TWEEDE BLAD S VIEI K. Bankel AVONTUREN VAN JOOSJE PINDA EN PIETJE ROET. lAilxxf! f Losse BBaadjes. Brokjes Levenswijsheid. Vraagstuk era werkstuk. 0e Haarlemsche Coöperatieve Diner - Verg.; SSHMKRMEX MM N.V Dames- en He< DAMES- EN E OVERJASSEN Spi SANTPOORT. BLOEMENI HET BLOEMENDAALSCH WEEKBLAD VAN 4 MEI 1934 No. 18. Het wosuder. Zoowel in Ned. Indië als in Curagao is de radio-uitzending BelgiëHol land uitstekend ontvangen. Landgenooten in den vreemde Hadden vroeger deze grief: De verbinding met hun heimat Was een' beetje primitief! Af en toe een vaag berichtje, Dan weer lange tijden niets, En een brief na maanden wachten Was een heel bijzonder iets! Uren, dagen, maanden, jaren Vloden op die wijze heen; Ver van 't oude, goed vertrouwde Voelde men zich wèl alleen! En er werd naar vele dingen In het vaderland gegist, Waarvan men zich vèr verwijderd. Eindloos ver verwijderd wist! Keerden onze over-opa's Nog eens tot het leven weer, Wel, wat zouden zij staan kijken! Eenzaam is men thans niet meer. Ver in Oost en West gezeten Draait men aan den afstemknop En de Nederlandsche klanken Stijgen uit het toestel op; Niet na maanden, niet na jaren. Neen, o neen, terzelfderstond! En men staat weer in gedachten Op den vaderlandschen grond Zingt ontroerd (en 't klinkt bijzonder!!; „Van je hela, hola, ho....!" Dank zij 't onvolprezen wonder. 't Wonder van de radio! (Nadruk verboden) Men spreekt veel over de vraagstukken van dezen tijd. Men heeft het huwelijksvraagstuk het opvoedingsvraagstulc, het maatschappelijk vraagstuk, het politieke vraagstuk. AI deze en dergelijke vraagstukken staan niet los van elkaar, maar vormen in onderlingen samenhang het le vensvraagstuk. ..E'en vraagstuk is onderwerp yan studie, het is éen theoretisch gegeven, dat men hoofdzakelijk met zijn gedachten tracht op te lossen. Een vraag wil beantwoord worden. Met een vraagstuk is men niet eerder klaar öan wanneer men de oplossing heeft. Vooral in onzen verwikkelden tijd is het op lossen van vraagstukken een pijnlijke bezigheid. Juist ais mlsn een eind op weg is, valt de geheele gedaehtenconstructie meen als een kaartenhuis. In hoeveel vraagstukken is de wereld te onge legener ure blijven steken We waren allengs allen met het oorlogsvraag- stuk gereed gekomen en wachtten op den dag. waarop de algemeene ontwapening zou worden ingevoerd. Plotseling is het, alsof een ondeugend kind een duw tegen een speeltafeltje geeft, waar aan de volwassenen zitten te schaken. De stuk ken rollen omver en de geheele stand van het spel is in de war geraakt. Men moet de stukken opnieuw opzetten en van voren af aan beginnen. Zoo kwam onverwachts de oorlogsgeest opduiken en inplaats van de wedloop in, ontwapening, waarop wij rekenden, is een wedloop in bewape ning ontstaan. Een dergelijk voorbeeld zou op elk levensge bied zijn te vinden. Politieke constellaties, welke de oplossing van het maatschappelijk vraagstuk reeds in 't zicht hadden gesteld, worden eensklaps uiteengedreven door een volmaakt nieuw soort politiek, welke van geheel nieuwe beginselen uit gaat en met geheel nieuwe methoden arbeidt. En weike econoom had eenige jaren geleden kun nen voorspellen, dat de dollar en het pond hun stabiele waarde plotseling zouden verliezen of dat overvloed de wereld met den ondergang zou bedreigen Ook in ons particuliere leven worden onze vraagstukken steeds weer in de war gebracht door onberekenbare factoren en nieuwe situaties. De herhaalde ontgoochelingen stemmen ver drietig en we geven tenslotte den moed op, om een oplossing voor onze vraagstukken te vinden. Er bestaat geen uitweg voor de levensmoeilijk heden en we moeten maar zien dat we 't zonder oplossing klaarspelen. Maar dit gaat boven men- schelijke macht. Zouden wfj 't niet beter volbrengen, wanneer wij de vraagstukken door werkstukken wervingen Een werkstuk is vrucht van de praktijk. Vragen is spreken, werken is handelen. En handelen kan men ook zonder oplossing voortzetten. Een han deling is slechts een voorloopig iets, aat niet on voorwaardelijk een voltooiing veronderstelt. „Er wondt aan gewerktpleegt men met een volksuitdrukking t,e zeggen. De schoenmaker zegt Het, wanneer men hem vraagt, of zijn schoen klaar is; de smid zegt het, als men de kachel pijp haalt; maar ook de maatschappelijke hervor mer zegt het, als men hem vraagt, wat er toch van den vrede en de ontwapening en de ophef fing van de crisis terecht komt. Ze zijn nog niet voltooid, deze werkstukken, maar men Is er mee bezig. Laat men hierop zijn aandacht vestigen; dat men er mee bezig is. Wie met een werkstuk be zig is, komt soms geheel anders uit dan hij aan vankelijk verwacht had. „Het viel niet mee", zegt de ambachtsman, ,.ik he'b er driemaal zooveel tijd in moeten steken als ik begroot had". Of: „ik heb leen veel duurdere stof moeten gebrui ken". Of: „ik heb de heele boel weer uit elkaar moeten halen". Soms moet de ambachtsman het ook opgeven; de opdracht bleek onuitvoerbaar. Als zoo'n ambachtsman moeten wij tegenover de opdrachten van 't leven staan. Bescheiden met ons beperkt arbeidsvermogen. Tevreden met iedere bestelling. Soms is het werkstuk, dat de ambachtsman op krijgt, 'interessant maar meestal is 't doodelijk vervelend, ^oas is het belang rijk, maar meestal van weihig''beteekenis. Soms heeft hij er pleizier in, maar meestal niet. Soms legt hij er eer mee in, maar meestal zegt men hem er niet eens dank voor. Het doet er niet toe, het is zijn taak en hij ver- richt haar. Zoo versohaft het leven ons ieder zijn taak. Wij krijgen persoonlijk ons werkstuk op en wij krijgen het collectief, als gemeenschap, te bearbeiden. Het huwelijk is zoo'n werkstuk. En de op voeding van kinderen. De' vorming van ons karakter is zoo'n werkstuk. En onze houding jegens de maatschappij. Een ziekte is een werk stuk. En tenslotte ook zelfs het sterven. Wij weten niet altijd, gelijk by een vraagstuk, wat voor zin het heeft en of het uitkomt. Wij vervullen slechts onze handwerkersplicht en ar beiden voort. Wat er van komen zal, of het sla gen zai dan wel mislukken De handwerker windt zich niet op; rustig en kalm klopt hij zijn schoe nen, zaagt hij zijn planken, strijkt hij zijn kwast. Wie de levenstaak ais een werkstuk beschouwt, stelt zich onbewogen tegenover hetgeen zijn plicht hem te doen hééft gegeven. Het resultaat moet hij afwachten; hij heeft geen waarborg, dat zijn streven gelukken zal, maar hij vindt zijn be vrediging in het doen van den arbeid zelf. En wanneer twijfel en ontmoediging hem vragen, of er nog wat van terecht komt, treedt hij hun op gewekt tegemoet met zijn„Er wordt aan gewerkt". H. G. CANNEGIETER (Buiten verantwoording van de Redactie.) Gbachte Redacteur, Gaarne had ik een plaatsje voor onderstaand stukje. FRANS OSSEWAARDE. Een zeer droevige tijding bereikte ons Zater dagavond j.l„ het overlijden van onzen collega Ossewaarde. Na een kortstondige, doch smarte lijke ziekte van slechts enkele dagen. Dat echter zoo spoedig een einde aan dat werkzame I'even zou komen hadden we niet ver wacht. Als secretaris der Afd. Santpoort van den Alg. Chr. Ambt. was hij ten allen tijden op zijn post; was onvermoeid, daar waar het den bond en 't belang zijner collega's betrof. Zijn heengaan is dan ook een groot verlies voor de meesten die hem kenden. Buitengewoon groot was de belangstelling tij dens de begrafenis. Dr. G. Kraus, 1ste genees heer-directeur, sprak op bijzonder sympathieke wijze voor de diep bedroefde weduwe en kinderen en sprak tevens zijn volle waardeering uit, over het werk dat Br. Ossewaarde in 't belang der menschheid in onze inrichting deed. Meerdtere sprekers o.a. Ds. Visser, enz., volgden allen zeer onder den indruk. Een broer van den overledene dankte allen voor hun belangstelling. Een groote bloemenhulde dekte het graf. J. O. Met dank voor plaatsing, Zr. OOSTVOGELS, Joh. Verhulstweg 37, Santpoort. door G. TH. ROTMAN. 49. Vele dagen gingen voorbij en Joosje en Pietje gingen weer ais vroeger zonder hond en zonder wagen uit. Maar waar was Hektor in dien tussehentijd gebleven? Wel, hij was weer aan' t zwerven geraakt en toen door een hondenkoopman opgevangen. En zoo lag hij op zekeren middag met twee kleinere lotgenooten op het trottoir, vastgebonden aan den sföel van den koopman, die, vanwege den slappen tijd, een lekker dutje deed. 51. Roets! Daar nam Hektor een sprong, zoodat hij den stoel onder den hondenkoopman vandaan trok en deze met een smak op het trottoir terechtkwam. Daarop vloog Hektor regelrecht naar zijn oude vriendjes toe, den heelen stoel meesleepend, waaraan nog steeus ae twee andere hondjes hingen. Het was een gekef om bang van te worden! 50, Slaperig door het heete zonnetje, keek Hektor lusteloos met half gesloten oogen om zich heen. Alles goed hekeken vond hij het nog zoo erg niet, dat de hondenkoopman hem gepakt had; hij had nu tenminste kans, nog een goeien baas te krijgen en dat was toch pleizieriger dan het stikhok. Maar, wat Was dat? Hij spitste plotseling zijn ooren en sprong overeind. Waren dat, daar in de verte, Pietje en Joosje niet" 52. En vóórdat de hondenkoopman besefte, wat er met hem gebeurd was, vloog Hektor al tegen Joosje en Pietje op en likte hun han den en hun gezicht af van pure blijdschap. Maar de hondenkoopman was overeind ge krabbeld en kwam met groote stappen aan hollen om zijn koopwaar te heroveren. Vlie gensvlug knoopte Joosje het touw van den stoel los JANÏIE PRIKT, TIETJE, KNIJPT EN JORIS MIDDENSTAND IS DE DUPE. Dit dachten wij, toen wij dezer dagen een on- geteekend, gestencild pamflet in handen kregen dat aldus begon: Fascisme is moord, Fascisme is broodroof. Onderstaande personen zijn fascist, of steunen het fascisme. Deze lijst is serieus en be trouwbaar enz. enz. Dan volgde een gansche lijst van adressen van winkeliers en handeldrijvende!!, ook particulieren uit Haarlem en Omstreken. Om te beginnen bleek ons, dat deze lijst niet se rieus en zeker onbetrouwbaar is. Het is jammer dat tegen dergelijke pamfletten, strafrechterlijk weinig te beginnen is! Over de namen het volgende. Het bleek ons, dat men meerdere namen opgenomen had, welke alleen af en toe adverteeren in het kringnieuws van de N.S.B. te Haarlem. Elk middenstander zal toegeven, dat dergelijke advertenties vaak lastig te weigeren zijn, temeer wanneer een jarenlang goede klant advertenties komt afsluiten. Boven dien kunnen ook N.S.B.ers goede klanten zijn en zij hebben dit indertijd den winkelier bijgebracht door allerwege kaartjes achter te laten: Uw klant van zooeven was lid der N.S.B. Laat U eens1 in lichten enz. (Ook deze manier van handelen kun nen wij niet erg bewonderen). Hieraan indachtig gaat men natuurlijk veel eerder tot adverteeren over. Nu worden zij meteen als behoorende tot een troep moordenaars en broodroovers gerekend, re den waarom verzocht wordt daar maar niet meer te koopen. Doch aan den anderen kant wil .„Het Volk" het officieele orgaan van de S.D.A.P.. welke ook niet bepaald! vriendelijk jegens de N.S.B. ge stemd is, ook graag advertenties van diezelfde middenstanders hebben. Zoo zitten zij tusschen 2 vuren en weten niet goed wat te doen. Den lezer laten wij gaarne over in deze te han delen zooals het hem goeddunkt en naar wij hopen is dat: Den Middenstand steunen en zich niets aantrekken van laster, van welke zijde ook, JORIS. Wij plaatsen gaarne de volgende ernstige opwekking. HELPT BOUWEN! Vóór mij ligt een brief van den Algemeenen Nederlandschen' Vrouwen Vredebond. Het eerste, wat de aandacht trekt, is een groote foto van een welgedane, schattige haby met argelooze oogen en een aandoenlijk blond kuifle. Hij weet met zijn ronde armen en beentjes nog niet veel raad; zijn handjes grijpen hulpeloos, zijn groote oogen kijken vertrouwend uit naar een of ander groot rnensch, die hem straks wel veilig in zijn armen zal nemen. De veiligheid van onze armen- En wat staat er onder deze foto Over gekomen uit de brochure: „Luchtoorlog en gasmaskers". Het kind in verband gebracht met deze gruwelen. Het is t, e afschuwelijk. .Daar wil ik niet aan denken", zegt zoo me nige Moeder Moeders, hoe minder ge daaraan denkm wilt, hoe meer kans ge loopt, dat er werkelijk verband zal komen tusschen Uw kind en de oorlogsgruwelen. Nog maar al te veel men- schen nemen de houding aan van: ik wil niet aan deze vreeselvjke mogelijkheid denken; als het komt, is het erg genoeg, en ik kan er toch niets tegen doen. Er zijn vooral nog zoo veel vrouwen die denken, dat oorlog of vrede een kwestie Is van een of andere conferentie tusschen groote heeren. Maar oorlog of vrede in een kwestie van elk mensehenhart. En als ons hart bij de duizenden argumenten die daar zijn tegen den oorlog „neen" uitroept, dan moe ten we dien kreet niet onderdrukken „omdat het toch niets geeft". Als niemand van ons den oorlog wil hoe kan de oorlog dan voortbestaan? Koningen, dictators en ministers voeren den oorlog niet, mensehen als wij voeren den oorlog. En aan deze menschen, stuk voor stuk en allen tezamen, de taak, een oorlog te voorkomen. Het is daarom zoo'n goed idee van den Alg. Ned. Vrouwen, alle vrouwen en moeders van Nederland op te roepen tot een „Stillen Rond gang" als getuige van haar wil tot vrede. Niet alleen op hen, die dien rondgang aanschouwen, zal dit indruk maken, ook op de vrouwen zelf, die dan zullen zien, dat ze heuseh niet alleen staan, dat duizenden en duizenden denken als zij. „Eendracht maakt macht", schrijft de Alg. Ned. Vrouwen Vredebond. Wat een macht moest er uitgaan van al die moederharten op de gansche aarde, die voor haar kinderen geluk en niets dan geluk willen! Als de vrouwen haar macht beseften! Gelooft U nog in heldenroem en in het veld van eer? Oorlogsromans en oorlogsfilms moe ten U dat geloof wel ontnomen hebben. Daar zit de kleine baby, het groote, wijde leven wacht hem. Ky is zelf een klein stukje leven in het Leven, een klein wonder in het groote Mysterie. Hij is geboren om het leven te verrijken, niet om te dooden. Er is maar één geluk voor den menseh, dat is: bouwend door het leven te gaan, bouwend aan zichzelf en zoo aan de wereld. Wij willen het geluk voor dezen kleinen mensch, wij vrouwen en moeders van de gansche wereld, wij willen, dat hij een bouwer zal worden en geen vernieler. En daar zullen we voor strijden, daar heeft hij recht op, omdat hij gelooft in de veiligheid van onze armen. „Wij vrouwen, wij willen den wereldvrede." „Oorlog is misdaad". Op de banieren, die de vrouwen mee zullen dragen op haar stillen gang door de straten van Den Haag, met als doel het Vredespaleis, zullen deze woorden te lezen staan. Sluit U aan bij deze vrouwen en schrijf deze woor den in Uw hart, opdat Uw kind zijn volle deel aan het rijke Leven zaj krijgen! Aangifte tot deelname aan het Secr. Cen traal Comité „Stille Rondgang", Langendijk- straat 13, Haarlem. BEP OTTEN. In Het Volk van Woensdagavond lazen wij het volgende ingezonden stuk onder den titel „Grafschennis". Het is reeds meer dan vijf jaar geleden, dat wij Erich Wichmann gesneuveld in z'n strijd tegen Hollands alouden vijand, het water naar zijn laatste rustplaats leidden. Aan het graf, mijnheer Mussert, stonden de pioniers van het Nederlandsche fascisme onder de leiding van hun „eenlgsten" - en door -Wichmann absoluut, erkenden -„Leider"', Sin clair de Roehemont. Erich ontviel ons door den dood; Sinclair vie; en met hem zijn voormannen; het zij zoo. MaarErich Wichman rustte in vrede; door allen die hem kenden, werd zijn nagedach tenis althans niet prijs gegeven aan de „schande" van een partygeknoei, waarvan hij zeer zeker en met hem ondergeteekende en velen van harte walgden. Zeker brave jongens waren we niet, maar toch durf ik met gerustheid te zeggen, dat wij, wat onze idealen aangaat, recht door zee gingen. Wichmann was een der onzen en zou zeker niet geduld hebben, dat men een zijner kame raden in den rug aanviel. Gij echteer, mijnheer Mussert, herinner u ons ons gesprek in hotel American: wie is het ge weest, die Wichmann's liefsten kameraad die ik zeker niet behoef te verdedigen uit per soonlijke sympathie in Rome dwars zat op een wijze die meer dan onwaardig was? Genoeg nu; onze rol in het Nederlandsche fascisme (ter ziele) is reeds sedert lang uitge speeld, doch dit neemt niet weg, dat de laatste rustplaats van Wichmann ons heilig is en men beter doet er het Nederlandsche volk niet meer aan te herinneren, dat men hem en ons toen tertijd liet verhongeren. Parade, vlaggenvertoon, hou-zee geroep? het is ons best; maar handen af van Wich mann's graf. Amsterdam, 30/4. INSIDER. Kan een onzer lezers ons dit raadsel op lossen? (Red. Bid Bakenessergracht 27. Telefoon 14393. Opgericht in 1909 levert tegen kostprijs: i Dinerp'rijs f 0.81met soep of toespijs f 0.15 meer. Geen lidmaatschap, VERZEKERINGEN N.V. HOLLANDSCHE SOCIËTEIT VAN LEVENS- Anno 1807. De Hollandsehe Sociëteit van Levensverzeke ringen N.V., opgericht in 1807, hield op 25 April haar jaarlijksche vergadering' van aandeelhouders ter goedkeuring van de balans. Aan nieuwe verzekeringen werd ruim 10 mil- lioen gulden gesloten: het totaal verzekerde be drag klom met bijna 1% milioen gulden tot 110 millioen gulden. Bij het sluiten van/ hypotheken werd de voor waarden voor de veiligheid ten strengste gehand haafd. Meer dan 50% van de conservatief ge schatte waarde werd niet verstilskt. De rente werd in het algemeen op tijd betaald; de achter stand' bedraagt thans slechts ruim een half pro cent der op de uitstaande hypotheken verschul digde rente. Slechts zes executies behoefden plaats te vinden, waarbij driemaal tot inkoop van het onderpand of een gedeelte daarvan moest worden overgegaan. De effecten werden evenals vorige jaren ge- taxteerd naar den laatsten beurskoers van het boekjaar. Aan leeninsen op schuldbekentenis aan pro vinciën. "pmeenten en watei'sohappen werd f 1.825.913.gesleten; zij werden a pari ge waardeerd. De pre mi ro.Trve werd berekend naar dezelfde grondslagen als verleden jaar en steeg met f 1.344 149.tot f 40.060.649.—. Bezorging ook in de buitengemeenten. Prospectus op aanvrage. Oplossingen, bijdragen, enz. te berichten aan den Schaakredacteur, BLOEMENDAALSCHE- WEG 42, BLOEMENHAAI,, PROBLEEM No. 421. L. End re sen, (Bergen, Noorwegen). Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Kh7, Dfl, Ld6, Pe4, Pg3. Zwart: Kd5, Pd8, c3, c6, d4, d7, g4. Dit probleem werd met den tweeden prijs be kroond in een wedstrijd van het „Osloer Mor genblad" (1927). LASKER EN DE CRANIOLOOG. (Een anecdote.) Kort nadat Dr. Emanuel Lasker het wereld kampioenschap op Wilhelm Stelnitz veroverd had, ging hij voor de grap te Londen op een goeden dag naar een cranioloog om zijn schedel aan een onderzoek te onderwerpen. Zelf sprak hij niets, doch een begeleidend vriend verzocht den schedelkundige zijn metgezel te onder zoeken; naam, beroep, enz. werden natuurlijk verzwegen.' De geleerde grabbelde in Lasker's zwaren haardos, bestaste eiken knobbel, mat en be klopte de hersenkas geruimen tijd. Toen werd Lasker verzocht het vertrek te verlaten. En aan den vriend, die het woord had gedaan, werd het resultaat van het onderzoek nu medege deeld: „Een zeer middelmatig persoon, niet in staat veel te denken, zwak concentratie-ver mogen... De vriend luisterde met belangstelling en waagde te vragen, of de patiënt bij zyn alge meen slechten aanleg, wellicht bij sterk oefenen in een of ander spel zou kunnen uitmunten, b.v. kaartspel, biljarten, dammen, schaken „Schaken, meneer schaken! Dat leert hij nooit!" „Neen", en de geleerde glimlachte, „een redelijk cricketspeler zou hij misschien nog kun nen worden, maar schaken OPLOSSING PROBLEEM No. 418. (H. Mendes da Costa, 18451923). Stand der stukken: Wit: Kdl, Da3, Te7, Lc4, Lg3, Pe2, Ph4. Zwart: Ke4, De8, La2, Lf2, Phl, h3, c7, d2, e6, g'6. 1. Da3a4. PhlXg3; 2. Lc4xe6f, enz. Lf2c5; 2. Lc4d5ff, enz. Lf2d4; 2. Lc4d3f, enz. e6e5; 2. Da4c6t, enz. e7c5; 2. Da4a8f, enz. La2bl; 2. Lc4b5f, enz. Goede oplossing ontvangen van; H. W. van Dort, te Haarlem. De sterfte had een gunstig verloop en bedroeg voor geneeskundig onderzochte personen slechts 71% van de verwachte sterfte. De behaalde resultaten lieten toe om een be drag van f 420.000.— naar de extra-reserve over te boeken en evenais het vorige jaar een dividend van 10% uit te keeren. De heer Mr. J. Bierens de Haan werd bij zijn periodieke aftreding als Commissaris herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer S. P. van Eeghen, werd voorzien door benoeming van den hleer Mr. Chr. P. van Eeghen tot Commissaris. Daar ligt hij goed uw sigaret; daar doen pijp of si gaargeen kwaad. Maarinhetbosch, opdedrogeheide.. GEMEENT INGEKOl F. J. van Bat Santpoort-Station daalscheweg 251, C Nassaulaan 98, Ov< soenlaan 7, Bloeme nestetweg 8, Blo Kleveriaan 30, E schenlaan 9, Bloi Schaeck Mathon, E daal; H. Kunne, R C. D. Kerkmeer, daal; Wed. L. G. J 9, Aerdenhout; L. vaart 68, Vogelenz scheweg 346, Vc laar, Julianalaan 5 Julianalaan 88, Ov nestetweg 30, BlO' plein 18, Bloemend Enschedeweg 8, A D. Bakkerlaan 58, Adr. Stoopplein li Slingervoet Ramor laan 64, Aerdenhoi 17, Aerdenhout; laan 12, Bloemend; Rijksstraatweg GEKOOKTE GJ GELDERSCHE GEKOOKT ON 1 ONS GEL1 1 ONS GEL) Onteigening vooi Oosten van V Meierij", aa Juliana Li: Van heden a Secretarie te Ovi 9 tot 1 uur ged dagen voor een inzage een uitg Besluit van den raad van Bloemi 19 April 1934 goedgekeurd plai eigening voor c van een weggei Oosten van villa rij" aan de Juli; Overveen. Bloemendaal, dén 2er Het Hoofd v meentebesl Bloeme DE 2 OSTADESTI BHHillaM Bloemend.weg

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 4