Pianolessen Mr. Cornelisstraat 40, Tclcf. 15014 HUISVL1 TEI lO pond Amerllc. Appelen wijnsap, extra fijn ÏO Sinaasappelen 25 cent. f 1.40 Gemeenteraad, BURGERLIJKE STAND* JAN F. VAN DANTZIG PREDIKBEURTEN. *31 P IS 000000E NIET HET BEST GES Omlijsten vai Voor fijn FRUIT alléén TOESET Verkort Verslag. De Raad vergaderde Donderdagmiddag onder presidium van den Burgemeester Jhr. Mr. O. G. A. den Tex. Afwezig: de heer Kremer. De Voorzitter hield de gebruikelijke Nieuw Jaarsrede, waarin hjj dan toestand der Gemeente aan een korte beschouwing onderwierp. Ingekomen Stokken. Verzoek dar nationale commissie tegsn het al coholisme om ongewenschte uitbreiding van het aantal verloven tegen te gaan. B. en W. dieelen mede, dat een verordening ex art. 43 der Drankwet reeds bestaat en dat overi gens een dergelijk drijven tot verlofsbeperking ciandestlenen verkoop in de hand werkt. Zij stel len derhalve voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Bericht van Gedeputeerde Staten, dat de Kroon goedgekeurd heeft hun besluit, waarbij bepaald is dat Haarlem aan Bloemendaal geen schadever goeding ex art. 22 der Annexatiewet behoeft te betalen. Verzoek van de N.V. Autobusexploitatie „Storm vogels" om een autobusdienst op den Zeeweg niet aan te besteden. Naar aanleiding van het ter visie liggend ont- wcrp-ccntract tot overname van voor raadhuis- bouw bestemden grond aan den Zeeweg merken burgemeester en wethouders op, dat zij overwe gend bezwaar hebben tegen de in artikel 11 op verlangen der Erven ingevoegde clausule, dat wanneer de gemeente Bloemendaal mocht han delen in strijd met een of meer aan haar als koopster opgelegde bepalingen zij in eeue boete vervalt, zonder dat eene ingebrekestelling plaats behoeft te hebben en dat eveneens een ontbin ding van het contract zou beginnen te werken eveneens zonder voorafgaande ingebrekestelling. Het zou n.l kunnen voorkomen dat bij mee iiingsverser.il over de uitvoering van dit contract en een daarop volgend proces de rechter zou kun nen uitmaken, dat de gemeente reeds langen tijd in gebreke is geweest en dus over dien termij p de boete verschuldigd is. Dit zou kunnen gebeu ren terwijl de gemeente meende in harr recht en niet in gebreke te zijn. Wordt de gemeente formeel in gebreke gesteld, dan kan zij nog altijd maatregelen nemen om het euvel te herstellen. Eenzelfde mogelijkheid doet zich voor, dat de gemeente wanneer zij een der bepalingen van het contract overtreedt, van welke overtreding zij zich niet bewust is, maar die later door den rechter als zoodanig wordt gekenmerkt zich het eigendom van den grond ziet ontgaan door het automatisch werken van de ontbindende voor waarden. Punt 2. Levering van duinwater. B. en W. stellen voor, vast te stellen een ver- Ordening tot wijziging der verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van duinwater door de gemeente Bloemendaal, waarbij wordt bepaald, dat bij niet-betaling van hetgeen ver schuldigd is. B en W. kunnen bevelen, dat de waterievering worde gestaakt; deze wordt alsdan niet hervat alvorens het verschuldigde is voldafn. verhoogd met een bedrag van f 5. Aangenomen. Punt 3. Voorbereidend onderwijs. Stemmen over het voorstel, tot opheffing van het openbaar voorbereidend lager onderwijs aan school C te Bloemendaal. Aangenomen met 76 stemmen. Punt 4. Wethouders-pensioen. In de laatstgehouden vergadering van den Raad is de vraag gesteld of B. en W. praeadvies wil den uitbrengen over al of niet invoering van het wsthouderspensicen. Alvorens evenwel met een voorstel tot invoering te komen, zouden zij gaarne vernemen, of het beginsel 's raads instemming heeft. Aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Punt 5. Kasgeld Bijna elk jaar, vooral in de zomermaanden als de werkzaamheden bij openbare werken weer in vollen gang zijn, doet zich behoefte aan kasgeld voer. Aangezien de gemeente voor den gewonen dienst een reserve heeft thans nog groot f 434.GO0, is het voor het dienstjaar 1932 niet noodig geweest kasgeld eg» te nemen. Waar deze reserve momen teel vrijwel geheel is belegd, doordat daarmede voorloopig verschillende in 1931 en 1932 gedane kapitaalsuitgaven zijn bestreden, is tenzij voor deze uitgaven in 1933 een leening op langen ter mijn wordt aangegaan, waardoor de r-serve weer beschikbaar zou komen de mogelijkheid niet uitgesloten, dat in den loop van 1933 tijdelijk ka-geld zal moeten worden opgenomen. Teneinde nu te allen tijde de bevoegdheid te hebben zoo noodig kasgeld op te nemen, stellen B. en W. den Raad voor daartoe wel machtiging te willen verleenen dcor te besluiten; le. ter voorziening in het in den loop van het jaar 1933 te verwachten giebrek aan kasgeldt, eene tijdeb'ke ee'dleeninr aan te gaan van ten hoogste driehonderd duizend gulden (f 300.000), tegen een rente van niet meer dan 1 pet. boven het promesse-disconto van de Nederlanc'sche Bank; 2e. te bepalen, dat de krachtens dit besluit op te nemen gelden afgelost zullen worden vóór of op 3.1 December van genoemd jaar 3e. aan te wijzen voor de voldoening der rente en aflossing dezer leening alle gewone inkomsten der gemeente. Aangenomen. Punt 6. Ontheffing bepalingen bouwverordening. In overeenstemm'n? met het advies der Com missie van bijstand voor publieke werken stellen burgemeester én wethouders vóór ontheffing van «rrtkei 7 der bouwveraróeróBg. A. te verleenen aan: a. Mr. W. J. Sshönhart Jr. voor bouw van een garage aan den Lage Duin en Daalsche weg; b. C. Leenman voor vergrooting der garage be- hcorende bij perosei Spiegelenburghlaan 16; c. P. Schoen voor den verbouw van perceel Saxemburgherweg n. 9 B. te weigeren aan: de N.V. expeditie- en aannemersbedrijf Hout graaf en Bolsenbroek voor den bouw van een autogarage met toonkamer achter Padna, daar niet alleen niet gebouwd zou worden aan den openbaren weg, doch ook de vrije ruimte achter het perceel aan de Dr. Dirk Bakkerlaan geheel zou verdwijnen; b. A. J. Paase voor den bouw van een garage aan de Jan Willem Frisolaan, daar een onge wenschte toestand aldaar zou worden geschapen, wanneeT naast de in slechten staat verkéerende woning van van der Zon een garage zou verrij zen; c. De vereeniging voor jeugdwerk voor den bouw van een woonhuis aan de Donksreiaan hoek Stsr- reboschlaan, daar de gevraagde dispensatie te groot is en bovendien een mooi beboseht plekje verdwijnen zou. Ten aanzien van het verzoek der Vereeniging voor Jeugdwerk, werd met 7 tegen 6 stemmen afwjjzend beschikt. Punt 7. Vergoeding aan Schoolbesturen. B. en W bieden ter goedkeuring aan een acht tal ontwerp raadsbesluiten tot vaststelling der vergoedingen, bedoeld In artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920, aan diverse bfjzondere-school- bestui en over hst jaar 1930. In dit verbana deelsn B. en W. mede, dat voor het gewoon lager onderwijs het bedrag van de kosten per leerling, bedoeld in het 5e lid van ge meld wetsartikel voor dit jaar f 5.04 lager is dan het bedrag waarnaar voor het jaar 1929 de ver goedingen moesten worden berekend. Aangenomen, Punt 8. Ruiling van grond. Aangezien B. en W. het wenschelijk oordeelen om het terrein ten zuiden van Het Huls te Bloe mendaal en ten Noorden van de Zomerzcrgerlaan in eigendom te krijgen tegen afstand van grond ten Noorden van de verlengde Zomerzcrgerlaan stellen zij voor, daartoe een ruiling van grond aan te gaan met Mevrouw A van der Wijck. Aangenomen. Punt 9. Aanvrage crctfiet voor aanleg weg. In verband met den touw van een nieuwe open- rare lagere school D te Overveen op een terrein ten noorden der Julianalaan gelegen, is het wen. schelijk den toegangsweg tot die school tijdig aan te leggen, niet alleen om de plek waar de school gebouwd wordt gemakkelijk te kunnen bereiken, wat besparing in de bouwkosten met zich brengt, doch ook, omdat deze aanleg een zeer geschikt object van werkverschaffing is. Hoewel op het uitbreidingsplan de breedte van dezen weg op 42 meter bepaald is, achten B. en W. evenwel aanleg op de volle breedte noodig noch gewensoht. Hij is onnoódig. daar vooreerst doortrekking tot dis Kleverlaan toch niet tot stand kan kernen, hij is ongewenscht. omdat hij te veel zou kosten aan aanleg en onderhoud. Daarom stellen B. en W. voor dezen weg aan te leggen, voor wat betreft de westelijke helft, in wier midden een vijver wordt gegraven, ter wijl het oostelijk gedeelte, voorzoover dit grenst aan het sportterrein van het Kennsimer Lyceum, plantsoen wordt. De Prins Mauritslaan, die tot dusverre met een noodwegje in verbinding stond met de Julianalaan, zal rechtstreeks uitmonden op den nieuwen weg, waaraan B. en W. voorstel len den naam Willem de Zwijgerlaan te geven. Ten einde de aan de uitvoering van de hierboven genoemde werkzaamheden verbonden kosten te be strijden, vragen B. en W. een crediet van f 32.000 aan. Tegenover deze uitgave staat dat aan den aan te leggen weg ongeveer 4200 M2 bouwterrein verkocht kan worden. Aangenomen. Ten aanzien van de concessie aan een auto busdienst voor de exploitatie der Gemeentelijke lijn Overveenstrand, werd een voorstel-Quar- les van Uffortl om onderhandelingen te openen met de N.V. Stormvogels en bjj onbevredigende resultaat tot openbare inschrijving over te gaan, aangenomen zonder hoofdelijke stemming. gen, Bloemendaalscheweg 16, Bloemendaal, een sleutel No. 72303 en een rokhouder; Hagen- zieker, hoek EnschedewegCatslaan Aerden- hout, een zwarte Sehotsche terrier; Bogaard, Lage Duin en Daalscheweg no. 6, Bloemendaal, een kinderhandschoentje; C. Holwerda, Midden- tuindorplaan 4, Haarlem, een kammetje; Prins Hendriklaan 120, Overveen, een bruine regen jas; aan den politiepost te Aerdenhout, een snoer koralen, een zwartlederen ceintuur, een bruine ceintuur, een portemonnaie met inhoud; aan het bureau van politie Overveen, een zeem- leeren heerenhandschoen, Saxenburgerweg 4, Bloemendaal, een zilveren broche. Nu nog de duinbebossching! Inderdaad zijn zulke jonge bosschen den eersten tijd weinig fraai, laat ons gerust zeggen: leelijk, Maar op den duur verandert dit. De Staatsbosschen m het Schoorlsche duin zijn beroemd, niet in de laatst plaats om hun schoonheid. Dat het Staatsboschbeheer ook nuttigheidsoverwegin gen Iaat gelden, lijkt ons allerminst een nadeel. Men verruimt zijn blik, als men het veld van verschillende standpunten tracht te overzien. Dit behoedt voor de eenzijdigheid, die sommigen natuurbeschermers eigen is. De laatste opmerking geldt natuurlijk biet den inzender, die grif erkent, dat ontginnings- arbeid onontbeerlijk kan zijn. STAATSZORG VOOR NATUUR MONUMENTEN. Het Volk schrijft: Van een lid van de vereniging „Natuur monumenten" ontvingen wij het navolgend schrijven: „Natuurmonumenten" heeft het toezicht van Staatsboschbeheer op haar terreinen afge wezen. U laakt dit. Ik kan het echter wel be grijpen. Méér dan de helft van het aantal terreinen van „N." bestaat uit meren, plassen en poelen, uit vogelbroedplaatsen op hooilan den, een onbewoond eiland, enz., verder int heiden en duinen, groeiplaatsen van zeldzame planten, geologisch merkwaardige terreinen, enz. Nergens is daar bosch te bekennen en voor Staatsboschbeheer derhalve niets te doen. En in zake bosch loopen de opvattingen uit een. Wat heeft b.v. Boschbeheer met het be- bosschen der Terschellinger duinen anders gedaan dan het duinkarakter aan te tasten en te bederven? Nooit zou „N." tot zooiets zijn overgegaan. Toch is de genoemde bebos- ZWERVERS IN DE GROOTE STAD. In Londen, dicht bij het gezoem en getoeter van auto's, het flikkerend licht van elegante restaurants, het gewirwar van 'n goed ge- kleede menigte, de meest verfijnde luxe.... „de zwervers" in de in het centrum van Londen gelegen parken en langs de Theemskade, op banken en onder de brugbogen. Daar vindt men geen bedelaars, want die werken, zoogenaamd, voor bun brood, die getroosten zich ten minste nog de moeite om gedurende eenige uren per dag hun hand op te houden. Het bedelen wordt door de zwervers als een vak beschouwd, en- dat is hun te machtig.... Een zwerver, een echte zwerver, zoo'n soort vagebond of vagebondesse inlompen, in vodden, ongewasschen sinds on heugelijke tijden, beroemt er zich op in zooveel of zooveel jaar geen slag werk te hebben ver richt.... Het is al heel lang geleden, dat ik eens een experiment maakte, wat het beteekent, een GEMEENTE BLOEMENDAAL. (Opgave van 1219 Jan. '33) Bevallende. Th. Bouvyvan Oosterhout, z.; A. StegemanNachtweh, d. Ondertrouwd: W. J. de Graaf en A. S. Schmidt. Getrouwd: J. H. F. van Wijk en R. de Vries. Overleden: J. B. Reinders, 50 jaar. GEDIPL. N T.V. OUD-LEERLING OA. van wijlen DIRK SCHüFER BLOEMEND.WEG 98a, TEL. 22014 BLOEMENDAAL BLOEMENDAAL. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: W. van Roode, Bloemendaalscheweg 206, Overveen, een wollen handschoen; G. Koelemeij, Zuidertuin- dorplaan 9a, Haarlem, een wollen kinderhand schoen; T. IJzerman, van Stolberglaan 41, Aerdenhout, een sigarenaansteker; C. Haale- bos, Rijnegomiaan 62, Aerdenhout, een bulssleu tel, P. M. Bersee, Midden Duin en Daalsche weg 18, BloamendMU, een overjas; Van Ameros- Het is hiermee als met huisschilder en kunst schilder. De eerste kan een uitstekend van- man zijn en zijn arbeid is onontbeerlijk en toch zal de artist zijn autoriteit in schilder kunstzaken nooit erkennen. Wij hebben het schrijven in handen gesteld van een medewerker, die ons schrijft: Deze brief biedt ons gelegenheid tot weg neming van een misverstand, waarin vermoe delijk ook anderen zijn verstrikt. Het artikel, waartegen inzender opkomt, betrof de houding van Natuurmonumenten ten aanzien van de voorwaarden, verbonden aan rijkssubsidies^ op grond van artikel 12 der Boschwet. Deze bijdagen worden uitsluitend verleend .tot be waring van natuurschoon gevormd door bos schen en andere houtopstanden; het toezicht van het Staatsboschbeheer is beperkt tot deze objecten, en heeft dus geen betrekking op de volkomen andersoortige terreinen, waarvan de inzender gewag maakt. Cultureel werk gewaardeerd. Wfl hebben ook volstrekt niet bepleit, dat het zich daartoe zou moeten uitstrekken ten laste van de begrooting van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen een subsidie van f 10.000 (voor 1$33 teruggebracht tot f 8500). Geen sterveling heeft ooit den eisch gesteld dat dit gepaard zou moeten gaan met regee- ringstoezicht op de terreinen der vereeniging. Dien fïnancieelen steun heeft men eenvoudig te zien als een officieele erkenning van het algemeene cultureele belang, waaraan Natuur monumenten zich wjjdt. De bijdragen ingevolge de Boschwet dragen een totaal ander karakter. Zij dienen recht-1 streeks om het behoud te verzekeren van be paalde met boutgewas bezette, fraaie ter reinen. De regeering heeft in dergelijke geval len den plicht, zich er van te vergewissen, ot dit 'doel wordt bereikt; daarom laat zij het Staatsboschbeheer deskundig toezicht houden. Waarom verzet Natuurmonumenten zich daar tegen? Als het bestuur zoo overtuigd is van de voortreffelijkheid van zijn beheer, behoeft het coatröie immers niet te duchte'n. Het valt ook niet te begrijpen, wat daarin voor ver nederends schuilt. De in dit verband gebezigde vergelijking van het Staatsboschbeheer met den huisschilder en Natuurmonumenten met den artist, gaat volkomen mank. Zeker, het Staatsboschbeheer verricht ook ontginningswerk. Maar dat behoeft toch niet in te sluiten, dat het met de eischen van het natuurschoon minder goed op de hoogte zou) zijn! Zoo begreep de wetgever het ook, toen hij dezen rijksdienst belastte met het toezicht op de landgoederen, die onder de Natuur- schohnwet vallen, welker gezamenlijke opper vlakte de 40.000 hectaren thans reeds verre heeft overschreden. Is er iemand, die ontkent, dat het veel gevoel voor landschapsschoon vereischt, zich te bemoeien met het beheer van dergelijke, vaak zeer oude bezittingen van sterk uiteenloopenden aard? Of is het gebleken, dat het Staatsboschbe heer die taak niet goed vervult Deze rijksin stelling heeft zelf verscheidene oude bosschen in het bezit, als het Lies-, het Mast- en het Ulvenhoutsche bosch bij Breda, het Speulder-, het Sprielder- en het Ugchelsche bosch op de Veluwe, den Boschberg bij Appelscha, de Em merdennen in Drente, den Wolfs-, Munt- en Hooge Hoenderbqrg onder Groesbeek, even zoovele natuurmonumenten in de ruime betee- kenis van het woord. Daarnaast zijn nog meer dan 7000 hectaren natuurmonumenten in engeren zin aan zijn zorgen toevertrouwd. Op dit gebied kan Staatsboschbeheer een vergelijking met Natuurmonumenten gerust doorstaan. In zuiver boschbouwkundig opzicht is het door zijn staf van wetenschappelijk gevormde en in de practijk geschoolde houtvesters onge twijfeld de meerdere. Wil men een gelijkenis dan past op het Staatsboschbeheer veeleer die van den kunstschilder, die aan artistieke eigenschappen een grondige kermis paart van de technische eischen van het vak en die daarvoor de kleuren op zijn palet zóó w«et te mengen, dat zijn schilderstukken niet slechts een tijdel'Jke verrukking vcor het oog vormen, maar ook bestand zijn tegen de vernielende invloeden van den tijd sching op grend van nuttigheid te verdedigen, nacht buiten te zijn in een wereldstad als Lon - mm den.... zonder dak, zonder eenig comfort, be halve m'n goed humeur.... Och, als jongeman vindt ge dat wel belangwekkend, ge denkt dan, dat er o zooveel uit te leeren is.... Ik had het éérst een nacht geprobeerd met onderdak in een stuivers-slaaphuis, ergens in Wbitechapel. Veer tig stuks van wat op een matras leek, op twee rijen. Al wat ik er van overgehouden heb is, dat er zwaar werd gevochten en dat ik een paar keer in mijn slaap gestoord werd door den fei len schijn van 'n politielantaarn door een agent op mijn gezicht gericht. Het was eigenaardig, dat schelle zoeklichtje te volgen in het duister, 't Ging van gezicht naar gezicht, de heele rij langs. Ten laatste vonden ze iemand die van zijn matrasje gelicht werd en dan begon het lieve leventje. Dan kon je zien hoe 'n Londenseh agent boksen kan en wat 'n duivels die gezochte en gevonden kerels warenDaar zit ras in die edellieden Maar onder de brugboog is het aardiger. Daar vindt ge de echte zwervers, die gemoede lijken, die niemand kwaad doen;' niet stelen, niet rooven, niet moorden, alleen maar lui zijn, on verbeterlijk, ongeneeslijk lui. Daar ziet ge ze in trosjes tegen elkaar aanleunend, daar hoort ge 'n pak mannelijke lompen een gedicht voor dragen voor 'npak vrouwelijke lompen. Ik kan me best indenken, dat een artist op het variété- tooneel het gemoedelijke type nabootst van „de zwerver" want er zit meer poëzie in dan men zich werkelijk kan indenken. Ik heb een nacht doorgebracht met die groote kinderen, die niet op 'n bed of matras willen slapen; die zuurstof in grootere mate noodig hebben dan wij gewone menscbenkinderen, al is die zuurstof ook met regen, mist of sneeuw op gediend.... Dat zijn de maatschappelijke on- bruikbaren, die zouden vluchten uit 'n inrich ting waar ze gereinigd worden, op geregelde tijden wat te eten krijgen, doch zoo'n beetje.... moeten werken.... 't Zijn menschen.... 't zijn ziekelijke gevallen, die geen dwang kunnen heb ben, van welken aard ook Het Leger des Heils herbergt ze niet, want ze schuwen bet houtjes hakken, wat ze in den vroegen morgen zouden moeten doen als 'n soort betaling voor nachtverblijf en brood met koffie na... Ook in het werkhuis treft men ze niet aanAlleen buiten, in God's vrije natuur, lui uitgestrekt of langzaam wandelend op een Stok geleund met 'n pak oude vodden als bagage.... Vodden zonder de minste of geringste waarde, alleen meegesjord om maar iets bij zich te hebben Ik heb met enkelen gesproken daar onder de brug.... Geen domme menschen die ik sprak. Integendeel soms scherpzinnig, 'n klare kijk op dingen, „daar waar hun ziek zijn begint". Rust, volkomen geestelijke en lichamelijke rust, geen dwang, niet de minste dwangIn hun ge moedstoestand denken ze zich dikwijls mooie, teere dingen in. Hun fantasie brengt hun visi oenen van bloemen, liefde en teederheid (op hun manier) naast het verplaatsen van onge dierte, waarvoor ze bijna nog te lui zijn. En toch te denken, dat bijna elk hunner als kind gelegen heeft in een wieg, vertroeteld is gewor den, liefde heeft gekend, 'n gewoon measch was totde degeneratie intrad, langzaam maar zeker, als een ongeneeslijke ziekte Egllsn Wallonne. Begynhof. Dimanche 22 Janvier. 10 h. 30 Service présidé par M. Ie Pasteur Rusterholz de Paris collecte pour la societe centrale évangélique. 11 h. 45 Service des enfants. 20 h. Service Pasteur Krafft. Vendredi 27 Janvier. 20 h. Service Pasteur Krafft. Eglise ouverte 1013 h. tous les jours. Ned. Herv. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. G. J. Waardenburg, Pred. te Haarlem. Jeugddienst i/h Jeugdhui3. V.m. 10 uur de heer W. F. G. Dankbaar. Overveen. V.m. 10 uur, Ds. Visser, Santpoort. Donderdag 28 Jan. sAv. 8 uur de heer K. Koopman. Bijbellezing Ned. Herv. Gemeente, Santpoort. V.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Nedergedaald ter helle". (Ps. 16, vs. 10). Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur Ds. M. J. Pemselie, Leiden. Nederl. Protestantenbond. Afdeeling Bloemendaal. V.m. 10.30 uur Ds. A. Trouw, Heemstede. Geref. Kerk Bloemendaal. V.m. 10 en n.rn. 5 uur Drs. J. C. Brussaart. Voorbereiding. H. Avondmaal. Religieuze Kring, Aerdenhout. Ds. J. C. v. Dijk, Ned. Herv. Pred., Bloemendaal. De Vrije Katholieke Kerk Popellaan Kinheimpark. Van. 10.30 uur, Gezongen H. Mis, Woensdag 25 Januari, N.m. 8 uur, Completen en Lof. Donderdag 26 Januari. V.m. 7.30 uur, Gesproken H. Mis. WEDSTRIJD IN HET SCHRIJVEN MET EEN PENSEEL. Schoonschrijven werd in China altijd zeer hoog gehouden. De letters worden daar met een penseel geschilderd en dit eischt veel oefe ning en handigheid. AI in vroeger eeuwen wer den er snelheidswedstrijden gehouden. Zoo'n wedstrijd vond plaats in het jaar 253 n. Chr. Hier werden stukken geschilderd, die nu nog in het Britsch Museum te Londen zijn te vinden. Bij dezen wedstrijd waren de, deel nemers leden van de Vereeniging voor Schoon schrijvers „Wang-Hei-Chic". Na het diner gin gen de leden aan een lange tafel zitten, om twee gedichten over te schrijven. Juist toen ze wilden beginnen, vielen er eenige glazen wijn over de tafel, waaraan de schrijvers zaten. Op het oogenblik, dat deze paniek plaats vond, schreven 11 der deelnemers de twee gedichten over en 15 één gedicht. De overige 16, die geen heel gedicht hadden overgeschreven, werden veroordeeld, drie glazen wjjn, ieder van 1 L. inhoud, achter elkaar te moeten leegdrinken. FLUWEELEN JAPON 827. Deze gekleede flu- weelen japon bestaat uit een vri] rechte rok met rug en voorpand, dat als één geheel aan de rok gezet wordt. Op taille hoogte is het fluweel aan de zijnaden ingerim- peld, terwijl het voorstuk met een punt op de voor baan valt. Onder de japon wordt een gewerkt zijden blouse ge dragen, die vóór zoover deze onder het fluweel komt, heel goed van sa tinet kan zijn. De mouw is naar de elleboog toe wijder en eindigt in een aangesloten man chet. Nuttige wenken. Indien twee gla zen in elkander ge klemd zijn, is het heel moeielijk deze zonder dat één van beiden stuk gat, uit elkander te halen. Men neemt een teil tje en schenkt hier in een weinig warm water, zet het buitenste gla» er in en schenkt in het andere glas koud water. Afwisselend wordt nu in het teiltje warm water bljgeschonken en In het glas koud water. Na eenige minuten zal het mogelijk zijn, de glazen uit elkander te halen. Sr— Indien de afsluitstop van het bad een weinig ingekrompen is, zoodat hij niet genoeg afsluit, dan moet de omtrek een weinig vergroot worden, hetgeen men het best kan doen door vlas om de onderkant te woelen. 82?. Indien schroeven los in het schroefgat zitten, worden zij in een mengsel van vloeibare gom en maizena gedompeld, drie minuten laten drogen en opnieuw in het gat schroeven. VOOR ONZE LEZERESSENl Patronen worden toegezonden na storting van het bedrag op postrekening 62626 van den Mode- dienst, den Haag, ot na inzending per postwissel of in postzegels aan de Moderedactrice; Roelofs straat 109. den Haay. Oewenschte maat en num mer vermelden. Prijs 0.58, Prins Hendriklaan verkeerd terecht en t te hebben, dat hij n; Haarlem moest word ge de eerste hulp T' te zijn kon hjj 3L Zaterdagmiddag bi [Tl BLOEMEND.WEI DIREi BILDERDIIKSTRA I Ged. Oude Gracht

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 4