Zomerprijzen. I. H. KRUL Ir. STAND: Tuinbouwartikelen. k I ALBERT HEI JN I Kerkplein 10-12 - Tel. 22260 Fa. ANT. CASSÉE Zn. TWEEDE A. N. v. Beem, G. M.OIORSIS l Zn. rstrJ"" Haarlem, Iel. 13310 ALBERT HEIJN Onze stand is meer dan honderd jaar: Ijzerwaren - Gereedschappen Laat nu vernieuwen of repareeren Meubelmakers Behangers en Stoffeerders AMEUBLEMENTEN - TAPIJTEN enz. i N.V. STEENKOLENHANDEL voorh. OVERVEEN TEL. 11617 - 14106. Korte Kleverlaan 22-24 - Tel. 22704 Kap lek? Bekleeding stuk? Korte Kleverlaan BLOEMENDAAL Schoorsteenvegers NAAIMACHINES I. GEUKOET Soaisiraal 37 Haarlem Telefoon 13533, Willem de Zwijger-herdenking te Santpoort, Moederdag Brokjes Leve Waarom zingt de PRIMA BELGISCHE ANTHRACIET. 30 x 50 niMf 2.20 20 x 30 mMf 2 30 Alles per H.L. franco bergplaats, voor levering in Mei en Juni. UITVOERING BLOEMEND AAL's GEMENGD KOOR. Onder verwijzing naar achterstaande betref fende annonce, brengen wij gaarne onder de aandacht onzer lezers de derde uitvoering van Bloemendaal's Gemengd Koor (het B. G. K.), welke onder leiding van den heer P. Halsema zal plaats hebben op Donderdag 18 Mei a.s., des avonds om 8.15 uur in de Ned. Hervormde Kerk, Rampiaan, Overveen. Aan deze uitvoering werken mede de dames Nel Hogenbirk, sopraan en Riek v. d. Velden orgel, alsmede de heeren Willem Schansman, tenor en Piel Halsema, orgel. Het programma bevat o.a.Psalm 95 van P. Mendelssohn Bar- tholdy, voor sopraan- en tenorsolo, koor en or gel en Psalm 150 voor Cesar Franck voor koor en orgel. Programma's, tevens bewijs van toegang, zijn ad f 0.50 verkrijgbaar bij de firma Alphe- naar, Kruisweg, Haarlem, den heer Peschar, Ramplaan, Overveen, en 's avonds aan het kerkgebouw. Er zal een autobus van Backhuis rijden om kwart voor 8 van het Prov. Ziekenhuis, en om 8 uur van de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal, welke verder ook op verzoek stoppen zal. Na afloop van het concert rijdt deze autobus terug. BLOEMENDAAL'S TOONEEL. Wij vestigen er nog gaarne de aandacht on zer lezers op, dat bovengenoemde vereeniging op a.s. Zaterdag 13 dezer in Hotel Vreeburg een voorstelling zal geven van Simon Aug lira's „Strijd", een spel van den Mammon in 4 be drijven. „PRO REGE". Op de jaarvergadering van het Provinciaal Verband, Noord-Holland op 6 Mei j.l. te Am sterdam werd door den heer T. K. Roosjen te Bloemendaal, de volgende motie voorgesteld: De Regeering treffe die maatregelen, die mogelijk zijn en ontegenzeggelijk zeer noo- dig waardoor de invloed van gezag onder mijnende elementen in en buiten de Staten- Generaal wordt tegengegaan en het gezag dat naar de Schrift uit God is, hoog wordt ge houden. Met algemeene stemmen werd besloten deze motie ter kennis te brengen van onze Regee ring en daarvan mededeeling te doen aan de Pers. DALOROZE-RYTHMIEK. Wij hebben met groote belangstelling voor het beginsel der eurythmiek van Dalcroze en de toepassing daarvan door mevr. A. Sluis, geb. Slikker, een uitvoering van leerlingen van haar te Amsterdam bijgewoond; wij ko men de volgende week op een en ander terug. NIEUWE ZAKEN. In perceel Duinweg 20 te Santpoort (Station) is door den heer Oscar Kuik een nieuwe dames- en heeren kapperszaak geopend. Zoowel de dames- als de heerensalons zien er keurig uit; de nieuwste electrische apparaten zijn er aan wezig. De heer Kuik beschikt over een veeljarige binnen- en buitenlandsche ervaring als kapper. Wij zijn daarom overtuigd, dat deze modern ingerichte zaak zich in hooge mate in de be langstelling van het pubhek zal verheugen te meer wijl zij werkelijk een groote aanwinst voor Santpoort en Duinlustpark zal blijken te zijn. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar achterstaande advetentie. NIEUWE ZAAK. Een nieuwe zaak met een oude klank: In perceel Bloemendaalsche weg 53 heeft de de Firma A. Vermout te Haarlem een filiaal geopend. De naam Vermout verlevendigt de herinnering aan den al jaren en jaren te goeder naa-m bekend staanden boekhandel, die thans dus ook in Bloemendaal is gevestigd. Een groote voorraad boekwerken noodigt boekenvrienden tot koopen van de lectuur van den dag, terwijl de leesbibliotheek eveneens gelegenheid biedl, daarvan kennis te nemen. Doch ook de afdeeling kantoorboekhandel met haar keur van vulpenhouders, vulpotloo- den, postpapier, fotoalbums en wat niet al le vert het bewijs, dat de firma Vermout de za ken royaal aanpakt. Moge zij door een ruim debiet de belooning op haar streven vinden! RATTENGEVAAR. Wij wijzen Gemeentebestuur en belangheb benden op een belangrijke beschouwing van den hoofdinspecteur der Volksgezondheid, den heer Ey.kel, over: Het a.s. zwemseizoen en de ziekte van Weil, opgenomen in het Mei nummer van het Tijdschrift voor Sociale Hygiëne. VOLKSBONDSDAG EN ONZE JEUGD. Jaren geleden, o-p 1899, werd op het interna tionale vredescongres dat in den Haag plaats vond, voor het eerst door de vertegenwoordigers van 26 regecringen officieel instemming betuigd met het principe om door vrijwillige arbitrage oorlog te voorkomen. Zeer hoopgevend klonk dit nog niet want alle regeeringen wensch- ten hierover hunne volledige vrijheid te behou den. Toch kwam allengs vrijwillige arbitrage, waar van de zetel in Den Haag en later in het Vredes paleis werd gevestigd, meer en meer in zwang. Optimistische vredesvrienden schonken weldra aan dien dag den hoopgevenden naam van „Go-edenwilsdag", een gevleugeld woord dat in vele landen insloeg, vooral bij de herdenking in de scholen. En die datum bleek later inderdaad de eerste beteekenisvolle mijlpaal te zijn geweest cp den langen weg, die na den wereldoorlog door den drang der o-mstandigheden zou leiden tot het in het leven roepen van den Volkenbond. Deze is nog verre van volmaakt. Maar door het onderteekenen van het Volkenbondsverdrag, wat door een vijftigtal regeeringen is geschied, vertegenwoordigden 4/5 van de bewoners onzer aarde, is door hen in principe afstand gedaan van het ongebreideld recht tot oorlogvoeren, dat door alle eeuwen heen was gehuldigd: een bres is geschoten in den toestand van internationale anarchie. Wat zijn de resultaten geweest? Vele oorlogen zijn voorkomen en de interna tionale samenwerking is in hooge mate bevor derd. Terwijl aan de bindende uitspraken van het Internationaal Hof van Justitie, dat naast het Hof van Arbitrage in het Vredespaleis ze telt, zonder uitzondering zelfs door groote mo gendheden gevolg is gegeven. Spreekt dit niet boekdeelen? Ook aan het moeilijkste probleem: de geleide lijke en gelijktijdige vermindering van bewape ning wordt hard gewerkt en hoe tergend lang zaam het ook moge gaan, we zijn daarin onte genzeggelijk verder dan eenige jaren geleden. Wie echter in bet werk van Genève in de eerste plaats met innige dankbaarheid begroet BIJ AUTOBEKLEEDER ZADELMAKER VAKKUNDIG BILLIJK TELEFOON 23181 leveren wij de BESTE; in orde maken wij de slechtste voor den minsten prijs. antwoordelijk voor een gezonden groei van de Volkenbondsgedachte en al wat daarmede samen hangt en zijn moreel verplicht te helpen zorgen, dat deze meer en meer in het hart en geweten van oud en jong gaat leven! Dat is het voor naamste werk van de Volkenbondsvereeniglngen, die in 43 landen zijn opgericht. En rust niet juist op ons volk, nog meer dan op anderen, een heilige plicht om groot te zijn in datgene waarin een kleine natie groot kan zijn? Wij leven in het land van Grotius, dat mede dank zij den eensgezinden, emstigen vredeswil van regeering en volk als door een wonder voor den oorlog gespaardi bleef: moeten wij dan niet uit pure dankbaarheid aan die vredesopvoeding con amore meer aandacht schenken, dan tot dus verre geschiedde? In diien geest wordt dus 18 Mei als Volken- bondsdag door onze Vereeniging voor Volken bond en Vrede met klimmend succes in ons ge heels land gepropageerd. Maar vooral voor onze schoolgaande jeugd worde in pakkende vormen en in samenwer king van school en gezin, daaraan verbonden de liefelijke gedachte van wereldvriendschap, die door de vriendelijke Radio Vredesboodschap van de Kinderen van Wales, die van 1.001.20 uur op 18 Mei per A. V. R. O. wordt uitgezonden, nu voor den twaalfden keer over de geheele wereld wordt overgeseind. Naast warnje vaderlands liefde: de wereldgedachte! Zegt het U niets, dat verleden jaar reeds mil- lioenen kinderen daarnaar luisterden en dat van uit 63 landen gezamenlijke antwoorden kwamen van jeugdvereenigingen, van scholen, van afzon derlijke groepjes? De vredesboodschap vormt dan ook de centrale gedachte van het blaadje „De Jaugd en de We reldvrede", dat door de commissie van kinder- vredeslectuur uit de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede voor kinderen van 10 tot 14 jaar gere- en wel in nauwe samenwerking het machtigste reveil van zedelijken aard dat zich in de menschheid in haar geheel begint tejdigeerd wordt openbaren, teneinde interoationaal tot eerlijker met een internationale commissie en redactie^ die verhoudingen te komen, tot betere samenwer king en vooral: tot het gehoorzamen aan de groote wet van naastenliefde en aan het gebed: Gij zult niet dooden", zie, die wanhoopt niet, maar die gelooft aan een betere toekomst. Want eenmaal zal er op onze gezamenlijke pogingen zegen rusten evengoed als brandstapels, pijn banken en slavernij zijn overwonnen, toen men ze eindelijk algemeen als een zonde heeft lee- ren erkennen. Maar dan zijn we ook allen persoonlijk ver- idaarvoor 3 jaar geleden door de Union van Vol- kenbondsvereenigingen in het leven werd geroe pen. Dit jaar verschijnt het reeds in 11 talen, waar onder ook in Esperanto en de gezamenlijke edi ties bedragen een half millioen exemplaren. Naast verhalen, uit den vreemde ontvangen, naast vele suggesties over de wijze, waarop 18 Mei gevierd kan worden, bevat het stukjes van eigen schrijvers, een vredeslied van Antoi- neth van Dijk, een internationale teekenwed- WAAROM Z0UDT U MEER BETALEN? GARANDEERT U STEEDS EEN PRIMA KWALITEIT EN LEVERT U TEGEN BELANGRIJK LAGERE PRIJZEN! Goudsche Kaas, 40 vet 29 ct. Volvette Goudsche Kaas 32 ct. Prima Leidsche Kaas 17 ct. 7 ct. 7 ct. 7 ct. 13 ct. 22 ct. 14 ct. 12 ct. 18 ct. DEZE WEEK: ALLERFIJNST ROORvLEESCH, per half pond 25 ct. Leverpastei 2 blikjes voor 29 ct. Jam per pondspot 24 ct. ALBERT HEIJN's FIJNE VLEESCH- WAREN zijn dagelijks versch verkrijg baar en worden in de zomermaanden op de juiste wijze gekoeld. MAAKT U HET LEVEN G0EDK00PER. HAARLEM, Kleverparkweg 21 c., Tel. 16212; OVERVEEN, Bloemen- daalseheweg 226a, Tel. 11616; BLOEMENDAAL, Bloemendaalscheweg 33. Tel. 22594. R. 235. Nederlandsche Mij, Natuurlijk Bronwater strijd en allerlei bijzonderheden ten einde de kin deren te inspireeren om zelf van hun „goeden wil" te getuigen. Proefexemplaren zullen aan alle scholen in deze gemeente worden uitgereikt en kunnen ook gratis door belangstellenden worden aangevraagd bij den drukker O. T. Dantuma, Zijlstraat, Haarlem. Moge het én door den inhoud én door zijn be scheiden prijs (f 1.per 50 ex.) wellicht door tie welwillende medewerking van anderen, aan alle leerlingen van 1014 jaar gratis worden ge schonken en liefst vooruit in een leerles behan deld worden: waardoor juist de gelegenheid tot persoonlijk initiatief van de kinderen bij de a.s. feestelijke herdenking in hooge mate kan worden opgewekt. Juist voor onze jongere kinderen is harmoni sche samenwerking tusschen ouders en opvoeders onontbeerlijk, om in zake vredes-opvoeding, het hart en het geweten op de beste wijze te helpen ontsluiten. P. VAN HEERDT—QUARLES. door G. A. van den Bergh van sin ga. (2e vervolg). Te Brussel en te Breda leeft hij na zijn huwelijk met Anna van Saksen uitgesproken Katholiek: eiken dag woont het echtpaar de mis bijf nog 1566 gaan zij samen Paschen vieren, en in Juli daaraanvolgende beheerscht hem nog volkomen de opvatting van het Brus- selsche hof, dat Calvinisten oproermakers zijn, gevaarlijk niet alleen om hun leer, maar ook omdat zij de geheele bestaande orde, die berust op de eenheid der Kerk in samenwerking met den Staat omverwerpen. Wel geeft hij na den Beeldenstorm iets toe aan de Calvinisten, doch alléén omdat hij zoo de rust en het ge zag het best meent te kunnen handhaven, en niet omdat hij het hun recht vindt. Ondanks het groote vertrouwen, dat de Calvinisten dan al in hem stellen, ondanks zijn omgang met Fransche en Nederlandsche Protestanten, is hij dan nog in het geheel niet geneigd, het Cal vinisme ook maar eenigszins goed te keuren. Wel leert hij het waardeeren als bondge noot in zijn verzet tegen eene regeering, die hem, om politieke redenen, maar ook als ver draagzaam mensch, niet kon behagen. Want godsdienstige verdraagzaamheid is zijn voor naamste beginsel. Praktische ervaring en no- litieke overwegingen hebben hem daartoe ge leid. Al vroeg trouwens vond hij kettervervol ging onmenschelijk, de vuren, waarin arme Christenen omkwamen, zijn hèm nooit zoo aangenaam geweest als aan Alva en diens geestverwanten. Doorloopend vecht hij voor opheffing der ge loofsvervolging en bekent, dat hij zelf wel door waarschuwing van de slachtoffers hun de vlucht vergemakkelijkt heeft, „wel wetende", zegt hij, „dat hij vervolging met goede cons ciëntie niet vermochten te doen". Stelselmatig doorgedreven moet de geloofsvervolging ons land tot den ondergang voeren, de handel met omringende Protestantsche landen wordt er door geschaad en geweld maakt de ketters maar des te oproeriger. In 1563 wordt bij den Prins wat eerst poli tieke verdraagzaamheid is geweest, iets van dieperen aard, iets godsdienstigs. Godsdienst was voor hem geen dogmatiek, geen Luther- sche en geen Roomsche en geen Calvinistische. Dogmatische vraagstukken hebben op hem niet de minste indruk gemaakt, met confessio nele geschillen heeft hij zich alleen beziggehou den, als dit bij politieke onderhandelingen noo- dig was, en dan met een onverschilligheid voor de kern dezer vragen en een lichtvaardige wis seling van aanhankelijkheidsbetuigingen, die... duidelijk maken, dat al datgene waarvoor de 16e eeuw zich heeft doodgevochten, al die vragen, die in alle kringen der bevolking aan de orde van den dag waren en steeds weer tot nieuwe afscheidingen leiddenvolkomen langs Oranje zijn gegaan, omdat hij er zich niet voor interesseerde. Gebrek aan ernst is dat niet, want met een ernst-tot-in-den-dood heelt hij zijn beginselen op ander gebied verdedigd en gehandhaafd." 1). Hij was een geloovig man, zij het dan ook niet in streng-kerkelijken zin. „Wij hebben sedert enkele tientallen jaren meer oog en aandacht gekregen voor een middenstrooming op godsdienstig gebied, „katholiek" gezind maar niet allereerst „roomsch-katholiek", zon der voorkeur voor het dogmatische met soms een neiging tot het onverschillige, indiffiren- te. Wij denken aan figuren als Erasmus, Cas- Sander en Coornhert deze laatste door Oranje zeer gewaardeerd tot deze richting behoorde de Prins, althans in een belangrijke periode van zijn leven. Het maakt eenerzijds zijn geloofsveranderingen begrijpelijk, ander zijds verstaan wij van daaruit 's Prinsen verdraagzaamheid." 2). Vergeten wij niet, dat temidden van de Roomsche en Onroomsche dweepzucht dier dagen de verdraagzaamheid een zeer zeld zaam goed is geweest, 's Prinsen waardeering voor Coornhert, den Stadssecretaris, later no taris te Haarlem, een Renaissanceman, vriend van de Stoicijnsche levenswijsheid, spreekt boekdeelen. Terwille van zijn betrekking tot den Prins is deze fijne geest door den Bloedraad tot de gevangenis veroordeeld. Coornhert was de groote tegenstander der fanatieke, rechtzinnig- protestantsche, Calvinistische opvattingen. Nu wij, als Vrijzinnigen van de 20e eeuw, geen last meer hebben van leerdwang, van ons door een Kerk opgelegde leerstellingen en belijde nisgeschriften, zijn wij weer bereid en in staat om het betrekkelijk recht van de leer der goddelijke Voorbeschikking en der Erf zonde te laten gelden. Maar wij begrijpen ook. dat zij voor humo ristische geesten ais Coornhert „monsterach tige meeningen" waren en de Calvinisten om zulke opvattingen eene „gotlooze ende duy- velsche secte". Want deze man erkende het 'nnerlijke getuigenis van den Heiligen Geest. 3) t-Iiermede is dan tegelijk de geesteshouding i van Oranje geteekend. On-sectarisch, breed, ruim van opvatting, boven de partijen staande zoo zien wij hem. Zijn ideaal was het èéne. ongedeelde Nederland, waar gewesten en steden hun eigen belang ten achter zouden stellen bij het algemeene landsbelang, en waar belijders van verschillende godsdiensten eendrachtig zouden samenleven. Daartoe was gewetensvrijheid noo- dig, de vrijheid om God naar eigen overtuiging te dienen, waarmede dan liefst nog gepaard moest gaan: godsdienstvrijheid, d.w.z. de vrij heid om bovendien zijn godsdienst in het open baar te mogen uitoefenen. Dit politieke ideaal strookte het meest met zijn eigen godsdienstig ideaal ook. Gewetens en godsdienstvrijheid heeft hij niet alléén om politieke beweegredenen, maar óók uit eigen godsdienstige overtuiging gewild. Een liberaal was hij, met zin voor gematigden vooruitgang, een vriend van de vrijheid, maar wars van bandeloosheid, een vijand bovenal van cleri- calisme. Zijn geloof is niet het aanhangen van een bepaalde leer of het hechten aan een of ander sacrament, maar het vertrouwen ln „gherechtigheit, de gerechte zaak", die God zal doen zegevieren; hij heeft, naar zijn beroemde uitspraak, met den Potentaat der poten taten een vast verbond gemaakt. Hem was van Godswege een taaie opgelegd, die hij in gehoor zaamheid aan God had te vervullen. Zóó voelde hij het en zóó voerde hij het uit. Oranje, die als Renaissancemensch afkeerig moest zijn van opstandige volksbewegingen, heeft tot het uiterste geaarzeld, den weg der on wettigheid te bewandelen: gaat hij eenmaal biertoe over, dan is voor zijn zaak aansluiting bij de stoere Calvinisten onvermijdelijk, al zui len de uitersten van die richting hem voor een onverschillige schelden, omdat hij, voor als na, bescherming ook voor Roomschen, voor Doo- perschen en voor vervolgde Joden eischt. Dat hij niet Lutheraan is geworden, is t8 verklaren, behalve uit zijne verhouding tot de Hugenoten, uit den toestand hier te lande. Hef Calvinisme was het krachtigste geloof van die dagen, het is, afkomstig uit Genève, in wezen democratisch en republikeinsch. Het leert, dat ieder recht heeft op vrijen toegang tot God en op een eigen plaats in de wereld, zooals God hem die beschikt. Het verdedigt het recht van opstand tegen de Kerk en tegen het Staats gezag, wanneer het geweten dat gebiedt. In 1578 geef Willem zijn ontwerp voor een godsdienstvrede: er zal geen gerechtelijk on derzoek meer naar iemands godsdienst worden ingesteld. Dit ging menigeen te ver. De Zuide lijke Nederlanden riepen bij de Unie van At- recht 1579 den Roomschen godsdienst als den eenig ware uit; de Unie van Utrecht bond in datzelfde jaar de Noordelijke gewesten samen, waar vrijheid van geweten heerschen zou. Mijn Leidsche ambtgenoot Knappert formu leerde het aldus: „Dit beteekent niet meer o£ „minder dan dat ten jrre 1579 het staatsrecht „der Vereenigde Prov. :ën het Katholiek-zjjn „niet als een strafwaardig misdrijf beschouw- ,.de- (zooals men het in Spanje het Pro- „testantsch-zijn deed) en dat derhalve voor- „taan geloofsonderzoek doelloos zou zijn, „hierin was ons land gansch Europa vooruit. „Het is Oranje's werk." (Wordt vervolgd.). 1). N. T. T. April 1933. 2). Dr. J. Lindeboom in Kerk en Wereld, 21 April 1933. 3). Dr. J. Lindeboom, Geschiedenis van het "rriizinmg Protestantisme, blz. 63 v. Heel het jaar aan 't ki Is voor Moeder nummer Moederliefd' is onzelfzuc Moeder vréAgt niet, géé Daag'lijks deelt z'n in 1 Kindervreugde en -verdi Om den Moederdag te 1 Is daarom zoo gek nog Want al komt het juis' Bjj een kind eerst later Eén dag mag het iets Van hetgeen een moede Eén dag Moeder te gedi Is een sympathiek idee Haar een kleinigheid te Daaraan doet een kind 'm Bloempje of een klei Kostbaar hoeft het n Maakt, wanneer 't haar Moeder's dag tot een f( Want met vreugd' woi Walt met liefde wordt g Als maar blijkt, dait o< Aan de „moeder" is ge (Nadruk vei Telken morgen wekt m gefluit. Iedere vogel heeft koring. De spreeuwen in 't hun gekwetter dien eigei welke herinnering aan der leven. De leeuwerik ginds stemt tot teedère gedacht bestaan in de ruimte, wa; rein en zuiver zijn als het de geur van de lucht bove En de nachtegaal met zijl gekweel is de begeleider zwoele dichter, vertrouwd der minnenden en met de deze leiden. Maar de me: den arbeidzamen dag, de strijd. Minder forsch dan doordringend gekrijsch mi Maar zijn roepstem is er tielijk om, dat hij zijn melodischer toon. Juist d de onbevangenheid van di weerstaan. Want het wa; den dag, zooals het afsch kei van dien onbarmharti ker, of zooals de doodsschi den brievenbesteller bezorg den dag in als tot een z feest, dat reeds in deze en blijheid belooft. Geen vogel zou ik zoo sten vriend in den morge ben ik blij, dat hij zijn n< hagen. Ik ben trotsch op hij in mij stelt door deze ondanks de sluipende kat kinderen. Hoe dicht waag waar toch menschen wo vijanden van al wat voge beschaving gaat gelukki; vogels toeschietelijk word eeuwige veete tusschen s wereld gedaan? Misschien is onze trots, zeischap zoekt, gerechtva vreugde om zijn gefluit doening. Want wij zijn dezen wekker daar hebbi slotte ons werk: dit nesl sohen de struiken, deze zang. Nu is het Mei, maar 1 bet nog winter. Ook toe: reis door onzen tuin. 1,1 andere vogels! Arme, vei verhongerd en koud. Gee: hg getjilp kwam uit hi Toen, in den winter, kon een mager hoopje ellend eigenlijk is. Schuw en me gen bewogen de weerloo: schen de sneeuw. Wie, die niet wist, dat zoo heerlijk hadden geflot looze scharrelaars den vi ker herkennen? Maar vc hadden genoten, bleef de lendigsten staat de bewor Wij hebben den merel weder zijn zang hoor in tend van 't jaar, zie ik zooals hij daar van den kruimels schrokte. Zijn de kou, om ordelijk te e zich hulpeloos in iedere datzelfde oranje gekleui liederen en zij klinken al Dank. omdat wij hen loochend, toen hij zoo'n Omdat wij hem toen, oi zijn aantrekkelijkheid, ais zijn blijven beschouwen. ben geoefend, totdat zijn ter gezette tijd zou ten hem in den winter hebb zingt de merel in Mei. Het kan niet altijd Me tie winter is een noodza het menschenbestaan ke: Wintersche menschen, menschen die tijdebjk hl hebben verloren, omdat door gebrek en ellende, n Aangenaam gezelschap De verleiding is groot, h Hoeveel vriendschappe liefdes nemen een einde, schè vlaag één der pai

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 2