Pianolessen berekend voor EERSTE KLASSE, behandeling de volgende prijzen en tot den Isten December 1932 voor Permanenten met de nieuwste apparaten onschadelijk en chic f 1.50 burgerlijke stand. JAN F. VAN DANTZIG TOO EEL. SPORT. PREDIKBEURTEN Nieuwe vinding! Dat is rusten! N.V. WONINGINRICHTING J. CHRISTIAANS. Voor Keurig naar de mode knippen f zorgvuldig en overvloedig wasschen f smaakvol onduleeren f knippen,\vasschen,onduleeren,tezamen t 0.35 0.35 0.40 l.OO Voor watergolf als natuurgolf handverzorging en manicure kinderknippen 99 f f f 0.75 0.40 0.30 GEMEENTE BLOEMEND AAL. Bevallen: P. F. M. A. RuigrokRath, z.; C. F. Roeienvan Aken, z. Ondertrouwd: J. P. L. van der Lande en G. j, J. M. Sterck; F. Mense en D. Elizen. Getrouwd: B. S. W. van Hamburg en A. M. Cats; W. F. J. de Graaf en N. E. Tuijtel. Overleden: S. van den Bunt, 86 jaar; B. A. Raymann, 48 jaar, overl. te Haarlem. GEDIPL. N.T.V. OUD-LEERLING o.a. van wijlen DIRK SCHaFER BLOEMEND.WEG 98a, TEL. 22014 BLOEMENDAAL MOZART-FESTSPIELE. Figaro's Hoehzeit. Stadsschouwburg Don derdag 20 Oct. In ons land worden we niet erg verwend met goede operaopvoeringen. Te verheugen der was daarom het feit, dat een uitstekend Jlünchensch ensemble Nederland kwam bezoe ken en nog wel Mozart's beste opera's ten gehoore kwam brengen. Donderdag 20 dezer werd Figaro's Hoehzeit in den Stadsschouwburg gegeven en nu zou men denken een uitverkochte zaal te kunnen boeken? Neen, slechts wat men noemt „een vrij talrijk publiek" was opgekomen om van het gebodene te genieten. Maar zij waren niet vergeefs gekomen! Mozart's heerlijke muziek, die loutere zon neschijn is, blijft altijd even tintelend en vol bekoring en zij werd vertolkt op een wijze, die allen lof verdiend. Zoowel de zang prestaties als het vlotte spel van de Miinche- ners gaven veel bewonderenswaardigs. De hoofdrollen werden vervuld door Erik Wildhagen (Figaro), Maria Jerabek (Susanne) Tine Belke (Grafin), die haar rol in verschil lend opzicht op voortreffelijke wijze vervulde, doch in den beginne een weinig detoneerde, en Hans Heinrich Kügel (Graf Almariva). Onze landgenoote Hovyd Krauss*Adema wist zich in de rol van Cherubin uitstekend aan dit Duitsche gezelschap aan te passen. Julius Gless (Bartolo) zong de geestige aria „Stisse Rache" op een wijze, die hem een krachtig applaus bezorgde. De hoogtepunten in de uitvoering waren de onberispelijk gezongen terzetten uit de eerste en tweede acte en het sextet uit de derde acte. Toen kwam Mozart's muziek in al zijn fijn heid en innige uitbeelding als een vreugde over ens en alleen voor die gedeelten reeds was een gang naar den schouwburg voor den ech ten muziekliefhebber de moeite waard. Het or kest onder leiding van Prof. Hugo Röhr ver vulde zijn taak op bevredigende wijze. Over de ensceneering, die wel wat heel so ber was en het affreuse maanlicht in de laat ste acte, dat de grime op de gezichten een al te „teekenend" karakter gaf, zullen we maar niet veel zeggen, daar dan de indruk gewekt zou worden, dat zulks afbreuk gedaan had aan het vele schoons en goede, dat de Mün- cheners te genieten geven, waarvoor we hen oprecht dankbaar kunnen zijn. B. W. DE DOOFPOT, blijspel in 3 be drijven, auteur en regisseur Jaap van der Poll N.V. Het Schouw- toonee'., Stadsschouwburg Zater dag 22 Oct. Nadat Van der Poll met dit stuk in een zgn. volksvoorstelling voor een uitverkochte zaal een uitbundig succes had behaald, ging het nu ook eens voor ons. het gewone publiek. Ook wij hebben ons best geamuseerd. Maar nader hand hebben wij ons daarover zelf toch een beetje geschaamd. En wij kunnen ons inden ken, dat er waren onder het publiek, die zich aan dit stuk hebben geërgerd. Elk verschil in opvatting onder ons menschen houdt verband met onze persoonlijke levensbeschouwing. De strijd der levensbeschouwing heeft veelal plaats op de gebieden van politiek en gods dienst. Men kan nu juist niet zeggen dat die strijd steeds tot verheuging of verheffing der menschlieid aanleiding heeft gegeven. Vervloe king, vervolgingen, smaad, laster, broodroof, burgeroorlog en meer improductieve arbeid van dien aard leggen in de geschiedenis getui genis daarvan af. Men pleegt dan ook in ons land wanneer -men een gezellige vereeniging stichten wil, in de Statuten op te nemen, dat men het niet mag hebben over politiek of godsdienst. Dit w!l natuurlijk niet zeggen, dat men over het belangrijkste, zijne levensbe schouwing, niet spreken mag, maar dat men over deze belangrijke dingen met andersden kenden niet van gedachten wisselt, dan op eene aan die belangrijkheid aangepaste wijze Het tooneel heeft zich in ons land aan die levenshouding aangepast. Men verdraagt in ieder geval alleen van cabaret en revue in grapjassige liedjes gevatte satyren op levende politieke personen en opvattingen, doch laat ook daarin den godsdienst onaangeroerd. Jaap van der Poll ziet dit anders in. De in „De Doofpot" vervatte ridicuiiseering van een altijd en overal „Heere Heere" roepend ge trouwd vrouwtje, dat de onverdraagzaamheid zelve is ook jegens haar man en haar kinde ren, kan er in zooverre nog mee door, dat onverdraagzaamheid altijd en in iedereen een ondeugd is en belachelijk maken daarvan het openbare leven in het algemeen slechts kan ten goede komen. Maar het gaat te ver als daarbij in het gedrang worden gebracht onder ons levende predikanten. Deze heeren, ds. Ker sten en als we 't goed verstonden ds. Duyven- dak, gaan niet naar den Schouwburg en ook al gingen zij er heen dan zouden zij zich toch niet kunnen verdedigen. Zelfs als zij deze too- neellitteratuur wilden lezen zouden zij dit niet kunnen omdat de tekst van dit stuk niet uitgegeven werd. Laat men de namen van die levende personen door gefingeerde vervangen! De levensopvatting van bedoeld vrouwtje, ge speeld door mevr. De Boer—Van Rijk is eenigszins 'n antieke; Lecky heeft die opvat ting in zijne History of European morals, aldus weergegeven: „It was generally taught, that all national catastrophes were penal inflec tions, resulting for the most part from the vices or the religions errorsand that temporal prosperity was the reward of ortho doxy and virtue". Leest men voor „religions errors: „geestelijke" afdwalingen en voor „orthodoxy": „juist denken" dan klinkt die zin ook nu nog zoo mal niet bij alle waardee ring om wat renaissancé, reformatie, de empi rische wetenschap, de cathegorische imperatief, de psychologie en de zuivere rede ons zoo al gebracht hebben. Cornelia, het vrouwtje, is trouwens in we zen niet zoo mal als ze er uit ziet en niet zoo houterig als ze spreekt. Het publiek voelde dit en een algemeen medelijdend en liefderijk ,och" ging door ds zaal, toen zij aan het eind van het stuk overdonderd door haren onder den invloed van koffiehuisvrienden van lam tot leeuw geworden echtvriend in plaats van bij belteksten een paar zielige menschelijke woor den tegen hem sprak van mensch tot mensch. De strekking van het stuk, satyriseering van de verhouding van star dogma en mensch is, zoo opgevat, gezond. En wij hopen dat er au fond daarom zoo veel en zoo gezond gelachen is. De sfeer van het stuk is verder zuiver Amsterdamsch. Van der Poll hoewel geen theoloog, heeft het knap in elkaar gezet. Ezerman is ook hier weer voortreffelijk en dat de geliefde actrice Esther De BoerVan Rijk een open doekje kreeg nog vóór zij een woord gezegd had, spreekt van zelf. Als er weer eens een anti- clericale verkiezingsstrijd kwam, zou het stuk daarbij dienst kunnen dóen, maar dan zal Jaap de Maasbode niet in één adem moeten noemen met Telegraaf, Handelsblad en Het Leven! Vert. „Algemeen werd geleerd, dat volks rampen kastijdingen waren, die grootendeels voortsproten uit ondeugden en uit ketterijen en dat wereldsche welvaart de belooning was voor rechtzinnigheid en fatsoenlijkheid". HENDRIK IV" IN DEN STADSSCHOUWBURG HAARLEM. Morgen, Zaterdagavond 29 October te 8 uur geeft bet N.V. Het Hollandsch Tooneel, dir. Louis de Vries in den Stadsschouwburg een voorstelling van „Hendrik IV" van Luigi Pir.an- dello, welk stuk ook in Italië grooten bijval vond. Het stuk wordt gespeeld in dezelfde be zetting als in Amsterdam o.a. Hendrik IV Louis de Vries, Markiezinmevr. Jacquelin-a Royaards-Sandberg. Pirandello heeft in dit stuk niet de historische figuur van Hendrik IV Duitsch Keizer uitgebeeld en dat in een tijd toen Kerk en Pausen op hun hoogtepunt van kracht waren en de wereld lijke macht eerst kwam, van iemand die zich verbeeldt een Hendrik IV te zijn. De geschiedenis leert ons aangaande den wer- kelijken Hendrik IV het volgende. Het godsoor deel over de wereld, waarmee de kerk de bevol king van het christelijk deel vah Europa in angst vrees en onderdanigheid gehouden had, bleef uit, onvervuld bleef de voorspelling dat 1000 jaar na Christus' dood deze zelf zou komen om de we reld te oordeelen. De magische cirkel waarmee de kerk den geest der volken omtooverd haa gehouden, begen te verslappen en toonde hiel en daar reeds zijn eerste breuken om eerst eeuwen later zijn kracht zoo goed als geheel te verliezen. Wie zich over de geschiedenis van dien tijd wil oriënteeren, beter dan Pirandello en zijn vertaler de heer Keuls, blijkens de beschrij ving in het programma, georiënteerd zijn, ver wijzen wij naar blz. 235 van de volkseditie van Leopold von Ranke's geschriften: Illustrierte Welt-geschichte, onlangs verschenen te Berlijn bij den Paul Franke Verlag. Aan de psychoanalytische waarde van dit too- neelstuk doet dit niet af, wel aan zijn door Keuls ter sprake gebrachte symbolische waarde. Het stuk als zoodanig blijft interessant. T. VOETBAL. De resultaten der Zondag gespeelde wedstrij den zijn: Hercules—H.F.C. 2—6 Alphen—D.W.S. 3—3 A.F.C.Baarn 44 SpartaanVelox 01 BloemendaalB.F.C. 62 Alle verwachtingen ten spijt, heeft H.F.C. een gemakkelijke overwinning op Hercules behaald, waardoor the good old haar plaats aan den kop der ranglijst heeft behouden. De nieuwe linkerwing DorsmanHagenaar heeft voor een groot deel tot dit mooie succes bijgedragen. Hercules kon er ditmaal weinig van maken. Het elftal vormde geen geheel, het verband tusschen de linies ontbrak, terwijl in de voorhoede het binnentrio, n'en deplaise de aanwezigheid van Worst, slechts zelden ge vaarlijk was. Het moest komen van de buiten spelers Wijhe en Versluijs, maar ze ondervonden te weinig steun om maar één oogenblik de H.F.C.-overwinning in gevaar te brengen. Trou wens, Hercules was feitelijk reeds in het eerste kwartier geslagen, want in dat korte tijdsver loop was Balt al tweemaal gepasseerd (dcor Hagenaar en Koper) terwijl toen mede geble ken was, dat de aanvallen der gastheeren wei nig verontrustend waren voor de defensie der bezoekers. Dcor toedoen van Hageraar, die als links-buiten een zeer goede partij speelde, werd Dorsman nog vóór de rust m de gelegenheid gesteld een derde doelpunt te maken. Na de hervatting profiteerde Versluys wel is waar van een misverstand tusschen van der Meulen en Jongenel, maar onmiddellijk hierop scoort H.F.C. weer en als Koper dan no. 5 fabriceert, is de aardigheid er af. Nogmaals schiet Ver sluys den bal langs van der Meulen; aan de andere zijde echter kan Balt door Dorsman voor de zesde maal visschen. Als de bekende nachtkaars komt dan het einde. Zooals wij in ons vorig overzicht schreven, stuitte D.W.S. in Alphen op grooten tegen stand, en moest één punt in de Zuid-Holland- sche klei achterlaten. De meer spannende dan fraaie ontmoeting werd door ruim 3500 toe schouwers bijgewoond. Nadat er een half uur gespeeld was, veroverde Slot voor D.W.S. de leiding. De vreugde was van korten duur. want na eenige minuten glipte de vlugge Alphen- middenvoor langs van Stokken en plaatste den gelijkmaker achter Huntelaar. In de tweede helft was het terrein door zwaren regenval ge weldig glibberig en daardoor moeilijk te be spelen. Óp goedkoope wijze komt Alphen aan haar tweede doelpunt: van Stokken speelt terug op zijn keeper, deze glijdt in de modder uit en de bal rolt tergend langzaam in het doel. Een wijziging, in het D.W.S.-elftal heeft suc ces en Huisman scoort een mooi doelpunt. Zelfs verovert dezelfde speler de leiding voor zijn elftal uit een correct genomen strafschop. Alphen komt dan onstuimig opzetten. Bij een scrimmage voor het D.W.S.-doel constateert de scheidsrechter goal, en wijst naar het midden. Tegen het toekennen van dat doelpunt heeft D.W.S. na afloop geprotesteerd. Wij vreezen, dat dit protest weinig uitwerking zal hebben. De tegenstand, welke Velox van Spartaan ondervond was zóó groot, dat de Utrechtenaren zich gelukkig mochten prijzen, in de laatste mi nuten de beide punten te veroveren. Spartaan was zwaar gehandicapt door het ontbreken van haar linkervleugel. Velox is gedurende den geheelen wedstrijd aanvallend geweest, doch stuitte geregeld op de ijzersterke verdediging der thuisclub, die, met keeper Oerlemans aan het hoofd dapper stand hield. Ieder dacht al aan een draw, maar juist op het nippertje wist Achterberg het eenige doelpunt in den kamp voor Velox te maken, zoodat de Utrechtenaren tenslotte nog met de volle buit gingen strij ken. Ook nu weer trad de middenlinie van Velox zeer op den voorgrond, en maakte het aanvalspel van Spartaan volkomen lam. Een zeer onaangenaam slot had de ontmoe ting tusschen A.F.C. en Baam. Tot ongeveer een kwartier voor het einde verliep alles nor maal (de stand was toen 31 voor A.F.C.) maar toen liep het zaakje als gevolg van een toevallige omstandigheid glad mis. Dit kwam zóó: een A.F.C.'er kwam in botsing met keeper Onrust van Baarn. Deze raakte daardoor zoo danig uit zijn evenwicht, dat hij het te kwaad kreeg met zijn zenuwen en het veld moest ver laten. De invaller uitte, toen hij de plaats van Onrust innam, dergelijke bedreigingen aan het adres van den A.F.C.'er, dat deze het wijselijk achtte, zich in de middenlinie terug te trekkc». Door deze omzetting, en mede door de ontoom- bare onstuimigheid, waarmede de gasten na dit voorval ten aanval togen, was in no time de 31 achterstand omgezet in een 4—3 voor sprong. A.F.C. mocht nog van geluk spreken, dat kort voor het einde de scheidsrechter, die de situatie absoluut niet beheersch|e, haar een penalty toekende, waaruit nog juist het gelijk makende- doelpunt gescoord kon worden. Bloemendaal verbrak de traditie op eigen veld met van B.F.C. te kunnen winnen, en sloeg de Bussumers met de royale cijfers 62. Toch speelden de bezoekers niet zoo slecht, als deze cijfers zouden vermoeden. In tegendeel: vooral in de eerste helft ging het initiatief voornamelijk van de gasten uit, en was hun veldwerk bijwijlen beter dan dat van Bloemendaal. De afwerking was echter onvol doende, en het schieten zeer zwak. De Bloe- mendaal-vo-orhoede, waarin de reehterwing door de aanwezigheid van Kammeijer een voort durende bedreiging was voor de B.F.C.-defensie was daarentegen uitnemend op schot. Boven dien speelde Frans Bakker, als middenvoor een uitnemende partij voetbal, vooral zijn passen naar de vleugels (open spel) stichtte groote verwarring in de Bussumsche gelederen. Hij vergat daarbij zelf niet te scoren, en maakte twee goede doelpunten, waarvan vooral het eerste (Bloemendaalsch derde goal, een ju weeltje was: uit een ideale voorzet van Kam meijer kopte hij volkomen onhoudbaar in. Maar de mooie goal was de tweede! Onze midden voor wipte het leder over den voet van de B.F.C.-links-back naar de Bock, die een schot loste, zóó fraai en zuiver als men zelden ziet. Vriend en vijand waren dan ook over dit fraai staaltje voetbal in extase. Trouwens, alle door Ions gescoorde doelpunten waren van goede kwaliteit: de eerste kwam uit een vrijen schop door Beyk genomen, over het tweede en derde schreven we reeds. Het vierde maakte Kohier, het vijfde Frans Bakker en het zesde de Bock. Vermelding verdient voorts het gelukkige moment, waarop Huisman bij den stand 10 voor Bloemendaal een penalty stopte. Was hem dat niet gelukt, dan zou de strijd misschien heel anders verloopen zijn. Dat was ook het geval na de rust, die met 20 voor de thuis club was ingegaan. Direct na de hervatting wisten de gasten te doelpunten, doch onmiddel lijk hierop (geen der B.F.C.'ers kon er tus schen komen) maakte Frans Bakker de reeds gememoreerde derde goal. Dit zijn inderdaad gelukjes, die de uitslag zeker beïnvloed heb ben. Jammer was het, dat B.F.C., tegen wie wij steeds aangenaam speelden, nu een slechten indruk achterliet. Hun optreden was verre van sportief en speciaal de uitlatingen van hun links-back verdienen scherpe afkeuring. Het Bloemendaal-bestuur stelde bereids het B.F.C.- bestuur van een en ander in kennis, in de hodp, dat deze maatregel voldoende zal zijn. Herziet het B.F.C.-elftal haar houding niet, dan zal ongetwijfeld van hooger hand ingegrepen wor den. Voor a.s. Zondag luidt het programma: AlphenBloemendaal D. W. S.—Hercules H. F. C.—A. F. C. BaarnDe Spartaan Velox—B. F. C. Voor Bloemendaal ligt een zware strijd in het verschiet, want Alphen is« in eigen huis niet makkelijk te slaan. Wij vertrbuwen, dat de laatste overwinningen ons elftal tot groote daden zal inspireeren, zoodat de derde zege praal in sucessie genoteerd kan worden. Het elftal bleef onveranderd, en speelt dus in de volgende opstelling: Huisman Jonkergouw Bakker Immer Beyk Kohier Kammeijer De Bock F. Bakker Parson Strik D.W.S. krijgt gelegenheid het geschokte ver trouwen te herstellen. We voorzien een neder laag van Hercules. Dat de positie van H. F. C. door A. F. C. bedreigd zal worden, nemen we vooralsnog niet aan. De nog altijd groote H. F. C.-aan- hang zal Zondag genoeg reden tot juichen krijgen. Tusschen Baarn en Spartaan zal het onge twijfeld spannen. Een gelijk spel lijkt het meest aannemelijk. Ook Velox zal wel niet struikelen tegen het bezoekende B. F. C. Den-scheidsrechter wacht een zware taak. Als B. F. C. „hard" begint, is Velox geen ploeg, zich onbetuigd te laten. De leider late geen oogenblik zwaar spel toe, doet hij dat wel, dan voorspellen wij een hoogst on aangename ontmoeting. Bloemen-daal 2 deed goed werk door tegen het ongeslagen Stormvogels 3 van IJmuiden gelijk te spelen. Bravo, reserves! Voor de lagere elftallen zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Bloemendaal 2Haarlem 3 10 uur Stormvogels 5Bloemendaal 4 12 uur RozenpriëelBloemendaal 5 10 uur - 10 uur Zondag 30 October 1982. Eglise Wallonne Ned. Herv. Kerk. Dimanche 30 Octobre. 10 h. 30 service. collecte speciale pom- la caise des veuves. 11 h. 45 service des enfants. 20 h. culte Pasteur Krafft. Vendredi 4 Novembre. 20 h. 15 service oecuménique de réformation avec la collaboration de Rev. F. E. Keay, Pfarrer Kaetske, Ds. Brassaard, Ds. Waar denburg et Pasteur Krafft. L'église ouverte tous les jours de 10 - 11 h. Ned. Herv. Kerk Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. G. Oorthuys, Pred. te Amsterdam. Jeugddienst in het Jeugdhuis. V.m. 10 uur de heer W. F. G. Dankbaar. Jeugddienst voor ouderen in het Jeugdhuis. 's avonds 7.30 uur Prof. Dr. A. H. de Hartig. Amsterdam. Gebouw „Maranatha". Donderdag 3 November, n.m. 8 uur de heer K. Koopman. Bijbellezing.' O verveen. V.m. 10 uur Ds. J. C. Koningsberger, Pred. te Amsterdam. Ned. Herv. Kerkgenootschap Santpoort V.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Doopsbediening. Maandag 31 Oct., 's avonds acht uur dezelfde. -Kerkhervorming. (Titus 2 vs. 11). Zang koor met solozang van mej. Feyna de Clercq uit 's Gravenhage. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur Ds. M. G. Blauw, Haarlem N. H. Avondmaal. Geref. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 uur Drs. J. C. Brussaard. Bediening H. Avondmaal. N.m. 5 uur Drs. J. C. Brussaard. Nabetrachting. Nederl. Protestantenbond Afd. Bloemendaal. V.m. 10.30 uur, Ds. N. Padt, Zandvoort. Religieuze Kring, Aerdenhout. V.m. 10.30 uur Dr. J. C. A. Fetter, Rem. Pred. Rotterdam. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. V.m. 10.30 uur, Gezongen H. Mis. Woen; 1» g 2 Nov. Allerzielen: V.m. 7.30 uur, Stille Requiemmis. Des avonds 8 uur Completen en Lof. Bloemendaal 6T.H.B. 4 Junioren: Bloemendaal aEdo a 2 uur R.C.H. bBloemendaal b' 10 uur SpaarnevogelsBloemendaal 'c 2- uur Edo cBloemendaal d 2 uur Adspiranten (Zaterdag). Bloemendaal aSchoten a 2 uur Bloemendaal bHillinen a 3.30 uur Z.S.V.Bloemendaal c 3 uur KORFBAL. worden. S.V. ni en IV zijn vrij. Het vijfde speelt uit tegen Flora H in Haarlem. De adspiranten spelen Zaterdagmiddag om 3 uur tegen de Flora-babies. Woensdag 2 November houdt S. V. een ledenvergadering in Vreeburg. Zaterdag 12 November wordt de eerste club avond gehouden. In Januari 1933 heeft de jaar- lijksche feestavond plaats. Voor introdustie, ook voor den clubavond, kan men zich wenden tot mej. G. Kuneman, Bosch laan 9, Bloemendaal of tot het secretariaat: Duinweg 43 Santpoort (S.). Met de odd goal heeft Sport Vereent op de reserves van de 2e klasser Sportief uit Amster dam de overwinning behaald. Had de thuisclub zuiverder geschoten, dan was de zege grooter geweest, want deze was wei sterker. Toch bezit Sportief o.i. in deze ploeg geen hekke- sluiter. S. V. II behaalde een nuttige overwinning- op Haarlem H, zoodat het verschil met no. 1 slechts 1 punt bedraagt. S. V. IH kon onverriehterzake naar huis gaan daar het Gemeente-terrein aan de Oosten de Bruinstraat was afgekeurd. S. V. V won thuis van O. G. H. Zondag ontvangt het eerste twaalftal D. T V. III uit Amsterdam, die momenteel onderaan het ranglijstje staan. Op papier is dit de zwakste ploeg, doch S. V. zal goed doen deze tegenpartij niet te onderschatten, daar de reserves van de Amsterdamsehe le klassers het korfbalspel meestal heel goed kennen en dus vaak voor verrassingen zorgen. Het tweede ontvangt des morgen animo II uit Haarlem. Deze wedstrijd kan gewonnen WAT NIET IEDEREEN WEET. Wat de voedingswaarde betreft, moeten de peulvruchten, zooals erwten, boonen, capucij- ners, nog hooger worden aangeschreven dan granen. Ze worden lichter verteerbaar, als ze van haar schillen ontdaan zijn. Revalenta arabica is, mits zuiver, een uitnemend voe dingsmiddel; het is namelijk het meel van peulvruchten. Koopt nu Rookfauteuils met patent vee- rende losse kussen ons merk „IDEAAL", onverbeterlijk. Compleet vanaf f 13.50. Ziet de etalages. Alleen verkrijgbaar: Alleen Westergracht 79 en Julianapark 60 bij Soendaplein. Vraagt U eens onze billijke abonnementseondities. Hui ïbens Kapper, Baan 43 99 99 99 99

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1932 | | pagina 5