Heeft U TWEED JIM, w§1§ n?£fifs brandstoffen opgedaan Een mud kolen van KRUL weegt meer Maison Leny Donderdagsmiddags na 1 uur gesloten is. 7 STATIONSTERREIN OVERVEEN NAAIMACHINES L GEYLVOET. Soelstraat 3? Haarlem Telefoon 13533 Losse Wereldl* Brokjes Le Eén u> V, DENKT DAN HIEROM: KANTOOR EN MAGAZIJNEN TELEFOON 11617—14106 Dengene die het eerst de sun of het woord bij elkaar heeft, ontvangt een prijs van f 25; tweede prijs f 20; derde prijs f 15; vierde prijs f 10; vijfde prijs f 5; zesde tot en met twaalfde prijs elk f 2.50. Deze prijzen worden niet in geld uitbetaald, doch in coupons welke inwisselbaar zijn bij iedere aangeslotene onzer vereenigingen en zijn geldig tot een maand na datum van uitgifte dezer coupons. Dit is in het kort u een beeld te geven, wat er gaat gebeuren. Geeft u spoedig als deelnemer op, want de tijd van voorbereiding is helaas kort". Namens de commissie der Winkelweek: W. SCHEEPSTRA, secretaris. Bloemendaalscheweg 75, Bloemendaal. Noot der Red. Aangezien' er nog steeds, naar wij vernemen, zakenmenschen zijn, die zich afzijdig houden, zouden wij dezen in overwe ging willen geven, zich alsnog als lid op te geven; aan de deelnemers wordt nu hier, even als bij de Mitodaal, een mooie gelegenheid ge boden, hun artikelen in ruimen kring bekend te maken. FEESTELIJKE HERDENKING VAN HET 10-JAGIG BESTAAN VAN „DE LICHTHOEVE". Men schrijft ons: Zaterdagmiddag 12 Augustus 1933 vond de herdenking van het 10-jarig bestaan van „De Lichthoeve" plaats. Een groote schare belang stellenden woonde de uitvoering van het uit gebreide programma bij. Na de openingsrede, vroegen de „Lichthoeve Gymnastjes" onze aan dacht. Kordaat stapten zij 't terrein op, zongen eenige liederen, voerden onberispelijk hun vrije en orde oefeningen uit. Frisch klonk het „Lichthoeve-lied" tot besluit en onder een wel verdiend aplaus, marcheerden zij van het ter rein. De opvoering van „Lichthoeve-Kindertoo- neel" had ieders aandacht. De kinderen speel den dan vrij en onbevangen o.a. „De dwergjes", „Kleppermarsch Lichthoeve" tafreelen en een vermakelijke Potpouri. Hierop volgde het voor ons belangrijke ge deelte van het programma n.l. causerie van Zr. J. Th. Kuyk over „de Lichthoeve" en het lichthoeve werk. Zij beantwoordde de vraag: „Wat zijn het voor kinderen die hier opgeno men worden?" met een kort en krachtig „Het zijn allemaal schatten", natuurlijk, dat moest iederen kindervriend toegeven. Allen zagen er gezond uit en levenslustig sprongen zij om ons heen. Maar die schatten, vertelde Zr. Kuyk verder, daarvoor was bij niemand en nergens anders plaats, en dat is ook de eenigste voor waarde die de Lichthoeve stelt om de kinderen tot zich te nemen. Geen plaats voor een kind, dat klinkt vreemd en dat maakt het voor de Lichthoeve ook zoo moeilijk, want „geen plaats" houdt in geen hulp of finantieele steun voor dat kind, dat de Lichthoeve voor ondergang of verderf wil be hoeden. Toch wil de Lichthoeve er geen enkele weigeren en zoodoende is de kinderschaar reeds nu tot 70 a 75 kinderen aangegroeid. „Wie kleedt al die kinderen en voedt ze?" Wel, dat doen de vriendten die de Lichthoeve zich ver worven heeft. Velen dezer vrienden echter zijn nog vrienden maar kunnen helaas niet zöoveel meer geven als vroeger, en daarom zouden er nog veel, veel meer vrienden moeten komen kennismaken met de Lichthoeve. Ja, men moet het Lichthoeve gebouw zien en de orde en rein heid bewonderen en het woekeren met de plaatsruimte. Wij zijn er dan van overtuigd, dat menig een zijn best zal doen, dit zoo moe dig door Zusters en helpsters aanvaarde liefde werk te steunen. Denk eens aan die lieve baby's in hun wiegjes dat moeten ook flinke menschen worden voor de maatschappij. Zij moeten echter nog goed groeien en leeren, met de Lichthoeve's hulp zullen zij zekei slagen dank zij het krach tige bestuur. Alleen aan finantieele steun ont breekt het htm. Tevens vraagt het gebouw om uitbreiding. Wijl wij dit alles zagen en vernamen werden allen zich op het terrein bevindende kinderen door de heeren Schmidt en Rijk aangenaam bezig gehouden met allerlei spelen. De overige bezoekers vermaakten zich bij de visch- of ijs- en consumtietent of schonk zijn aandacht aan de propagandatent. E'cn muziekcorps speelde vroolijke wijsjes zoodat alles met elkaar een prettig aanzien gaf. Dit herdenkingsfeest mocht in alle opzichten geslaagd heeten. BLOEMENDAALSCHE TUINBOUWERS OP EXCURSIE NAAR ENGELAND. Eenige jaren geleden werd op initiatief van onzen bekenden plaatsgenoot, den heer P. E. van der Werff Sr. een fonds gesticht voor het maken van buitenlandsche studiereizen. Bedoeld fonds vormde een onderdeel van de afd. Bloe mendaal der Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde. Zaterdag 5 dezer had de eerste excursie van dit instituut plaats. Onder leiding van genoem den heer v. d. Werff togen dien dag 38 tuin bouwers, waarender 7 dames, naar Engeland voor het maken van een studiereis. .Wij vroegen den heer v. d. Werf dezer dagen naar de resultaten van dien tocht: „Uitnemend geslaagd en tot algeheele tevreden heid van de leden. Hierbij schitterend zomerweer en een buitengewone ontvangst, welke ons op de buitenplaatsen, kweekersen en tuinbouwinrich tingen ten deel viel. Ziedaar, geachte heer, de heele geschiedenis". Met dit antwoord waren wij maar half vol daan en vroegen daarom, wat het eigenlijke doel dezer studiereis geweest was. „In hoofdzaak", (was het antwoord) „den vak man en ook den jongeren krachten een goeden en een- anderen kijk te geven op den aanleg van tuinen, borders en perkbeplantingen, iets waar de Engelschen een buitengewoon inzicht vcor hebben; in het smaakvol combineeren b.v. van verschillende gewassen voor perkbeplanting zijn zij zeer sterk. De architectuur der gebouwen gaat hier ook dikwijls samen met den aanleg van den tuin en vormt daarmede dan één geheel. Het landschap, dat zich aan het oog voordeed op onze tochten, die wij in alle rich tingen vanuit Lenden iederen dag gemaakt heb ben, is voor den Nederlander bijzender mooi, ge wend als hij is aan een meer vlak terrein, waar door hij in zijn tuinen een verschil in hoogte dikwijls kunstmatig moet aanbrengen. In Engeland en voornamelijk op de groote buitens, is dit laatste van nature al aanwezig en daar door past de aanleg zich heel dikwijls bij het terrein aan. De ontvangst was in één woord voortreffelijk en op buitengewoon vriendelijke wijze werden wij, na alles te hebben bezichtigd, uitgenoodigd de thee te gebruiken, waarbij de verschillende gerechten met milde hand door de ladies wer den rondgediend. Bij ons bezoek aan de Royal Horticultural Society, werd ons een lunch aangeboden. Wij hebben heel veel gezien en geleerd; onze tuinbouwers zijn allen voldaan over deze eerste studiereis". GOEDE BURGERSCHAPSZIN. Naar wij vernemen zal door de Bloemencaal- sche af'deeling van den Kon. Middenstandsbond aan de gemeente Bloemencaal een ets worden aangeboden ter versiering der raadszaal van ons tijdelijke raadhuis „de Nachtegaal". Deze ets, waarvan de vervaardiging is opgedragen aan den schilder L. W. R. Wenckebach zal een re productie zijn van een kopergravure, voorstel lend ons gemeentehuis in vroegere eeuwen. EEN OPVALLEND TALENT. Wij hebben kennis gemaakt met den kunst schilder Ab. Loots, wiens atelier en woning zien bevinden aan de Marcelisvaart (de Rampelaan door tot het einde vóór het bruggetje over de vaart en dan links om), Jan Neringa, de houtsnijder, bewoont het westelijk deel, de heer en mevrouw Loots bewonen het oostelijk ge deelte der woning. Ab. Loots is in den omgang een frissche, flinke jonge man met een even ontvankelijke als open ziel, geheel toegewijd aan zijn kunst. De tijd, zijn aard en omstandigheden hebben hem voor groote levensvragen gesteld en de ernst, waarmede bij die onder de oogen ziet, loet weldadig aan. Zijn werk, sterk van compo sitie, beweegt zich in het religieuse en het sterk-zinnelijke, hetgeen, de Vlamingen kunnen daarvan getuigen, elkaar niet behoeft uit te sluiten, misschien juist wijst op één gemeen schappelijke innerlijke kern. Wij bevelen onze kunstvrienden ter plaatse eene kennismaking met zijn persoon en werk ten zeerste aan. De heer .Tos. van der Velden, bibliothecaris aan de Nieuwe Gracht te Haarlem heeft eenigen tijd geleden een tentoonstelling van Loot's werk ge houden en ingeleid. 4 BLIJFT IN DE FAMILIE. Prof. Albert Verwey heeft naar wij vernemen het zelfportret van zijn neef Kees Verwey, dat op diens Waagtentoonstelling ook zoozeer onze aandacht trok, aangekocht. HET GROOT BANKKAPITAAL IN BLOEMENDAAL AAN HET VINKENTOUW. Onze geldvorsten plegen elkaar heden ten dage bescheid te geven c-p de golfgronden van een of andere wereldsche badplaats. Een honderd jaren of meer terug, kozen ze zich een meer bescheiden sportterrein voor hunne samen komsten; zoo bewaart Bloemendaal de herin nering aan een afgelegen plekje in het groen verscholen, waar omstreeks het jaar 1840 drie beroemde geld-magnaten, de heeren Borski uit Amsterdam, Baring uit Londen en Rothschild uit Frankfort bijeenkwamen ter bespreking van hunnen geldhandel. Het was naar wij hoorden in het vinkennethuisje in de bosschen nabij het meertje van Caprera, dat de heeren vergader den en in dat kleine hokje (dat nog aanwezig is), door familie noch personeel gestoord, werden groote geldbewegingen van Europa, behandeld, terwijl de pers niet beter wist, of de heeren vermeldden zich aan het vinkentouw. Daar werd toen o.a. door deze groothandelaren in vlottend kapitaal besloten tot het financeeren der Oosenrijksche leeningen, die Oostenrijk van een staatsbankroet hebben gered. Dat was in de dagen toen Judels in het „Salon des Va- riétés"te Amsterdam zong: „Heer Rothschild's kas is best gevuld... en Oostenrijk heeft_ de eeste schuld*." Slechts een kleine tuinmansjonge» had voor een oogenblik toegang tot dit sanctuarium, toen hij n.l. den heeren een mandje Rijnsche wijn moest brengen. Die tuinmansleerling wist zich het vertrouwen der familie Borski waardig te maken; hij bleef tot op hoogen ouderdom in haar dienst en werkte zich op tot een der knapste tuinbazen uit de streek. In 1903 trok hij zich in Wijk aan Zee terug om van een ver diende rust te genieten. Gaarne vertelde hij daar nog uit zijn jeugdherinneringen van de Bloemendaalsche vinkenbaan, die eens, hoewel de wereld er zich niet van bewust was, het brandpunt van Europa's geldpolitiek geweest is. Die kranige oude heer, J. Wesemann is nog eenige jaren ouderling in zijn nieuwe woonstede geweest. Nooit zag men hem daar op den weg, zonder een mooien ouden wandel stok, erfstuk van zijn patroon, nergens dan in zijn huis stonden zoovele oude, klassieke meu belen, stevig en rustig, als de man, die ze ge kregen had van de nazaten van het oude huis Hope-Borski. Thans rust hü op het kleine kerkhof dier ge meente, maar het oude Vinken-net-huisje is nog intact. In dat gebouwtje stelde men zich op, om het vinkennet te trekken, en vanaf 1788 tot 1894 hebben de liefhebbers dezer sport hier van genoten. Op den houten gevel vindt men nog geschilderd, het aantal vinken, dat per jaar verschalkt werd. Als hoogste cijfer voor één trek vinden wij vermeld 203 stuks! Van 1807 tot 1822 is er niet gevinkt. De aanteeke- ningen wijzen het uit. De totalen voor de ver schillende jaren wisselen van c.a. 1500 tot 7000 vinken per jaar. Op de deur vindt men de ver maning geschilderd: „kom vrij in dit huis, maar wees stil als een muis." Moge dit historisch plekje behoed worden voor den tand des tijds, en laat ons naast de namen der grooten, dien van den tuinbaas niet vergeten. (Met dank aan onzen medewerker spreken wij de mogelijkheid uit, dat öf het verdwenen vinken-huisje c-p de tot verlaagd weiland ge worden Vinkenbaan, Oostelijk van de woning van notaris Van Arkel bij Duin en Bosch, óf het Vinkenhuisje in de duinen der familie Van der Vliet -ook kan bedoeld zijn in het oorspron kelijk bericht, dat ds. C. uit Den Haag ons hierover toezond. In ieder geval het gegeven der samenkomst blijft voor Bloemendaal van geschiedkundig belang. Red.) WORDT OVERVEEN OMGEBOUWD? Uit Haarlem berichtte men ons, dat den heer A. J. Van Schooten, eigenaar van hotel-restau rant Roozendaal te Overveen een wenk zou zijn gegeven een groote kinderspeeltuin in te rich ten met moderne werktuigen als waarmee o.a. een speelplaatshouder in Paterswolde een over weldigend succes heeft. Onze eerste aandrift was den heer Van Schooten te vragen samen naar Paterswolde te rijden en dan middelen te beramen om het oude raadhuis c.a. dat in zijn onmogelijken bouw toch voor niets nut is en bovendien een sta-in-den-weg aan te koopen met eenige stukken grond daarnaast en daar achter. Maar wij begrepen, dat de heer Van Schooten zelf wel zal weten wat hij wil, terwijl ons het voor Bloemendaal nog steeds te betreu ren mislukken van het dorpspleinplan De Vls- ser-Monnik-Tideman van de architecten Mulder en Van Asdonk (bij 't tegenwoordige huis Pleinvrees aldaar) ons niet aanmoedigt. De toestand in Overveen kan zoo niet blijven, het meer en meer door-gaan van het verkeer naar Kraantjelek, Kopje en Strand dreigt het cen trum van Overveen te ruïneeren, allerlei gaat voorbij dat vroeger bleef plakken. Er moet dus wel iets gebeuren en de heeren Van Schooten en/of Kok zijn de aangewezenen om hiermee te beginnen of hierin mee te doen. Wij bepaalden ons zelf er toe de terreinen om en achter het oude raadhuis in oogenschouw te nemen Daar is o.i. wel wat aardigs van te maken, vooral omdat het vroegere kerkhof een heuvel vormt met een prachtig laaggelegen ruim achterland (eigendom van den heer Frank Bijleveld) Dat dan t.z.t. het andere hotel Van ouds het Raadhuis als op een eiland wordt gezet, komt ons ook even logisch als gewenscht voor. In ,de kuil" zou dunkt ons het heste een overdekt zwembad (met 's zomers wegneembare vóór- en zijkanten) zijn aan te brengen, de betonnen trap om in het groote bassin af te dalen is deels al aanwezig. DE AQUARIA-TENTOONSTELLING IN THIJSSEN'S HOF. De aquariatentoonstelling in het Panne- koekenhuisje behoort al weder tot de geschie denis. Zij is een succes geworden; meer dan 4000 bezoekers in eenige weken tijds! Daarbij toetreding van tal van nieuwe leden der vereeniging, en behoud der mooie verzame ling aquaria, zij het ook in verspreiden vorm, want de leden, voornamelijk de nieuw toege- tredenen hebben zich gehaast een deel der verzameling te koopen. Het propagandistisch doel is voor de volle honderd percent bereikt. Het Bestuur ontving bij zijn arbeid den krachtigen steun van Dr. J. Thijsse en Mevr. De Visser. Het is daarvoor hoogst erkentelijk. Ook dankt het den tuinman van Thijssen's Hof, voor diens medewerking. Een paar maal 's weeks zorgde hij voor nieuwe bloemen en planten versiering, iets wat door publiek en het Bestuur zeer gewaardeerd werd. Het bezoek aan deze tentoonstelling bracht vanzelfsprekend ook velen tot nadere bekend heid met den hof, (eenig in zijn vorming in ons land en daarbuiten), waarin zij ondergebracht is. Moge ook Thijssen's Hof door spontane toe treding der bezoekers der tentoonstelling, als leden van deze schoonen tuin profiteeren van den grooten toeloop binnen zijn poorten. Ook aan de verschillende firma's en de pers, die tot het slagen dezer bijzondere tentoonstel ling medewerkten, wordt door het Bestuur zijn welgemeenden dank uitgesproken. Over 2 jaar hoopt de vereeniging haar tien jarig bestaan te herdenken en bij die gelegen heid een tentoonstelling te organiseeren die de thans gehoudene hoe voortreffelijk ook ge slaagd, nog verre in de schaduw laten zal. Voor den uitslag der verloting verwijzen wij naar achterstaande advertentie. HET NATUURBAD BILTHOVEN. Gevieren gingen wij op een Zaterdagmiddag per vlugge wagen naar het merkwaardigste grootste en genoegelijkste speel-, bad-, zwem en kanopark van Nederland. Eenige ondernemende mannen hebben het aangedurfd een fraai beboscht terrein bij Bilt- hoven in zwierigen rondgang bij elkaar gelegen vijvers te graven en daar niet minder aan te brengen dan wat hier volgt: een voorverwarmingsvijver ter opvangmg van frisch diepte water dat komt van 30 M. onder het maaiveld, - een zwem- en duikbad van 1500 M.2 ongeveer 3 M. diep; een familiebad van 5000 M.2, hoogstens 1.50 M. diep, hellend, een klein kinderbad pl.m. 1000 M.2 hellend tot slechts 1.50 M. Alles ontworpen en uitgevoerd in overleg met den Nederlandschen Zwembond, in gewapend beton en met geregelden aan en afvoer van water; langs dit alles en zich daaromheen slinge rend een zonnebadstrand van zuiver wit land, voor een groot deel belommerd door zware dennen; ten zuiden der bassins en lager gelegen een kanovijver met rondgang (a la Duin en Daal) lang 600 M., 10 M. breed en 60 c.M. diep, dus volkomen ongevaarlijk; een paviljoen van 2 verdiepingen, 86 M. lang bevat 300 kleedkamers, door 't ladewissel- systeem a la Hilversum kleedgelegenhcid bie dend voor ca. 4000 bezoekers. in iedere af deeling (dames en heeren af zonderlijk) douche's en toiletten; glijbanen in de baden en andere verma kelijkheden en strandstoelen op het land; een modem restraurant met boven- en onder terrassen biedt een genoegelijk uitzicht; parkeergelegenheid in de bosschen bij den ingang enz. enz. De toegangsprijs is voor een geheelen dag slechts 50 cents (kinderen half geld) baden inbegrepen. De directeur de heer Walraven van Houten verstrekte ons welwillend alle inlichtingen maar hij kon daarbij kort zijn want het fraai geïllustreerde prospectus (gratis aan ons bij kantoor Bloemendaalsche weg 42 te verkrijgen) vermeld in woord en beeld haast alles wat wij maar aan wetenswaardig kenden bedenken. Van Utrecht rijden v.v. pl.m. 50 treinen naar Bilthoven en men kan bij de afreis te Utrecht bizondere spoorkaartjes koopen met aange hechte strook die toegang geeft tot dit natuur bad. Door de ondernemers was gerekend op een 50.000 bezoekers voor dit seizoen, reeds nu is het dubbele cijfers bereikt. Groote gezelschap pen d.i. van minstens 25 personen ontvangen een aanmerkelijke reductie in den toegangs prijs: volwassen 30 pCt., kinderen 20 nCt. Ook onze plaatsgenooten, die sportief zijn aangelegd kunnen daar genieten en wanneer de toeloop zoo aanzienlijk blijft als tot dusver, zul len plannen ten uitvoer komen om nog ruim 20 Hectaren van de naastliggende Bilthovensche duinen met tennisbanen, verhuurbare houten huisjes (bungalows) en een grooter sportzwem- bad te bezetten. De daartoe benoodigde grond is reeds eigendom der combinatie, daarbij zullen wat de kleedkamers en waterreiniging betreft weder nieuwere voorzieningen worden ge troffen. V/ij zullen waarschijnlijk nog wel meer aan leiding hebben op dit natuurbad terug te komen doch volstaan voorloopig met een gelukwensch aan de ondernemers met hun initiatief en hun voorloopig slagen en eene opwekking aan onze lezers om deze in ons land eenige inrichting nog dezen zomer te bezoeken. Dat het bezoek op Zondagen tot 13000 personen klom is voor hen wien het niet in de eerste plaats om vertier en gezelligheid te doen wellicht aanleiding eens, zooals wij deden, op een weekdag te gaan, waarop het weer zich 's morgens niet te fraai liet aanzien men kan dan alles rustig opnemen en waardeeren. HET BESTE NIEUWSTE. Henriëtte Roland Holst van hier heeft in een bij Querido's uitg. mij. verschenen: „Herman Gorter" Biografische Aanteekeningen omtrent haar bijna twintig jaar lang vertrouwelijken omgang met Gorter samengevat met haar in November in de Gids verschenen studie: De schoonheid van Herman Gorter's poëzie. Wie aangaande hen beiden en aangaande nog veel meer dus wat weten wil en diep-innerlijk ge nieten, weet nu wat hij bij onze boekhandelaren bestellen kan. WEG ONDER STROOM? Het is meermalen voorgekomen, dat van den Zeeweg komende bussen en auto's electri^ch geladen bleken, wanneer zij stopten aan het einde bij de Lagere School van Meester Hoek stra. Met 'n onderzoek is men reeds eenigen tijd bezig. IS DAT NU WEL GEGROND? Een Haarlemsch raadslid rekende het onze gemeente als een ernstigen grief aan, dit de wiegenverbetering (in Aerdenhout vooral dit jaar van belang) gedurende den zomer voort gang heeft. Het komt ons voor, dat d-* a' nor male omstandigheden van dezen tijd veel ver ontschuldigd. EEN BILLIJK VERZOEK. De Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land (B. B. N.) heeft het volgende onder de aandacht van den hoofdingenieur van den Rijks waterstaat in het Arrondissement 'sGraven- hage gebracht. Naar de Bond verneemt zal het gedeelte van den nieuwen Rijksweg No.. 13 ge legen tusschen Delft en Overschie ongeveer eind September a.s. officieel voor het pubieke verkeer worden opgesteld. Reeds thans worden de rijwielpaden langs het genoemde weggedeelte druk bereden, welk verkeer oogluikend wordt toegelaten. Het wielrijdend publiek weet deze tegemoetkoming te waardeeren en is met de rustige en veilige rijwielpaden gebaat. Voor het autoverkeer is het voor een groot deel ver dwijnen van de wielrijders langs den bestaan- den weg van beteekenis, omdat een gevaars factor voor hen daarmede wordt geëlimineerd. Juist in den vacantietijö is het van groot belang dezen toestand te bestendigen en dezen zelfs zooveel mogelijk te bevorderen door de Nederlandsche Mij. Opger. 1887. In KWALITEIT onovertroffen. DAMES- EN HEEKENKAPSALONS Kinheimweg 4 bij Spoorovergang Bloemendaal, Telef. 22687 bericht, dat vanaf heden de Zaak leveren wi] de BESTE; In orde maken wij <h slechtste voor den minsten prijs. wielrijders naai' de rijwielpaden langs het nieuwe weggedeelte te verwijzen. De Bond verzoekt genoemden hoofdingenieur wel zijne medewerking te willen verleenen tot bestendi ging en zoo mogelijke bevordering van den bestaanden toestand in het belang van een veilig verkeer. In onze gemeente ware het gewenscht het rijwegdek, althans van den Bloemendaalschen weg voor fietsen te sluiten, op zijn minst te verbieden dat twee en meer fietsen (ook dit komt voor) zich naast elkaar over dien weg bewegen. Wij wijzen er het gemeentebestuur ook op, dat de verordening die bepaalt, dat op tuin- hoeken het vrije uitzicht van de wegen naar elkaar niet door beplanting mag worden be lemmerd, slecht wordt nageleefd*. Behoorlijke naleving, desnoods verscherping daarvan zou voor de bewoners, wier hoornen en heesters het geldt, de overlast van veel en aanhoudend toeteren kunnen verminderen. EEN RUSTIEKE LUCHTBRUG. Het gras wordt schaars in onze dichtbevolkte ïertenkamp; op veel plaatsen is de weide ver anderd in een kale vlakte, waar geen sprietje groeit. Een dierenvriend, begaan met het lot der herten, ;>eeft in overweging, de sappige weide, die het hockeyveld thans is, en waar een kudde schapen zich aan het frissche gras verkwikt, ter hunne beschikking te stellen. Als verbinding tusschen hertenkamp en hockeyveld heeft hij zich een rustieken luchtbrug over de Zomerzorgerlaan gedacht. Het denkbeeld lijkt ons heel aarcag en reeds zien wij in gedachte de vlugge hertjes over den hoogen brug klau- teren, om naar him uitspanningsplaats te trek ken. Gaarne geven wij dan ook dit idee in over weging aan P.W. die met het scheppen van den schilderachtigen hertenstal getcond heeft, iets moois in die richting te kunnen maken, cat zich daarbij in stijl aansluit. OP DE BANK. Netje zat met Piet, haar beminde, op een bankje onder het lommer boven in wat in de wandeling bij ons heet het duinpark-van-Laan oftewel klein-Zwitserland. De maan schijnt door de boomen en zacht lispelt Piet, die zijn linkerarm geslagen heeft rondom de slanke leest van Netje: ,,Hè, dat is nu wat vader net altijd van me verlangd heeft". Netje bloost en zwijgt verlegen, maar nieuwsgierig als de vrouwen zijn, waagt ze eindelijk te vragen: „Maar wat bedoelde je vader dan?" Piet met stemverheffng: „Mijn Vader? Al toen ik twaalf jaar was zei hij: „jongen zorg er voor dat je wat op de Bank krijgt" NETHEID OP DEN WEG. Onze gemeente onderscheidt zich hierin gun stig. In het Bloemendaalsche Bosch wordt het door de wandelaars achteloos neergeworpen vuil geregeld opgepikt en verbrand; de ijsco mannen zorgen trouw voor hun omgeving. Als ieder eigen rommel werpt in de daarvoor be stemde bakken of meeneemt, wordt veel er gernis en last voorkomen. J.l. Zondagmiddag wierp een juffrouw, zit tende in auto G 65601, nam. 5% uur een hoop vuil in papier gewikkeld op den Schotersingel bij de Kenaubrüg te Haarlem. Dat is niet de methode. VOORZICHTIGHEID IS BELEEFDHEID. J.l. Woensdagmorgen sneed geheel onnoodig het zandautotje van den heer J. G. 41923 met gevaar voor een linksrijdend aankomend tuffer tot ergernis van dezen en verbazing van den Sierkan, melkrijder onnooc.ig achter diens kar en paard om in de Mollaan, en dat nog wel terwijl het asfalt glad was door regen. Het autonummier aan de achterzijde in de hoogte aangebracht, was onleesbaar van vuil. UIT HET POLITIERAPPORT. Het politierapport vermeldt de afgeloopen week een heele serie aanrijdingen en andere ongevallen met motorrijtuigen. Het begint met een klein drama op de Zand- voorterlaan te Aerdenhout, waar Vrijdag een dame met haar zoon, beide op de fiets, den weg overstaken zonder voldoepde uit te zien. F.en auto, die uit de richting Heemstede na derde, kon een aanrijding slechts voorkomen, door zoo scherp mogelijk rechts te houden, waarbij de auto tegen een boom terecht kwam en de wielrijders toch nog een tik kregen. Fietsen en auto werden licht beschadigd en de dame bekwam kwetsuren. Bij het Bloemendaalsche postkantoor konden een motor uit de richting Zeeweg en een auto uit Bloemendaal komende, het niet eens wor den, tengevolge waarvan de motorfiets naar den reparateur zal moeten. Op den Bloemendaalschen weg nabij den Rrjperweg torpedeerde een motorfiets een vrachtauto, die den motor precies onder een der spatborden opving. De berijders van het motorrijwiel werden van hun zitplaatsen ge slingerd en bekwamen lichte kwetsuren, 't Laatste geldt ook voor de motor. Het grootste drama speelde zich echter ftf Toen Van Egmond Op 't Olympisch sl Waren alle Nederla Trotscb, dat hij he Nu heeft hij een m Die van wereldkam; Zondag te Parijs v Ha, wat gaf-ie 'm Hem de zege, en g< Pijlsnel vloog hij la En den sterksten t Wist hij knapjes te En nu zijn we noj Maar verwond'ren Dat juist weer een Razend snel is op Want wij Nederlan< Aan ons rijwiel va En we trappen, rijc Heel ons leven onv< Ja, we zijn in 't d; Allen wielren-amati Daarom, hulde aaa Want hij steld' ons Voor Van Egmond Voor den kampioen Neêrland mag dan Maar het telt toch (Nadruk Van kindsbeen af begeerenswaardig besc zijn. Niet dat wij e stemt ons tevreden, ten, dat een ander ont scheiden te worden bc schaft ons vreugde. Het bizondere is hs prijs stellen. Reeds he speelgoed, dat zijn Krijgen de vriendjes zelfde voorwerp, dan voor het tevoren bevoc verloren. Hetgeen wij met 17. Jan grijpt terstoi Maar ach, nu ko: Hij rookt, hij kne Zijn ooren en zijl De doctor, die h( Krijgt óók al van Zij hangen aan e En springen als 19. Maar wat een st De knecht hem Een eindje touw En daarmee Jin Hij zat te knieze En dacht: „Wat Tot hij den doet Eens zijn sigaar i

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 2