R.A.I R.A.I :.A.I. R.A.I, R.A.i. TWEEDE BLAD m 9 tot en met !8 Febr. - l - r In - W: llET BLOEMEND AALSCH 9 FEBR, 1934. - WEEKBLAD - No. 6. VAN DE R. A. L VAN 9—18 FEBRUARI. Een Scmi-permanent gebouw ei permanente belangstelling. Het is thans alweer een jaar of twaalf gele den, dat de Nederlandsche Vereeniging „de Rijwiel- en Automobiel Industrie" de behoefte geveelde om voor haar tentoonstellingen uit te zien naar een andere gelegenheid, omdat het Paleis voor Volksvlijt, dat gedurende een reeks van/jaren als tentoonstellingsgebouw gediend had, daarvoor eigenlijk niet de noodige geschiktheid en acco-modatie had. Men kon daar eigenlijk nooit een behoorlijk overzicht krijgen en bij de uit breiding van de tentoonstelling moest men zich telkens weer met kleinere zaaltjes vergenoegen als appendix voor de greotere. Toen is het tegenwoordige R.A.I.-gebouw ge sticht.. Aan den zelfkant van de stad toen nog. Terwijl daarachter nog lang niet ontstaan was die thans zoo uitgebreide buurt Amsterdam Zuid, waar door OD het cogenblik het tentoonstellingsgebouw eigenlijk is het centrum van de stad is komen te liggen. De opzet was semi-permanent. Dat kon niet anders. Het gemeentebestuur voelde er niets voor cm daar zich te binden en stond dus dien grond daar achter het Rijksvexzekeringsbankgebouw tijdelijk aan de vereeniging af. En als gevolg van dien werd de opzet van het gebouw dus semi permanent. Het werd een houtconstructie zij het dan een, die getoond heeft stormen te kun nen weerstaan en alles werd er op berekend om weer gauw weg te kunnen gaan. Omdat het semi-permanent was! Jaren zijn voorbijgegaan. Het R.A.I.-gebouw staat er nog. Is in dien tijd herhaalde malen uit gebreid. Naar behoefte. Eerst achteruit tot aan de van der Heisstraat, daarna zijwaarts uit om nog een 4000 vierkante meter tentoonstellings ruimte te winnen. Ht semi-permanente gebouw met zijn langza merhand permanente karakter kreeg een stee- nenvoorgevel. Dat kon, want er was zoo lang zamerhand niet veel kans meer om spoedig heen te moeten gaan. Dat moest omdat anders die voorgevel het niet had kunnen houden. Verschillende ingrijpende verbeteringen werden aangebracht. Ventilatie en verwarming, restau ratie e.d. dat alles werd in den loop der jaren op moderne leest geschoeid zeer ten gerieve van het publiek. Tegenover het semi-permanente van het ge bouw staat het permanente van de belangstelling van het publiek. Eigenaardig, maar als er een tentoonstelling gehouden wordt in dat gebouw, dan is het wel net, alsof alleen dat gebouw al een zekere aantrekkingskracht uitoefent. Het is komen te staan in het centrum der publieke be langstelling, door vergaderingen en bijeenkom sten, zelfs eenmaal door een monstermaaltijd, waaraan een 1600 gasten aanzaten. Ma-ar het meest toch wel door de automobiel tentoonstelling: de oorspronkelijke doelstelling van dit gebouw. Het publiek verlangt er naar om weer te gaan kijken naar die auto's van allerlei vorm. en kleur en prijs. Het publiek stroomt straks weer binnen hoewei het daar niets anders vindt d-an wat te kijken. Geen kermisdingen, geen cadeaux. Alleen maar automobielen. Maa-r die dan ook daar aan wezig zijn ïn eeh verscheidenheid, dat zeis de meest verwende autoliefhebber er iets van zijn gading zal kunnen vinden. De goedkoope wagen, toekomst! auto der die zich met zeer veel elasi .iteit aan de nieuwe prijzenpolitiek hebben aangepast en hun producten zoo laag mogelijk hebben ge prijsd, dat het haast onmogelijk lijkt. ,De steeds verder doorgevoerde automati- teering van het bedrijf maakt inderdaad moge lijk wat voorheen dwaas zou hebben geleken, De vereenvoudiging in de constructie, het steeds meer gebruiken van metaal er zijn thans reeds fabrieken die hun koetswerk bijv. bijna geheel uit één stuk bouwen, door autogeen laschwerk e.d. dat alles heeft het mogélijk gemaakt den prijs der automobielen meer en meer te drukken tot op het niveau waarop deze op .het oogenblik staat, Ver genoeg thans, meent men. Het zal zonder eenigen twijfel nóg verder gaan. Want de goedkoope auto beeft nu een maal de toekomst. Ein natuurlijk zal iedere fabrikant van goedkoope wagens naar midde len zoeken om zijn product telkens nog weer een fractie goedkooper te maken, teneinde zijn debiet uit te breiden. Dat is onafwijsbaar, dat gaat niet met sprongen, maar langzaam regelmatig verder De groote moeilijkheid daarbij is natuurlijk om den verwenden mensch voor zijn mindere moneten minstens hetzelfde aan lijn en com fort te bieden. Een bezwaar schijnt dat even wel niet te zijn. De goedkoope wagen de auto van de toe komst. Het is niet moeilijk om daaraan té ge- looven, voor wie een bezoek brengt aan de tentoonstelling van 9—18 Febr. in het R.A.I. gebouw aan de Ferdinand Bolstraat Want daar staan die goedkoope wagens in derge lijke hoeveelheden en van zoo veel soort, dat het zelfs moeilijk zal zijn om zijn zinnen op een of ander speciaal merk te zetten. Verbetering en uitbreiding. Tapijten van Nederlandsch fabri kaat. Het R.A.I.-gebouw aan de Ferdinand Bol straat te Amsterdam krijgt altijd als er een tentoonstelling van automobielen op komst is, een nieuw pakje aan. Dan wordt er ge schilderd en getimmerd, dan zjjn decorateurs dagen lang bezig om het gebouw van binnen een fleurigen aanschijn te geven. Dan werken er stucadoors en timmerlui en smeden. Soms worden er belangrijke verbeteringen aange bracht. Zooals dit jaar! Er is geklaagd over te weinig vestiairé ruimte bij sterk aanloopend bezoek iets dat mij op onze R.A.I. eiken dag haast kun nen verwachten welnu: er Is ten dienste van de exposanten aan den linkerkant van het gebouw een groote nieuwe vestiaire ge bouwd, waarvan de capaciteit zeker volle 100 pet. grooter is dan de vorige exposanten vestiaire (rechts). Deze laatste wordt nu ook voor het publiek beschikbaar gesteld. De afgegeven garderobe is, evenals vroeger, tegen diefstal verzekerd. Dan zijn er nieuwe toilet-inrichtingen bij gebouwd, berekend op massabezoek! Deze zijn op moderne wijze ingericht in een daarvoor speciaal geconstrueerden aanbouw. Zoo langzamerhand de keukens werden bij een vorige gelegenheid reeds uitgebouwd wordt het open parkeervak tusscben het R.A.I. gebouw en de Rijksverzekeringsbank dichtge bouwd. Een groote verbetering ondergaat de vloer bedekking, speciaal die van de wandelpaden. Daarvoor wordt gebruik gen, aakt van Verto- tapijten (van de Vereenigde Touwfabrieken). Verto is een nieuw soort vloerbedekking vervaardigd volgens een werkwijze, die na langdurige proefnemingen, thans met succes in toepassing wordt gebracht. Het is tijdens deze R.A.I.-tentoonstelling voor het eerst dat deze Verto-dekkin-g op zóó uitgebreide chaal wordt toegepast. De ontwikkelingsgang van den automobiel wijst in een zeer bepaalde richting. Wij kun nen groote, zware automobielen, waarvan het grootste gedeelte der onderdeelen nog uit de hand bewerkt is, nog zoo mooi vinden: hun prijs is ten slotte zóó hoog, dat men hoe langer hoe minder nienschen vindt die zich de weelde van een dergelijk rijtuig kunnen en willen veroorloven. Het is tevens van zelf sprekend, dat bij de toenemende populariseering van den auto mobiel er steeds gezocht is en nog altijd gezocht wordt naar een zoo groot mogelijk kwantum gemak voor de passagiers, bij een zoo zuinig mogelijk gebruik op den weg en vanzelf naar zoo laag mogelijk gehouden aan- sehaffingskosten. Alle omstandigheden hebben den automobiel dien kant uitgedrongen. Niet het minst den wensch van iedereen, om ook zelf een derge lijk gemakkelijk gerij te bezitten, waarmede in zoo korten tijd zooveel kan worden afge daan. Het is niet tegen te spreken, dat een der groote baanbrekers in dezen Henry Ford is geweest, die door zijn systeem van werken in staat was een betrekkelijk kleinen wagen tegen zulk een lagen prijs te leveren, dat met één slag eigenlijk de auto is gekomen binnen het bereik van een veel grootere categorie personen dan tot op dat moment het geval was, Thans is deze baanbreker als zoodanig al weer vergeten, omdat er eigenlijk op het moment geen fabrieken haast meer zijn, die niet desnoods naast grootere en duurdere types een kleinen, althans goedkoopen „Ja, en dan moeten ze nog een uur terug- wagen aan de markt brengen. loopen ook, en 's winters natuurlijk in het Goedkoop En toch goed. pikkedonker." Dergelijke uitingen vernam Men ziet het aan de Amerikaansche merken, i men vroeger herhaaldelijk, wanneer men het Vraag naar prijzen en men staat verstomd. I hoofd van een school ten plattelande eens Maar mien ziet het eveneens aan de Europeanen 1 sprak over de moeilijkheden, waarmede de kin- De versiering. Teneinde nog 'eens te wijzen op het feit, dat de Nederlandsche Vereeniging „de Rijwiel en Automobiel-Industrie" veertig jaren heeft bestaan, is in de decoratie der zalen „R.A.I. 40" verwerkt. Aan de pilaren zijn groote (namaak) autobanden aangebracht, terwijl natievlaggen aan de decoratie verbanden zijn: vlaggen van die landen, waarvan producten op de show aanwezig zijn: Nederland, België, Duitschland, Amerika, Oostenrijk, Zweden, Zwitserland, Italië en Frankrijk Met recht een internatio nale collectie! De verlichting. Groote zorg is besteed aan de verlichting binnen in het gebouw, maar .vooral daar buiten. Tusschen de bekende bestaande lichtpunten zijn nog vijf lichtmasten geplaatst. Aan die masten komen 28 schijnwerpers, welke afwis selend wit en rood licht op voorplein en gevel zullen werpen. Almetal is ook ditmaal weer alles gedaan om de 23e R.A.I. tentoonstelling zoo aan trekkelijk mogelijk te maken, HET MOTERVERKEER EEN LEVENS BEHOEFTE VOOR HET PLATTELAND. Het soepele transportmiddel heeft het platteland uit zijn isolement verlost. deren van al die verspreid wonende boeren te kampèn hebben. Afstanden van 5 of meer kilo meters van da school of zelfs van de tram, waarmede het onderwijsinstituut bereikt moest worden zijn daar lang geen zeldzaamheid. Ook thans gebeurt het nog wel, dat kinderen één a twee uur loopen moeten voor ze de school bereiken, maar het behoort toch langzamer hand tot de zeldzaamheden, in de eerste plaats, omdat zij fietsen of omdat overal autobussen gekomen zijn en verder ook, omdat een heele groep kinderen .dikwijls even weggebracht wordt door een der ouders, die'„met z'n auto toch dien kant uit moet". Aan den eenen kant kan men zeggen, dat on- beringen flinke menschen maken, daarnevens vergete men niet dat zeker niet elke consti tutie daartegen opgewassen is, terwijl het ook op het onderwijs (in het bijzonder op H. B. S.- scholen en dergelijke) van invloed moet zijn geweest wanneer de leerlingen er flink ver moeid aankwamen. Dank zij het moderne ver keer is ten plattelande op onderwijsgebied een geweldige vooruitgang te constateeren. Thans staan de M. U. L. O.-scholen ook voor het platteland open dorpskinderen kunnen zon der bezwaar een H. B. S. of Middelbaar Tech nische School bezoeken, zonder dat hun ouders groote moeite hebben om het „in den kost" zijn van deze leerlingen te betalen; want de verbe terde verkeersmiddelen*, maken het mogelijk, dat zij thuis blijven wonen.# Verder zijn de Iand- bouwwinterscholen, de avondscholen en andere instituten in het leven geroepen, die zonder be hoorlijke transportmiddelen eenvoudig onbe staanbaar zouden zijn geweest. De automobiel en vooral de fiets en de autobus hebben dit alles mogelijk gemaakt; het isolement van het platteland, waarin door het verschijnen van de trams slechts plaatselijk en dan nog zeer on voldoende verbetering was gebracht, werd door het moderne verkeer en door de wegenverbe tering radicaal opgeheven. Het zich snel ontwikkelende autoverkeer is echter in veel algemeener heteekenis een ware zegen vvor het platteland. Talrijke dorpen waren ooit in de jaren na pl.m. 1880 van een verbinding verstoken: de tramwegen kunnen nu eenmaal slechts pen zeer klein percentage van de dorpen in ons land aandoen, en boven dien waren de diensten verre van frequent. In zeer veel gevallen ontbrak een late verbinding met de stad geheel, zoodat het voor de dorps bewoners geheel onmogelijk was om een lezing of uitvoering te bezoeken wanneer zij niet ter plaatse konden blijven logeeren. De auto-bus bracht uitkomst er konden late diensten wor den ingelegd welke aansloten op het einde der vergaderingen of concerten. En bovendien schiep het steeds goedkooper wordend verkeer met taxi's weer nieuwe mogelijkheden, vier menschen kunnen nu dikwijls uit de stad ge haald worden door een ondernemer, die in het dorp woont, en zulks tegen een tarief, dat maar weinig boven de vroegere tranivervoer- prijzen ligt. Door het snellere en goedkoopere vervoer over den gewonen weg werd het wonen in de dorpen en op het platteland bevorderd en wer den de steden als het ware ontsloten voor het platteland. De dorpsbewoners kunnen nu ge bruik maken van voordeelen van het wonen in de steden, zonder de voordeelen van het wonen op het platteland prijs te moeten geven. Door den opbloei der medische wetenschap werd het mogelijk, om in vele ziektegevallen, welke in vroeger tijden onherroepelijk met den dood moesten eindigen, thans door een snel in grijpen den patiënt het leven te redden. In der gelijke gevallen is de geneesheer vrijwel steeds aangewezen op een modern geoutilleerd zieken huis, dat natuurlijk slechts in de steden of althans in het centrum van dichtbevolkte ge bieden bestaanbaar is. Een snel en gerieflijk transportmiddel is in dergelijke omstandig heden met recht een levensbelang! In alle bovengenoemde gevallen zijn, behalve moderne verkeersmiddelen ook goede wegen noodzakelijk en ook, gezien de groote heteeke nis van den landbouw voor ons land als be- taansmiddel, ligt het voor de hande, dat met niet genoeg klem kan worden aangedrongen op spoed bij de uitvoering van wegenverbete ringen ten plattelande. Sedert 1926 zijn de meest noodige verbeteringen aangebracht, wat hoofdzakelijk neerkomt op het opheffen van een destijds bestaanden noodtoestand. Op het oogenblik staan wij voor een goed deel nog aan het begin van de uitvoering" der wegen- plannen; de minder belangrijke wegen (de z.g. tertiaire wegen) vallen zelfs nog geheel huiten het Wegenfonds, dat ingesteld is om uit door de weggebruikers opgebrachte gelden de ver beteringen c'-er wegen te bestrijden. Wanneer we dan verder nog bedenken van welk een groot beteekenis het autoverkeer ook is voor land- en tuinbouw, omdat de aanvoer van grondstoffen en het transport der afge werkte producten snel en over groote afstan den moet geschieden, terwijl de kwaliteit (vooral in den tuinbouw) ten zeerste afhanke lijk is van het snelle vervoer dan blijkt uit dit alles toch wel zonnekaar, dat breideling van het autoverkeer, vertraging in de uitvoe ring van wegenaanleg en wegenverbetering, alsmede verhooging van de lasten jegens land en tuinbouw in economisch, cultureel en maat schappelijk opzicht fataal zullen worden. Van daar het verzet van het platteland tegen de regeeringsplannen tot het instellen van een Verkeersfonds, met vertraging der wegenver betering en nieuwe belastingen op het weg verkeer. Dit wegverkeer brengt zijn eigen kosten, de kosten van zijn weg, volledig op; iedere extra belasting (ten bate van de spoor wegen nog wel!) moet gevoeld worden als een door niets te motiveeren onrechtvaardigheid, welke het betrokken verkeer met zal kunnen verdragen. Een zich onbelemmerd ontwikke lend autoverkeer is in den waren zin des woords een nationaal belang van de eerste orde! SPECIFICATIE VAN DE DR. 1934 THE NEW BIGGER DODGE. Motor Dodge 6 cylinder L kop met gepaten teerd zwevend opgehangen motor. Boring 82.5 mM., slag 111.1 mM„ cylinder inhoud 3.55 L. 25,82 P.K. bij 3600 toeren, met automatische warmte regeling in óa in- en uitlaat spruit, waar deer minimum benzineverbruik verkregen wordt, automatische choke, 'speciaal sneldraaistalen klep- zittingen, 4 zuigerveeren per zuigeT. Krukas Van speciaal staal, geheel uitgeba lanceerd mef zeven contra gewichten, viermaal gelagerd. Motersmering Volle druksmering door mid 'del van oliepomp, carter ventilatie, Motorkoeling Waterpomp, koelwatertempe- ratuur door nieuw model thermostaat geregeld', inhoud koelsysteem plus minus 17.6 L. Benzinetoevoer Valstroom carburateur met luchtreiniger en geluiddemper. Acceleratiepomp, inhoud benzinetank 56.7 L. Batterij 6 Volt 90 amp. uui*, automatische voorpntsteking. Koppeling Enkelvoudige droge platen, 25 cM. diameter. Versnellingen Dodge constant mesh Easy shift, 3 versnellingen vooruit en 1 achteruit, ge- ruischlocs op alle versnellingen, ook achteruit. Automatische koppeling met freewheeling Regelbaar vanaf het dashboard'. Hotchkiss aandrijving. Voorveering Dodge onafhankelijk geveerde voorwielen, dubbel werkende hydraulische schok- brekers. Achteras Semi-floating. Stuur Het bekende Dodge kruisstuur. Chassis dubbel doorgebogen met X brug versterking. Veering Achter halfelliptische veeren aan d'e buitenzijde van het chassis gemonteerd, piepvrij voorzien van oilitle, geruisohlooze veerschommels, metalen veerhoezen. Remmen Hydraulische vierwielremmen, in wendig uitzettend, geheel stofvrij afgesloten, centrifuse remtrommels, handrem afzonderlijk werkende op overbrenging. Schokbrekers Hydraulisch, aan de voorzijde dubbelwerkend. Wielen All steel artillerie wielen, banden 6.25x16 „airwheels". Wielbasis 2.97 M., 3.07 M. en 3.18 M. Carrosserie All steel, monopiece. rammelvrij, bestand tegen koude en warmte, duplate safety glas in voorruit en tochtvrije ventilatie, automa tische ruitenwisscher, verstelbare spiegel. Instrumentenbord Fraai uitgevoerd, indirect verlicht, snelheidsmeter, ampèremeter, benzine meter, oliedrukmeter, warmtemeter, 'groote hand schoen- en kaartenbergplaats, regelingskruk voor voorruit, freewheel-regelingsknop, aschbakje, be dieningsknoppen uitgevoerd! in imitatie ivoor. Ventilatie Speciale Dcdige 7 punts ventila tiesysteem, tochtvrije ventilatie ruitjes, ook aan d© achterramen. Bijzonderheden Dimsehakelaiar met den voet te bedienen. Groote bagageruimte achter het achterkussen. Vertegenwoordiger voor Bloemendaal, H. J. Cos- see, Kerkplein 5, -Tel. 22542. B. B. N. De Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land deelt ons mede, dat op 16 Februari a.s. ten 13.30 ure in het Concertgebouw te Amster dam een groote openbare vergadering gehou den zal worden, belegd in verband met de dreigende verzwaring van lasten voor de be drijfsautohouders. Voor verdere bijzonderheden wende men zich tot het secretariaat Groot Hertoginnelaan 16, 's-Gravemhage. GRAHAM PAIGE. Van dit zeer bekende Amerikaansche fabri kaat, waarvan sedert korten tijd de vertegen woordiging voor Haarlem en omstreken berust bij de firma Gebr. Beekman, (Haarlem, Wa genweg 74 en Bloemendaal), zijn zeer mooie stroom-line modellen op de R.A.I. tentoon stelling te bezichtigen. Deze fabriek bouwt zoowel acht- als zes-cylinder motoren, terwijl de Custom Eight 'desgewenscht geleverd wordt, voorzien van een centrifugaai-Compressor, die bij een motortoerental van 4000 omwentelingen per minuut 23000 toeren in diezelfde minuut draait en het aanvankelijk vermogen van 100 P.K. tot 135 P.K. kan opvoeren. Een zeer mooi geslaagd type is de 6-cyl. 4-deurs Sedan, met reservewielen in de voor- schermen en een bagagerek achter of wel een in strom-line aangebrachte koffer. In aanmer king nemende de comfortabele en luxe bouw der carrosserie (o.a. Radio-kastje in dashbord) is het onbegrijpelijk voor welk een billijken prijs een dergelijke wagen geleverd kan worden. BEDFORD. R. A. I. stand No. 89. Agent voor Bloemendaal: Garage A. B. B. De „Bedford" is van origine een Britsche wagen, één van de General Motors producten, wat op zichzelf reeds een garantie is voor ae eerste klas hoedanigheden. De Bedford wordt geleverd als chassis in 4 typen, waarvan één speciaal voor autobussen is ontworpen. De fabriek heeft er bij het ontwerpen reke ning mede gehouden, dat vrachtwagens door onvoorziene omstandigheden overbelast kun nen worden, zoodat zij een behoorlijke dosis „reservekracht" bezitten. Ook is het chassis zoo gebouwd, dat plotseling uitwijken, waarbij de truck vaak door een zachten berm moet ploegen, wat tot gevolg heeft, dat het chassis en de veeren op een zware proef worden ge steld, zonder gevaar kan geschieden. Alles is er op gebouwd, dat deze truck den eigenaar jaren lang harden en zwaren arbeid' door dik en dim, zonder ergernis en noo-delooze stag natie en reparatiekosten, kan leveren. De agent voor Bloemendaal, het automobiel bedrijf „Bloemendaal", zal gaarne nadere in lichtingen verstrekken. „VAUXHALL 6". R. A. I. stand No. 46. Agent voor Bloemendaal: Garage A. B. B. De Vauxhall 6 is evenals de Bedford een wagen van Britsch origine. De General Mo tors zijn thans producenten. Hebben de Brit sche wagen steeds den roep gehad van „so lide", met de Vauxhall is dit wel in bijzondere mate het geval. Aan deze soliditeit paart z\j elégance en comfort. De prijs is zoo laag ge steld, dat, gezien, de' vele voordeelen welke deze wigen bezit, men zeker de hoogste waarde voor zijn geld ontvangt. Terecht zeggen de General Motors: „Als u hooge eischen stelt en toch goedkoop wilt rijden, moet uw keus een Vauxhall zijn". Geen lichte auto met beperkte gebruiksmogelijkhe den, maar een robuste wagen, die tegen de zwaarste diensten bestand is en blijft. Syncro- mesh gangwissel met 4 versnellingen, ruim bemeten zit-accomodatie in een keurig wa geninterieur, muurvaste ligging, ook in de scherpste bochten, een 6 cylinder motor, die wat gebruik betreft bescheiden eischen stelt en groote prestaties levert. Geïnteresseerden raden wij aan bij de agente 'te Bloemendaal eens een proefrit aan te vra gen, NASH R.A.I. STAND No. 56. Agent v. Haarlem en O. Geert Hoogcveen. De N.V. H. Englebert's Automobielhandel ex poseert op stand 56 een prachtige lijn nieuwe Nash 1934 modellen, welke momentcel zulk een grcote opgang maken. Bij de laatste enquête, die het weekblaa de Auto onder zijn damesleden hield over de vraag wat volgens hun meening op het oogenblik de mooiste wagen was, werd met groote meerderheid, van stemmen de Nash geko zen. Ze zijn dan ook wel buitengewoon mooi deze wagens met hun' prachtige Speedstream carros serieën en hun vele technische verbeteringen als klopkleppenmotoren met dubbele ontsteking, kop- P'elingsstarters ,Nash patent ventilatiesysteem etc. Van het goedkoopste type wordt een Brougham met koffer, welke ook zander koffer geleverd kan worden als Town Sedan, en een 4 deurs Sedan geëxposeerd. Van de Advanced Eight wordt een Sedan en eveneens een Brougham getoond en van het grootste - type de Ambassador, een 5 en een 7 persoons Sedan. Het geheel maakt een machtigen indruk van hetgeten Nash op het oogenblik levert en toont duidelijk waaraan Nash momenteel zijn groote succes heeft te danken. Ook het nieuwste product van de Nash fabrie ken, n.l. de Nash Lafayette is op de stand aan wezig. Nash heeft aan zijn bestaande lijn wa gens, welke hierboven reeds beschreven werd, een nieuw goedkooper type toegevoegd, dat uit gerust is met een 6 cylinder motor. De carrosserie is gelijk aan de Spcedstream carrosserieën, waar mede ook de overige modellen zijn uitgerust, hoe wel in een iets eenvoudiger uitvoering. Omtrent den prijs kon neg geen mededeeling edaan worden, aangezien hlet model dat op de RA.I. geëxposeerd wordt, rechtstreeks van de tentoonstelling in New-York komt, waai' het ver leden. maand voor het eerst uitkwam. Het is wel de moeite waard deze mooie lijn Nash automobiel eens op Uw gemak te bekijken, daar onder de op deze stand geëxposeerde wagens zeker wel een zal zijn, die behalve naar Uw smaak ook naar Uw beurs zal zijn. PACKARD RA.I. STAND No. 42. Agent voor Haarlem e. o., Geert HaogeVeen. Op stand 42 exposeert de N.V. H. Englebert's Automobielhandel te 's Gravenhage ben fraaie serie van, wat wij zouden kunnen noemen, Ame- rika's meest beroemde 8 en 12 cylinder automo bielen. Over de buitengewone kwaliteiten van de Packard behoeven wij ongetwijfeld niet uit te wijden. Ais men weet dat vrijwel alle groote Staatslieden, Gezanten en Koningen deze wagens berijden, dan kan men nagaan met welk een ge raffineerde smaak de prachtige carrcsserieëfi zijn ontworpen en afgewerkt. Wij vinden geëxposeerd een 2 pers. Cabriolet en een 4 pers. Cabriolet, 't z.g. 4 o.d. Kap model, op het Standard Eight chassis, terwijl op het Super Eight chassis en op het grootste chassis, nd. de Packard 12, een 7 pers. carrosserie is ge bouwd. SINGER R.A.I. STAND No. 42. Agent voor Haarlem e.o. Geert Hoogeveen. Gp dezeiföe stand exposeert de N.V. H. Eng lebert's Automobielhandel ook de Singer, welke verleden jaar zulk een geweldig succes heeft gehad. De modellen waarmede zij dit jaar uit komt, zijn hoofdzakelijk de Sport modellen. Wij vinden dan ook een 9 P.K. Sport Touring en een 1% Litre Sport Touring, beide uitgerust met een complete Brookland race-uitrusting, waardoor de wagens er zeer sportief uitzien. Wij gelooven wel dat dit hoekje een zeer groote aantrekkingskracht zal uitoefenen op onze sportieve jeugd. Verder is er ook de 9 P.K. Sedan geëxpo seerd, die een vrij groote verandering heeft endergaan bij het vorige type. De uitvoering is o.i. veel smakelijker geworden, terwijl ook de binnenruimte van de wagens aanmerkelijk grooter is. BEDRIJF'AUTO'S. Op de Bedrijfsauto-afdeeling heeft de firma Englebert nog een stand onder No. 140, alwaar eenige International en Büssing N. A. G. chassis worden tentoongesteld. O.a. is een fraaie autobus op het Büssing N. A. G. Impe rator chassis aanwezig. Verder de fraaie tank wagen van de Sinclair Petroleum Comp. op een International chassis, eenige moderne ca bines op International trucks en een zeer op vallende, speciaal voor de tentoonstelling ge bouwde „streamline" bestelcarrosserie in kogel vorm op het kleine International bestelchassis van f 1325. Deze producten worden voor Haarlem e.o. vertegenwoordigd door de fa. Geert Hoogeveen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 3