drinken, blijft staan voor de Democraten. Die houden drie weken later hun verkiezingscongres, 'k Heb alles in orde gemaakt, het transport is tot in bijzonderheden geregeld. En nu komen die vervloekte verscherpte orders ertusschen. Wat kunnen we er in vredesnaam nog aan doen?" „Niets!" viel Barry Wood gedecideerd uit. „Aan omkooping behoeven we niet te denken. Driekwart van den Veiligheidsdienst is misschien bereid een oogje dicht te doen, maar de rest ziet dubbel. En scherp dat verzeker ik je, nadat ik zoo een en' ander van Sttms gehoord heb." „Kanden we dien kerels maar iets anders te doen geven!" wierp Shennock wrevelig op. „Een of ander zaakje waaraan ze Kun handen vol zou den hebben. Maar wat gebeurt er tegenwoordig nog in New York, waarom de politie zich druk zou moeten maken? De stad schijnt bevolkt te zijn «iet zendelingen en kwakers". Hij verzonk een oogenblik in gepeins en stond plotseling met een sprong op zijn beenen. „Berry, ik heb het: een gelukkige vondst!" barstte hij los. „We zullen ze helpen en hun iets anders te doen geven dan den handel achterna te rijden. Wacht even, ja, verd.... ik heb het! Een allemachtig schitterend idee!....'" „Wel, wat dan?" vroeg Wood verrast. „Kidnapping!" antwoordde Shennock met een grijns. „Wat, kinderdiefstal?' hernam de ander ver bluft. „Kidnapping", herhaalde de millionnair be slist. „We zullen den beruchtsten kidnapper van New-York in den arm neimen: Joe Warren. Hij is wel voor dit soort business te vinden, vooral als er geen gevaar bij is Hij boog zich vertrouwelijk naar zijn compag non over en zette hem met gedempte stem het plotseling opgekomen plan uiteen. Berry Wood knikte een paar maal goedkeurend en toen de millionnair uitgesproken was, stond hij grijn- zendl op. „Schitterend! Inderdaad een schitterend idee!" viel hij uit. „Ik zal er direct werk van maken, de zaak moet vanmiddag nog geregeld zijn." En zijn compagnon grinnikend toeknikkend, verliet hij haastig het kantoor. Een paar uur later zette Joe Warren, bijge naamd de „Kidnapper", een van de gevaarlijkste kinderdieven van INew-York, zich met een glim lach in den fauteuil neer, dien Shennock hem aanbood en wachtte nieuwsgierig af, voor welke business men hem ontboden had. De smokkel- koning schonk hem een „Snowball" in, nam ver volgens plaats en viel met de deur in huis. „Je weet, dat volgende week in Chicago het verkiezingscongres van de Republikeinen gehou den zal worden?" Joe knikte en Shennock vervolgde: „ik moet deze week nog duizenden „Speak-Easies" van drank voorzien. Alles is voorbereid, ook het ver voer In Hoboken liggen twintigduizend kisten con serven opgeslagen, bedorven conserven, bestemd voor het distructiebedrijf in Chicago, 't Is alle maal whiskey en absinth. Dat moet morgen over, het moet! AEles is veilig, alleen de Veiligheids dienst van den Staat New-York dreigt me in de wielen te rljdlen. Ik moet op de een of andere manier hun aandacht zien af te leiden, hun iets te doen geven, waarmee zij zich eenige uren aan genaam bezig kunnen houden, begrepen?" „Goed begrepen," bevestigde Joe Warren kort. Hij was geen man van veel woorden en spiegelde zich bij alles in het gezegde, dat spreken zilver is en zwijgen goud. Langzaam genietend, dronk hij zijn „Snowball" op, stak een sigaret aan en beduidde den millionnair miet een hoofdknikje, dat hij verder kon gaan. „Die manier waarover ik sprak, h'eb ik gevon den," hernam Shennock. „Als ik me niet bedrieg, is het een schitterend idee en daarbij zeer een voudig. Jij moet me helpen; wat zou je zeggen van Kidnapping?" „Te gevaarlijk op het oogenblik," antwoordde Joe Warren onmiddellijk en op stuggen toon. „De Veiligheidsdienst is geweldig actief en de Senaat heeft de maximum-straf op kidnapping pas tot vijtig jaar verhoogd. Als er zich bij de uitvoering een kleine vergissing met ee.n revolver voordoet, zit je meteen op dien electrischien stoel." „Neen, noch voor het een, noch voor het ander hoef je bang te zijn," hernam de millionnair be slist. „De vader van het kind verleent zijn wel willende medewerking; is het nu nog gevaarlijk, Joe Warren?" De kidnapper keek den milliiannair verrast aan. „Ik begrijp je niet," viel hij hoofdschuddend uit. „Wel, 't is toch heel eenvoudig," hernam Shen nock grijnzend. „De bedoeling is, dat morgen tegien één uur de geheele New-Yorksche veilig heidsdienst gealarmeerd wordt. Om half twee vertrekken mijn wagens van Hoboken en dan zul len ze den weg vrij hebben. De recherche zal er niet aan dienken een wagen met conserven te onderzoeken, als ze iets veel belangrijkers om handen heeft. Ik heb een aardig plannetje opge maakt: je kunt morgen mijn dochter ont voeren „Uw dochter?" vroeg Joe een weinig verbluft. De millionnair wreef zich grinnikend de han den. „Ja, Flower, een leuke meid, negien jaar ge weest. Ze mag natuurlijk nergens van weten. Wij zullen het hier zoo regelen, dat Flower's gouver nante te laat aan de school is; laat een van je handlangsters het kind opwachten err meenemen. Zet haar in een auto en breng haar naar Sharon, ik heb daar een landhuisje, dat op het oogen blik onbewoond is." 'n Kort gebaar van zijn bezoeker onderbrak hem. „Zal het kind gewillig meegaan, mr. Shen nock?" informeerde Joe, wiens belangstelling voor deze vreemdsoortige busmess merkbaar was toe genomen. „Ja, ze is niet argwanend," antwoordde de millionnair. „Als de gangster voorgeeft, dat de gouvernante verhinderd was door een ongesteld heid of zooiets en dat zij door ons gezonden is, zal het kind haar gelooven. Als zij eenmaal in dien wagen zit, ben je klaar. Ze brengt in Sharon dikwijls het week-end door, zij is er volkomen thuis en dus zal zij zich niet ongerust maken. De vrouw, die haar gezelschap blijft houden, kan zeggen, dat zij tegen den avond door ons wordt afgehaald. Moeilijkheden zal, zij in geen geval veroorzaken. „En u doet vervolgens aangifte van de ont voering?" vroeg Joe nadenkend. „Natuurlijk, dat behoort bij het programma," viel Shennock geamuseerd uit. „Mijn vrouw en ik zetten den heelen Veiligheidsdienst op stelten, dat kan je gerust aan ons overlaten. Zoodra het donker is haal ik Flower terug. Mijn eigen spion nen zullen zorgen dat niemand me volgt. Als het kind weer thuis is, bel ik de politie op, verklaar dat de ontvoerders zich telefonisch met me in verbinding hebben gesteld en dat ik persoonlijk met hen onderhandeld heb. Gewaar is er dus niet aan verbonden voor je en je dollars...." „Hoeveel?" onderbrak Joe Warren plotseling. „Tienduizend; de helft onmiddelijk, de rest morgenavond- Je hebt slechtere business aan de hand gehad in je leven." De kidnapper schudde afwijzend het hoofd. „VUf en twintig mille," antwoordde hij kortaf. Shennock werd een oogenblik boos en stond met een vloek op. „Je bent gek, vijf en twintig mille voor zoo'n karweitje," viel hij uit, „Zoek dan een ander," antwoordde Joe schou derophalend en eveneens opstaande voegde hij er aan toe: „Er kunnen zich allerlei verwikkelingen voordoen en ik voel er niets voor om voor een handvol dollars mijn vrijheid op het spel te zet ten. Goedendag Shennock bespeurde, dat de kidnapper werke lijk wilde vertrekken en haastig hapte hü toe. „Goed, vijf en twintig dan," viel hij uit. „Maar volg mijn instructies dan ook nauwkeurig op. Ga nog even zitten, we zullen nog eens repeteeren en ik zal je mijn adres In Sharon geven. Schenk je nog 'n Snowball in, zoo'n schitterend idee is wel waard dat er 'n extraatje op genomen wordt...." Toen Joe Warren een half uur later Flatlron- park verliet, waarin Shennock's villa gelegen was, bleek hij in een bijzonder goede stemming te zijn. Fluitend zette hij zich achter het stuurrad van zijn auto en hij verwaardigde zich zelfs te stoppen voor 'n grljnzenden neger, die midden op den weg ging staan om hem kauwgom aan te bieden. Hij gaf den man een fooi en zong half luid een paar regels uit een negersong, den schlager van Harlem, den zwarten vierhoek in het hart van New-York, waarin het negerbloed stroomt en klopt. Zaterdag 17 September, 8 uur: Het Schouwtooneel: Vroolijk griezelstuk in 3 bedr. door OWEN DAVIS. Zondag 18 September, 8 uur: „Komt naar Harlem, naar Harlem, waar alles en allen zwart en hartstochtelijk zijn...." De neger knikte hem bijna onmerkbaar toe en toen de auto van Joe Warren uit hét gezicht was verdwenen, stak hij de pakjes kauwgom in zijn zak en ging van verre zijn meester achterna. Mr. Shennock had bepaald plezier van zijn schitterend idee. Om half een had hij in de groot ste ontsteltenis dien Veiligheidsdienst telefonisch kennis gegeven, dat zijn dochtertje Flower door een onbekende dame van schóól was afgehaald en nog niet thuisgekomen was en reeds een half uur later was de heele politiemacht van INew-York gealarmeerd. Op den Broadway en de Avenue's stormde het publiek zenuwachtig op die krantenjongens af, die nog geen uur na de aangifte bulletins met vet gedrukte koppen verkochten en schreeuwden en gesticuleerend de aandacht van de menigte tot zich trokken. „Kidnappers maken New-York opnieuw onvei lig! De negenjarige Flower Shennock uit de school ontvoerd! De millionnair en zijn vrouw aoodelijk ongerust en bedroefd! Een oproep om te onder handelen aan de kidnappers! Is de politie van den Staat New-York wel bekwaam en voldoende ac tief? Ongerustheid en een gevoel van onveilig heid in de hoogste kringen! Kidnappers aan het .werk, New-York in angstige spanning!...." Het publiek werd er zenuwachtig van en de politie begon het hoofd te verliezen. De eerst volgende uren kreeg zij op alle bureaux duizenden aanwijzingen te verwerken, die een heel leger v.i- ligheidsbe ambten op de beien brachten om ze een voor een na te gaan. Het regende klachten van ongeruste ouders, die eveneens plotseling hun kinderen misten. Vervolgens kwam er een milde stroom dankbetuigingen los van opgetogen ouders, die hun kinderen weer gevonden hadden. Om twee uur liet de „doodelijk ongeruste" mr. Shennock bekend maken, dat hij de opsporing van zijn dochtertje beloonten zou met tienduizend dollars, waardoor de agitatie aanmerkelijk steeg. De politie nam grootscheepsche maatregelen en liet de grens bewaken en de kust afzetten. Mr. Shennock's villa in Flatironpark werd belegerd door een groote massa journalisten en fotografen. En ondartusschen verlieten meer dan honderd vrachtauto's, hoog beladen met kisten „bedorven conserven", ongehinderd den Staat New-York en zochten hun weg naar Chicago, om de „Speak- Easies" te voorzien van wiskey en absinth, een hartige versnapering voor de Bepublikeinsche en Democratische Congresleden, die zouden moeten Uitmaken, of de eerstvolgende President „droog of nat" moest zijn Mjr. Shennock en zijn oompaenon rustten onder het genot van «en „Snowball" van de vermoeie nissen uit en maakten zich vroolijk over de con sternatie, die het schitterend idéé alom had ver wekt. Shennocks blik dwaalde telkens naar de klok en nu en dan betrapts hij zich op het ver langen, dat het spoedig donker genoeg mocht zijn om Flower van Sharon af te halen. Hij hoefde echter zóó lang niet te wachten. Tegen, vier uur werd hem een briefje gebracht dat hij gedachtenloos openscheurde en begon te lezen. „Waarde mr. Shennock. Het programma is ge heel afgewerkt ziooals door u aangegeven, alleen in het laatste bedrijf van de tragi-comedie heb ik, terwille-van het sloteffect, een kleine wijziging aangebracht. Uw idee was werkelijk schitterend, maar ik heb nog een schitterender. U kunt Flower, die het overigens best naar haar zin beeft bij mijn vriendin, terug krijgen tegen betaling van een half millioen contant, ongeveer de helft van de winst, die u aan het schitterend idee te danken hebt. Aangifte bij die politie zou erg schadelijk zijn voor uw gezondheid en bovendien nutteloos voor de zaak waarom het gaat; als u dezen ontvangt, is Flower al lang in veiligheid. Als u in mijn eisch toestemt, plaats dan binnen vier en twin tig uur een advertentie in de New-Yorksche bla den, ik doe u dan nog wel weten, hoe en waar u Flower terug kunt krijgen. Uw vriend Joe." Mr. Shennock sprong wild op, raasde en tierde een uur lang en verwenschte duizendmaal In dien tijd zijn schitterend idee. Gloeiend van veront waardiging zwoer hij Joe Warren eeuwige wraak, maar na een slapeloozen nacht waren, zijn begrippen omtrent de eeuwigheid grondig gewijzigd. Want zoodra hij 's morgens was opge staan, belde hij koortsachtig ongerust alle bladen op en Joe Warren, die in Harlem, |New York's zwarte stadsdeel, grinnikend het „hartstochtelijke hart va,n Manhattan" bezong, las in de middag editie de volgende advertentie; „Bedorven conserven. In orde, laat me on middellijk weten Koe je het geregeld wilt heb ben. Maak spoed, zou de business vandaag nog afgewikkeld willen zien. Afzender bedor ven conserven." „In orde," echode Joe en binnensmonds voegde hij eraan toe: ,Het was een schitterend idee, al leen het laatste bedrijf, dat deugde niet." Afdeeling BLOEMENDAAL HUISHOUDELIJKE VERGADERING, op Zaterdag 17 Sept. a.s., des avonds ten 8 uur in Hotel Vreeburg, Bloemendaalsehe straat weg. Opkomst dringend verzocht HET BESTUUR. TE KOOP een NIEUWE BONTKRAAG, tegen elk aannemelijk bod. Oranje Nassaulaan 48. Overveen. ENGLISH CONVERSATION LESSONS given by an English lady. Br. No. 71 Bur. v. d. Blad. EEN MOOIE KANS is er om in het bezit te komen van een pracht-Pathéfoon, zoo goed als nieuw, 20 bfl- behoorende platen. Glashel der geluid. Merk „De Gou den Stem". Te zien en te hooren: Ged. Schalkburger- gracht 24 H. N. BRIDGE. Grondig bridgeles aangeb. door Dame. Bill. cond. Br. No. 70 Bureau v. d. Blad. Te koop prachtige jonge Airedale Terriers Adres: Huize „Schoonen- berg", Driehuizerkerkweg 18, Driehuis, 's Avonds tusschen 67 uur te be zichtigen. TE HUUR een met pension. Adres: Alb. Thijmlaan 5, Bloemendaal. Te koop gevraagd: Bur gerwoonhuis met achtertuin te Bloemendaal of Over veen. Brieven met prijs onder no. A 10 Bur. v. d. Blad. Arts BLOEMENDAAL Carr's Moutbrood wordt gsbakken in i NIEUWE VRAAGT ONS PROSPECTUS, WAARIN O.M. VOORKOMT HET ARTIKEL? Je ziet 'm hier, je ziet 'm daar, je ziet 'm wijd en zijd! j-j „DE SNELLE VISSER" komt alom*"; en overal op tijd! WARMOESSTRAAT 15-17. TEL 12400—11700 HAARLEM. VAN LIPPUS Hoedenmagazijnen komt dan even zien in het KORTE KLEVERLAAN 50, BLOEMENDAAL. TELEFOON 22783. Beleefd aanbevelend, G. WALLIN.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 3