N g 1 I If De Tweede Kamerverkiezingen. 0 0 0 0 0 0 0 ]0 X X X X X M X X JR. KXXX f S. D. A. P .Goud"! Brokjes Levenswijsheid. Meiregen, maak dat ik grooter word SCHAAKRUBRIEK. SPORT. is P ft I "S? Is Sf? ff I I B-ï 1° s? I ffré I mnn Nu de Tweede Kamerverkiezingen achter den rug zijn, past een korte nabetrachting, al zijn wij ons bewust, dat de cijfers weinig aan leiding geven tot bijzonder commentaar. In de eerste plaats zij met voldoening ge constateerd, dat de dag der verkiezingen vol komen rustig is verloopen en dat het einde der verkiezingscampagne op even rustige, waar dige wijze plaats had als waardoor dezen ge- heelen verkiezingsstrijd in Bloemendaal is ge kenmerkt. Dat Bloemendaal ook ditmaal is ge spaard voor het straatgekalk, stemt tot er kentelijkheid. Bat aantal opgekomen kiezers, 6793 van de 7278, is bevredigend, evenals het betrekkelijk gering aantal stemmen van onwaarde. Lief hebbers van z.g. dwergpartijtjes hebben hun hart weer kunnen ophalen. Niet minder dan 16 lijstten waren er, die nog geen 25 stemmen kon den bereiken. Daarvan waren er zelfs vier, waarop geen enkele stem werd uitgebracht en drie, die elk één stem kregen. Teneinde onze lezers een gedetailleerd over zicht te verschaffen, hebben wjj hieronder een lijst samengesteld, waarop na te gaan is, hoe er in ieder district werd gestemd. Voor zoo ver noodig zij hiter gememoreerd, dat de stem- bureaux dezer districten gevestigd waren: 1. Raadhuis, 2. Prov. Ziekenhuis, 3. School c, 4. Bloemend. Schoolvereeniging, 5. School A, 6 School B, 7. Kennemer Lyceum, 8. School D, p. School AerdenhoutBentveld, 10. idem, 11. School Vogelenzang. De locale kleur der districtten kwam in het bijzonder uit in 2 (Prov. Ziekenhuis), waar P.. K. en S. D. A. P. stevige cijfers haalden, 11 (Vogelenzang) dat het sterkste bolwerk der Pv.K. Staatspartij is en blijft, en 5, 7, 9 en 10, waar de grootste winst voor den Vrijheids bond was. Het algemeen aspföct der stemming te Bloe mendaal wijkt niet veel af van de resultaten, over het geheele land bereikt: Ook hier zijn de verkiezingen gekenmerkt door een streven naar „den stierken man", als hoedanig men ook in onze gemeente den heer Colijn heeft aangewezen, met als gevolg een sterke aan was der A. R., die dan ook, vergeleken bij 1925 een winst van 550 stemmen boekte. On tegenzeggelijk zijn deze stemmlan voor 't grootste deel afkomstig uit de kringen der C. H., R. K. en Vrijheidsbond, welke laatste' partij bovendien de concurrentie met het Ver bond van Nationaal Herstel het hoofd had te bieden. Ter oriëntatie laten wij hieronder volgen den uitslag der stemming, die in 1929 plaats had: Uitslag verkiezingen 1929: Alg. Welvaartspartij 13 Communisten (Wijnkoop) 8 Anti Stemdwangpartij 8 Staatk. Ger. Partij 31 A. 325 Soc. Ec. Volkspartij 2 C H. 704 R.-K, 1410 Middenstandspartij Stad en Land j.162 Plattelanders Alg. Bond v. kleine winkteliers Comm. Partij Holland (De Visser) Lijst Idenburg 1 V. Ned. Chr. Arb. Partij Herv. Ger. Staatspartij 22 Verbond van Nationalisten 6 S. D. Volkspartij Nat. Boeren- en Tuindersbond Rev, Soc. Partij i Dem. Partij - Vrijheidsbond j Fed. Verbond (Ter Hall) R.K. Volkspartij 8 1 8 0 445 7 750 3 0 3 10 1391 23 24 Wanneer men deze cijfers vergelijkt met die van 1932 blijkt het, dat in ronde getallen de voornaamste partijen in Bloemendaal in ver houding tot' het aantal geldig uitgebrachte stemmen de volgende resultaten boekten: Partij 1929 A R. 6.5 pCt. C.-H. 14 pCt. R. K. 28 pCt. V. D. 9 pCt. S. D. A. P. 15 pCt. Vrijheidsbond 28 pCt. 1932 13.5 pCt. 10 pCt. 24 pCt. 7.5 pCt. 13 pCt. 24 pCt. Eigenaardig is het, dat de vier laatstge noemde partijen alle ongeveer 14 pCt. terug liepen. De C. H. vielen van 14 pCt. op 10 pCt., terwijl de A. R. meer dan 100 pCt. winst maakten. Dat de partij van Generaal Snijders Mr. Westerman 118 stemmen kreeg, be wijst, dat leen, niet onbelangrijk aantal libe ralen heil verwachten van dit met een fascis- tischen inslag getooide liberalisme. Topscorer werd, in weerwil van den dubbelen aanval, door A. R. en Nat. Herstel op haar gedaan, dg Liberale Staatspartij De Vrijheids bond, die 1601 stemmen kreeg en daarmede de R. K., die in 1929 met 1410—1391 stem men op haar dis leiding had, van de eerste plaats heeft gedrongen. De revolutionaire partijen kwamen van 16 op 54 stemmen, niet onwaarschijnlijk uit hoofde van malcontente kiezers uit de S.D.A.P. De gedetailleerde uitslag der stemming in Bloemendaal volgt thans hieronder. Door de nieuwse onderzoekingen is de plaats van de „Lutine thans precies bepaald. Sinds jaren bergt de zee een schat: Het goud van de Lutine, Waarvan daar 't niet voor 't grijpen ligt! Geen mensch zich' kan bedienen. Men heeft het wel eens geprobeerd Om 't uit het schip te halen, Maar d'a! te groote moeilijkheid Deed elke poging falen. Men zocht vergeefs den kost'bren last, Dien 't wrak zoo trouw bewaarde; Verborgen in het slijk der zee Lag daar het slijk der aarde. Maar „goud" blijft steeds het tcoverwoard, Dat kracht en hoop kan wekken. Men gaat. een nieuwe poging doen Om nu het goud t' ontdekken. De nieuwere techniek is knap; Het kon wel eens gelukken Om ditmaal met bekwamen spoed1 De zee haar schat t' ontrukken. Nu, 't is ook wel de moeite waard: 't Zijn veertien millioenen! Bij zoo'n bedragje zakt de moed Je niet gauw in je schoenen! Heel Nederland leeft er in mee En volgt de vorderingen. Er zijn er, die bij voorbaat reeds Gaan dansen en gaan springen! Die optimisten denken vast: Laat men naar 't goud maar duiken Wij kunnen best in dezen tijd Een kleinigheid gebruiken! XANDER moet ook zijn geest tegelijk tnet het lichaam doen groeien. Als hij eenmaal het verstand van zijn vader bezit en de wijsheid van meester! Nog een paar jaartjes en hij merkt, dat er nog wat anders bestaat, om zich in de maatschappij te doen gelden. De grooten der aarde zijn niet altijd de krachtigsten en de verstandigsten; grooter worden beteekent voor hem nu: het toenemen in welstand en bezit. Zijn positie uitbreiden, zijn zaak tot een wereldzaak doen groeien, carrière maken in het openbare leven. Meiregen, maak dat ik grooter word! Geef mij geld, vrienden, vermaardheid; maak mij tot een man van invloed, een man van be- teekenis in de wereld! Dan komt, op het toppunt van deze ver gankelijke grootheid, het besef dat er nog een andersoortige grootheid mogelijk is. Moeilijker te verwerven, het moeilijkst van al te waar- deeren misschien. Maar als het kind in den Meiregen haar eenmaal heeft leeren kennen, zal hij om geen andere meer vragen. Meiregen, maak dat ik grooter word: grooter van karakter, grooter van levensstijl, grooter van blik op de wereld in en rondom mij; groot hartig, grootmoedig; een waarlijk groot mensch in den nobelen, juisten zin van het woord. (Nadruk verboden) „Meiregen, maak dat ik grooter word!" Een kinderversje, een Kinderwensch. Maar hebben volwassenen dit wensohen verleerd? Grooter worden, het blijft hét streven, dat niet eindigt voor het uur van den dood. Groo ter worden, het is het algemeene ideaal, dat zich op wel zeer verscheiden wijze belichaamt. Wie het niet meer kent, dit verlangen om grooter te worden, heeft van het lerven afscheid genomen en staat buiten de mensohheid. „Meiregen, maak dat ik grooter word!" Voorloopig betreft zij nog maar een lichamelijk groeien deze kinderbegeerte. Waarom gaat het kipd met het bloote hoofd in den regen staan, die heerlijke, lauwe, bevruchtende regen, die de planten uit de aarde omhoog schieten doet en de zwellende bladeren tot ontplooiing brengt? Dit hoopt het kind te bereiken: dat de Meiregen ook hem mee betrekt in dit alge meene wassen en gedijen van 't voorjaar. Groot worden, zooals de lammeren in de wei en de kuikentjes op het erf en de jonge vogels die straks hun kopje over den rand van het nest zullen steken. Wat is toch de drijfveer van dit verlangen om grooter te worden? Heeft het kind het niet goed, juist zoolang het zoo klein is? Me nig volwassene, door den strijd om het bestaan ten doode toe vermoeid, zou wel graag eens weer klein willen zijn, om als een kind ver zorgd en vertroeteld te worden. Want dit is juist het voorrecht van de kleinen, dat ze bescherming genieten en alles mogen overlaten aan de bemoeienis en de verantwoordelijkheid van hun verzorgers. Eerst met het grooter worden ontstaat de noodzakelijkheid om zelfstandig te zijn, voor zijn eigen daden aansprakelijk te wezen, zijn eigen kost te verdienen, zijn levenstaak te zoeken en te verrichten. Eerst met het groo ter worden ontstaat de strijd, de nooit meer eindigende, alle krachten vergende, alle ge dachten verslindende strijd om het zelfbehoud. Is bet dan geen onverstandige wensch, die wensch om grooter te worden? Maar kin deren zijn immers onverstandig! Zij kennen hun eigen best niet. Zij willen uit het veilige omhulsel van hun hulpbehoevendheid kruipen om zich daarbuiten als volwassenen alleen door de booze wereld te slaan. Zóó kruipt het lam uit de warme stal, zóó wringt zich de vlinder uit het beschermende spinsel van de cocon. Roekeloos zoeken de teedere wezentjes het grooter worden met het daaraan verbon den gevaar en bezwaar. Waarom zou de mensch een uitzondering vormen op heel de natuur? Zonder dat ver langen om grooter. te worden zou geen ont wikkeling mogelijk zijn. Het is juist de zucht naar onafhankelijkheid, de zucht, zich te doen gelden; de zucht ook, zijn invloed uit te brei den en over anderen te heerschen, die het kind tot den Meiregen bidden doet. O, als hij eenmaal de spieren heeft van zijn ouderen broer en gelijk deze uit de hoogte op zijn makkers kan neerkijken! Als hij zich niet meer door sterkeren behoeft te laten ringel- ooren en als hij eenmaal zelf de wet aan zijn kameraden kan stellen! Spoedig merkt hij, dat lichaamskracht hiertoe niet voldoende zal zijn. De Meiregen Oplossingen, bjjdragen enz. te richten aan den Schaakredacteur, Cruquiusstraat 19, Haarlem. I SCHERTSPROBLEEM No. 29. VOETBAL. In het overzicht van deze week vraagt aller' eerst de aandacht, de fraaie overwinning, welke HFC in het Stadion op den eersten klasser Blauw-Wit behaalde. De eerste stap op het moeilijke pad dat naar promotie leidt, is gezet en verraadt een vast beradenheid, cie schoone perspectieven opent. Wel moeten er nog drie wedstrijden gespeeld worden, doch juist het winnen van de eerste ontmoeting op vreemd terrein nog wel, zal den HF.C.-ers een belangrijken moreelen steun ge ven, welke het eind-resultaat danig kan beïn vloeden, al kan men dan geen „hei" roepen voor de brug gepasseerd is. De Spanjaardslaan bewoners hebben een ver diende zege behaald, die feitelijk geen oogenblik in gevaar geweest is. Het eertijds zoo machtige Blauw Wit maakt een zeer moeilijken tijd door. Uit het talrijke spelersmateriaal, dat de Stadionclub heeft, blijkt zij geen sterk eerste elftal samen te kunnen stéllen, dat toch over het algemeen uit jonge spelers bestaat. Het is hoofdzakelijk de voor hoede, die eiken wedstrijd weer, haar onmacht demonstreert, en de eenvoudigste kansen niet accepteert. De eenige „voetballer" in deze club is Attie Gerritsen, maar alleen kan hij ook al niet, hoewel hij het dikwijls (misschien te veel) alleen probeert. In de middenlinie excelleert de centerhalf de Boer, doch de kanth'alfs zijn van veel mindere kwaliteit. De Boer is een geweldige zwoeger, met woord en daad vuurt hij zijn medespelers aan. Het was zielig te zien, hoe deze speler gedemo raliseerd werd, toen onmiddellijk door zijn toe doen H.F.C. het eerste doelpunt cadeau kreeg. De beide backs zijn van goeden wille, maar eer ste klas fahig zijn zü nog niet. Wilders is de beste van de twee. Na Jan Schindeler, die jarenlang het Blauw-Wit-doel zoo uitnemend verdedigde, hebben de Amsterdammers met een goeden opvolger gesukkeld. In Gerrits hebben zij eindelijk een waardig remplacant gevonden. Zijn verkiezing in het Amsterdamsch elftal bewijst zulks. H.F.C. speelde veel rustiger en meer over wogen. Koper verdeelde als middenvoor het spel uitstekend en buitte de internationale af metingen van het Stadion ook op de juiste wijze uit Als vooruitgeschoven post was hij een voortdurend gevaar voor de Blauw-Wit-defen- Sie, die weinig vat op den H.F.C.-er kon krijgen. De beide spelers Hagenaar en van Riems dijk, maar vooral laatstgenoemde, bewezen de gctede centers van hun middenvoor alle eer, en besloten hun rushes meestentijds met goed af gewerkte voorzetten. Bovendien zat de Haar- lemsche middenlinie goed achter de voorhoede. Het backstel wekte minder vertrouwen en was door een goeden aanval zeker méér dan eens af gestraft, maar de Blauw-wit-attaque profi teerde van dit min of meer zwakke optreden zeer slecht, terwijl alleen de naam „van dter Meulen" reeds een heilzamen schrik scheen te zijn. Er werd maar één gevaarlijk schot ge lost, en dit werd door Géjus, die overigens een makkelijke taak had, subliem gekeerd. Al met al is de H.F.C.-overwinning dus wel tie verkla ren. Nadat we Zeeburgia tegen Arnhem aan 't werk hébben gezien, achten we ook dit elftal voor H.F.C. lang niet onoverwinnelijk, tenzij dit Amsterdamsche. elftal uit een ander vaatje tapt. Ontegenzeggelijk zitten er diverse goede voetballers in, technisch geschoold. Of ze ech ter tegen H.F.C. de goede tactiek zullen vin den, dienen we af te wachten. Dat zal 14 Mei ons leeren, als Zeeburgia aan de Spanjaardslaan acte de présence komt geven. Thans iets over „the big match" Nederland België, die a.s. Zondag in het Stadion te Am sterdam duizenden voetbal-enthousiasten in spanning brengt. Eenige weken geleden leden de Roode duivels in Antwerpten een 31 neder laag in een wedstrjjd, die een voortdurend aan vallend België zag tegen Nederland, dat zijn heil zocht in razend snelle aanvalsstooten, wel ke methode ons dia overwinning bracht. In heide De vier witte Koninginnen zóó te plaatsen, dat zij, elk één zet doende, daarna te zamen 61 der 64 velden beheerschen. Welke zetten moeten zij doen? Aan deze opgave kunnen zelfs eerstbegin- neiuien him krachten beproeven. EINDSPEL, No. 82. In het Trebitsch-gedenktoumooi ontstond in de partij tusschen E. Eliskases (met wit) en S. Rubinstein Jr., gespeeld te Weenen 16 December 1932, de volgende stand: Dit pionnen-eindspel is voor Wit gewonnen, want hij kan het vijandelijk overwicht op den Damevleugel neutraliseeren, terwijl de e-pion de beslissing brengt. 40. a3a4! Kd6—c6 Interessant is de volgende variant: 40. c4; 41. bc4:, Kc5; 42. Kd3, Kb4; 43. f3, Ka4:; 44. Kc3! (niet 44. e4?, fe4;f; 45. fe4:, Kb4; 46. e5, Kc5!, enz.a, b5; 45. e4!b4t 46. f 1 Kb2 en Wit wint. i 41. Ke2d3 b6b5 42. Kd3c3! Voorbarig ware 42. f3, wegens 42 c4f; 43. bc4:. b4! en Wit kan niet winnen. 42b5Xa4 Merkwaardig is, dat Wit na 42c4; 43. ab5:f, Kb5:; 44. bc4:f, Kc5; 45. f3, a4; 46. e4, fe4:; 47. fe4:, a3; 48. e5 wint, terwijl hij met een tempo minder (evenals in de boven aangegeven variant bij den 40sten zet) da partij zou verliezen. In aanmerking kwam ook 42Kb6 om op 43. f3 door 43c4!; 44. bc4:!, b4f een remisestand te bereiken. Wit speelt echter 43. ab5:!, Kb5:; 44. f3 en wint, omdat de zwarte Koning spoedig het veld c4 moet prijsgeven (44h5; 45. h4 of 44 g5; 45. g4). 43. b3Xa4 Kc6—d5 44. f2—f3 h.7h.6 45. Kc3d3 c5—c4f 46. Kd3c3 Kd5c5 47. e3e4 f5—f4 Ruilt Zwart, dan gaat pion c4 verloren door tempodwang. 48. h3h4! Een belangrijke zet, want zonder dien was winst onmogelijk. B.v. 48. e5, Kd5; 49. e6, Ke6:; 50. Kc4g5!51. K >5, Kd5; 52. Ka5:, Kc5 en de witte Koning komt niet meer uit zijn ge vangenis: 53. Ka6, Kc6; 54. a5, h5; 55. Ka7, Kc7; 56. a6, h4. Remise! 48h6h5 49. e4e5 Kc5d5 50. e5e6 Kd5Xe6 51. Kc3xc4 g6g5 Nog een geestige reddingspoging. Speelt Wit nu 52. hg5:?, dan blijft het spel als volgt remise: 52Kf5; 53. Kd5, Kg5:; 54. Ke5, Kh4!; 55. Kf4:, pat! Of 52Kf5; 53. Kb5, Kg5 54. Ka5:, Kh4; 55. Kb4, Kg3:; 56 a5, Kg2; h4; 58. a7, h3; 59. a8D., h2, enz. 52. Kc4-b5! Opgegeven. Zwart ziet van de verdere uitvoering van het vijandelijk winstplan af, dat intusschen voor velen nog interessant is: 52gh4:; 53. Ka5:, Kd5; 54. Kb4, Kd4; 55. a5, Ke3; 56. a.6, Kf2; 57. a7, Kg2:; 58. a8D., h3; 59. Da2f,' Kg3 (Kf3: 60. Dh2); 60. Dbl, Kg2; 61. Dc2f (ook 61. Dg6f wint), Kg3; 62. Del!, Kg2; 63. Df4:, h2; 64. Dg5f, Khl (of Kf3:; 65. Dd5f, gevolgd door Dhl; of 64..., Kf2; 65. Dh5, ge volgd door Dh2:f); 65. Dg3!, h4; 66. Df2, h3; 67. Dfl mat. OPLOSSING EINDSPELSTUDIE No. 106. (K. Behting). Stand der stukken: Wit: Kcl, Th2, Dfl, Pd4, f2. Zwart: Kal Ta3 Lg6, Pg2, a2, a6, b7. 1. Th2—h3, Ta3Xh3; 2. f2—f3!, Th3Xf3; 3. Lfld3! De „critisehe" zet. Het veld d3 is het snij punt van Toren en Looper. Neemt de Looper, dan komt de Toren buiten werking en volgt Pd4b3 mat; neemt de Toren, dan komt de Looper buiten werking en volgt Pd4c2 mat. Een zeer mooie compositie! Goede uitwerking ontvangen van: H. W. van Dort, K. H. R. PluimMentz en H. Straatman, allen te Haarlem. elftallen zijn eenige, hoewel o.i. geen ingrijpen de veranderingen gebracht. België heeft Hooy- donckx weer van stal gehaald. Deze back (bur gemeester van Hasselt) was langen tijd een steunpilaar voor zijn (elftal, zooals indertijd Swartenbroek dat was. Toen hij den „veteraan"- leeftijd ging bereiken, passeerde men hem en stelde een jongere kracht, Lavigue, op zijn plaats. De teleurstellende resultaten van het Belgische elftal in den laatsten tijd deed de Keuze-commissie haar meening herzien, en Hooydonckx werd in eere hersteld. Voorts j tijd moeten leeren. een knap voetballer, maar daarmede is hij nog geen internationaal. We twijfelen er vooral aan, of zijn fighting spirit voldoende is, cm te pas sen in het kader van het systeem dat ons ver tegenwoordigend elftal met een zoo groot suc ces toepast: snel en verrassend aanvalsspei. De beide wingspelers Wels en Van Nellen zijn ge handhaafd. De D.H.C.-er stond op de nomi natie, maar heeft zich na den wedstrijd in Ant werpen eenigszins gerehabiliteerd, en zich op nieuw „ingekocht". Of dit voor lang is, zal de werd stuivertje gewisseld tusschen de doelver- dedigers Braet en Van den Berghe. Was het in Antwerpen van den Berghe, die tusschen de palen stond, in Amsterdam staat de Brugge- naar Braet onder de lat. Van uitgesproken klasse zijn deze keepers geen van beide. Na den Antwerpenaar Jan de Bie heeft men feitelijk niet meer de beschikking gehad over een doel- verdediger met internationale capacifteiten. Was de middenvoor Desmet vervangen door Capelle, ter elfder ure is men daarvan terug gekomen in verband met den huidigen vorm van laatstgenoemde en heeft Desmet weer de belangrijkste plaats in den aanval toever trouwd. In het Nederlandsch elftal zijn achterhoede en middenlinie onveranderd gebleven. Dit zestal heeft zijn internationale sporen ruimschoots verdiend, en is volkomen op elkaar ingesteld en ingespeeld. Herziening dezer plaatsen heeft dan ook geen enkel raison. Anders is het met de voorhoede. In de eerste plaats is Adam weer beschikbaar, en onmiddel lijk is hij weer ais rechtsbinnen opgesteld. Daardoor moest er verandering komen in het binnentrio v. d. Broek-van Reenen-Bonsema. Twee ervan zijn afgevallen De Ajaxied van Reenen, wiens tweede debuut vierre van schit terend was, ziet zijn plaats ingenomen door van den Broek, een verandering die wij toe kunnen juichen, maar ook Bonsema werd op nieuw gewogen ente licht bevonden. On verwacht kwam deze beslissing niet. De presta ties van den Velocitaan waren in den laatsten tijd zeer middelmatig. Of men echter ïn den Feijenoord-man Duynhouwer the right man on the right place gevonden heeft, zal de tijd moe ten leeren. De Rotterdammer is ongetwijfeld Vergelijken we de twee ploegen met elkaar, dan slaan wij de kansen van het Nederlandsch elftal hooger aan dan dat van onze Zuider buren, waarbij we opmerken, dat met deze ver onderstelling ook rekening gehouden is met heb feit, dat de wensch de vader der gedachte is. Het Belgische elftal lijkt ons momenteel „er uit". Wel zullen de nog altijd rappe Belgen toe- lust zijn op revanche, maar een rustig spelende Nederlandsche ploeg zal hun kunnen en mosten weerstaan. Tenslotte eenige regels over de ontmoeting, die Zondag in Brussel gespeeld wordt tusschen het Haarlemsche elftal en dat van de „Entente Brabangonne". Reeds twee maal kwamen deze elftallen tegen elkaar in het veld, ééns te Brus sel en ééns te Haarlem, Beide keeren verloren de Belgisch-Brabantsche voetballers resp. met 31 en 40. Het Haarlemsch elftal is als volgt samen gesteld: Kos Krom v. d. Griendt de la Mar Dinkla Vreeken. Michel, Verkerk, Schoorel, de Koning, Kammejjer, Opgemerkt wordt dat de elftalcommissie niet de beschikking had over Haak, den HFC-speler en de Bock. De Bloemendaler gaat als reserve met het Nederlandsch B.-elftal mee naar Has selt en had de uitnoodiging hiervoor needs aan genomen. Hoewel het Haarlemsch elftal dus lang niet op z'n sterkst is, kan het, gezien de speelwijze der tegenstanders, winnen.... tenminste, indien er door bedanken niet te veel zwakke plaatsen komen. a a x i S-w re re 3 (0 hr< B B 1 3 2 <$r .1 F W l> w x lD 2 P P 3- 2 k 3 c+ g, 'i H UI P4 2. p' 3 0, <8 W a W a co d O co it £3 2 g 3 B 3 2 3: B* 2. a 2 O P P< ffi 3 O I w X o. m 1$ hj P hj 3 tij 3 p I UI 8 gH> Dj p B p P-jS S3B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 14 15 19 20 23 24 25 27 28 29 30 31 32 33 34 35 District 1 510 478 467 11 3 1 50 1 110 22 1 5 45 139 1 6 4 3 0 76 2 852 812 788 24 2 2 4 239 1 9 77 55 2 36 72 218 6 5 1 1 58 0 3 628 593 582 11 5 2 1 108 6 113 65 10 111 75 1 10 O 4 2 69 4 656 601 591 10 2 1 1 1 50 1 158 37 1 5 75 121 3 35 7 3 1 88 1 5 684 635 622 13 2 1 37 249 53 6 43 86 25 2 5 1 109 3 6 603 568 548 20 1 111 2 8 125 75 2 7 39 70 21 3 6 0 76 1 7 692 651 635 16 1 2 1 1 24 2 219 78 1 1 58 139 1 43 3 2 57 2 8 535 495 481 14 2 2 51 2 5 77 41 1 33 199 1 6 2 3 54 2 9 796 737 726 11 3 68 3 4 244 36 1 3 79 106 1 32 7 3 0 135 1 10 724 642 625 17 8 1 2 1 25 1 4 186 34 4 81 111 1 30 3 8 4 121 11 598 581 573 8 29 1 3 1 63 2 43 13 1 4 45 313 4 9 1 41 7278 6793 6638 155 7 1 24 44 4 7 1 826 9 42 1601 509 9 82 681 1577 i 8 118 45 36 12 882 10

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 5