A. CASSEE Zn. ARY v. d. HAM 1G. G. 1. GilGGIG a 2d. BiereirJ'" Haarlem, Tel. 13310 naaimachines. „De Huisvlijt" kd BOEKENKASTEN BURGERLIJKE STAND BIOSCOOP. Schoorsteenvegers Lc Brokje E DE LAGE WATERSTAND IN ONZE VIJVERS EN SLOOTEN. Door de langdurige droogte zijn ook in onze gemeente, vijvers en slooten gedeeltelijk droog geloopen. Waar hierdoor op enkele punten minder gewenschte uitwasemingen ontstonden, heeft de Dienst van P. W. zich gehaast, door verbreeding en uitdieping aan dit euvel tege moet te komen. Op die wijze is ook de uitloop van den vijver aan de L. D. en Daalscheweg, nabij het landhuis „de Ruivenhoek" behandeld, waardoor ook die plek reukeloos gemaakt is. Om echter de waterpartijen aan de L. D. en D. weg over de gansche breedte, in deze droogte periode blijvend onder water te zetten, zou het noodig zijn, een electrisch aangedreven pomp- inrichting aan te brengen, die het water van de gevorderde diepte oppompt. En dergelijke watervoorziening zou minstens f 5.per dag alleen al aan energie kosten een dure installatie dus, wier uitgaven stellig niet gewettigd zijn, nu, als gezegd, het euvel der onwelriekendheid daar ter plaatse opgeheven is. Overigens moe ten wij getuigen, dat genoemde Dienst der P. W. steeds en onmiddellijk gereed staat, aan billijke verzoeken te voldoen, doch dat dit helaas heel vaak geen erkenning vindt. HOE DE HULPVERLEENING BIJ ONGE VALLEN IN BLOEMENDAAL GEREGELD IS. Het auto-ongeluk op 26 Juli j.l. nabij de Ramplaan te Overveen, waarbij de heer S. v. G. en zijn chauffeur ernstig gewond werden en waarbij de komst van den dokter 20 minuten op zich liet wachten, gaf ons de opmerking in de pen, dat een georganiseerde buurtrege- ling van H. H. doktoren voor hulp bij ongeval len zich nog steeds laat wachten. Thans ver nemen wij van bevoegde zijde, dat er daad werkelijk een regeling bestaat, en dat deze aan alle redelijke eischen voldoet. De politie heeft n.l. de instructie bij ongevallen onmid dellijk telefonisch een onzer doktoren om hulpverleening te verzoeken. Blijkt deze af wezig, dan wordt een tweede, resp. derde enz. dokter opgebeld tot contact met een ge neesheer verkregen is. Met andere woorden, de politie verzekert zich dus zoo spoedig mogelijk de hulp van een dokter. De doktoren van hun kant, geven vóór zij op ziekenbezoek gaan, aan hun huisgenooten een opgave, waar zij onderweg eventueel zqn te bereiken. Het is b\j de groote afstanden in onze gemeente echter zeer begrijpelijk, dat het dan toch mogelijk is, dat er een korre tijd verloopt, voordat een spoedboodschap aan een dokter is medegedeeld. En is een geneesheer uit de ge meente afwezig, dan verzoekt hij vooraf bij één of meer zijner collega's hem zoo noodig te willen vervangen. Een voorname zaak bij de politieregeling is het feit, dat de gemeente ten opzichte der dok toren alle geldelijke verantwoordelijkheid op „zich neemt. Kunnen de behandelde patiënten de kosten van deze hulp, c.q. van het vervoer per ziekenauto, enz., betalen, dan worden deze van gemeentewege op hen verhaald, zoo niet, dan neemt de gemeente deze kosten op zich. De doktoren kunnen daardoor onmiddellijk en rustig hun gang gaan bij hun zorgen aan de slachtoffers verleend. En daar Bloemendaal nooit bezwaar maakt tegen de te maken on kosten, geeft zij een goed voorbeeld aan menige andere gemeente. In groote plaatsen met ziekenhuizen, waar iedere minuut op de hulp van steeds aanwezige geneesheeren kan worden gerekend, of in de grootste gemeen ten, waar afzonderlijke doktoren zijn aange-i steld, is het natuurlijk anders dan hier. Maar waar het voor Bloemendaal toch te kostbaar zou zijn om geneesheeren aan te stellen, die steeds beschikbaar zijn voor ongevallen, die dus b.v. geen huisbezoek mogen brengen, is men hier, evenals in verreweg de meeste ge meenten, aangewezen op de hulp van huis artsen. i En om nu op het ongeval by de Ramplaan terug tekomen: twintig minuten wachten is natuurlijk voor den gekwetste erg lang, maar als men aanneemt, dat met telefoneeren en rijden (met den gereedstaanden auto) toch zeker (in onze uitgestrekte gemeente) eenigen tijd- gemoeid is en men rekent met boven staande omstandigheden, dan is een tijd van 20 minuten toch niet te veroordeelen. al is de hulp steeds zoo snel mogelijk gewenscht. SLACHTOFFERS VAN HET RIJ VERKEER. De lijst der verkeersongelukken op onze wegen is deze week tamelijk lang. Woensdag 1 dezer werd een meisje, dat op den Vogelzangscheweg plotseling den rijweg wilde oversteken, door een wielrijder aange reden. Het meisje bekwam eenige lichte schrammetjes, de wielrijder bezeerde zich vrij ernstig aan been en voet. Op dienzelfden dag kantelde een vrachtauto op den Duinlustweg, als gevolg van het nemen van een te scherpe bocht bij uitwijking, Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. doch de auto werd licht beschadigd, ter wijl het verkeer eenigen tijd gestremd werd. Daags daarna botste een motorrijwiel tegen een auto op den M. D. en D. weg. De bestuur der der auto had voorrang moeten geven, doch deed dit niet. Ziedaar: aanrijding. De bestuur der van het motorrijwiel bekwam wonden aan arm hoofd en been. Na door dr,. Immink ver bonden te zijn, werd hij per auto naar zijn huis in 4 verveen gebracht. De andere partij kreeg geen letsel. Een wielrijdster, die op dien dag op den Ju- lianaweg reed in d'e richting Zijlweg, verkeerde blijkbaar in de meening, dat het rijwielpad bij de Prins Hendriklaan doorging, vergiste zich daarin echter en reed daardoor tegen den trottoirband op. Door den schok werd ze van haar fiets geworpen. Men heeft haar per auto naar huis moeten brengen; zij klaagde over pijn aan borst en knie. Vrijdag's daarop reed een dame met haar auto op den Parkweg nabij den Bl.d.weg, tegen een aldaar stilstaande bakfiets die met leeg'e ilesschen geladen was, waardoor, de lading averij bekwam. De dame was door het zon licht verblind geweest en werd direct bereid gevonden de aangerichte schade te vergoeden. Zaterdagmorgen was de beurt weer aan den H. D. en D.-weg. Daar reed de Haarlemsche broodbezorger van de firma Franken met zijn bakfiets tegen den trottoirband. De jongen was blijkbaar versuft geweest en was de kluts kwijt geraakt. Twee doktoren verleenden hulp. De knaap werd per politie-motorwagen naar zijn huis in Haarlem gebracht. Later vernamen wij dat hij naar een ziekenhuis vervoerd is. Zondag had een aanrijding plaats tusschen twee fietsers op den Boekenrodeweg, waarvan eer aan den verkeerden kant reed en dus wel proces-verbaal zal krijgen, want de zaak is in onderzoek. Ook op den Zandvoortschenweg nabij den Viersprong, had een aanrijding plaats, ditmaal tusschen een auto en een fietsrijder, waarbij de fiets van den laatste zoodanig beschadigd werd, dat hij moest weggevoerd worden. Behalve deze verkeersongelukken hadden ook eenige kleine diefstallen plaats. GEMEENTE BLOEMENDAAL. INGEKOMEN PERSONEN. (Opgave van 9 Aug. '34) P. veen weg Swart, Bloemendaalscheweg 203, Over- Mevr. L. A. C. Weetink, De Genestet- 1, Bloemendaal; H. A. Burmeister, Julianalaan 20, Overveen; |Mevr. IS. H. vi- Coevordenvan Gelder, Adr. Stoopplein 22, Overveen; Mej. H. M. Roos, Prins Hendrik laan 97, Overveen; D. P. Gnodde, Rijnegom- laan 17, Aerdenhout. BLOEMENDAAL. Gevonden en terug te bekomen fcijP. Hek- ker, Ramplaan 68, Haarlem, een beige cein tuur; Zwarteveen, Lage Duin en Daalscheweg 15 Bl'daal, een zakmes; en een stuk zeil; D. Kuiper, Rustenburgerweg 27 Bl'daal, een bruine vilten hoed; Hoffschlag, 't Kopje, Bl'daal, een korte beige damesmantel; Eben Haëzer, Bosch en Duinlaan 2a, Bl'daal, een stalen fotostatief: Dekker, Bl'daalschestraat- weg 151, Santpoort, een belastingmerk 1934 1935; Cassee, Bl'daalscheweg 4, Bl'daal. een meisjes rijwiel; Kromhout, Vogelenzang scheweg 274. Vogelenzang, een zilveren heerenhorloge Aan het bureau van politie te Overveen: Een veldflesch; een sleuteltje; een Totum van een padvinder; 'n pakje rijwielreparatie; een naaf dop van een auto; een ceintuur van een jurk; een autodop; Kennel Haarlem; een klein bruin hemdje en een jonge witte spaniel. Politiepost Aerdenhout: een sleutel. Politiepost Noordzeestrand: Een kinder speelbal; een Lipsselutel no. 29915; een bril; een manchetknoop; een vulpootlood; een con tactsleutel; een broche; een tennisbal; een bruin lederen tasch zonder inhoud; een num merplaat G. 49724 en een koffertje in houdende 1 paar schoPDer.. Terug te bekomen bij J. van IBaarsen, Buik slootstraat. Buiksloot, een gouden dasspeld met garnituur. GEMEENTE BLOEMENDAAL. (Opgave van 9 Aug. '34) Bevallen: Geene. Ondertrouwd: Chr. Kroone en C. Metse laar; C. van Roon en M- A. van Amersfoord. Getrouwd: A. Th. van den Berg en C. L. B. Borzikova; H. A. Capel en C. Panbakker; A J, Bolsenbroek en A. Kosen; A. F. W. Wildeboer en L. J. Abel; H. Streefkerk en H Liebeman. Overleden: Geene. In Luxor Theater draait deze week: Fechvc- gels. (Sons of the Desert). Regie: William A. Sei-ter. Medewerkenden: Stan Laurel, Oliver Hardy; Charlie Chase; Mae Busch; Dorothy Christy, Lucien Littlefi-eld. Laurel en Hardy hebben gezworen om zi.ti te houden aan him afspraak om jaarlijks een keer met elkaar weg te gaan, doch om dit deel te bereiken moeten zq een uitvlucht bedenken voor de hardnekkige bezwaren van ilardy's vrouw. Oliver simuleert dat hij doodziek is Een vriend van Stan, veearts van beroep, schrijft hem een reisje naar Honoloeloe voor ter gene zing en mevrouw Hardy vraagt Stan om haar man te vergezellen, daar zij zelf zeere-zen ver afschuwt. De twee samenw.eerders vertrekken dan zoogenaamd naar Honoloeloe, :n werkelijk heid naar de stad die zij afgesproken hebben. Op den eersten avond, wanneer zij op stap zijn in een nachtclub, ontmoeten zij een gede legeerde uit Texas, Charlie Chase. Zij worden dikke vrienden en wanneer Charlie hoort, dat zijn nieuwe vrienden uit Los Angeles komen, besluit hij telefonisch zijn zuster te roepen, die daar woont. Hij stelt haar aan Hardy voor door de telefoon. Tijdens de flirtation, die Hardy dan heeft, noteert hij haar telefoonnum mer hetwelk zijn eigen nummer blijkt te zijn; de stem aan den anderen ka*' is die van zijn vrouw. De twee boosdoeners keeren, na veel weder- waardighden, naar nun haardsteden terug en doen het voorkomen, alsof zij werkelijk hun vacantie in Honoloeloe doorbrachten. Zij schrik ken echter hij hun thuiskomst, wanneer zij be merken, dat hun vruu-wen weg zijn. Op taf-el ligt een courant me', de opzienbarende mede- deeling, dat het schip, waarmede zij zouden terugkeeren vergaan is. Volgens de berichten zijn alle passagiers terecht en de geredden zul len een dag later op ten ander schip arriveeren. Stan en Oliver willen dan in een hotel den nacht doorbrengen, i ïaar op het oogenblik dat zij het huis willen verlaten, komen de vrouwen thuis. In de grootste wanhoop klimmen zij op het dak, waar zij in een hevigen regen aen ge- h-eelen nacht moeten blijven. A) hun moeite blijkt echter tever-geefsch te zijn geweest, hun vrouwen hebben al uit de couranten vernomen dat zij niet naar Hawaii waren gegaanAls tenslotte de echtparen elkaar ontmoeten, moet Stan alles bekennen En wat dan volgt wekt herinneringen op aan de emotievolle dagen uit den wereldoorlog. Men zendt ons: EEN EN ANDER OVER GEBRUIK EN BEWAPENING VAN MILITAIRE VLIEGTUIGEN (hetgeen wij hieronder verkort opnemen, omdat onder onze lezers hiervoor belangstelling bleek te bestaan, dus niet uit sympathie voor het wreede onderwerp. „In 1914 was aan het vliegtuig de werkzaam heid van het doen van verkenningen toegedacht. Natuurlijk bestond aan beide zijden het streven, de vijandelijke verkenningen tegen te gaan. Men trachtte dit te bereiken door een vliegtuig vanaf den grond door beschieting met geweer-, mitrailleur- en geschutvuur het uitvoeren van zijn taak onmogelijk te maken. Meermalen kwam het voor, dat vijandelijke machines in elkanders nabijheid geraakten. De officieren- vliegers, die zich in de overigens onbewapende toestellen bevonden, trachtten in zulke gevallen van hun revolver gebruik te maken; het resul taat was echter zeer gering. Al spoedig kwa men op grootere schaal tweepersoons vliegtui gen in gebruik en namen enkele ondernemende bemanningen karabijnen mede, met wijder dracht en betere richtgelijkheid. Ook dit echter voldeed niet. Met het toenemen van motorver mogen en draagkracht begon men met het uit rusten der vliegtuigen met een lichte mitrail leur voor de waarnemers. De uitwerking bleek reeds dadelijk belangrijk grooter. Dit bracht een avontuurlijk Pranschman er toe er op uit te trekken met tot eenig doel, vijandelijke machi nes neer te schieten. Hij had de beschikking over een éénpersoons toestel. Hierin gezeten, was het hem onmogelijk met eenige trefkans een naar achter gerichte mitrailleur te gebrui ken. Hij loste dit vraagstuk op, door de mi trailleur op zijn motorkap te bevestigen, recht naar voren gericht, in de vliegrichting dus, Waar nu de vizier-inrichting van zijn mitrail leur hem in staat stelde zijn geheele toestel op een vijandelijk vliegtuig te richten, richtte hij dus ook automatisch zijn mitrailleur hierop. Aan deze methode kleefde echter het groote nadeel dat hq door zijn schroefcirkel heen moest schieten. Het is zonder verder betoog duidelijk, dat een groote mogelijkheid bestond, dat de af geschoten kogels tusschen de twee ronddraaien de schroefbladen door gingen, doch een even- groote kans, dat het gedeelte althans deze zou den treffen. Dit zou hem dus tot landen hebben genoopt en waar dit niet zijn bedoeling was, moest hij dus beschadiging der schroef voor komen. Dit wist hij te bereiken door deze aan de achterzijde van dik koperbeslag te voorzien. Zijn aanvalsmethoda nu was de volgende: Hij ging achter en lager dan een vijandelijk vliegtuig vliegen. Hierdoor vrijwaarde hij zich tegen beschieting door de mitrailleur van den vijand-waarnemer, die niet onder en achter eigen romp en staartvlakken vuur kon brengen. Door nu de neus van zijn eigen toestel zoover op te richten, dat hij het vliegtuig voor hem over het vizier zag, kon hij hierop dus een gericht vuur afgeven. In beginsel voldeed deze methode goed, echter bleven technische bezwaren bestaan, in zooverre, dat beschadiging der propeller, on danks het koperbeslag, niet geheel te voorko men bleek. Men zon dan ook op middelen om dit bezwaar uit te schakelen. In opdracht van -de Duitsche legerleiding is de Nederlander ir. Fokker erin geslaagd deze op lossing te vinden, en wel in een overbreng- mechanisme tusschen schroefas en mitrailleur. Het stukschieten van de eigen schroef werd daardoor zoo goed als geheel geëlimineerd, en wel aldus, dat het den mitrailleur onmogelijk werd gemaakt te vuren, op ieder tijdstip, dat zich een blad van den propeller voor den loop bevond. Ongeveer 6 maanden duurde het alvorens men aan fransche zijde achter het constructie geheim van deze z.g. .gesynchroniseerde" mi trailleurs kwam. Bekend werd het doordat een hiermede uitgerust Duitsch vliegtuig achter de Fransche linies moest noodlanden. Zeer spoedig daarna kwamen de gesynchroniseerde mitrail leurs op alle fronten in gebruik. Men was toen tevens gekomen in een periode waarin het aantal in gebruik zijnde vliegtuigen zeer vermeerderd was, en in verband daar mede en de verbeterde bewapening, het aantal luchtgvechten eveneens sterk toenam. Aan duitsche zijde begon men weldra met het vliegen in formaties van meerdere toe stellen; 3 of 5 of 7 stuks. Dit werd gedaan om de aanvalsmogelijkheid voor vijandelijke vlieg tuigen zoo gering mogelijk te maken. Bijv. bij het uitvoeren door 4 z.g. beschermingsvlieg tuigen vergezeld. Het verkenningsvliegtuig vloog in het midden, de overige 4 links en rechts, op één lijn en met onderlinge hoogte verschillen van plm. 25 M. Ook werd wel een z.g. V-vorm aangenomen, waarbij de verken ner weer in het midden, en aan de kop van c"-e V vloog. De beschermingsvliegtuigen namen nu hij een aanval deel aan het luchtgevecht, ter wijl de verkenner zoolang mogelijk moest trachten eigen opdracht uit te voeren. Verder liet men esquadrilles er op uitgaan, die alleen uit gevechtsvliegtuigen (1 persoons jachtvliegtuigen) bestonden. Hun taak was het „patrcuilleeren". Verscheidene groepen gingen hiertoe op 1, 2, 3, 4 en 5000 M (later ook nog hooger) zitten, om zoodoende te trachten de lucht boven 'n bepaald frontdeel geheel schoon te vegen van vijandelijke machines, zoowel boven het eigen terrein, als boven het door den tegenstander bezette gebied. Een volgde maal één en ander over de ove rige taken van den legervliegdi-enst, zooals het bemmenwerpen, het verrichten van verken ningen voor infanterie en artillerie etc. ZIJLSTRAAT 83 - TELEF. 11307. PRACHT AANBIEDING ZIET ETALAGES PRIMA UITVOERING BILLIJKE PRIJZEN. LEDEREN CLUBFAUTEUILS met PULLMAN KUSSEN 34.75. ZIET ETALAGES. Es- uit. Wat kost'lijk weer! Een koeltje zucht, doorzuiselt kruid en bloemen, de leeuwerik stijgt hoog in de lucht en zingt zijn trillers in de vlucht om 't zomerweer te roemen. Zie, hoe Natuur met milde hand de bloemen is gaan strooien, en 't oude scboone Ken'merland van Spaarnezoom tot Noordzeestrand zich als een bruid laat tooien. Er uit! Komt mee in hollen wind, die rood verft neus en wangen. Ruk daar maar bloemen, lieve kind, die je aan laan en slooten vindt, om aan je fiets te hangen. Er uit! Je hoort geen koukleumklacht, ook niet bij hoog van jaren. De zomerlucht, zoo mild en zacht geeft levensmoed en levenskracht, blaast hij door grijze haren. En was je ziek, je wordt gezond bij 't wandelen door de dreven als zomerkoeltjes suizen rond door laan, langs sloot, op weidegrond: de zomer wekt nieuw leven. ll.ll.MJ. ROIMIJS (in 4 smaken) verkrijgbaar bjj: TELEFOON 22518 BLOEMENDAAL. 1/1 Cup plm. 8 personen 1.00 Cup plm. 4 personen 0.60^ en diverse kleine verpakkingen. Wordt op elk verlangd tjjdstip thuisbezorgd. JAARVERSLAG VAN HET PROV. WATER LEIDINGBEDRIJF VAN NOORD-HOLLAND. Van de hand van den heer J. van Olden- borgh, directeur van het Prov. Waterleiding bedrijf van Noord-holland, is in een keurig uit gevoerd boekje een verslag van dit bedrijf over het boekjaar 1933 verschenen. Het is verlucht met een drietal schitterende foto's, waarvan de opname van een duinboschje bij den Slinger weg te Castricum, door Jan Strijbos de kroon spant. Het boekje bevat voor elk wat wils. Voor financiers, die aan een mooie balans willen smullen, de verheugende verzekering, dat „de bereikte resultaten bevredigend zijn te noe men", iets wat trouwens blijkt uit de uitvoe rig toegelichte winst- en verliesrekening. De balans sluit in activa en passiva met een be drag van f 27.053.158.90, latende-, na ruime afschrijvingen, een bedrag van f 321.600.dat aan de exploitatie-rekening kan worden toe gevoegd, waardoor deze op een bedrag van rond f 1.245.000.- is gekomen. Voor waterleiding-technici zijn belangrijk de gegevens over deeigen waterwinplaats in de gemeente Benne-broek, het overzicht van de be langrijkste uitbreiding van het gegoten ijzeren en eternieten hoofdleidingsnet, de opgaven omtrent stalen buizen met dubbel vilt bekleed, verder pompen-installaties zuivering-inrichtin gen, etc. Voor scheilnmdigen: de uitkomsten van bacteriologische onderzoekingen, het periodieke enderzeek op het chloor- en organisch stofge- haite van het uitgeslagen water uit den Wie- ringerpolder, en van het IJselmeerwater, de be palingsmethoden van het natriumphosphaat, dat aan het voedingswater der stoomketels van het Prov. Eiectriciteitshedrijf wordt toegevoerd en gesuppleerd wegens spuiïng, de wetenschap pelijke onderzoekingen omtrent invreting der buizen in anaërobe gronden, enz. Voor bouwkundigen; verschillende houw- en kunstwerken, enz. Voor de minnaars onzer vaderlandsche hi storie: blootlegging van de fundamenten van den ouden burght, het kasteel der heeren van Egmond, dat in de geschiedenis zulk een be langrijke rol heeft gespeeld Voor onze Bloemendalers, die belangstelling hebben voor de „faits et gestes" van plaatsge- nooten, wier naam sedert tal van jaren met de geschiedenis van ons dorp is saamgeweven: de aankoop van een complex duinterreinen in de gemeente Egmond aan Zee van den heer C. D. van der Vliet te Bloemendaal, en van een der gelijke groep duinterreinen te Egmond Binnen van mevrouw C. C. T. Wilson-Bunge te Bloe mendaal, het eerste groot 705 hectaren, het tweede 280 hectaren. Voor de beoefenaren van geo-hydrologie: de systematische aanleg van een net van 31 waarnemingsputten in het uitgebreide complex van duinterreinen, dat zich thans ononderbro ken van Egmond aan Zee tot Heemskerk uit strekt, waardoor het duinwater-regiem blij vend kan worden waargenomen en zoodoende het wetenschappelijk inzicht betreffende deze belangrijke materie verruimd kan worden. Tot allen, die de instandhouding en bevorde ring van de schoonheid van ons land toe juichen zegt het Rapport op bz. 8: „Door deze aankoopen heeft de Provincie zich een bezit verzekerd, dat in de eerste plaats met het oog op de veiligstelling van d-e drinkwatervoorzie ning harer ingezetenen ook in de toekomst van het grootste belang is, doch dat tevens uit een recreatief oogpunt een rol van beteeke nis zal kunnen vervullen. Bq een deugdelijk beleid zal het mogelijk zijn die beide groote volksbelangen te behartigen zond-er dat het derde oogmerk, hetwelk de Provincie zich bij deze aankoopen heeft gesteld, in het gedrang komt, n.l. het in stand houden van de duin streek als natuurmonument voor de tegen woordige generatie en haar nageslacht". Wij eindigen gaarne met een woord van dank en hulde aan het provinciaal bestuur en de bij dezen tak van dienst betrokken hoofd- en subalterne ambtenaren. B. Warme bron: 30.1° C. Diepte: 330 RTL ÜSJ. - Opgericht f887. ËCÜM Reparatie van ieder merk met 1 jaar garantie. JAN GEYLV0ET Junior. HAARLEM. Tel. 13538, Doelstraat 37. Opgericht 1902 alléén SchagcheBstr. 44-46, Tel. 14461 Het aangewezen adres! HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL- KLEEDING VOLGENS AANGEGEVEN KLEUR EN TEEKENING RIJKSTELEFOON; Opgave van nieuwe aansluitingen van het té» Iefoonnet H a a rl e m in het tijdvak 2 t/m. S Augustus 1934. Tfnnr. Gidsvermelding. Artsen: 14950 Bogtstra F. N., Lorentzplein 9. 14598 Pieters J. A. A., Wilhelminastraat 40. 29578 Beekman W. M. O. A., Gezagvoerder K. L. M., Wagenaarlaan 2, Heemstede. 14770 Berlee G., Banketbakkerij, Jansweg 18. 14663 Boer B. den, Muziekhandel, Rolland straat 6. 14950 Bogtstra P. N., Arts; uitsluitend voor Tandheelkunde en Mondziekten, spreek uur 1314, Lorentzplein 9. 14632 „Bonhonnière" La, Chocolaterie, Kruis weg 27. 14234 Bouekaert I. P. J., Sigarenmagazijn en Wijnhandel, Rollandslaan 48. 26384 Brink C. J. M. ten, Goudsbloemplein 4, Aeraenhout. 13300 City Tax, Rozenstraat 49. 16420 Dalen M. A. van, Verspronckweg 157. 26818 Dorhout Mees B. G., Dahlialaan 38, Aerdenhout. 26427 Einhorn J., Theunisbloemlaan 2, Bent veld. 13630 Graaf Mej. A. M. E. de, Obligatiekan toor „De Witte Stad", Ridderstr. 10z. 23746 Hertogh J. D. de, Radio-Technisch bu reau, Haitsma Mulierstraat 12. 23670 Hes J., Melkhandel, Bloemendaalsche weg 149 B, Santpoort-Station. 14709 Mey Joh., Pachter Kiosk, Kennemer- plein. 26394 Minne J. W., Zonnebloemlaan 15, Aer denhout. 14598 Pieters J. A. A., Arts, Wilhelmina straat 40. 13237 Spruyt Arie E., Vleeschhouwerij annex fijne vleeschwaren, Plein 20. 16797 Stoomwasscherij „Succes", eig. B. J. Riedel, bedrijf en kantoor Lorentzkade 56 (812, 13—17). v 29586 Unen H. W. van, Jae. v. Campenstraat 19, Heemstede. 26576 Veenendaal A. J., Leeraar Chr. Ly ceum, Hortensialaan 4, Heemstede. 14671 Westerhoven J. van, Loodgieters- en Taxi-bedrijf, Amsterdamsehe vaart 6. 14715 Wijman J., Huize Insula, Frederiks- park 1. 28388 Wil-dt Fam. de, Heerenweg 106, Heem stede. 14930 Wisker's Slagerijen, Barendsestr. 32. A©IM©A. Bioscopen. Luxor Theater: Pechvogels. Rembrandt Theater: Mein Herz ruft immer nur nach dir. Cinema Palace: Say it with musip. Eet Reizen m Zegt men Reizen dc Schenkt c Maar wa Bij een i In een ti Mijlen vo Door een Wijd en Die door Boeit, die En ik zie Met elka; Aan een En voort: Aam de Van het Aan den Aan den Als de h Rustigjes Een part Of wat Als tensl Neergepl! Door den Ied'ren d Dat 't zc Meer ver Dat 't li- Minder d Als zq a Met hun Ja, dan W&3,röm De afgod i Vooral de je den heersche: oplegt. De mi maar houdt niet langer c mand mag zi zich ook nie en lusten, ma hq zijn doel hij naar hetf op zakelijke ironie tegeni weerstand me moet versla ai Het moderi één stuk. Eer Hij voelt machthebber, zelf erkent. 1 opdrachtgeve: op zij, zet. De Toch rijst in hem op, b hij heerschap heerschappij Soms doen wij een wooj gebruiken, ee schappij zit I mannelijk he sterke man Merkwaard sterke man, Hike begripp leven wijdt bepaalden st idee. Hij w- maar voor zi hebber, die een revolutie bedrijf uitbr tot bloei bre: werk schept. Er zijn ste door een pa te worden, d zijn slachtoi een of ande: van de een rooken of c geheel aan die geheel i die bezeten geen oogent daar het' ide wetenschap. Zou het t den mensch deel worder vrouwelijk o ook in het wijsheid, en volgtrekkinf heer van z heerscht w< welijke) of Is dit juist van den st De sterke derheid vai heid kenc ridder De en met f

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 2