I i VRIJE HUIZEN B. A. Cassee Zn. Abr. Meijer Uitverkoop 16. G. M. WIS Zn. STAfWfr TWEEI Massief Eiken met Coromandel VICT ORIA-WATE R Heden Geëtaleerd GROOTE HOUTSTRAAT 16 v.h. J. H. KRUL Jr. PREDIKBEURTEN. Dressoir 2 Fauteuils 4 Stoelen Tafel Ziet Etalage Zijlstraat 83 Telef. 11307 compleet f130.— Ziet Etalage t Te aanv. JULI of SEPT. Gemeenteraad. NAAIMACHINES L GEWOEL Ooalstraat 37 Haarlem Telefoen 1353& Schoorsteenvegers 111. T.l BURGERLIJKE Nederlandsche Mij. Natuurlijk Bronwater Losse De veili Brokjes L Met afge: PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N,V. STEENKOLENHANDEL TEL. 11617-1410b. OVER VEEN wekkende voorstelling van het redden door middel van een lijn. Niet minder spannend was het volgende nummer, dat aan een scène in Wild West deed denken: De Noordwijker Redd. Brig, liet ons de redding van een in nood verkeerende zien met behulp van een paard. De redder, gewa pend met lijn en (daaraan verbonden) red dingsboei, bestijgt zijn welafgericht paard, wendt de teugels naar het onstuimige element en het trouwe beest zwemt naar het voorge steld doel. tot zijn ruiter den in nood verkee rende met goed gevolg den reddingsboei kan toewerpen. Dan worden de teugels naar het veilige strand gekeerd en de kostbare sleep behouden aan wal gebracht. Dezelfde Bng. gaf ons ook een denkbeeld van het redden met behulp van een haspel, evenals onze Bloe mend. afdeeling dit deed met behulp van een boom met grjjptouwen, en met de reddings- flotteur „De Evaneha". Als slot demonstreerde daarna onze Brlg. nog op duidelijke wijze de behandeling van den schijndooden drenkeling. Verschillende bekende redders waren dien middag op ons strand aan wezig; zoo merkten wij o.a. op Jan van Kan, den man, die o.a. op 10 Juli van het vorig jaar te Noordwijk met één slag zes menschen voor een wissen dood behoedde. Men krijgt eerbied voor dergelijke figuren, die een Doris Rijken naar den troon steken, en men voelt dan tege lijk hoe noodzakelijk het is dit nobele werk onzer Bloemend. Reddingsbrigade geldelijk te steunen. Het zijn over het algemeen niet de best gesitueerden die deel uitmaken van dit flinke korps, al treft men er ook leden uit alle standen aan. Maar velen zijn thans werk loos, kunnen dus hun contributie niet betalen, hoewel ze als lid gehandhaafd blijven. De steunende leden verminderden ook hun bijdragen, dus is een dringend beroep op finan- tieele hulp onzer plaatsgenooten hier alles zins gerechtvaardigd. Nu zegge men niet: „Wat heb ik met haar diensten te maken?" Want zeer zeker heeft men die van noode; ieder, die b.v. met kinderen aan het strand is, loopt kans dat de kleinen met bloote voetjes in glasscherven trappen (dit gevaar is door onze vele kampeerders lang niet denkbeeldig), of dat zij, al badende of spelende, door de zee worden gegrepen. En nu is het juist onze Bl.d. Brigade, die steeds op haar post staat om de eerste hulp te verleenen of het leven uwer kinderen te redden. Zij beschikt over een reddingsboot, zwem vesten en lijnen, brancard, verbandmiddelen enz.; zij verleent hulp bij schipbreuk en op aanvraag, bezet posten bij feesten, optochten en boottochten, heeft posten voor verband- trommels, enz. enz. De heer E. W. A. van Nederhasselt is voorzitter onzer afdeeling en zeker gaarne bereid alle gewenschte verdere inlichtingen te verstrekken. BESCHERMT DE SCHAPEN OP HET HOCKEYVELD! Op het Bloemendaal's Hockeyveld, dat thans zorgvuldig geëgaliseerd en ingezaaid is, laat men sinds eenige dagen een kudde schapen weiden. Deze beestjes hebben tot taak den nog weeken bodem vast te trappen, hem vrucht baar te maken en het gras kort te houden; dit laatste, omdat de maaimachine de worteltjes der jonge grassprietjes gaat losrukken en deze hier dus nog niet gebruikt kan worden. Maar de schapen leveren ook een aardig landelijk schouwspel op, en lag Bloemendaal in Vlaan deren, menige bruidstoet zou zijn weg Ungsr het Hockeyveld nemen, want zoo'n ontmoeting van een kudde schapen, brengt den jongge huwden onfeilbaar geluk aan! Nu worden deze beestjes hier, van tijd tot tijd doodelijk opge schrikt door losloopende honden, die een wilde jacht op touw zetten, vaak tot groote vreugde van hun eigenaar of sommige omstanders. En men weet het: honden en schapen verdragen elkaar maar slecht. In het belang dier weer- looze slachtoffers, doen wij een krachtig be roep op eigenaren van honden, om hun vier voeters dergelijke wreede jachten te beletten en aan den lijn te houden nabij het Hockey-; veld. MOTIE. Men verzoekt ons plaatsing van de volgen de motie: De afdeeling Bloemendaal der S.D.A.P. in H.H. vergadering op 22 Jnni '33 stelt vast, dat de boycot een der krachtigste wapenen is, die mits systematisch en wel-overwogeh ge hanteerd, tegen het Duitsche fascisme kunnen worden aangewend; heeft met groote instemming kennis geno men van het besluit van den Algemeenen Raad uit N.V.V. en S.D.A.P., om over te gaan tot een boycot van het koopen van Duitsche wa ren en van de stichting van het Centraal Boy cot-Bureau uit de moderne arbeidersbeweging; heeft verder met Instemming vernomen, dat ook in het buitenland krachtige pogingen wor den gedaan, om aan deze boycot een Interna tionaal karakter te geven; roept alle leden van onze organisatie op, om 't werk van het Centraal Boycot Bureau en van het Plaatselijk Boycot-Comité zoo krachtig mogelijk te steunen; vertrouwt, dat onze leden zich voortaan zul- en onthouden van het koopen van Duitsche waren en dat zij in eigen omgeving de krach tigste propaganda voor deze boycot zullen voeren. SCHAAKNIEUWS. Woensdagavond vond in de Bloemendaalsche Schaakclub de uitneiking plaats van den zil veren wisselbeker, welke als belooning geldt voor den hoogstuitgekomene in den jaarlrjk- schen winterwedstrijd. Met een toepasselijk speech Je werd deze door den voorzitter aan den winnaar, den heer Drooglever, uitgereikt. Hierna werd door onzen kampioen een simul- taan-seance gegeven voor leden van die club, waarvan de uitslag: 10 gewonnen, 7 verloren, 1 remise, gezien de sterkte zijner tegenstan ders, aser eervol mocht heeten. BILJARTEN. A.s. Zaterdagavond om 8.30 uur zal er in café Hemeltje een Billartwedstrijd plaats hebben tusschen deze heeren. Ze zullen 500 caramboles spelen. Cadre 35/245/2. Tevens zullen de heeren laten zien een serie 3 banden stooten en extra komische en fantasie stooten. Het belooft een mooie en spannende wed strijd te worden. Ieder billardliefhebber zal daar dan ook zeker a.s. Zaterdag aanwezig zijn om deze zeldzame gelegenheid te aan schouwen. DE SINGER-TAX. JA Woensdagmiddag 28 dezer opende de N.V, Geert Hoogeven, Mr. Cornelisstraat 56, Haarlem, haar Singer-Tax onderneming. Vooraf werd een demonstratie-rit gehouden te Haarlem en om streken, waaronder ook onze gemeente, waaraan een 15-tal nieuwe Singeir-taxi's deelnam, met als slot een gratis ritje voor het publiek, waar van een dankbaar gebruik gemaakt werd. De nieuwe, blauwgelakte wagentjes zien er aan trekkelijk uit, ze zijn ruim, en bieden plaats voor 3 passagiers. In tegenstelling met de meeste andere taxi's, hebben zij geen twee deuren (als bij de coaches) maar vier; bovendien hebben zij een open dak. Door één-en-ander wordt niet alleen het comfort verhoogd, maar ook de veilig heid, want hierdoor krijgen alle inzittenden te gelijkertijd en onafhankelijk van elkaar gele genheid den wagen te verlaten bij onverhoopte, eventueeie ongevallen. Ter verhooging der veilig heid zijn ook de ruiten van onversplinterbaar glas, en zijn de Singer-taxi's met 4 hydraulische remmen uitgerust, waardoor slippen uitgesloten is. Wat dezen remmen betreft, volgde men het voorbeeld der grootste taxi-maatschappij van New-York de „Yellow-Tax", wier 15 duizend taxi's allen van hydraulische remmen voorzien zijn. Proeven met do Singer-Tax bewezen dan ook, dat zelfs bij een snelheid van 50 K.M. op een drijfnatten asfaltweg, de wagen geen moment op zij ging. Het het oog op de hygiene zijn de zitplaatsen met leder bekleed, en niet als bij velen der groote Haarlemsche taxi—ondermingen, met stofbedekking. Verder- zijn de Singer-taxi's uit nemend verlicht door plafonierlicht, terwijl zij voorzien zijn van een 4-tal koplichten, die paars gewijze in- en uitgeschakeld kunnen worden. De blauwgelakte wagentjes zijn kenbaar aan een gro-oten vernikkelden S op den voorkant der radiator-, die bij avond verlicht wordt. De Singer-Tax is er dus van afgeweken een pdjl als kenteeken te voeren, want zij vaart onder eigien vlag: „Geert Hoogeveen N.V." en die naam is in groote letters op den achterkant van den wagen zichtbaar; verder heeft zij 'n opge schilderde wimpel met den naam „Singer-Tax". Het bedrijf is behoorlijk georganiseerd; chauf feurs werden, vóór hun aanstelling aan een zware rijproef onderworpen. Onder hen bevin den zich ook eenige Bloemendaalsche werkloo- zen, die met goed gevolg deelnamen aan den cursus voor chauffeurs, die onze Gemeente on langs voor een 25-tal werkloozen inrichtte. De heer v. Leuven, bedrijfschief van de N.V. Geert Hoogeveen heeft deze 25 cursisten in het rijden onderricht. Wat de tarieven der Singer-Tax betreft: deze zijn uiterst laag. Voor dén prijs van 10 cent rijdt men heel Haarlem door: b.v. van het Sportterrein te Haarlem-Noord tot de Span- ji jaa-rdslaan! Behalve haar centrale in de Mr. Cornelis straat 54—58, beschikt ze ook over standplaat sen in de Garage Agon, Rijksstraatweg 115 F: Schoten, Garage Cuhn, Roemer Visscherpleln 21, Heemstede en Garage Semé, Binnenweg 79, Heemstede, terwijl -.met Garages in Bloemendaal Overveen en Aerdenhout nog onderhandelingen gevoerd worden. MODERNE KEUKEN-KOELKASTEN. Er zal wel geen nadere uitlegging voor noodig zijn, dat voor iedere keuken of huishouding 'n moderne electjische, geheel automatisch wer kende koelkast een even noodzakelijke behoefte is geworden als bijvoorbeeld gas- of electrisch fornuis. Daarover zullen wij het dan ook niet hebben. Doch wel over het feit, dat in onze eigen omgeving een bedrijf is gevestigd met een eigen modern ingerichte koelkastenfabriek. Reeds verscheidene jaren brengt deze firma de bekende Copeland koelinstallaties in den handel en wist reeds meerdere honderden ma chines te plaatsen. Wü bedoelen hiermede de N.V. Technisch Handelsbureau „Virtus", Kleverlaan 236, Haar lem op de grens van Bloemendaal, welke zich gespecialiseerd heeft op het gebied der koeltech niek en door de langjarige ervaring kan zij voor de meest moeilijke situaties steeds de gunstig ste oplossing geven. Wat nu de huishoudkoelkasten zelve betreft is het niet onbelangrijk te weten aan welke voorwaarden eigenlijk de moderne, eerste klas huidh'oudkoelkasten moeten voldoen. Deze zijn: 1. Zij moeten werken met een ongevaarlijk koelmedium. 2. Zü moeten een zoodanige constructie heb ben, dat storingen en lekkages voorkomen wor den. 3. Zij moeten een geheel automatische sme ring en bedienings-inrichting bezitten, zoodat de minst ontwikkelde leek zonder eenig bezwaar met een dergelijke installatie kan omgaan. 4. Zij moeten inwendig practisch ingericht zijn en zoowel uiterlijk als inwendig fraai zijn afgewerkt. De Copeland koelkasten werken met het on gevaarlijke koelmedium Chloormethyl, waarvan bij eventueel kleine lekkages, zoo deze mochten voorkomen, zelfs kinderen geen last kunnen on dervinden. Er wordt dus geen ammoniak- of zwavellng-zuur gebruikt, daar deze voor het kleinkoelbedrijf te gevaarlijk zijn. De nieuwe Copeland koelmachine is een her metisch gesloten installatie, d.w.z. dat er niet één plaats Is, waar het koelmiddel kan ontsnap pen ook niet na jaren gebruik. Zij is geheel veerend opgehangen, zoodat de machinetnllin- gen niet naar de kast en omgeving kunnen worden voortgeplant. De smeer-inrichting is ge heel ingebouwd en werkt automatisch. Was bij de tot op heden gebruikte installaties de machine los van het koellichaam, dat in de kast hangt, opgesteld, thans zijn beide deelen tot één geheel samengesteld. Tevens is de in wendige constructie zoover vereenvoudigd, dat er slechts 3 bewegende deelen aanwezig zijn, waarmede voor een dergelijke machine wel een uiterste eenvoud bij groote levensduur Is ver kregen; voor de huishouding is dit een zeer voorname eisch! Alle huishoudkasten zijn voojzien van diverse Ned Duitsch Herv. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. J. C. van Dtjk. Jeugddienst i. h. Jeugdhuis. V.m. 10 uur, de heer W. J. F. Dankbaar. Overveen. V.m. 10 uur, Ds. D. J. Kuilman, Predikant te Leiden. Ned. Herv. Gen., Santpoort. V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. De hand aan de ploeg! Lk. 9, vs. 62. Extra-»collecte voor het Kerk-zangkoor. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur, Dr. P. A. Klap, Em. pred. ,te Haarlem. Geref. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 en n.m. 5 uur Drs. J. C. Brussaard. Zondag 2 Juli. V.m. 10.30 uur, Gezongen H. Mis. Toediening van het H. Doopsel. Van 2.305.30 n.m. zal het H. Sacrament worden uitgesteld, gelegenheid tot meditatie, ook voor belangstellenden. Woensdag 5 Juli. N.m. 8 uur, Completen en Lof. Donderdag 6 Juli. V.m. 7.30 uur, Gesproken H. Mis. Zaterdag 8 Juli. V.m. 7.30 uur, Gesproken H. Mis aan het Ma ria Altaar. automaten, waardoor de temperatuur in de kast automatisch op peil gehouden wordt, terwijl een andere automaat aanwezig is voor de electrische beveiliging van de motor. De constructie is dus zoodanig, dat, wanneer men de stekker in het stopcontact steekt de kast automatisch op temperatuur blijft en ijs blokjes vriest, zonder dat men er naar behoeft om te zien. Verder heeft men er naar gestreefd, de roos ters in de kast uiterst practisch in te richten, zoodat spijzen en dranken op royale wijze kun nen worden bewaard. Wij twijfelen er dan ook geen oogenblik aan, dat, wanneer er in Bloemendaal en omgeving een dergelijk kastje benoodigd is, men eens een kijkje zal gaan nemen in de werkplaatsen aan de Kleverlaan 236 of bij den heer J. Walter, Bloemendaalscheweg 117 te Bloemndaal, die in zijn winkel een kastje geëtaleerd heeft, dat steeds voor demonstratie-doeleinden ter beschik king is. SLOOPING PORTIERSHUISJE OP „DE NACHTEGAAL". Het afzonderlijk staande woonhuisje in den tuin van „de Nachtegaal", dat tot portiers woning verbouwd zou worden, bleek in zulk een minder goeden staat te verkeeren, dat men zich genoodzaakt heeft gezien, het te sloopen. Het gebouwtje is thans met den grond gelijk gemaakt. UIT HET POLITIK-RAPPORT. J.l, Vrijdag reed een elfjarige jongen in volle vaart den Hooge Duin- en Daalscheweg af, verloor bij de villa Blokland het beheer over zijn stuur, met het gevolg dat hij van de fiets werd geslingerd. Met ernstige schaafwonden aan hoofd en knieën werd hij door de Poli tie- brigade opgenomen, verbonden en naar zijn huis gebracht. Op dienzelfden dag had een aanrijding plaats van een auto, bestuurd door den eigenaar, den heer K. alhier en komende van de Bispinck- laan, met een rijwiel, waarop een meisje geze ten was, dat de hoek van de Verbindingsweg wilde omslaan. Zij kor nog bijtijds van haar fiets afspringen, doch niet verhinderen, dat deze totaal vernield were. Van één en ander is procesverbaal opgemaakt. Door onze politie is aangehouden een zekere S, K„ wiens voorleiding hij de Haarlemsche Justitie was aangevraagd. Uit onze gemeentelijke bloemperken zijn geraniums gestolen, en uit een tuin een partij begonia's. De politie houdt thans streng toe zicht: dergelijke vergrijpen worden zwaar ge straft. De medewerking van het publiek tot het geven van eventueeie inlichtingen, die tot opsporing van de dieven kunnen leiden, en ook tot bescherming onzer plantsoenen, zullen door de politie zeer op prijs gesteld worden. J.l. Zondag vermaakte zich een zekere R. v. D„ werkloos kantoorbediende uit Amster dam, met zoogen. „koppeltduiken" van de dui nen op ons Bloemendaalsche strand, met het noodlottig gevolg, dat de rugwervels ernstig beschadigd werden en de patiënt niet meer op kon staan. Dr. Oldenborgh ver.eende de eerste hulp, waarna de man per auto van Matho naar het St. Elisabethgasthuis te Haarlem werd over gebracht. GEMEENTE BLOEMENDAAL. Ingekomen personen: E. F. Hubatka, Mr. H. Enschedeweg 16, Aerdenhout; J. C. Verheul, Prins Hendriklaan 76, Overveen; M. J. van der Burgt, Madelievenlaan 17, Aerdenhout. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen by: Helle- vaard, Heuvelweg 4, Bloemendaal, een bruine portemonnaie met inhoud; E. G. Wentink, Tramweg 1, Aerdenhout, eenig auto-gereed schap; J. A. M. Stolk, Jan Haringenstraat 37, Haarlem, een gummi regenjas; H. Landewlser, Vogelenzangscheweg 26, Aerdenhout, een paar broekspijpen, een sjaal; H. E. Nisch, Anjelieren laan 19, Aerdenhout, een kano; P. Rutte, Bloe mendaalscheweg 59, Blolemendaal, een aantal postzegels; de Vreeze, Bloemendaalscheweg 226, Overveen, een paar regenpijpen; Acacia laan 12, Bloemendaal, een zilveren schakel armband; aan den politiepost Aerdenhout, leen nikkelen klem; een onderdeel van auto; een gouden eldje; een paar lage heerenschoenen; aan het bureau van politie Overveen, een titek- ker van motorkap; een mantelceintuur; een portemonnaie, inhoudende een schoolkaart Stoop's bad; een regenjaseen kindermutsje; een voethal; een witte wollen muts; een kin- derarmbaB<He. TE HUUR: voor den middenstand, bij de Woningbouw-Vereeniging BOSCH EN DUIN te BLOEMENDAAL; eventueel óók voor niet-BIoemendalers. Schriftelijke aanvragen te richten aan den Secretaris, Bosch en Duinplein 12. DOOR ^DE^Iï*TO^VP DONDERDAG^2^^JUNI HUUR: RUIME WONING, 5 kamers, groote DOOR DE H. O. V. OP DONDERDAG 22 JUNI.j en achtertuin m. vruchtboomen, ge- Het programma opende met de bekende A- dur symphonie van Mendelssohn. Zooals be kend is geeft deze symphonic de indrukken weer door den componist tijdens een reis in Italië opgedaan en wordt daarom ook wel de Italiaansche symphonie genoemd. Het laatste deel bijv, opent met een motief, dat aan de Napolitaansche Tarantella doet denken. Doch ook komen vooral in dit werk duidelijk de in vloeden naar voren, welke met name Weber op dezen componist heeft uitgeoefend zoo) het alleszins bekoorlijke jachtmotief der hoorns met de daarboven uitkomende fluittonen. De uitvoering door de H. O. V. onder leiding van Marinus Adam viel zeer te prijzen. Het orkest had zich blijkbaar op dit werk goed ingespeeld en op enkele kleine oneffenheden na, werd deze klare doorzichtige en vooral ly rische muziek zeer goed weergegeven. Als solist werkte in het tweede nummer (Cello-concert in a kl. terts van Klughardt) mede Felix Kwast. Ofschoon deze kunstenaar veel goeds te genieten gaf en blijk gaf van een -goede techniek, achten wij zijn streek over het algemeen iets te zwaar, te solide en moe ten wü het betreuren, dat zijn instrument zoo slecht op toon bleef. Dit laatste veroorzaakte een enkele maal hinderlijk detoneeren en daar door nervositeit bij uitvoerenden en luisteraars. Echter liep alles zonder ongelukken af. Na .de pauze speelde Felix Kwast nog de Variations sur un thème Rococco van Tschaikowsky; naar onze opvatting gaf hij dit oeuvre ietwat te degelijk weer, wij misten de luchtige soe pelheid. welke toch. in een rococco-thema een der eerste vereischten is. Of lag het wellicht aan de voor deze muziek wat ongunstige ac- coustiek der concertzaal? Het werk zou on getwijfeld beter tot-*zjjn recht komen in een 18e eeuwsche salon. Niettemin zijn wij den uit voerenden voor het genotene dankbaar. Een geestdriftig applaus, waarin de heer Kwast dirigent en orkest liet deelen, viel hem te beurt. Niet te vergeten dienen vervolgens te wor den een tweetal ouvertures „Le Prince Igor", van Barodix en „Die Meistersinger", van Wag ner. In beide was gelegenheid te over voor het orkest om zijn capaciteiten te ontplooien, waarvan 'het dankbaar gebruik maakte. Vooral de laatste ouverture, die veelal als parade paard wordt gebruikt, gaf ons een als cham pagne bruisenden klankstroom te genieten. Inderdaad, wij kunnen onze Haarlemsche orkest-vereeniging niet genoeg in eere houden. Het zou eeuwig schande voor ons zijn, als dit zonder twijfel goede en hard werkende ensem ble door gebrek aan belangstelling tot ontbin ding zou worden genoopt. Waarom is bij concerten als deze, waarvan de toegangsprijs (15 cent) een laagterecord slaat, dat schier belachelijk is, de zaal niet tot den nok gevuld, in stede van half leeg, zoo als nu? Wjj kunnen slechts met alle warmte iedereen aanbevelen om deze serie concerten welke nog tot 3 Augustus wordt voortgezet, te gaan hooren, In spoedeischende zitting is Dinsdag de ge meenteraad bijeen gekomen, voor naar menschelijke berekening de allerlaatste maal in het oude raadhuis. De verhuizing had reeds haar stempel gedrukt op de zaal: Tafels en zetels waren reeds verdwenen en zoo zat de Raad wel een beetje k 1' mproviste hijeen. Voorts was het fluweel van den schoorsteen mantel verwijderd, waardoor een muurschilde ring anno dazumal, een soort Flora voorstel lende, te zien was. Gelukkig was het maar een korte raads- agenda, zoodat met een vergadering van een' kwartiertje volstaan kon worden. In dat kwar tiertje zijn de belangen onzer kampeerders be hartigd. Verladen week Zaterdag schijnt er eenig "rumoer iii het tentenkamp te zijn veroor zaakt, doordat een ploeg van veertig ijverige propagandisten hun politieke denkbeelden trachtten te slijten in woord en geschrift onder de in wereldbeschouwing natuurlijk nogal va riabele bevolking van onzen duinvoet. B. en W. volkomen terecht oordeelendie, dat het tentenkamp er is om de menschen gelegen heid te geven pootje te baden en andere ge noegens die het strandleven biedt, te smaken, wenschten thans eens voor al leen einde te maken aan iedere poging, het tentenkamp te degradeeren tot een kampplaats van kampi oenen der politiek, om 't even van welke kleur. Daartoe stekte het college voor, een verorde ning op het Noordzeestrand vast te stellen van den volgenden inhoud: „Het is verboden gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus op het strand ge schreven of gedrukte stukken te versprei- metseld kippen- en duivenhok, fl. schuur. Huur prijs f 40.p. m. Tevens inzinkbare Salonkast TRAPNAAIMACHINE te koop, ringspoel. Kruid- bergerweg 43, Santpoort (Dorp). leviftt wij de BESTE; la orde maken wfl dt slechtste voor den minsten prijs. den of te verkoopen, of ten verkoop aan te bieden. Overtreding van deze 'bepaling wordt ge straft met eene hechtenis van ten hoogste 2 maanden of geldboete van ten hoogste f 300.en verbeurdverklaring van de voorwerpen waarmede de overtreding Is gepleegd." Er was een beetje debat over den considerans van het besluit, waarin sprake was van een „arbeidersbevolking" van het tentenkamp. De heer Luden gaf met succes in overweging, al leen „bevolking" te lezen- De heer Schulz vond de toestand nog niet zoo nijpend, dat deze verordening reeds thans ge boden was, maar zijn fractie kon de overige raadsleden niet hekeeren. Met de stemmen der heeren Schulz en Noorman tegen, ging het voorstel er door, We lezen in het tentenkamp voortaan dus allen maar de Kikereki en de Enkhuizer Al manak. Bevallen: M. E. RolversVoorham, d.; J. M. W. L. LammersKrahé, d. Ondertrouwd: L. J. L. Wittop Koning en C- J. E. Westenberg; W. F. Baadenhuysen en C. J. Schapenkötter; P. J. de Wit en J. Galjaard. Getrouwd: W. A. L. G. M. Jeurgens en W. A. Schlensack; A. Hiemstra en A. H. Heijer- man; T. J. van Gelder en D. A. van Ee. Overleden: geene. ALTIJD BELEEFD. Ze woog tweehonderd pond en viel over een bananenschiL De beleefde winkelier vloog ÏOE en hield haar uit een kist overeind, die gevuld was met versche eieren. Ik hoop niet, dat ze gebroken zijn! riep^se. Absoluut niet, mevrouw, zei de' hoffelijks man, ze zijn alleen wat verbogen. WAAROM DAN? Ze zaten vlak naast mekaar op het bankje in de zilveren stralen van de bleeke maan éh ze fluisterden allerlei zoete niemendalletjes. Miesje had d'r oogen neergeslagen en Juul lis pelde aan d'r oor: Zeg liefste, waarom kijk je me niet an? Och Juul, dan zoen-je me weer? Heusch niet, zei Juul. Nou, waarom zou ik het dan doen? vroeg ze naïef. OBERLAHNSTEIN „Neef' sprak gi ,,'kLas zooeven in Dat de gulden En er was zoo'n i Over moog'lijke ini Want geen me En die gouden sta; In het buitenland Kost ze dat g< Daarvan snap ik 1 Van die dingen he Leg jij mij dal „Met plezier" 2 'tls eenvoudig, wa Willen zeggen, Elke gulden blijft Honderd centen. E Dat-ie veilig i Krijgen we hier ni Dan is dat voor h Heusch nog zc Elke gulden, dien Heeft dan plots'lir Dus dat geeft „Neef" sprak T 't Blijkt, je kan ge Al is mijn bez 'k Blijf de guldens In m'n ouwe kous Dat zal 'tallei (Nadn Wanneer een elect: rijdt, bestaat soms g wijl met den stroom wagen schuift dan kracht voort. Of eig< uitdrukking, want he welke den wagen op blijft in beweging doi haar werking uitoefen Bij sommige mano bestuurder van een machine glijdt dan d< wet verder. Deze vh ook slechts kort, nuu s bestanddeel van Öe i Tot de sterkste tof circus behoorde de sprong, een geweld schouwers den adem dering en angst. De kunststuk volbracht, opgezweept worden t Zette hij zich dan af plotseling de muziek onder ademlooze stilt circus. Ook tijdens 2 kunstenmaker geen a: gie, welke hij bij dei nomen heeft. De we door deze leegte heer Aan zoo'n electrise! zoo'n vliegtuig met acrobaat tijdens den zwijgt, doen ons de perioden van 't level nen hen tot de daa< werken, geen prik! waarin zij met de w der zwaartekracht v doode punt heen te Er bestaan zulke 1 zijn de leemten in ruimten tusschen tw. einden geplaveide w< vacuum, het luchtlec waarin de stroom is afgezet, het contact looze tijdperken, waa en men door den w driet, teleurstelling deling wordt terugge Maar ook in zulke niet stil. De passagi der, ook tijdens den stroom ontbreekt. E machine te pletter motor is afgezet, er de toeschouwers in kocht achten, indien tusschen de twee sp De passagiers: plic afspraak en dienst vlieger: onze persoo van zichzelf en zijn bestuurt. De toescho klanten, onze opzich nooten en medearbe: in den steek laten, stuk leven zonder doorloopen. Slechts weinigen k weelde veroorloven, schoenmaker geken< leverde. Ik heb een die na een kwart et nog nooit voor repar komen. Deze degelij! eeuwigheid. Maar soms gebeur vergeefs bi) hem aa hoofd door het ven snauwde: „Vandaag een gemelijk gebaar De verleiding is na te volgen. Hoeva, we „vandaag geen z volksmondwie geen

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 2