„De Huisvlijt" NAAIMACHINES. BIOSCOOP. SNOEIMES STUKKEN SPURT UNS PUNTENHOEKJE. PREDIKBEURTEN AGENDA. Over oude en nieuwe wegen. Schagchelstr. 44-46, Tel. 14461 - Opgericht 1887 DE KAMPIOEN" DEK VROUWEN. (The Prizefighter and the Lady.) Steve Morgan is uitsmijter in een clandestien café en wordt daar ontdekt door een aan den drank verslaafd-en Boks-manager, die zich .Professor" laat noemen. Deze ziet zeer veel in den jongenman en begint hem te trainen voor groote wedstrijden. Gedurende de training op buitenwegen wordt Steve bijna aangereden ri-oor een auto, die hem evenwel weet te ontwijken en daardoor in een sloot terecht komt. Hij draagt Belle Mercer, die in den wagen zat, naar een boer derij ,waar om een dokter getelefoneerd- wordt en uit deze ontmoeting ontstaat een idylle. Als Steve Belle vraagt met hem te trouwen, weigert zij, omdat zij de vriendin is van Willie Ryan, eigenaar van een nachtclub, en bang is dat deze zich op Steve zal wreken. Doch Steve weet alle moeilijkheden te overwinnen, en nakorten tijd trouwt zij toch met hem, Ryan vat het heel kalm op, doch dreigt Steve te zullen dooden als hij Belle ongelukkig maakt. In den ring blijkt Steve een nieuwe sensatie te zijn. Hij wint den eenen wedstrijd na den andere. Het succes stijgt hem naar het hoofd en hij geeft zich af met andere vrouwen. Als Belle hem betrapt, verlaat zij hem en gaat terug naar Ryan's nachtclub, waar zij als zangeres optreedt. Ryan wil zich op Steve wreken, doch is over tuigd, dat zijn dood hem slechts een betere plaats in de herinnering van Belle zal geven en besluit daarom den wedstrijd tusschen Steve en Primo Carnera, om het wereldkampioen schap zwaargewicht, die om financieele redenen steeds uitgesteld werd. te financieren. Hij is overtuigd dat Steve een zware neder laag zal lijden' en h;erdcor geheel uit de publieke gODSt verdreven zal wo-den. Bij den grooten wedstrijd in Belle aanwezig. Steve schijnt gedurende de eerste ronden te moeten verliezen, maar Belle moedigt hem aan en ook de professor geeft hem advies. De ontmoeting blijft onbeslist. Steve is bereid alles, ook het boksen, voor Belle on te geven, maar zij weet hem te overtuigen, dat hij moet volhouden en bij een tweede ontmoeting meer kans zal hebben. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie, Aanstaanden Zaterdag- 1 September zal er in onze woonplaats een collectedag gehouden worden, ten bate van het Christelijk Opvoe dingsgesticht „Hoenderloo", waar honderden jongens, waaronder ook regeerings- en voogdij kinderen een goede verzorging en opleiding genieten. Deze bekende Stichting, die zulk een prach tig werk doet, verkeert namelijk in geldelijke moeilijkheden en zag zich genoodzaakt, voor het eerst, een bloempjesdag te organiseeren in tal vaa-Vsatse». - Zij verdient krachtigen steun. Daarom wil len ondergeteekenden haar hartelijk aan^ bevelen in de belangstelling van alle ingezete nen, en tevens dringend verzoeken, de dames en heeren, die zich a.s. Zaterdag belangloos geven, om de bloempjes en de bussen aan te bieden, te verblijden, door van hen een bloempje te nemen en in de bus, die gepresenteerd wordt, mild te offeren. Daartoe vragen wij U, zeer geachte Re dactie, medewerking, door bovenstaande re gelen in Uw blad te willen opnemen en zeg gen wij U vriendelijk dank voor de plaatsing! Met de beste wenschen voor den bloempjes dag. Gaarne TTw dienstw. dienaren: Ds. J. C. VAN DIJK, N. H. Pred. te Bloemendaal. Ds. H. J. VISSER, Pred. Provinciaal Ziekenhuis. Jhr, Dr. M. F. VAN LENNEP, F. VALCK LUCASSEN, Commissarissen der Stichting Hoenderloo. Bloemendaal, Augustus 1934. VOETBAL. Bloemendaal beleefde weinig plezier van haar entree in het Arol-tournooi, want met niet minder dan 62 werd van A.F.C. ver loren. De vorige week schreven wij, dat A. F. C, een wei-getraind elftal had, met den befaarnden middenvoor Charles Lungen als uitblinker. Dit had een aanwijzing voor onze verdediging moeten zijn, dezen speler extra te bewaken, en hem geen schietkansen te geven. Dat nu is ge heel nagelaten: noch de spil, noch de beide backs hielden den gevaarlijken goal-getter vol doende in de gaten, met gevolg, dat hij vier van de zes doelpunten, waaronder enkele zeer fraaie, scoorde. Het werd hem wel is waar wat gemakkelijk gemaakt, maar toch hebben wij van het spel van Lungen genoten. De wijze, waarop hij zich steeds opstelde, balbehandeling, techniek en tactiek, stempelden hem tot een voetballer van extra-klasse. Toch behoeft zoo'n speler, tusschen voetbal lers van normale capaciteiten, waaruit de rest van het A.F.C.-elftal bestond zoo'n groot aantal doelpunten niet te maken, indien door de tegen partij het eenig juiste spel tegenover hem ge speeld wordt. En dat was, zooals wij reeds opmerkten, door de Bloemendalers nagelaten. Beijk b.v. wijdde aan hem niet meer aandacht dan aan de andere voorhoede-spelers. De witte spil ging hierbij van het standpunt uit, dat de „beschadu wing" van een bepaalde speler, wat voor dezen heel onaangenaam is, in een vriendschappeljjken (beker)wedstrijd nagelaten moest worden. Hij vindt dit in strjjd met de sportieve opvattingen, welke zeker aan het Arol-tournooi ten grond slag liggen. Ook Lungen speelt voor zijn genoegen en dit genoegen wordt problematisch, als hij gedu rende den geheelen wedstrijd een speciale en stevige bewaking geniet, waardoor hij geen voet kan verzetten, of zijn „schaduw" volgt hem. Hoewel we dit standpunt van Beijk in kunnen denken (het is overigens een bevestiging van zijn ware sportmanschap) moet het toch van 't hart, dat wij er dan alleen reden voor vinden, als ten volle gesteund kan worden op de back linie. En dat kon niet, omdat Jonkergouw, die door zijn snelheid en lenigheid, en door zijn „sliding-systeem" het Lungen zeer ongemak kelijk had gemaakt, door een knie-blessure verhinderd was te spelen. Nu werd de back-linie gevormd door Immer en de Wilde, twee spelers (de Wilde is half-back) die elkaar niet aanvul den, en de sprintcapaciteiten missen, een speler als Lungen te „houden". Bovendien waren beiden te bescheiden in hun spel. Ons vroegere robuste back-stel IJfsBakker, had zeker de Amsterdammer eenige malen van den bal ge- loopen, op correcte manier wel te verstaan. Wij zijn principiëele tegenstanders en blijven dat positief van overdreven forsch spel, maar daar tegenover staat, dat voetbal niet in een salon gespeeld behoeft te worden, waarmede wij zeg gen willen, dat een gepast en te juister tijd toe gepast gebruik van lichaamskracht, niet alleen volkomen geoorloofd, maar zelfs noodig kan zijn. Immer en de Wilde lieten dat na, en Lun gen profiteerde dankbaar van de gelegenheid* Toen A.F.C. later tegen D.W.S. speelde, bleek dat de D.W.S.-verdediging er anders over dacht. Caldenhoven en van Stokken hadden niet het minste ontzag voor den A.F.C.-middenvoor, met gevolg, dat hij geen moment gevaarlijk kon zijn. Eerst toen D.W.S. met 40 voor stond, kreeg hij iets meer bewegingsvrijheid, en in die periode kon hij een tegenpunt maken, waarbij het bleef. Toch heeft ons elftal een pittigen, frisschen wedstrijd gespeeld. .In het veld deed het niets voor A.F.C. onder en maakte dan ook op het 5000 man sterke publiek een goeden indruk. Jammer is, dat het goede voorhoedespel niet tot grooter uitdrukking kon komen hij gemis van den doorzetter, die de snel opgezette aanvallen een succesvolle afwerking vermag te geven. Het spel voor de goal was zwak. De lichte lichaamsbouw van onzen aanval kan deze te kortkoming niet goedpraten. Het is zaak vöor een aanvaller, wanneer hij zich physiek minder sterk voelt dan de verdediger, dezen niet op te zoeken, maar öf te ontloopen, öf den bal af te geven aan een medespeler, die in vrije positie staat. En daar ontbrak veel aan. Heeft deze nederlaag' onzen spelers de oogen geopend voor de gemaakte fouten, dan is zij niet voor niet. geleden, en kan zij de inleiding zijn voor een serie overwinningen. De wil ontbreekt niet, de capaciteiten zijn aanwezig, er heerscht een goede geest onder de spelers, dus is er geen enkele reden, pessimistisch te zijn. Zondag gaat Bloemendaal naar Hoorn, om daar de kfeaiasnia-tó—g- met-ee-i-r tegenstander—uit vroeger jaren, het al-oude „Hollandia" te ver nieuwen. Hollandia, dat afzakte naar de derde klas, heeft een totale verjongingskuur ondergaan en beschikt over een elftal, dat perspectieven biedt op een terugkeer naar hooger regionen. Daar Jonkergouw, J. Kohier en Leemhuis door af wezigheid en blessure niet ter beschikking zjjn, wordt gespeeld in de volgende opstelling: De Haas Immer v. d. Linde Röbken Beijk de Wilde Kammeyer, de Bock, Hartman, v, Gelder, v. Leuven. KORFBAL VEREENIGING „SPORT VEKEENIGT" Begunstigt door het schoonste zomerweder bij niet al te groote warmte, is het eerste ge deelte der Serie-wedstrijden j.l. Zondag op de terreinen te Santpor.rt gehoiden, uitstekend geslaagd. Er werd een halve competitie in af- aeelingen van 4 ploegen gespee'-d. De le en 2e prijs werden reap, behaald door: Afd. A: Volharding IO. G. I. Afd. B: Nieuwendam-merham IIde Kweek I. Afd. C: Z.K.V. IHOosterkwartier H. Afd. D: Volharding BRhoda B. Afd. E: De Treffers IIAurora I. Afd. F: Het Oosten I-Flora I. Afd. G: Indo IHet Zuiden I. Afd. H: Vesta IIGroen Geel III. Afd. I Rhoda CVolharding III. Afd. J: Vesta IIIAmsteliodanum III. Afd. K: Indo IIOriento II. Afd. L: S. V. P. H, I-Kwek H. I Afd. M: Het Oosten nRhoda D. Afd. N: Nieuwendammerham m—Concordia in Afd. O: Bi. Wit F—Het Oosterkwartier H Zondag 2 September worden deze seriewed- slrijden vervolgd, doch dan komen uitsluitend N.K.E. twaalftallen. De eere-wedstrijd wordt gespeeld van 24 uur tusschen de Amsterdamsehe en Ilaagsche le klassers Blauw Wit en H S. V. Rembrandt Theater: Ladykiller. Cinema Palace: Vliegenier des doods. Luxor Sound Theater: z'e advertentie in dit nummer. V Schouwburg. Stadsschouwburg: 3, 4 en 5 Sept.: Rubber. bocht weder bij den Kerkweg aan te sluiten. Niet lang geleden bevond die Gr. Fl.laan zich in een allesbehalve aantrekkelijken toestand. Thans heeft de gemeente haar een heele gedaante verwisseling doen ondergaan; de rij oude iepen- boomen, die danig in den weg stond, is gerooid en heeft plaats gemaakt voor een jonge, frissche beplanting. De heer van Zanten, eigenaar der „DE GROOTE RATELAAR." Er zijn meisjes, die de aardige gewoonte hebben met een boeketje veldbloemen in de hand naar school te gaan en geregeld aan 't onderwijzend personeel vragen om de bekers en aangrenzende bollenvelden, liet er voor zijn re- vazen voor ac ramen aan te vullen. Als 't niet Xavier de Maistre schreef zijn klassiek ge worden „Voyage autour de ma chambre"; wi waagt zich eens aan een „Voyage autour de notre commune de Bloemendaal"? Ook deze „contrée délicieuse" biedt daartoe stof te over De reis is niet duur, kost niets; ook is zij ge makkelijk, want de Dienst van P. W. heeft met voorbeeldige zorg overal prachtwegen en fiets paden aangelegd. Welke andere gemeente kan daarop bogen? Mogen al de hoofdwegen in an dere plaatsen goed verzorgd en geasfalteerd zijn, de zijwegen laten als regel alles te wen schen over. Nemen wij daarentegen eens als uit gangspunt de zuidgrens onzer gemeente, d&dr waar zich op den Vogelenzangscheweg het „Kraalhuis" met zijn levendig gekleurd toe gangshek bevindt, dan voert ons een uitmuntend geasfalteerde weg, zonder onderbreking door de vier buurtschappen Vogelenzang, Aerdenhout, Overveen en Bloemendaal tot de noordgrens, waar Santpoort's grondgebied begint. Nabij ons uitgangspunt scheidt de Graaf Florislaan zich van dien hoofdweg af, om daaraan met een kening een ijzeren hek langs zetten; de ge meente maakte de voetpaden met topeca in orde en nu ziet het geheel er netjes uit. Er bevindt zich echter nabij dit beginpunt een andere weg, die nog op een radicale verbetering wacht, de Leidsche Vaart n.l., voor zoover ze zich van daar uitstrekt tot de Bekslaan. De plannen en voorbereidende maatregelen zijn reeds daarvoor gemaakt' en als die uitgevoerd zullen zijn, ver krijgt deze lVs K.M. lange weg, ter weerszijden van een breeden rijweg, een fiets- en wandelpad. De rijweg komt dan wat verder van de vaait te liggen dan de tegenwoordige, zoodat de be staande z.g. kabelkanalisatie, waarin zes kabels opgesloten liggen, geheel vrij van den rijweg komt. Ook wordt daardoor het talud langs het water wat minder stijl, zoodat er een behoorlijk jaagpad kan komen en de betonnen walschoeiïng minder hoog behoeft te zijn. Ten slotte zal een rij boomen het aanzien van dezen verkeersweg verlevendigen. Niet ver van het station Vogelen zang wordt hij doorsneden door de Barnaerts- vaart, waarover P. W. onlangs een nieuwe brug van gewapend beton heeft gebouwd ter vervan ging van de zwakke houten brug, die niet meer aan de eischen van het verkeer beantwoordde. Het betonnen brugdek, de breede gemetselde borstweringjg met hun kloeke ijzeren leuningen en de bn -leugels aan de zijde der Leidsche- vaart, van «SNIemetselde straatkeien opgetrok ken, stempe. de nieuwe Barnaert-brug tot een uiterst sofc'®' doch modern type. De mooie Bekslaan, va wie men het enkel betreurt, dat ze niet de ingte van een Middachter Allee heeft, voert w v,er tot den Vogelenzangscheweg, deze eersteling onder onze gemoderniseerde we gen. Niet ver van het Kerkepad mag hij er zich op beroemen, het eenige zijpaadje in de ge meente te bezitten, dat hoewel met hoogoven slakken, die bron van zooveel klachten afgedekt, toch goed is en zulks om de eenvou dige reden, dat het voortdurend vochtig blijft. Overigens heeft het water zich hoe langer hoe meer uit deze omgeving teruggetrokken. De sloot langs de Zuidlaan b.v., die minstens twee meter diep is, stond vroeger geheel gevuld; thans is zij door de wateronttrekking der Am sterdamsehe duinwaterleiding, totaal droog. Merkwaardig is het echter, dat boomen en on derhout op het terrein naast die sloot, nog even weelderig en krachtig blijven als voorheen. Zijn het de bladeren, die een deel van de taak dei- wortels ontlasten? De Boekenroodeweg, onder welken naam de Vogelenzangscheweg zich voortzet, vormt de toegangspoort tot dat grillig net van lanen, die Aerdenhout in vele richtingen doorkruisen en die allen, op eenige weinige uitzonderingen na, thans keurig geasfalteerd zijn. Zoo'n uitzonde ring maakt b.v. de van Vollenhovenlaan, die aan de Mij. „Naaldenveld" hoort. Als genoemde Maatschappij deze 32 Meter breede laan eens voor hare rekening zal voorzien van een rijweg in het midden, ter weerszijden geflankeerd door gazons, voet- en rijwielpaden, al die wegen be hoorlijk afgedekt «oor tdpeca en' fijne schelpen en als ter juister plaatse een begroeiing met heesters is aangebracht, als daarbij al die lei- dingpalen worden opgeruimd en de lichtleiding ondergronds aangebracht dan wordt ook de van Vollenhovenlaan een schitterende weg. Wij meenen te weten, dat een-en-ander al zoo'n beetje op de nominatie staat. Inderdaad zouden deze transformaties een sieraad voor den Aer denhout scheppen en de billijkheid gebiedt te zeggen, dat de straattuinen aldaar dringend om deze verbetering vragen! Een andere - doch kleinere - uitzondering, vormt ook de laan, die evenwijdig aan trambaan en Zandvoortscheweg loopt. Er ontbreekt aan dien weg een klein voetpad; wellicht laat evenwel de geringe breedte van dezen weg hiervoor geen ruimte. De richting van de van Vollenhovenlaan noordwaarts vervolgend, leidt de weg langs de Mr. Enschedélaan naar een plekje, waar P. W. in den jongsten tijd een dankbaar werk heeft gedaan, door het aanleggen n.l. van eenige nieu we paden, in het Mr. Enschedé-Park. Daar heeft zij de vroegere steile trappen, die naar den top van het Juliana-duin voerden, gesloopt en daar voor in de plaats nieuwe, zacht-oploopende voet paden aangelegd. Voor hen, voor wie het trap pen klimmen een bezwaar is en toch van het mooie vergezicht willen genieten, vormt dit een ware uitkomst. Rond den top zelf heeft zij een borstwering ge metseld en daarbinnen een tegelvloer aange bracht; daarbij is ook de orienteertafel opge knapt. Die paaidjes zijn da&r, waar de helling wat sterk was met topeca gedekt, doch de meer vlakke verkregen een bedekking van kalkpitten en kiezelslag, en het moet gezegd, dat de lichte tint van deze laatste wel vriendelijker aandoet, dan Üe zwarte topeca-kleur. In h°t Mr, Enschedte- Park, dat dit kopje omringt, k. .i men op mooie dagen steeds een schaar kinderen aantreffen, die zich in den grooten zandbak vermaakt, waar bij de dames-geleidsters op banken in de scha duw der boomen gezeten een waakzaam oog op het jonge volkje houden. Ook de aanleg van die speelplaats is het werk van P.W. Tellen wij eens op, hoeveel vierkante meters wegen, rijwiel- en voetpaden dit jaar geasfalteerd zijn, dan komen wij tot het respectabele getal van tusschen de 60 en 7o duizend! Nu tellen wij nog niet de kleine reparaties mede, die soms noodig wanen, b.v. daé,r, waar de weg over vroegere slootjes is aangelegd en dietengevolge kleine scheurtjes kan krijgen. Deze worden thans afdoend gedicht met een nieuw product: „Shellpra", dat uitnemend aan dit doel voldoet. Want het is begrijpelijk, dat de Shell Cy., die de grondstoffen voor onze topeca-fabriek levert, in den loop der tijden haar product gaandeweg verbeterd heeft, zoodat het tegenwoordig een lager smeltpunt heeft dan vroeger en daardoor voordeeliger uitstrijkt, ter wijl het ook als resultaat een meer rulle weg- bedekking geeft. Voor dit jaar is thans het voor deze wegen toegestane bedrag verwerkt. Nu overdreven wordt en dat kan zoo lioht, als de eene niet voor de andere or.der wil doen worden deze lieve geschenkjes gaarne aan vaard. Want wie smaak heeft, kan uit den aangebrachte voorraad altijd keuze genoeg d-oen om een tafeltje, een hoekje, een kastje of een vensterbank een prettig aanzien te geven. Leuk is het op te merken, dat bijna iedere week kan isomer te staan in het teeken van de bloem, die dan domineert. Zoo liggen, om maar iets van den laatsten tijd te noemen, vlak achter ons de weken van de Margriet, de koekoeksbloem, de gele lisch, de korenbloem, de gevlekte orchis, en 't vlascbbekje. En nu hebben we de periode van de Ratelaar, want op vele vaasjes pronken haar groote gele tweelippige bloemen in een eindelingschen tros met geelgroene schutbladeren. De ratelaar groeit zoowat overal in de wei, op den akker en de berm en langs 't kreupelhout. De bloem heeft een groote zakvormige kelk van zacht grijsgroene kleur. Die groote kelk is van veel beteekenis voor de plant. Want, als de bloem is uitgebloeid en het zaad is ge vormd, valt dit in den grooten zak en is dan voorloopig goed- geborgen. Beweegt nu de wind de plant heen en weer dan kan een luisteraar het zaad in den zak hooren rammelen. En komt er een windstoot dan wordt het zaad uitge worpen en op zijn vleugeltjes ver weggedragen. Onze boeren hebben niets met de ratelaar op. Geen wonder. De plant is een echter wortel- parasiet, hoewel ze bladgroen bezit om zelf haar spijs te bereiden. Als je ze voorzichtig uitgraaft, zul je aan de wortels tal van knol letjes vinden, die vastzitten aan de wortels van andere planten. Daarmee zuigen zij sappen uit hun woonplanten. Die gunnen de hoeren liever aan hun gewassen en granen. Daar hebben zij dan ook gelijk aan. KERST ZWART. werdt weer full speed aan dfe werken bij het Brouwers Kolkje en aan de voorzetting der ver betering van Üen Zeeweg, alsmede aan den bouw van den nieuwen Duinlustwegbrug, voortgang gemaakt. Alles tezamen vattende, durven wij gerust zeg gen, dat, zooal niet het volmaakte op het gebied onzer wegenaanleg in Bloemendaal berteikt is, de volmaaktheid al zeer dicht benaderd is. PROGRAMMA CONCERTEN WESTMINSTER KOOR. Het beroemde Amerikaansche Westminster Koor (een 40 leden tellend gemengd koor), dat onder protectie van den Amerikaanschen Ge zant en onder auspiciën van impressario Ernst Krauss, volgende week eenige concerten in Ne derland geeft, zal op Dinsdag 4 September in het Kurhaus te Scheveningen, Woensdag 5 September in het Gem. Concertgebouw te Haarlem, Donderdag 6 September in het Con certgebouw (groote zaal) te Amsterdam en Vrijdag 7 September in den Stadsschouwburg te Utrecht, onder leiding van den dirigent Dr. John Finley Williamson het volgende program ma het volgende programma ten gehoore bren gen: All Breathing Life (Joh. Seb. Bach); O Magnum Mysterium (Tomas Luis Da Vittoria), Wake Up, Sweet Melody (Noble Cain)Going Home, Largo uit Old Black Joe, Amerikaansch volkslied (Stephen C. Foster)Victory Song, lied van de Pawnee-Indianen, op schrift gesteld door Natalie Curtis; voorts neger-liederen, o.a. St. Louis Blues, neger-dans, gearr. d. Hall Johnson; Water Boy, neger-werklied (Avery Robinson); Mister Banjo (Harry Burleigh) en cowboy-liederenWhoopee-Ti-Yi-Yo, gearr. d. Geoffry O'Hara. MODERUBRIEK. Reparatie van ieder merk met 1 jaar garantie. JAN GEYLV0ET Junior. HAARLEM. Tel. 13538, Doelstraat 37. Opgericht 1902 alléén Het aangewezen adres! HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL- KLEEDING VOLGENS AANGEGEVEN KLEUR EN TEEKENING ZONDAG 2 SEPTEMBER. Ned. Herv. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. Gebouw „Maranatha". Jeugddienst. V.m. 10 uur, de heer W. F. J. Dankbaar. Overveen. V.m. 10 uur, Ds. J. W. Swaan, Pred. te Umuiden'. Gereformeerde Kerk Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. R. W. de Jong, Emer. Pred. te Santpoort. N.m. 5 uur dezelfde. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. Zondag 2 September, geen Dienst. Woensdag 5 September, 8 uur, n.m. Vespers en Lof. Donderdag 6 September, 7.25 v.m., Gesproken H. Mis. Zaterdag 8 September, Maria-Geboorte, 7 25 v.m. Gesproken H. Mis. Ned. Herv. Gem. Santpoort. V.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Recht of gunst?" Extra collecte v. d. Kerk. Ned. Hervormde Evangelisatie s te Santpoort. V.m. 10 uur, Ds. J. C. van Apeldoorn, Leiden, Evang. Luth. Gem. Haarlem. V.m. 10.30 uur Ds. D. Drijver. Geref. Kerk in H. V., Haarlem. V.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. v. d. Vloed. V.m. 10 uur Kinderdienst. RIJKSTELEFOON. Opgave van nieuwe aansluitingen van het telefoonnet Haarlem in het tijdvak 23 t/m. 29 Augustus 1934. Nu de vacanties weer ten einde zijn, begin nen wij weer met nieuwen moed aan onze herfst- en winterkleeding, zoodat wij juist klaar kunnen zijn, wanneer wij ze noodig hebben. Dit plaatje laat u een aardige japon zien, die gemaakt wordt van wollen stof, de gar neering op de mouw en de slippen van de kraag zal van een donkerder kleur fluweel als de stof is, heel mooi staan. Voor dit model is noodig ongeveer 3 Meter stof van 1.30 M. breed, 25 c.M. fluweel van 90 c-M. breed, 7 knoopen voor mouwen en slippen. Patronen van dit model, dat zeer gemak kelijk zelf te maken is, zijn verkrijgbaar bij de afdeeling knippatronen van de modevak school „Kinheim", Kleverlaan 113, Bloemen daal, Tel. 23497. Prijs afgehaald 50 cent, franco per post 60 cent. Voor bestelling geve men boven-, taille en heupwijdte op. Naam en adres s.v.p. duidelijk vermelden. Natuurlijk bronwater Warme bron: 30.1° NEDERLANDSCHE BlliSJ. Diepte: 380 M. Tfnnr. Gidsvermelding Bar* 13589 Athmer G, J.: Maison „Special", teljordisstraat 20. 13379 Bartelds, Mej. W. M. G.; Wagenweg 17. 13623 Dijkstra, Mr. Tj.; Eindenhoutstraat 15. 29599 Engel, C. J, P.; firmant woningbureau „Kennemerland" te Aerdenhout, Lanck- horstlaan 8, Heemstede. 11972 Garage „Blue Star", Gebr. v. Gilse, stal ling, rep. en verhuurinrichting; Wagen weg 132. 13000 Garage Lorentz J. H. Jeuken, Lorentz- plein 41. 29598 Hazenberg, G. A.; Heemstede. Dreef 199, Heemstede. 13631 Informatiebureau der Algemeene Reis- vereeniging Friesland, Jansweg 33. 13142 Jonkers, H.; natuurgeneeskundig Insti tuut, Kleverparkweg 54. 13535 Junge, H. K.; Makelaar, Woningbureau, Princessekaöe 1. 26515 Kahn, S. I; Houtvaartkade 44, Aerden hout. 13534 Klauwers Jr., L. J.; Café-Lunchroom; „Neutraal", Barteljorisstraat 34. 16198 Lingeriehuis, Gr. Houtstraat 83, 10723 MaasScholten, Mevr. A. G.; Rusten burgerlaan 11. 13551 Maison „Mia", Dameskapsalon, Giv Houtstraat 26 rood, boven fa. Vogelen zang. 13264 Meyer, A.'f Amsterd. Vleeschhandel, Ged, O, Gracht 80. 29589 Neeff, L. de; expert voor haven en wa terwerken, Jeroen Boschlaan 7, Heem stede. 29594 Sanders, Jan E.; Auto-onderdeelcn etf drijfwerk, Eschdoornkade 9, Heemstede. 13677 Stofzuiger Specialist, Reparatie-inrich ting alle merken, Eigen ankerwikkelarjj, Hoofdkantoor Kennemerstraat 211 filiaal Spaarnwouderstraat 21. 13575 Tandtechnisch Laboratorium „Denture", dir. M. Takken, Burgemeester Ramp- straat 2roo<J. 23757 Wiggers, J. W.; Zaanenlaan 68. 29583 Willemse, W. N.; (Dir. Janssen en Wil- lemse's Handel Mij. N. V., A'dam), Jo- lemse's Handel Mij. N. V., A'dam), Joh. Vermeerstraat 2, Heemstede. 29593 Wirdum, J. van; Heemsteedsch Vogel- en Voederhuis, Wilhelminaplein 10. Heem stede. j

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 2