II II Nieuwste Winterjaponnen TIMMERMAN, Cronjestr. 80 lil driehom; Ril Aangemoedigd door het groote succes Prima modellen van de nieuwste stoffen met onze Zomerjaponnen, brengen wij dit seizoen een schitterende collectie in de Komt deze prachtige sorteering eens bekijken en ge zult enthousiast zijn. Wij brengen uitsluitend keurig van afwerking, tevens ook in extra wijde maten. En ook thans weer voor deze uitmuntende kwali teiten onze populaire uiterst lage prijzen. SPORT. Kijkjes buiten. VAN OVERAL. Telefoon 15649 VOOR DE VROUW. MET M A VOETBAL. De uitslagen der jX Zondag gespeelde wed strijden der 2e klas B. afdeeling I luiden: BloemendaalSpartaan D. W. S.—H. F. C, HerculesVelox AlphenBaam A. F. C—B. F. C. 2—2 1—1 1—2 3—3 2—2 Het was wel een dag van gelijke spelen. INiet alleen bleven er in Bloemendaals afdeeling vier weosetrijden onbeslist, maar over het geheele land vielen er abnormaal veel „draws" te noteeren. Bloemendaal mag o.i. met het ééne op de Spar taan veroverde punt meer dan tevreden zijn. Wat een metamorphose heeft dit Amsterdamsche elf tal sinds vorig seisoen ondergaan! Als dit het werk is van trainer van Kol, die bij den wedstrijd aanwezig was, dan alle hulde! Het teaim-werk der gasten stak wel zeer gunstig af bij dat van de thuisclub, waar bet in alle linies geducht ram melde, maar wel bijzonder in de voorhoede. De goed opgezette aanvallen waren sporadisch, slechts zelden werd een schot gelost en de twee goals waren nog een gevolg van individueel spel van de Bock, die bijna geen steun ontving van de rest der voorhoede. Bovendien liet het plaatsen der middenlinie zeer veel te wenschen over. Een geroutineerde achterhoede, als waarop de Spar taan zich beroemen kan, het bekende trio Oerle- mans, Grobbe en Wolst had met lang spel uit- elkaar gehaald moeten worden, maar dit middel werd niet toegepast. Onze vleugelspelers hadden tot overmaat van ramp een off-day, zoodat, als de bal in him bezit was, hij zelden goed afgewerkt voor het doel kwam. Bij de Spartaan vlotte het daarentegen veel beter. Zoowel in de lengte als in de breedte wer den de aanvallen goed opgezet, en de oude Spar taan-kwaal, de schotloosheid der voorhoede, be hoedde Bloemendaal ten slotte voor een neder laag. Het begin zag er hoopvol uit, want reeds in de eerste minuten had Charlie succes. Nog voor de rust echter had Bakker, wiens aanwezigheid in de achterhoede danig merkbaar was, het ongeluk in eigen doel te trappen, terwijl in de volgende mi nuut Huizenaar opnieuw gepasseerd werd. Na de thee gelukte het de Bock wederom op inderdaad fraaie wijze te scoren, waardoor de partijen op gelijken voet stonden. Bloemendaal kroop nog door het oog van den naald, toen de middenvoor der roodbroeken keihard tegen de staander schoot en Spartaan had geluk bij een op korten afstand gelost schot van de Bock, dat juist over ging. H. F. C. of juister gezegd van der Meulen wist D. W. S. in Amsterdam te bedwingen, een kranig resultaat, inderdaad. De D. W. S.-aanval werd tot wanhoop gebracht door den geweldigen vorm waarin onze nationale keeper zijn doel verdedigde. De bevolking der jongenstribune wist haar ap preciatie voor het schitterend werk van Gejus niet beter uit te drukken dan het Wilhelmus aan te heffen. Er zit nog wiel „poëzie" in de voetbal sport. Het zag er zelfs naar uit, dat de beide punten mee naar Haarlem zouden gaan, want in een periode van grooten druk op het H. F. C. doel, werd een uitval den gastheeren noodlottig. Juist op tijd echter, werd bij een doelworsteling, de ge lijkmaker geboren. In Utrecht t»ok de derby „HerculesVelox' ge weldige belangstelling. Het publiek heeft genoten van een opwindenden strijd, die ten voordeele va-n Velox verliep. De geel-zwarten verdienden de overwihning, door hun technisch beter spel. Maar Hercules heeft kranig partij gegeven. Bedde par tijen verschenen volledig. Door den goeden vorm der Velox-middenlinie was de Hercules voorhoede een zware taak opgelegd. Reeds kort na het begin hadden de gasten succes en veroverden de leiding om de voorsprong nog vóór rust tot 20 op te voeren. Bij de hervatting was de opstelling van Her cules gewijzigd. Wél kwamen de Herculanen weer in den aanval, zonder nochtans kans tot scoren te krijgen. Dit zou pas in de laatste minuten gelukken, toen Wout Buitenweg zijn kans schoon zag, en uit een doelworsteling een tegenpunt. wist te fabriceeren. De eerste thuiswedstrijd bracht Alphen geen overwinning en moest A zich, na eerst met rust 'n 21 voorsprong verkregen te hebben, met een gelijk spel tevreden stellen. Eerst wogen de belde elftallen goed tegen el kaar op. Het was Baam, dat na 20 minuten wist te scoren. Dan kwam Alphen in de meerder heid en zag kans door Ram en Windhorst den achterstand in een 21 voorsprong om te zetten. Ook in de tweede helft gaf Alphen den toon aan. Na eenige vergeefsche aanvallen werd no. 3 langs keeper Onrust geplaatst, maar dan zijn het de bezoekers, die, na eerst uit een strafschop den achterstand verkleind te hebben, door het missen van een der Alphen-backs gelijk manen. A.F.C. en B.F.C. speelden een ompleizierigen ■wedstrijd, die door te forsch spel der Bussum- mers geen aangenaam verloop had. A.F.C. miste haar beide achterspelers, maar profiteerde van een tijdelijk verblijf van Charles Lungen in de hoofdstad, die ditmaal haar aanval leidde. A.F.C. had het eerst succes door van Nek. Toch ging rust in met 11. Na de doelverwisseling ging het al zeer forseh toe, en weldra werd A.F.C. een penalty toege wezen. De Bussumsche keeper stopte den bal, maar had zich op de doellijn bewogen. Bij het over nemen der strafschop werd het leder over de lat gestompt. Weer een ongerechtigheid in het penal- tii-gebied der gasten. (Nu deed Lungen beter, en schoot onhouabaar in. B.F.C. liet het er niet bij zitten. Bij een goeden aanval gaf Rutgers op 't juiste moment over aan Boerhorst. „Kees" bedacht zich niet, maar profi teerde naar behooren van deze kans en maakte op fraaie manier opnieuw gelijk. Wel kreeg A.F.C. nog een serieuse kans voor open doel, maar Dijkhuis accepteerde deze niet. ZONDAG WORDT GESPEELD: D.W.S.Bloemendaal H.F.C.Alphen BaamHercules Velox—A.F.C. B.F.C.de Spartaan Een zware opgave wacht den Bloemendalers, die een der sterkste westelijke tweede klassers in eigen huis gaan bestrijden. Er zal wel niemand zijn, die den witten ook maar de kleinste kans geeft, en toch.... voetbal ia zóó wisselvallig, dat een overwinning niet on- tno-gleHfk is. Intusschen zou een gelijk spel ons al zeer be vredigen. Het Bloemendaalsch efltal zal trachten het beste er van te maken. Huisman Jonkergouw Bakker Turmer Beijk Kohier Bakker de Bock van Beem Parson Strik Dat H.F.C. zich door Alphen in de luren zal laten leggen is onaannemelijk. De blauw-witten zullen met hun grootere techniek en routine de onstuimige Alphenaren ongetwijfeld hun wil op leggen. Bij Baarn en Hercules houden wij het op de bezoekers, hoewel een gelijk spel lang niet uitge sloten is. AF.C. beleeft weinig pleizier van haar tocht naar Utrecht. De papieren van Velox staan lang niet slecht, en wij zien er Lith cs. niet voor aan toe te laten, dat de A.F.C.-ers roet in hun eten gooien. Tusschen B.F.C. en Spartaan zal het geweldig spannen. Het is te hopen, dat de altijd faire Spartanen niet door minder correct spel der Bus- sumers gedupeerd worden. Hier kan scheidsrech ter Rommes veel aan doen. Normaal achten we de Spartaan sterker. De lagere Bloemendaal-elftallen hebben het volgende programma te verwerken: Bloemendaal 2D.I.O., 10 uur. Kinheim 6—Bloemendaal 3, 10 uur. Bloemendaal 5D.S.K. 3, 2 uur. Bloemendaal 6—Halfweg 3, 2 uur. JUNIOREN. V.S.V. aBloemendaal a, 12 uur. Bloemendaal b—Kqnnemers b, 10 uur. Hillinen aBloemendaal c, 10 uur. Bloemendaal d—Kennemers c, 12 uur. ADSPIRANTEN (ZATERDAG). Bloemendaal aZandvoort a, 3.30 uur. Bloemendaal bZeemeeuwen a-, 2 uur. KORFBAL. De Bloemendalers hebben aan onze verwachting beantwoord met hun gelijk spel tegen het sterke D. E. D. uit Amsterdam. Eén verloren, één ge wonnen, één gelijk, 2 vóór, 2 teigen, 3 punten in 3 wedstrijden. Het is een mooi begin. S. V. H en III hebben hunne wedstrijden op onfortuinlijke wijze met de odd-goal verloren. In beidee twaalftallen werd een S. V. speler gewond, van het 2e nog al vrij ernstig. De resp. tegenpartijen: de Kennemers en Haarlem lieten niet uitvallen, wat toch in goede korfbalkringen resance is. Niet voor onvolledig opkomen, wél voor ongelukken, daar de meeste korfbalclubs niet over veel reserve's kunnen beschikken voor de lagere 12-tallen. S. V. 5 werd in de laatste minuten met 1—2 door Oosterkwartier III geslagen. Zondag a.s. is Sport Vereent I de gast van Animo te Haarlem, spelende op het gemeente- teirrein aan de Oosten de Bruynstraat, achter de nieuwe St. Bavo. Animo is Zondag jJ. door Con cordia met grcote cijfers gelagen, dpchi is toch wel tot betere dingen in staat. Opgepast dus S. V. S. V. 2 ontvangt om 11 uur thuis D. S. V. 1, welk twaalftal nog altijd van flinke sterkte is. S. V. 3 heeft weer een uit-wedsbrijd, terw.ijl het vierde thuis om 2 uur de nieuwe R. K. club ont vangt Tempo I uit Haarlem. HANDBOOGSCHIETEN. Zondag 1,1. gaf de Handboogschietvereen. „De Jonge Batavieren" een concours op haar banen, gevestigd in Café „Van Ouds het He meltje", ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan. Verscheidene vereenigingen namen hieraan deel. en om tien uur was de zaak ook geheel gevuld met schutters, 120 in getale. Toen om tien uur de voorzitter der jubilee- rende vereen., de heer de Beer, de schutters hartelijk welkom heette op dit feest, zeide hij, dat er was gezorgd voor een feestcommissie, welke dezen dag de geheele leiding van het feest in handen had, waarna hij dan ook de leiding overgaf aan den heer Th. van Assen delft, voorzitter dezer feestcommissie, die de opening verder voortzette. Het eerste feliciteerde hij de vier leden, die de oprichters waren van de vereen, en wel de heeren D. de Beer. A. Duijn, J. Mulder en J. v. Es. Daarna werden de reglementen voorge lezen en het concours was hiermede geopend. De voorzitters der bezoekende vereen, felici teerden den voorzitter der Jonge Batavieren met hun 30-jarig bestaan, terwijl hierbij eenige herinneringsprijzen werden overhandigd, o.a. een mooie beker van den Nederlandschen Bond van handboogschutters. Hierna werd een aanvang gemaakt met het schieten, dat den geheelen dag voortduurde. Er werd zeer goed geschoten; zoowel door de korpsschuters, als vrije schutters. Vermel ding verdient het buitengewoon goede schie ten van een dame en wel mej. Etienne, van de Vereen. Willem Teil uit Delft, die als eenigste vrouwelijke deelneemster, wist te zegevieren als eerste prijswinster vrije schutters. De ge heele uitslag luidt als volgt: Eere wedstrijd: Willem Teil, Delft, 89 punten, Eerebeker. Eere-wedstrijd, personeel: G. Bommel van Claudius Civilis, Amster dam, 21 punten. Luijken, Reineveidt, Delft 20 punten. Korpswedstrijd Claudius Civilis Amsterdam188 pt. Willem Teil, Delft 185 pt. Concordia, Amsterdam 172 pt. Nooit volleerd, Tilburg 169 pt. Korpsrozen: Reineveidt, Delft 9 rozen Kon. Batavieren, R'dam 6 rozen Personeele Korpspryzen Kramer, Concordia, A'dam 38 pt. Drosselaar Claudius Civilis, A'dam 37 pt. G. v. Egmond, Willem Teil, Delft 36 pt. A. Reijnen. Nooit volleerd, Tilburg 36 pt. personeele Rozenprijzen J. van Hasselt, Reineveidt, Delft 4 rozen F. Verhappen, VZOS, Santpoort 3 rozen Vrije schutters: Mej. Etienne, Willem Teil, Delft 33 pt. W. Steurs, Romeinen, R'dam33 pt. J. J. van Hasselt, Claudius Civilis, A'dam 29 pt. J. Morien, Willem Teil, Delft27 pt. C. v. d. Vugt, Reineveidt, Delft26 pt. Vrije Schutters, rozenpryzen: H. Vis, Frederik Hendrik, Delft... 2 rozen J. Verhoogh. Kon. Batavieren, R'dam, 1 roos. J. Meeuwenoord, Batavieren, Bloemendaal, Troostprijs. N. van Roode, Batavieren, Bloemendaal, Troostprijs. Meeste gelijken: H. Maas, Claudius Civilis, A'dam. 7 drieën. Van Aarden, Kon. Batavieren, R'dam, 5 éénen. De prijzen werden met een toepasselijk woord door den voorzitter der feestcommissie uitgereikt aan de prijswinners.- Om 6 uur be hoorde deze recht geuoegelyke dag, die Veel heeft bijgedragen tot propaganda van den Handboogsport weder tot het verleden. De B. G. V. houdt a.s. Zaterdag haar Jaar vergadering in Hotel Roozendaal te Overveen. Aanvang precies 8 uur. Na afloop gezellig samenzijn tot 2 uur. Introductie toegestaan. Opkomst dringend gewenscht. AAN HET STRAND. Voordat ik vertel, wat ik in regen en wind meebeleefde, zij hier vermeld, dat niet ik in mijn stukje „Na Aequinox" het blad liet weerspiegelen, de linden ratelen en de bladeren verscheuren. Maar dat het drukfoutenduiveltje mij te pakken had, toen ik bescheidener bedoelde, dat het blad neerwiegelt, de linden rafelen en de bladeren verkleuren, En nu ter zake. De rotgans lag als eien zwarte vuile lap tusschen de helmpollen een halven meter boven den voet van den duinwal. Waarschijnlijk ziek ma eenige overdadige maaltijden van weekdieren en kleine visschen. De gulzigheid na dagen van ontbering wreekt zich meestal. Ontbering op een verre reis van het Noorden naar onze kusten. En de storm bul derde en joeg grauwe wolken en witgekuifde golven naai- de kust. Hij zwiepte de zee ver het breede Kennemer strand op tot bijna aan den duinvoet toe. Dan liet ze weer een eind terugglijden om ze een oogemblik later met nieuw ontketende woede nog hooger op te zweepen. De gans lag als een lap tusschen bossen helm stil, onbewogen. Zij scheen niet te malen om den bulderaar en om 't zoute water dat haar meer en meer naderde. Zij dommelde machteloos voort in haar rustbed van helm. Wat gingen haar nu de anderen aan met wie ze uit de Use-fjord naar de ondiepe Waddenzee en de zan-digq, duinkust was opgetrokken. Wat kon 't haar schelen, of die zich lieten voortdragen door den geweldenaar of tegen hem optornden met klappende wieken! Zij lag stil en onaandoenlijk, want ze was moe en ziek, en hare herinnering sliep. Vergeten de dagen dat ze bruiloft vierde op de onherbergzame rots aan de fjord; vergeten, dat ze miet honderd anderen van haar soort rondzwierde boven t zanneflonkerend zeevlak en even neergestreken op het noordelijkste der Far-öer nauw ontsnapt was aan het slagnet van den vreeseltjksten vijand van al 't gedierte. Vergeten, dat ze zich zat te zonnen met een ro-bbenfanülie op een zandplaat in de Wadtjgn- zee en zich aan zeeslakken te goed deed. En 't geroep van 't witte meeuwenvolk daar boven in de woest jagende luchten om mee te doen in 't heerlijk spel van vleugels en staart drong wel naar beneden maar niet tot haar door. Zij hoorde niet, dacht niet en bewoog snavel noch wiek. Roerlocs lag ze in. de helm, onaan doenlijk voor ieder geluid Voor ieder geluid? Maarwat is dat? Wat nadert daar door de ruischemde ruigte? Wat schokt daar langs den duinwal? Zijn 't niet voet stappenvan dat wezen waarvcor ze uit aan geboren gevoel of van onderbewuste overlevering uit oertijden den grootsten angst en de grootste vrees heeft? Een angst en een vrees die haar moeheidson- macht verre te boven gaan? Den hals omhoog, gestrekt als een wijnflesch, op de been en dan weg! Een vleugelslag, een sprong, onbeholpen, want de wieken willen haast niet. Toch gelukt het. In t water! Een medelijdende golf pakt haar, beurt haar omhoog en trekt haar zeewaarts. Redding! Daar knalt een schot. Mis! Een andere barmhartige golf neemt haar op 't juiste oogenblik mee en voert haar verder op een top van wit schuim. Nu de vleugels uitgeslagen! Weg vliegt ze laag over de woelige zee: „rot, rot, rot! Gered!" K. ZWART. INKRIMPING VAN DIENSTEN BIJ P. T. T. Op 26 en 27 September kwam de Bondsraad van denCentralen Bond van INederl. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel (C. B. P. T. T.) te Utrecht in vergadering bijeen; hij stond onder leiding van den Voorzitter van dien Raad, A. Tepper uit Emmen. Van alle categorieën uit het P. T, T.-bedrijf waren vertegenwoordigers aanwezig. Medegedeeld werd, dat het groots Protestcon gres der Nederlandsche Vakcentrale (N. V. C.), dat Zaterdagavond 24 Sept. jX te 's-Gravenhage was gehouden tegen verschillende regeerings- voonstellen, neergelegd n de millioenennota, door circa 5.000 personen werd bezocht, waaronder een overweldigend aantal ambtenaren, behoorende tot het Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel. Ook op deze Bondsraadvergadering trad tegen de aangekondigde inkomstenvermindering van het rijkspersoneel groote ontstemming en veront waardiging naar voren. Sedert 1923 zal straks 1 Januari 1933 een verlaging van 20 a 30 zijn doorgevoerd, toegepast op loonen, waarvan door de regeering steeds zelf is verklaard, dat zij zeker niet aan den hoogen kant zijn. Terwijl reeds 1 Januari a.s. opnieuw een ver laging voor het rijkspersoneel dreigt te worden doorgezet, waarmede de reigeertng f 24.000.000 be sparing meent te kunnen verkrijgen, zal daaren tegen de belastingverhooging op zijn vroegst 1 Mei a.s. va-n kracht warden en in 1933 totaal op brengen f 18.000.000. Aan deze belasting-verhoo- ging zullen ook de ambtenaren (die reeds een extra-crisis-offer brachten) hun deel moeten bij dragen. De Rijksambtenaren worden op die wijze in 1933 en volgende jaren tweemaal getroffen. Bovendien achtte men het door de reigeering aangevoerde index-cijfer der eerste levensbehoef ten zeer aanvechtbaar. Er moet niet uitsluitend vergeleken worden tusschen de duurte in Novem ber 1928 en Juni 1932, doch het uitgangspunt moet tevens zijn het jaar 1919, in welk jaar het Bezoldigingsbesluit-1920 werd vastgesteld. Boven dien maken de crisis-wetten het leven steeds duurder. De extra-salarisverlaging voor' de ongehuwde ambtenaren werd scherp gecritiseerd. De politieke- motieven der regeering om telkens weer de on- gehuwden t e treffen, werden hoogst onzuiver en onbillijk geacht. De ongehuwde ambtenaren zul len aanstonds circa een derde gedeelte van hun salaris moeten missen! Betreurd werd, dat de R.K. Staatspartij zich daartegen niet verzet en alzoo de regeering ten deze in haar streven steunt. Verdeeling der crisislasten over alle burgers door een billijk progressief belasting-omslag- stelsel is zeer wel mogelijk, indien de regeering èn politieke partijen in de Volksvertegenwoordi ging, daarover tot overeenstemming willen komen. By het P. T. T.-peirsoneel leeft niet de over tuiging, dat er naar gestreefd wordt de lasten der crisis evenredig te verdoelen. Ook de bijzondere bezuinigingsmaatregelen, die bij het Staatsbedrijf P. T. T. zijn en worden genomen, wijzen in tegenover gestelde richting. Vooral verschillende inkrimpingen van nuttige P. T. T.-óiensten: openstellimgsduur der kan toren, vermindering aantal bestellingen, enz. zijn noch voor het publiek, noch voor het perso neel als direct noodzakelijk te accepteeren. Het als gevolg daarvan op groote schaal ontslag ver- leenen aan hulppersoneel is bovenmate stuitend en onmaatschappelijk. Op deze Bondsraadvergadering werd in dit veTband zeer ernstig geklaagd over de gevolgen van De opheffing van de derde bestelling in de groote steden. De Bondsraad van den C. B. P. T. T. heeft hier over in een motie aan den minister van Water staat en den Directeur-Generaal der P. T. T. op nieuw zijn gevoelen kenbaar gemaakt. De klachten over vertraging van de bestelling der correspondentie nemen ook ten plattelande toe. Inplaats van de administratie P. T. T. wordt het personeel meermalen als de veroorzaker van dit ongerief aangezien. Wanneer het voorkomt, dat in het verkeer tusschen naburige gemeenten een verschil van een etmaal en langer tusschen tijdstip van terpostbezorging en dat van de be stelling bij den geadresseerde te constateeren valt, dan moet het duidelijk zijn, dat de inkrimping van den postdienst in diveirse gevallen al te straf wordt doorgezet, terwiïïe van soms slechts enkele guldens besparing per dag. De Centrale Postbond zal zijn onderzoek naar de gevolgen dezer in krimping van dé diensten voorzetten. De dientverzwaring voor de postoonducteurs, het kantoor- en bestellend personeel, verband houdend met de invoering van nachttreinen,, weird nader besproken. De opheffing van vele hulpkantoren en de po sitie der kantoorhouders kwam tevens ter sprake, evenals de omzetting van hoofdkantoren in hulp kantoren en van hulpkantoren in stations met al de gevolgen daarvan voor publiek en dienst. De steeds lagere kantoor-vormen beteekenen uiteindelijk ongerief voor de gebruikers van de P. T. T.-diensten en vervorming in benedenwaart- sche richting van de vooruitzichten van het per soneel. Vele interne dienst- en personeelsaangelegen heden werden op deze Bondsraadsvengadering nog bepreken. Het bestuur zal aan verschillende daarvan aandacht schenken en deze zoo noodig bespreken met de autoriteiten. Het reeds geaurende langen tijd in het geheel niet bevorderen van voor hoogere functies ge slaagde ambtenaren werd al zeer onbevredigend geacht.. Gevolgen hiervan zijn om, dat geen be noemingen tot commies plaats vinden, de formatie der categorie assistenten geen gelijken tred houdt met den aard der zich uitbreidende diensten, enz. Sterk werd de nadruk gelegd op het feit, dat naast de algemeene salarisverlaging nog zooveel extra-verslechteringen voor het P.T.T.-personeel werden doorgevoerd. Het druppelsgewijze aftap pen van de regeling der positie van dit personeel mag niet langer voortgang hebben. Verschillende actie-middelen werden tenslotte besproken en goedgekeurd. HET ZELFMAKEN VAN KLEEREN. Zelfmaken van kleeren is in dezen tijd van bezuiniging weer zeer algemeen geworden. Met een paar meter stof en een eenvoudig patroon kan men de alleraardigste japonnen maken, of vermaken, als U van een oude japon een meisjes jurk of een andere japon wilt vervaardigen. Wij stellen ons voor U hierbij zooveel moge lijk behulpzaam te zijn en U in den loop van de volgende weken een aantal eenvoudig te maken fraaie modellen van nieuwe japonnen te geven. Wij beginnen met een ook voor gezette figuren geschikte PRACTISCHE HUISJAPON. (D 801) Deze buitengewoon practische japon is heel eenvoudig te maken en leent zich buitengewoon goed voor ezettc figuren. De japon kan van gewerkte stof ge maakt worden met een effen halsafwer king of van effen stof met een zijden bies in afstekende kleur. De schuine punthals kleedt zeer af en is daarom zoo geschikt voor meer gezette figuren. Het patroon be staat uit vóór- en achterbaan, die uit één stuk geknipt worden, terwijl op zijde een kleine ge plooide baan wordt ingezet. De mouw is ruim met een smalle manchet, terwijl de ceintuur een afste kend galalith gespje heeft. Gemakkelijk na te knippen pa tronen verkrijgbaar m alle maten tot 52. Maat: 40 42 44 46 48 50 D 801 DE JUISTE MAAT. Bustewijdte: 92 100 108 112 120 126 Heupwijdte: 100 c.M. - 104 - 110 116 124 130 VOOR ONZE LEZERESSEN1 Duidelijke patronen voor het zelf maken van dit model worden U tegen kostprijs toegezonden na overschrijving van 58 ct op postrek. 62626 van den Modedienst te den Haag, of na inzen ding van dit bedrag in postzegels of per post wissel aan de mode-redactrice van dit blad, Roe- lofsstraat 109, den Haag. Juiste maat en nummer dient men op te geven. C. O. V. Het programma op 27 October a.s. in de St. Bavo Groote Markt omvat werken voor koor en orgel, van Bach, Cesar Franck, Schu- man, Marcel Dupré en Sweelinck. O.m. zingt het C.O.V.-koor onder leiding van George Ro bert Motette: „Jesu meine Freude" van Bach. Eenige da Een ontvoer! In een dert'g kilometei lië) gelegen dorpswinkel van een zakelijk Engelschen ha' 'iloed nen uit de omgeving landbouwproducten teger katoenen hemden ruilen nu drie maanden geled Op de vraag van den wenscht, wist hij slecht: dialect te antwoorden, hij wil hebben, een een bijl en sigaren, waai gordeldoek een leeren handeaar een steen voo Eén blik is voor den te zien dat hem hier dere grootte wordt van wel 20 karaat, die geheele inventaris van verrasing te verraden betaling en de Indiaan langde deken, de bijl, een kistje sigaren den man duidelijk, dat hij kostbaren steen haastig Indiaan na, die door een zoo juist de laatste passeert. Enkele minui in de campas verdwenen De kleurling ziet Sonhor Arajo, den vredi gelicht te zijn, zich bij Éindelijk is de Indiaan trekt, doch dadelijk oven een verhoor onderworpe: brabbel niet te ontraadse gezellin ondevraagd. Zy knield en geeft gewillig tugeesch koeterwaalsch zy behoort tot den nen, die in de ontoega Matto-Grosso massief Westersche kuituur in Zij heeft zelfs in een lieke missie naaien, wat bijbelspreuken geleerd, aan een Kazik verkoope: vangst is zij in handen zijn ruwheid beruchte moest zij de vuilste werkji oude vrouwen verrichten verliefd op haar geworde slavin van het opperhoofd ten vluchten. Ook naar meer terugkeeren, aa daar het slachtoffer va geworden. Daarom dwi van wegen verstoken wortels en van wild. D kleeren hadden zij uit hoofd meegenomen. De Hen zou over een grool steenen beschikken, die vata de Rio das Mortes massa's zouden worden Na een kort overleg v, wil naar het plaatsje te hun een goed ingericht na van levensmiddelen voorzien te zijn, het zich Oprichtingsvt Het is nacht geworden bezweete paarden in Cu De begeerte naar dis ontstaan uit zand, afkom wasscherij van een diama het niet er van het aart gelegen huisje van den ju bezorger C. stappen zij ruchtig op de gesloten slaperigen neger worden dig daarop verschijnen oo en zijn zoon, die bij een Amerikaanschen drank bi spannen toeluisteren naar bezoekers te vertellen heb De diamant gaat van h zaakt glanzende oogen opwinding. De vier, die ten, beraden fluisterend, gen aanbreekt. De oprich Grosso-diamant-expeditie" zaak. Maar nu komt het digen op te zoeken, die ov< zochte, tusschen de Rio A Rio das Mortes gelegen e Indianenstammen bewoon lichtingen kunnen geven, gebied van ongeveer 22< meters, dat slechts zelde: betreden, een door riviere sneden, van wilde dierei femelend oerwoud, wa

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 4