Naar Joego-SSavii. W. H. VAN STAVEREN t AMERICAN EXPRESS REISBUREAU VENETIË - SüSAK - MOSTAR - SERAJEWO DUBROVNIK - KOTOR - SIBENIK - ZARA - MILAAN met de booten van de Jadranska Plovidba enz., onder de Kunstzinnige leiding van Prof WILLEM v.d. PLUYM te Overveen. Van 24 Maart tot 13 April 1934 88 90 Rokin AMSTERDAM C. 111 Ooolsingel ROTTERDAM PREDIKBEURTEN BINNENLAND ONZi VRAGENBUS. INGEZONDEN STUKKEN De B. B. N., Bond van B'edrijfs- autohouders in Nederland en het Wetsontwerp-Verkeersfonds. Post voor de Kinderen. BRANDSTOFFENHANDEL Reissom f <4^5.- p. p. Vraa^ uitvoerig programma. bedoeld had, dat de werkgever Van Marken een schurk was, althans niet een bewuste schurk. ven in het café van Rena iVivienna Osborne) komt Andre tot inkeer en opent hij een praktijk Heel fraai was noch het een, noch het ander en voor de armen van het stadje. Zijn bediende is BUITENLAND Stond de vorige week Parijs in het middelpunt eer europeesche belangstelling, thans doet Oos tenrijk dit en in verband met de gebeurtenissen in Oostenrijk is thans de vraag aan de orde wat de internationaal georganiseerde arbeiders zullen doen, met name welke houding engelsche en fransche arbeiders organisatie's in terbanó met den oostenrijkschen burgeroorlog aannemen. Want in Oostenrijk is inderdaad de burgeroorlog uitgebroken. Dolfuss, gesteund coor de plattelan ders en de Kerk, zijdelings bestreden door de Oostenrijksche Nazi's, die zonder meer aanslui ting bij Duitschland willen is de scciaal-demo- cratie te lijf gegaan en terwijl wij dit schrijven wordt er in Oostenrijk nog steeds gevochten en is de secretaris-generaal van het engelsch vakver bond' naar Parijs gevlogen om het voorzitterschap op zich te nemen van een dringende bijeenkomst van het Internationaal Verbond van Vakvereeni- gingen om over Oostenrijk te beraadslagen. Er wordt in heel Europa druk ge(pro)ot en ge (contra) at om het zoo eens uit te drukken over den ondergrond van deze en dergelijke tot daadwerkelijken strijd opgezweepte verschillen. Volgens sommigen moet men zich het zoo voor stellen: aan de eene zijde staat het zoogenaamde Marxisme, aan de andere zijde het zoogenaamde Fascisme. Het eerste acht den mensch de vrucht zijner omstandigheden, het andere acht den mensch de vrucht van zijn ras, zijn nationaliteit en zijn gevoel van saamhoorigheid met zijn ras- genccten en iandgenooten. De een zegt do andere heeft het geheel en al mis en de andere zegt, die eene is er geheel en al naast. Kan het niet zoo zijn, dat het ook in dit geval niet gaat om een öf öf, waar om een: zooveel in litet eene zit veel waars, als in het andeite Natuurlijk is de mensch d.w.z. is 's menschen wereldbeschouwing voor een groot deel de vrucht van zijn aard en zijn aanleg'. Maar aan den an deren kant zijn die aard en die aanleg niet los te denken van de omstandigheden, waarin ze tot stand zijn gekomen. Want de mensch-in-maat- schappij is nu eenmaal geen Robinson Crusoë. En zoo wordt ook de daad. elke daad die een mensch, welke wereldbeschouwing hij ook moge aanhangen, verricht, in zoover bepaald coor zijn omstandigheden, d.i. wat (ook menschen ma teriaal) om hem heen staat, dat hij cm zelf te blijven bestaan, altijd en overal zich eteni-gszins aan zijn omgeving moet aanpassen. Zoo rijst bij ons als wij, wat aan ons Nederlanders ver- giuid is, dergelijke conflicten van boven af be schouwen, steeds de vraag: waarom bezint men, alvorens te gaan strijden, tegen wat men een verkeerdheid noemt in de maatschappij waarin men leeft, zich niet eerst hierop, dat die ver keerdheid een eenzijdigheid is, maar dat men zelf ook voortdurend van de eene eenzijdigheid in de andere vervalt. Is eenmaal de strijd mat de wapenen uitgebroken dan is er voor zulk een bezinning geen plaats meer, dan breken de in- stinkten (en hoe langer de strijd duurt des te lan gere instinkten) los, dan breekt de menschen- maatsehappij, die een kunstig historisch bouwsel is, van één en bemerkt de zoogenaamde overwin naar te laat. dat hij met den wederopbouw van dit kunstgewrocht weer van voren ff aan begin nen moet. Alle groei ook die der samenleving brengt strijd mee. Het zou dwaasheid zijn dit niet te willen zien of niet te willen erkennen, want zoo is nu eenmaal de werkelijkheid (let U er op, dat dit woord denzelfden stam heeft als het werkwoord „werken". Strijd is de voorwaarde van vooruitgang. Maar als eenmaal een bepaald peil van beschaving is bereikt, is de strijd op een lager niveau de oorzaak van achteruitgang. De we.g na,ar boven is tevens de weg naar beneden. En den mensch is de taak opgelegd niet zijnen medemenschen een trap te geven en zelf alleen vooruit 03 hollen, maar om hen allen zoovelen als in zijn bereik zijn. (de hand te geven en voetje voor voetje vooruit te gaan. Onze regeering wenscht d'e hand van ons volk krachtig vast te houden. Bravo Colijn roepen wij. Niet alleen omdat onze regeering onder ziin leiding dit wil en naar het zich laat aanzien ook kan, maar vooral ook omdat onze regeering zich blijkbaar een duidelijk beeld heeft gevormd van den weg naar boven en zulks ook kenbaar maakt. Vraag: Ik hoor in Bloemendaal meermalen spreken van de Ingenieur Bispincklaan. Op het naambordje staat' echter Ign. Bispinck-laan. Hoe zit dit Antwoord: Wijlen Ce Heer Ignatius kortweg ge noemd Ignaas Bispinck is geruimen tijd raadslid van Bloemendaal geweest; ook wethouder. Hij was zeer bemind en als talentvol amateur-fotograaf hier te lande zeer bekend. Hij heeft zich tegen over onze gemeente vooral verdienstelijk gemaakt door den aanleg en uitbouw van het gemeente lijk fotografisch-archief en bestaande uit hon derden opnamen genomen door de heels gemeente Bloemendaal. De raad heeft vooral daarom een weg naar hem genoemd. De spreekwijze ingenieur is er dus naast, al kan verklaard worden, dat de Heer Bispinck zeer ingenieTis was. Ook de schrijf wijze Ign. kan niemand- in de war brengen, want de tegenwoordige afkorting van Ingenieur is Ir. en de oude (nu vervallen) was In& Wij doelen hier met name op het voornemen groots sommen beschikbaar te stellen voor werk verschaffing op grooten schaal. Zestig millioen worot uitgetrokken voor het droogleggen van den ontworpen Zuiderzeepolder in het Noordoosteiyk gedeelte van het IJselmeer. Het was een groote ramp tijdens de mobilisatie, dat een deel van ons volk was opgesloten in kazern-e's forten en kam pementen, men heeft er toen blijkbaar niets an ders op kunnen vinötsn. De uitkomst heeft bewe zen, dat deze wijzs van .Afwachten" tot een groot moreel nadeel voor ons volk is geworden. De hand aan den ploeg- is nu weer het parool. Welnu daarvoor is ieder burger bereid cijns en tijns te be talen. Intusschen heeft de regeering nog andere zware zorgen. Onze nederlandsche Nazi's de man nen van de N.S.B. dwarsboomen haar en naar biykt uit d'e jongste debatten in de Volksverte genwoordiging op onverstandige wijze. Mr. Mar- chant heeft op pootige wijze in zün radio-rede der vorige week het zijnis over dezs beweging ge zegü. Voorloopig kunnen alle tegenstanders van enze parlementaire democratie het daarmee doen, Op één punt uit die rede willen echter nog even terugkomen, nJ. op 's ministers gezegde dat wie van oordeel is dat ons volk evenals het fransche het duitsche, het zweedsche e.t.q. door corruptie is aangetast en ondermünd, er geheel naast is. De minister, die een oud parlementariër is (hoevele klachten over onrecht en corruptie zul len in 'c.en tyd dat hü zitting had enze Tweede Kamer wel niet hebben bereikt) en die boven dien zün geheel leven advocaat is geweest, zal 't wel weten; maar ons komt het voor, dat de minister vooral vergelijkenderwijs heeft gespro ken, vooral wilde doen uitkomen, dat het elders erger is aan bü ons. Maar dat onze Iandgenooten heilige boontjes zijn, dat onze duizenden naam- looze vennootschappen, de banken daaronder begrepen, alle dooi' edelaardige altruisten geleid en bediend worden en dat het by ons niet voor komt dat deftig over straat loopende commission- nairs in effecten tonnen gouds van weduwen en weezens en moeizaam arbeidende medeburgers in de wacht sleepen, kan door Mr. Marchant met kennis van zaken niet worden beweerd. Wij kunnen eene vergelijking met de Engel- schen in handelsmoraal bezwaarlijk met goed gevolg doorstaan. En het bandietisme? Nauwelijks hadde politie te Oss een 7-tal ern stige misdadigers gepakt of anderen pleegden daar weer een nieuwen aanslag. Was het niet iets voor Ir. Mussert aan de regeering aan te bieden om met behulp van zijn „staatje in den Staat" zcoals sommigen zijn organisatie noemen het Oss-probleem op te lossen De nederlandsche R-K. bisschoppen hebben voor zoover ze „rechtsmacht" over functionnaris- sen in hun Kerk hebben, verboden om tot Ir. Mus- sert's organisatie toe te treden, terwijl zij het anderen ontraden. Hunne daarbij gedane mede- deeling, dat „het meer dan waarschijnlijk is. dat fascisme en nationaal-socialisme in Nederland op den duur beheerscht zal worden door een groep personen, die de R. K. wereldbeschouwing niet deelen" en dat het „een schier on beperkte macht legt in handen van men schen. die geen waarborg bieden, noch kunnen bieden, dat met de rechtvaardige wenschen van lipt katholiek beginsel ten volle rekening wordt gehouden", hebben volgens sommigen een be- denkeiyken kant als zou wanneer een en ander met het fascisme of nationaal-socialisme anders gesteld ware, over een gebruik maken van deze beweging nog even te denken zyn. wy be schouwen deze zinsnede als eene tegemoetkoming aan den gedachtengang van de zg.n. integraal RE. iandgenooten en in ieder geval niet als een achterdeurtje om als straks de „prachtige on stuimigheid" der lieden waarover de sociaal-de mocraat Paul Loebe gesproken heeft, ook ten onzent voor den dag zou komen, zich daarbü onder zekere voorwaarden aan te sluiten, wy hou den de nederlandsche r.k. bisschoppen voor te ver standige lieden. Deze Paul Loebe, een duitscher heeft, zoo lezen wij gezegd: „Maar toch ben ik objectief genoeg om te erkennen dat de leiders (in Duitschland) met 'n prachtige onstuimigheid problemen hebben aangepakt, die wij (de duitsche sociaal-democraten) niet hebben kunnen oplossen". Een andere sociaal-democraat, de Nederlander Fr. van der Goes, voorzitter van de onafhanke- ïyk socialistische partij viert, zegt het Handels blad, 1 Maart ais. zün 75e verjaardag, het blaa herinnert er aan. dat van der Goes in 1892 „we gens zijn geavanceerde denkbeelden" van de Am- sterdamsche Beurs gedrongen werd. Wanneer het Beursblad zich van de hier aangehaalde woorden bediende, staat dit wel een beetje mal, immers alsof althans in 1892 op de Amsterdamsche Beurs alleen oud-conservatieve sokken tehuis waren. Als wij het geval dat zich in onze nabijheid af speelde ons goed herinneren was het zoo, dat Van der Goes den Delftschen ethisch-gezonden en al dus handelenden werkgever Van Marken geschetst had als een typisch egoïst en kwam Van der Goes' verdediging later hierop neer, dat hu met de verontwaardiging van de Amsterdamsche beurs bezoekers was wel echt. Het Handelsblad zal in 1892 wel van iets anders gewaagd hebben dan van „geavanceerde denkbeelden". Doch daar nu niet meer van, wat wy naar aanleiding van dit geval nog willen zeggen ls dit: dat ostentatief Van der Goes van de Beurs dringen heeft hem en de sociaal-democraten van dien ty'd geen windeieren gelegd- Kort daarop werd een Am- Sterdamsch studentengezelschap opgericht ter be studeering van het socialisme. Hieruit is later Van der Goes' privaat-docentschap voortgeko men in het Marxisme aan de Amsterdamsche Universiteit. Van der Goes werd martelaar. En zün bloed wlerd het zaad der kerk der Neder landsche sociaal-democratie wat wü noch afkeu ren, noch toejuichen, doch slechts memoreeren ten behoeve van hen die nog noodig hebben te vernemen, dat iemand tot martelaar maken ten slotte op den duur altüd de richting van de ge- martelden zeiven ten goode komt. ^Buiten verantwoordeiykheid der Redactie). SCHOOLREIZEN IN 1934. Op vele scholen in Nederland is het sparen voor het schoolreisje reeds begonnen. Vroeger dan andere jaren vallen de spaarcentjes, warm uit de kinderhanden, in de klassespaarpot. Vroeger dan andere jaren; hieruit spreekt angst voor den uitslag in deze benarde tijden, Altijd waren er achterblijvertjes bij dit spa ren; vaak kwam het voor, dat het spaargeld werd teruggevraagd, omdat Moeder het zoo noodig had. Gezamenlijk bereikten de klasse- genootjes, hoe moeizaam soms ook, het groote doel: centjes genoeg voor de reis van allen, het glanspunt der schooljaren. Hoe zal het dit jaar gaan Tik, tik. vallen reeds de warme centjes Zal het aantal kinderen, dat niét kan mee sparen, grooter zijn dan andere jaren Wist ge, geachte lezer, dat het maken van schoolreisjes de laatste jaren een geweldige vlucht heeft genomen Het vorige jaar reis den in schoolverband 600.000 leerlingen onzer lagere- en middelbare scholen. Het schoolreisje is leerzaam, het heeft op voedkundige waarde, maar vooral, het geeft de prettigste herinneringen tot in de lengte van dagen. Daarom mag dit aantal in '34 niet dalen. Gij, collega's, die bezorgd zyt, vangt nu reeds óp de centjes en vreest niet. Het Nederlandsche volk laat ook dit jaar niet toe, dat er achter blijvertjes zijn; ouders, oudercommissies en schoolbesturen zullen mede zorgdragen voor het vullen van de pot. Het komt ook dit jaar voor elkaar. 'k Vroeg onlangs namens het „Oude- schaatsen-Comité" om oude schaatsen, oude riemen, oud band en ook om wat slijpgeld. En? hoor ik vragen. Het Comité ontving hon derden paren schaatsen en voldoende geld om alles te repareeren en te slijpen. Hiervoor onzen besten dank. Vreest gij, collega's nog een kwijnend be staan van Uw schoolreispot In de eerste week van Mei zenden wfl ook dit jaar aan alle scholen en veel vereenigingen gratis een exemplaar van den Gids voor Schoolreizen. Mocht gij, lezer, buiten het onderwijs werk zaam, een zomerreisje willen organiseeren, meld dat per briefkaart aan mijn mede-redac teur van den Gids voor Schoolreizen, Jac. Dam, Goudsbloemlaan 191, 's-Gravenhage, met de mededeeling, waarvoor U het noodig heeft en ook U ontvangt in 't begin van Mei den gids gratis en franco. Zoo nood'g zal de oplaag van 12.500 exemplaren nog worden vergroot. De 180 bladzijden inhoud verstrekken U alle gegevens, die U noodig heeft om Uw uitstapje te doen slagen. Wederom op naar de 600.000! Voor de redactie van den Gids voor Schoolreizen, J, H. BOON, onderwijzer. Bimpy (Herbert Mundin), Sen aan lager wal ge raakte Londenaar, die niet van de drank en de taschjas van ae dames kan afbiyven. Deze laatste kwaal doet hem het taschje stelen van Margot (Loretta Young) als zü in het stadje aankomt om haai- oom te bezoeken, die belast is met een zendingspost. Wanneer de dokter naar het Zendingshuis gaat om het taschje vol geld dat Bimpy gestolen heeft, terug te brengen, wordt hy diep getroffen door de schoonheid van het meisje. Op verzoek van haar oom besluit hij dan ook zün medische ken nis in (dienst te stellen van de zending. In Mar- got's nabijheid wordt hy een geheel ander mensch en hy vat een eeriyke liefde voor haar op. André wordt echter nog steeds gezocht. Een in specteur van Politie probeert Rena's vertrouwen te winnen om uit te vinden wie die Dokter is, die zün leven wijdt aan de zending Rena pro beert echter nog sieeds André voor zich terug te winnen en zü verraadt hem niet. Margot vtertelt André dat zü verloofd is met een officier Jean, zyn beste vriend, is en liever dan hem te bedril gen, gaat hü naar Rena' terug. Margot krügt dan bericht, dat haar verloofde en het geheele bezettingsleger van fort Rondet dreigt uitgeroeid te worden door de koerts. Op zoek naar een gids, komt zy in Rena's café en ontmoet daar André, die besluit haar te verge zellen, al beteekent dit voor hem het verlies van zijn vryheid. Rena, (die hun liefde voor elkander bemerkt, doet afstand van hem en helpt hen vluchten. Als zij op het fort aankomen, wordt de dokter direct in arrest gesteld, hy mag zich echter vrij binnen de muren bewegen. Hy stelt d'adehjk alles In het werk om de heerschende epidemie te bestrüden. De oppasser van den ver giftigden Commandant is ook aangetast door de ziekte en André, vermoedende dat hij de werkeüke schuldige is, maakt gebruik van den angst van eten man voor den dood en ontwringt hem een bekentenis. Jean sneuvelt bü een gevecht tegen Bedouinen en thans kunnen de dokter en Margot gelukkig worden ÜDS000P. In het Luxor Theater draait deze week: DE GEVANGENE VAN PORT ZAMBA. (Devels in Love) met VICTOR JORY, LORETTA YOUNG en HERBERT MUNDIN. Op het fort Rondet, een buitenpost van het Fransche Vreemdelingenlegioen, beschuldigen André, de Dokter (Victor Jory) en zün vriend Jean (David Manners) den Commandant van groote wreedheid en het onnoodig blootstellen van zijn ondergeschikten aan levensgevaar. De oppasster van den Commandant, die hun gesprek afluistert, is het in het geheim geheel met hen eens. De vijandschap tusschen André en den Commandant komt tot een uitbarsting, als hij geroepen wordt om den Commandant te behan delen voor zün kwaal. Den volgenden morgen is de Commanaant dood'; hü is vergiftigd. De dokter wordt beschul digd van moord. Het Hoog Militair gerechtshof verklaart hem schuldig en hij wordt ter dood veroordeeld. Voor de straf echter voltrokken kan worden, stélt Jean hem in de gelegenheid om te vluchten en raadt hem aan zich te Port Zamba te versteppeh tot de wérkelijke schuldigegevon den is. Na eenige maanden van drinken en fui- Nog een vergadering. Automobilistisch Nederland heeft verzet aangeteekend tegen het wetsontwerp betref fende de Instelling van een Verkeersfonds en vooral tegen den geest van onbillijkheid, die uit het ontwerp spreekt. Er is hevige bedenking tegen het voornemen van de Ministers van Financiën en van Waterstaat, om aan het we genfonds zijn grondslag te ontnemen, waardoor aanleg en verbetering van wegen ernstig ver traagd zullen worden. Groot bezwaar ontmoet de kern van het ontwerp, om de fondsen, door het motorrijtuig en het rüwiel opgebracht, aan te wenden, om de tekorten der spoorwegen te dek ken, want dit middel zal slechts tengevolge heb ben, dat weldra gesproken moet worden van een bodemloozen put. En het is met begrüpeiyk pro test, dat wordt opgekomen tegen de instelling eener eenzydige commissie van advies, waarin naast vertegenwoordigers van de regeering wel de spoorwegen zullen zyn opgenomen, maar geen plaats wordt ingeruimd voor het automobilisme, dat het geld zla moeten opbrengen, om het wicht, dat Verkeersfonds zal heeten, in het leven te houden. De A. N. W. B„ Toeristenbond voor Nederland, de B. B. N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland en de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub verschillen niet van meening daarover, dat de bovengenoemde onbiliykheden reeds meer dan genoeg zün, om het onderwerpe- lijke wetsvoorstel voor volstrekt onaannemelijk te verklaren! Voor den B. B. N. is er reden, ook aandacht en zelfs byzondere aandacht te schenken aan de bedoeling van de ontwerpers met betrekking tot de middelen, welke onontbeerlijk zijn. om van het verkeersfonds een tafeltje-dek-je ten behoeve van de spoorwegen te maken. De zorg, die den B.B.N. in dit opzicht vervult, laat zich verklaren, als men nagaat, wat vrachtauto's en autobussen te betalen zullen krygen, als het wetsontwerp mocht worden aangenomen De exhorbit-ante hef fingen, die voorgesteld worden, zullen voor het bedrijfsleven desatreus zün en omdat de B.B.N. zijn leden telt onder alle takken van bedrijf van handel, industrie, vervoerwezen, land- en tuinbouw moet deze organisatie ook voor de gevolgen van die verzwaring van lasten een open oog hebben. Erkend diént te worden, dat de B.B.N. terzake bijzondere belangen te behartigen heeft en het is dus heel begrijpelijk, dat de B.B.N. zich af zonderlijk tot het Nederlandsche bedrijfsleven wendt, om zün beduchtheid uit te spreken en die te motiveeren. De B.B.N. wil duideiyk maken, dat de vermeerdering van lasten verdere bemoei lijking van het bedrijfsleven zal teweegbrengen en dat de verwachtingen ten opzichte van ver hoogde inkomsten voor de schatkist niet zullen worden vervuld. Er staat voor staat en gemeen schap meer op het spel dan men bü oppervlakkige lezing van het wetsontwerp denkt. De B.B.N. wil zich daarom tot het Nederland sche bedrijfsautomobilisme wenden en roept het daarom op tot het büwonen van een groote open bare vergadering, wélke zal worden gehouden op 16 Februari as. te half twee in het Concert gebouw te Amsterdam. ZONDAG 18 FEBRUARI. Ned. lïerv. kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. J. C. van Dyk. Jeugddienst in het Jeugdhui». V.m. 10 uur, de heer W. F. J. Dankbaar. Gebomv „Maranatha", Donderdag 22 Febr. N.m. 8 uur, Ds. J. C. van Dijk. Bijbellezing, Overveen. V.m. 10 uur, Ds. G. B. Westerburg. Pred. te Den Haag. Ned. Protestantenbond, afd, Bloemendaal. Prof. Dr. G. A. v- d. Bergh v. Eysinga. Nederl. Protestantenbond, afd. Bloemendaal. V.m. 10.30 Prof. Dr. G. A. v. d Bergh v. Eysinga, Santpoort. Onderwerp; „Is'is ontsluierd". Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur, Ds. M. J. Punselie, Leiden. Non. 5 uur, Heere Heeresma, Amsterdam- Ned. Herv. Gemeente Santpoort. V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Onderwerp: „De zegen van de crisis." (Joh. 12, vs. 27). Dezelfde spreekt 's morgens half elf in het kerkgebouw, van den Ned. Protestantenbond aan den Potgieterweg over ..Iris ontsluierd". (Lk. 23 45). Vrijz. Jongeren kerb Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4, Bloemendaal. 19.30 Uur, Ds. N. Padt uit Zandvoort. Gereform. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur, dezelfd-e. Catechismus Zondag 18 Febr. Religieuze Kring, Aerdenhout. V.m. 10% uur, Dr. A. K. Kuiper, Em. Pred., Amsterdam. De Vrije Katholieke Kerk, Popellaan Kinheimpark. V.m. 10.30 Gezongen H. Mis. Toediening van het H. Doopsel. Woensdag 21 Febr. N.m. 7.30 uur, Completen en Lof. Donderdag 22 Febr. V.m. 7.30 uur, Gesproken H. Mis, Ik was heel blij met jullie briefjes en zooals» je ziet, heb ik ze hier allemaal beantwoord-. Hoe vinden jullie de eerste kinderkrant Dat wilde ik erg graag weten. Wie liever een schuilnaam heeft, mag er best een bedenken. Zorgen jullie, dat ik de briefjes voor de krant van 2 Maart vóór 22 Febr. heb? Dan kan ik ze weer bytijds beantwoorden. Tot over 14 dagen dus Veel groeten voor jullie allemaal van Tante Ida. Carolientje van Koppen Dank je wel voor je brief hoor Wat heb je die keurig geschre ven. En zijn jullie thuis met z'n vieren Dat lijkt me gezellig. Willen Mary en Pim ook niet meedoen aan de kinderkrant Ze zijn er oud genoeg voor. Zooals je zien zult komt er 'n ver haaltje in de krant, dat had je immers graag? Al mijn nieuwe nichtjes en neefjes vroegen mij daarom. Schrijf je mü deze week nog een? Het verhaaltje heet: De Olifant en de Tcovenaar. Marictje Kuyl Wat heb jü mooa postpa pier zeg.Met een poes erop. Ik heb thuis ook een grijze poes, maar die heeft niet zoo'n mooie oranje strik om zün hals. Jij wilt dus ook al het liefst een verhaaltje. Ik zal eens kijken, of ik een raadsel bedenken kan. Je bent al bijna 11 jaar, dus het moet niet te gemakkelijk zijn. Hannie Kuyl Jü bent dus een nieuw neefje van mij, dat vind ik prettig. Ik krijg opeens zooveel nieuwe neefjes en nichtjes. Dat vind ik leuk, dat je zooveel van teekenen houd-, dat deed ik vroeger ook zoo graag. Wil je mij deze week eens een teekening sturen? Dan zet ik hem misschien de volgende keer in de krant. Lijkt je dat niet mooi Een teekening van je zelf in de krant te zien Jopie van der Ham Wat heb jü netjes geschreven. Hoe oud. ben je eigenlijk Wil je mij dat eens vertellen Ik wil graag weten hoe oud jullie zijn, anders zou ik misschien een verhaaltje in de krant zetten, dat te kinderachtig of te moeilijk is.. En je wilt graag een schuilnaam hebben hè Nu, dat mag best. Bedenk maar een mooie, en schrijf mij die. Atie van Riesen Ik was heel biy met jé briefje. Ik zal eens zoeken of ik een doolhof of zoekplaatje kan vinden. Misschien kun je zelf wel eens een raadsel bedenken. Wil je mö dat dan sturen? Dan zet ik dat in de krant. Wil je me ook eens schrijven, hoe oud je bent TELEF. 10497 Koudenhorn 10 - Gasthoislaan 54 Veiserstraat 31 Kant Zakstraaj 8 PRIMA ENG. en BELG. ANTRAC., GIET- en BRECH. COKES VOOR CENTR. VERWARMING I TELEF. 10«97 BaBflBaBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBg 'n Timmerman? I Van 't Land! B B B ES Bloemend.weg 46 - Telef. 23018 B\j geen gehoor TeL 16728. H. C. VAN 'T LAND verhuisd van Verblndings- weg 7 naar Bloemendaalscheweg 203, Overveen. j

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 5