Onze bekende 2-Daagsche ALBERT HEIJN Wintertijd Knutseltijd JL 0. G. N. GIB J Zn. VI CTO R I A -WATER r.lt"1 Haarlem, Tel. I v.h. J. H. KRUL Jr. JOOP DITO Vrijdag en Zaterdag BAK- EN BRAADVET per pondspak 37 cent PINDAGRINTper pond 23 cent HAARLEM, Kleverparkweg 21c. OVERVEEN, Bloemendaalscheweg 226a. BLOEMENDAAL, Bloemendaalscheweg 33. Telefoon 16212 Telefoon 11616 Telefoon 22594 Figuurzaag- en Houtsnpenoodigdheden. Büts - Lijm - Verf - Hout. Sterke Aschketels i Vulemmers Tochtband, per Meter A. ZETSTRA Korte Kleverlaan 22-24. Tel. 22704 Bloemendaal. Schoorsteenvegers NAAIMACHINES I GEYLVOEt Doelsliaat 37 Haarlem Telefoon 13338. JAN F. VAN DANTZIG BURGERLIJKE STAND. TOONEEL. PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA BEDIENING N,V. STEENKOLENHANDEL TEL. 11617—1410b. OVERVEEN eerste automobiel in 1902, die ons aan de ritjes herinnert, die wijlen onze plaatsgenoot de heer van Leeuwen, met zijn nichtje maakte in zijn grappigen hooggewdelden two seater De overige illustraties slaan op het eigenlijke be drijf der onderneming en verdienen, zoowel als de tekst, aller aandacht. Het boekje is gedrukt op de eigen drukkerij van het Automobiel bedrijf „Bloemendaal". DE PADDENSTOELTENTOONSTELLING. De tentoonstelling voor zwammen en padden stoelen ter gelegenheid van het zilveren jubi leum der Ned. Myk. vereeniging is Zaterdag morgen geopend in het Gemeentelijk Concert gebouw te Haarlem. Om 11 uur was in de bovenzaal een gezelschap van genoodigden aanwezig, waaronder wij opmerkten de Com' missaris der Koningin, Jhr Roëll, den burge meester van Haarlem, alsmede den wethouder van onderwijs alsnog een tal van andere auto riteiten zoowel uit Bloemendaal en Haarlem als andere gemeenten. De heer Schoevers, voorzitter der vereeniging schetste in een onderhoudende rede de groote beteekenis van zwammen, paddestoelen en soortgelijke gewas sen, zoowel ten goede als ten kwade voor ons menschen. Zijn sommige zwammen berucht wegens hun vernielenden invloed op vloeren en ander houtwerk, andere kunnen, mits men de goede soort weet te vinden, blijken een zegen te zijn. Hiermede opende Jhr. Roëll met een korte doch geestige rede waarin hij o.a. vermeldde dat in zijn jongensjaren hem toch vooral was gewaarschuwd nooit aan paddenstoelen te komen, en hij daarvoor steeds een soort van vrees voor deze gewassen koesterde, de ten toonstelling, welke in de foyer en naburige zaal wordt gehouden. Reeds dadelijk bij het intreden der tentoonstellingsruimte trof ons de typische boschlucht en deed ons herinneren aan Bloemiendaal's omstreken. Een zeer aardig effect maakte enkele boschhoekjea, welke met behulp van was, sparretjes, hulst en der gelijke attributen een natuurgetrouwe omlijs ting groen van de door geëxposeerde cham pignons. Voor een kenner waren er op deze tentoonstelling een legio aantal soorten, en naar de heer Schoevers had medegedeeld, niet alleen uit deze streken, maar uit het geheele land afkomstig en te bewonderen. Velen interesseerden zich ook voor de culi naire geneugten, welke deze tentoonstelling bood. In een hoekje der zaal was namelijk een buffet ingericht, onder het aanlokkelijk en suggestief opschrift: „Eet hier paddestoelen". Het dames-comité kweet zich met enthou siasme van haar plicht en een aantal voor treffelijke stukjes ragouts, en croquetten stonden voor het gebruik gereed en zouden zelfs den ouden Lucullus, als hij het geweten had, u uit zijn graf hebben doen verrijzen. Maandagavond 16 October des avonds om 8.15 uur zal, zooals 'n advertentie in dit num mer aangeeft, in de groote zaal, van het Ge meentelijk Concertgebouw, Lange Begijne- straat 13, Haarlem, een openbare vergadering worden gehouden van de Nationaal Socialis tische Beweging, die onder leiding staat van ir. Mussert uit Utrecht. Op deze vergadering zullen als sprekers op treden: de heer Tj. O. van der Weide, die spreken zal over: „De ondergang van den Middenstand" en de heer J. F. Overwijn uit Rotterdam, die zich als onderwerp gekozen heeft„Het wordend Facisme". LEZING PROF. HUIB LUNS DE ISLAM IN SPANJE. Ih het halfduister der Jeugdhuiszaal, waar alle lichten gedoofd en slechts de wand van het podium als projectiescherm verlicht was, heb ben wij ons Donderdagavond eenige uren in ge dachte laten rondvoeren door Spanje. Prof. Huib Luns was onze gids, en deze bekende teekenaar kon niet nalaten als uitgangspunt voor zijn causerie een teekening te kiezen van een Spaanschen kunstbroeder, die dertig eeuwen geleden de teekenstift hanteerde. Die teeke ning, in de vorige eeuw gevonden op den wand van een grot in Noord-Spanje en voorstellende een bison uit het vóórhistorisch tijdperk, heeft, zooals men weet, indertijd heel wat pennen in beweging gebracht, totdat de ontdekking van soortgelijke afbeeldingen in de grotten van Dordogne bevestigde, dat hier geen mystificatie in het spel was. Naast de reproductie van deze primitieve muurschildering, toonde hij ook die van dier- plastieken door tijdgenooten van den vóórhis- torischen kunstenaar in Spanje gemaakt, en dde mede het bewijs leverden op welk kuituur- peil dit land stond, toen Nederland nog uit het slib der rivieren moest worden opgebouwd. In groote trekken beschreef soreker de geschie denis der West-Gothen in Spanje en toen hij aan het tijdvak gekomen was van het einde hunner overheerscbing, leek het ons, of we weer een repetitie op de H.B.S. doormaakten. Daar doemden ze weer voor ons op, al dde schier vergeten geschiedkundige nalmen en feiten: van een koning Witiza, die door Rode- rik van den troon gestooten werd, van Musa, den stadhouder van Kalif Walid, van Tarik, die met zijn Arabieren de straat, die Europa en Afrika scheidt, overtrok en na den slag bij Xeres de la Frantera, die zeven dagen onafge broken duurde, op zijn beurt Roderik op de vlucht joeg, wiens paard, kleeren en kroon aan die oevers van de Guadalquivir later werden teruggevonden, doch omtrent wiens einde men Gediplomeerd Muziekleerares. PIANO-THEORIE-BEGELEIDING BIJ REPERTOIRE-STUDIE. Wekelijks 1 uur les f 120.— per jaar. Wekelijks uur les f 90.per jaar. Wekelijks uur les f 65.per jaar. Te voldoen per kwartaal, desgewenscht p. maand. OVERVEEN, JULIANALAAN 8, TEL. 14611 nimmer zekerheid verkreeg. Enfin, we waren nu aan het aanvangspunt gekomen, van wat de titel der lezing, beloofde te behandelen: De Islam in Spanje. Want na de overwinning drongen de Arabieren, die on ophoudelijk uit Afrika versterking ontvingen, zegevierend in Spanje door; ze bezetten in 712 Toledo en waren weldra meester van het gan- sche schiereiland. Alleen in de bergachtige streken: Galicie, Asturie en Biscaye wisten de West-Gothen zich staande te houden. De Pyre neeën, die geweldige grensmuur tusschen Frankrijk en Spanje, waren zelfs niet bij machte de vurige Mohammedanen tegen te houden; de Arabieren waagden zich in Gallië, tot eindelijk in 732, Karei Martell hen in de vlakte tusschen Tours en Poitiers een beslis- genden slag toebracht, waardoor zij zich we der op Spanje terugtrokken. In dat land, met zijn heerlijk klimaat, een lusthof met olijven, oranje-appels, vijgen, myrthe en jasmijn, voel den ze zich behagelijk en ze bleven dan ook bij-' na 8 eeuwen, tot in 1492 n.l. toen Ferdinand en Isabella hun het laatste bolwerk, Granada wisten te ontnemen. In die eeuwen hebben zij het Iberisch schiereiland verrijkt met de mooie bouwwerken in Moorschen stijl, die, hoe ge havend ook meerendeels, nog bedien onze be wondering afdwingen. Daar de Koran het uit beelden van menschen, dieren, ja zelfs plan ten verbiedt, versierden zij de wanden hun ner bouwwerken met de wonderlijkste ara besken, koranspreuken zelfs of gedichten in Arabische karakters, ingelegd met blauw, roode of gouden émaille. In een later tijdperk, toen men zich niet meer den tijd gunde, deze arabesken in het gesteente te houwen, nam men zijn toevlucht tot gips, waarin de figu ren gestempeld werden en beschilderde men dit massawerk dan de traditioneele kleuren. Geboren wiskunstenaren als de Arabieren waren, wisten zij voor hun arabesken een oneindige verscheidenheid van geometrische lijnen en figuren te vinden. Bovendien stond de tapijtweefkunst bij dit nomaden volk op den hoogsten trap van vol making en ook deze oefende haar invloed op de versieringen, volgens de motieven hunner bouwwerken, Groote muurvlakten werden behakt met versieringen volgens de motieven hunner tapijten, en even als dezen, aan het ander einde voorzien van breede, afhangende franje. Ook waren deze zonen van het Kalifaat nim mer afkeerig van het berooven en plunderen van romeinsche of grieksch tempels, om zich de duizende kolommen te verschaffen, die in het Alcazar, het Alhambra, de vele ïnesquita's (moskeeën) en dergelijke, pronken. Evenmin versmaadden zij de hulp van vreemde kunste naars, waar het bijv. gold de fontijn der be roemde Leeuwenhof in het Alhambra te scuip- teeren. Aan de hand van lichtbeelden, velen naar schetsen door spreker ter plaatse gemaakt, bewees deze de juistheid van genoemde histo- rischen gang der Moorsche bouwkunst. Hij toonde ons paleizen en burchten, mili taire versterkingen en moskeeën, aquaducten (uit granietblokken zonder specie, doch adeen zuiver passend op elkander, opgetrokken), rijk gebeeldhouwde sarcophagen, vlaggen, en kerkinterieurs zagen wij „overspannen met arabesken" zooals Prof. Luns dit uitdrukte. De Saraceensche- of Moorsche architectuur, ontsproten uit de Bijzantijnsche, heeft het tijdperk van haar hoogsten Moei in Spanje gekend, om met het vertrek der Muzelmannen, geheel en al te verdwijnen. Met de schoonheden van dit bloeitijdperk heeft Prof. Huib Luns ons doen kennismaken, of de kennismaking doen hernieuwenzijn hoorders brachten hem een dankbaar applaus. JAARVERGADERING DER B. G. V. J.l. Zaterdag hield de Bloemendaalsch! Gym nastiek Vereeniging in hotel „Roozendaal" te Overveen een druk bezochte jaarvergadering. De voorzitter herdacht daarin het 15-jarig bestaan der vereeniging en ook het feit, dat nog drie oprichters lid zijn. Hij bracht daarna dank aan de leiders, de heeren Beets en Ver- wers, voor hetgeen zij voor de vereen, gedaan hebben en sprak den wensch uit, dat zij nog lang hun krachten daaraan zullen geven. Na behandeling der notulen en ingekomen stukken las de secretaris het jaarverslag voor. Hij memoreerde daarin onder meer de oprich ters-vergadering in hotel Vreeburg te Bloe mendaal en hoe het daar de heeren Kok, Kool hoven en Kuneman geweest waren, die al3 promotor optraden. Ook wees hij op den groei der vereen, die reeds spoedig na haar oprich ting menigmaal mocht optreden als gastvrouw der K. T. K. bij de openlucht-uitvoeringen. Evenmin vergat hij te herinneren aan den ge- zelligen clubgeest, die altijd heerschte, getuige de fietstochten en de uitstapjes naar Hilver sum, Edam, e.a. Het verslag van den penningmeester gaf aanleiding, enkele ingrijpende maatregelen voor te stellen, ten einde tot een sluitende begrooting te komen. Bij da hierna volgende bestuursverkiezing, werd het geheele bestuur bij acclamatie herkozen. Vervolgens werden de verschillende commissies gevormid, waaronder de technischer en de athletische commissie. Alsnu bracht de voorzitter het 15-jarig be staan ter sprake en stelt hij voor, in de a.s. maand November, dit feestelijk te herdenken. Hij roept hiertoe aller medewerking in. Het voorstel viel in goede aarde, want staande de vergadering werd reeds een feestcommissie be noemd, waarin de dames J. Timmer en R. van Asselt alsmede de heeren R. Ruin en H. Tim mermans zitting namen De voorzitter, de heer W. Pronk, reikte daarna met een toepasselijk woord de prijzen uit, die op de K. T. K. kampioen- en de onder linge wedstrijden behaald waren. Na de rondvraag, waarvan druk gebruik gemaakt werd, bleven de leden nog eenige uurtjes gezellig bijeen, als een voorproefje van het aanstaande herdenkingsfeest van het 15-jarig bestaan. LEGER DES HEELS. Voor de aanstaande najaaiscollecte wordt weder een beroep gedaan op de milddadigheid der Bloemendalers. In dezen tijd, waarin deze milddadigheid reeds op zoo vele wijze en voor zoovele doeleinden wordt beproefd, wordt het moeilijk bij de inge zetenen enthousiasme te wekken voor nieuwe in zameling. Echter moet hierop voor het Leger des Heils, welke instelling reeds zoo langen tijd op sociaal gebied nuttig werk verricht-, een uit zondering worden gemaakt. Wij willen dan ook niet nalaten met warmte deze collecte in de be langstelling onzer lezers aan te bevelen. DE VRIJWILLIGE BURGERWACHT. Wij ontvingen van den commandant dezer instelling eene geïllustreerde brochure, ver schenen bij den boekhandel Loosjes, waarop wij nader terugkomen. „HET KAPPERSHUIS". Reeds wederom heeft „Het Kappershuis" Van den heer P. A. van Dam, Smedestraat 21, een belangrijke verbouwing ondergaan. Tevens heeft de heer Van Dam deze gelegenheid ge bruikt om de inrichting van zijn zaak nog meer te moderniseeren door de aanschaffing van de nieuwste haardroog- en permanent-machines. Bij de damesafdeeling is nu een winkelruimte gekomen benevens een speciale afdeeling voor het „permanenten". De kinderafdeeling, (waar het voor de kleinen een genoegen is, om zich te laten knippen, omdat ze niet op stoelen, maar in miniatuur-auto's zitten) is in twee boxen ondergebracht. Ook de heerensalon is uitgebreid met een gezellig zitje en voorzien van een nieuwe des- infecteer-maehine. In alle opzichten dus een groote verbetering, die de uitgebreide clientèle van den- heer Van Dam zeer zeker naar waarde zal weten te schatten. DE KENNEMER PADVINDERS. Naar aanleiding van berichten van den com missaris voor Haarlem der Nederlandsche Pad vinders vermelden wij gaarne het hiervólgende: De Kennemer-Padvinders (afdeeling Haarlem van „De Nederlandsche Padvinders") zijn vol vuur aan him winterprogram in de troeplokalen begonnen. De mooie zomer, die volop gelegen heid gaf voor de voor jongens zoo aantrekkelijke zomer-oefeningen. die hun toppunt vonden in het zomerkamp, is ten einde, maar het padvin- derswerk staat niet stil. Ook het afdeelings- bestuur is met verdubbelden ijver aan het werk gegaan. Het was zoo gelukkig onzen weiwillen den medewerker mr. Julius Hoog bereid te vin den het voorzitterschap te vervullen. Geruimen tijd was deze post onbezet. Het hoofdbestuur te 's Gravenhage benoemde voor het district weer een com'missaris, den heer M. C. de Jong. Zoo is dus alles gereed om de beweging in Haarlem uit te breiden. Jongens, maar ook leiders en leid sters kunnen er nog wel wat meer wezen. Het bestuur laat daarom dit .najaar twee leergan gen geven, één voor Welpenleidsters en één voor Verkennersleiders, op 9 en 30 October, waaraan iedereen kan deelnemen, ook zij die zich niet verder met het werk zelf kunnen bezig houden. Het bestuur hoopt daarmede het mooie padvin- derswerk beter bekend te maken en tevens leiders te kunnen kweeken. Inlichtingen betreffende deze cursussen zijn te verkrijgen bij den Distr. Comm., den heer M. C. de Jong, Verspronckweg 36, Haarlem. Het secre tariaat blijft gevestigd in onze gemeente: Wal- deck-Pyrmontlaan 15. Overveen. KENNEMER DUINPLANTEN NAAR JAPAN. Eén dezer dagen ontving een heer in den Haag woonachtig, die veel in het Esperanto correspondeert, een in die taal gesteld verzoek van een Japansch professor in de botanie, om toezending van een verzameling in het wild groeiende planten Ier Hollandsche duinen. Een vrij lastige en tijdroovende opdracht, want al groeien er honderden soorten planten in onze duinen, de kans om hen op te sporen word't be moeilijkt door de ontoegankelijkheid onzer duingebieden. Gelukkig bezit Holland echter een hof, waar ruim driehonderd soorten duin en moerasplanten tieren en vakkundig verzorgd worden, waar elke soort door een flink aantal exemplaren vertegenwoordigd is. Bij dezen merkwaardigen hof, waarvan men de wedergade nergens' ter wereld zal aantreffen, klopte de Haagsc-he heer aan en Dr. Jac. P. Thijsse, wiens naam onafscheidelijk aan dien tuin ver bonden is, werd dadelijk bereid gevonden, den Japanschen geleerde ter wille te zijn. Op zijn aanwijzing werd door den tuinman van Thijsse's Hof, den heer Jansen, een verzame ling van c.a. 50 planten bijeengebracht, gede termineerd en van etiketten voorzien, die de Hollandsche en Lattjnsche namen bevatten. Daar de in het wild groeiende planten vaak een andere hoogte hereiken dan die in Thijssèn's Hof, als gevolg van het verschil in bodemge steldheid, zoodat het b.v. voorkomt, dat eerst- genoemden slechts, 80 c.M. hoog worden, en de laatsten 1 Meter, voegde hij een staatje van beide hoogten voor elke plant bij. Mocht het dus voorkomen, dat de Japansche geleerde in zijn land een onzer planten in het wild aantreft, dan kan de hoogte hem niet op een dwaal spoor brengen. Enkele der gezonden planten bevatten zaad, zoodat dit desgewenscht in Japan uitgezaaid kan worden; indien zaad van de overige gewenscht wordt, zal ook dit natuur lijk overgemaakt worden. De verzameling, in kartonnen doozen verpakt, zweeft op dit oogen- blik per vliegmachine naar het klassieke land van kersenbloesem en blauwe regen. EEN JEUGDHUIS TE AERDENHOUT. Men schrijft ons: Te Aerdenhout zal een Jeugdhuis gebouwd worden, dat tegelijkertijd dienen zal ais middel punt van het gemeentelijk werk der Ned. Herv. Kerk in Aerdenhout. Voor dezen arbeid, heeft mejuffrouw C. A. van Wickevoort Crommelin 'toezegging gedaan van een terrein gelegen aan d® Leeuwerikenlaan, hoek Koekoeksweg, dat zich bij uitstek leent tot een speelterrein. Dit Jeugdhuis zal voorzien in een behoefte, die zich steeds sterker laat gevoelen. Niet slechts zal dit een prachtige plaats van samenkomst zijn voor de reeds bestaande vêreenagingen, ook nieuw vereenigingsleven evenals het jeugd werk zal zich kunnen ontplooien. Binnenkort zal er met den bouw een aan vang genomen worden. Men heeft het plan op gevat de inrichtingskosten te dekken door de opbrengst van een verkoopdag, welke gehouden zal worden op Zaterdag 21 October te Aerden hout, ten huize van mevrouw van Riemsdijk, „Rijnegom" (tegenover de tramhalte Aerden hout), alwaar tevens dien dag een kindervoor stelling (marionettentheater) voor de jeugd een speciale attractie zal zijn. Inzendingen van verkoopbare artikelen zijn zeer welkom, doch... zij die er voor zorg dragen dat op d-e 21sten October het bordje „uitverkocht" spoedig aan de deur van „Rijne- Afgehaald uit de Winkel R. 522 gom" gehangen kan worden, zullen zeker niet minder medegewerkt hebben aan de oprich ting van een Jeugdhuis, waaraan groote be hoefte bestaat, in het zich steeds uitbreidende Aerdenhout en Bentveld. NEDERLANDSCHE PROTESTANTEN BOND, AFDEELING BLOEMENDAAL. Op Woensdag 11 October dies avond3 te 8 uur hield bovengenoemde vereeniging haar jaar- lijksche ledenvergadering in de bestuurskamer van het Kerkgebouw aan den Potgieterweg, Na opening dioor den Voorzitter passeer den achtereenvolgens de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag de revue hier uit vermelden wij, dat het ledenaantal op 1 September van dit jaar bedroeg 272 tegen 269 op 1 October 32. De begrooting, die met eenige moeite slui tend was gemaakt vertoonde in inkomsten en uitgaven een eindcijfer van f 3137.ver sterking der inkomsten is voor het nieuwe jaar dringend noodig. De voorzitter wekte de leden dan ook op, ieder in zijn kring propaganda te maken en zoodoende de taak van de Propaganda-com- missie aan te vullen. Verder wordt overwo gen door een concert of kunstavond de kas nieuwe middelen te doen toevloeien. Uit zuinigheidsoverwegingen zal dit jaar geen afgevaardigde naar de Algemeene Ver gadering te Apeldoorn gezonden woruen. De viering van het Kerstfeest zal ook dit jaar plaats vinden met de leerlingen van het Voorbereidende godsdienstonderwijs en van de catechesatie, te dien einde zal een lijst cir- culeeren bij ouders leden en geestverwanten. De aangekondigde lezingen door Ds. N. Padt te Zandvoort zullen voortgang hebben. Met een woord van dank aan de aanwezi gen en aan alle functionarissen van de afdee ling wordt de vergadering gesloten. UIT HET POLITIE-RAPPORT. Zaterdag heeft op den hoek van de Juliana- laan en Bloemendaalschen weg een botsing tus schen twee auto's plaats gehad, die veroorzaakt werd, doordat een der twee wagens den anderen geen voorrang verleende, terwijl bovendien de remmen niet deugden. Proces verbaal is opge maakt. - Een auto heeft Dinsdag een juffrouw die van het parkeerterrein aan den Hoogen Duin en Daalschen weg kwam affietsen, aangereden. Rijwiel en juffrouw liepen lichte kwetsuren op. Tegen een twintigjarig jongmensch, dat de twijfelachtige aardigheid had, een boom aan de Van Stol'oerglaan om te hakken, is proc.es verbaal opgemaakt. DE STORM. De storm, die Woensdag over Westelijk Ne derland woedde, beeft Bloemendaal gelukkig vrijwel van schade verschoond. Aan de Korte Kleverlaan woei de top van een boom, terwijl aan de Boschlaan een boom werd ontworteld Het zelfde lot viel een eik in den tuin van De Nagtegaal ten deel en ten slotte legde een lan taarnpaal in het Bloemendaalsche Bosch het loodje. Het had, zooals men ziet, erger kunnen zijn! GEEN WONDER: DOOR HAARLEM GEANNEXEERD EN NU MORTIBUS, Naar wij vernemen is in de ledenvergadering van de Coöperatieve Woningbouwvereeniging „Eigen Woning", met op twee na algemeene stemmen, het besluit tot ontbinding der Ver eeniging aangenomen. EEN KINDERBOOM. Mogen de Amsterdammers trots zijn op hun „Spreeuwenboom", de Haarlemmers kregen, dank zij den Westerstorm, een „Kinderboom' In de takken van een, op den Schotersingel omgewaaiden forschen populier, wemelde het Woensdagmiddag van kinderen. Jammer genoeg was de (anti)-Iawaai-opne- mer niet aanwezig. De jeugd had er echter niet minder plezier om. De Hockeyspelers en speelsters zijn weer op het terrein achter Hotel Zomerzorg versche nen en beoefenen er hun mooie sport. De schapen, die er dezen zomer de weide zoo aardig stoffeerden, z(jn door den eigenaar suc cessievelijk weggehaald. Helaas zijn de laatste dagen twee der dieren door een hond dood gebeten. We willen hopen, dat de haas van dien hond eerlijk genoeg zal zijn met den eigenaar van de schapen de schade te regelen. BLOEMENDAAL. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Terwee, Mariastraat 14, Haarlem, een heerenparapluie; van Egmond, Pijlslaan 119, Haarlem, een rij- wielbelastingmerk; Keereweer, Kinheimweg 5, bloemendaal, een gele stofjas; Postkantoor Overveen, een vulpenhouder; Ravenhorst, Els- Asfalt Papier, zwaar, per M. Grondverf (de beste) per K.G. Gloeilampen CARANTIE STADSPRIJZEN ijzerwaren - Gereedschappen Electr. materialen Philips Gloeilampen. f 1.70 0.65 0.15 0.20 h 0.75 0.45 leveren wij de BESTE; in orde maken wSJ de slechtste voor den minsten prijs. woutslaan Overveeif, een riem; E. v. d. Helden, Verbindingsweg 1, Bloemendaal, een porte- monnaie; de Ruijter, Bosch en Duinlaan 24, Bloemendaal, een slipover en een paar dames handschoenen; A. Iking, Bloemendaalscheweg 252, Overveen, een damestasch met inhoud; aan het bureau van politie Overveen: een bruine tasch; een hoorn van auto; een huis sleutel; een sleutel; een vischnetje; een rijwicl- belastingmerk; een borsteltje; een popje; een sjaal. Aan den politiepost te Aerdenhout, een honboekje. Kerkplein 26: ringetje met 4 sleuteltjes; 1 p. bruine handschoenen. GEMEENTE BLOEMENDAAL. INGEKOMEN PERSONEN. (Opgave van 512 Oct. '33.) Wed. H. E. RooyersKok, Bloemendaalsphe- weg 287, Overveen; M. van Daalen, GrenslaSti 26, Aerdenhout; W. E. Boers, Prins Mauriïs- laan 113, Overveen; H. Hempenius, Ter Haff- steedeweg 32, Overveen; C. Visser, Mollaan 1 inw., Bloemendaal; W. Groen, Korte Zijlweg 27, Overveen; A. J. van Buuren, weg 40, Vogelenzang. GEDIPL. N.T.V. OUD-LEERLING o.a. van wijlen DIRK SOHÜFER BLOEMEND.WEG 98a, TELEF. 22014 BLOEMENDAAL. twa GEMEENTE BLOEMEND AAI (Opgave van 512 Oct. '33.) Bevallen: E. M. Deliënvao Bakel, E. BoudewijnMuller von Czqrmcki, ReedijkVersterre, z. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: J. de Graaf en A. M. Sinfedfe. J. Schaap en M. Smektala, Overleden: E. M. Groenewegen—Beugelaal) 61 jaren; A. M. van Lierop, 48 jaren. Nederlandsche Mii. Ons-er. 1887. NATUURLIJK BRONWATER In KWALITEIT onovertroffen. Omtrent ëventueele voorstellingen in den Stadsschouwburg kunnen wij noch in deze noch in eenige andere rubriek onzen lezers iets mede- deelen. De nieuwe directie, niet geheel op de hoogte van den kand van het land en oribevhist spelende in die van Haarlemsche bladen, acht het niet-loonend de 4000 door ons bereikte ge zinnen van het bestaan dezer instelling te doen blijken. Plannen tot het stichten van een eigen inr oyemnegfnïmefl^S§S*^S^

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 2