ALBERT HEIJN N. v. BEEM Groote Honing-reclame ALBERT HEIJN MAAKT U HET LEVEN G0EDK00PER Auiobekleedsr Zadelmaker CADEAU. Opwekkend en pezend B. A. CASSEE Zn. Lëgffauteuiës met Kussens vanaf f 13.00 compleet Engeësche Fauteuils *.at ff 14.50 BAROMETERS, THERMOMETERS. MIETERS, HIKERS tic. tic. Een Honing- oi Geinherkoekje v.h. J. H. KRUL Jr. Natuurlijk bronwater EEN HALF POND GROOTE ABRIKOZEN ALLERFIJNSTE KWALITEIT f BOVENDEN EXTRA AANBIEDING: AMANDELTJESPUDDING per half pond 16 ct. HAARLEM - Klevrrparkweg 21c - TELEF. 16212 WONINGINRICHTERS Gedipl. Opticien SANTPOORTERSTR. 30, hoek Tetterodestr. Eigen Electr. Slijp- en Reparatie-Inrichting Billijk! Vakkundig! Vlug! Vraagt eens prijs bij mij voor het maken van een Autok d. NAAIMACHINES L 6EÏW0EÏ. Soeistraat 3? Haarlem Telefoon 1353a MAAKT U HET LEVEN GOEDKOOPER PRISMA BRAN DSTOFFEN PRIMA BEDIENING N,V. STEENKOLENHANDEL TEL. 1101/-14100. OVERVEEN een mode-show in hotel „duin en daal". Door eenige der meest vooraanstaande dames onzer gemeente is het gelukkige plan gevormd in Bloemendaal een Mode-Show te doen houden, die in belangrijkheid den toets zal kunnen doorstaan, met die welken thans peri odiek in de groote steden georganiseerd worden. Wij noemen dit een gelukkig plan, omdat het niet alleen de dames aan zich verplichten zal. door haar in een behagelijke entourage, de aller nieuwste créaties te toonen, die de herfstmode. brengen zal, maar ook, omdat het beoogt, een tweetal instellingen te steunen, die dringend be hoefte hebben aan daadwerkelijken bijstand. Wij behoeven nauwelijks te zeggen, dat voor het organiseeren eener Mode-Show, die tot in de fijnste détails verzorgd moet worden, de firma Gerzon het aangewezen Huis is, en dat men, voor de zalen, waarin de verschillende toiletten door hare bevallige draagsters getoond zullen worden, geen fraaiere zal kunnen vin den. dan die van hotel Duin en Daal. De di rectie's van beide instellingen verklaarden zici spontaan bereid, geheel belangeloos haar mede werking te verleenen. En zoo zal dan op 29 September a.s. des namiddags ten half vier ure, in hotel Duin en Daal, deze Show plaats vin den, waarop de nieuwe herfstccstumes. bont mantels, mantels, etc., door een zestal man nequins gedragen zullen worden, en het aller fraaiste te bewonderen zal zijn, dat op dit ge bied bereikt kan worden; opmerkelijk is hierbij ook het feit, dat een deel dezer toiletten ver vaardigd is op de eigen ateliers der firma Ger zon en zulks naar de origineele modellen, die zij (tegen hoogen prijs) in het buitenland ge kocht heeft. De entreeprijs voor deze Show is gesteld op f 3.10, waarin begrepen is een Middag-thee en een lot in een heel aantrekke lijke loterij, waaraan uitsluitend de bezoekers zullen deelnemen. De firma Gerzon heeft n.l voor deze verloting ondermeer ter beschikking gesteld een fraaie bontmantel. De geheele op brengst der Show komt ten goede aan het Crisis-comité en aan de Stichting „Hooge- land'V het bekende doorgangshuis, dat zooveel onslagen gevangenen ten zegen geweest is. Tot meerdere stijging van de uitkeering aan het Crisis-comité, heeft de firma Gerzon bovendien de welwillendheid 5 voor dit comité af te staan van alle bestellingen en ihkoopen, die op deze Show in hotel Duin en Daal geboekt wor den. Ongetwijfeld zal er dien middag een gezel lige sfeer heerschen en veel belangstelling ge toond worden, in de zalen van Duin en Daal, temeer waar het comité de goede gedachte ge had heeft, absoluut geen collecte aldaar te doen plaats hebben, zoodat het publiek verder geen kosten behoeft te maken.. Belangstellenden ver wijzen wij verder naar achterstaande adver tentie. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat het comité, dat tot deze Mode-Show het initiatief genomen heeft, bestaat uit de dames; mevrouw Dyserinckvan Gilse van der Palz; mei. Har- men; mevr. JanssenCremer; mevr. de Lestri- eux HendrichsHuysser; mevr. van Lutter- veldBikker Caarten; mevr. MeesSchuckink Kool; mevr. MeineszBaronesse van Ittersum; mevr. NienhuijsVersteegh; mevr. Roosegaar- de BisschopKuykmevr. den TexBaronesse Bentinck en mevr. WijsmanLaan. de wijsheid der wala. Men deelt ons mede, dat bij genoegzame deel neming Dr. G. H. van Senden zieh voorstelt een serie van 6 lezingen te houden over: „De wijsheid der Wala" (een kosmische en psycho logische beschouwing aan de hand van de Noordsche mythe). Deze lezingen zullen plaats vinden op de Donderdagen 10, 17 en 24 November en 1, 8 en 15 December a.s. t»n huize van mevrouw C. R. Moltzervan Eelde, Pension Duinlust, Duinlustparkweg 48, Santpoort. reddingsbrigade. Vrijdagavond 16 September hield de B. R. F. haar ledenvergadering voor de a.s. wintercam- pagne in hotel Roozendaal te Overveen. De heer Van Nederhasselt, voorzitter der B R. B„ opende met een welkom aan de leder-, in 't bijzonder aan de dezen zomer toegetreden nieuwe leden en reikte onder annlaus de diplo ma's voor A en B vanwege den Ned. Bond tot het Redden vSh Drenkelingen uitgegeven, aan de onlangs geslaagde leden, 8 in totaal. Spreker memoreerde de kranige redding door den heet: A. v. Donkelaar van een jongen uit zee. De secretaris, de heer Hartendorp, las hierna de notulen van de vorige vergadering, welke werden goedgekeurd en vervolgens de „Terug blik", waarin spreker memoreerde het groote aantal geslaagde leden van dezen zomer, en het op 10 September j.l. gehouden examen voor Kustwacht, waarbij alle 8 leden voor dit diplo ma in aanmerking kwamen. Onder de ingekomen stukken was o.a. een brief van B. en W. van Bloemendaal, waarbij getracht zal worden het Brigadehuis telefo nisch aan te sluiten, zulks om medische- en politiehulp spoediger te doen plaats hebben. Ook een afrastering zal om het gebouw aan gebracht worden. De secretaris deelde mede, dat de Kampeer- vereenigingen „Licht en Vrijheid" te Haarlem en „Licht en Lucht" te Amsterdam donateur geworden waren, elk tot een bedrag van f 25. per jaar. Door bedanken van eenige instructeurs (trice's) werden nu gekozen voor instructeur de heeren Hasselmeijer (Hoofdinstructeur) W. Buddingh, J. Faber, B. Kroone en R. Rohlofs en tot instructrice de dames Hasselmeijer, Hovingh en Mylis. De oefeningen in Stoop's bad zullen waar schijnlijk des Vrijdagsavonds van 9.30 uur tot 10.30 gehouden worden (om de 14 dagen). In de besprekingen omtrent de viering vat het 10-jarig bestaan der B. R. B., deelde de heer Meijerink een en ander mede. Een ten toonstelling op het gebied van reddingsmidde len, voordracht met lichtbeelden, een nationaal 7"'emfeest en een demonstratie aan en in zee l -sefs on het voorloöp'T ia. j... U c. vr. - ...u ce., der leden kon nog medegedeeld .worden, dat de Kon. Goedkeuring reeds is aangevraagd. Voorts werd gevraagd een uitkijkpost op- of in de nabijheid van het Brigadehuis, zulks met het oog op het spoediger assistentie verleenen van drenkelingen en ongevallen aan het strand Te 11 uur sloot de voorzitter deze goea bezochte vergadering. kinderkoor „zang veredelt". Het is nog niet genoegzaam algemeen bekend, dat or voor onze jeugd een bijzonder mooie ge legenheid bestaat om zich onder bekwame lei ding en zonder noemenswaardige kasten in de zangkunst te bekwamen. Deze gelegenheid biedt echter bovenstaand koor, dat onder leiding van den heer Cozijnse; eiken Maandag repetities houdt in 't gymnastiek lokaal van het Provinciaal Ziekenhuis en wel van 6.15—7.30 uur. Het koor werd indertijd opgericht door de toenmalige directeur van het Provinciaal Zieken huis dr. v. d. Scheer, uitsluitend voor de kinderen van het personeel van dit Ziekenhuis. ZUn opvolger, dr. Kraus, staat zeer sympathiek tegenover dit kinderkoor en is het in alles ter wille, doch meent met het bestuur van het koor, <dat het groote aanbeveling verdient ook kin deren wier ouders niet tot zijn personeel be- hooren, eveneens van dit prettige- en nuttige kin derkoor te doen profiteeren. De contributie is zeer laag, n.l. 5 cent per week en voor elk kind meer 1 cent per week en kan dus geen bezwaar geven. Welke prettige avondjes toch leveren deze we- kelijksche zanglessen voor de kleinen op. Daar worden leuke liedjes Ingestudeerd als b.v, Pierette en de Melkkan of de kindercantate „Ruim baan" en dergelijke aardige kinderliedjes. Om de kroon op het werk te zetten is er van den winter een uitvoering in de groote Muziek zaal van het Provinciaal Ziekenhuis, en 's zomers een uitstapje en bovendien ieder jaar een feest, waarbij goochelaar en poppenkast niet ont breken. Wij wekken alle ouders op hun kinderen zoo spoedig mogelijk te doen inschrijven, waartoe eiken Maandag in bovengenoemde gymnastiekzaal gelegenheid bestaat. Tevens zal het zeer op prijs gesteld worden als de ouders eens meekomen om kennis te kunnen maken en zelf te zien hoe aardig deze zangles sen van de kleinen zijn. Voor verdere inlichtingen zie men achterstaan de advertentie. bloemendaalsche schaakclub. De oproep van de schaakclub aan alle schaak vrienden heeft goeden weerklank gevonden. Een flink aantal liefhebbers was Woensdagavond in het Jeugdhuis opgekomen, om zich natuurlijk zonder veel plichtplegingen aan het bord te zet ten. Het bestuur is dan ook dankbaar, doch. nog niet voldaan, want het weet, dat er nog heel wat minnaars van dit edele spel, in onze gemeen te moeten schuilen, die nog geen kijkje kwamen nemen. Daar nu in October de verschillende on derlinge wedstrijden aanvangen, doet het be stuur nog eens een dringend beroep op allen, die nog afzijdig bleven, opdat er hier dezen winter nu eens een recht opgewekt schaakleven moge W6Z6ïl! Men raadplege s.v.p. de advertentie aan de voorzijde van dit nummer. kennemer kunstenaarskring hotel de prins in velsen. In de groote zaal van hotel de Prins in Vel- sen beeft de jonge „Kennemer Kunstenaars Kring" een tentoonstelling van werken harer leden geopend, die een gebeurtenis in het kunst leven mag genoemd worden, wijl zij zooveel be langrijk werk te zien geeft. Niet minder dan 21 schilders namen hieraan deel. Wg willen slechts enkelen noemen ter op wekking van onze lezers om ook de doeken der anderen te gaan zien, want allen zijn zij, zon der uitzondering zeer verdienstelijk, getuigend van een frissche en forsche opvatting, een klare, duidelijke taal sprekend. Zoo hangt er werk van H. f. Boot, uit Haarlem, de nestor dezer club van jongeren: een prachtig schilderij in gedempte kleuren, waarop een Apollo baste, kruik en palet als motief dienst doen, ook is er van deze nog een „bloeiende cactus een Spaansche danseres" die van een heel andere opzet getuigen. H. Henriet toont zich in zijn stilleven „Cowboyhat" een groot kunstenaar; ook in zijn „slapend kind", dit laatste in zwart krijt behandeld, spreekt zijn talent niet minder. Mej. Marcus bracht een meisjesportret, fijn en lief, echt vrouwelijk werk, mede een der beste doeken dezer tentoonstelling. Hoe gaarne zouden wij alle kunstscheppingen hier aanwezig, met name aanduiden, want allen zonder uitzondering vertegenwoordigen zij hoogstaand werk. Maandag 19 Sept., 8 uur werd deze tentoon stelling door den burgemeester van Velsen, Mr Dr. L. J. R. Rambonnet geopend. Zaterdag a.s. heeft een artistenfeest plaats, met attracties en bal na. 50 der opbrengst is voor het Crisis-comite en de vereeniging „de Lichthoeve" te Sant poort. tuindorp bloemendaal noord. Den 30 April dezes jaars werd dit dorp offi cieel in gebruik genomen, en er waren toen nog slechts enkele bewoners aangekomen. De meeste huizen stonden nog leeg, doch verhuurd waren ze alle; zelfs op het laatste nippertje hadden nog enkelen telegrafisch zich van deze geriefelijke woningen weten te verzekeren. Nu zijn er dus c.a. vijf maanden verstreken, en wij waren nieuwsgierig eens te zien, hoe de huizen zich gehouden hadden, hoe ze bewoond waren, en in hoeverre de bewoners met hun nieuwe woonstede tevreden waren. Wel, wij vonden het een genoegen eenigen tijd in dit tuindorp te vertoeven. De huizen komen nu, dank zij de fleurige bloemtuintjes en de beplanting eerst goed tot hun recht; van binnen en buiten zijn ze nog net zoo mooi in de verf, als toen ze pas opgeleverd waren en de muren, die met silicaat zijn behandeld, hebben een pastelachtige tint gekregen. Ook zijn er geen witte strepen van afgeregende silicaat op het roode metselwerk zichtbaar, zooals maar al te vaak het geval is, wanneer geen scherp toezicht op materiaal en aanbrenging gehouden is. In betere handen en met grooter deskundigheid, dan in die der be stuursleden, de heeren W. Noorman en G. A. Tijssen had het toezicht ook moeilijk kunnen zijn. Men ziet aan alle details, dat hier vak mensehen hebben voorgezeten, die niet aan speculatieven bouw, maar aan soliede rijksge bouwen hun dagelrjksche krachten als bouw kundigen gegeven hebben. Zie b.v. de ramen hoe afdoend sluiten zij alle tocht en vocht uit, door hun dubbele spanning; zie hoe de daken der slaapkamers geisoleerd zijn: gedekt met pannen van het verbeterd Hollandsch model, die geen enkel vogeltje gelegenheid laten tot nestelen, van binnen beschoten met houten be kleeding, waarover een dito van eternitplaten, welke ten slotte behangen zjjn, zoodat de slaap kamers in het koude jaargetijde beschut zijn. Ook in alle verdere onderdeelen en in ruimte- verdeeling, kunnen de huizen als voorbeeld voor andere woningstichtingen dienen. Bij de tuinen rond de huizen heeft men als proef de opvatting gehuldigd die Publieke Werken thans algemeen en met goeden uitslag bij onze bloem perken geleid heeft, d.w.z. dat alles, wat naar afrastering zweemt, en een hinderlijke onder breking van het uitzicht vormt, totaal verban nen is. Ook hier is de uitslag geweest, zooals men verwacht had: de jeugd denkt er zelfs niet aan, iets te plukken of te beschadigen. De tuin tjes zelf worden door de bewoners, voorgelicht door Plantsoenendienst, onderhouden, en een ieder kan zien, dat zij dit goed en met liefde doen. En nu, in antwoord op de vraag, in hoe verre de bewoners met hunne woonstede tevre den zijn, meenen wij, dat deze bevestigend be antwoord kan worden, ja wat meer zegt: dat de wensch door Burgemeester Jhr. Mr. den Tex, in zijn openingsrede geuit: „Moge allen recht veel geluk in hun nieuwe woning vinden' reeds in hooge mate vervuld is! uitvoering mevrouw c. e. de vogel in het kennemer lyceum. Zooals wij in ons vorig nummer aankondig den, zal mevr. C. E. de Vogel, begeleid door den heer Jan Rosekrans, een avond geven van Hollandsche, Fransche, Engelsche en Duitsche Volksliederen in de Aula v. h. Kennemer Lyceum, op 1 October a.s. Over het werk van deze buitengewone artiste behoeven wij niets meer te zeggen: dit is genoeg bekend. Het zal zeer zeker iedereen interesseeren, in de adver tentie van dit blad te lezen, waar de kaarten te krijgen zijn. Het belooft evenals altijd weer een buitengewone mooie avond te worden. de bibliotheek van klein harte nlust. In tegenwoordigheid van de Stichtster der Bibliotheek, mevrouw G. P. L. Dekker-Duyvis, van „Klein Hartenlust" had j.l. Woensdag de gewone jaarlijksche inschrijving der lezers plaats. Bijzonder groot was ditmaal het aantal van hen, die van de gelegenheid gebruik maak ten, om gratis van de nieuwste werken (voor eiken leeftijd is er wat wils) te kunnen ge nieten. Niettegenstaande deze drukke inschrij ving zullen de dames, die deze bibliotheek leiden, nog gaarnt op aanstaanden Woensdag en ook op volgende Woensdagen, nieuwe lezers inschrijven. Voor de goede orde wijzen wij er nog eens op, dat de boeken geheel kosteloos ter lezing gegeven worden, doch dat bij inschrij ving, evenals voorgaande jaren, een bedrag van 30 cent betaald moet worden, waarvoor men dan een catalogus, leeskaart, en een boek omslag ontvangt. schilderijententoonstelling in het jeugdhuis. In ons bericht omtrent den duur dezer ten toonstelling vermeldden wij abusievelijk, dat deze tot 25 Sept. a.s. geopend zou blijven. Dit had echter moeten luiden: tot en met den 25 September. De tentoonstelling is dus ook nog Zondag a.s. (zooals men weet gratis) te be zichtigen. waarschuwing. De Commissaris van Politie alhier waar schuwt tegen een man, die langs de deuren loopt met een inteekenlijst, verzoekende om een bijdrage voor een tuberculeus gezin. Teneinde aan deze handeling het karakter van een geld inzameling, waarvoor vergunning vereischt wordt, te ontnemen, wordt voor het geteekende bedrag naderhand een zoo goed als waardeloos voorwerp, veelal van carton gemaakt, ge leverd. Nadere bijzonderheden worden gaarne ver strekt aan het Bureau van Politie te Overveen. rattenplaag. Eén dezer dagen werd door eenige bewoners te Aerdenhout de hulp van de Gemeente inge roepen vanwege de geweldige rattenplaag. Onze plaatsgenoot, de heer S. de Vries, werd gevraagd of hij met zijn hond Tommie, daar eens schoon schip wilde maken. De hond ver schalkte er niet minder dan 20 ratten, voor waar een mooie prestatie. bedrog. Een dame in het Kinheimpark kocht van een aardappelboer, die met een met een hit bespan nen wagen langs de huizen rijdt, een mud aard appelen, doch toen de man vertrokken was, bleek het haar, dat hjj veel minder dan een half mud had geleverd. De politie, deswege gewaarschuwd, heeft den aardappelkoopman aangehouden. Het bleek de Haarlemmer H. te zijn en toen de politie de zakken, die op zjjn wagen stonden, eens inspec teerde, bleek het, dat alle zoogenaamde muds- zakken niet meer dan 28 K.G. aardappels, dus veel te weinig, bevatten. Men zij daarom met aardappelen koopen aan de deur op zijn hoede! ongeval. Zaterdagavond is een loopknecht W. van B, genaamd, slachtoffer geworden van een aan rijding met een paar fietsende jongens. De Iaatsten waren nabij Duin en Daal aan het rondjes rijden, toen van B. eveneens per fiets naderde en een botsing niet kon voorkomen. Hij viel en bleek een hersenschudding te heb ben opgeloopen, zoodat hij naar het gesticht St. Joan de Deo vervoerd is. Vanaf heden tot en met zoolang de voorraad strekt bij aankoop van: EEN POND ABRIKOZEN extra kwaliteit a 50 ct. EEN HALF POND CADEAU. JAVARijST per pondspak 16 ct. 2 Pakken voor 25 ct. extra TAFELR1IST extra 22 10 12 2 2 2 •tit 35 17 21 3 ZIJLSTRAAT 83 TELEFOON 11307 GROOTE KEUZE IN Ziet de Etalages Ziet de Etalages Tel. 17100. Ruime Sorteering: korte kleverlaan 76 telef. 23187 reparatie aan koffers, tasschen en fijne lederwaren uit het politierapport. aangehouden. Naar wij vernemen heeft de politie den man, die verleden week zich tegen zjjn arrestatie door den jachtopziener W. verzette, en dezen daarbij ernstig mishandelde, te Amsterdam aangehouden. Het bleek een 24-jarige man te zijn, die reeds meermalen met de politie in aanraking geweest was. leveren wij de BESTE-, in orde maken w!] de slechtste voor den minsten prijs. een holbewoner. De politie heeft een Haarlemmer, die in de duinen een hol had ingericht tot woonplaats aan het verstand gebracht dat de tijd der Ka- ninefaten voorbij is en weer naar zijn woon plaats gezonden. HONING, een gezond en smakelijk voe dingsmiddel, speciaal aanbevolen door H.H. Doktoren. Als Extra Reclame, en ter kennismaking met de superieure kwaliteit van ALBERT HE1|N'S HONING van ZATERDAG 24 t/m. VRIiDAG 30 SEPTEMBER a.s. bij aan koop van Een Flacon ZUIVERE BIJENHONING, a 55 ot 75 Cent, ot Een Flacon GEMBER a 55 Cent. HAARLEM, Kleverparkweg 21c R. 551. Telefoon 16212.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 2