Laat Uw KOLENBERGPLAATS VULLEN met één soort anthraciet j namelijk de bestej |die van KRUL| BIOSCOOP. TOONEEL. Stille rondgang van vrouwen. SPORT PREDIKBEURTEN Reisrubriek. H IN HET LUXOR SOUND THEATER DRAAIEN DEZE WEEK: DUIVELSKUNSTENAARS. Met RALPH MORGAN, VICTOR JORY en SALLY BLANE. Het lichaam van een meisje, dat opgehaald is uit de Hudson, wordt geindentificeerd als de vroe gere assistente van den beroemden magiër Azrah (Ralpih Morgan). Het medisch onderzoek wijst uit, dat het meisje reeds dood was voor zij in het water kwam. Men veronderstelt een moord. Om gegevens te vergaren bezoekt de detective, die met de zaak belast is, Azrah in zijn huis, dat hoog boven de Hudson in „the Palisides" gelegen is. Azrah krijgt van tijd tot tijd ook bezoek van Constance Rusell <Sally Blane) en haar vader, die bij hem komen, om door hem bericht te krij gen van haar jong gestorven moeder. Ditmaal wordt Constance gevolgd door haar verloofde Da vid Adams (Clifford Jones) die Azrah er van verdenkt, dat hij hen van elkaar tracht te ver vreemden. Ook la Tour (Victor Jory), Azrah's vrcrgere Compagnon die nu voor eigen rekening werkt, is aanwezig. De detective treft dus een zeer gemengd en niet erg vriendschappelijk ge zuld gezelschap bij zijn komst in het huis aan. Adams beschuldigt Azrah ervan, dat hij te veel attenties bewijst aan zijn verloofde en tevens, dat hij meer weet van den moord op zijn vroegere as sistente, dan hij zeggen wil. Constance komt haar geliefde ter hulp als zij bemerkt, dat hij in ge vaar is door het wegzakken van stukken vloer om hem heen en hij, door een zich zelf op en uitrollende looper buiten de voordeur wordt ge zet. Om hem gerust te stellen belooft Azrah, te zullen helpen bij het oplossen van den moord en ondanks de tegenwerking van La Tour, noodigt hij allen uit tot het bijwonen van een middernachte lijke seance in zijn huis. Wanneer Azrah af scheid van zijn gasten genomen heeft, geeft La Tour een afgesproken teeken aan zijn helpers, een doofstomme dwerg en een Chinees, om Con stance te ontvoeren. De anderen beginnen met Davids voorop een achtervolging en nu de kust vrij is probeert La Tour Azrah's assistenten om te koopen om de ophanden zijnde seance te doen mislukken. Om twaalf uur 's nachts komen de gasten terug. La Tour heeft met goedvinden van Azrah een dokter medegebracht, om het medium te onderzoeken gedurende het in trance zijn en eischt dat Azrah gebonden zal worden. Wanneer Azrah gebonden is in zijn stoel, gaan de lichten uit en als dezen weer aangaan, hangt hij voor over in de touwen.... dood! De dokter onder zoekt hem en bevindt dat het La Tour en niet Azrah is, die met een lang scherp mes door het hart gestoken is. Azrah komt weer binnen en ver telt, dat hij, zoodra het licht uitging La Tour door een truc in de stoel heeft vastgebonden, maar dat hij van den moord niets afweet. De politie wordt nu geroepen maar ook die kan er geen touw 'aan vastknoopen. Iedereen staat on der verdenking en Azrah verzoekt een tweede seance te mogen houden, waarin hij zweert, beide moorden te zullen ophelderen. Terwijl Azrah in trance is, zien de aanwezigen een scene voor hun oogen afspelen tusschen het vermoorde meisje en Azrah. De dokter geeft een gil en de seance wordt beëindigd. Als de dokter weer tot zich zelf gekomen is, verklaart hij dat 't vermoorde meisje zijn dochter is, dat hij in hiet geheel geen dokter is, maar met La Tour is mede- gekomen om zich op Azrah, volgens La Tour de moordenaar van zijn dochter, wanneer deze in trance zou zijn, te wreken. Azrah bewijst dat het La Tour was die het meisje doodde. Door zijn vroegere Compagnon in zijn stoel te zetten, heeft Azraih onbewust den moordenaar zijn gerechte straf doen ondergaan. De twels misdaden zijn bij- gevolgd opgehelderd en Constance en David ver zoenen zich met elkaar. DE KONING DER ZIGEUNERS. Met DON JOSE MOJICA en ROSITA MORENO. In het Koninklijk park van een Europeesch staatje heeft een troep Zigeuners, onder aanvoe ring van hun Koning Carol (Jose Mojica) hun kamp opgeslagen. Hun rust is echter van korten duur, daar de parkwachter hun gelast onver wijld het Koninklijk domein te verlaten. De zi geuners echter weigeren het bevel op te volgen, waarna de parkwachter het geval rapporteert aan Prinses Marie Louise (Rosita Moreno), die orders geeft de zigeuners verder met rust te laten. Her tog Alexander (Julio Willareal), de hartstochte lijke aanbidder van de prinses komt nu ten pa- leize, cm haar voor de twintigste maal zijn liefde te verklaren. Doch niettegenstaande alle pogingen van den eersten Minister (Antonio Vidal) en Re- met-z (Renualdo Tirado) de Adjudant van den Hertog, weigert zij hem te ontvangen, een hevigen hoofdpijn voorwendend. In het dorp zal een groot feest gevierd worden en de prinses besluit er mot haar hofdame Renee (Ada Lozano) incognito naar toe te gaan, om eens voor eenige uren de strenge hofetiquette te kunnen vergeten. Als dorpsmeisjes verkleed gaan zij naar het feest, waar de prinses Carol ontmoet. Beiden voelen zich onmiddellijk tot elkander aangetrokken. In tusschen is de Hertog, die zeer ontstemd is over ae ontsnapping van de prinses, haar naar het feest gevolgd. Hij ziet juist dat Carol, betooverd door zijn vriendinnetje, haar kust. De prinses, zeer ontstemd over deze vrijheid, laat zich door den hertog naar het paleis teruggeleiden. Onder weg verliest zij echter een diamanten broche, die door den hertog opgeraapt wordt. Hij doet haar gelooven dat Carol haar bestolen heeft en haalt haar over de zigeuners te doen arre steeren. De koning der Zigeuners, in de veron derstelling, dat hij gevangen genomen wordt om dat hij de prinses gekust heeft, bekent schuld, terwijl Marie Louise, zonder iets van de ware toedracht der zaak te begrijpen, hem veroordeelt tot een week dwangarbeid. Deze dwangarbeid be perkt zich echter tot de naaste omgeving van het paleis, waardoor Carol van iedere gelegenheid gebruik weet te maken om de prinses te ontmoe ten. Hertog Alexander, tot het uiterste gedreven door de gedurige tegenwoordigheid van den zi geuner, besluit hem een gevoelige afstraffing te laten toedienen. Het toeval wil echter dat de prinses te weten is gekomen, dat Carol met het verdwijnen van 't broche mets te maken heeft ge had. Zij gaat het park in om hem te zoeken en treft hem in de stallen, waar juist begonnen zal worden met de kastijding. De zigeuner neemt nu zoowel de prinses als Remetz gevangen en voert hen naar zijn kamp. Hij betaalt Marie Louise met gelijke munt en laat haar in de keuken van het zigeunerkamp aardappelen schillen, 's Nachts pro beert zij te ontsnappen, doch Carol die berouw heeft over zijn optreden, verklaart haar op zoo'n hartstochtelijke manier zijn liefde, dat zij uit vrijen wil besluit bij hem te blijven. Remetz weet echter te ontsnappen en spoedt zich naar den Hertog. Samen begeven zij zich met een troep soldaten naai de zigeuners, waar Carol, op de hoogte van hun plannen, hun reeds opwacht en gevangen neemt. De hertog stelt een duel voor hetgeen door Carol geaccepteerd wordt. Remetz tracht de situatie nog te redden door Carol's revolver onklaar te maken. Echter zonder resultaat en het duel heeft plaats op Zigeunerwijze, waarbij de beide mannen zich als dieren in het bosch opstellen. Na het duel, waar de hertog ten slotte het hazenpad heeft ge kozen, vertelt Carol aan Marie Louise, dat hij met zijn mannen weg zal trekken. Als dan de zi geuners hun kamp hebben opgebroken en klaar staan om af te reizen, begrijpt de prinses, dat zij zonder Carol niet kan leven en besluit zij aan de zijde van don romantischen zigeuner te blijven. Het einde van het tooneelseizoen is nabij. Dit einde is wat den Stadsschouwburg betreft niet slecht geweest. De Haarlemsefie Tooneelclub heeft het aan- gedurft Galsworthy's Loyalities in goede ver taling op te voeren en vooral na de pauze heeft de voorstelling die wij Donderdag 27 April j.l. bijwoonden, ons zeer geboeid. Het zijn met name de heeren Boot, Rutgers van der Loeff, Swaan en Liezenberg geweest, die wij daar voor dank weten. Wijsmuller en de Reede waren natuurlijk ook weer goed, en mej. Heer- kens Thijssen! Trouwens allen hadden ernstig gestudeerd en het resultaat was alleszins aan nemelijk, als gezegd na de pauze zelfs prijzens waardig. De voorstellingen van de Haarlem- sche Tooneelclub beloven, als deze vereeniglng aldus doorgaat, op den duur een geregeld be langrijk experiment te worden, waarmee reke ning moet worden gehouden. Fritz Hirsch heeft wat beschaving en liefde- lijlcheid betreft een zeer goede beurt gemaak met „Liebe bliiht auf alle Wegen". Waarmee komt dit in Haarlem zoo geliefde gezelschap volgend jaar weer? Wij ziin er nu reeds op gespannen. Het is -altijd welkom- De voor het Centraal Tooneel en voor Haar lem e.o. tot een gebeurtenis geworden voor stelling van Mannen in 't Wit zal naar wij hopen, ons een volgend maal nog eens rustig naar de pen doen grijpen. Is zulk realisme, gemengd met zulke romantiek op het Toonee! geoorloofd? Wij willen er nog eens over nadenken. Vrijdag 18 Mei 1934 Goodwill Day, te 's Gravenhage. Vertrek 2.30 uur n.m. Vrouwen van Nederland bedenkt: „Eendracht maakt macht". De bedoeling van dezen Stillen Rondgang is, dat duizenden vrouwen, zonder onderscheid van politieke of Godsdienstige gezindte, zich in aaneengesloten groepen van het Malieveld naar het Vredespaleis hegeven. In dezen tijd, waarin het schijnt, alsof de aan bidding van het geweld als een besmettelijke ziekte over de wereld gaat, is het van het grootste belang dat de vrouwen en moeders eendrachtig naar buiten van haar Vredeswil getuigen. Te getuigen dat wij, vrouwen, het geweld niet meer aanvaarden, als middel om welk doel ook te bereiken. Te getuigen dat wij „Vrede willen door Recht spraak", dat oorlog en geweld in tegenspraak zijn met alle Godsdienstige of humanitaire be grippen. En vooral te getuigen, dat wij, vrouwen - van welke verschillende beginselen ook uit, wij den oorlog, den massamoord, verafschuwen eendrachtig ons opmaken om voor een waren Vrede te demonstreeren, gedachtig aan het woord, dat „Eendracht maakt macht". De voorbereiding van deze actie geschiedt landelijk onder leiding van het Centraal Comité, gevestigd te Haarlem. Er is eenheid in deze actie gehouden. Waar dit mogelijk was werden in kort tijdsbestek Plaatselijke Comité's opge richt. Plaatselijke Comité's voelen reeds hun actie te: Alkmaar, Amsterdam, Delft, Gouda, 's Gra venhage, Haarlem, Leiden, Roermond, Rotter dam, Utrecht, terwijl in 28 andere plaatsen óf Plaatselijke Comité's in oprichting zijn, óf de actie door afdeelingen van Vredesorganisaties wordt gevoerd, alles onder leiding van het C. C. Voor deelname kan men zich opgeven bij de Secr. v. d. Plaatselijke Comité's, Van de Nederl. Spoorwegen wordt in ver schillende opzichten de grootst mogelijke mede werking ondervonden. Aan de deelneemsters worden bij opgave tot deelname coupons verstrekt, welke bij vol doende vervoer per Spoor, tegen spoorkaartjes met sterk gereduceerde tarieven (ca. 50 korting) kunnen worden ingewisseld op 17 en 18 Mei aan de loketten der Nederl. Spoor wegen. Men moet zich daartoe vóór 12 Mei hebben opgegeven. Voor gereserveerde ruimte, desnoods voor extra treinen kan dan ook wor den gezorgd. De eigenlijke demonstratie zal, na opstel ling, ca. 1 uur duren. Om 2.30 uur wordt, na het hijschen van de vlag „Vrede" en een minuut absolute stilte, van het Malieveld vertrokken. Medegevoerd zullen worden enkele doeken, zooals: „Stilte" „Wij vrouwen, wij willen den Wereldvrede" „Eerbied voor het Leven" „Gij zult niet dooden" „Nooit Meer Oorlog". Bij de Parlementsgebouwen wordt door een deputatie aan de Regeering een adres aange boden, waarin de Nederlandsche Vrouwen ver klaren te staan achter de Regeering die, bij monde van H. M. de Koningin aan President Roosevelt, verklaarde te streven naar Vreed zame Regeling als d-e uitsluitende methode om Internationale geschillen te beslechten; en dringen de vrouwen er ten sterkste op aan, dat de Regeering meer dan tot nu toe er op aan- sture, dat de woorden, in datzelfde telegram aan Pres. Roosevelt vervat, in vervulling zullen gaan, n.l. deze: vreedzame regeling van internationale .geschillen kan worden bereikt, vérgaande .ontwapening is thans gebiedend noodzakelijk; .immers voortgezette bewapening leidt tot wedloop in bewapening en, gelijk pijnlijke, doch ,al te spoedig vergeten ondervinding bewijst, „tot onvermrjdelijken oorlog Het is bekend, dat Mr, Athur Henderson bij herhaling de Nederlandsche Vrouwen opwekte (via de Hoofbesturen der Vrouwen Vred-e-org.) te blijven gelooven in en te blijven werken voor Rechtspraak en Bemiddeling inplaats van ge weld. Nu zal op 18 Mei tevens namens de Nederl. Vrouwen een adres naar Genève worden gezonden, waarin met kracht op het nemen van positieve besluiten in d-en geest van de Vol kenbondsgedachte en sne! voortgaande ontwa pening zal worden aangedrongen. Bij, of in de omgeving van het Vredespaleis gekomen, zal de stoet, na een korte toespraak van een overigens volkomen neutrale vrouw, Mevr. Verbeus-v. d. Roer. Garenkokerskade 3, Haarlem. Mej. Wijnands, A. L. Dyserinckstraat 49, Haar lem. Dagretours 3e-Klasse kosten, bij voldoende Spoorvervoer: HaarlemDen Haag f 1.13. Zandvoort—Den Haag f 1.36. Alléén geldig 18 Mei. bekend voorvechtster voor den Vrede, worden ontbonden. Hiervoor zal worden uitgenoodigd mej. M. H. Peteri uit Utrecht. De mogelijkheid van het houden van een Openbare Avondvergadering met verschillende spreeksters wordt nog overwogen. Het Centraal Comité heeft nog groote plan nen voor de propaganda voor deze Actie ge reed liggen. Aan alle groote stations, op alle aanplakzui len etc, .in Nederland jliep.en groote affiches te, hangen. Honderdduizenden circulaires dienen te worden verpreid enz. Voor die propaganda is het geld echter nog niet aanwezig. Voor de Nederlandsche mannen ligt hier een dubbele taak!! Ten eerste, de man stelle de vrouw in de ge legenheid en wekke haar op, op 18 Mei naar Den Haag te gaan. Ten tweede doen wij een beroep op alle Ne derlandsche Mannen en Vrouwen, die iets ge voelen voor deze prachtige demonstratie van Eenheid »en Vredeswil, die actie ook finantiëel en liefst direct met groote en kleine bij dragen te steunen. Men zende giften voor de Plaatselijke pro paganda aan de Plaatselijke Comité's voor de Landelijke Actie aan bet Secretariaat van bet Centraal Comité. Het Centraal Comité: M. v. d. Colk-Schmidt, Jan Steenlaan 91, Haarlem, Telefoon 13249. E. Moilée-Riem Vis, Garenkokerskade 31rd., Haarlem. Telefoon 16075. W. A. Sonsbeek, Secr.-Penn., Langendijkstraat 13, Haarlem. Postrekening 191713. IN HET PLAATSELIJK COMÏTé-HAARLEM HEBBEN ZITTING GENOMEN DE DAMES: Mej. De Kruijff, Grayenesterlaan 57, Haarlem, Presidente. Mevr. Schutte-Veth, Bioemend.weg 111, Bloe- mendaal, Secretaresse. Mevr. Buis-Plantinga, Wagenweg 68, Haarlem, Penningmeesteresse. Mevr. Deinum-Buijs, v. Hogendorpstraat 3, Haarlem. Mevr. Hartsuyker-Müll-er, Binnenweg 116 Heemstede. Mevr. Douairière P. Gravin v. Heerdt tot Eversberg, Potgieterweg 13, Bloemendaal. Mevr. Knot-v. Stuivenberg, Postlaan 1, Heem stede. Mevr. Kooiman-Dankmeijer, Brouwerskade 71 Haarlem. Mej. Ratelband, Regentesselaan 30, Haarlem Mevr. Rootlieb-v. Kempen, Kloppersingel 13. Haarlem. Mevr. Stemler-Tjaden. v. 't Hoffstraat 35, Haarlem. Mej. Dr. Thiel, Vijverlaan 8, Haarlem. Mevr. Wesseling, Seringenstraat 11, Haarlem. Ook kunnen deelneemsters zich opgeven en inlichtingen ontvangen bij de dames: Mevr. Bellaart, Brouwersplein 26rd„ Haarlem Mevr. De Boer-Margadant, Zandvoortschelaan 11, Zandvoort. Mevr. Hana, Kleverlaan 162, Haarlem. Mej. Hoitingh. Gasthuissingel 34rd., Haarlem Mevr. Huysman-v. Laar, Prins Mauritskade 108, Haarlem. Mevr. De Kuyper, Orionweg 9, Haarlem-N. Mevr. Nolthenius, Bloemendaalschestraatweg 12)3a, Santpoort. 3 Mevr. v. Putten-Viieland, Begastraat 15, Haar lem. Mej. Rees, Ramplaan 85, Overveen. Mevr. Slijper, Jac. Catslaan 1, Haarlem. VOETBAL. Het Nederlandsche elftal heeft zijn zegetocht voortgezet, en Zondag in Antwerpen opnieuw baar suprematie over het Belgisch elftal be wezen. De overwinning was echter lang zoo dave rend niet, als die, welke een maand geleden in het Amsterdamsche stadion op „de Roode Dui vels" behaald werd. Toen toch werden onze Zui delijke sportbroeders met 93 ingemaakt en thans werd de meerderheid in de meer beschei den 42 ciifers bewezen. Wij willen aan de waarde dezer nieuwe zege praal niet te kort doen, maar in verband met de Italiaansche reis er toch eenige waarschu wende beschouwingen aan vast knoonen. Beginnen we met te constateeren, dat de Nederlandsche ploeg vrij wat rustiger in het veld kwam dan de tegenpartij. Onze afvaardiging naar Rome stond immers vast. Zelfs een nederlaag zou aan dat feit niets veranderen, al zou in dat geval, de eer, om bij de „sterkste acht" ingedeeld te worden, danig n gevaar gekomen zrjn. Aan een nederlaag dachten echter slechts weinigen, en misschien terecht. De vorm. waarin ons nationale elftal thans speelt, wettigt dat vertrouwen. Met België was het anders gesteld. Voor dit land gold het alternatief: naar Rome of niet. En merkwaardig was, dat de Belgische Pers, op een enkele uitzondering na, zich met een nederlaag verzoend had, het ging er slechts om, met welke cijfers het lands-elftal onder zou gaan. Wist men gunstiger score te berei ken dan 52 (de nederlaag waarmede Ierland uitgeschakeld werd) dan stond de afvaardiging van België vast. Er heerschte in de Belgische voetbalkringeu een angst voor de Oranje-jongens, een angst welke nog vergroot werd, toen de samenstel ling van haar elftal af kwam. Ongenadig was de critiek! Vooral de Vlaam- sche bladen gingen heftig te keer. De ontevre denheid was vooral gericht op den vleugel Grimmonnrez—Ledeut (twee Walen) waarvan men niets verwachtte. Voorts kon de be zetting van keeper- en midhalfplaats evenmin voldoening wekken. Neen, België achtte zich bij voorbaat al ge slagen. Niet te benijden zijn de verkorenen. die on der deze omstandigheden de kleuren van hun land moeten verdedigen! En het strekt hun te meer tot eer, dat zij zich er behoorlijk dooi- heen geslagen hebben, zóó behoorlijk zelfs, dat Rome ook België binnen zijn poorten zal zien. De Belgische doelman v. d. Weijer, die ook in het stadion zijn land voor nog grooter dé- bacle behoedde, heeft zijn roem in Antwerpen bevestigd. Hij is de man, die België naar de wereldkampioenschappen 1 speelde, door een aantal onhoudbaar'lijkende schoten uit zijn doel te houden. Bravo, v. d. Weijer, je hebt de critiek een ongenadig lesje gegeven en je vaderland tevens een grooten dienst bewezen! Het Nederlandsch elftal heeft zijn Amster damsche vorm niet kunnen benaderen. Tn het eerste kwartier speelde Holland slecht. Later kwam er verbetering, en een kwartier voor rust speelde Oranje uitstekend. De tweede helft begon met de befaamde in zinking. Fout op fout werd gemaakt, en het verwonderde niemand, dat België de leiding nam. Deze tegenslag was eindelijk de prikkel waarop gewacht werd. Binnen vijf minuten was de stand 31, door brillant voorhoedespel. Ned. Herv. Kerk, Bloetuendnul. V.m. 10 uur, Ds. J. C van Diik Jeugddienst in het Jeugdhuis. V.m. 10 uur, de heer W. F. G. Dankbaar. Donderdag 10 Mei (Hemelvaartsdag1 V.m. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. De Vrije Katholieke Kerk Popellaan Kinheimpark. Zaterdag. 5 Mei. 7.30 v.m. Ousproken H. Mis. Zondag, 6 Mei. 10.30 v.m Gezongen H. Mis. Uitstelling van het H. Sacrament van 2.30 tot .30 n.m. Gelegenheid voor meditatie, ook voor belangstellenden Donderdag, 10 Mei, Hemelvaartsdag, Gezongen H. Mis 10.30 v.m. Zaterdag 12 Mei, 7.30 vjn. Gesproken H. Mis. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur, Dr. P. A. Klap/ Haarlem. Hemelvaartsdag, v.m. 10 uur, Ds. H. E. Beker, Haarlem. Ned. Herv. Gemeente Santpoort. V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eijzinga. „Wij goddelijk?" Doopsbe- diening. Extra-collecte voor de kerk. Hemelvaartsdag 10 Mei. V.m. 10 uur, dezelfde. „De weg naar het licht." (Job 38 19a). Overveen. V.m. 10 uur, Ds A. H. Edelkoort, Pred. t.9 Feyenoord. Hemelvaartsdag. Geen dienst. Vereenigde Doonsvezinde Gemeente te Haarlem. V.m. 10% uur, Ds. J. G. Frerichs. Donderdag 10 Mei, 10% u., Ds. C. B. Hyekema. Geref. Kerk in II. V., Haarlem. V.m. 11 uur, Ds. P. v. d. Vloed, van Zandvoort. N.m. 5 uur, Ds. J. C. v. Dijk, van Bloemendaal. Donderdag 10 Mei. (Hemelvaartsdag). V.m. 9 uur, Ds. P. A. E. Sillevis Smidt. Wel scoorde Voorhoof een tweede Belgische goal, maar de overwinning is toch geen oogen- blik meer in gevaar geweest. De Belgen legden zich thans op verdedigen toe. Het ging er im mers om, tegenpunten te verhinderen. Vijf minuten voor tijd maakte Bakhuis, met een juweel van een doelpunt, het mooiste van de zes, aan alle onzekerheid een einde. Holland was ongeslagen de voor-competitie doorgekomen, Ierland uitgeschakeld, en België mee naar Rome. De Belgische couranten erkennen volmondig, dat ons land verdiend gewonnen heeft. Maar na de mooie successen in Amsterdam, is onze ploeg hen toch tegengevallen. Ze hadden beter spel verwacht. Dit moge een vingerwijzing voor ons zijn. Willen we in Italië succes hebben, dan de kat niet uit den boom gekeken, maar direct van het begin-signaal af met volle energie aan pakken. Niet ermee wachten tot het te laat is! In België was men weinig te spreken over het „tien-tien" geroep van onze supporters na de tweede goal. Daarin heeft men gelijk. Het getuigt van weinig sportieve égards tegenover de tegen partij, die toch ook voor de eer van haar land speelt. In het Stadion hebben wij ons reeds geërgerd aan dit geschreeuw. We dienen dit na te laten Zouden we het zelf prettig vinden, zóó gede primeerd te worden? KORFBAL. De Noord-Zuidwedstrijd te Haarlem Een mooie strijd te verwachten. In verband met het groote succes, dat de in het vorig jaar op het terrein van de voetbalclub ,.E. D. O." te Haarlem gehouden wedstrijd tus schen de vertegenwoordigende korfbalploegen van Noord- en Zuidholland heeft gehad, is door het bestuur van den Ned. Korfba'bond besloten, om op 10 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) de z.g. Noord-Zuid wedstrijd weder te Haarlem te doen plaats vinden. De Haarlemsche Korfbaibond is met de or ganisatie belast en deze heeft daartoe een voor bereidingscommissie benoemd, welke aanstonds haar werk is begonnen. De voetbalvereeniging ,,E. D. O." heeft haar terrein opnieuw beschikbaar gesteld en zoo zal de wedstrijd, vooral als het weder mede werkt onder de meest gunstige omstandig heden kunnen plaats hebben. Op ruime schaal wordt er propaganda voor deze traditioneele korfbalontmoeting gemaakt en de commissie verwacht dan ook een grooten trek naar het E.D.O.-veld. Vele korfbalvereeni- gmgen zullen stellig een clubtocht naar de bloemenstad, welke thans wel op haar mooist is, organiseeren. Een tocht naar Haarlem is in het voorjaar op zich zelf een groote attractie voor menige buitenclub en hoeveel sterker zal dit dan het geval zijn op den a.s. Hemelvaarts dag, wanneer bovendien de gewoonlijk zeer fraaie korfbalstrijd om den Holland-beker nog een extra aantrekkingskracht zal uitoefenen. De wedstrijd zal om 2 uur aanvangen. Met het oog op het a.s. reisseizoen openen wij een speciale reisrubriek Wij hopen, dat deze rubriek zich in een flinke belangstelling zal mogen verheugen! Men kijke dus uit naar onze Reisrubriek, verzorgd door het American Express Reisbureau. Amsterdam (Rokin 88-90) Rotterdam (Cooisingel 111). ZWITSERLAND. De extra-reductie van 30 pCt. op de Zwitser- sche spoorwegen, bij een verblijf van minstens dagen in Zwitserland, gaat dit jaar in op 15 Juni en eindigt op 15 October. Goedkoop verblijf in Zwitserland. Vanaf 1 Mei 1934 zullen bij ons coupons ver krijgbaar zijn, welke recht geven op een verblijf van 7 dagen in een Zwitsersch hotel. De prijzen van deze coupons zijn, al naar gelang van de klasse der hotels, frs. 55, 60, 70, 75, 85, 95. 105, en 120 en omvatten 7 dagen volledig pension, kuur- en muziektax, verwarming, licht, om nibus en bagagevervoer. De reiskosten in Zwit serland zijn vanzelfsprekend niet inbegrepen. Bij een langer verblijf dan 7 dagen wordt voor iederen dag meer 1/7 van den prijs in rekening gebracht. KRUISTOCHTEN. Evenals in vorige zomers zullen de schepen van de Maatschappij Nederland, de K.N.S.M. Kon. Holl. Lloyd en de Holland Amerika Lijn weer korte zeereizen maken naar Noorwegen, Madeira, Spanje-Portugal, enz. Bovendien blijven de bekende reizen naar Genua en Marseille, resp. per Mij. Nederland en Rotterdamsche Lloyd van kracht. Gaarne zullen wij uitvoerige prospectie over deze en alle andere tochten op aanvrage toezenden. PASSIESPELEN TE OBERAMMERGAU. De uitvoerige brochure over de Jubileum Pas siespelen, welke van 21 Mei tot 23 September worden gehouden, is verschenen. Zij bevat ge gevens over data, prijzen der plaatsen en in pensions, enz., alsmede verdere nuttige mede- deelingen, benevens aanmeldingsformulier. Op aanvraag wordt zij gaarne gratis toege zonden.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 3